Antikoncepce Mylaz - máte nežádoucí účinky při užívání?

eva518
15. dub 2016

Ahoj, nechala jsem si napsat po několika letech antikoncepci a můj dr mi doporučil Mylaz, při které by prý tělo nemělo zadržovat tolik vody a také kvůli nízké dávce hormonů, která by ale neměla způsobovat špinění. Mám dvě otázky - máte nebo měly jste při jejím užívání nějaké nežádoucí účinky a kdy jste začali s užíváním? Dr. mi řekl, ať ji začnu brát 3.-4.den MS a že po týdnu budu chráněná, ale v letáku je i možnost začít brát hned 1.den MS a chráněná je žena od prvního dne užívání. Pro mě je varianta brát hned 1.den MS lepší, jen nechápu, proč mi řekl jen o té druhé možnosti. Dítě teď výhledově neplánuju a vyhodnotila jsem tuto možnost ochrany jako aktuálně pro mě nejlepší.
Díky.

aaadaaa
2. kvě 2016

Mně tedy dr rekla, at beru 1.den MS 😉 jinak zkušenosti s ni témeř nemam zatim žádné. Beru ji prvni mesic a na žádné diskuze nebo recenze jsem tedy nenarazila:-/

eva518
autor
2. kvě 2016

@aaadaaa díky za odpověď. Takže 1.den MS a tím pádem to funguje hned, že jo? Protože mě přijde zbytečné začít brát 2.-5. den MS a čekat týden na účinek..

bujokovak
9. kvě 2016

Ahoj, asi tři roky jsem brala antikoncepci Lunafem, ta mi ale ke konci užívání nedělala moc dobře ( migrény, křeče při menstruaci).. Tak mi paní doktorka předepsala novou antikoncepci mylaz, prášky jsem brala cca měsíc a půl, poté jsem musela vysadit. Už po druhém týdnu užívání jsem začala pociťovat problémy - úzkost, vše mě rozčílilo, neustále jsem brečela kvůli sebemenší hlouposti - odborně řečeno emoční labilita jak jsem se dočetla na internetu. A aby toho nebylo málo na váze jsem nabrala 5 kg. Za mě tedy Mylaz rozhodně ne 🙂 Nyní mám předepsanou antikoncepci Ayreen, tak uvidíme co to udělá 🙂

carmilla
9. kvě 2016

Já tedy užívala jinou antikoncepci, ale gynekolog mi řekl od prvního dne MS...nevím, proč vám lékař upřednostnil tuto variantu...ale podle mě je praktičtější to brát od toho prvního dne...

aaadaaa
11. kvě 2016

Rozhodne prvni den MS 😉 jinak ja dobiram 1.plato a porad spinim, tak uvidim a chvili tomu dam a pak zajdu za Dr. se poradit.🙂 jinak to ze priberes, se ti muze stát i s jakoukoli jinou. Jde jen o to nezrat a hlídat se, kdyz to vis 😉 ja si zakládám na stravě a pohybu, tak si to hlídam porad 🙂) jedina změna u me je v tom, ze mam vetsi prsa (mozna je na dalsi změny jeste brzy, nevim) 😀 🙂

eva518
autor
22. kvě 2016

@aaadaaa takže já ji hned 10.den vysadila, a to kvůli naprosté averzi k sexu a totální podrážděnosti. Pokud by měl někdo zájem, přenechám zbylé 4 celé plata za poloviční cenu. Asi budu radši bez..

aaadaaa
23. kvě 2016

Aha, to je zvláštni ..ale hold teda jak komu co sedne :-/ ja treba chut na sex neztratila absolutne vubec a podrážděnost tedy taky nemam, jak pises. Max mam ted problemy jen s tim, ze porad myslim na jidlo, ale to si člověk musi ohlídat sam a tragédie to tim pádem neni tak velká ..

rulexnone
24. kvě 2016

@bujokovak ahoj, můžu se tě zeptat na první pocity ohledně Ayreen? Děkuji 🙂

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište, kdo má zájem