Aspergerův syndrom. Máte zkušenost?

fren
12. zář 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli tady má někdo zkušenosti s tímto syndromem? Mám pětiletého syna s podezřením na tento syndrom a čeká nás vyšetření, které by mělo vyvrátit nebo potvrdit tento syndrom. Děkuji za odpovědi. Fren

bera28
12. zář 2010

Ahojky, kamarádky 10letá dcera tento syndrom má. Ona měla již dříve takové skoro až depresivní stavy, byla hodně úzkostlivá, později se přidaly tiky, vše ji hned rozhodí, musí mít přesný režim, je velmi citlivá na vybočení ze stereotypu,... Nejhorší to bylo v době, kdy se jí narodil bráška a pár měsíců nato se stěhovali. Vím, že bere léky a nyní se stav víceméně stabilizoval. Navštěvuje klasickou školu, je opravdu chytrá. Jen vím, že je jí dost nepříjemné, když na ní někteří lidi koukají jak na magora, který sebou nekontrolovaně škube 😖 Držím palce, ať se u vás syndrom nepotvrdí 😉

vlastovka385
13. zář 2010

Ahoj, moje švagrová je vystudovaná speciální pedagožka a teď dělala dva roky ve škole osobní asistentku chlapečkovi s Aspergerovým syndromem. Zkus mi napsat do IP, co by tě zajímalo, můžu se jí zeptat.

ruzenkas
2. lis 2010

@fren Ahojky, já jsem v nemocnici ležela s paní, jejíchž syn měl tento syndrom také. Strašně to je o pohopení toho, proč se to dítě tak chová. Říkala, že si přečetla nějakou knihu o tom. Klučinovi je 15, studuje základní školu, je v sedmé třídě. Má osobní asistentku. Doma mu musí Jana (ta paní z nemocnice) stále připomínat, že si musí vyčistit zuby a učesat se, vyměnit si tričko...atd. a také nemá rád vybočení ze stereotypů. Jany manžel trochu nechápe, že si ten syn nemůže k němu najít cestu (není to jeho biologický otec) a docela to mezi nima skřípe. Hodně říkala, že to je o tom pochopení. Jo a taky chodí k psychologovi a psychiatrovi, tedy bere nějaké léky.

Držím pěstičky, aby to dobře dopadlo a syndrom se nepotvrdil...

danfal
2. lis 2010

My měli taky podezdření na Aspergera. Přečetla jsem všechno, co se dalo. Podle psycholožky se jedná o formu vysoce funkčního autismu, kdy děti mají srovnatelnou inteligenci, jako jejich vrstevníci, jenom s tou sociální a emocionální inteligencí je to horší. Je to docela nocá diagnóza, která je uznávaná až od osmdesátých let 20. století. Ale zpětně se spousta vědců domnívá, že jím trpěl i Einstein.
Občas je zaměňovám s přílišnou úzkostností vyvolanou např. rozvodem. Proto ty testy, my byli taky a nakonec se potvrdilo, že Vojta trpí úzkostí z rozvodu a tímto způsobem se s tím vyrovnává.
Existuje knížka o těchto dětech a je moc pěkná a hodně mi pomohla.

mareksk
22. čer 2012

http://www.asperger.sk/

mame 7 rocneho AS - je to dar ...)

annakol
15. říj 2013

je to dar?.... blahozelam Vam, ze to takto vidite. nas je podozrenie na AS a ja mam slzy v ociach a obrovsky strach, ked tu citam, tze i v skole by mal mat asistenta... a to sme boli nedavno na vysetreni u psychologicky, ktora ma na starosti deti, ktore nastupuju do ZŠ špecialna škola pre nadpriemerne nadané deti...mam z toho zmeisane pocity...

jesjaja
13. únor 2020

Když maminky přijmou, že mají odlišné dítě, bude to přínosné pro všechny. ALe chápu, že ne každý to dokáže. Musí to být hodně těžké Hezky to popisuje v rozhovoru maminka Lenka, která neskrývá, že se za syna nejdřív styděla...https://www.sendire.cz/jak-vychovavat-autistick...