Astrologické okénko

vdesolo
2. bře 2011

Jsem astrolog, který se tímto zabývá již přes 15 let. Spolupracuji s imunologem, takže se můžete zeptat také na otázky s tímto spojené, ale nejen je.

angela3
2. bře 2011

chci se zeptat na syna. co je k tomu potřeba. mám obavu z ADHD.

vdesolo
autor
2. bře 2011

Potřebuji datum narození syna, čas a místo. Napište do IP. Děkuji, V.deSolo

vdesolo
autor
2. bře 2011

@angela3 Na základě zaslaných dat mohu napsat toto:

Ano, po prostudování horoskopu musím konstatovat, že do budoucna budete mít občas obavu, jestli Mikuláš netrpí lehčí formou LMD. Do cca 3 let je stanovení LMD obtížné - i přesto, vzhledem k jeho neposednosti, živosti - chuť navštívit pedopsychiatra a nechat provést příslušná vyšetření. LMD však je již diagnóza, je to komplex symptomů, které diagnózu tvoří, a troufám si tvrdit, že váš syn touto diagnózou netrpí a trpět nebude. K prvním zlomu a zklidnění dojde v létě 2013, v té době začnete uvažovat o nástupu do školky. K zásadnímu zlomu dojde v roce 2016 (na konci září) , kdy se dostává Jupiter do tranzitu se Saturnem v domě intelektu, učení a komunikace (nativní horoskop- Saturnské vědro) a to zásadně zvrátí neklid a nesoustředění Mikuláška k vaší spokojenosti. S pozdravem, Vera de SOLO

angela3
2. bře 2011

@vdesolo díky za odpo fakt mám občas obavy jsem ze zdravotnictví a co mám udělat když chci tu knížku jak je nafocemá ve vašem fotoblogu chtěla bych to pro kluka nechat udělat

vdesolo
autor
2. bře 2011

@angela3 Vlastně už všechny údaje od vás pro sestavení hor. mám.

marda
3. bře 2011

dobry den,moc Vas zdravim.......moje dcera trpi refluxem a alergii na bilk.krav.mleka a ja bych se chtela zeptat,kdy tyto problemy odezni...do ip Vam napisi datum narozeni dcery...dekuji moc

vdesolo
autor
3. bře 2011

@marda Dobrý den, zhodnotila jsem aspekty a konstelace v horoskopu Vaší dcery Emy. V současnosti je stav stabilizován, a to je dobře (drobné výkyvy mohou vznikat vlivem rostoucích zoubků, očkování, infekcí, ale to jsou krátkodobé epizody a lze je konzultovat s kam.zyk ) . První zlepšení můžete čekat již v prvním roce Emy. Vyhasnutí alergie, která je nyní poměrně silná (jedná se o IgE typ), je pak reálné mezi 1.a 2.rokem života. Vhodné bude v tomto období (tj.mezi 1.a 2.rokem života) zkoušet BKM vždy po určité době, abyste zjistila, do jaké míry již organismus BKM toleruje. To si pak blíže povíme. Děláte vše správně a to je hlavní, prognóza je dobrá. Zároveň ani vy nepřehánějte BKM ve své stravě, je tam patrná genetická zátěž, konkrétně na vás (Luna 6.dům kv Ic).

marda
3. bře 2011

@vdesolo jste skvela diky moc......premyslim o vasem komplet horoskopu,jeste se ozvu

vdesolo
autor
3. bře 2011

@marda mimochodem, kam.zyk je moje dcera 🙂

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/

zuzik28
3. bře 2011

@vdesolo Dobrý den,
další skvělá diskuze... 🙂
Mohla bych Vás poprosit o nějaký náhled, resp. prognozu zdravotního stavu svých dětí? Popř. čeho se do budoucna vyvarovat? Syn je atopik, má prokázanou alergii na oves, pohanku a vajíčka. O dalších věcech ještě nevím, ale myslím, že toho bude víc. Narozen je v sobotu 6.6.2009 v 19:38 hod. Kristýnka je zatím malá, ale obávám se také AE. Narozena je ve čtvrtek 13.1.2011 v 7:09 hod.
Děkuji Zuzka

vdesolo
autor
3. bře 2011

@zuzik28 Obě dvě Vaše děti mají v oslabení prvek KOV (atopická zátěž), u obou se vyskytuje konstelace poukazující na nutnost v raném věku upravit stravu tak, aby co nejlépe vyhovovala potřebám organismu. Starší syn, Ondra, tam už je stav stabilizovaný (stravu už máte vychytanou). Je tam citlivější pokožka, takže správně vybraná kosmetika je moc důležitá – s postupem času vyhasnou reakce na potraviny (kolem 3 let věku), ale citlivější kůže přetrvá do budoucnosti. Na výběr už je dnes ale řada produktů kosmetiky pro atopiky, Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, atd. V budoucnu jsou také citlivější dýchací cesty a je tady možnost inhalačních alergií. Tam potom pomohou preparáty Analerg a Imun, navíc, konvenční medicína toto dobře již dnes umí řešit – případnou hypovakcinací.

(to, že vám nyní připadá Ondra dost neposedný, tím se netrapte. To se v předškolním věku srovná, ani nebudete vědět jak).

Kristýnka po stránce zdraví- opět v oslabení prvek KOV, což je vaše rodová dispozice. Ale- už víte, co a jak, a to je hlavní. Občas budete mít sice horší období (hlavně období 6M-12M, v období zavádění příkrmů bude občas reagovat, protože bude souběh růstu zoubků, infekcí, do toho nový příkrm – občas budete rozčílená, až nebudete vědět, jak který faktor vám do toho vstupuje, jako každá maminka dítěte atopika). Ale stejně jako u Ondry – mezi 2-3 lety vyhasnou alergie potravinové, případné inhalační budou dobře zvládnutelné.

Obě dvě děti jsou velice vnímavé. I když se vám to možná nezdá, Kristýnka už teď přímo vsakuje vaše pocity, vaše hnutí mysli, je na vás napojená. Snažte se proto být optimista, máte proč - prognóza obou dětí je velice dobrá a obě se dožijí vysokého věku – vlastně jste poměrně „klikař“, protože to nejhorší období z hlediska zdraví si odbudete do cca 3 let věku u obou dětí. Pak nastanou vavříny a vy sama sobě budete moci gratulovat, jak jste zvládla počáteční boj s atopií.

Mimochodem, obě dvě děti jsou a budou dost komunikativní a schopné. Co vy děláte?

aaandrejka
4. bře 2011

Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu.

Moja 3.5 rocna dcerka mala cca od 2 rokov problemy s castymi zapalmi dolnych dychacich ciest. Antibiotika brala prakticky kazde dva mesiace. Okrem toho mala stale malo zeleza v krvi a ani napriek braniu preparatov jej nejako vyrazne nestuplo.

Riesili sme to v Ustave respiracnych choroch, kde presla vsetkymi moznymi vysetreniami - bol vyluceny GER (reflux), genetikou bola vylucena cysticka fibroza, avsak mala vysoke protilatky proti gliadinu (lepku). Nasledne jej biopsiou bola potvrdena celiakia. Pri biopsii jej takztiez bola odobrata vzorka na mliecne enzymy, ale vsetko vyslo len velmi mierne zvysene, cize nam gastroenterologicka povedala, ze pokial nema ziadne problemy s mliekom (co naozaj nikdy nemala), moze mlieko pit dalej.

Napriek bezlepkovej diete dostala v priebehu 6 tyzdnov opat zapal pluc. To uz nedalo pediatricke a poslala vysetrit protilatky na kravske mlieko. Tieto jej vysli poiztivne (aj IgA aj IgG aj IgM).

Vysadili sme teda aj mlieko a vsetky mliecne vyrobky, na tejto diete sme 10 tyzdnov a dcera zatial podrastla, pribrala a je ovela vitalnejsia.

Vcera sme absolvovali imunologa(v tom istom Ustave respiracnych hcorob, kde sme boli v lete hospitalizovani) a ten nam odobral krv na IgE protilatky. Uplne ma vsak zarazilo, ze imunologicka sa pozrela do zaznamov z leta a povedala, ze IgE na kravske mlieko boli mojej dcere robene aj v 08/2010 a s uplne negativnym vysledkom.

Je teda mozne, ze moja dcera bude moct niekedy este pit normalne mlieko a jest mliecne vyrobky?

Narodila sa 4.7.2010 a 8.10 v Rožňave (Slovensko), cisarskym rezom.

Dakujem Vam velmi pekne za odpoved!

vdesolo
autor
4. bře 2011

@aaandrejka Poopravila jsem rok narození na 2007. Takže: je tam nutnost celoživotně držené diety. Na bezlepkové dietě bude potřeba být celý život, je tam porucha na úrovni autoimunity v souvislosti s funkcí střev- takže:

Zákaz: potraviny s lepkem: pšenice, oves, ječmen, žito. Pozor na skrytý lepek (uzeniny, glutamát v kořenících směsích, atd.- viz dále)

Povolené obiloviny: pohanka, jáhly, amarant (=pseudoobilnina, leč bohatá na proteiny), kukuřice, rýže, merlík (quinoa – opět - pseudoobilnina, leč bohatá na proteiny)

Další pravidla:

nutnost citlivě dodávat tělu :

1) proteiny – jednorázově není vhodná příliš vysoká dávka, zatěžovala by organismus. Zároveň ale rostoucí organismus bílkoviny neboli proteiny potřebuje:

ZDROJE:
· Luštěniny – podávat jen se zeleninou (NIKDY spolu s nimi vejce, maso). K tomu např.plátek kukuř.nebo rýžového chleba, aby vznikla kombinace plně nahrazující maso
· Těstoviny amarantové, pohankové, kukuřičné, rýžové (tedy ty přirozeně bezlepkové)
· „Lehké“ maso (drůbež- krůta, kuře), králík, jehněčí, kvalitní libové vepřové
· RYBY , VEJCE (tyto ale max. 3x týdně)
· Obiloviny (amarant, pohanka, kukuřice, jáhly, atd.) - obsahují cca 10% bílkovin, tj.cenný zdroj

· Celiakie se velmi často pojí s intolerancí laktózy. Z mléčných produktů pouze zakysané, tj.tvrdé sýry a jogurty. Lze ozkoušet tzv. mléko bez laktózy (seženete v Zdravé výživě). Dobrá "mléka" : Kokos milk, Kukuřičný nápoj, Reis milk ( DM)-nejl.s extra Ca, Oves milk- je bezlepkový.

· Semínka dodávají také cenné bílkoviny, minerály a vitamíny ( lehce jídlo posypat- např.slunečnícové, sezamové semínko)

2) sacharidy („cukry“) – u celiakie je mnohdy snížená funkce enzymů zpracovávajících disacharidy. Řešením je sacharidy citlivě dodávat, spíše ve formě monosacharidů – glukóza (hroznový cukr – Glukopur), fruktóza (ovocný cukr). Dobrým zdrojem sacharidů je ovoce.

U celiakie pozor na zákeřnosti!

· Modifikovaný škrob – z pojmenování „modifikovaný“ nemůžeme vědět, jestli se jedná o škrob kukuřičný, rýžový, bramborový anebo pšeničný.
· Zmrzlina – může obsahovat gluténové stabilizátory.
· Alkohol – pálený z obilnin, pivo, kterého kvalitu mimo jiné určuje i ječný slad.
· Sójová omáčka – téměř všechny sójové omáčky na trhu obsahují výtěžky z pšenice.
· Žvýkačky – obsahují gluténový stabilizátor.
· Uzeniny - párky, šunky, sekaná, salámy i tlačenky.
· Koření – bílý pepř, kari , vegeta a další.

Dobré směsi na pečení chleba: Paleta - Bezlepková směs na chléb tmavý – výborná směs na pečení BL chleba, nebo Schar Mix B, atd.

Dcerka bude mít dobrou vitalitu a dlouhý život v dobré kondici, po dodržování těchto zásad. Pamatujte, že je štěstí, pokud je strava vychytaná a dítě nemá problémy a je v dobré kondici, řada maminek to štěstí nemají. Když známe svého nepřítele, je to vždy výhra. Jen ještě jedna věc- dávejte na ni pozor v souvislosti s vodou, elektrickým proudem, prostě- úrazy.

vdesolo
autor
4. bře 2011

Milé maminky, můžete mi údaje (datum narození, atd.) hodit do IP, ať to tady nezveřejňujete, a odpověď může být na fóru, určitě výklad bude zajímavý i pro ostatní a mohou se tedy potkat maminky s podobným problémem nebo podobným povahovým rysem dítěte a vyměnit si velice cenné zkušenosti. Protože IP už se neutěšeně plní, zatímco diskuze má jen jednu stránku 🙂

zuzik28
4. bře 2011

@vdesolo Dobrý večer, velice děkuji za rozbor. Musím říct, že mě ty informace velice potěšily...se zdravím dětí to vypadá dobře, což každá maminka moc ráda slyší 🙂 S ekzémem se dá, tedy u nás, docela slušně bojovat. Řekla bych, že Ondra má nějakou lehčí formu...protože to co čtu od Věrky (myslím jak jsou na tom její děti), to my v takovém rozsahu nemáme. Mimochodem i mně Věrka pomáhala s ekzémem u Ondru.
Už teď pozoruji u Ondru, že je dost společenský a komunikativní, takže na tom určitě něco bude. Já mám vystudovanou ekologii na ekonomické fakultě a pracovala jsem před MD na České inspekci životního prostředí. Takže navštěvování různých subjektů, práce z větší části v terénu, s lidmi...bohužel občas jsem musela dát i nějakou tu pokutu 😅
Každopádně díky moc za Váš čas a přeji jen to dobré.
Taky jsem čekala, že se tu s otázkami roztrhne pytel a zatím jen jedna stránka...určitě bych si ráda početla.

zuzik28
4. bře 2011

@vdesolo Omlouvám se, že ještě otravuji, ale napadlo mě se zeptat na chlapečka od kamarádky. Mají docela problémy s bříškem. Už od narození, malý hodně, ale hodně často brečí. Nejdřív měli podezření na tříměsíční koliky, ale táhne se to pořád a to malému bude už 7 měsíců. Nepomohlo zavádění příkrmů ani to, že se začal víc hýbat. Nejdřív byl kojený (asi 3 měsíce) a potom dostával nutrilon...ten teď prý změnili na Bebu 2 HA, ale po 14 dnech žádná změna. Malý se pořád svíjí a očividně má bolení. Zatím ale nic jiného než změnu mléka nedělali. Já si myslím, že by to mohla být alergie na BKM...radila jsem jí ať zkusí Nutrilon alergy care, ale ona asi nechce nic zkoušet bez konzultace s lékařem. Netušíte co by mohlo Honzíčka tak trápit a případně co s tím dělat? Je narozený 15.8. 2010 v 16:47 hodin. Děkuji Zuzka

pmk
5. bře 2011

dobrý den,
my už jsme si spolu hodně povídaly přes ip a ráda bych podpořila tuto diskuzi,myslím,že jste skvělá.
Zajímala by mě prognoza zdravotního stavu mých dětí,oba mají nějaké problémy,syn 14.6.2007 12.21,trpí často na virozy,na posílení imunity bere Ribomunil,je to vhodný přípravek?Dcera 23.1.2004 9.05 často trpí na bolesti hlavy.Dcera začala chodit do první třídy,zatím je vše ok,jen by mě zajímalo na co si dát pozor do budoucna.Syn je trochu ostýchavý,není nadšený ze školky,chodí už přes půl roku,přesto je někdy myslím až nešťastný.Děkuji moc a opět se těším na vaší odpověď,teď už veřejně,právě pro podpoření a vás a vaší diskuze.

vdesolo
autor
6. bře 2011

@zuzik28 Velmi správně, vyzkoušet Nutrilon allergy care nebo Nestlé Althéra. Rozhodně ať tento krok konzultují s lékařem, není co ztratit, tato změna může buďto pomoci nebo setrvalý stav. Ten by bylo potřeba pak řešit s gastroenterologem.

Když to shrnu: ano, je tam dispozice k citlivosti trávicího traktu a možnost reakce na potraviny. Krom změny umělého mléka je dobře orientovat se v tom, které potraviny mají vyšší a který nižší alergenní potenciál- seznam potravin je ve fotoblogu dcery (kam.zyk)

@pmk Syn: Ribomunyl je vhodně zvolen. V obdobích, kdy je větší sklon k infektům (zima, chřipková období), je navíc vhodné posílit nespecifickou imunitu (např.přípravek Apotheke sirup Echinacea s rakytníkem), co můžete nasadit ihned, je přípravek Imun (Joalis). Nasaďte to také své dceři a bolest hlavy - dcera je velice vnímavá a obecně dcery jsou napojeny na matku - takže - asi už víte, co máte dělat (teď navazuju na to, co jsme si psaly přes IP) aneb pokud vyřešíte sebe, vyřeší se i bolest hlavy dcerky 🙂

bubinko83
9. bře 2011

@vdesolo možem poprosit vypočet pre pohlavie druheho babetka a či vobec bude? Datumy nar. v IP

vdesolo
autor
9. bře 2011

@bubinko83 jednoznačně holčička a těhotenství už na sebe nenechá dlouho čekat 🙂 A bude to moc hezká a roztomilá holčička. Někdy toho bude docela dost využívat 🙂

zuzik28
9. bře 2011

@vdesolo Jééé, to by šlo zjistit i jestli budu mít další mimčo? To by mě celkem zajímalo 🙂 Nevím ale přesně hodinu narození....stačilo by na to datum? 31.10. 1980
Děkuji za odpověď pro kamarádku ohledně zažívacích obtíží

vdesolo
autor
9. bře 2011

@zuzik28 potřebovala bych k tomu hodinu narození, resp. v určení tohoto je potřeba vědět přesně čas narození s přesností na 15 min. Chtěla byste ještě jedno mimi? 🙂

bubinko83
9. bře 2011

@vdesolo no dakujem ti .Aj ked som skor počitala s chlapčekom nebude mi vadit to dievčatko určite. 😉 Prave som si spomenula minule ma zastavila romska občianka taka staršia pani. A pytala sa na synčeka že či je moj a či mam len jeho a ja som jej odpovedala že ano.A ona na mna vyhrkne : Pani ale ešte jedno dievčatko budete mat 😀 Tak sa mi to len utvdrilo 😉

pattynka
9. bře 2011

Dobrý den,taky se chci přidat a mám otázku,jestli se dočkám ještě jednoho miminka?Máme jednu dceru,takže bych to ráda věděla jestli s tím ještě počítat.Nar.15.6.1975 ve 14:00.
Předem děkuji

vikykis
9. bře 2011

aj ja by som chcela vediet ci este budeme mat dietatko a ci to bude dievcatko udaje v IP

zuzik28
9. bře 2011

@vdesolo Tak už vím i hodinu narození...je to 04:30... Ještě bych si na jedno miminko i dala říct 🙂

llumka
9. bře 2011

dobry vecer, aj ja by som chcela vediet ci budem mat druhe dieta?a pohlavie?moje udaje je v IP. dakujem

pmk
9. bře 2011

Dobrý večer,tak i mě by zajímalo,jestli ještě budeme mít jednoho prcka,docela o tom uvažujeme,ale až déle.A ještě bych vás poprosila,dostali jsme nabídku na koupi domu a zvažujeme,zda koupit a přestěhovat se,má to nějaké háčky,tak bych ráda věděla víc,děkuji.8.10.1977 v 1.00 hod.

vdesolo
autor
9. bře 2011

@pattynka No jistě že budete mít ještě mimi. Docela si to těhotenství a věci s miminkem spojené užijete. A teď mě prozraďte, čím vy jste. Mám svůj tip 🙂

@zuzik28 Tak pokud se na tom dalším mimi dohodnete s životním druhem, tak ho mít budete. Ale docela by mě zajímalo, co na to váš životní druh. Já se totiž dívám do horoskopu a přímo vidím jeho reakci: "Nechceš si to ještě rozmyslet? Co když budou všichni chtít na VŠ, jak to ufinancujeme?" atd.atd. 🙂

@pmk ohledně koupě domu- to není úkol pro astrologa, co píšete, ale pro právníka 🙂 Háčky...škoda že těch peněz není víc, co?...víte co, nechme to radši na IP.

vdesolo
autor
9. bře 2011

@vikykis Tak jdeme na to. Když se mimi narodí od března 2012 do r.2014 (dál už jsem se nedívala, stejně by mimi mělo přijít v tomto rozmezí), bude to holčička. Pokud byste to ale ještě stihli do února 2012, je to chlapeček.