Atopický ekzém. Jaké přípravky používáte? A jakou antikoncepci?

mia25
10. únor 2009

Ahoj holky, prosím o radu, jakou antikoncepci užíváte, když Vás trápí stejně jako mě atopický ekzém?
Začala jsem 6. měsíců po porodu užívát antikoncepci Mercilon ( musím brát antikoncepci, protože mám endometriozu) a ekzém se mi hrozně zhoršil. Hrozně je slabé slovo. Vydržela jsem to 1,5 měsíce. Před třemi dny jsem antikoncepci vysadila a nastalo rapidní zlepšení. Už se to nedalo vydržet, hlavně to svědění, osypala jsem se strašným způsobem i v obličeji, tam jsem to nikdy neměla, dokonce jsem měla zasažené i oční výčka a bolelo mě každé mrknutí, v noci hrozně svědění a škrábání i když jsem si zkrátila nehty, co nejvíce to šlo. Začala jsem se vyhýbat kamarádkám, okolí a manželové rodině, protože mi je před nimi trapně, jak moc jsem osypaná. I pošťačka se mě lekla, jak hrozně vypadám. Pak to obrečím a ještě se mi to zhorší. Atopický ekzém mám od narození, tak že vím jaký je to prevít. Co holky používáte za mastičky? Já mám Elocom, Locoid, promazávám Konopnou mastí, pak mi pomáhá docela zinková mast, koupila jsem si teď Biodermu Atoderm PO zinc a ta mi docela zabírá, chystám se začít chodít na solárko. S jakými přípravky máte ještě dobré zkušenosti?

nig77
13. únor 2009

Ahoj Mia mna tato potvora trapi od malicka, takze som si s tym uzila svoje, po porode daco hrozne, drzalo sa to 6 mesiacov v kuse v strasnom stave, a co mi pomohlo skusila som carbofit, je to aktivne uhlie, cisti organizmus, a k tomu nejake dobre probiotika. Inak obmedzit sladkosti - kvasia v creve, aj ta koza tak potom vyzera, ovocie zeleninu denne. Prajem skore zlepsenie.

alishia
14. únor 2009

necxh si treba od praktika napsat masicku Triamcinolon E léčiva uz po chvili by se ot melo zacit zlepsovat. Po nicem jinem me to nezmizi, pak staci promastovat. Vim jaky to je. Me se to zaclo taky delat v ksichte a na krku....hnus:( ruce nohy muze clovek zakryt, ale oblicej ne. Chapu te, ja kvuli tomu driv nechodila treba do skoly. tuhle mast mi jednou predepsali na alergologii, nesmi se pouzivat porad, jen obcas a fakt zabira.

alishia
14. únor 2009

jinak to asi znas ze nejaky promazavani je stejne na prd:/ me to nikdy nepomohlo.

alishia
14. únor 2009

jeste sem ti chtela napsat, ze antikoncepce s tim nema asi nic spolecneho, me se to po porodu taky o dost zhorsilo. ale diky ty masti muzu mezi lidi.)

srdcko81
14. únor 2009

ahojte s atopickým exémomo mám tiež svoju skúsenosť,preto Ti absolútne neodporúčam solárium,pretože vysušuje pokožku a može sa Ti to ešte zhoršiť ako mne pred svadbou.Používala som excipial lipolotion ale stále so mňa lietali šupiny až mi asi pred 4 mesiacmi poradili v lekárni a dali mi aj vzorku na vyskúšanie EUCERIN 10 % UREA a odtvedy mám kožu ako bábetko a nič ma nesvrbí je to najlepšia kozmetika akú som na sebe vyskúšala aj keď je pomerne drahá 250 ml mlieka stojí okolo 450,Sk-15€ záleží od lekárne fakt odporúčam

andy80
14. únor 2009

Ahojky, mě se AE v menší míře objevil v prvním těhu. Jako malá jsem ho prý měla šílené. Od té doby se ho zase nemůžu zbavit. A přes léto je to ještě horší. Jinak na promaštění používám excipial a kosmetiku jako takovou používám Seba Med. A vůbec mě nenapadlo, že by to antikoncepce mohla zhoršovat. Já jí teda vysadila z jiných důvodů (šílené krvácení při MS apod.), ale jinak jsem Mercilon měla několik let a nic se mi po tom neudělalo. Jo a solárko a sluníčko mi to ještě zhoršuje.

alishia
15. únor 2009

me to zase slunicko zlepsuje, pres leto tim skoro netrpim, jen kdyz se spotim. A do solarka nelezu protoze, se bojim rakoviny kuze, starnuti a hlavne mam klaustrofobii🙂

andy80
15. únor 2009

No, mě právě sluníčko škodí. Když jsem byla první těhu, tak jsme byli zrovna u moře a tam se mi to poprvé udělalo. Od té doby se to se mnou veze. A když jdu na sluníčko, tak ty vysušené fleky zčervenají, opálím se okolo a ty fleky pak vyblednou a jsem kropenatá, takže to vypadá děsně.

veruska007
15. únor 2009

Ahojky, ja mam atopicky ekzem od svych 4 tydnu, cele tehotenstvi to byl horor, porod me teprve za mesic ceka, tak teda nevim. Ale na ekzem mi ted pomohla konopna mast, opravdu doporucuju. Sice me svedi mnohem vic nez pred tim, ale uz se aspon nestitim podat nekomu ruku 🙄

lennittka
18. dub 2014

@mia25
@andy80
@alishia
@veruska007
Ahoj, dovolím si obnovit toto téma. Já mám atopák od mala, v těhotenství jsem od něj měla klid,
ale teď je zpátky a mám ho jen na rukách, za to šíleně.. Jak musím pořád něco omývat, starat se o malého a tak, tak je mám pořád suché, i když celý den promazávám a šíleně to svědí, hlavně v noci a po ránu.
Tady vkládám fotky, na těch to vypadá ještě docela přijatelně, mám to sytě červené, praská mi to a bolí.
Navíc, jak držím malého v rukách, každý mi na ně vždycky kouká a myslí si bůh ví co ☹
Také mi zabírá jen Triamcinolon na chvíli, ale čím promazávat během dne? Moje kožní mi neustále cpe Lipobasi, ale s tou je to snad ještě horší..

veruska007
18. dub 2014

@lennittka nejlepší je infadolan.Určitě vyzkoušejte. Mazu ho já, děti i manžel a super.

charlotte30
2. dub 2019

Já používám Elocom,Triamcinolon E a Ovixan.Ten ovixan je do dobrej,že se za chvilku vstřebá.Mam kontaktní ekzém a taky to není nic příjemného.