Au-pair v Anglii pro matku s dítětem. Existuje to?

boobinka
26. říj 2008

Chtela bych se poradit s au-pair agenturama... chtela bych s pritelem do anglie zdokonalit si anglictinu, tak vidim tuto cestu.
Zajima me zda-li do rodiny muzu i se svym miminkem? Vim, ze obcas hledaji i par, ale nikde nepisi zda muzu i s miminkem. Uvitala bych treba jen hlidani pejska a starani se o domactnost a nebo jedno ditko. Poradte jak to vubec chodi s au-pair agenturou a jak se zvlada anglicka domactnost.

kopcik
30. říj 2008

caira: náklady na dítě vyšší nejsou - ba naopak - ale musela bych se o malého starat doma, do práce bych nemohla a manžel by to vše sám neutáhl... a mateřská stojí za to jen těch prvních 21 týdnů...kdyby jo, z londýna by mě už nikdo nedostal... ☹

tictac
30. říj 2008

zvladnout se da asi vsechno, kdyz se chce, nebo musi...Fakt je, ze ja sama bych tady v GB bydlet nechtela naporad (I kdyz uznavam, ze je tu vsechno o hodne jednodussi nekz kdekoliv jinde). Po nejakych 10 letech v Londyne zacinam pokukovat zpatky po CR, coz asi mozne nebude kvuli MM, ten cesky umi fakt mizerne 😀

zanett
30. říj 2008

caira, kitty - jen orientacni otazka, vy mate prumerny plat?????? (Tedy kolem 20 -20 tis. liber/rok?) Nemusite odpovidat, to byla konverzacni otazka, chtela jsem tim totiz rict, ze ja tu prumerny plat tedy rozhodne nemam, i kdyz ted delam praci, pro kterou je treba vysokoskolske vzdelani (studuji vysku externe)...na prumerny plat (tedy tech 20-25 tis./rok) asi hned tak nedosahnu, nejdriv mozna po peti letech praxe v oboru 😝 A to jeste budu moc rada...

Jak se tu nekdo ptal na prumerny plat a prumerne vydaje v UK; obecne bych rekla, ze clovek si muze vydelat vic nez v CR, ale ziv. naklady jsou taky vyssi, tedy suma sumarum - uz davno je pryc doba, kdy sem nekdo prijel si vydelat (teda, mozne je to i ted, pokud mu nebude vadit, ze bude zit v mizernych podminkach a nic si nedopreje).

zanett
30. říj 2008

To tictac - ty si umis predstavit vratit se po deseti letech do CR? 😕 A co na to rika TM? Sel by s tebou? (nebo by te radsi presvedcil, ze zustanete v UK?) Nevim, jak konkretne u vas dvou, ale co znam holky tady v UK, ktery se provdaly za Brity, tak taky spousta z nich rikala, ze nakonec pujdou do CR (jako ze to manzelum nebude vadit atd) a nakonec skutek utek, protoze malokterej Brit bude nadsenej ze zivota v CR (plus jazykova bariera atd atd atd) A muzu se zeptat, proc pokukujes po CR? (ptam se vylozene ze zvedavosti, protoze treba kdyz se me nasi nedavno ptali, jestli prijedu letos na Vanoce do CR, tak jsem bez premysledni odmitla. Naposledy jsem tam byla pred 2 lety a stacilo to, jeste ted, kdyz si vzpomenu na ty vsemozny 'kiksy', tak me poliva pot 😝 😝 😝 . Po deseti letech uz nebudu umet cesky 😀 😀 😀 )

tictac
30. říj 2008

zanett - v lete jsem byla v CR po 5 letech a byla jsem fakt prijemne prekvapena. Samozrejme asi bych sla nekam do Prahy, ne zaptky na JM, ale i tak. MM by do toho sel, kdybychom tam zacali nejaky business, takze jsme zacali tak nenapadne rozhazovat site, ale asi z toho nic nebude, vzhledem k nasi momentalni situaci, ale mozna casem jo... Docela se mi zacalo styskat po Cesku, jeste tak pred rokem jsem tvrdila, ze bych z LOndyna nemohla, fakt jsem si ty zvykla a zivot je tu o necem uplne jinem, ale.....klidne bych se vratila. Kdyz porovnavame zivot v CR a jinde ve svete (mimo GB) tak jednoznacne CR, to souhlasi i MM 😉 Strach bych mela se vratit, to je jasne, co za praci, jak s bydlenim, vubec nevim, jak to tam funguje, odesla jsem v 18, ale kdyz jsem to zvladla tady, tak myslim, ze tam urcite snad taky 😀

Btw, ten prumerny plat se mi taky nezda? 😕 Jsem celou dobu zila v domeni, ze je to o dost nizsi cislo?

kitty68
30. říj 2008

no zanett to mas pravdu o tom prumernem platu, my se s mm vzdycky velice smejem ale je fakt jak psala caira to strasne naskoci kvuli londynu 😠 mm ma lehce nadprumer a ja mam asi tak jednu petinu podprumer

jinak tady na southwest je hadam prumer tak kolem 14tis, thanet je misto s nejvetsi nezamestnanosti v cele anglii

ja js teda taky uz oznamila, kdyz js byli v lete v cr, ze pristi rok neprijedem, ale asi budu muset kvuli vyrizeni pasu, uz me to nebavi travit "dovolenou" v cr u nasich

berynka
30. říj 2008

Ahoj, děkuju za informace 🙂 . Manžel dostává nabídky za cca 3600 liber měsíčně, tak podle toho, co píšete, tak by to neměl být problém i pro rodinu s dítětem, ne? Víceméně bychom si mohli vybrat, aby to Londýn nebyl... bývá to Manchester,Birmingham, Bristol aj. Docela často řešíme, jestli zůstat v ČR nebo jít do světa, i když by to vpodstatě znamenalo na pořád 😒 .

kitty68
30. říj 2008

berynka tak to vas v pohode uzivi 😉 to jsou velice dobre prachy rekla bych, muzu se zeptat co dela manza? odp nemusis pochopitelne 😉

berynka
30. říj 2008

Kitty, dělá do letectví 🙂 .

caira
30. říj 2008

zanett u nas je to asi jako u kitty, manza ma nastesti docela dost nadprumer, ale ja mam zase docela dost podprumer..takze to asi vyjde na dva prumery 😀 ..ale ted to vypada tak, ze ja budu mit tezky podprumer, jelikoz pujdu zpet do prace jen na cca 8 hodin tydne do zacatku.... 😒

co se navratu do cech tyce tak me se tam nechce..teda sice v lete si vzdycky rikam,ze se mi tam libilo, ale pak si predstavim, ze vpodstate je to vsude stejne a my bysme kvuli MM praci asi museli do Prahy a to ja bych nesla ani kdyby mi dali bydleni zdarma, prahu nemam vubec rada 😒 takze radeji zustaneme tady nebo jestli k tomu ukecam manzu tak se jednou prestehujeme do francie nebo spanelska { nekam blizko more} 🙂 ja mam rada tepli 😉

kitty68
30. říj 2008

pojd do doveru teda to je blizko u more 😉

tictac
30. říj 2008

ja bych nejradsi do Italie i s tim, ze bychom museli dost slevit z living standard, MM ovsem nesouhlasi, tak se ho aspon snazim prekecat na early retirement do Italie, nejlepe behem pristim 5 let 😀 coz samozrejme nehrozi.

kitty68
30. říj 2008

to ja bych do sla do oz,kdyz uz za teplem 😎

caira
30. říj 2008

italii jsem vyskrtla jako prvni, to navrhnul manzel a me se italie vubec ale vubec nelibi. Ja miluju spanelsko nebo recko atd..ale nevim jestli bych tam chtela zit..pak si rikam, ze by P. jednou mela treba za manzela nejakyho Jose Armanda 😀 nebo tak.. tak to snad radeji zustanu tady...

Kitty ja bych i sla, ale hadam, ze ten muj mamanek by nesel 😀

kopcik
31. říj 2008

tictac: přesně moje situace. v 18 jsem odjela a byla 10 let v GB. těšila jsem se zpátky do ĆR, ale vydrželo mi to tak 2 týdny. každý den myslím na to, že bych se chtěla vrátit... po 10 letech je to docela šok...

tictac
31. říj 2008

me prave zacina stvat ta situace tady 😒 taky uz to neni, co byvalo. Ja osobne bych dokazala tady vsechno prodat a jit do CR zacit znovu, bylo by to sice silene tezke, ale urcite by to slo, asi bych se nemela tak dobre, jako tady, ale nemuzu mit vsechno 😉 MM by to chtel resit tak, ze bydlet nekolik mesicu tady a nekolik tam... Pokud se nestane neco drastickeho, tak tu zustaneme, ale prestava me to tu fakt bavit 😔

caira
31. říj 2008

ja bych proste do cr nesla vic jak na par mesicu v lete, zit a pracovat bych tam proste uz nechtela, vic se mi libi zivot tady.. a hlavne bych nemela za rohem mothercare 😀 costa cafe nebo tu nejlepsi indickou restauraci pod sluncem 😀 😀

tictac
31. říj 2008

caira, tak ani jedna z tech veci by mi nechybela 😀

zanett
31. říj 2008

tictac - a co konkretne te tu prestava bavit?

Ja bych do CR nesla hlavne kvuli te ceske mentalite - lidi porad najebani, negativni, pesimisti, neprejici, zavistivi, sluzby funguji na velmi diskutovatelne urovni, celkovy chaos, lidi se bojej vycnivat z davu, stadni mysleni atd atd atd atd 🙄 a chybela by mi anglictina 🙂

tictac
31. říj 2008

zanett, to s tebou souhlasim, v tom mas pravdu, mozna jenom uz mam vseho dost a klidne bych sla do neceho noveho, nebo spis jineho 😉 Behem posledniho roku mi tu pripadne, ze jde vsechno dolu, vsechno se horsi, at uz je to zdravotnictvi, skolstvi atd, taky mi zacina chybet poradne cestina 😀 jeste tak pred rokem jsem se cesky nedokazala poradne vymacknout, ale lepsim se 😀 A lidi tady taky nejsou nic moc, zavistivci se najdou vsude, ale asi se to tu vic ztrati 🙂

kitty68
31. říj 2008

zanett tak ten popis je presny 😀

zanett
31. říj 2008

tictac - jasne, ze zavistivci jsou vsude. Vsude jsou jenom lidi a ti jsou v podstate stejni, jde ale o to, jakym zpusobem tu zavist (a ostatni) vyjadri. Kdyz jsem dostala k narozeninam novy auto, tak mi kolegyne v praci popraly hodne stastnych kilometru a byly viditelne nadsene (i kdyz ve skrytu duse treba mozna zavidely, kazdopadne nedaly to najevo). Kdyz jsem o tom autu rekla mym kamoskam v CR, tak jenom zavistive zasycely 'No jooo, to se nekdo ma! To my si dovolit nemuzem!' 🙄 V tom je prave ten rozdil.

Ja jsem rada v kontaktu s mymi ceskymi znamymi, rada si prijdu pokecat na ruzny cesky servery a zajima me, co se deje v CR (i kdyz treba jen okrajove), ale zit tam denodenni prakticky zivot bych proste nechtela.... 😝 Naposledy jsem se z CR vracela v tak bidne nalade, ze jsem si ji tady musela dalsich 14 dni spravovat....to uz o necem svedci... 😝

caira
31. říj 2008

zanett souhlasim, vsechny body cos popsala tak to my na cechy sedi..sice tady to ma taky svoje mouchy, ale porad jeste v tom zustavat tady vidim vic pozitiv nez v tom se vratit do CR...

I KDYZ...co mi chybi strasne strasne aaaale strasne moc jsou ceske Vanoce, zima jako takova, snih, velikanske vlocky, - 20 atd atd, proste zima na snehu.. to postradam neskutecne moc..taky ceskou kuchyni { i kdyz obcas neco ceskeho tradicniho navarim tak to stejne neni jako od maminky a pect moc neumim}, chybi mi filmy pro pametniky a ceske pohadky a mamincin strudl 😢 😀

kopcik
31. říj 2008

zanett: přesně pro ty důvody, které jsi udala se to tu nedá vydržet. člověk se bojí jít do obchodu, protože třeba prodavačka bude mít blbý den a pokazí ti ho i tobě (na denním pořádku), na úřadech jsou jen problémy - teď jsem si dokonce museli s manželem stěžovat až na ministerstvo sociálních věci, lidé si hrozně závidí, nemůžu jít ven ani v teplákách, protože se na mě lidi dívají skrz prsty... 😠
někdy to ale kašlu a nezajímá mě, co si ostatní myslí. ale je to tu drsné... když je tu člověk 14 dní na dovolené, tak to nevidí. a taky se lidi zajímají jen o peníze. všichni na to nadávají, že mají málo, ale aby zůstali v práci o trošku déle a vydělali si, to ne...

tictac
31. říj 2008

teda ja to driv videla porad, ale ted naposled jsem asi mela stesti 😀 vsichni na me byli uplne hodnoucci, at to byli lidi v obchodech, doktori, nebo urady... 🙂 tak jsem asi naivne si zacala myslet, ze se lidi v CR zmenili? 😀

zanett
31. říj 2008

Caira - souhlas s tim snehem. Jedina vec (skutecne jedina), ktera mi tu chybi je ta poradna zima - zaveje snehu, mraz na oknech, snehove vanice 🙂 To opravdu postradam, protoze z te mirne zimy mi uz v unoru hrabe - vsechno je takovy doseda, kdezto kbyby to pokryl snih, hned by to vypadalo veseleji. Ja teplo moc nemusim, spis mam rada zimu, takze ja bych se asi stehovala nekam na sever (kdybych nebydlela v UK) - na druhou stranu; snih pro me neni duvod vratit se do CR (i kdyz v utery tu snezilo - docela dost - tak jsem mela takovou melancholickou naladu a vzpominala na poradnou ceskou zimu 😔 , ale jakmile snih roztal, tak bylo po melancholii a jsem rada, ze jsem tady 🙂 )

Kopcik - nejsem sociolog ci antropolog, ale tipuju, ze to jsou jednak pozustatky minuleho rezimu (vzdycky byvaly prodavacky najebany a na uradech byl chaos, takze to ted nikoho neprekvapi) a za druhe si myslim, ze je to tim,ze jsou lidi bojacni a nechaji si to libit - proste ta otravena prodavacka vi, ze kdyz si na zakaznika otevre hubu, tak ji to projde, protoze lidi si nebudou stezovat (pac prece nebudou nikde delat 'ostudu') - pripada mi, ze Cesi jsou docela 'pripos*ani', a nechaji sebou orat vlacet, proto se ty sluzby moc nehnou kupredu - kdyby na me byla prodavacka vylozene hnusna, tak ji servu na dve doby a jeste si necham zavolat shop managera a prasknu to na ni - uz z principu-, ale v CR lidi radsi sklapnou a drzej zobak, pac se bojej vystrcit hlavu z pisku, aby na ne ostatni blbe necumeli a aby se 'neztrapnovali' atd (ale pak prijdou domu a kazdej ma plnou pusu kecu - to mi taky vadi; ty hospodsky reci, ale kdyz prijde na vec,tak skutek utek a lidi ani nepipnou)... 😝

kopcik
1. lis 2008

zanett: jj. potřebovala jsem orazítkovat jeden dokument - a to hodně rychle a bylo to důležité - a paní to viděla a měla asi blbou náladu, protože v úterý tu byl státní svátek a ona asi nedostala pondělí off, tak řekla, že mi ho nedá. no to jsem přišla domů tak naštvaná a otec na mě prý co čekám, že u nás je to normální. že co tím dosáhnu, když si budu stěžovat. no a tak jsme si zjistili v zákoníku, že na to fakt mám právo na to razítko - a manžel zavolal na to ministerstvo a já napsala stížnost. druhý den jsem měla razítko na formuláři.
myslím, že kdyby se lidi nebáli otevřeně říct svůj názor a začli se bít za svá práva, tak se tato země snad někam posune.

poletucha
2. lis 2008

ahojky, nas ceka nekdy v lednu stehovani a jedna z moznosti je i Anglie,Irsko nebo Skotsko. Jak jsem tu pochopila,jste skoro vsechny z okoli Londyna nebo southwest...chtela bych se zeptat,jak je to se zdravotni peci? soukroma vs statni atd.... diky

vlasatka
28. dub 2016

@tictac Jak jsi psala o shánění na černo, máš typ na nějaké internetové stránky, kde se dá hledat? Moje osvědčené stránky na aupair mě neberou, už nevyhovuji věkem, a už vůbec ne tím, že chci být aupair právě s dítětem. A i když to není vyloženě agentura, nejde to přes ty stránky. Ale chtěla bych to zkusit. Já si třeba dovedu představit, že prostě k péči o svoje dítě přibere někdo i moje. A když bych byla sama s dítětem, tak bych více místa nezabrala. Už jsem aupair v anglii byla, tak si to prostě dovedu představit. Vím, že takových rodin moc nebude. Ale třeba pokud mají zatím jen jedno dítě, tak může být výhodou, že budou mít na chvíli jakoby sourozence 🙂 Podle toho, jak jste se tu bavili, tak vám to zní naivně, ale já si to jednoduše představit dokážu 🙂 S angličtinou problém nemám