Au-pair v Anglii pro matku s dítětem. Existuje to?

boobinka
26. říj 2008

Chtela bych se poradit s au-pair agenturama... chtela bych s pritelem do anglie zdokonalit si anglictinu, tak vidim tuto cestu.
Zajima me zda-li do rodiny muzu i se svym miminkem? Vim, ze obcas hledaji i par, ale nikde nepisi zda muzu i s miminkem. Uvitala bych treba jen hlidani pejska a starani se o domactnost a nebo jedno ditko. Poradte jak to vubec chodi s au-pair agenturou a jak se zvlada anglicka domactnost.

zanett
26. říj 2008

Bbbbinko, co si pamatuju z mych aupairovskych dob, tak matka delat aupari nesmi! Muzes byt treba babysitter/childminder (i kdyz na to potrebujes kvalifikaci), ale klasicka aupar nesmi byt vdana/rozvedena a nesmi mit deti. Navic, i kdybys nasla praci jako childminder, tak ti rodina jen velmi tezko povoli se k nim nastehovat s miminem. Zadna agentura te do programu aupair proto nevezme, slo by to jedine 'nacerno', coz bych si nedoporucovala, pokud neumis perfektne jazyk a nevis, jak to v UK chodi....

babalala
26. říj 2008

Boobinko - nejspíš by to realizovat šlo - sice ne jako Au pair, musela by to být jiná forma, jak píše zanett. Ne že by to bylo "načerno" - dneska už můžeš pracovat legálně i bez agentury, ale určitě by byl problém najít rodinu, která by vás brala všechny tři i s nabídkou bydlení. Ale nic není nemožné, třeba by se nějaká bohatá rodina někde na venkově našla. Nicméně mně osobně připadá opravdu riskantní jet někam bez podpory agentury s chabou jazykovou výbavou, navíc s takhle malým dítětem. Nevím ani, jak by se řešilo třeba zdravotní pojištění malého, kdyby třeba onemocněl.. Osobně bych do takového dobrodružství nešla.

tictac
27. říj 2008

ubytko s ditetem u rodiny se ti asi sehnat nepodari, i kdyz za zkousku by to mozna stalo, prece jen od te doby, kdy jsem s tim mela zkusenosti, uteklo dost let...Ja osobne bych to ovsem resila tak, ze bych bydlela s pritelem a hledala si praci childminder, spousta rodin potrebuje vyzvednout dite ze skoly/skolky a zabavit, nez se vrati z prace. Pracujes tak sama na sebe, takze je dobre se registrovat na Inland revenue a sehnat si ucetniho 😉

kitty68
27. říj 2008

no pokud by boobinka prokazala ze je zamestnana tak mimi by melo narok na zdravotni peci
s ubytovanim (pokud byste bydleli sami) by mohl byt taky trochu problem, protoze vetsinou agentury co pronajimaji vetsinou chteji oba zamestnane a doporuceni od nekoho kdo vydela vice nez £1500 mesicne + byste museli slozit depozit vetsinou mesicni najem + bys asi musela do skoly jestli si chces opravdu anglictinu zdokonalit, coz s mimem asi nepujde

ty penize bych radsi obetovala do nejakeho intenzivniho kursu

zanett
27. říj 2008

kitty, jenze jde o to, jak zamestnana - co by delala? HOdla-li delat neco v oblasti pece o deti, tak ma s aupair smulu a na babysitter potrebuje kvalifikaci, jak jsem uz psala. Navic jak znam ty mistni rodiny, tak si neumim predstavit, ze by ubytovali tri lidi vcetne mimina.

Tim 'nacerno' jsem myslela, kdyby ji nekdo sehnal rodinu, kde by delala aupair - s miminem (i kdyz by ho hypoteticky nechala doma v CR) byt aupair nesmi a zadna agentura ji do programu aupair nevezme (viz mezinarodni Aupair programme agreement).

kitty68
27. říj 2008

no ja js to brala tak ze by ciste teoreticky praci mela, jak se babalala ptala jak by to bylo se zdr.poj pro maleho

kvalifikaci by ji uznali stejne jen tady z anglie

zanett
27. říj 2008

kitty - s tou kvalifikaci mas pravdu, zejmena co se jedna childcare qualification, tak to by asi odjinud opravdu nebrali.

kitty68
27. říj 2008

ale stejne jako smekam klobouk, ja vim jak me nekdy ell "leze na nervy" (separation anxiety 😝 ) a jeste mit na starosti dalsi dite to si nedovedu predstavit ani v nejhorsim snu

zanett
27. říj 2008

kitty - ja si spis myslim, ze v tomto pripade by byl hlavni problem se sefovcema - ani v nejdivocejsim snu si totiz neumim predstavit rodinu, ktera by byla happy privitat doma tri lidi vcetne ciziho mimina (priznam se, ze ja bych si k nam celou rodinu nikdy nenastehovala. Pred 3 lety jsme meli aupair - jednu holcinu- a bylo to vic nez dost, natoz abych mela v dome celou cizi rodinu). Konkretne mam namysli mistni mentalitu, protoze neznam nikoho, kdo by dite zamestnance nebral jako prekazku; lidem vadi, kdyz breci jejich vlastni mimino, nedej boze aby poslouchali rev ciziho (+ milion dalsich problemu, ktery s miminy je). Ono nastehovat si nekoho do domu je dost o hubu (viz. moje zkusenosti s tou vykutalenou franzouzskou aupair), navic mit doma triclennou cizi rodinu, to je dost utopie...

tictac
28. říj 2008

zrovna v Anglii neni problem sehnat praci na cerno, jak uz jsem psala driv 😉 A ubytko uz vubec ne, vetsinou se na zadnou guarantee nikdo nepta, deposit samozrejme ano. Zalezi na tom, co jeji pritel dela, jestli by si byli schopni vystacit na zacatek s jednim platem.... 😉

kitty68
28. říj 2008

po me teda chteli guarantee ve vsech agenturach a i landlord chtel adresu a telefon do prace

tictac
28. říj 2008

agentury asi jo, ale ja nikdy pres agenturu nebydlela 🙂

caira
28. říj 2008

ja se teda prilklanim k rade, ze fakt snazit se do UK dostat celou rodinku je co se aupair prace nemozne, slo by to realizovat jak pise kitty, proste si sehnat praci a bydleni v UK, ale rozjizdet to s takhle malym miminkem to bych nedoporucovala, nereknu byt bezdetny par tak se clovek nejak ze zacatku protluce po dodgy pronajmech a blbych pracech nez se mu poradi sehnat neco vyhovujiciho, ale ani omylem bych do toho nesla s miminkem...

Ja osobne bych si teda aupair treba i vzala..ale nikdy ne s celou rodinou, aupair pro pary nabizi vetsinou rodiny co chteji holcinu na hlidani + prace v dome a chlapa na zahradniceni a takove ty DIY prace...

Jak pise kitty, sehnat pronajem neni zrovna lehky, pokud jde clovek pres agenturu, jako, ze ted uz to tak chteji vsichni landlordi, tak musi clovek prokazat prijem, rent history atd atd, slozit deposit { v nasem pripade byl depozit 850 liber} plus jeden najem takze to neni vubec levna zalezitost.. a k tomu clovek musi mit potvrzeni, ze pracuje a bude moct najem platit i nadale, chteli po nas i bank history atd atd atd....!

kdyz si nekdo sezene podnajem bez agentury- NEDOPORUCUJI! tak to vetsinou neni nic moc misto a nema moc zaruk, ze se landlord postara v pripade, ze se v byte / dome neco stane atd atd, proste pres agenturu je to nejbezpecnejsi...

zanett
28. říj 2008

tictac - myslis, ze neni problem sehant ubytovani? 😕 Tak to opravdu netusim, kde konkretne bydlis, ale sehnat ubytovani je tu opravdu drina. Nehlede na to, ze to neni v pripade zakladatelky ubytovani pro jednoho, ktery je happy sdilet barak s dalsima XY lidma, nybrz by slo o bydleni jen pro ne tri (vcetne mimina!), proto by k tomu musely byt patricny podminky. Ja uz v UK bydlim roky, ale ani tak bych do toho nesla (a jsem bezdetna), natoz abych to doporucila nekomu, kdo neumi poradne anglicky, nevi, jak to tu chodi a jeste ma na krku mimino!

zanett
28. říj 2008

jo a jeste jak psala caira k tomu shaneni ubytovani bez agentury - to bych teda taky nedoporucilla hlavne proto, ze nemam zadnou zaruku, ze me pak landlord bez duvodu nevyhodi ze dne na den (stalo se mymu kolegovi Slovakovi v listopadu 2005) - sice mel smlouvu, ale lanlord videl, ze je to Slovak s chabou anglictinou, tak si s nim zamaval a pres den ho vystehoval (bez udani duvodu) a Peter zustal na ulici, nez odjel zpet na SR. Tohle bych si neriskla ani sama, natoz s ditetem! Agentura dohlizi na to, ze vsechny podminky jsou dodrzeny, ale je to samozrejme podstatne drazsi...

tictac
28. říj 2008

zanett, za ty roky jsem toho tady videla taky spoustu a muzu rict, ze nemozne neni nic 😉 Ale jestli sis vsimla, tak jsem psala, ze zalezi na tom, co jeji partner dela, jestli by ty zacatky utahli z jednoho platu....protoze zacatky jsou tezke vsude.

zanett
28. říj 2008

tictac - no jo, jenze my se na to divame z pocize svobodnych a hlavne bezdetnych a to je pak jina. Ja jsem v zivote zila vsude mozne po svete a v nejruznejsich podminkach, ale byla jsem sama. Mit na krku dite je najednou uplne jina situace. Pro zakladatelku (a jejiho pritele) je uz tak velkym problemem to, ze se poradne nedomluvi anglicky (takze vyrizovani papiru na uradech/agenturach by byl zahul) a do toho jeste pece o dite, ktere nemuze zit v jakychkoliv podminkach, ve kterych by treba nejak 'prezil' dospely. Proste si myslim, ze s ditetem je to risk a bude to stat hodne nervu a proste si myslim, ze to nestoji za to.

tictac
28. říj 2008

ja netvrdim, ze to neni risk, ja osobne bych do toho nikdy nesla, ale kazdy jsme jiny. Proto porad zduraznuji, ze zalezi i na priteli, to pak situaci meni....

zanett
28. říj 2008

jj, boobinka by se tu mela ukazat a rict, co si o tom mysli a jak to vidi... 🙂

kitty68
28. říj 2008

tictac ale zakladatelka uvadi v nazvu aupair pro par - takze hadam chtela aby byli oba ve stejne rodine

caira
28. říj 2008

ja znam jednu kocku tady { nastoupila tenkrat po me do rodiny, kde jsem pracovala} a ted konci nadobro s auparinou a hrozne ji prekvapilo, ze to vubec neni lehky 😀 nejak si myslela,ze sezene rent za £30 na tyden nebo co a praci, ze sezene behem tydne 😀 😀 docela "legrace" videt jak prichazi o iluze.. byla hrozne prekvapena jake jsou ceny za podnajmy atd.. me uz to neprekvapuje..my za dvouloznicak platime 850 mesicne holy najem+ elektrika, voda plyn atd.. 😖

zanett
28. říj 2008

cairo - taky jsem tu mela jednu takovou znamou. Delala aupair asi pul roku, ale prestalo ji to bavit, tak si frajerka myslela, ze se vypakuje od rodiny a bude mit bajecnej zivot v bajecnym bejvaku a bajecnou praci za bajecnej plat 😀 Byla z domu inzenyrka ekonomie a straaaasne se pak divila, ze ji nedali ani praci blbe sekretarky (nejakej titul ze slovenske univerzity tu totiz nikoho nezajima)...taky se protloukala, jak se dalo, ale ty jeji reci na zacatku, to by jeden neveri. Teprve az poznala, jakej je to pech, tak ji sklaplo, ale byla to pro ni tezka skola zivota 😀 Ted je zpatky na Slovensku a je za to rada, pac ma rodice za zadkem a ma vsechno zazemi, ktery mit v cizi zemi proste nikdy nebude....ale zname takovy naivky ze...

caira
28. říj 2008

zanett: taky tady par takovych uz bylo, ze v CR delaly to a to a pak byly holky strasne prekvapene, ze tady nedostanou praci na stejne urovni.. treba nasi dlouho nemohli pochopit, proc jsem v UK kde delam to co delam, kdyz v CR bych mela tak dobrou praci 😀

Ale co, ja abych pravdu rekla, tak jsem byla vic spokojena jako prodavacka v LUSH nez jako urednice na dopravaku 😀

tictac
29. říj 2008

zalezi na stesti, takovych, o jakych pisete, jsem tady taky videla spousty, ale i takove, ktere mely mizernou anglictinu, blbou maturitu a dokazaly si najit hodne dobrou praci 😉 i kdyz to jsou fakt vyjimky 😉

berynka
29. říj 2008

Ahoj holky, když už se tady tak bavíte... 🙂 , můžete mi, prosím napsat jen tak orientačně, kolik je v Anglii průměrný plat, náklady na bydlení (byt, dům, město, poblíž města...apod.) a jak je to s daněmi (rozdíl hrubá a čistá mzda)? Taky myslím, jestli je nějaké zvýhodnění rodin s dětmi, či nikoli? Díky 😉

kitty68
29. říj 2008

dane jsou tusim 25% z platu, prumerny plat je hadam tak kolem tech £25000, naklady na bydleni pocitej tak kolem £1000

pokud mas dite tak pobiras child benefit a je to £18 tydne, to je vse 😉

caira
29. říj 2008

souhlasim s kitty, u nas je plat o malicko vyssi..ale ne zas o moc a naklady na bydleni odpovidaji cca te tisicovce mesicne..

kitty 18 liber tydne..to nezaplati ani aptamil a pliny, co? 😀 my zrovna ted pocitali, ze s jars atd to vyjde tak na tricet.... 😅

kitty68
29. říj 2008

ja js brala prumerny plat v cele anglii 😉 to vis ze u londyna je to vyssi ale tady u nas dole zase o hodne nizsi

proto kojcim a davam chleba s marmeladou 😅

kopcik
30. říj 2008

žila jsem v londýně 10 let. začínala jako au-pair live-in (nedoporučuju) a pak už jsem bydlela sama. 6 let pracovala bez dokladů až pak toho měla dost a šla jsem pracovat do jestli. podotýkám - BEZ jakýchkoliv dokladů o studiu atd. by the way jsem ekonomka a účetní... nikdy jsem nebydlela přes agenturu a nevidím problém v tom, najít si bydlení sám. vždy nám domácí vyšli vstříc a kdykoliv se něco porouchalo, do 2.dne bylo opraveno. samozřejmě je spoustu případů,kdy to nevyjde, ale myslím, že člověku postačí obyčejný selský rozum, aby poznal, kdy bude dobře a kdy ne. když jsem hledala práci, vždy ji našla maximálně do týdne, bydlení okamžitě. je pravda, že mluvím anglicky lépe než česky... když přijel můj manžel, anglicky zrovna neválel, takže dostal obyčejnou práci za 250 liber na týden... v londýně nic moc. nám to vystačilo - samozřejmě s mým platem, ale když jsem otěhotněla, věděli jsme, že budeme muset odjet, protože bychom si dítě v londýně nemohli finančně dovolit. smekám před všemi, kteří to v anglii dokáží. a je taky rozdíl, pokud bydlíte přímo v londýně, nebo pryč z velkého města, kde je třeba nájem podstatně menší.
takže já bych po mých zkušenostech určitě nejela poprvé do anglie i s dítětem. ale sama, třeba s manželem nebo bez abych věděla, do čeho jdu. nebo třeba jen na dovolenou. ne každému je GB po chuti...

caira
30. říj 2008

kopcik: zvladnou se to da.. ty naklady na dite tu nejsou zase o tolik vyssi nez v cr..treba me prijde, ze v cr jsou veci na dite fakt zlodejina..treba pro srovnani mothercare..kdo si v cr muze dovolit tam neco poridit a tady tam nakupujeme naprosto bezne...

Urcite je pravda to, ze londyn a okoli a ceny vseho napriklad nekde v devonu jsou uplne o necem jinem, ale to je proste ovlivvnene tim, ze nejvic prace se da proste sehnat v londyne a okoli... 😒 na to, ze my jsme cca hodku od londyna tak jsme porad predrazena oblast diky tomu, ze jsme na prime vlakove trase na paddington-cca 20 minut.. 😒 u nas si clovek za 200 K neporidi ani byt a ve skotsku by za to mel 4loznicovy barak... 😀