Auto z bazáru. Čo ak je kradnuté? Vrátia nám zálohu?

susik77
14. bře 2008

Ahojte, chceli sme kupit ojazdene auto-vcera sme zlozili zalohu a podpisali zmluvu. Je to necely rok stare auto, vo vybornom stave-je to v bazare u autoriz. predajcu.
Je dovezene z nemecka. Doma sme surfovali na nete a cez viac vyhladavaciov sme zistili, ze VIN je neplatny ☹ Myslite, ze moze byt kradnute? Ako by ste postupovali? My sme zatial radsej pozastavili platbu. Myslite, ze ak by bolo kradnute, da sa od nich vymoct ta zaloha?

susik77
autor
14. bře 2008

este je divne-manzel kontroloval vsetky tie znaky, co sa doporucuju-aj ci to VIN cislo nebolo prerazene -a ze vsetko vyzeralo byt uplne v poriadku???Myslite, ze mohla nastat chyba pri prepisovani cisla do Technickeho preukazu?

konoupek
14. bře 2008

Susik,být váma,zašla bych do nějakýho servisu třeba a zeptala se jich na to ,oni o tom budou vědět určitě spoustu informací a poradí vám ,nebo by aspon měli.Já sama neporadím je to úplně mimo mě 😉

lendy1
14. bře 2008

Jestli jste chtěli koupit ojeté auto u autorizovaného prodejce, tak by to neměl být problém. Otázka je, co to je za autorizovaného prodejce-prodávají i nové auta nebo mají jen bazar? Já jsem pracovala v autorizovaném servisu a prodeji a když jsme měli bazarová auta, tak jsme si je hodně prověřovali, než jsme je dali do prodeje-to zn. auto prošlo kompletní prohlídkou v našem servisu, kontrolovali se všechny VIN na autě (není jen jedno na motoru 😉 ) a celou historii auta jsme si zjišťovali buď v mateřském servisu, které vozidlo navštěvovalo nebo pokud bylo od našeho zákazníka tak u nás. A to samé platilo, pokud zákazník měl auto z Německa a pak se ho rozhodl dát přez nás k prodeji-spojili jsme se se sevisem v Německu, chtěli komplet historii vozidla...atd..
Viděli jste VTP auta? Servisní knížku?

cairka
14. bře 2008

susik, neviem poradiť, ale viem, že nám pred asi 7 rokmi ukradli auto a asi pred 3-4 nám volali, že ho našli tak, že si ho nový "majiteľ" kúpil z bazáru a keď ho prihlasoval na polícii, tak zistili, že je kradnuté. 😖

sonoga
14. bře 2008

a ako ste si cez internet mohli zistit, ci je VIN-ko platne alebo neplatne? Manzel robi v AAA- auto a oni tam tie auta preveruju a dost dlho to trva a nerobia to cez net.

susik77
autor
14. bře 2008

ahojte, uz sme to vyriesili-ciastocne. zavolala som do agentury, kde preveruju auta a povedali mi, ze to vin-ko je v poriadjku-aj pasovalo, mesiac a rok vyroby.
sonoga: da sa to zistit na nete.su aj zahranic. vyhladavace.
nam povedali, ze na europskych autach nie je kontrol. c. vo vin a preto to ukazovalo, ze je neplatne-to bol americky vyhladavac

bredmax
14. bře 2008

ahojky, tak to čtu s nehláilo to, že není v databázi?? my občas taky takhle kontrolujem přes nějaký program a když není v dat. znamená to, že není v dat krad aut, ale asi záleží čím to prověřujete vy, čím a kde 😕

susik77
autor
14. bře 2008

bredmax: ono neni este evidovane v cr, takze samo, ze neni v databazi v cr.-to sme tiez kontrolovali. potom sme to este kontrol. cez zahran. programy-kde sa kontrol. vin-a ukaze ti povod auta, rok vyr. a pod.
skusali sme na porovn. este vin kod mojej sluzobnej toyoty, kt. som mala a tu naslo.
to auto, co chceme kupit ukazovalo, ze je neplatny vin 😎

sonoga
14. bře 2008

vidis, tak potom nechapem, preco v Ackach to trva tak dlho 😀 Ale nie, oni tam preveruju aj to, ci este za auto nie je splacany leasing, alebo si nie je v exekucnom konani a tak.

susik77
autor
14. bře 2008

sonoga: jasne, je agentura aj tu v cr, kt. ti skontrol. povod vozidla v zahranici-tiez vsetky tie zalezitosti-ci nie je kradnute, naburane, v exekucnom rizeni a pod., ale trva to standardne 8 dni a aj si to musis zaplatit-dost 😔
expresne ti to urobia aj do 2 dni -aasi za 5000 kc.
inak, prekvapuje ma, ze na slov. su aaa taki poctivi 😕
tu v cechach maju dost zlu povest-ze prevazna vacsina aut tam je naburanych-robia len povrch.upravu-aby sa to predalo, alebo je tam kopec kradnutych aut 😒