Autosedačka 9 až 18 kg na sedadle spolujezdce. Jde to?

barunka81
26. zář 2009

ahoj holky, chtela jsem jet s dcerou delši cestu ssama autem, je mozne dat autosedačku vedkle mě dopředu, když vypnu airbegy a mame tam i isofix?diky

supina
27. zář 2009

Já teda nevím, ale myslím si, že vepředu by měla být sedačka jen proti směru jízdy..

natalka1234567
27. zář 2009

ano jen proti směru jizdy a tak je to i u vajička 🙂 🙂

quinny
27. zář 2009

apon zajímavej odkaz

barunko
jinak vyhláška o tom na jakým sedadle smí být dítě připoutáno nehovoří, takže podle vyhlášky není nic proti ničemu posadit dítě dopředu. Airbag v takovém případě není nutné deaktivovat...jen je dobré odsunout sedačku co nejvíc dozadu to lze 😉
Na delší cestu je to určitě bezpečnější než se otáčet dozadu k prckovi. Je to na zvážení každého 🙂

aponchie
27. zář 2009

vazne mas pocit,ze nemusis vypnout airbag? 😕

soanpe
27. zář 2009

já bych na "sedadlo smrti" asi dítě nedala

aponchie
27. zář 2009

ona je to pohodlnost rict,ze je neco takoveho bezpecnejsiho blud..myslim,ze nema cenu presvedcovat toho kdo nechce 😲

misicka85
27. zář 2009

Taky bych dítě na přední sedadlo nedala 😠

casiopeia
27. zář 2009

Nevím, ale ani mě nenapadlo dát dítě na přední sedadlo. Myslím si, že je to zbytečný risk.

quinny
28. zář 2009

apon v tom odkazu co jsi dala vidím o airbagu pouze tohle:
..."pokud je dítě přepravováno na sedadle, kde je airbag a pokud ten není vyřazen z činnosti, nesmí dítě sedět proti směru jízdy. "........
takže ve vaju proti směru jízdy je to jasný, tam musí být vypnutý, ale po směru by to dítě naopak ochránil takže určitě nechat aktivní, jen odsunout sedadlo co nejdál dozadu.

tady je potvrzení toho jak to myslím já 😉
http://magazin.automix.centrum.cz/magazin/clane...

Upřímně...klidně mě ukamenujte, ale jezdím hodně a za sedadlo smrti už v dnešní době považuji v autě každé 😠 ...ano zadní je jistě z pohledu čelní srážky o něco bezpečnější...
...ale má to ale, hodně záleží na dítěti, naše je třeba v autě celkem hodné takže jezdíme i na delší trasy tak, ale pokud by to tak nebylo a měla bych volit jestli se k němu otáčet do zadu (a tak víc ohrožovat nejenom sebe a jeho, ale i ostatní 😖 ), pak bych asi volila menší zlo a přendala ho taky dopředu

aponchie
28. zář 2009

nejbezpecnejsi je sedadlo za ridicem ..tohle muzes rikat ,ze vsechny jsou bezpecne nekde na besipu sem zvedava co by ti na to rekli 😀 existuji zrcatka existuje mnoho faktoru a pokud bych ani jeden nemohla vyuzit tak bych radsi nejela nez na prednim sedadle..tot vse..radsi s ekukni na youtube na nejake car crash videa s detma na prednim sedadle 😎

aponchie
28. zář 2009

ctu nazory na netu na tohle tema vsude mozne a je to pul na pul spis mirna vetsina proti tomu vozit na prednim sedadle takze si delejte jak chcete me je to popel jen svuj nazor jsem rekla takze uz to nebudu resit 😉

quinny
28. zář 2009

nepíšu, že jsou všechny bezpečné, ale že jsou všechny nebezpečné 😒

crash testy moc pěkný, viděla jsem jich myslím o mnoho víc než si vůbec dokážeš představit, a mysli u toho na jediný, že všechny autosedačky jsou dělaný a testovaný na náraz kolem 50km/h cokoliv nad už nikdo neřeší, aneb když tě na dálnici smete kamion tak je naprosto jedno na kterým sedadle sedíš...

besip na který se odvoláváš:
Nejbezpečnější místo pro umístění autosedačky

Zahraniční výzkumy uvádějí, že nejbezpečnější místo pro přepravu dítěte v dětské autosedačce je na zadním sedadle za místem předního spolujezdce. Tento způsob přepravy doporučuje i zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) „Předcházení dopravním úrazům" z roku 2005 s tím, že takto lze předejít až 60 % následků na zdraví dítěte v případě dopravní nehody. Umístění dítěte v autosedačce na pravém zadním sedadle je výhodnější zejména proto, že je možné s takto umístěným dítětem v případě nutnosti bezpečněji za jízdy komunikovat.

(http://www.bezpecne-na-silnicich.cz/deti-na-sil...)

a pro ty přemýšlivý myslím, že tady je to docela pěkně
http://www.techblog.cz/veda/ktere-sedadlo-v-aut...

trošku žabomyší válka, ve který má každý svůj názor, samo ten nejlepší 😀
ale myslím, že toho necháme, autorka diskuse se zeptala, každý odpověděl tečka 😎

quinny
28. zář 2009

100x bezpečnější vozit dítě v sedačce na jakýmkoliv sedadle, než xy rodičů co vídám, kteří sice mají drahé sedačky na zadních sedadlech, ale dítě tam zásadně nepoutají, stačí se chvilku postavit před jakoukoliv mateřskou školku...že by se 3leté dítě samo připoutalo o tom pochybuju... 😝

barunka81
autor
28. zář 2009

holky diky za nazory🙂

Tak nakonec nevim zda se tedy na tu vetsi dalku autem sama s dítkem vyrazím.

aponchie
28. zář 2009

quinny o tom nikdo tady nepise to je michani jablek s hruskama..az budes chtit resit jizdu bez sedacky kukni na diskuzi nemyslis zaplatis 😎

aponchie
28. zář 2009

btw quinny ja si o tobe nemyslim vubec nic a nemyslim si ani n o poctu shlednuti videi to je me uplne ukradene..ikdyby mi 9z10lidi reklo,ze dite vozi vepredu aj to neudelam 🙂

quinny
28. zář 2009

jasně OT, však ti píšu, že každý má ten nejlepší názor 😀

baru hlavně dobře dojeďte, pokud pojedete 😉

schwarzovka
28. zář 2009

to místo za sedadlem spolujezdce je bráno jako bezpečnější jen proto, že byl při vyhodnocení brán zřetel na to, že řidič jede s dítětem sám...tudíž se zmenšuje to riziko nehody, díky nepozornosti řidiče...když kouká na dítě...jinak je bezpečnější sedadlo za řidičem ...ale jen v případě, že řidič nemusí hlídat dítě...tzn. že někdo jiný sedí v autě 😉 ...protože v momentě, kdy řidič zahlídne, že se něco může stát, instinktivně stočí auto tak, aby zachránil sebe...je to okamžik, nestačí přemýšlet

quinny
29. zář 2009

schwarz není to tak docela...zřetel byl brán taky na to, že při "rizikovějším" odbočování do leva je větší možnost bočního nárazu zleva tedy ze strany řidiče....a to s těmi instinkty je taky dost vyvracený mýtus...ano instinktivně se snaží zamezit čelnímu střetu, tak to někam strhne, ale že by v těch pár sekundách před nárazem dokázal vyhodnocovat na kterou stranu to strhne, to prý ne 😉

jirule33
29. zář 2009

Barunko, já jezdím s dětma hodně sama, takže nejstaršího /7let/ vozím na předním sedadle v autosedačce, dvojky vzadu ve vajíčkách.Co jsem zjiš´tovala, tak to takto lze, dítě na předním sedadle musí mít sedačku odpovídající věku, já ho chtěla vozit na podsedáku a to prý nelze.
Beru tu bezpečnost, že na předním sedadle je větší riziko v případě nehody apod, no my jezdíme opravdu často spíše na kratší vzdálenosti a je to pro mě prostě snažší než ho presovat v sedačce mezi dvě vajíčka, stává se že mi holky probrečí celých 20minut cesty což syn snáší líp když nesedí mezi něma, což samozdřejmě není omluva jen vysvětlení,
přeji šťastnou cestu bez nehod.

jirule33
29. zář 2009

jj a má sedačku 9-36kg