Autoškola v Praze. Poraďte

len
1. dub 2009

Ahoj, tak jsem se rozhodla, že bych si měla trochu připomenout řízení auta, řidičák mám, ale znáte to, po deseti letech, co jsem neseděla za volantem 😉 Momentálně mě manžel po nocích "trénuje" v odlehlém satelitním městečku (hodně zatáček, hodně značek, nulový provoz 😀 ), ale vzhledem k blízkosti Prahy budu určitě časem potřebovat zaplatit si nějaké kondiční jízdy.

A teď tedy dotaz samotný - dovedete mi poradit v Praze slušnou autoškolu, kde na mě budou hodní, nikdo na mě nebude řvát a hlavně budou ochotní mi všecko vysvětlit a vytknout chyby s ledovým klidem, aspoň tak jako můj muž, když mu po nocích postupně odrovnávám milovanýho Mercedesa? 😉

Bohužel moje zážitky z autoškoly jsou pro mě dodnes traumatizující a pokud si za to zaplatím, opravdu nemám náladu nechat na sebe ječet, hádat se se školitelem o kouření/ nekouření ve voze, popř. poslouchat, že jsem úplně blbá (nejsem, jenom jsem špatný řidič). Takže se dost bojím si jen tak někoho vygooglit, moc bych tedy prosila o osobní zkušenosti, kde by tak se mnou mohli mít dostatek trpělivosti, díky 😉

sturnus_vulgaris
1. dub 2009

Bohužel autoškolu v Praze Ti neporadím, ale jen pro Tvůj pocit, že v tom nejsi sama - i na mě došlo a musím se učit znovu po téměř 10 letech řídit. Máme už totiž pár dní vlastní autko, ale já jsem naprostý antitalent. Hlavně se neumím rozjíždět, hlavně do kopce. Jen cesta ze servisu domů obsahovala 10 zdechnutí na križovatce, lidi za mnou už mě objížděli a asi si mysleli, že jsem total pako. ☹ A to navíc máme v tom autě nový motor, takže bych se k němu měla chovat slušně, aby se "bllbě nezajel", chjo.

jabber
1. dub 2009

Ahoj, já dělala autoškolu tady http://www.autoskola-amos.cz/ a všichni byli bezvadní 😉 😵

aknyt
1. dub 2009

Len, tak v tom ti taky neporadím. Vím, že jedna autoškola fungovala při vysokoškolských kolejích na Jižáku (mezi Chodovem a Opatovem), ceny byly uzpůsobeny možnostem studentů. Až přiletí manžel, tak se ho zeptám, jak se to tam jmenovalo. On si tu autoškolu chválil.

len
autor
1. dub 2009

To máš dobrý, mně dělá problém rozjíždět se i na rovině... Naštěstí mám opravdu klidnýho muže, takže ta nejkousavější poznámka, co jsem od něj zatím slyšela, byla asi - Leničko, Leničko, ty máš fakt kliku, že jsem koupil diesel, benzíňák by ti chcípal 10x častějc ☹ Mít v tom autě ty autoškolácký druhý pedály, tak si žádný kondiční jízdy nekupuju, protože lepšího učitele už asi nenajdu 😉

Mimochodem, na stránkách mnoha autoškol jsem našla, že kondiční jízdy jsou vhodné pro ženy, kterým despotický manžel nechce půjčit svoje drahocenné vozidlo, popř. je svými jízlivými poznámkami neustále ponižuje a snižuje jim sebevědomí. Takže mám aspoň v tomhle ohledu kliku 😀 A taky si říkám, že když se naučím jezdit s tou krávou, co máme, tak už asi budu umět se vším 😉

len
autor
1. dub 2009

Jabber, děkuju moc, dokonce jsou v Dejvicích, to je "tím správným směrem" 🙂 Tak až se bez ostudy naučím rozjíždět a točit volantem, tak to zkusím 🙂

Aknyt, taky díky, mně o peníze ani tolik nejde, mám pocit, že ty ceny mají všichni dost podobné (600-900 za hodinu a půl), mně jde opravdu jenom a jenom o to, aby na mě byli hodní 😉 Můj bývalý autoškolák byl fakt drsoň, dodenes se mu na ulici vyhýbám obloukem 😠

sturnus_vulgaris
1. dub 2009

Haha, my máme taky diesel 😀, ale zdechá zdechá...
Mně teda manžel nějak neponižuje (taky kliďas, tak v 90%), spíš mám strach, že si to naše auto nabořím hned zkraje.

jabber
1. dub 2009

len - neboj, to zvládneš 😉 Instruktor - asi tak 25letý - mi říkal, že autoškoly v Dejvicích patří mezi nejtěžší v Praze (spolu s těmi v centru), protože v podstatě pořád jezdíš v šíleném provozu - kulaťák, Evropská......si umíš představit, jak jsem byla nervózní, měla jsem oči navrch hlavy 😀 ale vážně pohoda a papíry jsem zvládla dokonce napoprvé 😵 Jo a řídím kombíka a menší auto si už neumím představit. Držím pěsti, dej pak vědět 😉 🙂

len
autor
1. dub 2009

Tak v tomhle mám aspoň kliku, protože našemu vozítku je 23 let, za chvilku můžu pomalu žádat o veteránskou licenci, takže tý škody by snad zas až tolik nebylo (teda na Klepně, ostatní účastníci provozu by srážku s tankem asi přežili hůře) 😝

No nic, přijímám i další tipy, i když musím říct, že ten od Jabber mě potěšil moc 🙂

len
autor
1. dub 2009

Jabber, já tehdy taky když jela do Prahy (skoro pokaždý), byly to Dejvice, takže známe 😉 Jinak kupodivu tehdy jsem to taky zvládla napoprvý, ale dodnes netuším, jak se mi to povedlo. Navíc jsem měla rychlokurz - autoškolu jsem stihla o prázdninách za měsíc, jenomže když se něco naučíte hodně rychle a pak to neopakujete, tak to pak taky hezky rychle zapomenete 😔 Auto máme taky kombíka, fakt krávu šílenou, takovýho toho ohromnýho prastarýho hranatýho Meďoura, je to manželův miláček 😉

len
autor
1. dub 2009

Jo, ještě něco, jak jsem neřídila, mám i po 4 letech pořád řidičák na starý jméno 😕 Pochopitelně to musím změnit, ale co by se stalo, kdyby mě teď chytili s tím starým? A pustili by mě s ním vůbec do té autoškoly? Asi ne, co? 😒

jabber
1. dub 2009

Jojo, chce to pak začít okamžitě jezdit 🙂 a musím říct, že třeba na rozdíl od kamarádek, co dělaly řidičák někde na okraji Prahy nebo úplně mimo Prahu, si úplně klidně troufnu i do centra 😀
Se starým jménem netuším 😖 si tam zavolej...

jabber
1. dub 2009

Ale že ještě v soukromých autoškolách ječí na žáky - to fakt čumím 😕 to je za 11 tisíc, co se za řidičák teď platí, celkem drzost 🤐

len
autor
1. dub 2009

Já nějak neměla jezdit čím, auto máme měsíc 😉
A před těma deseti rokama (tehdy to stálo 6 500), jó, jediná autoškola na malým městě, navíc jsme ji měli přes ulici, taky z tehdejších děsivých historek ve svým okolí jsem měla pocit, že je to asi normální, že se na žáky ječí (mámu dokonce v tý době ve zcela jiný autoškole školitel vyhodil jen tak v ponožkách uprostřed křižovatky z auta, pak šla pochopitelně jinam) 🙄 I když ani tehdy jsem si nic nenechala líbit, tak atmosféra byla napjatá. Teď už jsem trochu dospěla, mám něco za sebou a opravdu se necítím na to, aby se ke mně někdo choval jak k malý školačce 😉

jabber
1. dub 2009

v ponožkách 😲 😅 😕
To byla drzost i před 10 rokama za 6500 🤐 Ale já doufám, že takovýhle autoškoly už skončily 🙂

len
autor
1. dub 2009

No, tenhle debil funguje navzdory své pověsti neustále 🙄

susik77
1. dub 2009

len: ja jsem se taky strasne bala, jezdila jsem hrozne 😒
potom jsem si na doporuceni od kamaradky delala par kondicnich jizd tady: http://www.autoskolapasecky.cz/
sidli na Praze 4, myslim u Ikemu a myslim ze jezdi aj z Prahy 10. Ja jsem jezdila primo s tim majitelem, je to mlady kluk, vubec na mne nekricel, byl moc fajn, nebal se ani se mnou jezdit, to je uz co rict 😀 Doporucuji 😉
Ted uz jezdim sama-zatim jen kratke trasy, ale doufam, ze se postupne osmelim aj na delsi 🙂

sturnus_vulgaris
1. dub 2009

Len, určitě je ale lepší dělat ty kondičky před otěhotněním/IVF. I když znám holku, co je dělala už jako těhotná, aspoň za sebe musím říct, že od té doby, co jsem v tom, jsem jakási hůř koncentrovaná, místama dezorientovaná, mám pocit, že blbě vidím (ne jako špatný brýle, spíš jako bych měla zúžené zorné pole...)... A pokud by Ti bylo blbě (ať už z léků nebo těhotentsví), tak by Ti dost možná ani doktor řízení nedoporučil (jako výslovně mně).

len
autor
1. dub 2009

Susik, taky děkuju 🙂

Sturnus, nojo, na některejch těch lékách psali, že se při jejich užívání nedoporučuje řídit... i když znáš mě, já budu asi rychleji umět parkovat s pětimetrovou Klepnou do řady stojících vozidel, nežli se mi povede otěhotnět 😀

len
autor
7. dub 2009

Ahoj, tak se domlouvám s tím Amosem, jejich přístup se mi moc líbí, ale prý mají k dispozici jen Yarise 🤐 Vůbec nic proti němu, je to faj auto, má ho moje máma, ale jaksi... manžel si z ní dělá srandičky, že v případě potřeby ho může zaparkovat v kufru naší Klepny 😀 Nejsem si jistá, jestli když mě někdo po dlouhém úsilí naučí couvat a parkovat s Yarisem, tak Klepnu při první příležitosti nenabořím, protože je do všech směrů o metr větší 😀

jabber
7. dub 2009

len - hm, za mě měli ještě i Punta....no jsou i autoškoly s kombíkama, ale já myslím, že když se to naučíš s malým, tak už to pak s velkým časem zvládneš taky 😉 to se nacvičí 🙂
A jakýho Ti nabídli instruktóra? 🙂

aaa
7. dub 2009

Ahoj holky, já začala s kondičkama minulý týden, za volantem jsem neseděla 15 let 😅 . Dneska odpoledne mám druhou. Bála jsem se, ale mám skvělého instruktora pohodáře, jezdí s fabií combi.
Motto jeho autoškoly je "my nekřičíme, my učíme" 😀 😀 😀 , podle toho jsem si je vybrala.
Nevím přesně název, jsem v práci, kouknu doma a hodím sem odkaz. Sídlí na Praze 4.

len
autor
8. dub 2009

Holky, mám za sebou první kondiční jízdu, dvouhodinovku v Yarisovi. A teď poraďte, moc se mi to líbilo, instruktor byl sympaťák a kliďas, autoškola sídlí báječně kousek od Kulaťáku, akorát... ti Yarisové! 🙄 Jako všecko fajn, ale nejsem si jistá, že když se naučím couvat a parkovat s Yarisem, nebude mi to v Klepně na dvě věci 😖 Nabídli mi, že když si zaplatím deset hodin, dostanu slevu. Dnes jsem jezdila dvě, zítra a v pátek budeme mít po jedné - v plném dejvickém provozu. Mám si pak přikupovat ještě další nebo se mám poohlídnout po jiné autoškole, kde mají auta i poněkud klepnoidnějších rozměrů?

nikka.vo
7. zář 2009

Ahoj, já se taky poohlížím po autoškolách, ale mám stejný problém jako Len, že bych se potřebovala naučit řídit větší auto a ne malé typu Yaris, Fabia apod. Doma máme kombíka a přesně jak píše Len, naučit se parkovat s kraťoučkým autem se dá v poho, ale pak ve svém budu bezradná 😕

ducky
7. zář 2009

Nikka tuhle mám u nosu a vím, že jeden učitel má Fábii kombi. 😉
http://www.autoskolaabm.cz/kontakt.html

nikka.vo
7. zář 2009

Ducky, díky, ti mají i dobrou cenu, jen mi pořád i fabia combi přijde malá 😅 😅 😅 Ale alespoň něco. Sice by se mi víc líbila autoškola někde kolem Prahy 5 nebo 13, ale to toho chci zase moc 😅

ducky
8. zář 2009

Nikka lepší než nic 😀 A tohle je nádherně dostupné místo. Skoro odevšud kousek 😀

eldam3
22. únor 2016

sakris ty autoskoly vidim ze jsou hodne nocni mury :D ja nastesti delala tam kde me to super naucili a bylo to pecka 🙂

martaa38
3. bře 2016

Ahoj všem, vřele doporučuji Autoškolu student, konkrétně pana "autoškoláka" René Zikmunda. Je nejlepší a mám s ním výborné zkušenosti. 🙂

marieggg
20. bře 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Ahoj 🙂 tvoje situace mi připomněla mě samotnou asi dva roky zpátky. Řidičák jsem sice měla, ale asi pět let jsem neřídila a měla jsem z toho dost hrůzu hlavně kvůli vzpomínkám na autoškolu, kde po mě fakt jen řvali, nutili mě dokupovat si jízdy a zkoušky jsem dělala asi stokrát..
Kámoška mi doporučila http://www.autostudy.cz tak jsem to zkusila. A můžu určitě doporučit. Byli milí, dokonce mě politovali, když jsem jim řekla o svých prvních zkušenostech 😀
No abych to zkrátila. Teď už si ráno dojedu do práce sama. 🙂

eldam3
23. bře 2016

Ja delala autoskolu u gooddriver a pecka, nikdo na me nekricel nikdo me do niceho nenutil a bylo to vsechno v klidu ted umim ridit a zatim na me nikdo ani netroubil :D