Azylové domy, pro a proti. Čeho se vyvarovat?

susanking
9. črc 2015

Dobrý den,chci se zeptat na nazory a prodiskutovat tema "azylového domu"...jsem maminka samozivitelka co nema kam jit a hledam azylový dum...chtela bych znat vse pro a proti a cemu se vyvarovat poradi mi nekdo? muj mesicni prijem je 3800kc a exmanzel neplati vyzivne . dekuji moc za pripadne odpovedi a rady

milada2
9. črc 2015

Tak s tímhle příjmem v azylovem dome tak tak zaplatíte nájem. Ale jsou tam sociální pracovnice... poradi... třeba by pomohly získat nějaké dávky, poresit výživné. Taky bývá dost plno. Lepší je se zeptat na podmínky v konkrétním azylovem dome než tady. Všude to bude trochu jinak. @susanking

halina0101
9. črc 2015

@susanking A co prispevek na bydeni ci doplatek?Hmotna nouze?
Zajdi se informovat na socialku.

susanking
autor
9. črc 2015

dekuji za nazor,zatim sbiram jen info nevim kam se na jaky azylovej dum obratit a tak dal.:/
😖

susanking
autor
9. črc 2015

@halina0101 socialka mi rekla ze na nej narok mam ale na UP uz mi rekly ze ne a ani mi nedali potrebne formuláre k vyplneni

milada2
9. črc 2015

@susanking Nárok na azylovy dum neres na socialce, ale primo v tom azylaku. Většinou bývají zvýhodněny ženy s místním trvalým bydlištěm. Takže nejdřív najdi azylak v místě bydliště a nápis, zavolej nebo zajdi tam. Spoustu informaci budou mít urcite i na svých webových stránkách.

dhanim
9. črc 2015

Nejlepší je vybrat podle lokality. Moje mamka v jednom takovém zařízení pracuje, můžou být mezi nimi rozdíly... nejlepší je vybrat podle lokality, minimálně na Městském úřadě - soc.odbor by Vám měli dát kontakty. Určitě to není tak, že zaplatí za nájem a nebudete mít co jíst. Náklady na bydlení vám doplatí (nevím, jak se ten příspěvek jmenuje).... V tom, kde pracuje moje mamka, mají daná pravidla, která se musí dodržovat, jinak hrozí vyloučení.... A hlavně počítat s tím, že tam můžete potkat kohokoliv... (konfliktní matky apod., ale to předem nikdy nevíte). Pokud budete stát o pomoc z jejich strany, tak mohou zprostředkovat různé služby.

milada2
9. črc 2015

Koukam, ze jsi taky pardubanda... tady je azylak Na Spravedlnosti. Je to městský azylak, takže určeny pro pardubandy. Tady najdeš bližší informace

susanking
autor
9. črc 2015

Holky diky moc

hakanka
9. črc 2015

Nebo v Hlinsku na hamrech je azylovy dům, moc pekny a Hlinsko prý dává často maminka z azylaku byty.jen teda a hnát tam pak práci je asi dost náročné...

hakanka
9. črc 2015

A zkoušela jsi žádat o příspěvek na bydlení, přídavek na dítě?

susanking
autor
9. črc 2015

prispevek na dite mam pozadano ted ...a prispevek na bydleni jsem nemela narok protoze mam hlaseny trvalej pobyt u rodicu a tim padem mi rekli ze nemam narok