Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
14. črc 2008

Jen se ptej, já se taky holek tady furt ptala 😉
Protokol urči doktor podle tvého zdr. stavu. Většinou dávaj dlouhý. Prý je nejlepší. Ale někomu nesedne, třeba mě. Takže ti ani nevím, jak to rozlišujou. Mě tvrdili, že mi dávaj ten dlouhý kvůli tomu, že mám podezření na endometriozu. Uvidíš... Fkat nevim, z čeho usuzujou, co ti bude líp sedět. Já si popravdě myslím, že doktoři taky neví, tak to prostě zkusí. Asi ne nadarmo se říká, že první pokus IVF je takovej zkušební, uviděj, jak reaguješ a tak a podle toho se zařídí na druhý pokus..

Já na neschopence nebyla, brala jsem si dovču. Na OPU si určo volno vezmi, po narkoze toho budeš mít plný brejle. Já ale měla folíků málo, tak mi nic nebylo ani další dny a chodila jsem do práce. Kdo má ale folíků hodně, tak ho to třeba může bolet. Prý ve většině center dělaj, že dávaj neschopenku až po ET, ale když chceš, tak ti jí dodatečně napíšou už od OPU. Ptaj se tě na to, tak si řekneš.
Doporučují být doma po ET tak 4 dny, polehávát, být v klidu, aby se mimouši zakously. Pak je to na tobě, jak ti bude. Mě bylo moc fajn, doma mi bylo smutno a nudila jsem se, takže jsem šla do práce už po těch 4 dnech. V pátek mi dělali ET a v úterý jsem šla do práce. Mám ale kancelářskou práci, celý den sedím, takže žádná námaha.
Myslím, že miminko si stejěn nevyležíš, takže jde jen o tvůj pocit. Někdo potřebuje ležet až do testu, někdo radši chodí. Četla jsem nějakou studii, že snad trochu lepší výsledky měly holky co normálně chodily, protože se jim to dole prokrvovalo a bylo to tak lepší než u holek, který se celou dobu jen válely... Uvidíš...

PO odběru ležíš než se probudíš a po transferu se u nás leželo cca hodinu.

zanetik
14. črc 2008

Artep jen se ptej ať vím do čeho třeba taky jednou půjdu...
Nevím proč to neřeší asi má pořád pocit, že je čas,ale musí se taky podívat od kdy mám vysazenou HA, jsem zvědavá jakej budu mít teď cyklus 😒
Ale je škoda, že to nevyšlo, tak já třeba budu jezdit taky do Sanusu do HK, tak si můžem zajít na pokec 😉

artep26
14. črc 2008

Žanet to klidně můžeme, já ale přestoupila do Pardubek, protože doktorka, ke které chodím tam přešla. Ale klidně se můžeme domluvit 🙂
Grej teda ty jsi sečtělá. No trošku mi to vyrazilo dech, jak je to složité ... Ale co se dá dělat. Trošku se začínám obávat, aby to všchno klaplo a nebyly komplikace. ☹
V práci to bude asi děs, máme šéfa d....., takže asi budu muset co nejdřív. Ale uvidim, kdyžtak za ním prostě budu muset jít a narovinu mu vše objasnit. Doteď si beru vždy náhradní volno, když jedu do Sanusu, nebodovo, tak snad je taky člověk a pochopí to. Navíc se bojím pak po IVF do práce, mám v práci pořád stres, tak se bojím abych byla v klidu a nepomohla "nepodaření se" 🙄

zanetik
14. črc 2008

Tak já nejdřív do Kostelce a pak uvidím, ale do Prahy se mi nechce jezdit, je to dost daleko, takže ještě platit cestu, tak se nedoplatím...tak jo hned jak budu mít cestu do HK, nechceš mi písnout do IP třeba email nebo něco kde tě zastihnu častěji než 1x za 2měsíce 😀
No jo Grej je jak dr. 🙂 , ale to my taky budem jestli si tím projdem...

artep26
14. črc 2008

Zanet, posílám ti do IP mojí e-mailovku, tak kdyžtak tam, tam chodím častějí 🙂
Budu ráda, když se sejdeme 🙂
No určo, když jsem sem začala chodit, tak jsem nevěděla nic 🙂 co je bazální teplota, Mojžíšová, IVF, IUI, ..ještě mám velké mezery, ale je to lepší 🙂
Arleta je prý dobrá. Já to mám s Pardubkama celkem taky složitý, je to sice kousek, ale stavějí dálnici, tak je to pořád ucpané a v Sansusu čekám strašně dlouho. A to mi slibovali, že je to tam rychlejší. Stejn tam vždycky tak hoďky i víc čekám 😖

grej
autor
14. črc 2008

Artep - víš co, když na to člověk jde, tak shání info kde se dá. Navíc já jsem hrozně zvědavá, tak sjem si zjišŤovala fakt všechno možný 😉
Není to tak složitý. Navíc až se ti to bude blížit, tak se na to budeš těšit, uvidíš! Neboj, jaký pak komplikace. Narkoza je krátká, po té ti nic nebude a fakt tam nic nehrozí...
Pokud máš v práci stres, tak to si fakt vezmi volno. Stres je hodně špatnej..

zanetik
14. črc 2008

No právě jsem narazila na téma Arlety, už jsem si říkala tenkrát, že ho založím,ale jelikož z toho sešlo, tak už to někdo udělal a já mám aspoň možnost něco o tom zjistit...

artep26
14. črc 2008

Grej no to já se těšim, hlavně aby to dopadlo 😀 ale to chceme všechny 🙂
Právě jsem dobrala Duphaston a začínají mě pobolívat záda a podbříšek, tak to snad brzy přijde a nebudu muset na vyvolávačku 😖
Ještě že Vás tady mám a můžu se zeptat, třeba i na blbosti, na které bych se doktorky nezeptala 😅
Ty začínáš kdy Grej?
Žanet- o Arletě jsem taky uvažovala, ale pak z toho nějak sešlo. Ani nevím proč, asi že je to dál než do HC a PC.
Nejvíc mi dalo odejít od gyndaře jinam, kde mi po první konzultaci dali doporučení do Sanusu - diagnóza Sekundární sterilita ☹ A už je to jelo ... A on se k tomu neodhodlal 2 roky, o spermiogram jsem musela doslova prosit. Navíc ho měl manža "v pořádku", takže hormony prali jen do mě. Teď při podrobném spermiogramu zjistili, že má pouze 10 % spermií OK, u druhého odběru jich bylo o fous víc - 16%. Katastrofa 😠

artep26
14. črc 2008

Jdu dlabat holky, pak zase zaskočím 🙂
Dobrou chuť i vám ... 😵

grej
autor
14. črc 2008

Já začínám asi až nějak v září, zatím nevím. V mým CARu maj rekonstrukci, tak nevím, jak se ještě domluvíme...

mufy
14. črc 2008

Artep neboj se toho, i když vím,že poprvé je to docela složité. Já si kolem toho hodně zjistila a když jsem šla podruhé,tak jsem se i těšila,jenže to bohužel taky nevyšlo.
Jak vidím,tak na konci roku to čeká většinu z vás.Ale snad nám to vyjde spolešně. 😉

mufy
14. črc 2008

Holky o víkendu jsem se dívala na film, kde holka nemohla donosit dítě,tak její mamka jí navrhla,že bude náhradní matka.Tak se to tam točilo všechno kolem toho.Šly na IVF, dceři odebraly vajíčka (měla jich 4 ) ,oplodnili je spermijemi od manžela a pak ta embryjka šoupli matce dovnitř a světe div se,podařilo se jí to a ještě k tomu dvojčátka. To se může fakt stát jen ve filmu, v normálním životě je to o mnoho složitější. Tak jsem si u toho pobrečela a říkala si,jak je ten svět nespravedlivej. 🙄

michina
14. črc 2008

..Teda, baby, vy jste toho teda napsaly... 😠 Jdu to přelouskat a kouknout na Grejiny fotky, ja ty svoje totiz jeste nestacila stáhnout, víkend byl totiž úžasnej!!
Nejdříve s váma v Pardubiciích, to se zase kecalo a kecalo, večer mě ještě čekalo tuleníčko (povinné 😀 ), tak bylo legrační, dkyž jsem se akorát osprchovala a kolem půl deváté už jsme se s manžou zavírali do jeho pokojícku a dávali tchyni dobrou noc. Pak jsme se pořád chechttali, protože takové tulení fakt na povel (do 21.h jsme to museli stihnout, abysme dodrželi dobu, že 12 hodin miimálně musí být spermijky ve mě) jsme ještě nezažili, ale i tak to bylo pěkné. Chtěla jsem se koukat na Tajmené okno s Johnym Deppem, ale to už jsem fakt vytuhla. Ráno se mi nechtělo samo vstávat v 7,30, protože jsem říkala, že nebudu riskovat, že tam zase přijedeme pozdě a budou mě sestřičky na telefonu nahánět. Ale stihli sjme to dokonce ještě o 15 minut dříve. Ale vydechnutí se nekonalo, protože hned vylezla sestra a když jsme řekla, kdo jsme, už mě brala dovnitř. To fakt nechápu, čekárna je totálně plná lidí (i v neděli ráno) a jen my prostě nikdy nesedíme a nečekáme. To je super, proč ne! Po úvodních formalitách (jako který den cyklu jsme atd..) jsem zaplatila 60Kč (trošku zvýšený Julínkovský poplatek) a mohla jít do kabinky. Už vím, že opravdu zevnitř otevřít nejde a musí mě ten doktor otevřít sám (asi prevence, abych mu tam nevlítla, když je na koze nějaká jiná - jsou tam dvě kabinky s východem do ordinace), takže mě otevřela doktorka Koutná, byla moc milá. Znova mi všechno yvsvětlila, koukla na mě UZ, byla jsem 15.DC, říkala, ževše vypadá normálně, od úterka že vyrostly vpravo 2 folíky, jeden 16mm a druhý myslím18mm takže vypadá že v nejbližší době proběhne ovu, vlevo že je vaječník v klidu, takže vše v normě. škoda, že nemá smysl u mě inseminace, aspoň by šlo vše rychleji a levněji.. Ale co nadělám.. ☹
Pak mi vzala vzorek a že se udělá ten postkoitální test..

michina
14. črc 2008

Sestřička mi vzala pak v ordinaci ještě znova krev na hormony, aby viděli, jak se to vyvíji. Holky, a já se švihla o 1 den, byla jsem 15.DC a řekla jsem 16.DC, myslíte, že to vadí? Ten 1 den snad ne..
Jo a brala mi opět z levé ruky, nějak ji pak na zem vypadla ta lahvička na krev, protože se jí nechtěla zašroubovat do te jehly a když ji zvedala, tak samozřewjmě neudržela tu jehlu bez hnutí, takže když jsem koukala, tak ta jehla se trošku uvnitř pohla a píchla mě. Když odebrala krev, tak říká - je ono nam to tam prasklo, tak si to fakt silně stiskněte a držte. Pěkně to píchalo, ale držela jsem jak vztekla, protože minule to byl fofr a pak to ze mě teklo jako z vola, jak jsem to malo drzela. Ale dobrý, jen tak mam dneska červenomodrý flek asi 6cm, ale to je v poho, to vydržíme ne, pro mimi cokoliv.. 😀
Pak se mě ptala, jestli si počkáme na výsledky, že to bude trvat asi půl hodky, ze ma laborantka hodně inseminaci, tak asi byl ovulacni vikend 😀 Já, že bych si zavolala, ale ze mi nerekne vysledky po telefonu, tak ze si teda pockame. Jen jsem si sedla vedle manzi do cekarny a zurive tlacila na vpich,a by to neteklo, uz me volala laborantka, ze ma vysledky. Tak jsem cucela jak puk, ze tak rychle. Manza byl pak v sedmem nebi, kdyz jsme mu to tlumocila, protoze je to úplne v normě, proste se jim u me libili, takze jich tam byly 3 miliony a 75%se hybalo. Ale chudaci, moc prostoru k plavani tam nemaj, kdyz nemaji kam plavat a vajicko nikdy neuviděj.. 😀 😀

Takze se dmul pychou (manza), že se chlapi snazi (jako spermoně)a jeli sjem to oslavit nakupy v GLobusu. Super, takze já mam novou kabelku, tri tricka a plavky (jen za 2 kila!!), manza asi 10 triček a dohromady jsme tam nechali asi jen 2 tisice,t akze to nebylo tak hrozny. Pak jsme si dali u činanu papu a jeli do OV. Cestou bylo šílené vedro, takže manža navrhl, že bysme se mohli jet vykopupat a když jsem měla s sebou tynové plavky.. Tak jsme zastavili v jednom zatopenem lomu za Olomouci (ala Poklad na stříbrném jezeře), dali par temp v uzasne vode a jeli na zahradu pro třesně a pak domu. No ja byla jak u vytržení /asi jako tenkrát na tech klouzackach/ a poprvé jsem měla pocit léta.. no a pka v devet vecer prisla bourka a blesky,a le to uz nam bylo fuka...

Tak¨to v rycxhlosti mych "par" slov o probehnutem víkendu.. 😀 😀 😀 😀

mufy
14. črc 2008

Teda Michi ty jsi hotová spisovatelka. Tak hlavně,že je všechno v pořádku a víkend se ti vydařil. 😉

divabara
14. črc 2008

Ahoj holky,
jdu vas opet pozdravit na zacatku noveho tydne.

Michi, teda to je hotova story ! 🙂

Ja vcera mela pekne zamotanou hlavu, tlacila se sem ta bourka a pres den bylo hrozny dusno, ale nakonec jsem to zvladla. Delali jsme s manzou patky do betonu na uchyceni pergoly - my si rikame Pat a Mat, protoze je vzdy zahadou, co z toho vznikne,ale snazili jsme se, ted jestli na to pujde ta pergola uchytit. No, ja teda jen prilivala vodu do betonu a merila vzdalenosti...
JInak me zitra ceka dalsi kontrola, tak uz se zacinam trepat... 😒

michina
14. črc 2008

Neboj, Bari, urite bude vsechno dobry..

Ja radeji napisu vsechno hned, jak mam cas, bo nevim, kdy se tu zas dostanu a budu mit na psani cas.. 😅

divabara
14. črc 2008

Michi, diky...to vis, dokud nebudu mit toho mrnouska v naruci, tak se asi porad budu tak nejak strachovat. I kdyz asi i pak se budu strachovat...kdyby tak clovek neco mohl vymazat z pameti,ale to proste nejde, je to soucasti zivota...
Ja jsem dnes jak prastena po palici, sice se nemotam,ale pro zmenu se mi chce horzne spat, a to jsem dnes vstavala v 9:30, docela sila...Zato v noci chodim curat a blbe spim, tak nejak ne v kuse...

Holky, tak srpen/září, to teda bude pěkný šrumec!!!

michina
14. črc 2008

To bude, už se na to tesim, Bari!!

Grej, ty jsi byla během 1.IVF jenom pár dní doma? TO mě říkali,a t pocítám ccac3 týdny, at uz si to nahlásím v práci, že hned jak zacnu brat injekce (stimulovat), tak mi dají nemocenskou. Ze i když je to prvni a jak my rikáme, že je zkusebni, tak to mam brat, ajože je to prvni a posleni moznost, tzn. nic nenechat nahode, neplanovat si zadne rodinne oslavy, zadne prejizdeni, dovolene, stresy, jen lezet u telky a valet se, odpocivat, abych si pak nic nevycitala...
Ale sefove to reknu az se vratim z dovci, treba by me na ni pak nepustila a taky ji samo nereknu rpavdu, jen ze proste musim opet na nejaky planovany zakrok, ze testy nejsou v poradku, ona totiz nic nevi a tady vlastne nikdo, nechci to ventilovat, jsem tu prece jen 6 mesicu..

mufy
14. črc 2008

Michi já byla doma taky jen asi týden po OPu a ET.Pak jsem šla do práce.Záleží na tom ,jakou máš práci.Každá z nás to snáší jinak. Mě u toho nic nebylo.Neschopenku si vezmu případně až na třetí pokus.

Jinak holky já už jdu, jedeme pryč,tak tu zítra nebudu a na středu mě držte pěstičky,ať tu IUI udělají.

Tak papa mějte se tu pěkně.

michina
14. črc 2008

Tak to mě vážně říkal být v klidu, hlavně před odběrem, at nepraksnou folíky dříve, nikam se moc nenatřepávát, takže doporučil se nechat třeba hospitalizovat pár dní před očekáváným odběrem, at se nemusím třepat z Ovy (ale možná to je fakt i to, že je to daleko). Pak po odběru nějaký klid, potom se stejně jezdí nechat se koukat kvuli sliznice, kdy zavest a jak rostou a po transferu taky doporucil hospitalizaci. Ale my to mame fakt hodku a půl (když to beru i s parkováním a jízdou městem) domů, takže je to asi lepší. A pak taky určitě záleží, jak se budu cítít, že.. No uvidíme, taky bych byla raději, dkybych nemusela tak dlouho chybět. Mám to pravidelně - měsíc nemocenská (leden), pak 3 měsíce a cosi práce, pak skoro zas měsíc doma (červen),a ted zas 3 měsíce v práci a pak doma a třeba na 3 roky aspoň!!! 😀 😀 😀 😀

sroubek
14. črc 2008

holky zdravím

dneska jsem byla první den v podolí a jsem adept na císaře...no ve středu jdu na ultrazvuk...tak snad se malej otočil hlavou dolů..uvidíme uvidíme 😎

michi..držím palečky moc a moc 🙂 já si myslím, že utebe se mimizahnízdí raz dva...a konečně tam kam má 😵

baruško: to spaní a běhání na toaletu...už si říkám, že to mám za pár ..a pak už se vůbec nevyspím 😀
papa holky

ps. sousedka zase hraje dechovku tak nahlas..jakoby by byla ve vedlejším pokoji...já ji pak nahlas pustím kubíka a pavel ji bude chodit strašit, že nám kazí hudební vkus našeho dítěte 😀 😠 🙂

michina
14. črc 2008

Hahha, Sroubku...

Už tlačím fotky do alba, tak mrkněte 😉

michina
14. črc 2008

Do Babince samo.. 😎

michina
14. črc 2008

Nevím proč, ale nechcou se mi pamatovat popisky fotek, nějak se to neuloží, je to tamk, aole když kliknu jinam, zmizí to a zůstane jen popisek "Grej". Je to divný, asi Grej vedle sebe nikoho nesnese.. 😀 😀 😀

michina
14. črc 2008

...sem blbec, nesmi se to psat s hacky a carkami...
No, už jsem chytřejší a jak tak koukám, tka si tu povídám sama se sebou 😀
Hezky vecer, jdu chystat manzilkovi véču, snad už dorazí 😠 STejně budou jen párky.. 😀

grej
autor
15. črc 2008

Ahoj holky!!!

Michi - to byl fakt včera román🙂 Přečetla jsem si ho, ale už jsem nestihla reagovat. Jsem ráda, že to tam máte tak příjemný, fakt🙂 A že jsou spermoni takoví borci 😉

Supr fotky!! To víš, vedle mě se všechny popisky třesou strachy!! Nebo závistí? 😉 😀 😀 😎 😎

Ahoj Baruš, no jo, holt těhu "starosti"... ALe jak píše šroubek, za chvilku zas budou jiný a nevyspíte se z jinýho důvodu 😉

Šroubku, pročpak jsi adept na císaře? Kvůli poloze Kubíka?

Holky mě se ta nemoc furt vrací nebo co. Včera už mi bylo dobře a dnes už mě zas pobolívá v krku. Navíc ten hnusný pocit, co je asi žáha nebo co... Ble. Jak kdyby ve mě něco tlelo 😖 😖 🙄

Ovu furt ne a ne přijít. Snad dorazí dnes a ještě se mi podaří manžílka znásilnit. Už jsem myslela, že bude dnes a kde nic tu nic.

http://www.fertilityfriend.com/home/1695b6

michina
15. črc 2008

Ahojky, já jsem ti včera Grej taky ani nestihla pochvalit fotky, jak jsem měla svůj slovní průjem.. 😀

Sroubku, ted me napada, ze si v sobotu rikala, ze má Kubik nozku nekde pod tvym levym zebrem, jak se tam po tvem jidle protahoval do strany.. proc ti chteji teda udelat cisare, je tma jeste neco jinyho?

michina
15. črc 2008

Grej, nemáš vybitý teploměr? Někde jsem četla, že když jsou teploty moc v rovině, tak je třeba zkontrolovat baterky.. Anebo se ted teploty zveti a sup, budou nahore! 😀

michina
15. črc 2008

Každopádně tulení máte načasováno velmi dobře... 😵 Dnes se ti to určo podaří, jak mi říkal Sobek ve Fertimedu, chce to steak a pivo.. 😀