Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

dibdonka
17. pro 2007

PA zan, já se taky loučim, myslela jsem že vydržim déle, abych si nadělal ty 2 hodiny z rána, ale asi ne ne ne jdu dom.... mějte se a zítra pa 🙂

grej
autor
17. pro 2007

Ahoj berušky,
tak konečně mám chvilku. Odpoledne jsem po obědě zase usnula, pak přišel brácha, abych mu vysvětlila angličtinu a pak ještě kamarád s třičtvrtě roční holčičkou Nelinkou. Mám jí i v albu. Je bezvadná 😉

Takže popis mé hospitalizace:
V úterý mě přijali a už jsem nesměla nic baštit. Dali mě na pokoj k holce skoro stejně staré, takže to byla pohoda. Dokonce nás daly na nadstandard, aniž bychom si ho platily. Musím říct, že jsem fakt uvítala, že bylo sociální zařízení a televize na pokoji, protože kor bez telky bych se tam asi ukousala nudou. I tak jsem přečetla asi patnáct časopisů a vyluštila nespočet křížovek 😉
Odpoledne mi dali klystýr, ale nebyla to žádná hrůza. Asi už jsem po těch všech vyšetřeních střev na takovýhle věci zvyklá 😀 Slíbili mi, že na operaci půjdu ve středu kolem desáté, že budu druhá na řadě.
Budíček byl v 6,15, kdy nám přinesli teploměr. Pak už tam začali bouchat se snídaní, tak už se moc spát nedalo. V půl osmý snídaně, před osmou vizita. Před osmou mi dali prášek, což měl být nějaký oblbovák. Nepůsobilo to na mě ale ani za mák. Nakonec mě odvezli až v půl jedné. Kluk který mě vezl na sál tam se mnou laškoval, nabízel mi panáka a celkově byl moc příjemnej 😀
Pak mi na jednu ruku dali tlakoměr a do druhý mi zavedli kanylu. Za ramena mi dali takový zarážky, prý abych jim nespadla. Tak mě asi zakláněli nebo co. Pak mi píchli injekci a asi tak za 2 sekundy jsem byla totálně tuhá. Pak už jsem se rovnou probudila na pokoji. Prý jsem byla na sále asi tak hodinu. Měla jsem v ruce kapačku a břicho bolelo. Ale pak jsem ještě asi na hodinky zalehla a pak už mi bylo líp. Ještě večer mi dali napít a trochu piškotů, tak jsem neměla ani takový hlad. Ráno mi pak odtrhli náplasti, tak jsem viděla, že mám celkem 4 stehy. Dva stehy v pupíku a pak po jednom na pravé straně.
Cítila jsem se docela fajn, ani mi nebylo špatně. Bylo mi jen jako kdyby mě přejel parní válec. Od toho profuku mě bolely ramena a pak jako pod žebry (jako když běháte a nemůžete to udýchat a pak vás píchá v boku 😉). Celý břicho bolelo jak kdybych do něj dostala pár ran, ale dnes už je to úplně dobrý.

A co mi přesně řekl doktor?
Oba vejcovody perfektně průchodné. Jen našli cca 4 ložiska endometriozy. Někde na přední straně dělohy, jestli jsem tomu dobře rozumněla. Prý je odstranili, ale nejsou si jisti, jestli odstranili všechno. Ta endometrioza prý může vadit při uhnizďování vajíčka. Takže doporučují co nejrychleji otěhotnět (hahaha) a nebo nasadit hormonální léčbu, při které nebudu ¨menstruovat. Buď na 3 nebo na 6 měsíců. Dle rozhodnutí lékaře. Prý by ani nedoporučovali IVF před tou hormonální léčbou.

Tak nevím. Popravdě se mi nechce do sebe cpát půl roku hormony, který vůbec nevím, co se mnou udělaj, notabene když je to zas další půl rok snažení v tahu. Někdo v klidu otěhotní i přes endometriozu, aniž by to věděl. MOžná asi bude nejlepší nechat tomu volný průběh tak 2 - 3 měsíce a pak teprve v případě neúspěchu jít do hormonů. Možná bychom mohli zkusit jedno IUI... přeci jen mi ještě nezkontrolovali ten plodný hlen, tak co když je problém ještě tam...

Takže moc radost z výsledku nemám. TeĎ se jen budu modlit, aby přišla MS v termínu (někdy po Vánocích) a naskočila zase ovu.
Taky mě napadlo, že jsem si vlastně tu laparku více méně vybojovala. Vůbec mi jí nechtěli dělat. Kdybych je neukecala, že mám ten srůst na střevě, tak by vůbec žádnou endometriozu neobjevili. Mimochodem - střeva prý mám v pohodě.

Tak krásný večer holky. Já jedu zítra k mamce, má celý den volno, tak u ní budu odpočívat a přitom asi budem slepovat vánoční cukroví. Papa
tak jsem se vrátila z laparky. Výsledek? Oba vejcovody perfektně průchodné. Jen našli endometriozu. Prý 4 ložiska, která odstranili. Říkali mi výsledky když jsem ještě byla zblbá z narkozy, tak nevím, jestli si to pamatuju pořádně, ale prý to mám někde na nějaký přední straně dělohy či co. Ve zprávě píšou "Endometriosa peritonea přední exkavace gr. I". Tak nevím.
Doktor mi řekl, že si myslí, že ta endometrioza vadí uhnizďování vajíčka. Takže by ani nedoporučoval IVF, nejprve prý nějakou hormonální léčbu na 3 nebo 6 měsíců. Tedy léčbu, při které bych nemenstruovala. Nevíte náhodou, které hormony se na to používájí? A jestli ty hormony tu endometriozu odstraní? Protože pokud ne, tak asi ani nemá smysl je brát, ne?

Jinak zákrok byl v pohodě, po narkoze mi ani nebylo špatně. Nechali si mě tam poměrně dlouho - v úterý jsem nastoupila, ve středu mi to udělali a pustili mě až v neděli...

mufy
18. pro 2007

Ahojky holky,já se ani včera nestihla rozloučit. 😖 Před vánocemi je hrozný zmatek.

Grej tý jo pustili tě až v neděli?To jsi tam byla teda dlouho.No hlavně,že zjistili příčinu a teď to půjde jako po másle.
Všechno bude dobré uvidíš. 🙂

dibdonka
18. pro 2007

Dobré ránko holčiny,

tak jsem dočetla zprávu od Grej. Grej mam stejný názor jako ty. Prostě věřit že byla odstraněna a snažilkovat se tak 2 měsíce a pokud nic, potom nasadit hormonální léčbu. ale víc ti řekne tvoje lékařka a poradí. Já věřim tomu, že se vám to povede!!!!! 😀 😀 😀 Budeš mít přes svátky volno, odpočineš si, budete snažilkovat a bude to.... říkali ti něco k těm mykozám? A můžete se tulit, nebo musíte mít pauzičku? 😉

dibdonka
18. pro 2007

Ahoj Mufy, jak je? Taky máš honicku v práci. Já se už tak těšim na svátky, až si konečně odpočinu, připadám si nějaka vyperčana. Včera jsme už udělali vánoční nákup potravin, tak už jenom dokoupit pečivo a uzeniny, stromeček a kapra a máme vše.

Jinak včera mi bylo zase zle, blinka..... jsem o sto šest, mam pocit, že budu patřit mezi ty tehulky, které mají nevolnosti celé tehu... ☹

A kde je šroubek? Jak jí je? 😉

mufy
18. pro 2007

Dib taky mám honičku.A už se moc těším na dny volna,abych si odpočinula,taky se cítím taková unavená,vyčerpaná.Potřebuji dovolenou jako sůl.
Já kapra ještě nemám,budu ho kupovat v pátek.Jinak už mám taky všechno.Jen nějaké maličkosti dokoupím v neděli,abych neumřela hlady.... 😀

Sroubek se určitě ukáže a řekne nám,jak se cítí.Naše nová těhulka.To musí být krásné,mít miminko v bříšku na vánoce.

Kamarádka má zrovna před novým rokem rodit,tak už teď umývá okna,aby to stihla opravdu do konce roku kvůli porodnému atd.... 🙂

dibdonka
18. pro 2007

Ty jo v 9 měsíci umývat okna, no nevim nevi, já už si tědkon připadam taková bez fyzičky a někdy i neohrabana, neohebná atd.... nejsem na to zvyklá, já jsem vždycky byla gumová, jak cvičim tu jogu... 🙂 😀
O víkendu mě přepadla taková pochnurná nálada, že jsem se cítila uplně k ničemu, no ale to asi znáte..... pořád mi bylo do breku až po obědě jsme šli s manžou na prochajdu a rozchodila jsem to....... 😉

dibdonka
18. pro 2007

Obdivuju Zan, že ještě nic nemá na vánoce, já bych se asi zbláznila a nikdo by se mnou nevydržel..... 🙂 😀

mufy
18. pro 2007

No jo,to váš,peníze stojí za ty okna.5.tisíc je 5.tisíc.

To druhá kamarádka zase přenášela a chodila domů po schodech,už aby porodila.To já bych funěla jak..... 🙂

Já už mám všechny dárečky.O víkendu dobalím zbyteček a jsem hotová.A můžu se těšit na rozzářená očka svého miláčka. 🙂

dibdonka
18. pro 2007

No já se taky těšim.... už aby byl ten klídek.

Tak to já s těma schodama nic nenadělám, bydlíme ve 4 patře a bet výtahu, tak běhám zatim pořád do schodů, ale nevim jak to budu dělat v pokročilim stádium, no nic nenadělám, budu muset běhat dál.... 😀

mufy
18. pro 2007

Tak bez výtahu to bude dost těžké a pak jak se to narodí,jak to budeš dělat s kočárkem?Snad ho nebudeš tahat až do 4.patra?Proto jsme si koupili byt s výtahem.Sice bydlíme až nahoře a když někdy nejde výtah,tak nadávám,ale když budu mít kočárek doma,tak je to bez problémů,aspoň by mi ho nikdo neukradl.

To si tu píšeme samotné?Kdepak jsou dneska všechna naše děvčata?

dibdonka
18. pro 2007

Mufy no nad tim taky přemýšlim, no když to nepujde a nedomluvim se se sousedama, tak budu tahat kočár až nahoru, ale chtěla bych se domluvit, aby všichni poctivě zamykali a šlo by to, je tam jenom 8 bytů a z toho ve t4 nikdo neni jenom občas..... tak si myslim že by se to dalo.... 😀
No nikdo tady neni......

mufy
18. pro 2007

Dib a vy tam nemáte nějakou kolárnu kde bys to mohla nechat,abys ho nemusela tahat až nahoru?My to v baráku sice máme,ale nerada bych,aby se tam něco ztratilo,proto mám kolo i doma a ne tam.

sroubek
18. pro 2007

ahojky kočičky ..já jsem si na dnešek vzala anáhradní volno...tak jsem doma 🙂

přišel chlapík na zasklení lodžie, tak si to přeměřil, sepsal smlouvu..pálka 30 000, tak jsem zaplatila zálohu a zbytek mu pošlu...

no a mamka mi šeptla dneska do telefonu, že mi to zaplatěj oni..řže to stejně kdysi chtěli v tomhle bytě udělat...a že mám šetřit na kočárek 😉

tak mě překvapila..protože opna je děsnej pesimista a pořád říká..nevíš jestli to vyjde a dokud to nebudeš mít potvrzený od doktora...a vždycky mě celičkou rozhodí ☹

minulý týden mě tak rozhodila, až jsem volala tchýni..ona je přes ty čáry máry...jestli se dá zjistit, jestli někdo kdo čeká mimčo..je úplně ok...a když mi řekla, že je to ok. tak jsem jí napráskala že jsem to já...tak to ví teď i Pavlova ségra a možná 8 měsíční neteř 😀 😀 😀 😀

já jsem si řekla no a co...jsem kecka...ale tím to stejně nezachráním, kdyby nedejbože něco 😒

ale podle hvězdných ukazatelů to prý bude lvíček a kluk 😀 tak jsem zvědavá a věřím hvězdám 😉

jenom mě vnitřně trochu mrzí, že to nemůžu takhleprožívat s maminou ale že mám na to tcýni, sestru a švagrovou...s těmi se můžu těšit a nezalézá mi z toho strachu cosi studeného za nehty

mamka mě i sestru málem potratila...ale ona je poděs a vůbec se nešetří...a taky o jedno mimi přišla...no ale tchýně přišla o dvě děti ..o to jedno při porodu 😔 a říká, že všechno co chceš ti vesmír může dát a já v to věřím
😵

zanetik
18. pro 2007

Ahojky berušky, tak jsem si myslela, že dnes tu budu častěji, ale práce tento týden jak na kostele, jsem tu dnes sama všichni něco potřebujou a to chci zdrhnout ve 14h... 😒
Jdu si vás aspoň kousek dočíst, než sem zas někdo vleze 😠

sroubek
18. pro 2007

jinak dib mě je dobře..žádné zvracení ani ranní nevolnosti..jen když si "občas" přecpu bříško, tak přejede pár takových žaludečních vlnek ...blllllb...a je zase dobře 🙂

rostou mi prsa..jsem si říkala jak budu sexy a je mi to docela protivný...i když mám na sobě volné oblečení..přijde mi všechno těsné a já se cítím tak divně napjatě...a mám nafouklé bříško...prý se srovnávají střeva nebo co...ale už si toho všimla jedna kámoška"tyyy joo, ty máš ale pupek" tak jsme pokecaly jak jsme rozežrané 😀 každýmu to říct nemůžu 😀

a v noci mě to budí na čůraní..mimochodem...to já prostě neznala ačkoli pro někoho je to bohužel běžné...a na velkou mě to honí taky...žádná zácpa spíš naopak...a vyýtok..bezproblémový...ale občas se leknu..páč ho cítím..běžím na záchod...a ok 😉

jinak když jsem teď doma vše v pohodě..ale v práci v džínách nebo když jsem unavená večer, tak mě táhne břicho..veětšinou zleva...nebo dokonce mám jako předmenstruační pocity břišní..ale to vím, že jsem fakt už mrtvá a že si mám jít hnedle lehnout a že bude dobře 😎

ale jinak vlastně žádné příznaky...dokud neuvidím toho 10.1. srdíčko..tak asi nebudu v klidu... 😀

sroubek
18. pro 2007

jinak kočičky musím doma ještě upéct cukroví a poklidit a zabalit všechny ty dárky 😉 takže vám asi zmizím a pokud se tu neobjevím do Vánoc...protože v práci to bude nucené veselí a nucená práce v kombinaci 😝

a pak týden volna 🙂
atk se uvidíme po novém roce 🙂 a já vám pod stromeček přeju hodně štěstí a na nový rok splněné tajné bříškové přáníčko 🙂

a 10.1. na mě myslete, to bude můj den D 😉

grej: věřím že s čistým bříškem to půjde hladce a dala bych tomu čas tak do dubna 😉 a teprve pak bych přemýšlela o alternetivách..viz. moje vlastní zkušenost 🙂

dibdonka
18. pro 2007

Ahoj Sroubku a zan,

teda šroubku ty jsi nám toho napsala. No uplně tě chápu, že si připadáš velká aniž by jsi chtěla. No a budeš větší a větší!!!!!
Na chvězdičky taky občas věřim, neodávám se tomu, ale už pár krát v životě jsem se taky byla poradit u astrologa, dodá mi to sílu. Ale je pravda že upně vždycky to nevyjde!!!!

Zan, teda takové honky máš a to tě čekají ještě nákupy!!! 😝 Klobouk dolů....

mufy
18. pro 2007

Sroubku tak ty jsi toho ale napsala,no jo když se uvidíme až po novém roce.
Tobě taky bohatého Ježíška a šťastný nový rok,ale ty ho už máš šťastný teď.Máš to nejcennější na světě v bříšku.A toho 10.1. na tebe myslet budeme.

Sroubku a já myslela,že když je žena těhotná,má spíš hleník hustý a ne výtok a spíš vodové.Jaké to máš ty?
Nebo Dib,ty nám to taky můžeš popsat,jaké jsi to měla na začátku.

dibdonka
18. pro 2007

Holčinky, vložila jsem do albumu novou fotku z ultrazvuku!! 😉
Mufy, no řekla bych že husčí hlen, nebo tak něco....... 😉

mufy
18. pro 2007

No vidíš,jak jsi šikovná.Už jsi to udělala sama.Je to moc pěkná fotečka. 🙂
Miminko roste a roste.

dibdonka
18. pro 2007

diky za pochvalu.... je to krásnej pocit.... 😉

zanetik
18. pro 2007

Loučím se nestíhám snad zítra páááá

mufy
18. pro 2007

No já se ani nedivím,taky bych ho chtěla mít a zvláště tak před vánocemi.Vždycky jsem si přála,aby to vyšlo tak,že bych to dala manželovi jako dárek,ale to se asi nikdy nestane,protože to závisí od doktorů a jsem sledovaná,takže o tom všichni vědí.Pořád si tak říkám u každého cyklu,že by to mohlo vyjít.Samozřejmě i teď.Ale je ještě brzy,jsem teprve 7 DPO.Na vánoce se uvidí,ale spíš s tím nepočítám,že by se stal zázrak,jelikož mě začíná bolet břicho jako na MS. 😢

dibdonka
18. pro 2007

pa zan

dibdonka
18. pro 2007

Mufy vim jak to s tebou je, ale věřim že se dočkáš, určitě brzy....je dobře že věříš, že se to povede, moc moc bych vám to přála!!!! 😉

sroubek
18. pro 2007

mufiku mě bolelo bříško týden před MS jako na MS a nepřišla

jo hlen je hustší ale je ho nějak víc..nejsem zvykla, aby ho bylo tolik když není ovulka 😉

dibdonka
18. pro 2007

Sroubku neboj neboj, je toho víc, ale ono to přejde.... to je v pořádku 😉

dibdonka
18. pro 2007

sroubku kokni na stranky www.pampers.cz, jsou tam zajimavé články o těhotenství, jak to v bříšku vypadá atd.... zrovna tam brouzdám 😉

dibdonka
18. pro 2007

holčinky mějte se pa a zítra!!! 🙂