Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zihu
6. kvě 2009

grej, diky za tipy, ani nevim, proc, ale ani me vlastne nenapadlo jit do CA nebo HM... vyzkousim 😉
mufy.. taky vzdycky muzes barevnou fotku, ktera by se ti libila, prevest na CB... trosku si pohrat s photoshopem a fotecka je pak krasna i CB 😉 ale palky to jsou silene... 😝

zihu
6. kvě 2009

jeste k tem kontrolam.. no taky mi rikala kamoska, ze v porodnici pak uz clovek dycky ceka, nez ho vezmou, i kdyz je objednany na hodinu.. ja ted byla u gynekolozky a jeste pristi tyden pujdu... udelali mi jen monitor a koukla na cipek a pak uz taky nic, myslim, ze uzv se pak dela az pred porodem kvuli odhadu velikosti mimca a polohy, ale jinak uz asi ani neni potreba... nevim

grej
autor
6. kvě 2009

zihu- tak to máš ještě kliku, že se o tebe takhle gynekoložka stará. V IVF září je jedna holka, Mel, její gynekolog jí monitor vůbec nedělá, takže měla první fakt až v tom 38tt...
No je fakt,že ten UTZ není asi potřeba. Stejně už to pořádně nezměří, to mimi je tam tak nacpaný...

Mufy - z barevný černobílou uděláš i v tom programu, co jsem ti kdysi posílala. Ten Zoner...

zanetik
7. kvě 2009

Ahojky zdravím, jak se máte?
My máme dneska taťku v Praze, chtěla jsem jet taky, ale je to moc na rychlo a nevím kde bych nakojila a dokrmila, tak jsme doma. Aspoň stihnu něco udělat, hlavně potřebuju vydrbat sprcháč z úklidu, oholit si nohy a nasadit a přesadit nějaký kytky.
Od včera chodím na solárko, tak snad to ničemu nevadí když kojím.
Jinak jsem zklamaná ze svého dr. protože mi řekl, že s tím břichem je všechno v pořádku, ale neudělal mi UZ jestli se mi zavinuje děloha, rehabilitační sestra si myslí, že ne, že to břicho není normální. Dr mi řekl 3xx týdně poctivě cvičit, ale copak mám kdy a chce se mi...

Grej a Zihu jak se cítíte?
Grej nevíš jestli v Zoneru jde otočit fotka místo na výšku na šířku? Jsem to jednou zkoušela chvilku a nešlo mi to, tak jsem to vzdala, nemám na to nějak čas. A máš Zoner 5 nebo ten novej myslím 7?

zanetik
7. kvě 2009

Jo a jinak jsme byly včera na nožičkách, všechno v pořádku, tak ve 3měsících na kontrolu.

grej
autor
7. kvě 2009

Zan - ty máš problémy s pupíkem? Pořád je velký? Na to zavinování dávej bacha, kámoška s tím taky měla potíž a pak musela na operaci.. Ale doktor to snad nezanedbá. Ta kámoška měla smůlu, že rodila v 27tt, takže se všichni věnovali mimču a na ní nějak zapomněli...

Já mám Zoner 5, na ty moje úpravy to stačí, ani nevím, že nějakej novej zoner je... Čoveče tak to nevim, jestli se dá fotka otočit. Zkusím to taky najít...

Zan, nosíte ještě k papírovým plenám ty látkový? Kvůli kyčlím? Já jsem slyšela, že teĎ už se to dětem dává jen když maj potíže, ale moje mamka z toho vyšiluje, že to je blbost, že se to musí dávat furt. Ať se podívám na ní, že to babička zanedbala, místo 3 plen dávala jen 2 (nebo jak to bylo) a ona teĎ s kyčlema bojuje...

Stejnka jsi frajerka. Ke dvojčatům ještě zvládat holení nohou a přesazování kytek 😉

zanetik
7. kvě 2009

Jj pořád mám břicho, ale ne vytahaný po porodu, normálně kulatý bříško, jako těhu, taky mě bolí levá strana kolem jizvy (kůže) tam mi vymačkávaly zánět. Já na zavinování dostávala injekce v nemocnici, protože p císaři není ten hormon co na tom pracuje...ale co když to bylo málo po dvojčatech...nevím co dělat...
Mě to hlásí když změním rozměr fotky a ukládám, že je Zoner 7.
Ne ani v nemocnici an i dr. mi neříkal, že je potřeba dávat další plínku, tak dávám jen papírovky...
Tak už jdu ale něco dělat než zase budou chtět holky v poledne papat, maminka si dnes vytáhne z mrazáku ovocný knedlíky...

mufy
7. kvě 2009

Ahojky holky, mě dneska nějak blbne internet.Strašně dlouho trvá,než se otevře nějaká stránka.

Zan ty jsi ale šikovná, zvládat tolik věcí najednou. 😉

Grej kamarádka porodila holčičku a musela jí dávat ještě ty látkový plínky kvůli kyčlím.Udělala si na to takovej zlepšovák, plínku složila, na boky našila suchý zip a takhle jí to aspoň pěkně drželo a nepadalo.

grej
autor
7. kvě 2009

ZAN - TAK to na tebe budu myslet, ať máš to břicho brzy v pořádku...
Já jdu dnes na oběd s kamarádem, dáme si pizzu 🙂 Ale taky tu mám ovocný knedlíky🙂

Já mám právě koupený takový držák na ty klasický plíny, stálo to padesát korun, tak sjem to koupila. Taky je to jen takový bavlněný kousek látky se sucháčem...

UVidíme, co mi řeknou. Vím, že dřív se to dávalo všem dětem. Vzhledem k tomu, že máme v rodině všechny ženský problémy s kyčlema, tak možná budu ty plíny dávat i když mi to mudr nedoporučí... UVidíme.

Jdu vytírat, pak se udělat krásnou a pak na ten obídek. Zatím páá

artep26
7. kvě 2009

Ahojda kočky,
Kontrola včera dopadla nad očekávání dobře. Hhrdlo o fous zkrácené, čípek ze 40 na 36 mm ale to je prý v pohodě, dostala jsem přednášku že mám ležet a prý ještě alespoň 3 týdny vydržet. Tak jsem začala v autě hned jančit, že si musím už pomalu balit tašku do porodky, kdybych náhodou opravdu jela. No blíží se to kalupem holky, je to děs .. ale Grej na tebe nemám 🙂
Dětičky mají 1126 a 1216 g, prý jsou hezký. KO za týden 😉
Jdu pokoukat, co je tu nového 🙂

zanetik
7. kvě 2009

Ahoj Artep, tak to je super že kontrola dopadla dobře, tak se šetři, i když já se nešetřila a holkám se ven nechtělo 😀
Tak jsem "jen"umyla sprcháč (už nikdy prosklenej 😅 ) a oholila si nohy, teď si vařím knedlíky, ale nejdřví musím dát jíst dětem Nela už pobrekává...

artep26
7. kvě 2009

Zan taky proklínám skleněný sprcháč, ale docela to jde. Když se to udržuej, tak je to hezký. Já to myju tak 1x týdně, ale my se i koupeme, takže denně se tam nespršíme. Vypadá to hezky v koupelce, mně se moc ty broušený skla nebo plasťáky nelíbily 😅
A jak holky?? Dobrý?? Já už se na ty naše prťata tak těším. 😵 😵 😵
Jo a nakonec jsme koupili Walkra jako vy, mám ho v albíčku 😉 prostě vyhrál no ... a měli jsme ho za 20.000 s korbičkama, sportovní verzi a pláštěnkou a síťkama ... byla na něj zrovna akce, nánožníky jsem zatím nekupovala, ještě musím koupit povlečení, mantinely a peřinky, tak zase za čas ty nánožníky ... 🙂

mufy
7. kvě 2009

Artep pěkný kočárek. 😉 A ještě vydrž,ať jsou bublinky větší. 🙂

Grej já ti tu pizzu tak závidím,já jsem ji měla zase včera.A dnes bych si ji dala zase.Já si dnes totiž nevzala oběd z domu,tak mě honí mlsná. 😀

artep26
10. kvě 2009

Ahojda kočky,
koukám tady mrtvoučko, byly jsme až na 4. stránce témat, tak nás trošku popostrkuji dopředu 😀 😀 😀

grej
autor
10. kvě 2009

Ahoj holky,
takže už jsem byla v porodnici
Včera cestou z chalupy mě děsně začalo bolet břicho, jako při MS. V noci jsem teda spala, bolelo to jen když jsem musela na záchod. Břicho mě bolí už od rána, od dvanácti se to v nepravidelných intervalech zhoršuje. Břicho bolí jak prase, vůbec se nemůžu hejbat, ale kontrakce prý nemám.

Takže fakt nevím, co si pod termínem "kontrakce" mám představit.

Jak jsem psala, je to jako hodně velká bolest při MS. Teď jsem přišla na to, že kdysž jsem v pololeže a mám na břiše teplej gel ohřátej v mikrovlnce, tak je to trošíčku lepší. Ale nedej bože, abych se musela zvednout. Chodím v předklonu. Asi bych to taky přirovnala k bolesti, kterou jsem měla po ET (s tím, že pak říkali, že byl náběh na OHSS).

Když jsme tam přijeli, tak mi udělali monitor. Nevíte někdo, co znamená to druhý číslo, který je vedle tepu miminka? To se střídalo mezi 1 a 2 a když jsem ucítila tu příšernou bolest, tak to vylítlo až třeba na 14 a břicho ztuhlo. Tyhle výkyvy byly během těch 25 minut co mě měřili asi tak 8x.A přitom taky Kačce hrozně vylítnul puls. Tak jsems i říkala, že to asi budou ty kontrakce... Pak přišla sestra a řekla, že mímo je OK, že musím počkat na doktora kvůli vyšetření, že zrovna šije. Jen tak mimochodem - zrovna tam rodila nějaká holka a ta tak řvala... Hned mě napadlo, že když takhle řve, tak to moje fakt bude jen planej poplach, protože sice mi v autě hrkaly do očí slzy bolestí, ale řev na mě nešel 😉

Pak teda přišel doktor a na koze mi vyšetřil čípek. To jsem taky myslela, že se rozkočím, protože tam tu ruku snad strčil celou. Řekl, že v pohodě, že nález super, že se nijak neotvírám, i když bych už klidně mohla porodit. Pak mi dělal UTZ. Ze zprávy jsem vyčetla, že je fakt Kačka menší, odpovídá 36tt a odhad váhy teĎ 2700 g. Ale nevyjádřil se, že by to nějak vadilo. Vody je tam prý dost. Čípek 1,5 cm, prostupný na špičku prstu, ale to byl i ve středu když jsem byla v poradně.

Jinak ty slavný rady, že kontrakce se maj rozdejchat a rozchodit, popř. ulevit na míči nebo tak - vůbec nic nepomáhá. Představa, že bych se měla pohupovat v bocích, jak nám radili na kurzu, je naprosto šílená, protože při sebemenším pohybu to je jak kdyby do mě řezali nožem.

Jo, zase jsem měla vyšší tlak - 145/100. Ale nic mi k tomu neřekli. Měřili mi teplotu a měla jsem 37,1. TeĎ se mi doma udělalo hrozný vedro a tak jsem se změřila a mám 38. Tak nevím...

Je to vopruz 😉

artep26
10. kvě 2009

Ahojda Grej,
už jsem psala na IVFky ... ještě jednou .. dobře že jsi jela, máš jistotu že je vše jak má být kočko.
Loučím se, jdu do hajan ... pa pa pa 😵 😵 😵

m.c.
10. kvě 2009

Grej, teda co to čtu, tady už se skoro rodí....🙂. Tak teď to bylo nanečisto, naostro to už bude pohoda 😉 . Mě se manža dle rad PA snažil mezi kontrakcema masírovat, tak jsem po něm akorát řvala ať na mě nešahá 😀 😀 .

grej
autor
11. kvě 2009

Tak jsem noc přežila holky. Chvilku jsem vždycky spala a cvhilku čekala, až přestane bolet břicho. Vzbudilo mě to tak 15x... Nejhroší je, když musím změnit polohu, což musím, protože když dlouho ležím na jednom boku, tak mě pak pěkně bolej kyčle. Ale dá se to.

Břicho bolí furt, asi už ho mám taky namožený z toho, jak se pořád stahuje a roztahuje. Kačka se hejbe, tak jsem ráda. A občas se to vystupní jako včera, ale zatím to není tak hrozný. Tak uvidíme, co z toho bude.

rozhodně nejsem sschponá sednout do auta a jet do práce. A to jsems e těšila, že dnes navštívím Annie, jak porodila před 14 dny... No škoda. Budu se povalovat a uvidíme, co z toho.

Mc - taky myslím, že ty veškerý rady jsou naprd. A nebo to u mě nezabíralo jen proto, že to jsou fakt jen poslíčci, zatím...

michina
11. kvě 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že se tady poslední dobou vubec neobjevuju... Nějak si dávám oraz, stejne se u me nic nedeje.. Jen musím nakukovat, jestli už náhodou Grej nerodí v předtermínu, ale to snad jeste nehrozí.. 😉

mikulka
11. kvě 2009

Ahoj holky,

Grej, ta druhá křivka jsou kontrakce. 14, to je dost, ale při porodu budeš mít třeba 70, 80.
🙂 😉 Konktrakce máš, ale zatím tomu dr. říkají poslíčci. Rozdíl je v tom, že poslíčci nevedou k porodu., tedy mohu bolet hodně moc, ale neudělají to, že by ses začala otevírat.
😒 Tohle, co máš, je že se ti děoha připravuje na porod a je to tak správně.
Já si s tím užila tak 3 týdny, 14 dní před porodem. Byla to hrůza. A v noci jsem nespala, jak píšeš, nešla změnit poloha, břicho bylo těžké a moc bolelo.

Že je Kačka menší určo envadí. A pozor, UZ je stejně oriantační, může být pak větší. A když ne, buď ráda, čím menší dítě, tím líp se ti bude rodit.

Teď bys asi měla být v klidu, aby se ti kontrakce nerozjely, a nerodila jsi dřív.

Skákání na míči atd., ha, to mně teda při porodu nepomáhalo vůbec, naopak, to bylo pak ještě mnohem horší! Co mi pomáhalo byla sprcha. Pořád jsem si pouštěla teplou vodu na břicho a to mi moc pomáhalo.
😉

Tak na tebe myslím, vydrž, poslední dny a týdny před porodem jsou nejhorší, ale musíme vydržet. Já si až teď uvědomuju, kolik toho ženská vydrží.

mikulka
11. kvě 2009

Jinak holčiny, já si v těch volných dnech užila svou 1. MS od porodu. Bylo to strašné. Měnila jsem vložky po 15 min. Trvalo to 3 dny takhle silně. Jinak celá ms byla 8 dní, což je u mně dlouho. Myslela jsem, že vykrvácím. Prý je to ale normální, než se dá tělo do kupy. Může to trvat i 3 MS. 😒

Malýmu je 7 měsíců, je to milé, hodné miminko. Ale pořád nás trápí zácpa, tak se moc nevyspíme, často nás bolí bříško. ☹

A co vy, Mufy, co nového?

šroubku, dostala jsi IP?????

mufy
11. kvě 2009

Ahojky holky,
já tu 3 dny nejsem a tady Grej skoro rodí. 😉 No jo musí se čekat,že to může být každou chvíli.
Teda Grej ty si musíš ale užívat s tou bolestí,ale určitě si říkáš,že za to miminko to stojí, když už jste toho tolik zkusili.

Michi a kdy půjdeš na další IVF? Půjdeš se mnou a nebo dřív?Já se chci dát na dovolené do pořádku a odpočinout si.

My byli v pátek na bečce a tak hodně jsme se přímo přežrali,že ani chodit jsme nemohli.V sobotu a v neděli jsme byli na grilování znovu a tak jsem se rozhodla,že ode dneška se budu snažit zase trošku vyčistit tělo a budu jíst jen zdravé věci a taky musím zhubnout.Zase jsem určitě nabrala několik kilo a do ničeho se nevlezu.
Ještě mi zbývá přestat kouřit a začít zase cvičit Mojžíšku.Tak doufám,že to nejsou pro mě moc velké cíle a že to do září nějak zvládnu.
Navíc,jak jsem v přechodu,tak mám strašné návaly, v noci se budím snad 20x a je mi tak strašné vedro,že se ráno vzbudím vždy zpocená až na kost.Jestli tyto stavy budu muset snášet ještě 4,5 měsíce,tak mě asi šlehne......Navíc ta hlava tak bolí....ty migrény bych vám nepřála.

A co ty Mikulko? Vidím,že rostete jak z vody. 🙂

michina
11. kvě 2009

jejda, teprve ted jsem si precetla, jakou jsi mela nedeli, Grej.. Držím palečky, at jde vsechno po masle a tak jak ma byt.

Mufy, já jdu na dalsí az nerkdy na podzim.. Tim, že tam mam tu endosku, která by mohla bránit uhnizdeni, tak se chci poradit, co ¨s tím delat. Muj gyndar doporucoval, že nejlepsi by bylo brát vkuse antikoncepci, abych nekrvácela (ty to tak mas taky ne?). Homronální masivní léčbu moc nedoprorucuje,m ze je zbytecne brat tolik hormonu a lecba neni zarucena., Pry by klidne stacila ta natikoncepce,.. Ale chci mit nazor vice odborniku. Ale jeste chci zajit za tim doktorem, co me operoval, aby mi presne rekl, kolik tam toho je, jak je velka a jestli neco odstranil, nebo jestli ma smysl me treba otvirat znova (jako laparoskopicky) a neco tam odstranovat.. Coz muj gyndar moc poctvrte nedoporucoval..A taky chci vyzkousiet lecbu 100% aloe na 3 mesice, at se mi vycisti cele telo, třeba to pomuze, taky bych chtela zhubnout, protože už ted je to fakt neunosne, vypadam a citim se hrozne.. ☹
Ted cekam na MS a pak se objednam jeste do Fertimedu a poradim se tam a uvidi se.

Jo a vcera jsem byla v Praze u svagrove a povozila si 5 týdenní Adélku, ta je tak uzasna, byl to super pocit. Akorát sepsula trojkolku kocar, že si ho nemam kupovat, že je nepraktický zhlediska patníků, schodu a tak..

mikulka
11. kvě 2009

mufy, já byla v umělém přechodu měsíc, ale měla jsem přesně, co ty. návaly, zpocená a migrény. já myslím, že to nebudeš mít celou dobu, tělo si zvykne a bude to lepší.

grej, ta teplá sprcha na bříško mi pomáhala i na poslíčky a bolesti břicha v těho taky. tak zkus. 😉

evik3
11. kvě 2009

Michi, jen tak nakukuju do vasi diskuse, ale podle me je uplnej nesmysl co ti svagrova rekla o trojkolce kocarku. My mame Cortinu X3 a jsme s ni moc spokojeni, super na brusle, sice nema brzdicku, ale to nam nevadi... Navic se s ni skvele manipuluje treba v obchode, kdyz mas povolene predni kolecko a kdyz ho zaaretujes, tak je to pres patniky uplne stejne jako ctyrkolka, ne-li lepsi, kdyz zvedas jen jedno kolecko 🙂 A ani argumenty o spatne stabilite jsou uplne nesmyslne, podle me je to idealni kocarek do mesta. Neni moc do terenu, ale s tim jsme ho i kupovali.

michina
11. kvě 2009

Eviku, ja taky s trojkolkou byla spokojena, kdyz jsem s ni 2 hodka ladovala po Praze a to jsem testla i lesní chodník a schody. pravda, po tech dvou kolech po schodech po tech najezdech nic moc, ale trojkolka se mi vzhledove moc libi, je proste in. A taky si myslim, že by ji jinak nemelo tolik lidi. Jo a svagrova si samo taky pochvalovala otacive predni kolecko v uzkych ulickach v obchodech 😎

grej
autor
11. kvě 2009

Ahoj holky,

MIkulko - tak to jsi mě moc nepotěšila, že sis s těma poslama tak užila 😠 Je to fakt hnsu, takhle trpět, když z toho pak nic nebude. Kdybych věděla, že už je to k porodu, tak budiž, pro mimi fakt vydrží člověk všechno, ale takhle... Děs.

Dnes je to mnohem lepší, břicho sice bolí pořád, ale už nemám takový křeče, tak tajně doufám, že to přejde...

A ty jo, 70,80? No tak to bude příšerná bolest 😲 😅

Poparvdě jsem ráda, že je Kačka menší, ale zas na druhou stranu se bojím, jestli není menší kvůli něčemu. No prostě magor 😀

Sprcha je super, to jo. Jenže my tu máme bojler pro čtyři lidi, takže zas musím být trošku ohleduplná, abychom se všichni mohli umejt... A do vany se sama bojím, co když bychs e pak nezvedla. To možná zkusím večer, až budu mít jistotu, že budu moct houknout na manžu, at mě jde z vany vyndat 😀

Michi - mě taky doktor tak nějak tu hormonální léčbu rozmlouval. Je fakt, že já měla tu endometriozu jen trošku, ani nebylo jasné, jestli to vůbec vliv na neplodnost má nebo ne. A doporučil nám hned IVF. U vás je to teda jiné, i u Mufy. Je asi lepší to chvíli zkusit s antikoncepcí aby se zabránilo krvácení a pak se rovnou vrhnout na Et. A pak to musí vyjít!!!

divabara
11. kvě 2009

Ahoj holky,

grej, teda telicko uz se fakt pripravuje...ja nastesti takove poslicky nemela, jen sem tam a to se dalo v pohode prezit. S tim zaznamem na monitoru je to tak , ajk popisuje Mikulka, ten zanam je fakt hodne vyssi, tep miminka se pri kontrakci taky zvysuje,navic ty kontrakce budou pri porodu pak pravidelne a budou to fakt kopce prescelou stranku tedy zaznam...
mikul, vas porad trapi prdiky, tak to se asi moc nevyspite...mozna to prejde az zacne chodit, jakoze bude ve vertikaklni poloze pujde to ven z neho snaz...U nas zatim nic moc zmeny, po nervech s bacilama si ted uzivame rustu zoubku,ale co to je proti to,u, kdyz ma clovek strach o zivutek toho prcka. Malej aztim stale nelozia zjistili sjme,ze je to tim, ze mame dlazbu nebo plovoucku. Na postlei zveda zadek o stoset,ale na zemi jen rotuje.

Grej UZV je fak torientacni, aby ses pak nakonec nedivila 😉 U me to bylo naopka, odhad porodni vahu 3,9 a malej se narodil 4,5 😉 ,tak zadne strachy a preji hdne stesticka pri porodu,at je mala prdolka brzo venku !

zanetik
11. kvě 2009

Ahojda berušky všechny vás zdravíme 🙂 🙂
U nás je venku bouřka, tak dnes asi odpolko procházka nahrozí, tak se aspoň vrhnu do žehlení a vytřu, pak mám celý týden zase v plánu návštěvy, dopolko solárko a kosmetika a jsem v jednom kole.
My jsme taky hodný, ale už dva večery se nám špatně usíná, asi jak jsou za celý den vyspalý, asi je budeme muset trochu budit přes den, ale oni zatím jen spí a jedí, není tam to období, že by byly jen tak 2h vzhůru...
Michi tak si udělej výlet k nám a budeš vozit dvě ve čtyřkolce 😉 🙂
Holky moc vám držím palce ať už i vy se dočkáte vytouženýho miminka 😉 🙂 🙂
Grej snad to nebude trvat moc dlouho, Kačka už je pěkná, klidně bys mohla rodit a UZ já moc nevěřím, mám špatný zkušenosti, ale taky asi záleží hodně na UZ.
Mikul to letí to je hrůza nám už bude v pátek 8tt a pořád nám je vel. 56velká, ale už dost věcí oblíknem 😅

mikulka
11. kvě 2009

Báro, my máme taky plovoucí podlahu a na posteli zadek zvedá. Tak myslíš, že je to tím? A co s tím?
Prdíky nás netrápí, ale teď je to zácpa. Malý kvůli tomu nemůže spát, v noci spí 6-7 hodin a přes den 3x denně 20 min. A to má naspat 15 hodin!!! Když ej vykakaný, spí den dobře, pak už se zase plní a je to blbý.
Jsem už hodně unavená a nevím, co s tím, vyzkoušeli jsme všechno. Jogurt, dětské "projímadlo", ovoce, šťávy, masáže bříška...

Grej, já si to břicho sprchovala ve stoje... abych se zvedla 🙂
S malou nic nebude, máš dost plodové vody, UZ jsou v pořádku a monitor taky, tak to bude v pohodě, neboj. 🙂 😉
Už máš připarvenou tašku do porodnice, viď? A kde budeš rodit?