Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
11. kvě 2009

Michi - taky myslím, že do města je trojkolka super... Do terénu nic moc, ale na klasický ježdění bezva...

Baruš, MIkulko - vím, že když jsem chodila k Majmu, tak Teďák taky spíš jen rotoval. Taky měli plovoučku. Holt mu to klouzalo, takže se neměl o co zapřít, aby mohl lézt... Ale teĎ už krásně ťape podél nábytku. Možná už i chodí sám, už jsem asi 3 týdny neviděla...

Asi máte pravdu, snad bude s Kačí vše OK. On mě vystrašil i ten můj gynekolog, který odhadoval taky míň. Včera v nemocnici odhadli, že má velikost tak na 36tt... No ono taky není sranda se v tom UTZ nějak vyznat, vždyt už se tam ani nevejde...

Mikul - jojo, tašku už mám. Od té doby, co před 14 dny porodila Annie, která na tom byla stsejně jako já. Chodily jsme spolu na předporodní kurzy. Všechno u ní bylo OK a najednou jí prdla voda a bylo to. Já v tu dobu neměla připraveno nic, tak jsem se na to raději vrhla 😉
Rodit bych měla na Bulovce, pokud tam zrovna nebude narváno 😉

divabara
11. kvě 2009

No, Mikul, když jsem to říkala Dr.,tak se hned zeptala, jestli nemáme dlažbu nebo plovoučku, tak prý se ty děti trošku bojí...ale já myslím, že je to individuální, zatím jsme v normě 😉 a já to beru tak, že proste teď se vyvíjí mentálně a pak to zas bude fyzicky 😉 ...Blbý je, když člověk přijde do cvičení a tam je holčička o 2 měsíce mladší, která už leze, tak to pak trošku zamrzíé,ale někdy si říkám, že je lepší, když je zatím jakštakš na místě 😉

Jinak s tím spaním, to jsme na tom podobne...Někdy se zadaří a přes den spí i 2 hodinky v kuse, ale většinou spí tak 3x denně po 30ti minutách. V noci spí 5 hodin v kuse a pak se budí po 3 hodkách,svtává v 5.30, ale jde to, unavená se sice cítím, ale nektery deti se budi i po hodine...

Zanet, teda to seš fakt v jednom kole. Já měla problém s tím, aby malej měl nějakej režim a až tak od 6 měsíců ho konečně máme.

Tak papa,

Bára

m.c.
11. kvě 2009

nakukuju jestli už Grej náhodou nerodí, vidím že zatím nee🙂

holky, my máme plovoučku, malé se na ní taky blbě lozilo, my jsme to vyřešili tím že jsme dali na zem pěnový puzzle, na tom se docela rozlozila a pak když už jí to šlo líp, tak jí ani plovoučka nevadila. Ale je fakt že díky té plovoučce jí to trochu dýl trvalo, ale to mi vůbec nevadilo, stejně se to ty děti jednou naučí🙂

mikulka
11. kvě 2009

Zane, ahoj, a co máš s břichem?
A jak to jde s dvojčátky, je to záhul, co? Kojíš, nebo máš UM?

zanetik
11. kvě 2009

Ahoj Mikul...mám velký břicho pořád..prý šikmé břišáky smrsklý doprostřed a pokud to nerozcvičím tak jedině plastiku břišní dutiny za 15tis.Kč.
S holkama to zatím jde, jsou moc hodný...kojím a dokrmuju (i když podle tabulekj jsem zjistila, že bych nemusela, ale to by se uřvaly hlady)

mufy
12. kvě 2009

Ahojky holky,

Zan doufám,že se ti to s bříškem brzy vyřeší a nebudeš mít takové problémy.15.tisíc je teda hodně.To se divím,že ti s tím nic doktor nedělá.

Michi já jsem v umělém přechodu.Musím chodit každý měsíc na injekci a v září bude poslední a hned se z toho udělá IVF. Mě doktor doporučil tohle, aby se prý nemenstruovalo a tělo se mezitím zahojilo z endošky.Pak by se endometrioza tak nerozšiřovala a spíš se léčila.No je to super nemít MS tak dlouho,ale ty stavy jsou hrozné.No ale něco chci,tak to musím vydržet.Některý doktor radí antikoncepci,ale u toho máš MS,tak je to stejné,jako bys ji ani neměla.Proto by to chtělo,abys MS neměla stále,aby se nerozšiřovala.Záleží na tom, v jakém stádiu ji máš.Mě to ani neřekli,jestli je to zlý nebo ne.

U nás je teda škaredě, zamračené až běda, to zas bude pěkný slejvák.

grej
autor
12. kvě 2009

Ahoj holky,

Mufy, tak to k vám došlo to hnusný, co bylo včera u nás. Ale dnes už zas svítí sluníčko,t ak se máte zítra na co těšit 😉

Zan - ty jo, to je k vzteku, s pupíkem... A čím k tomu došlo? Že bylo břicho velký po dvojčatech? Snad se ti to spraví 😕

Ještě nerodím, začínám mít fakt pocit, že Kačka vydrží až do termínu, ne-li dýl. Břicho furt bolí, ale je to čím dál lepší. Když se válím, tak to téměř necítím, ale jak se hnu, třeba pro pití, tak už to bolí. Ale v noci už jsem byla vzhůru asi jen 5x, takže super.

zihu
12. kvě 2009

ahoj holky, omlouvam se, ze sem tady tak dlouho nebyla..

teda co to ctu, Grej! ty uz trenujes na porod?!? 😀 no drzim palce, at te to netrapi moc dlouho a pokud to neprejde, klidne uz Kacku pust ven, uz je urcite "dopecena", neboj 😉

zan, to je teda mrzute, plastiku brisni steny bych ale odkladala a radeji to zkusela rozcvicit, je to docela velka operace, kdyz opominu ty penize 🙄 snad to pujde, i kdyz s holkama se dostat k nejakemu intenzivnejsimu cviceni je asi samo o sobe dost narocne, co?

mufy, pul roku bez MS si prave uzivam a je pravda, ze to ma neco do sebe 😀 driv mi prislo neuveritelne, ze jako MS nedorazi a ted si na ni ani nevzpomenu, 😝 😀

u nas asi zadne novinky, teda mame auto v oprave, to zas bude pallka!!!! nove rozvody! odhad cca 25 😠 ☹ ale auto potrebujeme a nove nechceme, takze..... des.....
na vikend sme byli s kamosema na vylete, pocasi teda vyslo super, kdyz ted koukam ven, bylo to s chlupem! bylo tam s nama aj 3mesicni mimi, tak sem trenovala 😀 byla zlatoucka, je tezko predstavitelne, ze uz brzo budeme mit takovou zabku doma taky!!!

vcera sem byla nakupovat, koupila sem v tescu poslednich par bodycek a overalku (vel. 56, tyhle male sem zatim nemela zadne) a taky kojopodprsenku, tak uz snad i mame vsechno, teda kocar este nedorazil, ale mel by do 14 dnu, doufam......

uff, sem se rozepsala 😉

grej
autor
12. kvě 2009

Ahoj Zihu,
no jo, klasická prvorodička, co plaší s planým poplachem 😅

Ale jak to tak vypadá, Kačce se ven nechce, jen trápí. Věř, že bych jí klidně ven už pustila, protože ty bolesti jsou fakt nechutný. S tou MS je to přesně tak - byla jsem šťastná, že jsem se jí zbavila a teĎ si užívám klasický MS bolesti a je to fůůůůůjjj!!! Bych MS opravdu zrušila...

Taky mám dnes auto v servisu, ale naštěstí je služební, tak peníze nemusím řešit.
Já uvidím, jak se to dnes bude vyvíjet, možná bych zkusila vybalit oblečky z tašek a naskládám je do šuplat. UVidím, co bude dělat břicho...

zihu
12. kvě 2009

jj, grej, asi to neni zadna radost takove bolesti... tak at te to zbytecne netrapi...
taky si asi nachystam tasku, este teda musim vsechno vyprat, kojopodprdu, kosili, zupan.. no vsechno, taky asi zacnu po malych davkach zehlit ty detske titerne vecicky, jeste sem to ani nezkousela, tak su zvedava, jak to pujde..

grej
autor
12. kvě 2009

Zihu - žehlení šlo kupodivu rychleji než jsem čekala 🙂 taky jsem to pořád odkládala, vůbec se mi do toho nechtělo, ale nakonec to docela šlo...

Jsem si vzpomněla, že taky musím manžovi připravit oblečky pro Kačku do porodnice. Nějak akorát nevím, jakou velikost zabalit. Asi připavím dvě. I když ona fakt asi bude prcek, takže vezmu tu 56, to je nejmenší co mám doma...

Díky, taky doufám, že bolesti přestanou. Už je to mnohem lepší, fakt. V neděli to byl vopruz. Akorát je sranda, jak se tam Kačka boulí, břicho mi lítá ze strany na stranu... Se divím, že se jí ještě nechce ven, uričtě už se tam nemůže vejít...

mikulka
12. kvě 2009

Já dostala MS asi po 16 měsících!!! Koukala jsem jako puk. Dokonce mi i peřstali vyrábět "Moje" vložky 😉

Holky, byla jsem s našima na chalupě a byla to hrůza. Vůbec mi tam nepomáhali s malým. A nakonec jsem se ještě pohádala s tátou, protže řval před malým, a to bylo už moc.
Skončilo to tím, že spolu nemluvíme a už nesmím na chalupu. ☹ Ach jo.

Báro, nai kluci jsou s lezením v normě, vždyť lézt mohou až v 8., 9. měsících. Kája si podkládá pod sebe kolínka a otáčí se do kolečka. Vzpírá se taky na ručkách.

Čím vším už přikrmuješ? Já zatím přesnídávky, zeleninu s obilovinami. Dnes chci zkusit s těstovinou a taky chci začít přidávat maso. Jinak zatím u toho i plně kojím, malý toho zatím tolik nesní. Jak je to u vás?

zihu
12. kvě 2009

mikul, teda to me mrzi, desne hadky s rodicema nesnasim... snad se brzo usmirite ☹
grej, tak jo, tos me nakopla, dnes s tim zacnu, tak snad mi to taky pujde jako tobe... 😉

mufy
12. kvě 2009

Grej zítra by už snad mohlo být lepší počasí.Ale jinak to stojí za prd.

Jak vidím,tady se už řeší minkovský starosti.Raději si to všechno už nachystejte, nikdy nevíte, kdy to přijde. 😉

Mikulko teda že by ti rodiče vůbec nepomáhali? A proč?A ještě k tomu jste pohádaní.Já musím říct,že mám s mamkou zlatej vztah.Dřív jsem byla lumpačisko,co si ničeho neváží,ale pak mě to přešlo a chovám se k mamce úplně jinak.Je zlatá. 🙂

Zihu to s tím autem ti nezávidím,je to pálka 25.tisíc.My to autíčko ještě splácíme a ještě dlouho budeme.Ale zatím jezdí,tak snad nám vydrží.

grej
autor
12. kvě 2009

Mikul - to je děs ☹ tyhle rodinný hádky jsou špatný ☹

Já jsem taky ráda, že s našima vycházíme super, hlavně poslední dobou. Nejlepší to bylo, když jsem se odstěhovala z domova, do tý doby byly hádky na denním pořádku...

Zihu - jojo, hrr do toho a půl je hotovo! Mě nejvíc otravovaly plíny. Mám jich tu asi 30 od švagrový. Sice je moc používat asi nebudu, ale vypraný jsem se pro jistotu mít chtěla.

Jdu pověsit montérky na terasu, na zahradu to nebudu riskovat, už se to tu zas mračí. Pak zkusím popojet s tátovým autem. Jel s tím mým do servisu a nechal mi tu místo toho svoje, jenže on má automat a s tím jsem v životě nejela. A protože tu překáží, tak ho musím o kousek přeparkovat. To budou nervy 😉

A pak zkusím přehodit to oblečení do šuplíku. A pak si padnu, páč zas bude bolet břicho 😀

zihu
12. kvě 2009

grej, tak hlavne zapomen na spojku!!!!!! nebo budes desne brzdit, to znam 😀 😀 😀 uplne zapomen na levou nohu a bude to ok, neboj, zvladnes 😉

zihu
12. kvě 2009

holky jdu chystat to zehleni a taky musim vysat a vytrit... uuuffffff zas nakouknu, zatim pa

mikulka
12. kvě 2009

Zane, tobě jsem ještě chtěla říct, že jsi krátce po porodu, bříško se ti ještě zmenší. Dej tomu čas a prosím tě, andji si 15 min denně a cvič, zatím jen šikmé svaly, nesmíš cvičit na ty přímé, to asi víš. Žádné sklapovačky a tak. Dali ti v nemocnici nějaké cviky?

mikulka
12. kvě 2009

Na tý chalupě mi vadilo, že naši mi s malým nepomáhali. Za celý den jsem měla jen hodinu a půl volna, kdy šel táta s malým ven. za tu dobu jsem se naobědvala, vysprchovala, dala jakž takž do kupy, připravila příkrm a byli zpět. Pak už si nás nevšimli a já látala celý den, včetně dvouhodinové procházky po horách.
Doma mám aspoň čas večer, kdy přijde manža, ale tady bylo vše na mně. Naši byli zalezlý u tv a konec.
Navíc táta hodně řval, třeba když s emalý poblinkal na gauč, řval na něj!!! Na půlroční dítě. To byla poslední kapka. Mrzí mně to. myslela jsem, že když jsou oba v důchodu, budou pomáhat. ALe oni majís vůj režim a z toho nesleví. Asi jsou už staří,m protože ségře před 10 lety, když se narodil malý, pomáhali víc.

S mámou jsem měla vždy bezva vtah, ale od té doby, co ej malý na světě, je to špatné. Teřba když měl koliky a já nespala mnoho dní, nechápala to a divila se, co ajko dělám. Místoa by pomohla, ještě si myslela, že to nezvládám či co.

Holky, pleny užijete hodně, i když budete mít jednorázovky. Ale i tak se látkovky užijou moc. Děcko ublinkne, tu něco utřete a tak. Já mám docela spotřebu. 😉

grej
autor
12. kvě 2009

Tak jsem to s autem nakonec zvládla, ale byl to boj. Automat bych zvldála, ale já měla problém vůbec nastartovat!! Vůbec to nemá klíč, jen takovou placku, která se někam strčí a když se chce nastartovat, tak se ta placka musí zmačknout. No sranda. Ale dobrý.

Mikulko - oni už si to holt neuvědomujou. Vím, že si moje mamka nedávno stěžovala, že naše jedna z babiček taky vůbec nejevila o vnoučata zájem. Jako o nás s bráchou. Nechěla nás hlídat, vůbec si s náma nehrála, ani na návštěvy nechodila... Čím jsme starší, tím se zajímá víc, ale když jsme byli malí, tak prostě ne.

Spíš by mě štvalo to, že taťka vyváděl kvůli poblinkání sedačky. Divný, že si napamtujou, jaký to je, když vychovali dvě děti, co?
Asi to bude tím stářím. Holt jsou už pohodlní, nechějí se nervovat.

Nenech se vytočit, za to to nestojí...

mikulka
12. kvě 2009

No, oni se na malýho chodí dívat často, to jo. Pochovat, pomazlit, udělat srandu... Ale že by pomohli, to ne. No, uvidíme, jak to bude, zatím s tátou nemluvím. Choval se prostě hrozně.

Já pak už ke konci těhu radši autem nejezdila, bála jsem se a bylo to s tím břichem nepohodlné, ani jsem se nemohla otočit.

mufy
12. kvě 2009

No jo to víš, to je zase další starost kdyby ti hlídali malého.Ale nevím,co je na tom,když by ti pomáhali,třeba ho jen vzali ven na procházku.Moje tchýně s tchánem malého synovce skoro všude tahají a pořád ho chtějí vidět. Někdy se mi zdá,že ta zase až moc přehánějí.
No nemáš to jednoduché,že?Hlavně,že máš aspoň manžela,který ti pomůže. A jak mu to jde? Má malého rád, i když není jeho?A co podoba?Doufám,že nevadí,že se vyptávám,ale zajímalo by mě to už kvůli nám.

mikulka
12. kvě 2009

Malý je podobný mně, a to hodně moc 🙂 A jinak, je to zvláštní, ale má nos jako manžel a taky stejné prsty na rukách a nehty 🙂
Manžel malého miluje. To že máme dárce neřešíme od porodu a vlastně jsme na to zapomněli. Dokonce někdy řekneme, hele, to má po tobě (jako po manželovi) a nedojde nám, že to tak nemůže být.

Když se malý narodil, manžel ho měl v náruči a malý na něj upřeně koukal, pozoroval ho, že jsem to u novorozence ještě neviděla... Tak moudře a s takovou láskou. Když ho teď vidí, když přijde z práce, výská a křičí, kope nožkama, má manžela moc rád. 🙂

A manžel ho taky miluje, jak jsem psala. Stará se o něj a umí to s ním. Od narození ho umí přebalovat, umývat, mazat, oblékat (to mu jde teda hůř, ale zvládne to)...
Když jsme měli období kolik, bylo to pro nás moc těžké, ale manžel malého utěšoval, masíroval mu bříško a tak. Skoro bych řekla, že měl větší trpělivost, než já. No, atky nebyl unavený z porodu a anémi, pravda. 😕 Ale to taky všechny chlapi nedělají, že by se tak starali, on mě umí úplně zastoupit 😉

Takže mufy, nemusíš mít strach. Já říkám, že náš malý si jen od někoho jiného potřeboval vzít z nějakého důvodu geny, ale jeho tatínek, ten pravý, je samozřejmě jen jeden, můj mažel. 😉 🙂

Mufy, a u vás to vypadá na dárce?

zanetik
12. kvě 2009

Mikulko nedaly mi právě žádný cviky nikdo. Včera jsem si objednala posilovací stroj na břicho, tak za 14dní by měl přijít. Je fakt, že najít si 15min na cvičení někdy je dost náročný, ale musím.
Mikul s vašima mě to mrzí...mě dnes máma trošku namíchla, byla jsem za ni v práci a něco jsme se bavily o obědech a ženský hned že je máma vývařovna, říkám ne ob den vařím já a mám nooo, v sobotu a neděli jsem vařila já, tak jsem řekla, že taky někdy vařím 2dny po sobě, tak ji asi řeknu, že si budeme vařit každá sama, domluvily jsme se tak už v září, aby konečně po 30letech nemusela vařit denně.
Taky si všichni myslej jak mi všichni pomáhají a měla jsem holky na hlídání 3x po 2h, jinak sami s Davidem všechno zvládáme, on kdyby mohl tak i kojí, už mě ani nechce nechat koupat 😅

mufy
13. kvě 2009

Mikulko moc pěkně jsi to napsala.
Je to krásné,že se manžel o něj tak stará.Ono to asi opravdu pak nepřijde,že není jeho.Ale znám ješitnost chlapů a bojím se,že toho mého to bude mrzet a bude na to myslet.Ale třeba mě taky překvapí.Uvidíme.
My máme mít dárce stále.Akorát já to nevzdávám a dávám manželovi vitamíny, i když nám doktor řekl,že to moc význam nemá,že to nepomůže. Chci ho poslat na kontrolní spermiogram.Zajímalo by mě, jestli se tam něco třeba nezlepšilo.Na IVF budeme mít dárce,ale doktor říkal,že pokud budu mít víc vajíček,tak bychom mohli zkusit to, že třeba 2 bychom nasadili na manželovi spermie,abychom viděli,jak spolu válčí.Pak by se uvidělo, která embrya se uchytí.
Zatím na to máme 5 měsíců,tak snad se něco zlepší.

Zan teda ty se máš,takovýho zlatýho chlapa.Aspoň si trošku odpočineš.
A moje mamka taky ráda vaří,kdyby mohla, vaří snad každý den,ale já jí to zatrhla,protože toho má hodně a sama nestíhá a já mám čas navařit si to sama.Takže mi nic nevaří a vaří si jen pro sebe.Prostě je zlatá...

Dneska je u nás moc krásně už od rána.Sluníčko svítí jedna báseň.

mikulka
13. kvě 2009

zane, tak to je peřsné. Tady v okolí si atky všichni myslej, jak mi anši pomáhají. A to mi máma neuvařila od šestinedělí a táta mi jde s malým ven max 1x týdně, někdy ale taky 3 týdny nic.Zan, stejně tě obdivuju, jak to krásně zvládáš.

mufy, veř mi, že manžel si bude vašeho děcká vážit víc, než ostatní chlapi. 😉 🙂 Uvidíš, že jo.
Víš, ono jde o to, aby ses s tíms mířila ty. Manžel asi vidí, že s tím nejsi smířená, tak se s tím taky hůř smiřuje.
Nám v CAR říkali: Musíte si to srovnat tady... a poklepali si na hlavu. A pak to půjde vše snáz.

mufy
13. kvě 2009

Mikulko no mě by to od dárce nevadilo, hlavně,že budeme mít nějaké miminko,ale spíš se umím vcítit do toho chlapa,co asi bude prožívat.Ale už jsme si na tu myšlenku zvykli,jinak bychom nechodili na IUI a IVF s dárcem.Teď hlavně,aby se to povedlo. 😉

grej
autor
13. kvě 2009

Ahoj holky,
Tak jsem byla ráno v poradně a dopadla jsem dobře. Paní doktorka je moc příjemná, takže ani to vyšetření nebolelo. Tlak v pohodě. Prý není divu, že mě to břicho bolelo, protože je vidět, že už se tam dole něco děje. Čípek sice pořád 1,5 cm a průchodná jen na špičku prstu, ale že ta děloha nějak měkne nebo co.
Sranda je, že co jsem vysadila magnezium, tak mám pocit, že mi mnohem míň tvrdne břicho.

Taky se mi povedlo nabrat Kačku na kliku. Nějak jsem si neuvědomila, jak mám velký břicho. Takže tam mám docela šlic. Naštěstí to byl zásah na opačnou stranu, než Kačka leží. 😉

Pak jsem jela na chvíli do práce. Dodělala jsem tam všechny resty, takže mám čistý stůl a v klidu už můžu porodit. Tak jsem moc ráda.

Vidíš Mufy, já ti to říkala, že budete mít dnes hezky. Dnes je krásně i tady, takže zítra máte taky pěkný vyhlídky 🙂

mikulka
13. kvě 2009

Grej, já to měla přesně tak. vysadila jsem magnézko a pak to najednou bylo lepší. 😉
Jinak mně odtekla hlenová zátka a na chlup přesně za 24 hodin mi odtekla voda a začal porod. 😉 🙂
Jo a jak se někdo bojí, že nepozná porod, tak to je blbost, ten prostě nelze nepoznat. 😀

mufy, ono když chlap nemůže mít děti a pak se to povede, byť s jinou spermií, je šťastnej. U nás to tak bylo. Hlavně, manžel bude mít 9 měsíců na to, aby si an tu myšlenku zyvknul. Už v té době si děťátko oblíbí. Manžel se mnou chodil na všechny vyšetření, na všechny UZ a prostě se s malým sžíval už od vložení embryjka. 😉
Nakonec opravdu nezáleží an tom, kdo dal spermii. Nevěřila jsem tomu, ale je to tak, uvidíš sama. 🙂

divabara
13. kvě 2009

Ahoj holky,
tak s tou pomoci je to u nas tak nejak obdobne. Nase mamka byla od porodu s malym celkem trikrat s kocarkem, deda ani jeden ani jednou, tchyne jednou...Sice tu vsichni chodi na navstevu,ale spise pokecat pokochat se malym,ale ze by nejak pomahali, to moc ne,ale ja to tak beru, ze je proste maly nas a ne jejich, i kdyz pomoc by se nekdy sikla, kdyz clovek pada unavou na hubu, kdyz hubne a nestihne se ani naobedvat.uz ted mam o tri kila min nez pred tehu...

Jinak ja zatim stale bez MS..Mikulko, co se tyce prikrmu, tak dopolko ted davam ovocnou rpesnidavku nebo naskrabany bana, v poledne zeleninovy nebo masozeleninovy prikrm, jednout ydne do toho dam zloutek, a navecer kase rzova a vzhledem k tomu, ez je potencialni alergik, tak nemlecna. jinak kojim a kojim a kojim,ale mam pcoit, ze uz mu to moc nestaci. Docela toho hodne sni, na obed tak 200ml rozmixovane stravy, kase taky tak 😖 tak nevim, jestli je to moc nebo malo...

Jinak malej ted dela pokroky co se tyce lezeni, zatim teda spise stale couva a pripadne poskoci dopredu,ale pouze na mekkem podkladu, to jest na posteli. Na zemi dela, ze nic neumi 😉
JInak melymu rosotu zuby, teda prvni zub, tak je mrzutej a ma teplotku...snad to neni nic jinyho...

Tak papa, opatrujte se!