Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
8. čer 2009

Ahojda zdravím, ale nestíhám...mám teď doma 3děti, Davidovi se v noci kously záda, tak jedeme zítra na srovnání, snad to poleví...
Zihu tak mooooc gratulejeme k další cácorce 😉

artep26
9. čer 2009

Ahojda holky,
Grej díky za infošky ohledně Zihu - moc i s prackama gratuluji 🙂 🙂 🙂
Ty si to kočko teda s Kačenkou užíváš 😒 ale neboj, kamarádka měla stejné problémy se synem a po šestinedělí jako když utne, Toníček se polepšil a kamarádka přestala propadat depresím, srovnala se po psychické stránce a teď si to moc užívá 😉 Vydrž, ono se to zlepší 🙂 🙂 🙂
Zan 3 děti?? 😀 Jejej 😀 😀 😀 no a chlapa když něco bolí ... tak to je horší než dítě 😀 😀 😀

mufy
9. čer 2009

Grej ty náš chudáčku, ta Kačka ti teda dává zabrat. To je tím,jak sis říkala, když jsi byla snažilka, co by jsi za to dala, kdyby jsi měla mimčo co zlobí a teď to máš.Ale ono se to spraví, neboj.Malá se uklidní a pak bude to nejhodnější miminko pod slunce.

Zihu moc gratuluji k Barušce.Další miminko na koníku.

Holky, já se včera dozvěděla, že švagrová je zase těhotná.Už poprvé se jí to povedlo když jsme se snažily spolu a teď je zase v tom.No měla a myslím,že ještě z toho mám trošku depku,ale to přejde.I když si říkám, že do září je ještě daleko a že jí to bříško budu zase závidět.Ach jo....mám to ale smůlu..... ☹

Artep v práci se to trochu uklidnilo,ale mohlo by to být lepší, šéf si hledá chyby jak mě deptat a daří se mu to dobře.V pátek jsem odjížděla z práce celá roztřesená a musela jsem to pořádně zapít,abych měla lepší náladu a podařilo se, zapomněla jsem přes víkend, jelikož jsme ho měli super. 😀 Byly jsme na výletě a na oslavě narozenin.A v neděli jsme jen odpočívali.Bylo to prostě SUPER.. 😵

artep26
10. čer 2009

Dobré ranko 😵 😵 😵
Mufy uvidíš že i ty budeš brzy nosit pupík ale chápu tě ... stejné pocity jsem měla i já a byla to ségra.
Nejde o to, že by jim to člověk nepřál, viď?? Ale o to, že toužíš po tom, ten pupík mít taky a když do toho holt někdo vlítne ani neví jak a vše je bez problémů a ty se tu snažíš tak dlouho a zatím výsledky .... 😔 😔 😔 😔 naprosto tě chápu kočko, ale vydrž, září je brzy tu a moc budu mačkat palečky, aby to konečně vyšlo 😉 😉
Je dobře že v práci máš větší klid, ale ten šéf ... to znám, ke konci už jsem s odporem chodila dopráce, toho se snad nedočkáš. Kdybych bývala neotěhotněla, tak jsem si chtěla hledat jinou práci, protože v prostředí, kde ti šlapou na paty a funí na krk a sledují každý tvůj pohyb ... to se fakt dlouho nedá. A že si tu chybu vždycky šéf najde aby tě spražil ... to si teda najde.
Takže držím palec ať je to v práci únosné a hlavně ..... to září 😀 😀 😀 😀

mufy
10. čer 2009

Artep díky, doufám,že v práci se to do té doby nějak zklidní a taky v to září že se to povede.Moc bych si to přála, je to únavné to čekání.Si teď říkám,že se toho IVF taky brzy dočkám, protože když si vzpomenu,že jsem byla na laparce v březnu a už to budou 3 měsíce,co jsem na tom byla,tak je to neskutečný,jak to utíká.Ještě si půjdu pro 2 injekce a tou třetí nastartuji IVF. Hlavně se těším na dovču,až si 14 dní odpočinu od práce no a pak budu asi 3 týdny v práci a pak zase neschopenka.To bude mít šéf asi radost 😀 , no ale co se dá dělat, nechci nic zanedbat a raději budu doma ležet a ležet.... 😀

artep26
10. čer 2009

Mufy 😉
Vidíš jak to hezky utíká a hlavně to uteče ... neboj ... vidím to na školním roce, za chvíli Andulka končí a ani se nenaděju, a zase pomastí do školy 😉
Jen to těhotenství jak uteklo ... v pátek začínám 34tt a připadá mi to jako včera, když jsem byla na 2.KETu a pak na testech ... no prostě to strašně frčí.
Na dovo si hezky odpočiň, načerpej síly, odfrkni si od šéfa a pak si budeš jen říkat ... ještě 3 týdny ... ještě 2 týdny ... a pak hurá jsem poslední den v práci a jde se na to 😀 😀 😀

mikulka
10. čer 2009

Grej, před kojením si nahřej prsa, kup si v dm třešňový pytlík a nahřej v mikrovlnce, a pij teplý nápoj, líp ti mlíčko poteče. Kačka se to naučí.

Tak Zihu už má malou, a to se narodila nějak dřív, ne?

Mufy, chápu tvé pocity, znám to. Ale taky nevím, co s tím, musí se to prostě přežít. 😒

sroubek
11. čer 2009

ahojda holky..ahoj grej..uzivas si jak koukam...sestinedeli je nejhustsi...pak bude lip...jinak jak psala mikulka...pozor na caste kojeni...tak 2 hodiny pauzy..aby to stihlo mimco natravit

my jsme zavislaci na prsu..a 23.6. dame prvni n oc s tatinkem bez maminky..tak jsem zvedava...mejte se a krasne a stastne zpravy 🙂

grej
autor
11. čer 2009

Ahoj, počítám, že mi tak na pět minut usnula, tak napíšu...

U nás všechno při starém. Moc toho nenaspíme, zato by Kačka pořád jedla. Taky podle toho vypadá. Za týden přibrala 410 g!! Za 14 dní to dělá 800g! Síla, co? Taky kojím pomalu co hodinu. Ono to možná na ty dvě hodiny vychází, protože když začnu kojit z jednoho prsa dejme tomu v jednu, tak z obou to máme hotový až tak ve dvě a pak hodinu vydrží a kojíme třeba až ve čtvrt na čtyři... Jinak řičí hlady...

Spí mi trochu odpoledne, když jedem s kočárem nebo když jí vrznu ven. Dopoledne vůbec (tohle je nějaká výjimka) a pak je vzhůru celý večer, cca tak od šesti do půlnoci. Pak jí dám na noc nutrilon, abych se aspoň trochu vyspala, po tom spí tři hodiny.

Dnes ale překvapila, spala od půlnoci až do čtyř!! Byla jsem z toho vedle 🙂 Pak ale zas zabrala jen asi od půl šesté do půl sedmé.
Už se budí, se z toho poseru, fakt.

Ani se nestihnu nasnídat. Tak zas pá🙂

artep26
11. čer 2009

Grej ahojda, tak to je teda mazec 😲
Máš nespavce a žroutíka ... ale buď ráda že přibývá na váze, švagrovka sice furt kojila, protože mladý neustále řičel ale měla slabé mlíko a dostal se až do stavu podvyživenosti ... ale to Kačence nehrozí, viď??
Neboj, jak psala Sroubas, ono se to po šestinedělí upraví, je holt žravější a tak má chuděra pořád hladíka. 😉

Jinak všem přeji hezký ač zamračený den, ale prý zase budou tepla, tak si to s prackama užijete 🙂

grej
autor
11. čer 2009

Čau,
takže se vzbudila, nakojila jsem a pak jsem cca od 11,45 do 12,30 uspávala venku v kočáru. USnula, ale už se zas budí, protože to sjou dvě hodiny co jedla., Super, ne? 😀
Stihla jsem akorát dát jí vyprat prádlo, aby vůbec měla co na sebe a ohřát si jídlo. Teď ještě jestli ho stihnu sníst 😉

Artep - to já doufám, že se to zlepší, to jediný mě drží nad vodou 😀

mufy
11. čer 2009

Grej teda to je fakt mazec,ale zrovna jsem si četla na neplodnosti taky o nespavých miminkách.Nejsi sama, je vác víc.Prý jsou taková miminka,která prý nepotřebují skoro vůbec spánek a jsou pořád vzhůru. No ty máš zrovna toho nespavce a ještě žroutíka k tomu... 😀 😀 😀 Ale třeba se to trochu srovná po šestinedělí.
A co bříško nebolí ji? Prdíkuje si do plenek? Nebo má zácpu? Na to je prý dobrý Babycalm, od jednoho měsíce.

mikulka
11. čer 2009

Grej, ale to natrávení mlíčka se počítá od konce kojení... 😉

zanetik
11. čer 2009

Ahojda, Grej to musí být hrůza si nedovedu představit...a to pořád brečí?
Teda já zase mám asi extra spavce, dnes spaly od 23:30 do 5:30 a od 6:30 do 10:30 pak jsem jela do Tesca tak podřimovaly, byl tady bratránek jejich, tak trošku chaos a byly vzhůru, pak usly cestou na zahradu, u našich jsem je v 16h nakojila a teď už jsou tak půl hodinky takový pobrekávácí, ale jelikož mi to v noci trochu rozhodily, tak je chci udržet do půl 9 a o půl 10 dát spát, jsem zvědavá jak dlouho vydrží spát 😅
20.6 jedme na vítání občánků, chtěla jsem dát holkám věci od kamarádky, jenže jedno je větší a druhý menší, že Verunka byla o půl kila menší, jenže ona už je větší než Nela, tak nevím v čem půjdou ☹
Tak jdu je oblíknout do pyžámka ať jsme na to připravený, tak zatím papá

mikulka
11. čer 2009

Grej, vydrž, ono se to změní, ve 2 ěms. to bdue lepší a ve 3. ještě lepší. My si taky hodně užili.

grej
autor
11. čer 2009

Mikul když ona si fakt cpe prsty do pusy a div mi tu bradavku neurve...

Zan - pořád nebrečí. Hodně času kojím, pak krkáme, to mi usíná na rameni. Třeba tak 10 minut. Když mám pocit, že vytuhla, dám jí do postele. tam leží spící dejme tomu dvě minuty. Pak se vzbudí. Bu´d jent ak leží a čučí, což jí ale vydrží max pár minut a nebo začne pobrekávat. Takže jdeme skákat na míč nebo chodit po bytě, aby aspoň nebrečela. To zvládám tak půl až třičtvrtě hodiny a pak už zase dáváme prso. A celý je to dokola.

Prdíkuje zdatně, bříško podle mě bolí jen občas (to se kroutí). Takže masírujeme, klubíčkujeme a tak. Ale to naštěstí není náš hlavní problém. Podle mě prsotě nechce být sama a furt vyžaduje pozornost, což je děs.

Máme Sab Simplex, ten se může už od narození a ten jí aspoň před kojením zklidní...

michina
12. čer 2009

Zihu, gratuluju k Barušce! 😉

Holky, u nás nic nového, nějak to prostě ted vubec neresim, sice jsem se mela rozhodnout do menses ohledne tech injekci, ale nejak se mi do toho nechtelo... A menses už mi končí.. Navíc mě, Mufy, udivilo, že ty za ty injekce nic neplatíš a ja bych mela. Jeslti je to nejaky jiny lek, který má lepsí ucinky, nevím... Každopadne díky za název toho tvého, zeptám se na to.

U nas je nove akorat auto, vymenili sjme nasi Oktavku kombika I za II, ale ojetou. Takže ted máme krásne cervene autíko.. Tchyne ho jeste nevidela, a ani to nevi, dneska tam jedem, tak se tesim, jak bude koukat...
Jinak valcím s nejakym bacilem, cely minulý víkend jsem proležela v teplote, ta pak ustoupila, v pondeli mi zacal tect z oci hnis, tak mam zanet spojivek, hned jsem byla u ocniho a dostala¨antibiotické kapky, tak už je to lepsí. Ale zas mi to sedlo na krk, vcera jsem mela pocit, že se udusím, pocit, jakoby me nekdo permamentne skrtil.. 😝 Tak i rpoto jedu dneska ke tchyni, je doktorka, tak at se na me koukne, už to trva týden a vubec se to nezlepsuje..

Manža sice tvrdí, že to je z té sračky (pardon), co piju... Zacala jsem ocistnou kuru s aloe, každé ráno štamrplicka , ma to otvírat kapilary a cistit cele telo a prvni mesic se to muze projevit kdekoliv. Ale až takhle, to se mi nezda, navic je to prirodni latka, takze neverim, že to muze uskodit. Navic jsem poprve pred menses nespinila, proste buch a byl tady, Grej, a bez bolesti a Brufenu!! Nechapala jsem, sice silný jak kráva, ale 4 dny a dneska zase jak kdyz utne... takže kdyby to takhle bylo furt, vubec bych se nezlobila..

...sem se nejak rozepsala. to jsou tak novinky posledních dní.. 🙂

mikulka
12. čer 2009

Grej, jako bych to psala já, znám, znám. Já se na míči něco naskákala.
Máte zahradu, tak zkus vozit po zadradě po nějakých hrbolech, pak až usne, taky ji nechat venku spát, to by nepomohlo?
My měli s malým to, že jak se zastavil kočát, oči hned vykulený, tak to nešlo, ale vám by to třeba šlo?

michi, gratuluji k autíčku. 😉

zane, koukám, že máš zlaté dětičky. 😉 🙂

mufy
12. čer 2009

Grej teda ty máš ale s Kačkou frmol.

A já mám zase v práci,takže se omlouvám,dnes tu nebudu.Takže pa v pondělí.

zihu
12. čer 2009

Ahoj holky, nestiham 😀 😀 😀 ale zdravim vsechny!!! a v albu mam foto Bajcenky, az se doma stabilizujeme, zaskocim a pisnu...
zdravim vsechny a drzte se!!!

mikulka
12. čer 2009

Grej, ještě mne napdalo, prootže já to měla s malým stejné, že bys ji asi enměla kojit tak často, přibrala pěkně až moc 😉 Máš váhu? Mně totiž malý taky chtěl být pořád u prsu a když jsem pak měla váhu, zjistila jsem že se dost přepíjí. tak jsem kojila po 2. a půl hod a pak po 3 a prso mu zkrátka nedala, konejšila jsem ho jinak, Byla to makačka, ale jemu to časté kojení vadilo na břísko a taky hodně přibíral. 😉

mikulka
12. čer 2009

Zihu, GRATULUJI K BARUNCE!!!!! 😀

zanetik
12. čer 2009

Holky upřímně vás lituju, si to vůbec nedokážu představit, že by takhle holky zlobily dvě, to bych byla na mašly, oni vydrží jako dneska spát od 10h do půl2 pak usnuly v 15h a Nela se vzbudila o půl 6 doma v kočáře asi ji bolelo bříško a Verunka v 18h, tak jsem půl hodiny konejšila Nelu a stačilo mi to...
Teď jsou vykoupaný v postýlce, hraje jim kolotoč, Verunka se směje lítají ji ručky i nožky, ale Nela pobrekavá, tak jdu namazat bříško a namasírovat i když nevím jak 🙂
Zihu těšme se na fotečky 😉
Jinak jsemm přihodila do alba koláže od fotografa 😉

grej
autor
12. čer 2009

Mikulko, ven jí dávám, ale než mi usne, je to tak třičtvrtě hodina /pokud je to z bdělýho stavu/. Někdy když je po kojení hodně tuhá, tak usne dřív, ale je to makačka. Většinou to ani tu třičtvrtě hodinu nevydržím.
Nejlíp jí dělá auto, asi to budu řešit opravdu tak, ž ejí dám do sedačky, čtvrt hodiny budu někde kroužit a pak zas domů. Jenže to zas bude spát nezdravě v sedačce... Ale vydrží mi po návratu domů i půl hodiny, tak by mi to za to stálo 🙂

No, vážila jsem naposledy ve středu,než jsme jeli k mudr a to mi za jedno kojení přibrala 30g. Proto si myslím, že má fakt hlad a vyžaduje tak často jíst... Myslím, že teĎ baští trošku líp, tak to zkusím o víkendu, kolik přibere...

Zihu - Bajča je krásná🙂 Je ti podobná!!

O víkendu jedu k našim, manža bude celý den v práci. tak si snad i dáchnu. Páček

zanetik
12. čer 2009

Já jsem teď počítala, že holky průměrně přibírají 30g za den...
Grej za jedno kojení 30g? To by znamenalo, že vypila třicítku a to se nedivím, že má hlad, to by holky taky neusly..

mikulka
14. čer 2009

Grej, a čím to, že pije tak málo? Neměla by ses poradit s nějakou laktační poradkyní? To je fakt málo 30 za jedno kojení.
Měla by za celý den vypít takto: 130-150 ml na 1 kg váhy.
Takže pokud váží třeba 3.5 kg, měla by za den vypít 455 ml. A pak si vezmi počet kojení za den, dejme tomu 8 kojo... Tak 455/8=za jedno kojo by měla vypít zaókrohleně 55 ml...

smilers
15. čer 2009

Ahoj holky, tak preposilam info od Artep🙂

" TaK jsme na svete, ja Amalka mam 1820g a 42cm a ja Mikulas mam 1990g a 44cm. Narodila jsme se v 16:23 a braska 16:28. Vsichni jsme v poradku🙂

divabara
15. čer 2009

Jeee...Artep uz ma miminka u sebe...a parecek 🙂.Moc vam vsem preji hodne zdravicka, krasna spokojena briska 🙂, mamince hodne energie 🙂. Proste at se mate pohadkove !!!!!!A moc maminku nezlobte 🙂)...

zanetik
15. čer 2009

Ahojda jééé Artep mooooc gratuluju k párečku 😉 ať hodně papaj a jsou zdravý ať můžete brzy domů 😉

m.c.
15. čer 2009

teda, Artep velká gratulace!!!! A vybrala si pěkná netradiční jména 😉 . Tak ať jsou všichni hlavně zdraví a těším se na fotky!

Grej, ty si fakt užíváš☹. Nevím co ti poradit, tak aspoň přeju ať se to po šestinedělí zlomí a z Kačenky je lepší jedlík i spáč 😉