Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
16. čer 2009

Člověk tu chvilku není a už jsou malí Artepáčci na světě! Velké gratulace, hlavně, že jste všichni v pořádku, hurá!!
😉 😎

zihu
16. čer 2009

ahoj holky, teda ARTEP!!! To si pospisili! Hlavne at jsou v poradku, mam radost, a parecek! 😀 nadhera!
u nas se stabilizujeme.. Bajca celkem hezky spinka, taky krasne papa, ale radeji jsem objednala vahu (pujcovne by se mi absolutne nevyplatilo, cca 80Kc/den!!!!! maso, co?), abysme vedeli, kolik presne vypije, kdyz je takovy drobek, tak aby nam nedejboze nehubla, i kdyz s jejim apetitem... 😅
objednala sem pliny pro male mimi (1-3kg), ty nam teda krasne sedi 😀 😀 i kdyz dnes mi Bajca prokadila nohavici uplne vsechno vcetne me, ale asi sem ji to malo zatahla 😒 jinak su cela opruzena, prsa me svedi z vlozek do podprsenky az beda!!! takze doma chodim dost odhalena, by to vetralo, nejraci bychs e ale furt drbala 😠
no, sou to radosti, ale nestezuju si, jinak je Bajunka SVETOVA!!! drzte se vy ostatni, zase nakouknu!

luzza
16. čer 2009
grej
autor
16. čer 2009

ahoj..
holky já vám tak závidim...
kačka v noci spala od jedenácti do půl druhé. pak ž vlastně téměř nezabrala. přád pobrekávala. jen asi necelou hodinu jsme spaly spolu v křesle. pak spala neelé dvě hodiny dopoledne když jsme byly na procházce a pak půl hodiny odpoledne na terase. tot vše. ted jsme po koupání a na spánek to opravdu nevypadá.teĎ jsem jí uhoupala na míči, ale jak jí znám, tak je to tak na půl hodiny a pak zas bude vzhůru... Nechápu, že jí ten spánek nechybí...

Jinak baštíme už naprosto výborně, asi fakt už vyrostla a dovede si všechno z prsa vzít. Opravdu hltá, dokonce se někdy tím mlíkem i zakucká🙂 Asi i zabraly homeopatika, protože mlíka mám podle mě dost. Takže už kojíme co dvě hodiny, takže pohoda.

Mikulko, díky moc za rady. Koukám, že toho máš taky hodně za sebou, co? Jinak laktační poradkyni jsem volala, ta řekla, že si myslím, že má Kačka dost, že spíš jestli nemá alergii na mlíko, ale to si nemyslím.

Teď už je problém jen s tím spaním...

Aretp velká garutalce!!

Holky omlouvám se, že nepíšu, ale fakt nestíhám. Už se zas budí, takže já jdu pohoupat, třeba ještě zabere...

grej
autor
16. čer 2009

Tak jsem jí přecenila, bylo to dvacet minut 🙂 Myslela jsem, že vám stihnu dát další fotky, ale asi ne...

grej
autor
16. čer 2009

nějaký foto holky... nemám čas to třídit, tak tam máte všechno 😉

http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/Upr...

sturnus_vulgaris
17. čer 2009

(sorry, že sem lezu): Grej, koukala jsem na fotky, máš moc krásnou holčičku (pokud se zrovna škaredě nepokaká 😀), gratulace veliká.

mufy
17. čer 2009

Ahojky holky,

nějak nestíhám, tak jsem si vás dneska aspoň dočetla a musím přidat velkou gratulaci Zihu k Barunce a Artep k dvojčátkům. Všechna 3 miminka jsou moc krásná. 😉

Grej jak čtu tak máš pořád s Kačkou trable.Ale dívala jsem se na všechny fotografie a Kačka je fakt moc krásné miminko.A taky ti přeju,aby ti už líp spinkala a papala. Já mám z toho taky hrůzu,jak to jednou bud zvládat a jak se s tím zžiju.Ale projdeme si tím asi všechny....

Byla jsem na našem sraze v Olomouci,co chodíme do těch institutů na neplodnost a byla tam moc krásná miminka i trojčátka od Smill.Fakt krásné dětičky. A srazík se povedl.Měly jsme to v krásné restauraci a bylo moc pěkné počasí.

Já začala chodit zase na Mojžíšku,jinak umě není nic nového.Michi tak co jak jsi na tom? Budeš si píchat ty injekce nebo budeš brát antikoncepci? A zeptala ses na ty injekce proč po tobě chtějí peníze?

elly
17. čer 2009

Ahoj smiruju..

Teda to je rychlost..jsem tu nebyla par dni..a uz mate Barunku a Mikulacka a Amalku... 😵 😵 😵

Takze od nas jeste jedny gratulace!!!!! 😵 😵 😵

Grej..Kacenky fotky taky uzasny..takovej malej drobecek 😵 😵
Jen chudaku se moc nevyspis co?

sroubek
18. čer 2009

no supeeer..gratulace artep k miminkuuuum 🙂

michina
18. čer 2009

Všechny alba čerstvých miminek jsem poctive shlídla, jak Artep, tak Grej a je to nádhera... ja chci TAKYYYY...

Mufy, zatím se u nas nic nedeje, nejak se nemam k tomu, abych zavolala svemu doktoru z CAR a zeptala se ho na to, no mam cas do dalsi MS akorat, pak uz to nechci prodluzovat. Dneska jsem akorat byla u zuabre delat plombu a je to nic moc, za 4 mesice se uvidi, nejhorsi varianta je, že mi vytahne nervy... 😝
Mufy, a jak se citis pri tech injekcich? Nebude to nejak hrozne mit navaly a tak pres prazdniny? Uz vime, že jedeme na 14 dní na Korziku, tak aby tam se mnou a mýma naladama pak vydrzeli.. 😀 Jinak jsem asi rpzhodnuta pro ty injekce, dkyz antiko nema takovy ucinek...

zihu
18. čer 2009

Ahoj holky, teda Grej, takovy nespavec, to bych asi nezvladla 😖 Bajca spi svetove a i tak su rano jeste takova grogy, ze po prvnim kojo jeste vytuhnu....
nemam predstavu, kolik mala pribrala, ta vaha dorazi snad zitra, tak su sama zvedava... hezky ale papa, tak snad pribrala a nezhubla, to bych se picla! Krmim cca co 2 hodiny, coz mi prijde az az, vetsinou ji na to krmeni musim trochu budit, ale pak papa rada🙂 V noci prospi tak 5-6 hodin, coz je teda prijemne, to se musi nechat 😉 Jinak se dycky precpe a pak skyta, jako treba zrovna ted....

Jinak jak si na tom Grej s podprsenkovyma vlozkama? Ja pouzivam ty Chicco, ale musim rict, ze mam prsa pekne zaparene, takze se snazim vetsinu dne byt bez nich (mala prsa, vyhoda 😅 ), ale mliko se mi spousti jaksi prubezne a to mam pak cele triko prodojene a studene, je to trochu nechutne, ale moc nevim, co s tim, snad se to casem nejak srovna, nedovedu si predstavit, ze bych ty vlozky nosila furt.. ☹

Jinak mam pocit, ze Bajca se vyviji kazdym dnem, aspon mi to teda prijde, ze ted vic kouka a sleduje veci a min spi, ocicka ji samo jdou jeste dost casto kazde jinam, ale je videt, ze uz vic sleduje, co se kolem deje, kolikrat na me tak uprene civi.... 😀 uplne me to primelo vytahnout kolotoc a pripevnit ho na kolibku 😀 😀
Jo a posledni dny mi cura zasadne pri prebalovani, coz je teda mazec, protoze mame desny obrat oblecku, a to se na to dycky pripravim a stejne mi to pocura 😠 😅 Nekdy mi prijde, ze to dela schvalne 😀

Tak to sou novinky..... jinak su prekvapena, ze bricho se po tom cisari zahojilo jako nic, cekala sem to teda horsi...

zihu
18. čer 2009

jo, kuk na nove foto v albu🙂

m.c.
18. čer 2009

Barunka je krásná! Moc se mi líbí ta fotky s nožičkou v ruce 😉. A vypadá hrozně malinká, holky vy tady teď rodíte samá malá mimča🙂. A je fajn že je na tebe malá tak hodná a nechá tě vyspat.

Grej, snad už je trochu líp 😉

grej
autor
19. čer 2009

Ahoj holky, tak líp rozhodně neni.

Ona vůbec nepotřebuje spát!! Já ton echápu... Třeba včera spala jen dvě hodiny s manžou v kočárku a pak venku se mnou asi hodinu a půl. Kdybychom byly doma, tak nespí vůbec. Pak byla vzhůru od šesti do půlnoci. A je to tak, že pokud jí vrznu do postele, tak řve. V klidu je jen na ruce a to ještě ve většině případů musíme houpat na míči. Jinak brečí. Zkusili jsme jí nechat vyřvat,ale brečela dvacet minut a bylo jí to úplně fuk. Ani se neuřvala...

Kojím co dvě hodiny,ale teĎ má zas asi ten spurt, protože včera baštila půl hodiny z jednoho, půl hodiny z druhýho a furt měla hlad. Tak jsem jí dala stovku nutrilonu a vyzunkla jí jako nic. Pak konečně usnula a spala tři hodiny. Slast!
Pak jsme ale zase hodinu kojili a pak spala už jen hodinu. A od pěti byla vzhůru co pět minut, asi prdy.

No co vám budu povídat, děs. Nestíhám totálně nic dělat. Tenhle týden má manža volno, tak jí bere vždycky na prochajdu a já aspoň uklidim nebo vyžehlim nebo tak. TeD mě taky čeká žehlení. Kačka totiž roste jako z vody, každý den vyřazuju další oblečky. Tak jsem si musela vyprat větší, co jsem nakoupila.
Už máme velikost 50 🙂

Zihu - moc ti přeju spací mimčo🙂 A závidím 😀 😀

Já přestala krvácet po měsíci a už mi stačí jen slipovka, tak jsem moc ráda. Ale bez kalhotek stejně chodit nemůžu, když pořád sedím a kojím (myslím jakao v noci).

Já používám taky chicco, jsou fakt nejlepší. Ze mě to mlíko teče hodně, takže to dost měním. Taky je mám zapařený, ale chodit bez nic nemůžu, protože mám ty bradavky tak užužlaný, že bez vložek mě to v podprdě dost bolí. Mažu purelanem (krém na suchou kůži od Medely), ale zlepšení nic moc. Ale aspň to nemám poraskaný, jen prostě užužlaný...

Jdu žehlit než se mi zas vrátí řvoun domů. Jo a bych jí jen nehanila, občas má přes den světlou chvilku a třeba deset minut vydrží ve vibračním lehátku jen tak ležet a koukat. Ale to je fakt deset minut. Jinak potřebuje aby se pořád něco dělo...

smilers
19. čer 2009

Ahojky grej, ty si teda uzivas a v tom lehatku ti neusne, kdyz by si jihoupala? Aspon tak a nebo treba jak jsou ty satky na noseni deti?

divabara
19. čer 2009

Ahoj holky,

teda Grej, to je ale nespavec 😉 ,ale treba se to fakt po tom sestinedeli zmeni !Rekla bych ze mala asi bude hodne akcni...Vubec nevim, co bych poradila, nam amlej docela dobre spinkal,zato ted je to horsi,jak rostou zoubky...Kdyz byl malinkej,tak trpel na prdiky,pak mi dr. rikala, ze je asi prejedeny,protoze hodne dobre pribyval,tak jsem pak omezila trosku kojeni a bylo po case lepe.je fakt, ze on porad kakal, co jidlo, to kakani...Diodnes dobre kaka🙂
JInak s tema vlozkama do podprsenky, ja pouzivala latkove pratelne zn.Anita a jen kdyz jsem nekam jela do dovcu, tak jsem vzala ty jednorazovy fixies - ty jsou bez takove te nalepovaci podlozky takze dobre vetraly, navic jsem je dostala. Taky jsem chvili pouzivala Chicco,ale to neslo, prsa jsem mela taky pak zaparena a svedila...

divabara
19. čer 2009

jop a satek jsme pouzivali a malej byl v nem spokojenej..dneska pouzivame nosicku manducu a taky se mu to libi,ale vim, ze kazdy dite je jiny a nektery proste nesnesou kdyz jsou jakoby svazane 🙂

zanetik
19. čer 2009

AHojda holky, jdu vám popřát krásný víkend i když má být hnusně a zima...to nám to léto začíná...

Grej je mi tě moc líto, kdyby člověk jak ti poradit ☹

Já si teda fakt nemůžu stěžovat holky jsou spací zlatíčka, spát šly ve 23:30 a vstávaly před 6h na papání, o půl 8 jsem zalehly (něco na mě leze..) vstávaly jsme o půl 10 a v 11h papaly ani nebrečely a už zase asi 2h spinkají i doma v lehátkách, pustila jsem jim vibrace a ono je to uspalo ani jsem je nehoupala.
Tento týden si začaly povídat jsou úžasný když našpulí pusinku a dělají hu hu a smějou se 🙂
Zítra jdeme na to vítání občánků, tak dodám foto 😉

Zihu s tím čůráním to znám, dělaly mi to obě holky 😅, teď už to dělají jen když je jdu přebalovat brzy po probuzení, že se asi nestihnout vyčůrat do plíny, tak já mám u přebalováku připravený kuchyňský útěrky, jednu vždycky pod ně a druhou pak doutírám 😀
No a s tím kolotočem já tak nespěchala není to tak dlouho co to teprve holky začalo zajímat, tak od 2měsíců, možná jsou opožděnější 😅

zanetik
19. čer 2009

Michi tak si užijte moc dovču, závidím...my pojedeme s holkama 8.7 do Polska na svatbu, po 9letech uvidím babičku, moc se těším, jen mám trochu obavu jak holky zvládnou 10h v autě...myslím, že to většinou ale prospí...

grej
autor
19. čer 2009

neusne nikde. ani po půl hodině drncání v kočáře. jediný kdy usne doma je při kojení. pak si krkne, klimbá dvě minuty a už zas breká. občas zabírá míč. ale ted houpu a řve už čzvrt hodiny v kuse.
většinou spí jen v autě.

evik3
19. čer 2009

Ahoj holky, jen tak smiruju vasi diskusi, moc gratuluju novym mamcam k mimisum 🙂
Grej nechci te strasit, ale nas Davca byl uplne stejnej jako vase Kacka, skoro vubec nespal, kdyz teda nepocitam ty jeho petiminutovky, obcas ho taky uklidnil kocarek, ale muselo se jet, zadne zastavovani, to se hned probral, jedine co spolehlive zabralo byl balon, ale ne jen tak nejake pohupovani, ale skakani tak aspon pul metru vysoko 😒 ... kdyz jsme ho pak ale polozili, byl zas vzhuru.... holt nektery mimca spanek nepotrebuji, no ale treba budes mit stesti a opravdu se to po sestinedeli zlepsi. Ja se uklidnuju tim, ze druhe mimco pry byva presny opak toho prvniho, tak ze to bude poradnej spavec 😀

mikulka
19. čer 2009

Nestíhám dočít. Grej, jako bych četla o sobě. Kája taky vůbec nespal, nikde, nebo třeba jen na 5 min. Byla to hrůza. Kdo nezažil nepochopí. byla jsem totálně odrovnaná. Do dneška je nespavec, ale aspoň v noci je to lepší. Ale přes den třeba jen 2x 20 min. V noci 6-7. Kolikrát je toto vše!
Jenže jsem si zvykla.

A není jí něco, nebolí jí bříško? Zkus jí cvičit nožkama a tak, může to být příčina, u nás to tak ačsto bylo.

mufy
22. čer 2009

Ahojky holky,

v pátek jsem měla volno, tak jsem nebyla na netu,ale dnes jsem si vás dočetla.

Grej tak stále to trvá? To musí být hrozné.Já nevím,jak bych to snášela, když se nevyspím,tak je potom celý den na nic a už se těším znovu do postele.No ale co bychom pro mimčo nepodstoupily.Je mi jasné,že se s mimčem nevyspím dlouho, ale stejně si ho moc přeju. Vím,že malá od kamarádky taky pořád nespala a tak s ní musela být pořád venku, našla si nějaký velký obrubník a pořád jezdila na něm sem a tam,až malou udrncala, sice jí to chvíli trvalo ale zabralo to.A že to musel být velký obrubník.... 😀

Zan ty máš teda zlatíčka.A ještě jsou k tomu dvě. 😉

Michi ty injekce jsem snášela dobře, až na občasné návaly tepla.Jo a ještě jsem se v noci pořád budila a měla sucho v puse (ale to nevím,jestli to bylo z toho ) jinak nic.Na to si zvykneš, hlavní je přeci mimčo a pro něj zvládneme vše. A budeš je mít teda zadarmo? Ono je to asi tím,že je to soukromá klinika.Proto se to platí.

zihu
22. čer 2009

ahoj holky, grej, teda to je smula, ze tak blbe spi... mala spi vazne skvele, ted uz trochu min pres den, ale v noci labuzo, dnes jsme sly spat v pulnoci, vstavali jsme v 5:15 na kojo a pak az v 8:45 na dalsi kojo 😅
nekdy kdyz nechce usnout, davam ju na bok, to pak vetsinou dobre zalomi.. hlavne po tom prvnim rannim koju, protoze ona nechce krkat, tak se aspon nebojim, ze by se mi zadusila.. i kdyz ona ani nikdy jeste neblinkala.. no pomalu si rikam, jestli je normalni 😀
pres den v posledni dobe docela malo spi... a tak 10min po koju zacne brecet, myslim, ze ju boli brisko, tak cvivime a tak, zpivam ji, to se vetsinou uklidni aspon na chvilku... nechcu ju ale uspavat v naruci, oni si ty mimca na to pak zvyknou a jinak neusnou a hlavne hned po probuzeni rvou, protoze tam s nima clovek neni (a byl tam, kdyz usinaly, takze maji pocit, ze jsou opustene).. zkus knizku KAZDE DITE MUZE DOBRE SPAT (Zahn, Morgenroth), sice se to hodi asi spis pro trosku starsi deti, ale neni od veci mit dobre navyky hned z kraje 😉 😀

zihu
22. čer 2009

jo, a vcera byla prvni prochazka s kocarem!!!! teutonka super!!!

elly
23. čer 2009

Grej, ted me ni tak napadlo..sice ti to prijde mozna divny..ale na Mike to vzdycky zabralo az do ted..ma hrozne rad klasickou hudbu..nejvic A. Bocceliho..zkus neco takovyho..mozna Kacka bude spat lip. 😉 Za pokus to stoji 😉

mikulka
23. čer 2009

Ahoj holčiny, tak co Grej, kočko?

Zihu, ale v šestinedělí, minimálně (!), by se miminka měla budit na kojení nejdéle za 4 hodiny, spíše za 3 a půl.
Já budila dva měsíce. Miminko je po porodu unavené a hlad dovede zaspat, což je velmi nebezpečné, a taky kvůli laktaci se má kojit každé 3 hodiny, bez ohledu na to, jestli je den, nebo noc.
Proto je šestinedělí také tak náročné.

A do půl roku se dítě nedá rozmazlit, takže se může i uspávat, a rozhodně nenechat plakat! Vždyť je tak krátce na světě a je ze všeho ještě vyděšené, potřebuje náruč.

Já uspávala do 4. měsíce a pak začala odbourávat a bylo to v klidu. 😉

mufy
23. čer 2009

Mikulko jsi máma jak má být.Všechno ses naučila sama.Plno rad je na internetu o kojení www.kojeni.net, o uspávání atd......Je to náročné,ale každá si tím projde a Kačka se snad zklidní a Grej už bude v pohodě.Moc na ni myslím,musí to být opravdu náročné.

Elly já mám Bocceliho taky ráda, má pěkné písničky. 😉

U nás je zase škaredě, to počasí je fakt hrozné.Prý to má být nejhorší léto za posledních 5 let.Zima v práci,mám tu jen 20°C.

zihu
23. čer 2009

ahoj, mikul ja se na to ptala v porodnici a rekli mi, ze budit pres den, ale v noci ze nemusim.... pres den budim tak za 2,5 hod, nez se probere a tak, takze kojim tak co ty 3 hodky.. a v noci jednou probouzeni na kojeni, ale to je tak po 4-5 hodinach
rvat ji taky nenechavam, ale kdyz breci a ja ju vezmu a ona hned prestane, je jasne, ze ji nic neni a tak ju za chvili zase zkousim polozit.. a je to ok, kdyz jen tak knika, tak ji klidne necham, asi si neco povida, porad ji chovat mi prijde vazne zbytecne a nemyslim, ze by to pro ni bylo i uplne dobre 😖
tady je teda taky pekne hnusne, navic dnes delaji sousedum pergolu a tak je tu hrozny ramus, to bude mala asi vyvadet, chudak ☹