Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mufy
21. led 2010

Ahojky holky, tak dneska jsem byla na kontrole a vše je v pořádku a je tam i SRDÍČKO............. 😀 i slzička ukápla... 🙂
Špinit jsem přestala už v neděli a vše je zatím dobré a jsem hrozně šťastná......
Mám jít už ke svému doktorovi, do centra už nepůjdu a taky se těším na první fotečku....

Michi držím pěstičky na kontrolu.Už ti to musí vyjít. 🙂

grej
autor
21. led 2010

Mufy - moc moc moc ti to přeju!!

Tak to je jasný, skončil blbej rok co končil devítkou (aspoň tak to říkali numerologové) a s tím lepším rokem 2010 se to rozjede!

Takže se Michi máš na co těšit 🙂 Referuj Michi, co ti pak dali za protokol a tak.

divabara
21. led 2010

Ahoj holky,

Mufy, to jsou krásný zprávy !!!! Moc na tebe myslím a doufýám, že už bude vše v pořádku, já špinila do 14 týdne s přestávkama...
Holky, jsme tu po hodně dlouhé době, malý už má 15 měsíců, strašně to letí, no a když už jste u těch mír, tak v roce měl 10,5 kg a 80 cm. Je docela douhej a vypadá starší,tak si ho pletou s rok a trictvrte staryma detma. porad neco zvlatla,ale je sileny drak, to co vymysli, nechapu. Leze ruzne po stole, po parapetu na okne, kdyz si prisune zidlu, supliky jsou sale vzhuru nohama,ale jinak je zlaticko.Rad chodi pesky,ale ne tim smerem, jakym bych potrebovala... Uz jsme meli i obdobi, kdy spal 12 hodin v noci v kuse,ale to se nejak zase zhorsilo,tak snad to pak bude lepsi...Jinak naockovat proti pneumokokovi jsme ho zatim nenechala, i kdyz t mame doporuceno z imunologie od cervna minulyho roku a zatim se drzi,takze uz na to asi kaslu...Po tom, co jsem mela blby zkusenosti s povinnym ockovanim,tak to radeji necham byt...

Tak papa a ted je na rade Michi !!!!

Sroubku, tak ty uz budes dvojnasobna mamca 🙂

m.c.
21. led 2010

Mufy, to je paráda!!! Opatruj se a užívej si těhu🙂.

Michi, dej vědět jak jsi v pátek dopadla!

majmuna
22. led 2010

mufy gratuluju konecne je to tu 😉

mufy
22. led 2010

Holky fakt moc děkuji.Jsem šťastná jak blecha a snad bude vše dobré až do konce. 🙂
Dneska se těším,jak přijdu domů a na chvíli si bucnu,jsem nějaká unavená.Ještě že je pátek....

majmuna
22. led 2010

mufy urcite ti da doktor neschopenku 😉 vsechny budeme verit ze uz to nejhorsi mas za sebou 🙂

zanetik
23. led 2010

Mufy tak to jsem fakt strašně ráda 🙂
Holky jsou od čtvrtka poprvé fakt nemocný, začlo to kašlem, kterej je teda řádnej,a le odkašlávají, sem tam teploty, Nela i 39 a i rýma, takže nic moc.
Grej nám právě dr. říkala že to druhý je spíš na zánět středního ucha, holky jsou teda poprvé nemocný,t ak snad se to uším vyhne, já jako mimi na to dost trpěla...

grej
autor
23. led 2010

Zan, tak to už mě fakt štve. Každej doktor říká něco jinýho 🙄 Manžel na to totiž taky hrozně trpěl, tak jsme jí toho chtěli ušetřit...
Držím palce ať je holkám brzy dobře!! Kačkazatím naštěstí jen chraptila a už to mi rvalo srdce...

zanetik
23. led 2010

Mě dala dr. leták od obojího a píšou to teda u toho Synflorixu : http://www.synflorix.cz/strana-1.html
Ale je to fuk, hlavně že budou očkovaný, snad se nám to nedostane do uší. V pondělí asi budu muset k dr. strašně kašlou, to bude noc ☹

michina
24. led 2010

Teda to jsou neuvěřitelně dobré zprávy, Mufy, to je uplne bajecné!!!! Ja vzdycyk mela neco extra, takze ted uz jsem z celeho babince ja ta posledni, to vam to teda vsem ale trvalo, holky!! 😠 Konečne muzu prijit na radu.. 😝 😀 😀 😀 😀

V pátek na kontrole jsme byla prekvapena, kdyz mi doktor rikal, že uz injekce zrejme nepusobi, protože tam videl rostoucí foliky 13mm, vlevo myslim dva, vpravo jeden. Takže dobrá zpráva je, že vaječníky zase začaly pracovat. Akorát sliznice porad nic moc, 4mm, což je nic moc podle nej. Nicmene ve stredu jdu na dalsi UZ, to by mely byt foliky 23mm a být ovulace, takze to jen zkontroluje. Nasadi mi jeste na mesic antikoncepci, aby si pry telo pomalu zvyklo a probudilo se. Mezitim pozadame o 3. cyklus a v breznu by mohlo byt IVF, pokud vse bude OK. Sice jsem cekala, že uz ted zacneme, ale nevadi, aspon stihnu jeste nejaké lyže 🙂 I když v tom silenem mrazu jsme byla zatim akorat v patek bruslit na stadione.. Ale i tak to bylo paradni.
Takze hura do posledniho mesice, kdy jeste nebudu tehule a pak už hura, maminkovský živote! 😉

mufy
26. led 2010

Ahojky holky, posunuji nás... 🙂

Jinak včera jsem byla na první kontrole u mého doktora,tak jsem si vyžádala první obrázek.Prý je zatím vše dobré.Dal mi nějaké vitamíny a mám přijít na další ko za 2 týdny.Tož jsem zvědavá.Manža mě pořád kontroluje co jím a co nosím těžkého, prostě teror 😀 😀Ale jinak je zlatíčko.

Michi zatím si užívej dokud můžeš,pak už nebudeš dělat nic.A neboj, uteče to jako voda a březen bude tady. 🙂

Včera jsem poprvé asi za 10 let nabourala auto.Jak jsem jela k doktorovi,tak jsem na parkovišti uvízla na ledě a pak se rozjelo do auta,ale ne moc jen to má trošku škráblé,ale stres jak blázen.Nechala jsem mu tam lísteček,ale zatím nevolá,tak snad ho nikdo nevzal.Zatracený mrazy, už aby to skončilo. 😠

m.c.
27. led 2010

Michi, mně se moc líbí tvůj pozitivní púřístup k životu!! Přesně jak píšeš, aspoň si užiješ lyže, to mi letos vadí, všude hromady sněhu a já si ani nezalyžuju ☹ . Ale to samozřejmě nenadávám na svůj stav, je potřeba najít si na všem něco dobrýho🙂.

Mufy, kdy máš termín? A supr že už máte i první fotečku a že je manže tak na tebe hodnej! To já si říkám že jak jsem se v prvním těhu šetřila, tak teď to teda nehrozí, docela často tahám malou 😝. Ale mimču to očividně nevadí, to je dobře.

Já jsem zas v těch mrazech nenastartovala auto, zrovna dneska jsem nutně potřebovala odvézt hotovou práci na předání, manža mi musel dovýzt svoje auto a já jsem ho pak hodila zpátky do práce... No snad ty hrozná mrazy brzo skončí.

mufy
28. led 2010

m.c. termín mi ještě doktor neřekl. Je pravda,že mi neřekl k tomu vůbec nic,ani jak jsem daleko,ani termín atd....jen mi udělal utz a napsal léky.To bylo vše. Ale spočítala jsem si to sama a vychází mi to někdy mezi začátkem září a půlkou září.
Já včera naštěstí auto nastartovala a to byly ty nejhorší mrazy,ale dneska jsemm raději nejela.A pořád sněží a sněží.

michina
31. led 2010

No, M.C., na lyže jsem se ještě letos nedostala, ale zato už jsem byla 2x bruslit. Ale pravda je, že jsem pořád někde, ten poslední mesic vidim jako dost narocny.. 😀 😀

Jinak ve středu jsem byla na dalším UZ a folíky porostly velmi málo, takže ještě není kam spěchat, tělo se probouzí. Ale dostala jsem už antikoncepci, mam ji brat od 5.DC a pak ke konci na kontrolu a zacne se se stimulaci. Schválení 3. cyklu už jsem podepsala, takže pojistovnu už zažádali. Předpoklad je, že MS dojde na Valentýna :-P.

grej
autor
31. led 2010

Ahoj holky,
to mi povídejte. Přívaly sněhu, navíc je to teĎ všechno zmrzlý a zase na to nassněžilo. Na to tady v Praze nejsme zvyklý 😀 Stačí pár cenťáku a už jsme z toho vyřízení a teĎ takováhle kalamita...
Četli jsme, že tady u nás na letišti ve Kbelích nasněžilo víc než na Šumavě! Tead aspoň v těch prvních kalamitních dnech.

Mufy - to jsou radosti s autem. Ale předpokládám, že teĎ tě taková prkotina ani nerozhází, co? 😉 Moc na tebe myslíme!

Michi, lepší by bylo, aby to ještě chvilku počkalo, co? MS zrovna na Valentýna 😉

Mám nemocný miminko ☹ Má horečku skoro 39 ☹ Asi jí rostou zuby. Jeden nový jsem dnes našla. Hrozný je, když vidíte, jak sebou hází v posteli, je horká, dejchá ddvakrát rychleji než obvykle a vy jí nemůžete nijak pomoct 😔

mufy
1. únor 2010

Grej to je mi líto, takové horečky.Teda ty si užíváš.A co doktor?

Michi zrovna na Valentýna? Třeba přijde později,pokud ještě nedošlo k ovulce.Ale už jsi připravená a to je dobře.Jen tak dál.

Mě je jinak fajn po celkové stránce.Příští týden jdu na kontrolu,tak jsem nervozní.Moc si přeju,aby bylo vše dobré.

Včera jsem se stala podruhé tetou.Švagrové se narodil kluk, tak se dneska jdeme mrknout na miminko.

grej
autor
2. únor 2010

Aho jholky,
tak s Kačkou je to lepší. Horečky už nemá, ale včerejší noc byla příšerná. Brečela od bolesti hodinu v kuse, byla vzhůru vlasntě od deseti do jedný. Pak se budila po hodině. Jsem totál 🙄
Snad to dnes bude lepší.

U dktora jsem pro jisstotu byla, ale nezjistsila nic. Prý je všechno OK, takže buď je to opravdu od zubů a musíme čekat až to přejde, nebo na ní něco leze a to zas musíme počkat, jesli se to rozjede...

Mufy, to už bys nám mohla příští týden hodit obrázek, co? 😉 Těšim se!

mikulka
7. únor 2010

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a podívat se taky hlavně na mufinku.
Jak ti je, mufy, co nevolnosti? A v kolikátém jsi týdnu?

Grej, od zubů nebývá tak vysoká teplota. Může to být 6. nemoc, to jsou horečky bez důvodu jeden až tři dny. Někdy se pak udělají flíčky po těle. Snad už to je lepší?

U nás nového nic. Jen že mi Kája dělá jen radosti, je to tak milé a hodné dítě! Taky už jsme byli poprvé nemocní, byla to hrůza, ale je to pryč.

papa a myslím na vás! 😉 🙂
PS: zioma už mi leze krkem! 😝

divabara
7. únor 2010

Ahoj Mikul, tak to je super...

Holky, jinak my jsme prave nemocni...od stredy mel 39 i vice, vypadalo to na virozu nebo sestou detskou nemoc, v patek byl lepsi ale odpolko mel skoro 40, docela sila...on teda kdyz ma 39, tak je stale celkem cilej a veselej, ale pri tech 40 uz byl fakt opravdu nemocne miminko, takze na pohotovost, zarudle ousko, dostal nejaky kapky, ale nelepsilo se to, horecka znovu, v sobotu odpoledne znova na pohotovost, a pichali mu bohuzel obe ouska, chudinka, tak moc musel zkusit,ale on je proste tvrdak a jen tak ho neco nerozhodi,takze CRP zvladl bez problemu, to pichani ousek bylo trocu horsi,ale i tak byli doktorky prekvapeny, jak drzi. Ja to nechapu, on i ruzne pada a to do krve, kdy spadne, prokousne si ret a tak...a nebreci, proste tvrdak...🙂...Uz je nastesti lip, tak snad uz to mame za sebou. Ja to chytla taky a verte hokly nic moc teda i u me, a to jsem dospelak, drzi me to uz 5.den...tak asi opet u maleho zvazim to ockovani... 😒

Tak se mejte, jsem zvedava na Mufy,tak ted porad nakukuju, co noveho a drzime pesticky !!!
A co Sroubek?Uz to ma za par...

grej
autor
7. únor 2010

Ahoj holky,
taky pořád nakukuju co Mufy. Ale vidím, že jde až příští týden, tak budu nakukovat dál 🙂

U nás dobrý, teplotu měla jen ten jeden den a pak už dobrý. Noci jsou nic moc pořád, ale to už není "nemocí", ale vychcaností 🙂 Jsem rozhodnutá, že jí to odnaučím. Nejsem vůbec vyspalá a zjistila jsem, že ani nejsem schopná pořádně zabrat a vyspat se.
Ona večer usne většinou v pohodě, nejpozději do půl hodiny. Sama v postýlce. Spí tak dvě až tři hodiny a pak se vzbudí. To jí nakojím. No a od té doby to začně. Většinou se budí po hodině nebo třeba i hodinu a půl vůbec nespí. V postýlce řve (nasraně), tak zkouším uspávat v ruce, nechat vyřvat, brát k sobě a postupně to střídám. Pak tak od tří už většinou spí v kuse tak do pěti. To jí buď nakojím nebo ne a beru k sobě. Tam spí do sedmi.Dnse jsem toho ale už měla dost, když se vzbudila zase po hodině a nechala jsem jí opravdu vyřvat. Manžel nemusel vstávat, tak to šlo. Usnula sama asi po 20 minutovém řevu a spala zase 3 hodiny.

Přes den je s ní obyčejně sranda, už si sama hraje, ale je zpruzená, protože přád jen válí sudy. Myslím, že jí ten pupek hodně překáží.

Dnes to byl očistec. Už od včera je mi divně. Bolí mě tělo a klouby, ale teplotu nemám. A je mi střídavě na zvracení a střídavě na omdlení. Doufám, že na mě neleze nějaká chřipka. KDyž si vezmu paralen, tak se ta bolest těla zlepší,t akže aspoň můžu fungovat. Kačka se navíc naučila příšerně řvát, když se jí něco jen trošku nelíbí, takže mám hlavu jak střep 😉

Ahoj holky - Mikul, Baruš! Jsem ráda, že se máte dobře i s dětma! Jen ty nemoci, to je hrůza. Jak mi tu Kačka brečela od toho zubu, tak jsem brečela s ní. Je to hrozná nemoc. Ty uši, toho se bojím děsně. Já i manža jsme na to dost trpěli. Tak jsem Kačku radši nechala už oočkovat. Snad to pomůže...

divabara
7. únor 2010

Grej,. my jsme to s malym taky tak meli. Chtel proste za nama do postele, ale to taky moc nezabral...a pak mi po case doslo, ze ho vlastne budime my. Toz jsem si rekla, ze s nim se stejne nevyspim a zahajila metodu, kdy jsme ho odstehovali,teda po jeho roce, do jeho pokojicku a on za par dni spal 12 hodin v kuse. Jak jsem psala, to se zase zhorsilo,ale my to mame tak, ze kdyz ho vemem nad ranem do postele,tak stejne nespi, toz nechavame ho chvili vyplakat a on pak vetsinou jeste usne. Tedka, teda nemyslim, kdy je nemocny, to ho mame u sebe,jakmile se ozve...Jinak vstava tak v 4.30,takze taky nic moc,ale kdyz pred tim spi od vecera, tak se to da...
Jojo nemoci hnusny,ale proste musi to byt, musi trenovat imunitu...Ja slysela, ze neni ani dobry, kdyz je dite porad jen zdravy,ale zadny takovy dite neznam...
Tak dobrou noc...malej si porad saha na ouska,ale uz neplace, teda on moc neplakal ani pred tim, spis byl schvacenej z tech vysokych horecek...,tak snad to bude OK...

mufy
9. únor 2010

Ahojky holky, jste hodné,že na mě tak myslíte.
Včera jsem byla na kontrole a mimísek krásně roste.Mám novou fotečku.Je to fakt rozdíl,jak tak pěkně vyrostlo.
Kukněte.
Za dalších 14 dní jdu na genetiku.Termín mi vypočítal na 11.září.
Teď jsem 9+3.
Až na to,že mě sem tam píchne v bříšku,tak mi vůbec nic není.To je dobře.Žádné stavy na omdlení nebo na zvracení nemám.

Já se netěším jen na to,až se nevyspím,já když se pořádně nevyspím,tak je zle.To teda bude mazec.Ale snad se to nějak zvládne.

Grej vidím,že máš s Kačkou radosti. 😀 Ti dává ale zabrat číslo jedno.

Mikulko a Baruš držte se holky.Máte hodné děti.

michina
10. únor 2010

Mufy, mam obrovskou radost, ani si nedokazes predstavit jakou, že všechno je jak má byt. Ale nadále porád držím pesticky! 😉

divabara
10. únor 2010

Mufy, tak to je krásný...mrkla jsem i na fotečku a fakt to tedy vyrostlo, mrňousek jeden...Neboj, člověk se sice moc nevyspí,ale to dožene později...Držím taky pěstičky i nadále !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jinak Jonášek už je v pořádku, ouška se zahojila, ale doktorka se zděsila, že mu na té pohotovosti dali strašně vysokou dávku antibiotika,takže docela síla, byl už malátnej a unavenej a já si pořád říkala proč, no a už to vím, prostě tak trochu předávkovanej,naštvalo mě to,ale už se stalo,teď už je v pořádku,už se zase veselí jako dčív a vymýšlí lumpačiny...

Mějte se hezky...

Bára

mikulka
10. únor 2010

Grej, já malýhi taky odnaučovala buzení v noci.
Začala jsem tím, že měl na noc kaši a v noci jsem nekojila. Teda nakojila jsem ve 22 a pak mezi 6-7 ráno.
Když se budil a kňoural, nevstávala jsem. Prostě jsem ho nechala a on znovu usnul, ač někdy až za hodinu.
Když jsem ho totiž vyndalaval, probudilo ho to ještě víc a pak dlouho usínal.
Jen když plakal víc, pohladila jsem ho, ukonějšila a bylo.
Ale vyndavat z postýlky ne.

Samozřejmě pokud ho nebolí zuby.
Ale když malé nic není, nechala bych jí. Hlad už takhle velké dítě mít nemůže. Nebo neměla by. 😉

mikulka
10. únor 2010

Mufy, tak to budeš rodit někdy koncem září, ne? Já rodila 3. října a bylo to dobré období. 🙂 😉

mufy
11. únor 2010

Mikulko termín mi vypočítal na 11.září. Byla bych i radši kdyby to bylo o nějaký ten den dřív. 😀

Michi a co ty, jak postupuješ?Kdy se můžeme těšit na první injekci?????

m.c.
11. únor 2010

Mufy, dobře zapamatovatelný termín🙂. Je hezký jak ti svítí 10tt u fotky🙂. Kam jdeš na genetiku, do fakultky? Já jsem byla ve fakultce a všechno mi hezky vysvětlili, fakt dobrý. A září je fajn měsíc na porod, Peťula je 25.9.:-). A termín jsem měla 6.10.

Vidím že řádí nemoci mezi dětičkama, my teď s Peťuou taky lítáme po doktorech, byla skoro půl roku úplně bez plín a začala se zničeho nic počurávat, trvá to už měsíc. Tak jdem na UTZ ledvin a poslali nás do nefrologické poradny, no snad to nebude nic vážnýho a je to jenom nějaký období který samo přejde...

zanetik
11. únor 2010

Ahojda děvčata, moc vás zdravíme, tak my už byly taky poprvé nemocný, teď jsme byly 10dní zdravý a už jsme zase nemocný, asi to chytly o víkendu u našich od synovce, obě zvýšenou teplotu, Nela teda mívá vyšší, Nela kašel, asi bude víc trpět na průdušky a Verunka na rýmu. Nela je i taková ukňouranější, oni si třeba hodinku hrajou, tak se snažím rychle něco udělat, ale pak po mě obě lezou a jak máte chovat obě najednou, to je děs. Nejhorší když potřebuju vařit a oni mě každá stojej u nohy a držej mě, takže se nemůžu pohybovat po kuchyni, to je mazec.
Jinak se to docela dá, ale být s něma celý den doma je na palici, minulý týden jsme jezdily ven se sáňkama, ale bolely mě z toho pěkně záda...
Holky jsou strašně akční, pořád něco prováděj, hlavně se všude a ke všemu stavěj, Verča už i pár vteřin stojí sama bez držení, ale taky ty pády...co chvíli někdo brečí, někdy si říkám, že jsem jak v cirkuse, mrzí mě že nemám babičky co by si je odpoledne na 2h vzaly ven, musím všechno s něma...už aby aspoň sami chodily 🙂
Koupila jsem nový kabel, tak stahuju videa, tak snad brzy hodím sem nějaký odkaz ať vidíte jak rosteme, dnes bych taky chtěla sem hodit nějaký fotečky, snad mi to holky dovolí 😅, problém je že jsou naučený odpoledne spát venku v kočáru, doma usnou v poledne v lehátkách, ale odpoledne když je dám do postýlky, tak hned stojej, šahaj na sebe...to je pak hrozná sranda, ale předvčírem a včera usly spolu u nás ve velký posteli, tak dnes to asi udělám taky tak...už aby bylo jaro 🙂
Já mám sjezdovku 2min od baráku, ale ještě jsem tam nebyla, holt nějak není čas, večer když je David doma, tak jsem už tak vyřízená, že se mi nikam nechce, tak jsem byla jen jednou na chatě u Mladkova a jednou bruslit i s holkama 😀