Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
12. zář 2010

Mufy - užívej si, že ti přes den spinká, to je super🙂 Neboj, ono se to pití upraví... Kačka taky měla škytavku hodně často a nepomáhalo nic. Prostě se muselo čekat až to přejde.

Holky já začínám mít docela strach. Už třetí den mi tvrdne břicho jak blázen, mám pocit, že už ho mám tvrdý skoro furt ☹ Děsně mě bolej záda, nejsem schopná pomalu ani dojít do krámu pro pečivo. Jakmile se doma i sebemíň ohnu, tak břicho ztvrdne a bolí.
Asi budu muset zítra k doktorovi. A to doma fkat skoro nic netahám, kromě nutností, jako je dát kačku do vany, na přebalovák a tak. Už i po schodech jsem jí donutila chodit.
Navíc se Mates ještě víc hejbe než obvykle, mám na břiše věčně vlny a jak se hejbe, tak to i dost bolí...
Sakra. Nejdřív jsem si říkala, že nebude od věci, když klidně zase porodím o 14 dní dřív, protože si nedovedu představit, jak v tomhle stavu vydržím ještě dva měsíce, ale teĎ mám bobky, abych vůbec přežila vcelku měsíc. Přčeci jen jsem teprve čerstvě 31tt ,což je brzy...
Tak snad prckovi nic není, když se tak hrozně hejbe... Kdybyste viděly moje břicho - hejbe se ze stsrany na stranu, někdy mě kopne nebo škrábne dovnitř a to mám pocit, že se na místě počůrám, jak to řeže. Pamatuju, že si na tohle přesně stěžovala Majmun u TeĎáka...

Už mi hrozil doktor nějak před třemi týdny, že se mi zkracuje čípek. Pak byl týden, kdy byl Dušan doma, tak jsem byla víc v klidu a poměrně se to zlepšilo. Jenže tenhle týden je v práci, navíc Kačka měla angínu a k tomu ještě virozu, takže jí bylo fakt blbě a tudíž se chtěla stále chovat. První dny se klepala jak osika, takže ani chodit nemohla. Naši jsou na dovolený, takže tenhle týden jsem si fakt nedáchla ani sekundu, protože Kačka vyžaduje pozornost neustále i když je zdravá, navíc když jí není dobře a musíme být doma.

Tak na mě myslete, ať to v noci přežiju a zítra ať si mě hlavně nenechaj v nemocnici nebo tak něco.

majmuna
13. zář 2010

@grej holka drz se s tim druhym je to finale fakt sila...ja jsem drzak ale posledni tydny uz sem vecer bezmocne rvala a nadavala ze to do konce nevydrzim....az jsem se divila ze po takovej utrapach je lora hodny dite...za to te ceka urcite taky odmena 😉

mufy skytavku ma mela mala taky casto a ted staci kdyz se dyl smeje a skyta taky...to vubec neres ...ja vim skube ti to usima ze se trapi ale je to normalni 😉

grej
autor
13. zář 2010

Ahoj holky,
tak jsem zpátky od doktora. Nejdřív mi natočili monitor - ten dopadl výborně. Je na něm nádherně vidět, jak se Matýsek pořád neuvěřitelně vrtí. Pak mě prohlídl doktor. Řekl, že to tvrdnutí břicha by mohlo být právě od té přehnané aktiviti miminka. Ze je čípek tvrdý a zavřený, tudíž v pohodě. Pak ho ale změřil a zjistil, že se zase zmenšil. Takže mám větší klidový režim, aspoň třetinu dne proležet (no tak to fakt nevim...), zvýšil mi dávky magnezia a netahat fakt nic. Takže tenhle týden bude makat Dušan, příští týden to musím nějak domluvit s našima.

Majmu - no to mi povídej. To si říkám pořád, že nechápu, jak to vydržím ještě dva měsíce. Ale teĎ budu ráda, když malej vydrží v pupku ještě měsíc, aby byl OK.
Příští týden se nějak stavíme s těma hadrama. Nebo můžete přijet sem. Kačka by si třeba s TeĎákem hrála (pokud nebude ve školce) a Lora bude určitě hrozně hodná 😉 A probrat hadry můžeš tady, když budeš chtít. Už jsme zdravý.

mikulka
18. zář 2010

@grej Však neboj, Matěj vydrží, takových případů je, a pak jdou v termínu.

😉

mufy
19. zář 2010

Grej Mikulka má pravdu. Podívej se na mě, já na rizikovce od pátého měsíce a malá se narodila 14 dní před termínem.A taky jsem se bála.

Holky dneska je zase příšerný den, malá spala snad jen 2 hoďky a má pořád hlad, už nevím co s ní.Moc neřve, jen když má hlad, jinak se dívá kolem, ale už jsem dost unavená, protože včerejší noc byla to samé a nejsem vůbec vyspaná.Asi jí to moje mlíko nestačí,ale co s ní mám dělat. Přece ji nemůžu kojit co půl hodina.Poraďte jak z tohoto kolotoče ven..... ☹

mufy
19. zář 2010

Jo a navíc jí kojím třeba i půl hodiny a pořád nemá dost.Ach jo-.....

grej
autor
19. zář 2010

Mufy - buĎ ráda, že neřve... POkud kouká kolem, pak se jí prostě jen nechce spát... Kačka když nejedla, tak ječela. Ve dne, v noci. A to byl teprve záhul na nervy 😉
Zkus se poradit s doktorem, co k ti k tomu řekne. Nebo zavolej nějaký laktační poradkyni...
Já ze začátku kojila třeba i třičtvrtě hodiny a co dvě hodiny a to jsem fakt odpočítávala minuty, kdy už jí konečně budu moct dát prso... Ve finále se mi to mlíko nestíhalo dělat, jak Kačka baštila, tak jsem jí třeba večer dávala Nutrilon. Ale to bylo až tak po prvním měsíci, možná i dýl... ONa se srovná, neboj...

No tak já bych brala, kdyby šel ven ty tři týdny před termínem. Je fakt, že pokud se šetřím, tak je to v klidu. Sice mě děsně bolí záda a všechny klouby a jen se začnu trochu víc ohýbat, tak břicho tvrdne, ale jinak je to v pohodě.

Asi jsem to v neděli totiž přepískla, protože jsem luxovala. Halt fakt nemůžu nic dělat...

mikulka
22. zář 2010

@mufy zezačátku jsem malýho kojila 3.4 hodiny. Trvá jim dýl, než mlíčko vytáhnou. Pokud kouká kolem a nepláče, tak hlad nemá. Chce pozorovat. Dívat se na tvůj obličej a možná už i na hračky...
Důležité je, jestli přibírá.
Mně pomáhalo, když jsem si prsa před kojením nahřála. Koupila jsem si třešňový polštářek v dm a ten dala vždycky do mikrovlnky a nahřála prsa. Nebo nahřej i něčím jiným. A při kojo pij teplý nápoj. Líp jí to potěče a bude dřív nakojená.

tohle jsou dobré stránky: www.kojeni.net, databáze otázek a odpovědí.

Grej: luxovat???!!! Ty jsi blázen! To samozřejmě nesmíš ani náhodou!

grej
autor
24. zář 2010

Mufy - jojo, to nahřátí je dobrý. Já to dělala abych předešla stále se opakujícím se zánětům, ale nepomohlo to. Ale mlíko teklo rychleji, to je fakt.

Mikulko, no jo, jenže já při prvním těhu fungovala normálně na stoprocent, ještě den před porodem jsem byla v práci a nějak mě nenapadlo, že nemůžu vyluxovat. A to neluxuju nijak často, max jednou za 14 dní a to tu máme pořád nastláno, jak za sebou Kačka trousí 😀 Teď už jen beru bezšňůrovej vysavač, když Kačka rozšlape sušenku nebo tak. Halt tady do porodu asi shnijem. Manželovi totiž vůbec nevadí, že jsou tady drobky 😀

Byla jsem na kontrole, dostala jsem pochvalu, že je vidět, že se šetřím. Čípek se zas prodloužil, i když jsem si enmyslela, že to vůbec jde. A Mates má už dvě kila.

zihu
24. zář 2010

ahoj holky, jen v desne rychlosti, nejak tady nestiham:-/
grej, teda zenska, SETRI SE!!!!!!! i kdyz vim, ze s malou to ani nejde, na druhou stranu vysavat teda fakt nemusis, dost na tom, ze musis behat kolem male, drz se! (ale podle toho, jaka byla Kacka jako mala budes mit andela, neboj🙂
mufy... s tim kojenim.. no pokud "pije" pul hodiny, tak myslim, ze ve skutecnosti nepije, jen tak pocucava, musi se ji "hybat ouska" kdyz polyka, jinak se flaka, navic fakt PIT pul hodiny, to by mimco asi nezvladlo a vysililo by se driv, aspon mam za to.. spis koj min dlouho a casteji a uvidis, ono se to rozjede.. ja kolila vzdycky tak 15min, mala fakt tahala jak blazen a znovu pak za 1,5-2hod, "cim casteji", tim vic se mliko dela... a stridas urcite prave a leve, zejo... no drz se! pokud nerve, hlad nema🙂

zihu
24. zář 2010

jinak baja beha jak o zivot a zkousi mluvit, hraje si se slabikama a tak, i kdyz moc veci rict neumi... docela ale ukazuje spoustu veci v knizce a pekne "odpovida" kyvanim hlavou, jestli neco chce nebo ne, takze se uz domluvime🙂 desne se ted meni, je to neskutecne, ten vyvoj, co?
drzte se, pokusim se nekdy zkusit aspon trochu docist....
pa

zihu
24. zář 2010

baja bezi do vln🙂

mikulka
25. zář 2010

@zihu ta je krásná! A vypadá zase jinak.

grej: dvě kila, to je už dost, co. Tak jestli máte plovoučku, tak se daj drobky setřít. Já to v těho tak dělala, když jsem nesměla skoro nic dělat. 😉

Holky, stavíme nad bytem ten úložný prostor a už se to pěkně rýsuje. Sice je to vysilující, prootže většinu si tam děláme sami (vlastně skoro všechno), takže MM jde po práci hned tam, já jsem furt s malým.
Prostor je to veliký a bude se tam moct i spát a dnes jsme zjistili, že by se tam vešel i psací stůl. To bych byla šťastná, protože bych tam mohla být zalezlá a pracovat. Domlouvám se s jednou redakcí, že pro ně už začnu dělat. Kéž by to vše vyšlo. Jsme totiž totálně bez peněz, stavba byla nákladná, to se vůběc nezdálo.

Na malým mne taky fascinuje, jak se mění, jak vyspívá, za týden mu budou dva roky!!! Je to už kus chlapa a je hodně chytrý. A je po mně jako přes kopírák, třeba i v takovým detailu, že nemá založený ejden zub, stejný jako já. 😔 😅

grej
autor
26. zář 2010

Ahoj,
Zihu, musím konečně na ty tvoje fotky kouknout. A máš pravdu, tak nějak od jednoho roku mě Kačka překvapuje každým dnem. Co novýho předvede, řekne, udělá... Neuvěřitelný.
A s tím tak nějak počítám, že Mates bude anděl 😉 Jinak se zcvoknu 😀

Dnes se chudák flákla u babičky do stolu. Má skleněnej a ona si nevšimla té skleněné hrany (prostě jí přehlídla) a chtěla se předklonit. A prdla se přímo nad obočí. Má tam pěknej šlinc, ale v tu chvíli jsem byla ráda, že si to nerozsekla ☹

Mikul - to jsem ráda, že se to s tím vaším bydlením tak hejbe 😉 A nezvažuješ dávat malýho třeba na dvě dopoledne do školky? I když oni by ho do státní asi ještě nevzali a to by pak soukromá možná přišla dráž než to co by sis vydělala, co?
Jinak plovoučku máme téměř všude, kromě ložnice, ale popravdě - pro mě je vytírání mnohem horší než vzít lux a rychle ty drobky vyluxovat. Pokud je to jen trošku, tak to vezmu jen třeba vlhčeným ubrouskem, ale když mi roztahá housku nebo rajče po celým bytě, tak je rychlejší to vzít tím bezdrátovým luxem. Vytírat si nelajsnu už měsíc, protože po tom je mi bídně i když těhotná nejsem 😀 😀 😀

Byla jsem celý víkend u našich, tak jsem měla čas ii stáhnout foto.
Takže odkaz:
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/16M...
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/17M...

zihu
30. zář 2010

@mikulka to jo, ted se moc zmenila, je proste uz "velka", jak decko beha, tak vzdycky opticky hrozne vyroste a zestarne, ze? navic ty dlouhe vlasy... 😀
jinak taky drzim palce s rychlym dokoncnim, uz proto, aby sis i odpocinula od maleho, myslim to v dobrem, ja kdyz su s bajou vic dni sama tak uz me z toho hrabe, i kdyz ma zrovna dobre dny, jinak staci i jeden den a uz se nemuzu dockat, az dojde manza z prace, ale to asi znate vscehny, ze🙂 musim rict, ze byt svobodna matka, to si skoro nedovedu predstavit...... 😨

@grej jdu omrknout tu Kacku🙂
mejte se holky,

@mufy tak co kojeni?? jde to????? drzim palce!

sroubek
30. zář 2010

ahojda holky, jak se vede? my byli 3 dny s malou v nemocnici..transfuze kvuli akutní anémii..prý se narodili malí a mpc rychle rostou..ty moje děti 🙂...hodím nějaké aktuální fotečky..papa i.

ps. jsem zvědavá na grej a chlapečka a ještě jednou opožděná gratulace mufy...já jsem tu v jednom kole , vůbec se k vám nedostanu 🙂))

grej
autor
4. říj 2010

ahoj holky,
tak kačka už má zase horečky, je to děs ☹ Od středy měla neustále nad 39, po čípku jí to kleslo na 38. Až vlasntě dnes je to lepší a ráno už měla jen lehce přes 37. doktorka ani neví co to je, ale protože měla Kačka vysokou sedimentaci, tak jí dala znovu atb. TAkže 14 dní po tom, co dobrala ty na angínu 😒 o víkendu to byla krize, vůbec mi ty léky nechtěla, dávila se, pak po nich měla hrozný křeče do břicha a strašně prděla. ale už to přešlo a dnes je to fakt lepší, tak snad to vydrží.

@sroubek No vy si taky užíváte... Snad už je Lucinka OK. Koukala jsem na fotky, děti sjou si hrozně podobný 😉

Taky na Mufy myslím, jak to holky zvládaj...

zihu
4. říj 2010

@grej jeezis, tak at je Kacka brzo ok!!! musim teda zaklepat snad na vsechno drevo v okoli a nerada bych to zakrikla, ale Baja nastesti jeste nebyla nemocna... TUK TUK TUK, mela jen par horecek okolo zubu anebo ockovani,a le jinak nic vazneho... 🙂 drzte se a Kacce hodne sil na boj s bacilem!

grej
autor
4. říj 2010

Díky Zihu, snad to bude brzy dobré. DNes už je vážně mnohem lepší.

Holky, až zas budete těhotný - objednala jsem si kalhoty, svetr a pyžamo z těhle stránek a jsem nadšená! Dnes to dorazilo a fakt mi to perfektně sedí. Je to pohodlný, nikde to netlačí... Škoda, že už to moc neunosím 😉
Tak jen jako tip pro vaše další těhu nebo pro kámošky...
http://www.helenmode.cz

sroubek
5. říj 2010

@grej ahojda...ať je kačence líp, jak jsou nemocný...tak je to hrozný..zvláště ty začátky
😒

mikulka
5. říj 2010

Já si zase objednávala kojící košile, teď jsem po stranách zašila díry a mám je jako normální. Taky pohodlný.

http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=produ...

AŤ je Kačka zdravá. Kája byl nemnocný jednou a byla to hrůza!

V ne jsme oslavili dva roky, narozky, bylo to pěkné, letí to, až je to trochu smutné, co? 😅

mikulka
8. říj 2010

Ahoj holky, Kája ošklivě spadnul přes míč, má zlomenou stehenní kost a nejhorší je, že ho zasádrovali tak, že sádra začíná pod prsama a končí u prstů na noze.
Nemůže se tedy ohýbat v pase, může jen ležet.
Je to strašné.
Opět jsem si uvědomila, že se člověk někdy zabívá prkotinama místo aby si vážil zdraví a maximálně si toho užíval.

Držte nám palce, je to teď moc těžké. 😔

mufy
8. říj 2010

Mikulko to je mi líto,ale jsi silná a Kája taky a určitě to zvládnete.Moc na vás myslím,aby to rychle uteklo a byli jste zase dobří.

Grej, doufám,že je Kačenka už zdravá.U tak malých dětí je to hrozný.

Když jsem už u toho, malá je zahleněná,nevíte co s tím u tak malýho miminka?Dnes je jí 6 týdnů.
Jinak vše zvládáme dobře, malá křičí jen když má hlad.Od minulého týdne už musím dokrmovat,protože jí moje mlíčko nestačí a řve po tom jak pavián,takže jsem koupila mlíčko Hipp a dokrmujeme.Jinak už je to calík, váží 4.080 kg a má 59 cm.Vše je prý dobré, o až na to zahlenění, chudáčkovi se špatně dýchá a párkrát mi vyzvracela mlíčko i s hlenama.Koupila jsem odsávačku tak odsávám i z pusenky.V nosánku nic nemá.Jinak je nádherná a fakt se mění před očima.Už kouká a rozhlíží se.Zkusím přihodit nějakou fotečku.

mikulka
8. říj 2010

@mufy malá je krásná, taková miloučká a jemná. Na zahlenění pomáhá podložit postýlku, tedy horní část.
A kdyby jí to moc vadilo, tak mukosolvan, ten rozpouští hleny, a pomáhá i na zadní rýmu. Ale nevím, zda to mohou i takhle malý děti.

grej
autor
9. říj 2010

@mikulka TEda Mikulko ☹ Chudák Kája ☹ TAk vám přeje pevný nervy a ať to máte brzy za sebou. Na jak dlouho tu sádru bude mít? Ty jo, pro dospělýho by to bylo peklo, navíc pro takovýho prcka, který pořád musí někde lítat...

JMufy - malá je fakt krásná, přesně jak napsala Mikulka. Taková jemná 😉
My jsme hodně stříkali buď vincentku nebo Sterimar (pro děti - píšou tam nula až tři roky, takže se to určtiě může. je to vlastně jen slaná voda). Několikrát denně. Ono to trochu desinfikuje sliznici a vyplavuje ty hleny ven.

mufy
9. říj 2010

Tak postýlku mám podloženou a taky stříkám ten Sterimar.Ale zatím žádná změna.Tak oufám,že to brzo poleví.

grej
autor
9. říj 2010

noj o, některý děti na to trpí a mají to celou zimu ☹ Kakča teda jako malá taky měla plný nos, ale měla tu zadní rýmu, tudíž to vůbec nešlo odsávat. ale nebyla to taková hrůza, že by nemohla dýchat. naštstí.

zihu
10. říj 2010

@mikulka mikul, drzte se! myslim na vas, aby nozicka brzo srostla a aby to Kaja statecne vydrzel, musi to byt fakt drsne pro maleho neposedu ☹
@mufy bohuzel neporadim, nastesti jsme nemeli, ale postylku jsme taky podkladali, celkove se tak miminkum pry lip dycha... at je mala brzo fit! je roztomila, krasna fotka, jak spinka na boku 😉

mikulka
10. říj 2010

@grej BUde to mít zasádrované 4-6 týdnů. Blbý je, že já i manžel jsme nemocní, bereme ATB, tak jen aby to malý nechytil.
Zítra jdeme na kontrolu do Motola, on má z Motola hrůzu, dvě noci nespal, když usnul, křičel nene. Snad se mu trauma neobnoví.
My tam totiž strávili celý den, Kája byl 4x na rentgenu, tam ho různě štelovali, a to víte, se zlomenou nohou!
A sádru dostal až po 6 hodinách od úrazu, tak strašně trpěl. Jsem z toho hotová, myslete na nás.

sroubek
14. říj 2010

všem hlavně hodně zdravíčka