Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mikulka
21. dub 2011

@michina Nevím, co na to říct. Je mi z toho moc smutno. ☹ Ale zřejmě ještě není čas. Miminku se asi ještě nechce na svět. Snad už ale nebude dlouho váhat a přijde za tebou do bříška.
Hlavně, že vše proběhlo fyziologicky a bez komplikací.

mufy
21. dub 2011

Michi já nemám slov,jen mi tečou slzy......já ti tak fandila!!!!!! ☹

zihu
23. dub 2011

@michina chjo, moc na tebe myslim, teda ty si to nakonec vybiras za nas vsechny.. drzte se!

michina
24. dub 2011

Nebojte holky, už mám zase plány na další "tímpádemvzniklé" volné dny. 🙂
Jen jsem byla ještě na konzultaci u mého doktora a vůbec se mu nelíbilo to, že jsme měli 12 embryií, 4 se přestala vyvíjet a 8, které šly na PDG, tak z nich byly dobré jen ty tři, co mi zavedli. Některé měly mozaiku, některé chromozomy navíc, některým zase chyběly..no prostě jednoduše řečeno říkal, že je to moc "velký odpad". Z 12, aby zůstaly 3 je fakt mazec. Koukal ještě do předchozích IVF cyklů a tam to taky vždycky relativně pdopbně dopadlo, ale tím, že nikdy nebylo tak moc počátečních vajíček a embryií a nikdy mi nenavrhli genetiku embyrií, tak to nikoho nějak extrémně netrklo. Sice mi to vmetli do tváře v předchozím centru při jedné konzultaci, ale jakoby jen úplně náhodou bez nějakého doložení něco ve smyslu: vaše vajíčka jsou stejně na nic, měla byste si vzít darovaná. Ale tomu člověk nevěnuje pozornost, zvláště, když mě tam poradne ani nevysetrili. Nicméně ted mi to navrhují, nechtějí mě do toho samozřejmě nutit, máme to zvážit, kdykoliv se s manželem zastavit, abysme to probrali, zjistili více informací a tak.. Nechtějí mi dávat plané naděje, ale vzhledem k tomu, že to stojí majlant, tak abych nebyla zase zklamaná, že by výsledek byl hodně podobný jako v předchozích cyklech - tzn. nekvalitní embrya a ještě žádná zamražená, ale mohla by to být šance třeba potom i na KET, v případě neúspěchu.
Už jsme to s manželem zvažovali a souhlasíme, uvidíme, jak to nakonec uděláme, mně by se líbilo stimulovat mě i zaroveň dárkyni, ale to bysme se zřejmě nedoplatili, vzhledem k tomu, že by se platily komplet moje léky a jak jsem pochopila, tak i léky pro dárkyni... No nic, za dva měsíce máme přijít s definitivním rozhodnutí, zda ano či ne, aby stihli najít a připravit dárkyni před dalším pokusem..
Takže mi to dává zase další naději. 🙂
Ale víte, jak jsme to brali? Když jsem začala špinit, tak se mi vybavilo, že jsou velikonoce a že když jsem měla poslední mimoděložní, vycházelo to přesně jako teď - na velikonoce, ještě mě nechtgěli operovat a musela jsem čekat na úterý po velikonocích, ted to bylo dva roky...tak jsme trnuli, a pak i kdyz byl vysledek spatny, tak jsme se v tom "radovali", že to není zase mimo. 😀 V tomhle jsme s Tomem asi šílení, ale je třeba si na tom negativním najít něco pozitivního. Jo a navíc krásně svítilo sluníčko a já si v den výsledků vzala deku a četla jsem jsem si v Ostravě v centru u parku u řeky, měla jsem tílko a bosé nohy, holky, to byla po těch dnech doma jako balzám na duši!! Ale ted jsem díky tomu maniak, zabrala jsem se do Twilight ságy a manžel už o mě čtvrtý den neví..čtu do tří ráno, druhý díl jsem dala za necelých 9 hodin, ted jsem u tretiho... A to jeste stiham, nez zacnu cist dalsi dil, se vzdycky podivat na sfilmovanou verzi toho, který jsem zrovna dočetla. No mazec!!!

Jen tím chci říct, at se o mě nebojíte, jsem v pohodě...nebo aspoň se snažím být... 😉

zihu
25. dub 2011

@michina ja nejak ani nevim, co napsat, jen mam pocit, ze bych neco mela..... jsi neuveritelna a silna a proste ti moc fandim a VERIM, ze TY, resp. VY se jednou mimina dockate, at uz to bude jakkoli! 😉

mikulka
1. kvě 2011

@michina Jsi úžasná, Michi 😅

mikulka
6. kvě 2011

Ahoj holky,

tak jen vám chci říct, co je u nás nového. Manžel má již dva měsíce druhou práci na zkrácený úvazek, takže splácíme dluhy a již je hodně poplaceno (až na dluhy jeho rodičům). Já také pracuji pro tu jednu firmu (od loňska) a docela se nám spolupráce osvědčila. Jsou to nárazovky, jednou je práce hodně, pak dva měsíce nic, ale díky za to.

Koupě půdy se taky rýsuje. Již jsme se konečně dohodli na podmínkách, teď budeme připravovat smlouvu. Nevím, zda koupi stihneme ještě před létem, to by bylo nejlepší, hned bychom mohli stavět (byt bude nějakou dobu neobyvatelný, tak bych byla s Juliánem na chalupě), to se uvidí.

Další věc je, že poslední dobou hodně toužím po druhém dítěti... 😅 Asi proto, že věci se konečrně trochu zklidnily, vztah s manželem je pěkný, dokonce začal brát hormony, tak čekáme, že i sex bude lepší 😉
Tak holky, víte, ráda bych šla na KET... Nevím ještě kdy, ale moc bych chtěla.

Co se týče práce, tak mám předběžně dojednanou práci v jedné soukromé školce jako dětská sestra. Školku rekonstuují a není jisté, kdy ji otevřou. Pro mě čím déle, tím líp, protože kdyby ji otevřeli v létě (jak předpokládají), nevím, jak bych to udělala s Juliánem a taky by mne mrzelo, že jsem přišla o možná poslední léto s ním ☹ Tak bych nejradši, abych tam mohla nastoupit až v září... No a úplně nejradši bych byla v tom září těho. 😉

A co vy???

mufy
7. kvě 2011

Ahojky holky.
Teď už vám to můžu napsat.Mám to potvrzené i od doktora. Stal se zázrak a jsem těhotná - 8 týden. Když mi vynechala menstruace po 14 dnech,tak jsem si myslela,že je to jen problém se štítnou žlázou.Ale po třech týdnech čekání mě vyprovokovala kamarádka,abych si udělala test. A jakej byl můj šok,když na testu vyběhly hned 2 čárky. Byla to smíšená radost se smutkem.Tohle bych nikdy netušila,že se to stane právě mě.I doktor byl v šoku. Navíc je to nemožné a strašně brzy.Vždyť Simča měla osm měsíců. No ale už jsme se z šoku dostali a těšíme se na miminko.
Grej tak jsem na tom podobně jak ty. 🙂

mikulka
8. kvě 2011

@mufy Mufy, to snad není možné, to je opravdu zázrak!!!! Vždyť jste měli tak špatné spermie a teď tohle!!! Huráááááá, to je krása 🙂 🙂

mufy
8. kvě 2011

Mikulko to jo, zázrak to je a moc velký.Pořád dumáme nad tím,jak to,že se to takhle zlepšilo a povedlo se to. 🙂

m.c.
8. kvě 2011

@mufy teda, to je nádherná zpráva!!! Vidíš, zázraky se dějí🙂. A ty to určitě zvládneš, děti budou věkově blízko sebe, vyhají si spolu, uvidíš že to má pozitiva🙂.

A hlavně čas strašně rychle letí, Lucka dneska měla oslavu 1.roku...

zihu
8. kvě 2011

@mufy teda koukaaaaam a raduju se!!!!!!! MOC drzim palce, zprava je to krasna, mimi budou sice brzo po sobe, ale o to vic se uzijou, az trosku povyrostou, my s brachou jsme presne takhle a nasi o nas ani nevedeli, jak jsme si spolu vyhrali🙂 GRATULUJU!!! 😉

zihu
8. kvě 2011

@m.c. hodne stesti a zdravi Lucince🙂

mufy
9. kvě 2011

Zihu taky přeji Lucince ať krásně roste a je stále zdravá a usměvavá. 🙂

michina
10. kvě 2011

Mufy, obrovská gratulace!!!! 🙂
Pro mě to je naděje, že zázraky se dějí.

grej
autor
11. kvě 2011

@mufy Teda Mufy, to čučím Super zpráva! 😀 ! 😀 Koukám, že i u vás se projevilo, že nervy jsou fakt sviňuchy a jak je klid, tak to jde jak po másle, co? I když u vás je to větší zázrak, když jste měli takové problémy se spermiema. Nádhera 🙂
Nebudu mi lhát, ty první měsíce při dětech blízko u sebe jsou fakt pekelný. Ale Simonka je moc hodná, takže to budeš mít jednodušší. Když budeš potřebovat něco prokonzultovat, jsem tady 😉
@m.c. letí to letí.. krásná lucinka i dorty 🙂

Kačka bude slavit v neděli. Taky jsme právě objednali dort, snad bude vypadat tak dobře jako na obrázku http://www.erhartcafe.cz/cs/nabidka/ch022.html

Taky jsme objednali chorvatsko, snad tu cestu s dětma zmáknem. Jedou s námi i naši, takže pomůžou. Budeme mít barák celý pro sebe, zahradu kam bude dát bazének, a moře přímo u baráku.

jdu znovu zkusit uspat kačku. je to totální nespavec. usíná v půl desátý, vstává v šest a přes den abych jí nutila si na hodinku schrupnout 🙄

mikulka
11. kvě 2011

Ahoj holky, udělala jsem si kurz LAKTAČNÍ PORADKYNĚ - ZDRAVOTNÍK, mám tu i "poradnu" v kojencích. Tak kdybyste znaly někoho, kdo chce poradit.
Chci si na to udělat živnosťák jen na vedlejší činnost, ono se tím nedá vydělat, ale abych mohla jezdit za maminkama, to zatím nemůžu.

Budu mít taky svůj pracovní mobil a dělám na web stránkách 😉

A baví mě to, i když zatím radím zdarma 😉 😕

majmuna
14. kvě 2011

ahoj holky,grej mi naznacila co se to tu deje za zazraky a jdu pogratulovat 🙂 mufy neboj kazdej pulrok u deti je silene znat a kdyz jsem otehotnela nahodou s Lorou tak jsem sla taky do kolen 😀 tedak byl sikovnejsi a sikovnejsi opravdu mesic od mesice a ted musim rict ze bych do toho sla urcite znova 😉

michi strasne vam s manzou fandim...hromadu dvojic takovy trapeni rozdeli a u vas i proto verim v ten nellepsi konec 😉

holky posilam fotky z oslavy nasi elfiny...tam uvidite i toho naseho vetsiho frajirka 😉 strasne to leti
http://jitka76.rajce.idnes.cz/LORA_1.NAROZENINY/#

zihu
16. kvě 2011

ahoj holky,
@majmuna teda ti rostou!!!!!

jinak dalsi kontrola za mnou, miminak opet velmi tajny, ale nejlepsi foto prikladam🙂

zihu
24. kvě 2011

kde se toulate, holky?

@mufy jak ti je??? 🙂

grej
autor
24. kvě 2011

ahoj holky, vyrazili jsme na hory, zase s plaváním jako jsme byli loni. tak se vám hlásím z Míseček
je to tu fajn. ubytování super, máme dva pokoje, takže jsme mohli dokonce odlifrovat děti do svého. ale zatím jsme si to ani neužili, protože když je večer uspíme, tak si dáme skleničku a vytuhneme 😅
Kakča pořád vstává hrozně brzy. V den odjezdu v 4,45, včera v půl šestý a dneska se vzbudila v pět, ale povedlo se nám jí ještě ukecat a vydržela do šesti 🙄
Počasí je super, krásně svítí sluníčko a není ani moc vedro. Včera bylo dvacet, takže na mikinu to je. Ale super. Dopoledne máme plavčo s matýskem, v 9,30 a kačkou pak v 10,30. včera si mates po snídani ducnul, dneksa se nezadařilo, ale kupodivu to zvlánul v pohodě. a hned po plavču vytuhnul, tak snad se aspoň hodinu prospí.

kačka zívá už co se probudila, takže po plavání je fakt těžký jí udržet vzhůru. ale zase nemá smysl jí dávat spát, když je pak za cvhíli oběd. aspoń pak včera dobře po o usnula a spala dvě a půl hodiny!! matese se mi podařilo uspat u sebe v posteli, tak jsem se konečně taky vyspala. akorát jsme se dostali ven až v půl čtvrté odpoledne.
monžá jí dáme spát už po plavání a oběd jí schováme a ohřejeme pak v mikrovnce.

jinak jsou tu i jiný aktivity, po plavání maj děti výtvarku, včera si kakča polepila notýsek a vytvrořila talisman. a večer jsou i akce pro dospělé, ale to my nějak zatím nezvládáme.
venku je pískoviště, dřevěný hrad a hlavně - trampolína - takže bezva bezva. 😵 A maj tu malý ovečky, psa a pstruhy v potoce 😉

jinak matýskovi to včera moc šlo. plave s ročníma dětma a zvládá to samý jako oni.

@mikulka úplně jsem ti zapomněla odpovědět. mám moc velkou radost, že se to u vás takzklidnilo! a že i manžel šel do sebe a bere hormony, to je paráda 🙂 teď už to půjde vše jak po másle, uvidíš!!

@zihu a co ty? koukám, že 29tt, to teda letí jak blázen. za chvíli máš prcka u sebe, co? to jsem teda zvědavá, jestli se vám povede kluk 😉
a co bája? už si uvědomuje, že bude mít sourozence, který je teď v břiše,? kačka na to byla ještě malá, vůbec jí to nedocházelo.

mikulka
29. kvě 2011

To jsou nádherný fotky, z toho alba květen ta fotka 14, to je krása. Moc pěkné děti! A je hezké, jak jsou blízko po sobě, sice je to hodně práce, ale brzy už spolu začnou řádit, co! 😉

grej
autor
30. kvě 2011

Ahoj Mikulko, díky za pochvalu.
No, práce to je. Hlavně když vsstávaj v půl páté 🙄 Do postele jsem šla po jedné, musela jsem udělat něco do práce, takže jsem fakt vyspalá 🙄
Navíc Matýsek začíná být úplně stejnej jako Kačka, taže se mám na co těšit. NA sekundu se nezastaví, pořád se hejbe, kope nohama, rukama, než ho přebalím, tak mám totálně okopaný břicho. A to má fakt páru, protože má skoro deset kilo. Záda necejtim, zápěstí taky ne...
KAčka začala slušně žárlit, takže mě vůbec neposlouchá a dělá naschvály. Mě udělá hysterickou scénu s válením se po zemi a když jí to samé řekne děda, tak beze slova poslechne. Takže paráda 😀
Už začínám být fakt unavená a těším se, až začne Matýsek chodit, že si snad už víc vyhrajou...

Teď se Matýsek začal konečně otáčet na bříško a zpět a vylezly mu dva zuby. Tak zase postup někam jinam...
Ty jo, teď mě rozbolelo břicho jako při porodu, to je hukot! To už jsem dlouho nezažila! Asi začnu menstruovat nebo co..

mikulka
30. kvě 2011

@grej Tak Kačka už asi začla mít období vzdoru 😉 To je lepší si jí nevšímat, když se začne válet po zemi, přehlížet jí...

grej
autor
30. kvě 2011

Začala? Už ho má minimálně půl roku 😀
Pokud to jde, přehlížím. Když mi to udělá na přechodu, jen tak se to přejít nedá 😀 Ale už jsem se s tím smířila.Jen mě štve, že to dělá jen mně. Podle mě žárlí...

zihu
30. kvě 2011

@grej fakt hezke fotky, Matysek teda neni zadna paperka, Baja ma 11kg ted ve dvou letech, takze 10kg v pul roce, to si vazne asi maknes...
no v brise mimi uz chape, i kdyz porad pak ukazuje svuj pupek a rika, ze tam ma taky mimi, ale neco uz z toho asi ma, prece jen je ji o pul roku vic, nez bylo Kacce.. zacali jsme ji to jako vysvetlovat az ted, protoze mam zase dost male bricho, tak to by asi nechapala vubec, jaktoze je tam mimi, kdyz pupek je porad stejny, ze🙂
jinak se taky vzteka, najednou nechce nocnik a to uz si sama rikala, ze chce curat a kakat, ted si nejen nerekne, ale ani posadit se casto nechce, tak je to boj 🙄 ale jinak to jde.. zarleni se taky bojim, je to desny maman, snad to nejak zvladne..
jo a cekame kluka, aspon podle vsech doktoru (ceskych i egyptskych🙂, tak to by bylo, aby se spletli vsude!
jinak tady zacaly vedra, uz jsme meli i pres 40°C, ale nastesti uz mame zase bazen, tak to bude fajn, Baja je desna vydra, porad s rukavkama ve vode, ja uz se uplne klepu a ona sice modra, ale nadsena🙂
mejte se hezky, zase nakouknu!

mufy
1. čer 2011

Grej teda to si fakt musíš máknout.Matýsek je teda pěknej cvalík.Ještě že má Simonka 8a půl kilča.Je to můj miláček. a zatím si to spolu užíváme.Jinak já jsem na tom zatím dobře,snad to vydrží napořád.Minulej týden měl prcek 3,5 cm.Za 14 dní jdu na genetiku.

Zihu stejně ti to teploučko závidím,musí tam být skvěle.Dívala jsem se na fotky a vypadalo to,jako by jste tam byli sami.

zihu
2. čer 2011

@mufy jj, byli jsme tam skoro sami, v hotelu tak 1/8 bezneho poctu lidi, moc s ejim ted asi nedari:(
jinak teplicko k zavideni moc neni, pokud si teda nelibujes ve 40°kach.. coz ja ted ke konci tehu uz vubec ne.. na slunku nesnesitelne, ve vode se dalo🙂

zihu
4. čer 2011

ahoj holky, prosim kdyby nekdo vedel o nekom duveryhodnem, kdo hleda v Praze podnajem, tak nas byt bude od cervence bohuzel opet prazdny, takze sem s najemnikama!!! 🙂 detailni info bych samozrejme poskytla🙂
zatim se mejte hezky!