Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
30. zář 2008

Grej a na UZ je to ta mala tecka vpravo dole? Ty jdes 15.10. na kontrolu a já uz snad v te dobe budu pred odberem vajuch, jejda, holky, ja verim, ze konec roku 2008 bude pro nas vsechny stastný!!! Dneska tomu verim MOC!
Co ti jeste rikal doktor, brali ti krev? Nebo jen byl UZ?
TO je otázek, co?

michina
30. zář 2008

Ja si taky myslim, ze u vas to druhe bude otazka klidu a pohody, ze to pak pujde rychle a smao po narozeni prvniho, ze ani nebudtete vedet jak!

lenickan
30. zář 2008

michi přesně já si to taky myslím.... věříš tomu i u mne michi? Když se tak zuby nehty bráníme IUI i IVF? Kéž bych od dalšího cyklu mohla stimulovat....
Holky a ten růst folíků pak při té stimulaci sledují každý den???

artep26
30. zář 2008

Dobré ránko holky 😀
Grej ještě jednou velikananánská gratulace 😀 😀 😀 😀
Michi Orgalutran mi dali hned při předávání Puregonu, je to na to, aby neproběhla ovulace. První mi píchali na 1. KO na UTZ, potom jsem píchala myslím ještě 3. Je to jednorázová injekce a píchá se to potom současně s Puregonem. Takže jsem byla jak fetka 😀 😀 No a Prednison jsem brala na snížení imunity aby až proběhne ET, sis mimísky nevypudila z tělíčka. Ale ten nedávají všude, holky z jiných témat ho taky všechny neměly. Ty hodnoty nevím, nevím ani co je to za hodnoty. Mně brali krev až 2 dny před OPU a ty jsem měla vysoké a zjistili mi OHSS. Ale co to bylo za hodnoty nevím, byla jsem z toho tak mimo - doktorka už mi totiž řekla že ET asi nebude, tak jsem z toho byla celá pryč. Běhaly tam kolem mě sestřičky, vysvětlovali co si kdy a jak píchnout (neměla jsem totiž Pregnyl ale něco jiného) takže jsem se ani nezeptala co to je za hodnoty

mufy
30. zář 2008

Grej to je krásný obrázek.Já bych brečela jak želva, kdyby mi řekl,že se to povedlo a ukázal mi to na UTZ.
Musí to být nádherný pocit. 😵

Leni já vím,že na kartářku nemám dát,ale když já už se chytám každého stébla. ☹

A taky pevně věřím,že se nám to povede a když ne tento rok tak příští.Teda doufám.

Jo a ty folíky se kontrolují tak 1x za týden od první injekce a pak co druhý den.

lenickan
30. zář 2008

takže první kontrola je týden od první injekce a pak každý druhý den?? To ze mne budou mít v práci radost🙂

artep26
30. zář 2008

Mufy a to ty jí napíšeš e-mail a ona ti napíše kdy budeš mít mimíska?? zadarmo?? Nebo jak to funguje?? 😕 😲
Leni mně kontrolovali folíky 2x a pak bylo OPU ala jak je to při téhle stimulce nevím. Když jsem brala Clostil tak jsem tam taky byla tak 2x a pak následovat Pregnyl a do 48 hodin byla ovulka a tuleníčko 😉

grej
autor
30. zář 2008

Doktor jen udělal test z moči (teda sestřička) a pak UTZ. Nejdřív tam viděl tu bublinu a pak prý tam mám i cysty až 6 cm veliké!!! Ten prďoch je tak malej a ty cysty byly jednotlivě vždycky skoro přes celou obrazovku... ALe prý si z toho nemám dělat hlavu, že prý zmizej. tak uvidíme.
Pak mi teda řekl, že se ještě nemám moc radovat, že je ješě pořád 70% možnost, že se embryo neudrží. A další kontrola teda za 14 dní na srdíčko.
To, co bych měla jíst, je jak na dietě... tmavý pečivo, zelenina, ovoce, bílý maso, ryby, nejíst cukry, uzeniny a tak... fakt síla.

Já se přiznám, že se z toho zatím ani nijak neraduju. Ono když na to člověk tak dlouho čeká, navíc ví, že se to nemusí udržet, tak už je spíš takový realista. Asi kdyby se nám zadařilo přirozeně po pár měsících, tak se radujem jak blázni, ale takhle už to ani jako radost neberu. Fakt divný.

mufy
30. zář 2008

Leni v každím centru to mají jinak.
Když jdeš na IVF,tak ti dělají častější kontroly než třeba když jdeš na IUI.Protože u IVF těch folíků zraje víc a musí se kontrolovat,jak reaguješ na injekce.
Ale můžeš si vzít i neschopenku.

Artep no já jí jen napsala na mail,který jsem si našla na internetu. Už jsem jí psala asi 2x,ale nikdy jí ta předpověď nevyšla.Myslím,že nejlepší by byla osobní návštěva,ale tolik peněz za to dávat, to mám 2x na IUI.Jinak mi ten mailík poslala zadarmo. Napsala jen:

Odpovídám jen stručně na 72 dotaz. ANO, miminka se do dvou let dočkáte.
Pěkný den a hodně radosti vám přeje...

Takže asi tak.

artep26
30. zář 2008

Grej to je jasné, ale už jste nejdál, co se vám kdy povedlo, tak je to úspěch 🙂
Musíš na sebe teď dávat pozor, hlavně nic netahej a odpočívej, ať si pak nic nemusíš vyčítat.
Byla jsi na IVF září?? Kay pustili z nemocnice a čeká dvojčátka 😉

artep26
30. zář 2008

Mufy ale z toho se nepozná jestli to bude za 2 měsíce nebo až za ty 2 roky, tak bych to nebrala nijak vážně. A navíc bych tomu přes mail moc nevěřila, lepší je opravdu ta osobní návštěva. Už jsem hodněkrát přemýšlela o návštěvě kartářky, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. A navíc manža je zásadně proti tomu a říká že jsem prdlá 😅 😀 😀 😀

grej
autor
30. zář 2008

Koukala jsem na Kay, je to supr🙂 To je to, co jsem slyšela - že když má někdo OHSS, tak to nějak pomáhá uhnízdění vajíček (pokud se to teda projeví až po transferu)...

Mufy - já myslím, že Kludská je už tak profláklá, že to ani nemůže stíhat, odpovídat na všechny dotazy "opravdu". Bud fakt osobně, nebo raději vůbec. Takhle po netu bych tomu vůbec nevěřila...

lenickan
30. zář 2008

holky kašlete na kartářky.... je to podvod...
To za ty peníze raději jedte relaxovat na víkend do lázní a efekt bude větší🙂)))

grej
autor
30. zář 2008

Leni - jak jsem psala - mě celá kartářka pomohla asi nejvíc ze všeho, protože mi nalila optimismus do žil a zvedla mi náladu. A díky jsem uvěřila, že to vyjde. Sice jsou to ptákoviny, ale důležitý je pozitivně myslet. A to by hlavně potřebovala i Mufy. A bohužel - blbý kecy od Kludský, ze kterých si vezme jen to, že se to povede až za dva roky, jsou naprosto na prd.

Ano, relaxace v lázních je fajn, ale k miminku teda nepomůže. Rozhodně ne nám, který na to čekáme už takovou dobu, že jo...

mufy
30. zář 2008

No však já tam taky nejedu, je to za prvé hodně daleko a za ty peníze můžu jít 2x na IUI.
No a třeba to vyjde i dřív. I když vím,že tento měsíc to bohužel zase nevyšlo. ☹

Grej za 15 dní budeme chytřejší,ale uvidíš,že to bude dobré,hlavně na sebe musíš dát pozor. 😉

lenickan
30. zář 2008

máte pravdu pokud to pomáhá pozitivně myslet tak potom to chápu.
Mufy, povede se to dříve než za dva roky tomu zase věřím já....

Mne by lázně mohly pomoci - léčí se tam neplodnost a špatná fce ovarií což je můj případ... ale nemůžeme s manžou na 3 měsíce vypadnout...ze života

lenickan
30. zář 2008

přesně GREJ lenoš, a opravdu na sebe dávej pozor... máš na to nárok a zasloužíš si odpočívat po tom všem!!!!!!

grej
autor
30. zář 2008

No, Leni, tobě by fakt lázně mohly pomoct. Mě ne, my jsme oba úplně zdraví...
Budu se opatrovat holky, nebojte 😉

michina
30. zář 2008

Teda Artep, tys toho brala. Ja jdu na kontrolu za týden od prvního píchnutí, to mi daj asi i neschopenku a pak se uvidi. Treba mi i neco pridaji. Ten Puregon je FSH, coz je hormon, který stimuluje rust folikulu (tedy FolikuloStimulacni Hormon). Tak doufam, že behem tydne snad ovulace neprobehne a vi, co delaji. Jen mám strach z OHSS, kdyz mam takove davky.. ale kdyz rikali, ze budu spatne reagovat, tak tomus nad rozumi. Ale radsi OHSS nez zadne vajicko.. 😒

mufy
30. zář 2008

Mě taky ta kartářka pomáhá to líp zvládat, i když to si umím říct i sama, že se to povede do dvou let. Takhle vůbec nic nevím.

Mě by lázně mohly pomoct,ale měsíc je dlouhá doba a já bych to nevydržela ani bez manžílka. 😕

Leni do těch lázní se jezdí jen na měsíc a to většinou jen ženy.Lázně si můžeš vybrat,nejlepší jsou asi Františkovy Lázně.

Michi neboj, doktoři vědí,co dělají. 😉

lenickan
30. zář 2008

Bych to tam měsíc bez miláška nevydržela🙂

lenickan
30. zář 2008

no vidíš Mufy já taky ne a víkendy to je krátká doba a týden moc dlouhý, leda, že bysme jeli spolu🙂))) to by nám mohlo utíkat rychleji🙂
třeba na to dojde...protože před IVF vyzkouším opravdu všechno🙂

lenickan
30. zář 2008

taky uvažuji o tom že bych si vyjednala pracovní poměr na 6,5 hodiny abych měla na vše více času a byla více v klidu...

mikulka
30. zář 2008

Ahoj holky, tak Grej, super. Teď ještě až bude potvrzené srdíčko. 😉
Proč bys měla držet dietu?

grej
autor
30. zář 2008

Ahoj Mikulko🙂
No on neřekl doktor vyloženě dietu, ale vyprávěl mi, že prostě nemám moc jíst, abych moc nepřibrala. Nevím, jestli jako vypadám, že bych k tomu měla sklony či co...

lenickan
30. zář 2008

Grej nevím jestli kůli dietě ale zkrátka asi chce abys jedla zdravé věci ne?
Uzeniny vyměnit za ryby a tak? Aby bylo mimiskovi co nejlépe🙂

grej
autor
30. zář 2008

To jo, to chápu, jíst zdravě. Ale on vyloženě mluvil o tom, že mám třeba úplně vynechat cukry a tak... Prostě mi to vyznělo tak divně, jako by to myslel tak, že se prostě nemám přežírat...

lenickan
30. zář 2008

hmmm tak to je divné... ale hlídat se člověk musí to je fakt...ale čas od času dortík taky neuškodí🙂 aspon si myslím já...
zrovna včera jsme šli s manžou do restaurace dala jsem si takovou dobroutu...

steak z losoba s dušenou zeleninou a špenátem... což je relativně zdravé...
No a na závěr jsem si dopřála palačinku se zmrzlinkou a cherry🙂 ... což už zdravé není🙂

elly
30. zář 2008

Hm jak vs tak ctu..tak jen reaguju...ryby se spenatem by se nemeli kombinovat..uvolnuji se tam pry nejake latky..a je to skodlive..co jsem videla ten dokument..uz si taky radeji nevadam rybu se spenatem..ale s brokolici.. 😉

mikulka
30. zář 2008

Grej, tak to ti asi říkal v souvislosti s tím OHSS. Taky jsem měla dietu. Hlavně kvůli zátěži jater. Ty jsi asi lehký OHSS měla, když máš ty cysty. Tak spíš proto. A to asi nemusíš celé těho, jen tři měsíce.
Cukry se všeobecně v těho moc nemají, vede to k cukrovce a taky když se moc přibírá k preinklapsii, nevím, jak se to píše.
Ale když ej to s mírou, proč ne. 😉