Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

artep26
20. říj 2008

Grej jsme na to stejně. Manža má barák. Musel se otlouct na cihly, takže zbyla jen hrubá stavba.
Dělala se komplet elektrika, odpady, voda, podřezával se barák, prostě kompletně celé znovu. Teď děláme střechu.
Máme úvěr, který platím už 5 let já, půjčku od obce jsem splatila taky já a hypotéka je taky na mě a zatím jí platím taky já. kamarádka právnička (je bez praxe loni skončila takže nevím zda tomu věřit) mi říkala, že bych neměla nárok na vše, ale to se mi nezdá 😒 Fakt se bojím toho, že se jednou něco stane, sbalím děti, psa a půjdu s holým zadkem.No radši na to nemyslet. Ale dohodli jsme se, že po narození společného dítěte se dojde k právníkovi a sepíše se smlouva nebo se sním poradíme, jak tohle řešit. No cuká se jako blázen, prostě chlap no ... 😠

michina
20. říj 2008

Hmmm.. tak to jo. A Prednison jsi , Grej, při prvním pokusu neměla? I když já, kdybych ho měla, tak bych asi tu teplotu fakt 😔 měla až ke 40, protože by s tím tělo vůbec nedokázalo bojovat, tak aspon že tak..

grej
autor
20. říj 2008

Artep - ty máš aspoň "důkazy", že jsi ty splátky platila ty... Já všechno platím z peněz co mám našetřený, nebo co jsem třeba dostala od babičky za diplom a tak.. Takže vlastně nic nemám podložený. Ale nebudem myslet na nejhorší...
Já taky nevím, jestli bych na něco nárok měla. Asi kdyby se do toho člověk obul a jal se dokazovat, že za manželství se to zvelebilo tak a tak, tak možná jo, ale asi by to bylo na dlouhý lokty. Raději nemyslet...

Já začínám přemýšlet, jestli bych si neměla změnit trvalý bydliště. Zatím ho mám pořád u rodičů. Blbec jsem si ho po svatbě nezměnila. A teď si tak říkám, že jestli bude mimi, tak by asi bylo fajn mít všichni bydliště stejně, ne?

Michi - při prvním pokusu jsem Prednison neměla. Vybojovala jsem si ho, protože jsem slyšela, že třeba v Podolí ho dávaj automaticky. Prostě co CAR, to přístup. Doktor mi na to řekl, že dle statistik nejsou cykly s Prednisonem nijak úspěšnější, ale prostě jsem chtěla zkusit všechno...

zanetik
20. říj 2008

No tak třeba na to co platíš úvěr máš podloženo co se dělalo to ti musí on dát, od čeho máš doklady apod. ale radši tohle neřešit musí to být maso...proto byt je Davidův, opravy si dělal za svý a já tu mám věci jako pračka, myčka, televize, vlastně všechny spotřebiče včetně pc, sedačka, postel ...no kdybych se odstěhovala do svého 1+1 tak mu tady zbyde holobyt a já se tam s tím asi nevejdu 😀 ...jsem říkala, že do koupelny mu nedám ani korunu, že mu pak nebudu chodit omlacet kladivem kachličky 😀

grej
autor
20. říj 2008

No, to jsme taky řešili. KDyž se brala půjčka na barák. Bral si jí samozřejmě manža, jako vlastník. A splácet jí chtěl na půl. Tak jsme se dost rafli, protože jsem mu říkala, že já mu budu splácet půlku půjčky /pět tisíc/ a on mě pak vykopne a zbyde mu opravenej barák a mě našetřeno nic. Tak jsme se domluvili, že si bude celou splátku táhnout sám, barák je jeho, tak coby ne a já budu ty "ušetřený" peníze spořit a když bude potřeba tak je vypláznu. No, zatím to vypadá tak, že z těch mých ušetřených peněz táhnem ten zbytek (dodělání ložnice, podlahy, schodů, zateplení) - takže jsem na tom vlastně stejně 😀 😀

mufy
20. říj 2008

Michi a Artep doufám,že tu nezůstanu sama, když vy budete mít ty svoje bublinky.Taky ji chci,abychom mohly změnit naše tématko. Snad do konce roku budeme mít štěstí. Teď společně čekáme na //.

My máme byt na půl a platíme úvěr taky na půl.Tak snad se nám to taky vyhne a nikdy od sebe nepůjdeme.

michina
20. říj 2008

Grej, musím se řehtat, protože můj manža má taky trvalé bydliště u maminky 50km od nas a nechtel si to pri svtabe menit. Ja ho tady ani nenahlasila 😀 Ted uz mu to dela potíže, protože kddyž mu něco pošlou sem do OV, tak mu to nedaj, protože bydliště v obcance ma nekde jinde, tak to posílá na mě.. 🙂 Jako třeba objednávky z netu a tak.. A ted uz jsme zhodnotlili, že to nemá smysl, když budem mít ty dvojčata a stěhovat se do většího 😀

michina
20. říj 2008

A co se týče bydlen, tak byt je můj. Naši tady uděllali (je po nich), nějaké zvelebování, ale už přees 5 let se tu nic kloudneho nedelalo, takze bud bysme museli celý panelákový byt zrekonstruovat ( a to se nám moc nechce), nebo se prestehovat nekam do noveho. Jinak vybaveni bytu kupoval vetsinou manza, takze me by zustal byt se starym nabytkem a bez spotřebičů. 😀

michina
20. říj 2008

Mufy, stejně je to náhoda, že ted uz jen my tři zbyvajici čekáme na //. Tak kdy jindy by se to melo podařit než ted?? 😉

grej
autor
20. říj 2008

Tak to já s tím problémy nemám, že mám trvalý bydliště jinde než kam mi chodí pošta. Ale asi si to změním, než se to malý narodí... Ať už aspoň bydlíme jako rodina 😉

michina
20. říj 2008

tobe,grej, daji klidne doporučenou poštu, kterou ti poslali na adresu, kterou ale nemas uvedenou v obcance?

Tak ysi delam legraci, ze by nas asi hned rozvedli bez problemu, kdyz vlastne od svatby spolu nebydlime.. 😀

grej
autor
20. říj 2008

Michi, no jasně, u nás s tím problémy nemám... Prostě zkontrolují dle občanky jméno a adresu neřeší...
Tuhle mě ale naštvali, že mi nechtěli dát pro manžu balík na dobírku. Byl v práci a my to potřebovali vybrat.
Nechápu tu logiku. Kdybych byla doma a balík by přivezli, tak by mi to dali. Dali by to i přítelkyni tchána, která vlastně vůbec není z rodiny. Ale když proto to přijdu na poštu, tak to nedaj ani manželce. Prý, kdybychom byli třeba v rozvodovým řízení a já chtěla manželovi uškodit a vybrat mu balík (za který bych dala 4500,-). Blbci. Manža kvůli tomu musel zdrhnout z práce.

Já nejdřív spekulovala, že kdybychom byli ve finanční tísni, tak bych já měla bydliště u rodičů třeba i s dítětem a mohli bychom to uhrát tak, že by nám stát dával přídavky. Že jako nemáme s manžou vlastní bydlení nebo tak něco. Ale naštěstí tyhle problémy nemáme, tak to řešit nemusíme. Začnu si zjišťovat, kolik papírů zas budou chtít vyměnit... To zas bude byrokracie...

mufy
20. říj 2008

Holky proč se bavíte o takových věcech, které ještě nenastaly a určitě nenastanou. Máme doma zlatíčka přeci ne????? 😀

No je to moc pěkná náhoda, že zrovna my tři jsme se tak pěkně sešly v jednom termínu a čekáme společně ve stejnou dobu na //. Tak tfuj tfuj, aby to vyšlo. 😉

grej
autor
20. říj 2008

Mufy, člověk musí v dnešní době myslet na všechno. Není to sranda, lidi jsou svině, a i když se teď děsně milujeme, nikdo neví, co bude za čas. Už jsem si jednou krizí prošla. Vím, že to může přijít kdykoli znovu. A ve svém okolí mám dost odstrašujících případů. Milovali se až za hrob a když přišlo na rozvod, tak by se klidně povraždili a hádali se i o telefon (pevná linka!!!), který měl cenu tak tisícovku... ☹

mufy
20. říj 2008

Jo Grej to já vím, že dnešní doba je blbá. Já si myslím, že manža by chtěl z toho vytřískat co nejvíc. Taky se teď milujeme a nevím,co bude třeba za několik let.Ale až to přijde, tak to přijde.Zatím nemá cenu se nějak strachovat. Zatím jsme všechny spokojené,ne?

zanetik
20. říj 2008

Tak jsem si ohřála řízeček a bramborový salát...a půjdu se podívat do toho lesa jen tak s taštičkou bez košíka, spíš na procházku, ale ještě musím zajet pro domeček pro pískomily...

grej
autor
20. říj 2008

Jé - tu procházku po lese ti fakt závidím Zan... Hned bych skočila taky 😉 A k obědu mě čeká špenátová polívka. Včera večer jsem na ní dostala nehoráznou chuť, tak jsem si jí poprvé v životě ukuchtila. A byla dobrá 😉
Poslední dobou bych pořád něco vaříla. dřív jsem měla taky chutě, ale nedonutilo mě to něco uvařit. Teď bych pořád něco vařila a pekla 😉

Třeba v sobotu jsem dělala zapečený smetanový brambory a bylo to moc mňam 😉

michina
20. říj 2008

Teda, grej, kdyby tohle přineslo těhotenství i mě (jako to vaření), mnaža by asi skakal radostí do stropu, dvojitě!! Z mimina a z toho, že vařím 😀

grej
autor
20. říj 2008

U nás si to manža zatím moc neužívá, protože vařím věci, který spíš mám ráda jen já 😀
Ba ne, jak byl nedávno nemocný, tak jsem pekla a on to poctivě jedl, což jsem zírala. Větišnou si vezme jeden den, když je to čerstvý, a zbytek se vyhodí. Teď to pravidelně každý den snídal, tak mi udělal radost 😉

mufy
20. říj 2008

To já o víkendu tentokrát nic nepekla, jen jsem vařila na zbývající dny a dělala velký úklid.Umývala okna atd...
Jinak jsem dělala takové zapečené brambory ze soboty, kdo se díváte na ty Babicovy dobroty. Ještě jsem je teda nezkoušela,ale vonělo to výborně.To budeme mít na zítřek na oběd. Jak nám vytráví z lesa. 😀

To mě zase pečení a vaření baví, já bych to mohla dělat každý den. 🙂

artep26
20. říj 2008

Tak jsem tu a koukám nikdo tady.
Dojela jsem Aničce pro obídek, měli buchtičky se šodó 🙄 🙄 🙄 tak se o to s manžou poctivě rozdělila, byla toho kupa a ještě gulášovku. Mně nechali zbytek číny od včera, tak jsem jim byla moc vděčná.
Grej ještě že se vracím k tomu baráku ... mám všechny podklady od toho, co jsem platila ale nevím zda by to stačilo. Taky jsem do teď táhla vlastně celý barák a domácnost. Manža investoval a pořád investuje do zařizování dílny (je truhlík tak si to umíš představit co to je za pálky) a na nic mi nedává peníze. Takhle už je to skoro 5 let co chodím do práce 😒 😒 Teď se bude muset začít podílet, nemocenská na tohle všechno stačit nebude ...
No a stím že se může stát cokoliv ... souhlasím, a nechtěla bych se dočkat toho, že tu všechno co jsme vybudovali nechám a bude zase někde začínat od 0.
Mufy trojka je šťastné čísílko, tak se nám třeba zadaří všem 3 a založíme si nové těhu téma 😀 😀 😀
Zan taky bych někam vyrazila, asi na chvilku půjdu s pesanem, už mi to chybí a myslím že 5. den od KETu už bych mohla trošku trajdat venku, co myslíte??

grej
autor
20. říj 2008

Artep - myslím, že pátý den po ET už není problém... Jen aby tě Bea moc netahala. Naše Vendy děsně tahne, to bych na ní musela být furt jak pes (😀) aby šla chvíli v klidu, takže s ní teď na prochajdy nechodím. Má smůlu...

No, taky to máte doma dobře zařízení 😀 U nás platí manža barák (inkaso a tak...) a splátky a já platím veškerý ostatní provoz. Když to tak vezmu, tak ten provoz baráku vyjde stejně draho jako ty měsíční zálohy na energie, takže v tom jedem půl na půl. ALe až půjdu na mateřskou, tak už to taky taková sranda nebude. Domů budu nosit o dost míň peněz...

michina
20. říj 2008

Artep, kdys byla na tom ET vlastně, v úterý nebo středu? Já jsem dnes 5.den, nepočítám ET a užv posteli umrám, chodim po bytě kde bych co bych a když jsem manžovi psala, že bych šla už i ven na prochajdu, tak mi napsal, at se oblecu a stoupnu si na chvilku na balkon, no nezabily byste ho!! 😀 😀 😀

michina
20. říj 2008

Jo a to díte na té stránce mi nejd evygenreovat, vsechno tam nandam a furt se to nacita a nehcce mi to nic vyhodit.. 😔

grej
autor
20. říj 2008

Jak to, že ti to nejde Michi? Mě to chvíli trvalo, ale pak to šlo... Zobrazilo se až úplně dole... To by byla škoda, kdybychom přišly o obrázek vašeho mimi 😉

Jen si na procházku jdi. Můžeš. Stejně by sis měla prokrvovat dělohu, to je lepší na uhnízdění 😉

Holky sranda - tuhle mi manža napsal sms, že bych neměla jíst petržel, že způsobuje potraty 😀 Tak jsem koukala, jak je sečtěnej 😉

michina
20. říj 2008

Fakt? Tos mě docela vyděsila, já ji miluji, mám ji čerstvou na stoole v kuchyni a není nad cersvtou cereální rolku s Almette sýrem a uplne pozelenit syr cerstvou petrzeli, az nejde syr videt... Hmmm, tak co budu ted jist? A ja si rikala, jak je to zdrave....

grej
autor
20. říj 2008

Mno, to ti neporadím holka... ALe myslím, že když to s ní nebudeš přehánět, tak vadit nebude... Neměla by se ani skořice a snad ani majoránka. Ale štrůdl jsem si taky dala, tak co...

Beru to tak, že dřív o tom, co by se mělo a nemělo, neměl nikdo ani páru. A taky rodily. Tak co...

michina
20. říj 2008

to mas asi pravdu...

mufy
20. říj 2008

Já jsem dnes 4 den po ovulce. Sice jsem byla na IUI už ve středu,ale ovulace byla až ve čtvrtek.No utíká to pomalu.

Já už jedu domů, holky mějte se.Zítra tu nebudu jedu na ty houby. Tak papa 😉

artep26
20. říj 2008

Michi já jsem dnes 5. den od KETu, takže jako ty 😀 😀 Mám prsa jako balónky 😀 😀 😀 😀 je to děs, jsem jak kojná 😀 😀 😀
Grej no já platím i tu energii, televizi, obědy Andulce, pojištění celé rodiny ... ☹ ☹ ☹ kamarádka mi říká že jsem tele 😖 😖 😖 no asi jsem 😀 😀
Bea taky ráda pobíhá, ale mám 10m a 5m vodítko, tak se to dá a pak když kousek ujdeme, tak jí pustím a ona pobíha navolno, takže zvedám kotvičky a jdu na vzdoušek. Je tu nádherně 😉