Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mufy
12. led 2009

Grej no povolučaní teplotka to sice je,ale já vůbec nevím,kdy byla ovulace.Taky mohla být později než 14 DC.Pak by MS přišla taky později.No dnes jsem 29 DC a cyklus mám 28DC.Vydržím do pátku,jestli se nic nezmění a když to nedostanu, budu muset jít na vyvolávačku.Jinak jsem kontrolovala čípek a je pořád nahoře a je tvrdší.Před MS mi měkne.
Jinak mám úplně vodovitý hlen.Prostě jak voda,takže to je známka toho,že MS se už chystá.

Grej no já bych jen potřebovala vědět, na kolik teď přijde prodej 2 pokojového cihlového bytu.Ale v Olomouci ne v Praze.

artep26
12. led 2009

Ahojda holky,
u nás mrzne až praští, ráno tu bylo -14.
Holky ta chřipka se mi asi zase vrací či co. Včera jsem byla na chvíli venku se psem a s Aničkou, kouknout jak jí jde bruslení. A rýma a bolení hlavy je zase tu. Tak si nadávám, že jsem ještě nepočkala. Ale ten čerstvý vzduch byl tak super 😒
Teda vy vyváříte. Já po dlouuuuuuuuhé době včera uvařila, ale jen rychlovku. Sekanou a šťouchané brambory. Máme to ještě dneska a už přmýšlím, co budu dělat zítra. Asi udělám lívance, na ty mám docela chuť a při tvorbě mě to snad nebude nutit k lítání nad mísu 😀
Já v realitce taky nedělám, ani nevím o nikom, kdo by tam dělal. Tak ti Mufy moc nepomůžu 😒

grej
autor
12. led 2009

Aha Mufy, tak to ti neporadím... Nejlepší je podívat se na internet. Tam určitě najdeš, za kolik se srovnatelný byty prodávaj...
http://realitymix.centrum.cz/hledej/olomoucky/p...

Artep - mám výborný recept na lívance bez kynutí 😉 JSou jen z kefíru. Jsou hned a jsou super🙂 Ráda je dělám k snídani s marmeládou a kysanou smetanou 😉

Jé - sekanou bych si zrovna dala. Nemám na ní ale moc dobrý recept. Nedávnou jsem zkoušela nějakou z netu a fakt nic moc 😒

artep26
12. led 2009

Grej já dělám sekačku obyč. Mleté, cibule, česnek, trocha hořčice, namočený rohlík v mléce, vajíčko, sůl, majoránka. Uplácám to, potřu hořčicí a hodím do trouby. Žádný "spešl" recept to není, taková klasika.
Mohla by jsi mi sem hodit (nebo do IP) ten recept na lívance?? Už jsi tu o něm psala a nechce se mi dělat kynuté. Ráda ho vyzkouším a určitě budou míň kalorický než ty kynuté 🙂

grej
autor
12. led 2009

Artep, mrknu doma a napíšu. Vím, že je to 0,5 l kefíru, jedno vajíčko, špetka soli a pak hladká mouka, ale nepamatuju si ten poměr. Tak mrknu a hodím to sem. Je to fakt super.

Já právě taky dělala klasickou sekačku, ale prsotě to bylo divný. Chystám se napsat mamce mýho bejvalýho. Vycházíme spolu dobře, dodnes si přejeme k narozkám, svátkům a tak. A ta dělala sekačku fakt výbornou...

mufy
12. led 2009

Já taky dělám někdy sekačku z mletého, cibule, česneku, mouky, vajíčka, strouhanky a majoránky.Uplácám z toho války a dám péct.Je to mňamka.A nejlepší je to, když si na brambory osmažím cibulku. Jé já začínám mít asi hlad.No za chvíli si dám to kuřátko.Už se těším.
A ten recept na ty lívance bych taky brala, i když teď zrovna sladké nemůžu.Musím ještě něco shodit. 😉

zihu
12. led 2009

ahoj holky..
teda grej!!!!! zase jidlo a to je teprve pondeli😀 ale recept na livance mi pro jistotu taky pak pisni do IP, diky 😉
ja dnes rano mela desne uspesne.. byla sem na ukazkove hodine cvivceni ve studioprozeny.cz a rovnou e tam nahlasila, je fine, ze vlozene penize lze libovolne vybirat za kurz, cviceni, plavani, masaze... to mi prijde super🙂
taky sem svete div se koupila dvoje tehugate... a navic v akci😀 ale ta desna zima cestou! brrrr 😠

zihu
12. led 2009

grej musim rict, ze teutonia me uplne nadchla... ted sem sice nasla, ze i inglesina (kolekce 2009) nabizi stejny system, ze "usetris" za velkou korbicku.. ale teutonia se mi vazne libi, asi se poinspiruju, snad neva😀

grej
autor
12. led 2009

Zihu - viď že je super? Já z ní taky byla nadšená... Už jsem jí doporučila i jedné příbuzné, tak jsem zvědavá, jestli si jí vybere. Jo a Zihu - má to super letní úpravu. Dá se shrnout ta látka na boudě a pod tím je to celé jen síťka 😉
To je dobře, že se ti cvíčo líbilo. Já jsem si našla na zadku a na stehnech takovou celulitidu, že je mi z toho špatně. Dumám co s tím. Cvičení moc nezvládám. Když přijdu před šestou z práce, tak jsem schopná akorát tak udělat večeři a lehnout k telce...

zanetik
12. led 2009

Ahojky berušky, tak se hlásím, nestíhám...David si včera odpoledne na fotbale přethal vazy v kotníku, tak jsme opět seděly po 10dnech na pohotovosti...to nám ten rok pěkně začíná...takže místo, aby se staral on o mě, tak skáču o kolo něj já...ještě dnes celý odpoledne zařizovala kupu věcí a ještě budeme mít úplný prd peníze z dnešní neschopenkou a jeho platem, ve čtvrtek nebo pátek až mu spadne otok jedeme na sádru, prej to tak na 5týdnů 😒
Recept na ty lívanečky někde mám...možná Grej od tebe musím kouknout do kuchařky a taky by jsme je mohly udělat...zítra budu dělat mletý, ale kuličky do rajský...
Grej tě obdivuju, takhle celý den v práci, se nedivím že jsi vyřízená...

grej
autor
13. led 2009

Ahoj holky, tak u nás dnes -8.

Zanetik - to má teda ale David smůlu ☹ To má z toho, že tak sportuje. To je samej fotbal, hokej... Nám, co se jen válíme doma, se jen tak nic nestane 😀 😀

S tou neschopenkou je to děsný. První tři dny vůbec nic, pak ti 11 dní proplatí zaměstnavatel (pokud teda není živnostník) a pak teprve něco málo od socky... Ale účetní mi včera řekla, že zamstnavatel, pokud chce, tak ti může doplatit peníze tak, abys měla svůj obvyklý hrubý plat. To jsem docela koukala, že to stát vůbec umožnil. Sice se to pak nebude zaměstnavateli odčítat z té sumy, o kteoru se mu pokrátí odvody na sociální, ale může si to dát do nákladů... Tak pokud má David hodnýho zaměstnavatele... 😉

Holky já jsem hrozná skleroza. Já na ten recept samozřejmě zapomněla ☹ Tak zítra, jo? Hned teď si píšu upomínku!!!!

Jinak musím říct, že stále dělám vajíčkovou pomazánku od Mufy a úplně jí miluju!! A na Silvestra jsem zkoušela vepřovou pomazánku, ta byla tuším taky od Mufy, a taky sklidila úspěch 😉

Hele co taková Dibdonka? Nebo Baruš? Asi maj holky doma práce s miminkama 😉

Zan, ono to tu není tak hrozný, celý den sedím u počítače. Ale i tak jsem pak vždycky unavená...

mufy
13. led 2009

Jé Grej taky bych si tu vajíčkovou pomazánku dala. Už jsem ji dlouho nedělala, no jenže u nás bych to jedla jen já,manža to nejí.

Jinak teplota dnes klesla na 36,8, MS se moc nechce,ale jak to tak cítím,tak se to rozjede určitě do pátku a v pátek půjdu do nemocnice na UTZ a snad si začnu píchat ty injekce.

U nás bylo myslím minus 7.A pořád sněží.No děs.

grej
autor
13. led 2009

Tak manža to sní. Ze začátku si liboval jak je to dobrý a poslední dobou nějak prudí, že jak je to z toho pomazánkovýho másla, tak je to takový divný. POdle mě si jen vymejšlí. Mě to náhodou hrozně chutná právě proto, že je to z toho pomazánkovýho 😉

Mufy - u Vás sněží? U nás sněžilo jen ten minulý týden jak sněžilo všude a od tý doby ani vločka...

mufy
13. led 2009

Grej tak to u nás sněží každý den.Už mě to nebaví.No ale zase je to lepší,protože lepší sníh než srajda a k tomu mokrá.

Mě taky ta pomazánka chutná hlavně z toho pomazánkovýho másla.Jé jak já bych si ji dala. 😵

Už mě začíná bolet břicho,to je zas krize. 😠

grej
autor
13. led 2009

Tak u nás jak právě pořád mrzne, tak se ten sníh drží a netaje, což je pohoda. Ono je dobře že nepřipadává. To by tady byly kalamity každý den...

No aspoň budeš mít tu MS brzy tady a brzy začneš píchat 😉

zanetik
13. led 2009

Ahojky, tak se vydám do sámošky a jdu vařit rajskou s kuličkama..
Grej i tak to vstávání do práce a celý den sedět, to mě by to už teď moc nešlo, vydržím tak 2h, pak mě holky tlačej a bolí mě mezi lopatkama...s tou neschopenkou je super info, jen pochybuju, že ten vydřiduch by mu něco dal, je spíš naštvanej, že nejel tento týden do Letů u Prahy dodělávat ty domky, měl co dělat, aby mu dal aspoň stravný od září do prosince co tam jezdily a výplatu měl 13tis.jako by tady chodil na 8h...
U nás taky už nesněží a jen mrzne, ale sněhu máme dost, sjezdovka valí o 106.

mufy
13. led 2009

No tak u nás taky mrzne,takže břečka není,ale až to bude tát,to bude děs.U nás sice sněží,ale je to takovej ten poprašek.Cesty jsou všechny pořádně zasněžené. To mám jet za chvíli na celnici,tak snad dojedu v pořádku.

No už se celkem těším,až začne zase to kolo injekcí a prohlídek.Já bych snad raději brala IUI než IVF.IVF bych si chtěla nechat na duben nebo květen.

Zan nazdárek. Ty kuličky k rajské děláš ze sekané?A normálně je pečeš?

zanetik
13. led 2009

Mufy jen jsem je udělala jako sekanou a dala jsem je vařit společně s rajskou nepekla jsem je.

mufy
13. led 2009

Aha tak uvařit je. No to taky zkusím. Rajskou jsem už neměla jak dlouho.

grej
autor
13. led 2009

Mufy - já když třeba dělám plněný papriky a zbyde mi mletý, tak to taky jen tak nějak ukoulím a hodím to do tý omáčky...

Holky vzpomněla jsem si a píšu recept na lívance z kefíru!!

Lívance z kefíru

250 g hladké mouky
0,5 l kysaného mléka (kefíru)
2 vejce
1 lžíce cukru krystal
sůl, olej

Žloutky rozšleháme v kefíru, přidáme špetku soli, cukr, hladkou mouku a vše rozmícháme na hladší lívancové těsto. Z vychlazených bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme do těsta.

Smažíme z obou stran v oleji. Podáváme dle chuti třeba s marmeládou a kysanou smetanou, tvrdým tvarohem nebo s rozmíchanou lučinou s mlékem...

Je to fakt rychlovka a je to supr. Zkusím Vám to hodit do IP, ale nevím, kdo všechno to po mě chtěl... Tak kdyby chtěl ještě někdo, tak napište.

mufy
14. led 2009

Grej no super, že sis vzpomněla.Až nebudu držet dietku, tak si je udělám. 😉

Já jinak plněný papriky peču a když mi něco zbyde, tak to ukoulím a taky upeču.

Holky nevím,co se děje s mým tělem, jsem zmatená. Dnes jsem 31 DC, MS nikde ani náznak, čípek pořád tvrdý a teplota dnes byla 36,6. Co mám dělat, když třeba do pátku nepřijde? Ani nešpiním,což jsem vždy měla a teď nic.To je jak naschvál, když mám začít stimulovat.Kdyby aspoň byla teplota vysoká.Ale takhle....Poraďte.... ☹

grej
autor
14. led 2009

Ahoj holky, tak u nás zase -10. Ale slibují trochu oteplení, tak uvidíme...
Dnes jdem na ten velký UTZ. Ale až v šest večer... Zanet - ty jdeš taky na kontrolu, co?

Mufy - pokud teplota klesá, tak myslím, že to přijde. Já jsem se podle čípku moc řídit nemohla. Před MS si tak nějak dělal co chtěl, správně ukazoval leda kolem ovulace.

zihu
14. led 2009

ahoj holky.. grej diky za recept, urcite brzo vyzkousim🙂
mufy.. cipek jeden neposlusny 😠

mufy
14. led 2009

No jak říkám holky, pokud nepřijde do pátku, budu muset jít v sobotu do centra třejmě pro injekci.Protože to bych měla skoro týden zpoždění.Ještě se mi to nikdy nestalo, max. před 8 lety.Jinak jsem měla cykly přesné jak hodinky a když se to zpozdilo, tak max byl zrovna 31 DC.Ale nikdy více.A to jsem navíc brala prášky.
Čím by to mohlo být?

Grej tak ať vám ten velký UTZ dopadne dobře.

michina
14. led 2009

AHoj holky,
Mufy nezoufej, já mám po všech těch stimulacích a tom všem stresu MS delší o týden, měla jsem vždy přesně 27 či 28 dní a ted 33 - 35 žádná křeč. Což mě taky rozčiluje.. Takže bych klidně ještě vyčkala, kdy máš začít stimulovat?

Jinak, řeknu vám, víkend na chatě byl úžasný.. Nádherná chalupa s ústředním topením, leč teplá voda tekla jen čůrkem a moc tepla nebyla, ale to se dalo přežít. Při příjezdu bylo v chalupe 0 stupnu, neb rodice kamaradky omylem vypli hlavni jistic, takže topeni netemperovalo. O to více se pilo, aby bylo teplo z nuly v 20,30 h jsme to vyh¨nali na 25 stupnu o půlnoci, to už fakt bylo na krátký rukáv. A jak sjme vyvádeli! Včera jsem se dívala na fotky a manža se me ptal, čemu se tak řehtám 😀 Kreslili jsme si po těle lihovým nesmývatelným fixem ježky, hady s ušima, hvezdy na čelo, nosili brýle s asi 12 diptriemi a k tomu si chlapi učesali malé culíčky na čele, vařili guláš s tolika cibule (to vařil manža 😵 ), že sjme z ni vsichni brečeli, no zábava parádní. Sjezdovky taky prázne (sice snehu trosku pomalo, chtělo by to vícd snezit), a v nedeeli byla navic vymetena obloha, že jsme prijeli az v sedm vecer, protoze jsme lyzovali do roztrhání těla.. 😀

michina
14. led 2009

Grej, držím pěstičky na velký UZ! 😉

grej
autor
14. led 2009

Michi - jé tyhle kalbičky ti závidím 🙂 Už jsem takovou pořádnou nezažila ani nepamatuju... Muselo to být super!! Je to dobře, jen se pěkně odreaguj...

Díky holky za držení palců. Jsem zvědavá, jak je prcek velkej.

Mufy - no já stejně furt myslím, že když ti teplota klesá, tak MS dorazí... Jen se ti asi fakt opozdila ovu... Být tebou, počkám ještě přes víkend a kdysž nic, tak to řeším až v pondělí...

sroubek
14. led 2009

ahojky..teeeda zanet 30tt...to je mazec a grej...jsem zvědavá...apapa a držte se a holky michi a mufy ..a´t vám to vyjde

jenom poznámečka..jak jsou kolem mě všichni těhotní..tak začínám mít roupy ale viděla bych to na povolení uzdy až v květnu....a pokud to bude zase chvilku trvat..atk to bude tak akorát a když to bude dřív..nebudu se zlobit...papa

máme 7440g a 65 cm...a máme atopickej ekzémek..ale snad bude lépe..pro jistotu jdeme do bazénku se slanou vodou..už se na to moc a moc těším...🙂)
😵

artep26
14. led 2009

Ahoj holky,
Grej díky za recept, pak už jsem se sem nedostala a včera jsem zase proložela celý den.
Držím palec na UTZ 🙂
Mufy taky bych ještě chvilku vydržela a pak bych mazala k mudrovi.
šroubku máš chutě, jo ?? 😀 😀 😀
Michi tak to je dobře, že jste si chaloupku tak hezky užily 😉 Já po kalbách ani moc netoužím, každý den si připadám jako po velké párty, tak mi to ani nechybí 😀 😀 😀

mufy
14. led 2009

No já si taky myslím,že brzy dojde, dneska mě bolí šíleně břicho.Tak snad půjdu do nemocnice už v pátek,abych to měla za sebou.A když ne v pátek tak v sobotu.
Michi jinak stimulovat jsem měla právě jak dostanu MS.A budu si píchat Fostimon, snad budu mít 3 vajíčka, raději bych totiž šla jen na IUI než na IVF.No uvidíme.

Michi to muselo být žůžo na chatě.Jen si to ještě užívej, za chvíli už nebudeš moct. 😉

Grej no a ty ještě dlouho na takovou pařbu nepojedeš.To víš, jak přijde miminko, budeš muset být stále u něj.