Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
19. čer 2008

No když už nedorazila, tak doufám, že už to vydrží aspoň do dovči 😉

Taky jsem ráda, že mi nic není. Už mě jen bolí břicho a to spíš asi jen z toho, jak mi to včera mačkali...

mufy
19. čer 2008

Snad to nic nebude. A s tou ovu fakt počkej. Třeba ti to vyjde na dovolenou a tam se budete pěkně snažit. a z dovolené přijedete už 3.

mikulka
19. čer 2008

Ahoj holčiny, tak co nového?

Grej, ty jedeš na dovču, kdy a kam? 😉
Mufy, co ty, jak pokračuješ, bude teď IUI?

Já byla dnes u zubaře na prevenci v těho, opravil mi plombu, byla naprasklá, po porodu by jí vyměnil, teď mě prý nechce trápit.
Jinak jsem asi před týdnem byla na kontrole, mám namožené břicho (blbý vyklízení věcí!), tak mám klidový režim a magnesium. Nesmím moc jezdit autem a také chodit po schodech, aby se děloha nenamáhala a neotřásala. Měla jsem jet na chalupu, ale musela jsem to odložit. Je fakt, že v autě mě břicho bolí hodně, zvlášť atdy po Praze. ☹ Jenže zrovan teď, když potřebujeme shánět věci dobytu, je blbý, že nemohu do auta. Snad by to nevadilo tak jednou týdně kratší vzdálenost.

šroubku a báro, když se tu objevíte, prosím vás, jak probíhá ten zátěžový test na cukrovku?

divabara
19. čer 2008

Ahoj holky,
tak vidim, ze bojujete, jak se da...hlavne at uz je lip!!!!!

Mikulko,ja na ten test jdu zitra rano...Co jsem slysela, tak mam prijit nalacno, pak mi vmeou krev, pak neco sladkyho vypiju, pak 2 hodiny cekam a pak mi zuase vemou krev,ale je to jen z doslechu...Takze tam nejspis s sebou seknu...Ja mam bohuzel manzela pryc a tak to musim nejak zvladnout...Pak poreferuji blize...

Jo, jinak jsem taky slysela ze rizeni neni moc dobre, ze se tam jako pohybuje ta panev a tim padem i deloha, tak sjem to omezila na kratke vzdalenosti...KLidovy rezim urcite pomuze !!! U me se brisko taky ozyva,ale minuly tyden na kontrole bylo vse OK, pani dr. merila i cipek a ma delku 5cm,coz je pry dobry...tak tomu verim.

Tak zatim a preji krasny vikend vsem,my se chystame na kone (ne jezdit, ale koukat)

smilers
19. čer 2008

Prominte, ze Vam semlezu jentu davam ten zatezovej test na cukrovku, ja si ho teda prosle jeste nez jsem byla tehotna

Cukrovka se diagnostikuje pomocí zátěžového testu s glukosou (hroznovým cukrem) - oGTT. Někteří lékaři jej předepisují automaticky každé těhotné (potom se provádí mezi 22-24 týdnem těhotenství), jiní ho provádí pouze tehdy, je-li podezření, že by se u těhotné ženy onemocnění mohlo vyskytovat. To se může stát například v případě, že žena měla cukrovku v předchozím těhotenství, že jí trpí někdo v rodině či že v tomto těhotenství má problémy, které pro výskyt cukrovky svědčí (třeba opakovaně cukr v moči).

A jak test probíhá? Přijdete ráno nalačno k lékaři (pravděpodobně vás spíš pošle rovnou do specializované laboratoře), kam si přinesete ranní moč na vyšetření,. Pak už vás čekají tři vpichy do prstu - prvním se odebere krev ještě nalačno. Potom vypijete (nejlépe na ex) roztok z čaje a glukosy, který se dochutí citronem (to aby se přebila ta příšerně sladká chuť a čaj byl aspoň trochu poživatelný :o) ). Další odběr krve následuje hodinu po vypití roztoku a třetí za další hodinu. Spolu s odběrem krve dostanete nádobku a bude po váš požadován další vzorek moči. Teprve potom se můžete normálně najíst a napít. Počítejte tedy s tím, že v laboratoři strávíte minimálně dvě hodiny, a vezměte si s sebou třeba nějakou hezkou knížku na čtení.

V některých laboratořích se může způsob přípravy roztoku lišit, například mohou mít k dispozici už svůj předem naředěný.

grej
autor
19. čer 2008

Tak jsem zpátky. ale nevyšetřená. Dřepěla jsem tam hodinu a za tu dobu šel dovnitř jeden člověk. A přede mnou jich bylo ještě pět. Tak jsem se zeptala, na jak dlouho to vidí, že už je mi dobře a potřebuju jen zkontrolovat, tak mi řekli že neví, záleží jak "MOC" budou ti ostatní nemocní. Mno, zeptala jsem se, jestli můžu přijít po práci, že tam nemůžu takhle čekat, tak mi řekli to ať nechodím, že to je ambulance. Tak jsem řekla že půjdu domů. A oni že jak chci.
A přitom tam sestřička jen seděla a s doktorem krafala 😖

Ahoj Mikul, jedem do Chorvatska a teĎ v sobotu. Nejdřív se teda ještě stavíme v Budapešti a pak budem pokračovat do Chorvatska. Ještě nevíme místo, najdeme něco na blind.
Musíš být na sebe opatrná... Jenže to by člověk nemohl dělat vůbec nic, co?

zanetik
19. čer 2008

Mufy taky mi je divný, že nepozná jestli ovu byla nebo ne...jen říkal, že tam je trochu tekutiny a nic víc a po prázdinách na kontrolu, to neví jak dlouho se snažíme...no nic jistí to v září CAR

Jinak mě bolí asi pravej vaječník...myslím si že ovu možná nebyla proto dlouhej cyklus...

mufy
19. čer 2008

Zanet tak to já bych se teda zeptala pořádně.Vždyť to je tak dlouhá doba,co máš ten cyklus.No však uvidíš,do září času dosta a pak už to budete řešit přes CAR.

Grej když už ti nic není,tak je to dobře.Do dovolené musíš být fit.

Mikulko na IUI jdu příští týden. A měj klidový režim,miminko je nade vše. 😉

grej
autor
19. čer 2008

No a vypadá to, že ovu leze i na mě. Začíná mě bolet vaječník. Napadlo mě, že se asi tělo rozhodlo, že raději ovu odloží, když mi nebylo dobře...
Holt - příroda to dobře zařídila 😉

zanetik
19. čer 2008

Mufy to uteče, už je konec června, prázdniny se překulej a v srpnu se objednám na září...

mufy
19. čer 2008

Grej já ti to říkala, však ona potvůrka přijde,tak se poctivě tulte. 😉

Zan máš recht, nějak rychle to všechno utíká. 🙄

No nic holky, já už jdu domů, zítra tu nejsem,mám dovču a v pondělí přijdu později, jdu na UTZ před IUI.

Tak papa

Grej jestli jedete už v pondělí,tak šťastnou cestu. 😉

grej
autor
19. čer 2008

Páááá Mufy, taky se měj krásně a děkuji za přání. Už se teda neuvidíme. My odjíždíme už v sobotu. Asi bych měla začít balit 😅
Papa a ať ti dopadne dobře IUI!!

zanetik
20. čer 2008

Ahojky a dobré ranko, včera jsem se nestihla zas ani rozloučit, vždycky před konecem prac.doby největší frčák...

Tak jsem zvědavá kdy MS dorazí, včera mě bolelo břichok,ale jako v pupíku a při zakašlání...tak doufám, že do 10dní ...v pondělí mám zavolat na výsledky HCG snad nezapomenu, protože stejně počítám že nic...

michina
20. čer 2008

Tak já se tam včera nedovolala, volala jsem tam dvakraát na 2 různé čísla, tak to zkusím ještě dnes (Fertimed).. 😠

zanetik
20. čer 2008

Michi a jako celej den to nikdo nebral, nebo bylo obsazeno? To je divný, třeba maj dovču tento týden...

grej
autor
20. čer 2008

Dobré ranko🙂
Dnes fakt vypadá, že se jim vyplní předpověď. Je sice teplo, ale už se honěj tmavý mraky☹

Michi - to jsou flákači, co? Když se takhle nemůžu někam dovolat, tak jsem akorát vzteklá, že já musím být pořád na telefonu a ostatním je to fuk 😠

Zan, snad jo, snad MS dorazí brzy... Nebo konečně přišla ovu...

Já měla včera typický ovu bolesti, tak snad už to konečně přijde. Nejlepší by to bylo až tak za pár dní, aby to vyšlo na dovču, ale při mým štěstí to přijde někdy v sobotu nebo v neděli, kdy akorát budem na cestách 😒

lenickan
20. čer 2008

Krásné ráno holky. Tak jsem tu, ještě sem nepřečetla co se tu dělo včera. Ale hlásím, že jsem jíž 32DC a mrcha stále nikde. Prsa nalítá, bříško pobolívá jako na mrchu ale ta si dává na čas!
Včera jsem měla dovolenou sháněly jsme pro maminku šaty na svatebtu...🙂 ale máme je a do krámu nevlezu dříve než pro zimní boty🙂

grej
autor
20. čer 2008

Ahoj Leni, to je vopruz, shánět věci na svatbu, co? To bylo snad to nejhorší, co jsem absolvovala. Když víš, že prostě něco koupit musíš a oni nemaj nic, co by se ti líbilo 😠

Teda holka na tebe jsem zvědavá... Tipovala bych to, že až se vrátím z dovči, tak už budeš mít u svýho jména číslo 😉

lenickan
20. čer 2008

Pro mne pro nastávajícího pro tatku všechno bylo relativně v pohodě ale pro maminku to bylo náročné...
Ale máme to za sebou jsem spokojená, že jsme koupili fakt pěkně!!!

Grej jak budu mít u svého jména číslo?🙂 jako termín? To asi ne, fakt si spíš myslím, že se mrcha někde fláká... no jo ale zase jsem měla ten utroš. Uvidíme. Spíš si přes poledne udělám test🙂

grej
autor
20. čer 2008

Jojo Leni, myslela jsem počet týdnu těhu 😉 No uvidíme...

Taky jsme nemohly dlouho pro mamku nic sehnat ale taky jsme nakonec vybraly supr 😉

lenickan
20. čer 2008

Taky vyrázíme zítra na dovču... tak jsem zvědavá. Myslela jsem, že na dovče budu v období ovu po stimulaci klostíkem, ale jak to tak vypadá tak se to celý protáhne... ale když to tak příroda chce🙂
Ještě, že už je pátek

beras
20. čer 2008

Michi ve Fertimedu jsou každý den .Jsou tam dvě sestřičky a když mají pacientky tak telefon nezvednou.Prostě to musíš prozvánět.Ale neboj určitě se dovoláš.

zanetik
20. čer 2008

Tak jak to jde? Mě se chce hrozně spát, u nás se úplně zatáhlo, tak jsem šla radši vytřít kancl a teď jdu na oběd, zatím mám klid,ale je pátek tak po 13h počítám, že vypukne blázinec...

Grej ty ho už asi máš viď? Aspoň u mě před odjezdem na dovču i po ni je blázinec...

lenickan
20. čer 2008

Tady je taky zataženo... už se těším až vyrazím do ulic, koupím v lékárně test a zkusím🙂

michina
20. čer 2008

Už jsem se dovolala, hurá!!! Sestřička byla fakt šíleně milá. Vysvětlila jsem jí, že jsme z OV a že bych si potřebovala vybrat termín. Říkala, že pohovory dělá Sobe (to už víme, že, hehehe) jen PO+ÚT v 8, 9, 10 a pak 14.15,16 h a pak jiné dny dle toho, jeslti tam je. Tak jsem říkala, že by se mi hodilo úterý 16,00h, kdy mají volno. A ona, že hned 1.7. Jenže to jsem musela odmítnout, manža na začátku měsíce nemůže kvůli mzdám, takže jsme objednaní na 8.7. v 16,00h. Říkala, že pokud nebudu mít MS, tak mi hned udělají gynekologickou prohlídku a manžovi určitě spermiogram. Nemáme si zapomenout kartičky pojišťovny, občanky a doporučení od lékaře, pokud máme. Hurá!!! Hned mám lepší pocit, že se něco děje a že už se to blíží... 😀 😀 😀 Ale to asi znáte, že? 😉

grej
autor
20. čer 2008

Naštěstí je tu při pátku klid, tak mě aspoň nikdo neruší a dodělávám všechny věci, abych měla čistý stůl. Tak jsem ráda...

To k vám asi došlo to co tady u nás bylo ráno. To byly hnusný černý mraky. Ted už jsou jen bílý mráčky občas a spíš svítí sluníčko 😉

zanetik
20. čer 2008

Tak u nás už ty mraky taky odcházej a pomalu vysvítá sluníčko, tak uvidíme...

No vidíš Michi, tak to je super to je od úterý za 14dní, to uteče jak voda...

Jsem se pěkně přežrala a teď mi je zle 😅 měla jsem čevabčiči se syrovou cibulí,takže líbačka dnes moc nebude 😅 a ještě zelný salát s paprikou, tak mi je po něm pěkně těžko...

Leni jak to píšou v letáčku Utrogestanu do kdy má přijít MS? Já jsem třetí den po injekci,tak čekám max. týden a pak nevím...

grej
autor
20. čer 2008

Super Michi!! Jojo, já po tom měla taky bezva pocit, že už se něco děje a že už jsem "skoro těhu" 😀

Já v rámci diety pořád jím málo, dnes mám jen bramboračku. Nechci do sebe taky nic tláskat, když mi předtím bylo blbě... Nic jsem sice zatím nezhubla /teda vážila jsem se ten den co mi bylo blbě a co jsem celý den nic nejedla, to byly 2 kila dole, ale to se nepočítá, že jo.../, ale cítím se mnohem líp. Nejsem nafouklá, hned mám menší břicho, tak snad to vydrží 😉

Zan - v letáčku podle mě nepíšou nic. Jen se tak nějak bere, že cca do tří dnů po dobrání by měla dojí. Jsou i holky, na který to nefunguje a který MS dostanou i když Utroš berou - viz moje švagrová...

lenickan
20. čer 2008

Ahoj... tak jsem si dělala test.. a hádejte!!!!

lenickan
20. čer 2008

Nic, prostě je negativní. Takže ta bestie se fláká, aby mě zkoušela a napínala. Já už chci dlabat klostík! Snad pomůže!