Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

artep26
8. zář 2008

Zanet dnes jsem se na neschopenku ptala, je to prý 60% z 90% platu, pak se to prý někdy na 3. měsíci neschopenky zvedá asi na 72% z 90% platu. Takhle mi to bylo ve zkratce řečeno, tak nevím 🙂

grej
autor
8. zář 2008

Artep - jojo, Prednison je na snížení imunity a tedy na to, aby se zmenšila tvoje reakce proti případnému plodu. Abys ho prostě nebrala jako cizí věc v těle.
Pomodlila se? 😀 😀 😀 😀 No, musela bych mít jistotu, že ty modlitby fakt zaberou 😀

Mufy, jistý to ještě není. Minule jsme taky šli na ET až třetí den a pak nám řekli, že hned druhý den to jedno embryjko vzdalo...

Zan - ono je to těžký. TeĎ už se daj sehnat fkat levný věci,a le zase - kdyaž je to moc levný, tak bývaj drahý náplně. Chce to holt vypozorovat všechno...

divabara
8. zář 2008

No, artep, je mi jasne, ze na vymodlena miminka myslime 24 hodin denne, at uz se jedna o IVF nebo o prirozene pocata miminka, jinak to ani nejde, i ja myslela na to svoje porad, ale nekdy clovek zapochybuje, a tim ubira energii...ono je rozdil mezi tim myslet na ne a vylozene posilat k nim energii...no ale ja jsem pres tyto veci trochu magor 😀 No a kdyz budou miminka nabita pozitivni energii do konce zivota, tak je to jen dobre 😉

grej
autor
8. zář 2008
grej
autor
8. zář 2008

http://www.softcom.cz/produkt/canon-pixma-mp520...

tohle je trochu dražší, ale zase tam jsou levnější náplně...

divabara
8. zář 2008

Zan, my mame Canon pixma 520 a jsem s ni spokojena...nejdriv jsem bojovala s tiskem fotek,ale uz jsem si na to ovladani zvykla.Ale to je spis tim mym nadanim pro techniku 🙂) Je treba pro tisk fotek koupit kvalitni foto papir...
To kopirovani je trosku pomalejsi,ale kdyz nekopirujes tisic stranek, tak je to v pohode...

artep26
8. zář 2008

My máme nějakou obyč, je tam skenr, kopírka atd. a jsem s ní spokojená. Náplně komplet stojí asi 600 Kč a vydrží nám asi půl roku, ale my toho moc netiskneme, max. když dělám DPH 😀

lenickan
8. zář 2008

Krásný den holky🙂 tak co nám ten nový týden přinese..?
Už aby byl pátek🙂

mikulka
8. zář 2008

Ahoj holky,

Grej, tak to yvpadá dobře, snad vydrží všechny tři. Oni ti poradí, jak to udělat se zavedením. ALe nevím, zda bych nezavedla pak tři? To rozmrazení nemusí jedno přežít. Ale asi je předčasné nad tím přemýšlet, uvidíš, co ti řeknou, jak se budou dál vyvíjet.

Báro, a ty destičky, to má souvislost s anémií? Mně řekli, že mám pokročilou anémii, tak nevím. Teď jsem četla, že se někdy po porodu musí dávat i krev! To mě teda vyděsilo.

michina
8. zář 2008

Ahoj všem!!
Grej, nesmíš ztrácet naději! Důležité je, že tam vajucha byly. Ted je důležité, aby se pekne vyvíjely, zatím se nestresuj, kolik jich zavést. Já bych to nechala na doktorech, uvidis, co ti reknou. Sami uvidi, jak moc se vyvinuly, jaké mají šance a kdy ti je zavedou.

Artep, držím palečky při stimulaci!!

Zan, at už máš ctvrtek a těhu průkajdu!

JInak, holky, vaše pocity zažívám před MS. Ještě než se spustí, tak cítím, jak mě uvnitř všechno bolí, nemůžu na velkou, jen když mám plnější močový měchýř, tak už mě tam tlačí a pak taky když to jde ven, tak je to taková bolavá úleva. A když se mi konečně po dvou dnech podaři vyplodit nějaký ten vetší bobek, bolest najednou pomine a spustí se MS.
Nocméně stavy při velké straně na omdlení znám taky, občas mě to chytne při nějakém střevním průjmu, to pak bublají všechny části střeva, strašně to chce ven, mě je zle, mžitky před očima, přestávám vidět, mám pocit že omldím přímo na míse.. Pak je to venku a mě se uleví..

Tak toliko z mých gastro-intestinálním potíží při pondělku... 😀 😀 😀

lenickan
8. zář 2008

teda holky, to zní šíleně.
Nic takového jsemnazažila...

Dala jsem manžovi papíry na ten spermio. Seděl, koukal na to a říkal no jo že půjde, ale začal to řešit technicky tak se tlemil🙂 bylo vidět,že je z toho rozhozený ale půjde🙂

michina
8. zář 2008

Já už chci taky stimulovat!!! 😠 😅 🤐 😉
Zajímá mě, jak bude moje tělo reagovat! 😉

Vcera mi manža povída, že by bylo uplne super, kdybysme mohli mít dítě bez těhotenství. Já na něj vykulila oči, jakože proč, že to je řpece krásný kus života ženy. A on, no právě, ale budeš protivná, budou se ti měnit nálady, a já to budu muset všechno zvládnout. 😀
Srandista!!
Už ho trénuju, když jdeme z nakupu a nesem spolecne tašky, tka ho upozorňuju, aby si toho užil, že za chvíli už to bude muset tahat sám. A kdo mi bude prát? Tak, pračku, že mu zapnu, ale asi to bude muset sám pověsit, takže se musí koukat jak. No a se žehlením, u toho nemůžu dlouho stát, takže si bude muset osvěžit své žehlící schopnosti 😀 Tak se vyděsil. Ale raději tedm aspon se bude pomaličku připravovat, tak se musí na chlapy!
(Uvidím,e jestli to k něčemu bude, protože pak pronesl, že to bude vozit k mamince na praní a žehlení, anebo že ji rovnou k nám přiveze... 😎 )

michina
8. zář 2008

Lenicko, manža byl taky trosku nervozni, mel strach, co kdyz se mu to nepovede... 😎

grej
autor
8. zář 2008

Leni - tak to buĎ ráda, protože to je fakt hrozná bolest. Navíc si od ní nijak nepomůžeš... Já kdybych si první dny MS nevzala denně 3 brufeny, tak ani nedojedu do práce. Krize. Ale pak už je to lepší.

Zan - hurá" Průkajda🙂 To se těším na první pořádnej obrázek 😉

Já vím holky, že je brzy nad tím vším přemýšlet. Ale nechci být pak překvapená, až to tam budem před embryoložkou řešit. Navíc - rozhodování na rychlo není vůbec moje silná stránka 😉 Jak se znám, tak stejně dám na to, co mi řekne doktorka nebo jak se rozhodne manža...

Leni - supr! Všichni chlapi sjou z toho rozhození, to je normálka. A když to obrátí ve srandu, tak je to dobrý 😉 Ten můj se zase ujišťoval, že tam půjdu s ním a že mu s tím pomůžu 😉 Ačkoli se to teda nesmí. Myslím. Nakonec jsme vzorky na spermio odebírali doma a rovnou to tam vezli. Tedy - odebíral vždycky manža sám.

divabara
8. zář 2008

Mikul, ta anemie spise souvisi se zelezem, ale jestli ti dr. nedal zadny aktiferin nebo neco v tom smyslu, tak je to asi v poradku? Jinak ja mam taky sklon k anemii, popijim na to koprivovy caj - ted 1 salek denne.
Ty desticky spise souvisi s krvacenim. Kdyz je jich malo, clovek pak vice krvaci, tak asi kvuli tomu me ted hlidaji, kdyby nahodou byl nejaky komplikovany porod nebo tak...Ale treba se to za ten tyden spravilo..jak tady jednou psala Michi, pry by jich muselo byt pod 100 000, a ja mela minule 128000. V dubnu jsem mela teda 160 000...No uvidime, ale ja jsme proste rizikova uz jen dle papiru, tak me hold hlidaji vice...

michina
8. zář 2008

Já jsem stejná, Grej. Nechám si stejne poradit od doktorů, co doporučí. Nějaký názor na to máš a pak to spojiš s tím od doktrorů a výsledek se bude sám tam uvnitř nabízet. Manža tě podpoří a je to! 😅 Neboj se, to zvládnete! Nebo se to nějak samo vystříbří.. 😵

lenickan
8. zář 2008

Michi - no přesně, se bojí. Ale on má fobii z nemocnic vůbec. No uvidíme🙂 na kdy se objedná...resp. kdy tam zavolá....
Grej - je fakt, že někdy mám ¨první den taky šílené bolesti, že se nemůžu ani narovnat a musím taky na fungovat na brufenech, ale to mám tak 2x za rok....

Je hrozný to čekání na výsledek testů....

No ještě jsem ho motivovala tak🙂 že pokud jsem třeba těhotná ted tak nikam nebude muset. Takže říkal, že vlastně teda máme ještě dva měsíce (objednací lhůta) šanci🙂 Asi z něj bude kanec jako ze začátku🙂

michina
8. zář 2008

Bari, to je dobře, že te hlidaji. Jste prece dva, takže mají dvojnásobnou kontrolu. A aspon kdyby neco, můžou hned reagovat. A to je dobře. Všechno dobře dopadne!! 😵

artep26
8. zář 2008

😀 Přesně stený problém řešil manža, že mu to nepůjde a tak. Tak jsem ho uklidňovala že je šikula, že to učo zvládne 😀 Chtěl taky ode mě pomoc, že půjdu s ním. Ale nebudeme tam přece dělat divadýlko
😀 😀
Zvládl to vždycky, tak ať se toho Leni nebojí.
Ahoj Michi 😀
No děvčata mně je zle jako blázen, asi tady vrhnu. Od rána jsem měla 1 jogurta a mám pocit, že se asi po ...
Já před MS mívám spíš srajdu (pardon 😀 ), to je známka že už se to blíží. Tentokrát ale nic, až dnes 😅 😕 (2.DC)

lenickan
8. zář 2008

já mívám při MS - ehmm srajdu🙂

artep26
8. zář 2008

😀 tak jsem ráda že nejsem sama 😵

lenickan
8. zář 2008

Taky se bojí výsledku...
Dá se holky nějak usuzovat pouhým okem? Vím asi to je blbost ale jako třeba

husté bílé - kvalitní
řídké průsvitné - méně kvalitní?

artep26
8. zář 2008

Tak to ti teda neporadím, já to nikdy nezkoumala 🙂 , ale myslím si že asi ne.

michina
8. zář 2008

Jj, Leni, to je dobrá motivac ena více tuleníčka. To by mohlo zabrat!
¨
U nás je to kupodivu stejné (myslím frekvence tulení) jako před laparkama. Měla jse strach, ž ekdyž už ted nebude proč, tak nebude nic, ale když to člověk dělá jen opravdu pro potěšení, asi odpadne stres a pocit povinnosti a je to super! Někdy až koukám! 😵

grej
autor
8. zář 2008

Jak jsme každá jiná, co? Já trpím zácpou tak 4 dny 😀 ALe jako fakt krušnou 😉 Nepomáhá ani mlíko 😉

Leni - a nemůžete to udělat doma? Že by byl manža klidnější? To jsi na něj uhrála dobře. Když nebude těhu, tak si budeš aspoň dva měsice užívat 😉 😉 HOlt jsme my ženský hlavy 😀

Artep - ách jo... to mě mrzí... No ale zas ti třeba nic nebude po OPU... neboj, ono si tělo za chvilku na ty hormony zvyklne a bude líp...

Michi - tak to já doma ni nezkouším, ž eby měl prát nebo tak.. To doufám, že pak přijde samo 😉 Nechci ho tím nervovat ještě před těhotenstvím 😀

lenickan
8. zář 2008

To můžeme🙂 nebo někde v lesíčku poblíž, ale on se zase bojí, že by to mělo vliv na kvalitu. Ptala jsem se na to doktora a on říkal že na ten základní spermio to nevadí, hlavně zachovat tělesnou teplotu.
No jooo ale je lepěšík, když se to nabere a hned zkoumá ne??

lenickan
8. zář 2008

máme to do pronatalu🙂

grej
autor
8. zář 2008

Leni - tak to taky nevím. Já sice vypozorovala, že když máme delší abstinenci, třeba pět dní, tak je to právě pak hustý a bílý a naopak, když je to čerstvý, tak je to průsvitný a tekutější. Když jsem si volala do CAR, jak "staré" by měli spermie na odběr být, tak prý je to jedno. I starší i čerstvý můžou být dobrý...
To jsem ti moc neporadila,co? 😀

Určitě je to lepší, když se to zkoumá hned, ale taky myslím, že na to první spermio je to jedno. Když to tam odvezete do hodiny (třeba v podprsence 😉), tak by to mělo být v poho. A kdyby byl nějaký blbý výsledek, tak je to nejmenší to zopakovat tam přímo na místě, že jo, aby se vyloučílo nebo potvrdilo, že to bylo tou dobou dodání...

lenickan
8. zář 2008

hmmm ... to si musí rozhodnout on sám, kloní se k odběru na místě tak já do toho nekecám. O možnosti doma ví tak uvidíme.

hmmm asi to konzistencí nebude🙂 já tak dedukuju🙂

mufy
8. zář 2008

Holky já vás nestíhám ani číst, jak jste se rozjely v povídání. 😀

Grej dej na doktorku a nebo si už pomalu začněte povídat o tom, co kdyby zbyly všechny 3. ( nechat si je zavést nebo jen 2???) To už musíte sami. Ale dobře to dopadne.

Michi však se už za chvíli taky dočkáš.Už to máš za pár. 😉

Artep už začala,to tu bude najednou těhulek. 😵

Leni my jsme vždy raději šli u nich do kabinky,aby to nemělo vliv. Ale jinak se to prý má nechat v teple, nejraději do ponožky a za podprdu.