Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
30. bře 2010

Dobré ránko, holky.
Právě jsem přijela z kontroly, posunují mi stimulaci, je tam cysta ☹ Mohla jsem si ji nechat propichnout a posunout to o par dni, anebo nechat prijit MS, dalsi antikoncepce a pak terpve stimulace. Rozhodli jsme se s manželem, ž ezásahu do tela uz bylo dost, takže pockame mesic, kdyby se pak cysta vytvořila znova, což klidně může, pak už si ji nechám odsát. Trošku jsem zklamaná, už jsem byla načasovaná, ale zase jsem nachlazena, mám rymu a pristi týden nas ceká oslava padesátin nase hodne dobre známé a deláme ji obrovskou akci jako překvapeni, takže tam aspon muzu jit. Takže klady asi převazuji.Co je mesic proti tolika mesicum cekání? To jeste vydržíme, když je to pro dobrou vec. 🙂

grej
autor
30. bře 2010

Ahoj holky,
teda Michi, takovejch překážek... Ale je fakt, že je lepší, abys byla úplně v pořádku. A další klad - aspoň nebudeš rodit na Vánoce 😉

Mikulko, Kačka začala spát trošku líp od středy. Usne v půl deváté a první vstávačka až kolem jedné - druhé. Takže super!!

grej
autor
30. bře 2010

Ani se mi to sem nechce psát, když vám to zas odsunuly - ale mám novinu.

Jsem v 7tt... Od porodu jsem měla jednu regulérní MS... Takže očividně funguju, jen prostě předtím fungovala psychika.

mufy
30. bře 2010

Grej moc a moc gratuluji, i když ono to je asi na tebe moc brzy,že ? Nebo ne?Ale hlavně,že se to podařilo bez pomoci doktorů. 🙂 Fakt nádhera.Moc krásná zprávička.A už jsi byla u doktora?Kdy máš termín?

Michi to mě mrzí,že se to posouvá,ale zase si v létě užiješ oslavy a bečky a já nevím co ještě a pak se na to vrhneš odpočatá a podaří se to.Já tomu moc věřím.

Já byla včera u doktora a jsem zklamaná,protože mi nedělal UTZ a já se tak těšila,že uvidím toho našeho broučka a řekne mi,jak vyrostl.Ani nevím,kolik měří. ☹ A nemám další fotečku.Ale za dalších 14 dní jdu na další KO tak snad už UTZ bude dělat.

grej
autor
30. bře 2010

Mufy, termín bych měla mít tak nějak 20.11. U doktora jsem byla včera, už buší i srdíčko a prý jsem 6+2tt. Na kontrolu jdu až za měsíc, taky mi ani fotku neudělal... Jé - to mi připomělo, že se musím objednat na první screening. Prý se musí objednávat už takhle brzy, že jinak není místo...

Srazík bych klidně dala!!! Snad už budou moc všechny holky a uvidíme se 🙂

mufy
30. bře 2010

Grej, tak to máš celkem dobrej termín. Mohlo by se to narodit 23.11. to jsem narozená i já. 😀

Srazík bych klidně dala.
Co takhle 1.5.2010 - to je krásné datum.Co vy na to? Už by mohlo být i lepší teploučko.

smilers
30. bře 2010

Ahojky, jen sem nachvilku vkrocim a hned zase utikam, mufy jak se vede? Vidim, ze ti tt pekne naskakuji
Grej, no teda, to ses odvazna , ale moc ti gratuluju, je bezva, ze se zadarilo normalni cestou, ono nadarmo se nerika, ze se to u zeny hezky pohnoji, drzim palce 😎

mikulka
30. bře 2010

Teda holky, to se to pěkně rozrůstá!!!

Grej, moc gratuluju, to je super zpráva! A bylo to plánované?

mufy, holt nedělají vždycky UZ, mně to taky vždycky mrzelo, když neudělali. 😉

Michi: to je taky furt něco, co? Ale jak psala mufy, aspoŇ si užiješ pěkné léto!!! 🙂

klarysek1
30. bře 2010

Ahoj Grej, už si na mě asi nepamatujete,..chodila jsem sem , ale to už je dávno ...ještě když sem chodila Hanka. Moc a moc ti gratuluji k druhému mimču 😉
Jsme na tom skoro stejně...já jdu na kontrolu zítra 😉 Tak když budeš mít čas zaskoč na Listopad 2010 😉
Jinak přeju samozřejmně at se všem brzy zadaří a Mufy at vše dobře dopadne a dotáhnou to s prckem do zdárného konce..já jsem taky narozená v září 😉

m.c.
30. bře 2010

wow, grej, tak to jsou teda novinky 😉 😉 !!!! Moc gratuluju, no budeš mít teda záhul se skorodvojčíátkama🙂. Kámoška je na tom stejně jako ty, po porodu první MS, před tím se snažili přes dva roky, tak než stačila řešit nějakou antikoncepci, tak se zadařilo🙂. Bude mít od sebe dětičky 1,5 roku.

Michi, měsíc už je fakt nic, a navíc bude aspoň úplně zdravá, a užiješ si posledního alkoholu 😉 😉

grej
autor
30. bře 2010

Toho 1.5. nemůžu. To má manža volno... Leda tu další sobotu. Nebo tu sobotu předtím.

Smilers - ty mi povídej něco o odvaze 😀

No co vám budu povídat, mám z toho docela depku. Myslím, že to bude hroznej mazec, navíc Kačka fakt není exkluzivně hodný mimi...

Mikulko, plánované... No, chtěli jsme mimi brzy po sobě. Antikoncepci jsem ani brát nezačala, na co, když jsme předtím museli na umělý, že jo... Tak nějak jsem spíš počítala, že až bdue Kačce rok, tak se začnem jakoby snažit, a když nic, tak na podzim půjdem na umělý, aby Kačce byly aspoň dva roky, až se mimi narodí.

m.c. - tak to mi pak budeš vyprávět, jak to ta tvoje kamarádka zvládá🙂 Najednou mě napadlo, že valstně budu muset kupovat novej kočár, protože nepředpokládám, že by Kačka v roce a půl už mohla jezdit jen na těch přídavných skatech u kočáru...

Mno,t aky jí bude rok a půl...

Ahoj Klarysku, to víš, že si pamatuju🙂 Gratuluju!! Musím Hance taky zavoalt, už jsme se neslyšely ani nepamatuju...

mikulka
30. bře 2010

Grej: tak já myslím, že náročné to bude, ale zase v roce a půl je to dítě už dost samostatné, chodí a tak...
MOžná to bude náročné jen půl roku, pak ve 2 letech Kačky už to bude ok.
A pro malý to bude super, takhle blízko od sebe sourozenci.
Akorát nevím, jak to budeš dělat se zvědáném malý? Dneska jsem zrovna voděla těhotnou maminku, jak nesla dost velké dítě. Říkala jsem si, jestli to není roziko, když se v těho nemá nic zvedat?

Já už taky myslím na druhé mimi. ALe nemáme vyřešený byt, tak to nejde. ☹
Snad se nám konečně podaří koupit tu půdu, postavit a pak bych zkusila KET. 🙂

grej
autor
30. bře 2010

Mikulko, no já si moc nedovedu představit třeba v zimě odchod na procházku. Oblíknout sebe, Kačku a ještě mimi, navíc všechno zabalit... No snad najdu ty fígle 😉

Jak to dělat se zvedáním? Zatím zvedám, nic jinýho mi nezbejvá ☹ Snad se naučí rychle a dobře chodit, abych jí mohla přestat tolik nosit. S pupkem už by to taková sranda nebyla.

Minule vám tu půdu blokovalo společenství, co? Myslíš, že teĎ už vám problémy dělat nebudou?

michina
31. bře 2010

Teda, Grej, to je parádnííí novinaaaaaaaaaaaa 🙂 😉 Vážně, moc gratuluju. A pro deticky to bude parada, budou mit maly vekovy rozdil, budou si spolu hrat a tak. Neboj, zvladnes to, druhe bude urcite hodnejsi 😉

A na mě nemusite opatrne, ja mam docela radost, že se to nakonec posunulo, nakupilo se mi do toho mesice tolik akci, že se nenadeju a bude pryc. Tak nejak jsem usoudila, že jsem asi jeste nebyla psychicky uplne pripravena. Stihnu padesatku nasi zname, svatbu kamarada, vikendovou chatu s kamarady, no ani se mi to vsechno do toho mesice nevleze 😀

m.c.
31. bře 2010

Grej, kámoška je těhule stejně jako já, tak pak ti podám info z první ruky🙂. Jinak malou normálně nosí, někdy to nejde udělat jinak když první dítko ještě tak dobře nechodí. Já taky občas Peťulu zvedám.

Michi, já si myslím že vy budete mít rovnou dvojčátka🙂

zanetik
31. bře 2010

No já čumím 😕 Grej veliká gratulace 😲 to bylo jasný, že u vás to byla psychika když žádnej problém nenašly...jéééé jak já ti to závidím 🙂 🙂
Ale jsem teď docela z holek hotová jak fyzicky, tak psychicky, posledních 14dní jsou ukňouraný, pořád po mě lezou, držej mě za nohy když vařím a už vím proč...Veru se derou nahoře špičáky i první stoličky, jsou cítit no a Nela už má ty stoličky venku a docela veliký 😀
Se srazíkem souhlasím je mi jedno kdy, chci váááás všechny vidět, tak si to nějak udělám 😉

mikulka
31. bře 2010

zane: no to dělá Kája taky, když mu rostou zuby, visí furt na mně.
Grej, já si na tebe dneska vzpomněla, Kájovi je rok a půl, nespal, já byla hotová, tak jsem si říkala, že druhé dítě bych nezvládla.
Ale na druhou stranu, dopo už chodíme ven bez kočárku, a to je moc pěkné, a to by šlo, Kája by se držel kočárku a v něm mimi. Ty procházky, když už chodí, mne vždycky moc povzbudí, i když jsem nevyspalá.
Určitě to vychytáš 😉
A jak Kačka, už leze, nebo jak je na tom?
Mně Kája začal chodit pozdě, tak jsem ho tahala hodně a ještě teď ho dost zvedám.
A Kačka bude spát s MM a ty s mimi sama, nebo jak? O tom jsem taky přemýšlela, jak bysme to udělali my.

S půdou je to tak, že zkoušíme, zda ji dají levněji. Nasadili hroznou částku. Jenže když tak to koupit musíme. Máme 1+1 a to se nedá.

Holky, a ten sraz by byl kde? 😕

grej
autor
1. dub 2010

Mikulko, no jak víte, Kačka je taky totál nespavec. Navíc první čtyři měsíce jsem byla na Bohnice, protože malá pořád jen brečela. Taky jsem si říkala, že druhý nikdy, nebo až prostě bude Kačka samostatná. Jenže znáte to🙂 Manža už není nejmladší,t ak jsme si řekli, že bude lepší mít mimi co nejdříve, aby si děti taky užil. Navíc abych mohla brzy začít aspoň částečně pracovat, budu tu firmu přebírat...

Kačka se zatím jen plazí, myslím, že lézt ani nebude. Začala se minulý týden zvedat na kolínka (musí mít břišní svaly a svaly na rukou neuvěřitelně vymakaný, protože všechno tahá jen břichem a rukama) a teĎ už se snaží i stavět.
Dneksa dokonce vylezla na dva schody, co máme mezi obývákem a jídlenou🙂 Až bude čas, pošlu foto. Ještě jsem to nestáhla.

Já se bojím, že Kačka enbude ještě v roce a půl schopná jezdit jen na tom skatu u kočárku... Nevím. Uvidíme, jak se bude vyvíjet, kdyžtak kouknu po nějakém kočárku pro sourozence.

Asi Kačce uděláme svůj pokoj a mimi bude zase s náma v ložnici... Zkusila bych Kačku odstěhovat už v létě, aby si zvykla.
Já Kačku tahám pořád, jinak to nejde ☹

Sraz děláme vždycky v Pardubicích, aby to bylo na půli cesty 🙂

natty9
1. dub 2010

Grej, gratuluju!!!

A neboj, zvládly to jiný, tak to zvládneš taky.

mikulka
1. dub 2010

Grej, děti se strašně rychle mění, Kačka ti bude v roce a půl běhat a jezdit u kočárku taky, uvidíš. To už pak půjde rychle, když se začala stavět. 😉
To je dobrý nápad s tím pokojíkem.

Holky, malý má ekzem na tvářičkách, kožní má podezření na atopický ekzem. To by bylo hrozné! Pořád doufám, že to tak nebude. ☹
Objednala jsem se v květnu do homeopatické kliniky, tak ještě doufám, že by nám tam pomohli.
Říká se, že atopický ekzem je odezva těla, někdy střev. Kája pořád hůř kaká, třeba to s tím nějak souvisí.
Nemáte zkušenost s ekzemem a homeopatií?
Třeba naši mne od toho zrazují... Já v to doufám. 😕

divabara
1. dub 2010

Ahoj holky,
ja se tady nejak prestavam orientovat 🙂
Grej, tak to jsou super zpravy, urcite je fajn, ze deti budou blizko sebe, ty to budes mit z jedne vody, zacatek bude asi trochu naocnejsi,ale dokud mimi lezi,tak se to da...nemuze moc nikam upadnout 🙂. Je to fakticky super !!!Drzim pesti, at je vsechno OK !!!!
Mufy, toto leti 🙂...uz mas brisko? Jak se citis?

Mikul, nas malej ma ve tvarickach taky ekzem. Byla jsem s nim odeslana na kozni, kde jsem narazila na dobrou doktorku. Rikala, ze pokud to nemokva, je to dobry, coz nemokva...Dala neco na promazavani...moc se to nelepsi,ale ja pevne verim, ze z toho vyroste...Myslim, ze to muze byt i po te zime, kdy se telo proste cisti...to vis, chlapi 🙂...Urcite nechci davat neco, jako kortikoidy, protoze manzel ma ekzemy od mala a je to jako zacarovany kruh. Pokud nemokva, nesvedi, neresila bych to a pockala do leta. Mozna bych spis zaradila neco na procisteni tela, nejaky jarni jidelnicek...ale nevim moc co, treba by nekdo poradil. My s malym jsme resili prujmy...tem chlapum jde snad vsechno pres streva...a na tyden jsme vysadili pecivo a mlecny vyrobky, coz byla docela sila, protoze porad dlabal nejaky ty suchary...a po tydnu toho mel uz dost,nicmene to zabralo !!! Jen jsem kazdy den musela krom obedu varit i vecere...

Tak papa holky !

mikulka
1. dub 2010

Báro, jeho to ale bohužel svědilo a měl to rozškrabané do krve. ☹ Akorát se těch kortikoidů bojím. Hlavně toho, jak to bude vypadat potom, až je vysadíme. Máme je dávat 3 dny.
Mně malej nejí syrovou zeleninu, ani ovoce (jen kiwi a to máme ted vysadit) -jen přesnídávky a zeleninu uvařenou, tak nevím, co dávat na pročištění. Tobě jí amlej vše?
Ale taky doufám, že to nebude mít furt ten ekzem. 😒

divabara
1. dub 2010

Mikulko,

tak to je pak jasny, aby ho to nezlobilo. Ja myslim, ze tri dny kortikoidy, ze to se da. Ja bych cistila pitim vody,ale nevim, jestli ti malej pije cistou vodu. Jonasek prave uz moc nechce. Muze to byt i z umelyho mlicka,ale to by pry mel i jinde, nez jen na tvarich,tak nevim. Jejda mane, nas malej je v jidle pekne vybiravej 🙂. Z ovoce ji jablicka, ty mu docela jedou, jedl by i mandarinky, pomerance ale to mu moc nedavam, jen sem tam. Pak sni banan,ale moc si nepochutna. Zeleninu ji taky pouze varenou - jako polivku. Syrovou mozna tak akorat zeleny okurek,. mrkev nechce, rozzvatle to v puse a pak to vyplivne...Ale co mu jede, tak hrasek s konzervy bonduelle a taky ta kukurice,ale to mu dam taky jen obcas, pri vareni. Ja dokonce ulitavam na bio bedynkach,ale spis to beru jako podporu tuzemskych farmaru...a stejne ekzem je furt...
Ja furt verim, ze z toho vyroste...nam taky rikali, ze je to atopickej ekzem a mel to jednou i do krve,ale pak dobry...
Tak drzim palce, a kdyby vam neco zabralo,tak pisni, budu rada za rady...

mikulka
2. dub 2010

Báro, já jsem zkoušela omývat mu tváře v syrovátce, koupila jsem ji ve zdravé výživě, ale to bylo ještě horší. Ještě zkusím jarishův obklady.
ALe ted to má dobrý, po těch kortikoidách asi.
A co jsou bio bedýnky? 😕

grej
autor
2. dub 2010

POsílám foto, jak jsem slíbila... Schody už vylejzá jako nic. Dneska jsme postavili ohrádku, abych si v klidu aspoň došla na záchod🙂
http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/11M...

Toho ekzému je teĎ hrozně moc. Malej od mojí tety ho má taky. I naše doktorka říkala, že je toho teĎ moře... Tak ať to ty vaše chlapáky brzy pustí!!

michina
2. dub 2010

Krásné fotky, grej, je celá ty🙂
Vy máte (podle fotek) doma ten kulatej vysavač, co sám vysává? Jak jsi s ním spokojená, stojí to za to?

grej
autor
2. dub 2010

No, byl dobrej, když jsem doma neměla na podlaze to, co tam mám teĎ😀 Ono to luxuje dobře, ale musí mít místo. Tudíž když jsem ho doma pustila, tak jsem odstrkávala stůl od sedačky, aby měl vysavač větší manévrovací místo. Musela jsem dát pryč všechny koberečky (chytá to třásně) a zvednou záclony, který mi sahaly až na zem (namotávalo je to). Ale bylo dobrý, že jsem to zapla a mohla jít ven. A ono to luxovalo samo...
TeĎ už je mi to na nic, protože na zemi mám neustále bordel jak v tanku, takže by neměl kde vysávat.

Já ho dostala už před rokem a půl od manži k Vánocům. Kdybych si měla vybírat teĎ, brala bych už ten, co rovnou i vytírá... Je to pak z jedný vody na čisto.

Jo a taky tenhle vysává sice dobře, ale nedostane se úplně do rohů, takže je to třeba dobrý na denní vyssávání (kor pro někoho, kdo má doma psa, chlupy to bere skvěle), ale stejně musíš jednou za čas vytáhnout normální lux a vzít i ty kouty, kam se tamten nedostane...

Díky za pochvalu Kačky. Je fakt,ž e zatím je celá do naší rodiny. Jsem zvědavá, jestli bude mít i něco z manži 😉

grej
autor
2. dub 2010

Jo a jinak můžu doporučit lux od Electroluxu - Ergorapido. Výborná věc. Vzhledem k chlupům, který tu mám všude, ho používám klidně i třikrát denně. Je bez šňůry, nabíjí se jen na základně, a luxuje skvěle. Ten jsem si nechala přinést od Ježíška letos k Vánocům a je to snad moje nejužitečnější věc v domácnosti🙂

divabara
6. dub 2010

Mikulko, biobedynka je mix sezonni zeleniny a nekdy i ovoce od ceskych farmaru (nekdy je neco z Rakouska), kteri maji certifikat bio. Neberu to jakoze musim jist za kazdou cenu bio, nemam temer nic protim pesticidum 😉 , navic se jim clovek stejne nevyhne, ale beru to jako podporu ceskych malych farmaru. Nekde prodavaji i bio mlicko, primo nadojene a bio maso a bio vajicka. je to celkem business,ale na tu zeleninu nemuzu nechat dopstit, je chutna a vzdy necim prekvapi, protoze dopredu nevim, co v bedynce bude. A kdyz ma clovek na vyber,tak proc to nekzusit...Velikost bedynek se lisi a dle toho i cena...ja beru bedynku malou za 200Kc a staci mi to pro nas na tyden...Nekdy dokoupim jabka,ale my proste bohuzel nemame ani rodice ani babicky, kteri by neco pestovali,takze jsem odkazana na obchody...
Jo, jinak mi doktorka na ten ekzem doporucila lipobasy, tak to asi vyzkousim...
Bara

mufy
6. dub 2010

Grej kačka je moc krásná, takovej buclínek. 😀 Já se taky hrozím toho,až nebudu mít doma uklizeno a všude bude samej nepořádek..... 😅 Ale jak jde vidět,tak si rozumí hodně s vaším pejskem.... 😀

Mikulko, co jsem si jen tak četla od jiných holek, tak na ty vyrážky se jim osvědčily ty homeopatika.Teď tím trpí asi hodně dětí.

Baruš,no bříško už vidět jde.Pěkně už vyrostlo,ale to teprve ještě přijde.Za 2 dny začínám 5 měsíc.

Holky navrhněte tedy nějaký termín na ten srazík.Já toho 1.5. asi nebudu moct, holky chtějí dělat zase srazík tady u nás v Olomouci a už se jich přihlásilo celkem dost.Půjdeme do zoo.Zase je po roce uvidím.