Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
15. srp 2010

Ahoj holky 🙂
@mikulka - je mi líto, cos musela prožívat v dětství... faktem je, že tenkrát byla jiná doba, ale na tohle snad omluva není nikdy. Držím palec, at se to s rodiči brzy urovná 😉
Jinak já mám novinky 🙂 byla už jsem 2x na UZ, všechno vypadá dobře, sliznice prý dost vysoká a kvalitní, ovulace na spadnutí, takže jsem byla dnes na píchanec Pregnylu, at to máme řádně pojištěné. Zítra jdu na kontrolu znova a pokud všechno klapne, tak ve čtvrtek KET... ted uz jen doufám, že to ty dva mražáčci přežijí..ale doktoři jim dávají naděje, když jsou 72dvou hodinová po prodloužené kultivaci. Tak mi držte palečky, dám zase vědět!
Jo a dovolená na Slovensku byla úžasná! Mám fotky na FB, tak třeba mrkněte 😉
Jdu spát, protože včerejší narozeninová oslava s mamkou (máme narozky ve stejný den) se pěkně rozjela, zvládly jsme tři láhve vína a ještě dve bacardi s kolou, no neskutečná akce a skvěle jsme si popovídaly, dozvěděla jsem se věcíííí 😀

michina
18. srp 2010

Ahoj holky, jen hlásím, že ovulka proběhla, dostávám ještě Estrofem na sliznici a každý den až do soboty chodím na píchání agolutinu a v neděli (22.8.) 9,30h nástup v OL na KET...
Tak držte palce!

divabara
18. srp 2010

Michi, držím držím !!!

m.c.
19. srp 2010

Taky držím palce!!!

grej
autor
19. srp 2010

Držím všechny svoje palce, Kačky palce a i Matesovy palce 😉

mikulka
19. srp 2010

@michina držím pěsti!!! My máme z KETu Káju 🙂

zihu
20. srp 2010

@michina tfuj tfuj!!! dej vedet! 🙂

michina
22. srp 2010

Ahoj holky, jen vám chci říct, že sliznice byla dneska 0,54cm, takže nemělo smysl dělat KET. Čekám teda na další MS a hned od 1.dne začínám brát Estrofem na podporu růstu a 10.den na kontrolu, podle výšky sliznice pak bude KET.

grej
autor
22. srp 2010

Sakra ta tvoje sliznice, to je děs 😠
Však ona se jednou zapomene, vyroste a pak to půjde 😉

mufy
23. srp 2010

Michi to je teda smůla.Tak ať to už příště vyjde.Vždyť se to jednou musí podařit.

Jinak já se ještě držím, v pátek jsem byla poprvé v poradně v porodnici a měla jsem vysoký tlak kolem 156/86, tak dneska jdu na přeměření,snad to bude lepší.Už bych to chtěla mít za sebou, je to fakt dost těžký s takovýma problémama.

m.c.
24. srp 2010

@michina přeju ať to už konečně vyjde příště!!!

@mufy teda, už 38tt, za chvíli budeš mít cácorku u sebe! Poslední týdny jsou nejhorší, tak přeju ať to ubíhá co nejrychleš.

grej
autor
24. srp 2010

Mufy - ve 38 tt jsem já už rodila 😉

Holky mě teď tak hrozně bolej kosti kolem pánve... ASi jak se to všechno roztahuje, ale je divný, že s Kačkou mě to bolelo jen chvilku a jen po ránu, než jsem to rozchodila. Teď mě to bolí už 14 dní vlastně celý den, víc po tom, když chvilku sedím. Fakt šílený. Mám pocit, jako by se Mates už dral ven... Ještě že jdu zítra k doktorovi, zeptám se ho, kdy to přejde a jestli to není něo neobvyklýho, protože to fakt bolí hodně...

Mufy, já taky měla vysoký tlak, ale nakonec to nijak neřešili a bylo to v pohodě. ale vyhrožovali mi nemocnicí, to jsem se fakt bála.

m.c.
26. srp 2010

@grej nechci tě strašit, ale mě u druhýho bejby bolela pánev hrozně a mnohem dřív. Navíc jsem měla křečový žíly snad všude, takže to bylo fakt super...

grej
autor
26. srp 2010

Samý lepší zprávy ;)

Byla jsem u doktora, zprávy nic moc. Matýsek sice roste jak z vody, už má 1,20 kg, ale mě se nějak zkracuje čípek. Takže se musím šetřit. Ono se to lehce řekne, ale hůř udělá. TAk se snažím jí tahat jen když je to fakt nezbytný a doufám, že se to nebude zhoršovat. Na kontrolu jdu znovu hned příští týden.

grej
autor
27. srp 2010

Přišla mi zpráva od Mufy:Po 21hodině jsem na světě. Jmenuji se Simonka Halová, narodila jsem se 27.8. v 2,29 h. Mám 3,040 kg a 52 cm. Maminka i já jsme v pořádku za výborné asistence tatínka.

Gratulujeme Mufy!!!

m.c.
27. srp 2010

velká gratulace Mufy 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zihu
27. srp 2010

MUFY! gratulace velika!!! at je Simonka zdrava a sikovna holka! pusu statecne mamince! :-X

mikulka
28. srp 2010

mufynkooooo. 😅
Kočko, to snad ani není pravda. Tak už jsi taky maminka, moc gratuluju a ať jste zdraví!

divabara
29. srp 2010

Moc moc gratuluji a přeji krásné zdravé dny s malou Simonkou !!!! 🙂)

michina
31. srp 2010

Mufy, moc ti gratuluju, konečně ses dočkala!!! 😵 😵 Simonka je nádhernáá... 😉

mufy
2. zář 2010

Ahojky holky, mám to už za sebou. Zítra bude malé 1 týden a je prostě kouzelná.Je to moje sluníčko a nejraději bych od ní vůbec neodcházela. Včera mi ji musel ahlídat mamka, protože jsem šli vyřizovat s manžou rodný list a ještě nějaké věci a už jsem se těšila až budu zase u ní.Je tam malinká a krásná.....Včera jsme byly na první KO u doktorky a říkala, že je to moc krásné a zdravé miminko.A příbírá.I když mě to tak nepřipadá,protože si vždycky jen tak cucne a zase spí.Dělaly vám to i vaše děti?
Jinak prod byl dlouhý a děsný. Trvalo to celkově 21 hodin.Už jsem si myslela že to ke konci nezvládnu,ale manža byl úžasnej a bez něj by se malá asi nenarodila.

divabara
2. zář 2010

Ahoj Mufy, je moc krásná, moc a moc si to užívej, protože to strašně rychle letí...Opatruj se !!!POkud malá přibírá, vůbec bych si s délkou pití nelámala hlavu, některý mkimčo je tak čilý, že i za chvilenku dokáže vycucnout to, co jiné za tříčtvrtě hodinky...

mikulka
4. zář 2010

Mufy, mně malý taky usínal. Pomáhalo, když jsem mu jako by dvěma prsty klepala do podbradku 🙂
Ukazovákem a prostředníkem, on sice spal dál , ale pil.

Malá je krásné miminko. 😉

mufy
5. zář 2010

Mikulko to já dělám pořád,ale stejně spinká jak zařezaná.I když za poslední 2 dny se to zlepšilo a pije pěkně.Ale mám problém,že pije jen krátce, pak přestane, dám ji spinkat a za chvíli řev, tak zusím,jestli nemá zase hlad,protože si strká ručičky do pusy a tak jí dám znovu, a zase se to opakuje.Ráda bych ji nakojila v jednom a ne třeba 3x za sebou než úplně usne.Nemáte na to nějaký recept?
A poslední dva dny se mi vždycky vzbudí na jídlo kolem osmé večer a kukadla jak ET a nechce spát.To trvá tak do 11. a pak pomalu usíná.Ale mezitím jí zase musím dát tak 2x cucnout,jinak by neusnusla.No je to náročný,ale jinak je moc hodná a většinou spinká a málo plače.Musí si zvyknout na nový režim.

m.c.
5. zář 2010

@mufy To některý děti zezačátku dělají, jsou prostě ještě slabý na to, aby zvládli všechno vypít na jeden "zátah"🙂. Bude to lepší, neboj. Já jsem taky holky vždycky lechtala pod bradou, nebo za ušima, ať se u kojení nespí🙂. A První měsíc nechodila Lucka spát dřív než v 10, postupně usínala dřív a teď většinou do půl 9 spí. A kamarádce malá až do dvou měsíců usínala v 11 a pak se to upravilo.

grej
autor
8. zář 2010

Mufy - gratuluju🙂
A buď ráda, že malá spí... Kačka nespala téměř vůbec, byl to masakr 😀 Ještě v půl roce usínala až po desáté večer s tím, že NIKDY nespala dýl jak 3 hodiny v kuse. To až když jsem přestala kojit v dubnu, tedy v jejích 11 měsících 😉

TeĎ se všude píše, že se má dítě kojit tak často jak chce. Mě každej dával jiný rady. Někdo, že musí pít až po dvou hodinách, někdo naopak že mám dávat když chce, takže kdykoli. Myslím, že prostě poznáš, jestli jí máš dát nebo ne... POkud se po tom uklidní, tak proč ne. Kačka si rvala ruce do puse i po kojení, chtěla pořád a pořád a pořád. Nakonec jsem jí musela i večer dokrmovat umělým, protože moje mlíko se mi nestačilo dělat. A pak na konci třetího měsíce jí to najednou stačilo.

Ono se to všechno srovná, neboj, Je jí teprve týden, sama neví, co chce ;-¨)

mikulka
10. zář 2010

mufy, vy ještě dlouho nebudete mít pevný režim, bude se to ještě moc moc měnit.
Kája chodil spát skoro do roka až ve 23 hod. představ si. A budil se mi v 6, pak kojo a pak do 10 neusnul.
První tři měsíce nebyl žádný režim, až pak postupně.
Malá je asi moc unavená a ještě slabá, brzy ale vydrží déle pít, jen ji zkus budit, budit, aby hlavně nespala u prsa, ale fakt pila. Když to nepůjde, nevadí, časem se vše upraví.
Je třeba se naučit čekat-že bude režim, že se vše upraví, že bude dělat to či ono. Trpělivost. 😉

majmuna
10. zář 2010

mufy nazdarek ...gratuluju tak konecne si sedockala...mala je krasna 🙂

k tomu rezimu se dopracujete...ja uz ted vim ze cucani rukou u lory neznamena hlad...kdyz uz jde o hlad tak rve a v naruci funi a rve se se mnou jak pitbul 😅 ona si ruce cuca porad...tedak byl vylozene dudlikovy dite a lora je opak...vezme ho na milost jen pri usinani
taky mi hodne spala a usinala pri piti ale drzela jsem se toho ze kdyz neplace hlady tak dam jednou za tri hodinky
staci ji to do ted akorat kdyz dlouho bdi tak si nekdy rekne i po dvou
spis dej na svuj usudek a nenech si do toho mluvit 😉 ty ji mas na ocich porad a rozumis ji nejlip 😉

mufy
12. zář 2010

Holky díky za rady, malá si i po kojení rve prsty do pusenky, a měkdy i začne řvát, tak jí dám znovu.Jinak přes den spí skoro pořád, vyjma nějakou půlhodinku a večer chodíme spát jak kdy, když se vzbudí na kojení v 11. hodin, tak ji nakojím a jdeme spát a vzbudí se kolem 2. hodiny, pak třeba zase kolem 4. hodiny a pak už to jde skoro co hodinu,až ráno kolem osmé se uklidní a pinká dlouho.Takže večery jsou mazec.Přes den je to super, to krásně spinká.No a snad jí to mlíko bude stačit, ve středu se uvidí, jestli přibrala.Někdy hltá tak,že se skoro začne dusit a pak má škytavku. Nevíte,co na ni pomáhá???Ona ji má skoro pořád a když ji vidím,tak je mi jí strašně líto.

mikulka
12. zář 2010

@mufy škitavku neřeš, děcka ji mají hodně často. Někdo radil polochtat podpaží, nebo ze strany na nosu, nám to nepomáhalo. Nebo dát zase cucnout. Někdy je škitavka ale z přepití, někdy, že má pročůranou plenku, někdy jen tak.