Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
9. dub 2008

Michi - jojo, je to hrůza. Přiznám se, že mě taky napadlo, jestli můžou zaniknout, ale proboha to bych snad byla jediná, který se to stalo, ne? 😉 😀

4 folíky stačí. Ale chtělo by to, aby aspoň ve dvou byly vajíčka...

mufy
9. dub 2008

Grej zrovna si čtu co jsi napsala a je mi to moc líto,že to nejsou lepší zprávy jako minule.

V pátek se ti to určitě zlepší a jestli můžou folíky zaniknout to teda nevím,ale asi ne. Spíš to ten doktor blbě počítal a nebo máš léky,které zrovna na tebe nepasují. To první IVF je takové zkušební,aby se vědělo,které léky jsou nejlepší. Navíc i když je třeba 6 folíků,tak jen ve dvou můžou být vajíčka a ty ostatní můžou být prázdné.
Ale u tebe se to tak nestane, budeš mít alespoň 5 vajíček,které se oplodní a bude z toho miminko. 🙂
Znám plno holek,které to taky tak měly a byly těhotné. Spíš se to daří u těch,co mají méně vajíček než těm,co jich mají plno. Hlavně aby byly kvalitní. 😉

Prostě jsi jen neměla to štěstí na dobrého doktora. 😉

grej
autor
9. dub 2008

To je právě to, co mě děsí. Že to první IVF je zkušební ☹ Já to teda zvládnu myslím v pohodě, když to nevyjde, ale u manži to asi bude horší☹ Tak moc se na to těší...

Ale nebudem stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko, jak se píše tady na koníkovi 😉

michina
9. dub 2008

Taktak, holky, já se v tom furt neorientuju... Takže nejdříve vám nabudí vaječníky na produkci, první jsou folíky a jak poznají, jestli je v nich vajíčko? Už uvnitř, anebo až venku?

grej
autor
9. dub 2008

Folíky v tobě zrajou. To, jestli je v nich vajíčko, poznaj až když ti je vytáhnou ven a chtěj ho oplodnit. A ještě v tom vajíčku musí být zárodek. Prý.

mikulka
9. dub 2008

Grej, to jsem teda neslyšela, že by folíky zanikly. To ani nejde. Vždyť až po ovulaci se pak vstřebají postupně. A zmenšovat se nemůžou určitě. Ten doktor byl divný! To je dobře, že ti zvýšili dávky. Jak jsem psala, já píchala dokonce 262 j., asi 3 dny a pak 225 a až nakonec 125. Ono když je folíků míň, zase se říká, že jsou kvalitnější. Ale musí dorůst do 20 mm. Nebo by bylo možné, že ti zrivna tyhle hormony nevyhovují a proto máš pak málo folíků. Ale to se pozná na příští kontrole. Snad to bude lepší!

Michi, jestli je ve folíku vajíčko poznají až při odběru, při OPU. Napíchnou folík a buď tam vajíčko je, nebo ne. další věc je, že někdy tam vajíčko je, ale není zralé. Ale jak říkám, když je jcih míň, jsou spíš kvalitnější. U IVF by mělo být alespoň 10 folíků. Ale ne všechny ženský to samozřejmě mají.

mikulka
9. dub 2008

Grej, když si pícháš, je třeba tam pak tu jehlu ještě po píchnutí aspoň 5 sekund i víc nechat, jinak vyteče trochu tekutiny a to bys měla v těle o to míň hormonu.

grej
autor
9. dub 2008

To jsou věci, co? Ještě že mě tu holky máte, jinak byste ani netušily, že někdo může takhle špatně reagovat😀
Víte co je paradox? Že jsem si fakt myslela, že budu reagovat hodně dobře a že naopak budu mít problém s přestimulováním 🙄

mikulka
9. dub 2008

Tak třeba ti tyhle hormony a vůbec tenhle protokol nevyhovuje. Hlavně že máš aspoň nějaký folíky! Moje známá měla nakonec jen jedno embryo a dnes má z něj krásného chlapečka. 😉

mikulka
9. dub 2008

Teď jsem náhodně v Metodě Mojžíškové tady v diskusi našla, co psala len:

prý je to tak, že v každým cyklu začne dozrávat několik desítek folikulů, z nichž jich většina zanikne hooodně brzy, cca 5-10 pak naroste víc a z nich tak 1-2 jsou dominantní a opravdu se uvolní. A dnešní stimulační léky by měly působit jako záchrana těch vajíček, co by normálně zanikly. Takže zrát jich začne +- stejný počet, ale zaniká jich daleko míň, takže dozraje jich třeba 10 najednou, ale celkový "ztráty" by měly být +- stejný

Tak možná folíky zaninout mohou, ale v životě jsem o tom neslyšela!

grej
autor
9. dub 2008

Tý jo - to jsou ale věci. Díky za info Mikulko!!

mufy
9. dub 2008

To jsem taky teda nikdy neslyšela. No ale je dobrý to vědět,že?

Grej neboj, určitě ti nic nezmizí a bude všechno dobré. Může to být třeba z těch léků,že na ně špatně reaguješ a nebo taky z endometriozy.To se prý dělá málo vajíček. Popravdě by ti toto měl všechno vysvětlit doktor,proč jich nemáš víc.

mufy
9. dub 2008

Ahoj holky, já už valím domů, mějte se pěkně, papa Zítra zase tady. 😀

grej
autor
9. dub 2008

Papa Mufy. Taky už bych sšla. Jsem nějak unavená.
Navíc má manža svátek a já bych mu ještě chtěla udělat nepečený dort...
Tak pa.

mufy
10. dub 2008

Ahojky holky, toto utíká, už je čtvrtek.Už abybyl víkend. Těším se na něj jak malá. 😀 Doufám,že bude aspoň pěkně a že si někam zajdeme třeba na rybičku nebo na žebírka.
Dneska bude super počasí. Musím jen zajet na celnici s intrastatem a pak tu budu. 😒 Nejraději bych někde trajdala.

Grej jak dopadl dortík a svátek?

grej
autor
10. dub 2008

Ahoj holky, ahoj Mufy🙂
Taky už se nemůžu dočkat víkendu🙂 Jen škoda, že se má to počasí kazit. U nás bylo včera 20 stupňů!!!

Svátek dopadl dobře, dortík jsem stihla. Akorát se ho chystám snídat 😉 Poseděli jsme s tchánovcema a pak jsme šli do peřin. Nějak jsem z těch hormonů unavená.

Dnes jsem byla na další dávce Merionalu a píchali mi i PUregon. Bylo potřeba tu dávku složit ze 3 ampulek, tak jsem to raději nechala na sestřičce. Nakonec to natáhla všechno do jedný injekce a píchla mi to. Zlatý pero, to vám říkám 😀

divabara
10. dub 2008

Dobre rano holky,

Mikul, nejdriv musim prave absolvovat tu kontrolu u sve Dr. 15.4., a pak se uvidi co dal, mela by mne vypsat zadanku na ten UZV ve 20 tydnu. Ja na ty tripple testy jdu, protoze musim, jelikoz zarizeni, kam dochazim, ma nejakou smlouvu s jinym zarizenim prave na ty tripply, takze nemam na vyber. Jinak bych tam radeji nesla, preci jen ten screening v tom 12.tydnu je presnejsi. Je to spise jen takova formalita.

Grej, je mi lito, ze zatim nemas lepsi zpravy,i kdyz tomu moc nerozumim, takverim, ze to lepsi bude...Mne nekdy taky prijde, ze jeden Dr. rekne to, a druhy zase to. Minuly rok, jak jsembyla na revizi v tom kvetnu a mela jsem to na dyl, tak jeden Dr. rekl, ze jsem OK po druhe revizi, a druhy, ze to nevypada dobre,apk si ma clovek vybrat,akorat je psychicky pak na dne...DRzim pesti i nadale!

Jinak vsem rpeji hezky den, ja dneska budu sazet lesni jahody, tak jsem zvedava, jestli pak bude i nejaka uroda. 😕

sroubek
10. dub 2008

né jo doktoři...grej...věřím že to bude dobrý...je to těžký..ale zkus se na to nesoustředit...jinak pro pobavení

měla jsem chycenej močák...našli mi tam bílkovinu a můj gyndař mi řekl: pijteurologické čaje

a já : a neschopenka: no máte horečku...nemáte...tak kdyby to bylo nesnesitelný , tak přijďte...kretén

tak jsem si vzala v práci 2 dny volna..ale dneska už jsem v robotě 😀

grej
autor
10. dub 2008

Baruš, taky mám občas pocit, že ti doktoři jen tak zkoušejí. Že prostě neví, každý z nich má jiný názor, tak to berou podle sebe... Divný.

Šroubek - to je ale blbec. Jsi těhu, tak by tě měl nechat doma, ne?
A jak to u tebe dopadlo s tím pracovním průserem? Dobrý?

mufy
10. dub 2008

Hoh hoj holky, už jsem tu, venku je nádherně, v autě byla snad sauna. 😀

Jak vidím,tak všude jsou doktoři stejní. Grej neboj,zítra to dopadne dobře a bude to v pořádku.

Sroubku to je ale debil, zánět močáku přece není jen nějaká rýma,ne? 😠

Barusko pěkně ti to utíká,za chvíli už budeš mít termín porodu. 😉

zanetik
10. dub 2008

Ahojda berušky, nějak nestíhám, občas jsem ve městě něco zařídit a pak nestíhám, ten čas mi pak chybí a mám toho nějak dost, hlavně to musím mít do středy hotový, abych mohla odletět s klidným svědomím.
Ještě si zajdu zítra k dr. ten můj močák je taky divnej, tak ho poprosím o ATB kdyby se to tam rozjelo ať je mám po ruce, a taky už měsíc se mi ucpává noc,ale rýmu nemám, jenže jsem už vystříkala dvoje kapky 😒

Co je jinak novýho? Abych o něco nepřišla 😀 , nemám čásek dočítat...

sroubek
10. dub 2008

mufiiiku...no mě to povídej 😠 , snad dobrý...jestli to po víkendu jenom lehce zazlobí...v pondělí tam naběhnu a sehraju takovej cirkus, že mi dá PN až do konce 😀

ale doufám, že to nebude zapotřebí 😉

grej ...je normální..že jsi z těch hormonů unavená 😉

grej: díky za optání...průser vyžehlen...já jsem super žehlička.... 😀 mohla bych si na to udělat patent...té organizace 😀 vtip je v tom, že já nejsem vůbec ale vůbec papírovací typ...já jsem organizační typ 😀 ale oragnizuju naprosto báječně...nepotřebujete něco zorganizovat ? 😉

koukala jsem že dib je už 31 tt...to je mazec holkyyyy...já chci takyyyy 😀 😉

michina
10. dub 2008

AHoj holky, to je tma dnes nádherně, co? A my musíme trčet v práci.. aspoň jsem dostala pochvalu, že jsem něco dobře zpracovala, tak aspoň něco.. Ale dělám inventuru nábytku a majetku pod 40 000 a je to mazec, donutit vůbec lidi, aby to za své oddělení udělali.. navíc tohle nikdo nikdy ještě pořádně za celé 3 roky neudělal, takže je to maso.. Tak taky nemám moc času..

mufy
10. dub 2008

A já už si myslela,že tu dneska nikdo nebude. Pak mi zase pro změnu nešel Koník,ale teď už to jde a zrovna když jdu domů.

Michi tak to ti nezávidím. 😖

Sroubku taky budeš už ti chybí jen pár.... 😵

Zan pěkně si k dr. zajdi nezahrávej si smočákem,je to dost nepříjemné.

Tak se mějte pěkně kočenky a zítra v pátek budeme myslet na Grej,ať je na UTZ všechno v pořádku.
Tak papa 🙂

grej
autor
10. dub 2008

Dib už je 31tt??? To za chvíli rodí 😉

Zanet - ty už pomalu letíš? No vidíš jak to rychle uteklo 😉

Sroubku - šikulka🙂 Zorganizovat? Mohla bys mi trochu poorganizovat folíky, aby se jim chtělo růst 😉 😀

Holky - zítra zase musíte držet palce! Jdu v 10,20. Díky Mufy🙂

taky mi koník blbnul. ALe už je to snad dobrý.

michina
10. dub 2008

Co znamena: na celnici s intrastatem ?

Jj, inventura je maso, je nas tu 1200, tak si dokazes predstavit toho haraburdi a veci. Ale z 26 oddeleni mi uz chybi "jen" a uz je urguju pres mesic a to maji aspon sestavy, kterach se muzou chytit. ALe i tka je to masakr..

mufy
11. dub 2008

Dobré ráno sluníčka, tak jsme se konečně dočkali, už je pátek.... 😀

Michi intrastat je takový výkaz,co musí být,když bereme materiál z ciziny a to se musí evidovat a pak hlásit celnici. Nic to není,teda aspoň papírově a ráda jezdím autem,tak je to super aspoň se dostanu z firmy jednou za měsíc. 😀 Až to budu muset dělat přes nový program v PC tak to bude horší. Bléééé

Grej neboj myslíme na tebe. 🙂

grej
autor
11. dub 2008

AHoj holky, včera jsem tu ještě Michině vysvětlovala co to asi tak bude intrastat a jak blbnul koník, tak se to neuložilo 😠 Ale Mufy to vysvětlila taky, takže dobrý🙂

Holky, myslíte, že je možný, aby mi třeba praskly folíci dřív? Neříkám, že se to stalo, ale začalo mě trochu jinak bolet břicho, mám bílkový hlen a čípek je krátký a otevřený ☹ Ale snad to mají pod kontrolou. Dnes jdu na kontrolu k ženský /jinak tam vždycky byl chlap/, tak uvidíme...

mufy
11. dub 2008

Grej folíci nemůžou prasknout dřív,pokud si nepíchneš injekci před odebráním,teda u nás v Car to tak vždycky je.Budeš si taky něco píchat? Je to něco podobného jako Pregnyl.
A moc se nepozoruj, při IVF je to jiné než v normálním cyklu. Doktoři vědí,co dělají. Všechno bude dobré. 😉 Neboj.

grej
autor
11. dub 2008

Mufy, no snad jo. Možná je to jen znamení, že folíci opravdu rostou a tělo tak reaguje, protože ví, že by měla přijít ovu🙂
Jasně, budu si píchat. Řekla bych že Pregnyl.