Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

campi
20. dub 2008

Ahoj Grej, dobry zpravy 😅

Na vyprazdnovani doporucuju Psyllium Dr. Popova. Musi se dat do jogurtu a pak to klouze jako po masle... Na obalu pisou, ze se dava do tekutiny - voda nebo caj, ale pak se vytvori takovej nechutnej gel, kterej se neda pozrit. V jogurtu ho temer nezaregistrujes.

grej
autor
20. dub 2008

Ahoj Campi, já už jsem psyllium kdysi zkoušela. První týden to bylo super, ale pak to nějak přestalo působit. Dnes jsem si zatím došla dobře, tak snad se mi to spravilo.🙂

divabara
20. dub 2008

Ahoj Grej,
tak moc drzim pesticky,at se ti dva mrnousci pekne zahnizduji... 😉 Ja mela problemy s vyprazdnovanim,ale ted uz je to docela dobry. Mela jsem strach z tlaceni, protoze jsem vlastne v tech prvnich mesicich tehu stridave spinila, ale nakonec se mrnousek udrzel,takze verim , ze to tlaceni na to nemelo vliv. Zase kdyz jsem se nevyprazdnila, tak me bolelo bricho, tak si pak vyber 😉 Mne pomahali bile jogurty s ovesnyma vlockama a blumy. Tak uvidis!

grej
autor
20. dub 2008

Na mě většinou dobře působí smetana nebo zelňačka!! Možná si jí zítra uvařím 😉 A díky za přání, snad mi to teď rychle uteče 😉
Jsem moc ráda, že je u vás vše v pořádku🙂

Tak jsem tuhle myslela na Dibdonku, už se na nás dlouho nepřišla podívat 😉 Snad se má dobře. Určitě už má na svým kontě spoustu těhu týdnů 😀
Šroubek už tu taky dlouho nebyla... Určitě má spoustu práce se svatbou 😉

grej
autor
21. dub 2008

Ahoj holky, tak jak je? Kdepak se všechny touláte? Já jsem se pěkně vyspinkala do devíti hodin, pak lehkou snídani a možná půjdu na malou procházku, kterou spojím snákupem.
Asi bych si na ten život bez práce zvykla 😀

divabara
21. dub 2008

Ahoj Grej,

me ze zacatku strasne vadilo, ze jsem zustala doma, ale jen kvuli psychice, protoze pak jsem mela cas premyslet o blbostech,ale ted bych rekla, ze uz jsem si zvykla a naopak bych mela problem chodit do prace...rano bych musela vstavat,stresy v praci..no, nestoji to za to, radeji to nejak vydrzim doma 😉

mufy
21. dub 2008

Dobré ráno kočenky, ráno jsem tu nebyla, neboť jsem musela do města něco vyřizovat.

Grej jen pěkně odpočívej a taky toho moc netahej,tak to s nákupem moc nepřežeň. 😀 Jen něco pěkného na sebe aby sis udělala radost 😀

Já budu mít taky problém s vyprazdňováním,protože někdy to jde samo a někdy mám pěkné bolesti a budu se bát taky tlačit. 😖 Doma byhc zůstala asi 2-3 dny po OPU a pak asi 3 dny po ET, ještě uvidím,moc dopředu neplánuji,aby to nedopadlo jako minule,kdy k ET ani nedošlo,ale já jen doufám,že tentokrát k němu dojde,když budeme mít dárce. Doma bych to taky nevydržela, stačí mi jen 1 den a už se doma nudím.
Venku je zatím krásně,tak bych hnedka šla na procházku.Grej ty se tak máš, já už to chci mít taky za sebou a mít broučky v bříšku. 😲 😵

grej
autor
21. dub 2008

Vezmu si batoh a koupím si zelí a smetanu a ukuchtim si zelnačku. Ta mě vždycky protáhne a nebudu muset na tom záchodě tlačit 😅 ¨

Neboj Mufy, však to rychle uteče a taky už budeš doma netrpěli vě čekat na výsledek testíku 😉

janaboris
21. dub 2008

Ahojenky holčinky!!!Moc moc vás zdravím!!!!Nám už se to blíží ke zdárnému konci.Jak se tady máte?
Grej ty jsi doma?Copak se stalo?Já vůbec nechodím na vaši diskuzi,takže vůbec nemám přehled.Ale pořád na vás všechny moc moc myslím!!!

mufy
21. dub 2008

Grej já bych to ze zelí asi nerozdejchala,na mě to strašně působí.Raději bych volila nějaký kompot. 🙂
Taky doufám,že to rychle uteče a že budu na tom jako ty. 🙂

janaboris no jo,za chvíli už toho prcka uvidíš. Uteklo to teda rychle. 😀

grej
autor
21. dub 2008

Ahoj Jani - no ty nás pěkně zanedbáváš 😉 Už to máš za pár, co? Co čekáte, klučíka?
Já jsem doma, protože jsem po ET - v pátek. Zavedli mi 2 piškoty, v mrazáčku nám nezbylo nic, protože jsem špatně reagovala na hormony a měla jsem jen 6 folíkiů a z toho jen 3 zralá vajíčka. JEdno se přestalo vyvíjet, tak nám zavedli 2 bojovníky. Ale docela dobře rozjeté - 8-10 buněčné. Dnes se ještě válím, ale zítra už asi půjdu na chvíli do práce.

TeĎ jsem byla chvíli na procházce a koupila jsem pečivo, pro sebe jahůdky a to zelí, abych mohla udělat tu zelňačku. Jenže jsem úplná skleroza a zapomněla jsem na smetanu. Takže asi budu msuet na chvilku vyrazit ještě odpoledne.

Trošku mě to zmohlo. Asi tělu chvilku trvá, než se dá zase po zákroku dohromady 😉

Mufy - no na mě to taky působí, právě proto to chci vyzkoušet 😉 Neboj, to víš že to uteče 😉

mikulka
21. dub 2008

Ahoj holky,

mně zezačátku taky vadilo být doma, a to hodně, nebyla jsem zvyklá nepracovat. Ale teď už jsem si zvykla a je to tak lepší. Tlačit se nemá ani v těhotenství, já mám občas problém se zácpou (ale až teď v těho) a pomáhá mi vypít na lačno sklenici teplé vody.
Grej, do lékárny radši moc nechoď, abys něco nechytla. Bereš taky Prednison? Ten je na snížení imunity, tak pozor.

sroubek
21. dub 2008

mufiiku..uteče to... 😉

já jsem teď taky doma..jsem ve 25.tt juchéé..to beru jako bod zlomu 🙂

trošku podrážděný dolejšek a močák..tož globulky,...ale zdá se to být na dobré cestě..tak to nesmím zakřiknout 😉

v močáku jsem nic neměla..jen spláchlá e. coli..nic na léčení...tak je to asi v té pochvě...no...ve čtvrtek budu moudřejší...teď na to mám nějaké globulky...tak snad zaberou 🙂 ...

ještě že jsem doma a můžu si vyspávat 🙂

mufy
21. dub 2008

Grej embryjka se vám moc dobře vyvíjela.Prý se nejlíp drží právě ta 8 buněčná,tak to určitě klapne a budeš čekat dvojčátka. 😀 Já tě s nima pořád straším,že? Hlavně,aby se ujalo aspoň jedno. 😉

Jo a já myslela to zelí,že na mě působí strašně nadýmavě,takže by to manžel doma se mnou nevydržel. 😀

Mikulko vidíš,ty jsi přišla na to,jak to půjde nejlíp. Ale teplá voda,fuj fuj..... 😨 Ale když to zabere tak proč ne.

Grej kdy budeš testovat?

grej
autor
21. dub 2008

AHoj Mikul - nene, beru jen Utrouš ráno a večer. No vidíš, to mě nenapadlo, že bych tam mohla něco chytit.. U nás je ale taková zapadlá lékárna, občas mám pocit, že tam chodím jen já😀

Sroubek - na močák a celkově na bakterie ve spodku je dobrý Candilac. Jsou to cucavý bonbonky, který obsahují léčivé bakterie a taky brusinky. Měla jsem pocit, že mi to docela pomohlo. Jenže je hrozně těžký to sehnat, moc to nikde nemaj☹

A jak pokračujete s přípravama na svatbu?

Mufy - jo tak nadýmavě to na mě taky působí, jenže já se nadýmám skoro po všem, takže manža trpí dlouhodobě 😀 O víkendu mi vařil porkovou polívku a ještě čínu, kde byla spousta zeleniny a to teda byla krize 😀

S testováním nevím. Asi to zkusím 14 po ET, což vychází na 2.5. Nebo to zkusím na 1.5. - at se to hezky pamatuje 😉 Jestli teda nedorazí dřív MS 😖

michina
21. dub 2008

AHoj holky, zatím zase samá pozitiva, to je dobře.
Mě pondělí nezačalo nějak vábně, už jsem byla oblečená, namalovaná, učesaná, prostě skoro na odchodu, oblíkla si hlaenku s výstřihem a ve výstřihu na mě koukal hnusný placatý zadek černého klíštěte!! Tfuj!! Ještěže s manžou chodíme společně a byl doma, jinak bych asi měla záchvat. Mám z klíštat totiž panickou hrůzu, jsem očkovaná, furt se prohlížím, když jdeme do lesa... A o víkendu jsme nevytáhli paty z domu!! Někd ejsem četla, že ta sfina vydrží bez jídla v oblečení klidně rok!! My byli minulý víkend na okraji lesa, a už mi jedna mrchalezla po ruce, tka jsem ji setřepala. Ale zjevně se uchytil někde na džínách, ty jsem včera vytřepávala, a asi mi jeden hupsnul do výstřihu...

janaboris
21. dub 2008

Jééé ty jsi po ET!!!!Tak to je supeeer!!!!moc mocd držím pěstičky Grej!
A co ostatní holčiny?
Zanetik?
Mikulka ty jsi taky po ET?
Mufy a ty taky?
Omlouvám se vám moc moc ale opravdu vůbec nevím 😅
Mo vám to všem přeji!!!

michina
21. dub 2008

A taky jsem četla Lidovky z minulého týdne a tam byl docela alarmující článek o mužské potenci, že před 20 lety byla norma 200 milionu spermiií v ejakulátu, před desíti klesla na 60 mil. a teď už je norma 20 milionu., to dříve byl podstav. Každopádně je to způsobené stravou bohatou na tuky a nedostatkem pohybu, je to celosvětový pokles. Klesá tím pádem i možný počet dárců spermíí, ze 7 vysokoškolských studentů (zdravých!!) prošel vstupními dárcovskými testy jen 1!! Každá spermie se může použít max. 10- 20x, tkaže se obávají nedostatku dárců o ženách ani nemluvě, vzhledem k tomu, že odebrat vajíčka je docela komplikované... A pak má člověk normálně otěhotnět!!
Úplně mi běhal mráz po zádech při čtění toho článku!!

sroubek
21. dub 2008

grej: neblbni..jasně, že// 🙂 a dvojčátka...ať mám budoucí otec splněný sen ..a ty to budeš mít aspoň jednorázově za sebou 😉

to mi ostatní trapně po jednom kuse 😉 ba ne to byl vtip..jsem spokojena s jedním kouskem 🙂

grej...taky mám nějaké brusinky...candilac..ok...mrknu se po tom ..díky 😉

ale fakty si myslím, že je to lepší o dost..že by ty globulky? no nepředbíhat 🙂

michi: klíšťata jsou mrchy..člověk by je čekal za veder..a oni už teď...potvory 😠

janaboris
21. dub 2008

Michi já četla že už je neplodný každý druhý muž...takže asi tak 😕
A co ty?Jak pokračujete vy Michy?Povídejte,aspoň něco trochu abych byla v obraze 😵
A co vlastně artep?Grej nevíš něco???

michina
21. dub 2008

Janaboris, já nevím, dokud znáš mou story... V lednu jsem měla mimoděložní, takýe operace, vzali mi pravý vejcovod a ted už se druhý cyklus snažíme, zrovna o víkendu mohla být MOŽNÁ ovu, tak uvidíme. Ještě se strefit do toho cyklu, kdy pracuje levý vaječník.. 😀
Zatím to beru jak se dá, od ledna jsem v nové práci, zkušebka mi končí až teď (měsíc jsem byla doma), tkaže to nelámu ještě přes koleno, ale pokud se to do prázdnin nepodaří, asi to poamlu začneme řešit přes CAR..

grej
autor
21. dub 2008

Michi - no jo, je to hrozný. Raději takovýhle články nečíst. Vezmi si - já chtěla dávat vajíčka a prd. I když přijde mi naprosto nemožný, aby někdo vyprodukoval tolik, aby sám pro sebe měl 12 dobrých vajíček a ještě něco daroval. I když maj holky hodně folíků, tak stejně mají většinou míň vajíček než dvanáct 😒

Kl획ata taky nesnáším. Asi před dvěma lety se mi jedno chytlo tam dolu, přesně jak jsou gumičky od kalhotek a já málem vyletěla z kůže. Málem jsem hnusem omdlela. Včera jsem taky jednu sviňu našla na psovi. Jen tak si lezla, tak jí manža sebral . On ty mrchy rozmačkává nehtem. Já jsem na to úplně alergická!!

Sroubku - no, já bych byla taky raději spokojená s jedním kouskem 😉 Mrkni na to. Už jsem to objevila na netu a hned jsem si obejdnala 3 balení 😉

Jani - Zan zatím nic, nějak to s přítelem neřeší. Zanetik si teď užívá ve Skotsku u kámošky, tak přijede určo pěkně odpočinutá.-)
A jestli si pamatuješ na Majmu, tak ta už porodila klučíka Tedíka. Fotky jsou u mě v albu, tak můžeš mrknout.

sroubek
21. dub 2008

janaboris: jaké je to s velkým bříškem..dá se to? 😉

michina
21. dub 2008

Janaboris, koukni mi do alba, je tam jedno s našim názvem a tam je tabulka všech holek, co jsou nebo byly s náma na MK..

janaboris
21. dub 2008

ZELŇAČKA

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 sklenku(150ml) kysaného zelí,1,5 l vody,3 brambory,500ml studeného mléka,150ml studeného mléka+1 vrchovatou lžičku hladké mouky,sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

Nejprve si samostatně uvaříme zelí,scedíme je a nakrájíme nadrobno.Pak dáme do 1 litru osolené vody nakrájené brambory na malé kostičky a uvaříme do měkka.Jak budou brambory měkké,přilijeme k nim mléko a jak začne znovu vřít přilijeme přes husté cedítko klechtánek(díky cedítku se neudělají v polévce hrudky).Klechtánek připravíme smícháním mouky se 150ml mléka.Za stálého míchání povaříme.
Necháme polévku trochu zchládnout a nasypeme do ní vychladlé zelí.Zelí nesmíme dát do horké polévky jinak by se srazila.

tady je grej zelňačka jak ji vařím já,je naprosto úúúžasnááá🙂

michina
21. dub 2008

Grej, ať ot nedělá nehtem, to je to nejhorší, všechny bakterie a ten hnus si rozmáčkne mezi nehty a pak se klidně můžou někam dostat přes záděrku nebo odřeninu!! Raději spláchnout do záchodu a vůbec na něj nesahat holýma rukama!! Ještě horší je je spálit, to se ten obsah roztříkne a můžeš ho vdechnout! FUJ!! Jen to píšu a děsím se!

janaboris
21. dub 2008

Majmu jsem už moc nezažila,ale je super že má mimíska.

Michi my máme maličkého taky přes umělé...moc vám přeji aby se vám to podařilo přirozeně.
My máme na klinice ještě 4 vajíčka v mrazáčku.Nám také zaváděli 2 embryjka-už blastocytky a uchytilo se jen jedno,ale díky Bohu za to!!!!!Ještě by jsme chtěli další děti takže pokud se to nepodaří během 2-3 roků přirozeně tak půjdeme na KET..ale to je ještě moc daleko,teď je nejdůležitější malinkej Borisek(po tatínkovi)🙂

Jinak jsem už od října "paní"ani nevím jestli to víte🙂Zrovna včera jsme měli výročí-půl roku od svatby!
No a můžu říct že se teda vůbec nic nezměnilo,vše je jako dřív,ale jsem za to moc ráda.

Michi do albíčka jsem se dívala.Je to super,kolik už je těhulinek!A vy k nim určitě už brzo taky přibudete!!!

šroubku je to nádherný když maličkýho cítím jak kope,ale můžu říct že ten velikej pupík nosit je docela makačka.A to jsem přibrala zatím jen 8kg!!!!Mám jen obří pupík jinak nikde nic navíc.Chodit už můžu jen krátky vzdálenosti,jinak mě hned bolí břicho a záda,furt mám v břichu křeče z nadýmání-láduju se espumisanem a fenyklovým čajem.Teď jsem začala pít už i maliníkový čaj kvůli lepšímu porodu.No a ze začátku těhu jsem i zvracela-celkem snad 6x,bylo mi furt zle,po všem co jsem snědla až do 4 měsíce.Pak jsem si i poležela v nemocnici 5 dní,protože jsem měla podezření na slepák,ale nakonec to byl děložní vaz jak se natahoval,pak mi hodně tvrdlo břicho tak jsem užívala magnézium-to bylo někdy 5,6,7 měsíc a teď v posledních měsících zase trpím nadýmáním...no ale člověk to musí vydržet,mám úžasného manžela,který mě moc moc podporuje a musí chudák stále dokola poslouchat moje kňourání,ale už se nám to krátí.Už se nemůžeme maličkýho dočkat!!!!!!

grej
autor
21. dub 2008

Michi - no to mi povídej!!! Jenže jemu to nevysvětlíš. Řekne mi, že se přes den hrabe v takový "srač..ách", že jedno klíště už to nevytrhne 😠

Jani - vypadá to dobře. Hlavně je to bez smetany... Já teda dělám zelňačku hodně poctivou. Na cibuli opeču slaninku, klobásku, uzený, prostě to co mám doma. Zaleju vodou, okoření (pepř, kmín, vegetu paprikovou), přihodím masox a zelí. A vařim. Brambory si uvařím zvlášt a pak je do toho přidám. No a potom to zjemním smeanou. Výborný!!!

JANI - gratuluju ke svatbě!! Mohla bys nám taky hodit do alba nějaký fotky, ne? 😉 Jsme zvědavý 😉

michina
21. dub 2008

Moc ti to přeji Jani!! Gratuluju k mladé paní... 😅
Takže se vám umělé podařilo na první pokus?

michina
21. dub 2008

To bys mohla, Jani! MYslím ty fotky, i bříška.. 😵