Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
11. črc 2008

tak já se loučím. Zítra Páááá Michi - pošlu ti vizitku na Zanetika. Papapa

mufy
14. črc 2008

Ahojky holky, tak jak bylo na srazíku?
Počasí vám vyšlo snad pěkné, u nás tedy bylo a já byla v postýlce.

Dneska jsem ještě v práci, je mi už líp,ale rýma a kašel se pořád drží.Hlavně,že nejsou teplotky. Zítra tu nebudu,mám dovolenou a ve středu tu nebudu dopoledne, jdu na UTZ, jen kdyby mi dělali IUI tak tu nebudu celý den.

grej
autor
14. črc 2008

Ahoj Mufy,
počasí na srázek nám opravdu vyšlo, protože nevím jak u nás na Moravě, ale v Praze bylo celou neděli 15 stupňů a lilo 😠
Bylo to moc fajn, daly jsme si dobrou baštu, dobrý pití a dobře jsme pokecaly 😉
Už mám fotky v albu, tak mrkni. Další dodá ještě Michina.

Na mě taky něco leze, už od pátku mi není nic moc. Bolí mě v krku, ale teplotu zatím nemám, tak nevím, co se z toho vyvrbí...

zanetik
14. črc 2008

Ahojky Mufy, bylo to super, jsme pokecaly, počasí vydrželo akorát, pak začalo pršet...
Fotek máme snad dost, já jich mám jen pár a to ve foťáku doma, včera na to nebyl čas, tak dneska si
je doma stáhnu do albíka...
Teďák je úžasný hodný dítko, snad jsme tam s holkama něco chytly 😀
Tak si dovolenku užij, jedete na výlet tuším ne?
Jinak jsme s Michi říkaly, že až pojede do Centra, tak já přijedu taky do Olmíku a dáme kávičku co ty na to?

artep26
14. črc 2008

Ahoj Žanet, koukám, že jste měly srazík 🙂 no zase jsem to propásla
Jak se vede?? A něco nového u tebe?? Já tu už zase delší dobu nebyla, nějak není v práci čas a doma vlastně taky ne 😒

grej
autor
14. črc 2008

Ahoj Artep!!
Jak se daří? Viděla jsem tě na jiném tématu, tak jsem čekala, jestli se na nás přijdeš podívat 😉

Co u vás? Chystáte se na IVF?

artep26
14. črc 2008

Ahoj Grej, no jo no, taky mě to nemine. Koukám, že máme stejné termíny 😀 Tak snad se to povede.
Grej kolik embrijek ti zaváděli, jestli se můžu zeptat?? Pořád nevím, jestli 2 nebo 1 ☹

artep26
14. črc 2008

Ahoj Mufy, jak se vede?? Nějaké novinky? 😵

grej
autor
14. črc 2008

Teda - tady se to s těma IVF v srpnu/září bude jen hemžit 😉
Nechala jsem si zavádě dvě. Je hned větší úspěšnost... Navíc je tu hodně holek, kterým se uchytily dvě, ale stejně do toho 12tt zbylo pak jen jedno. Prý je cca 30% úspěšnost že ze dvou embryjek budou dvě uchycený. Takže to ani tak velká pravděpodobnsot, že z toho ty dvojčata budou 😉

mufy
14. črc 2008

Tak já ti Artep napsala vedle do jiného tématu a ty jsi už tolik toho napsala.Mě to nějak blbne.Dlouho mi to trvá. ☹

artep26
14. črc 2008

Grej a kdo ještě jde?
Já jsem z toho taková nesvá, je mi snad i jedno, kdyby byly dvě, hlavně aby to dopadlo 😵
A říkám si, double v rodině ještě nemáme 🙂

mufy
14. črc 2008

Jé holky, ty fotky jsou moc pěkný.Každé to tam moc slušelo. A Tedík je teda pěkně velký dítko.No asi dobře krmenej.Viď Majmun????? 😀 Muselo to tam být fajn,škoda,že jsem nemohla. Ale to kafčo,až tu bude Michi beru. 😉

Artep klidně si dej 2 embryjka, nikde není napsané,že se 2 uchytí.Může to být jen jedno,ale je to zase větší úspěšnost,když už za to budete něco platit.

grej
autor
14. črc 2008

Michina by měla jít a pak dost holek co znám z jiných tématů, víš?

mufy
14. črc 2008

Já na IVF nejdu já budu chodit na inseminace,zřejmě do listopadu, kdyby se nezadařilo ani do této doby,tak až pak půjdu na třetí pokus IVF.Ale doufám,že už na to nebudu muset jít. 😉

Holky máme to ale trápení,že?

artep26
14. črc 2008

Mufy, já taky myslela 2 no. Je to větší pravděpodobnost. Jen mě zarazilo, že kamarádka jezdí do Phy a neplatila za IVF nic, pouze genetiku, kterou musí podstoupit (ca 10.000 Kč). No nevím, je fakt že oni mají zase jiné problémy než my a nám prý budou muset spermijky nastřelovat a to stojí asi 7000 + léky, atd ... No vždyť to znáš.

Grej - Michi se taky nedaří?? ☹

grej
autor
14. črc 2008

Michina si toho prožila habaděj. První mimi se myslím neudrželo, a pak následovaly dvě mimoděložní. No prostě síla. Takže už nemá vejcovody a musí na IVF... ALe nese to statečně, je to šikovná holka 😉

Artep - pokud má někdo dobrý spermio (tedy nepotřebuje ICSI) a spokojí se s obyčejnými léky a pokud mu jich stačí standardní počet, tak opravdu nemusí platit nic. Ale pak nebude mít ani mražení ani prodlouženou kultivaci. Jinak se za tyhle všechny věci připlácí...
My si připláceli všechno co šlo a vyšlo nás to cca na 21.500,- :-/

artep26
14. črc 2008

Grej no já si to myslela, že je to za ty službičky navíc, a je to pálka, no ale co se dá dělat 😉
Zjistilo se, proč to napoprvé nevyšlo, nebo se prostě jen nechytly .... Jestli nemáš novou diagnoózu myslim ...

artep26
14. črc 2008

Tak to přeji Michi ať jí to dopadne, už by si to zasloužila.
Nevíš jak je na tom Žaneta??

grej
autor
14. črc 2008

No ono vlasntě připlácíš za služby navíc. za lepší léky, za ICSI, za prodlouženou kultivaci, za mražení... Ten základ je 3x hrazenej...

Novou diagnozu nemám. Ani se nad tím nikdo nepozastavil. Bojím se, abych neměla problém s uhnízděním. Už 2x mi přece vyšly //, ale nakonec mimi odešlo... Ale nic mi na to neřekli, jen to prý prostě bylo biochemické těhu a hotovo... Tak uvidíme na druhý pokus, možná se bude něco při neúspěchu řešit až pak...

Zanet má dost nepravidelný MS, teď si chudák počkala na MS něco přes 50 dní. Ale ovu snad už chodí... Zatím tomu nechávají volný průběh, i když tuhle myslím slibovala, že už do nějakého toho CAR skočí 😉

artep26
14. črc 2008

Grej, je to děsný, jak se nedaří a nedaří. Ségra (porodní asistentka) pořád mluví o tom, jak je to dnes hrozný, že hodně párů má problémy. Hlavně na co upozorňuje, pokud bychom čekaly double, tak nejít na redukci. Většinou přijdou i o to druhé.
To i já bych na ní nešla, ikdyž bych měla z jednoho najednou děti 3. Ale myslím si, že to zas taková hrůza není, hlavně když ještě dítko nemáte. 🙂

grej
autor
14. črc 2008

No kdybych si mohla vybrat, chtěla bych jen jedno. ALe zase radši dvě než žádný, že jo...
A tři si teda nedovedu představit... Tady na koníku je jedna holčina, který se uchytily všechny tři embrya z IVF. Rozhodli se, že si je nechají všechny tři. Sice je riziko komplikací, ale prý jen 5%...

artep26
14. črc 2008

Já vím Smilers, znám jí už z dřívějška, včera i dnes jsme si psaly 🙂 je to nářez, ale co ... hlavně aby byli všichni OK 🙂

grej
autor
14. črc 2008

To jo, držím jim palce 😉
A co teda u vás? Jaký budeš mít protokol?

zanetik
14. črc 2008

Ahojky Artep, strašně mě mrzí že jsi srazík propásla a mě husu to vůbec nenapadlo ti písnout do IP ☹
Tak snad vám to už konečně vyjde

U nás to je na dlouhý lokte, dr. nic neřeší mám přijít po prázdinách,ale to se hned objednám do CAR do Kostelce a od něj si jen vyzvednu doporučení...chci aspoň různá vyšetření,abych věděla jak jsme na tom zdravotně...

artep26
14. črc 2008

Hele Grej my jdeme teď 22.7.2008 na sepsání žádosti, takže ještě nevím. Jede tam samozřejmě i manža, všechno nám řekne, postup, peníze, termín. Oni teď mají od 21. dovolenou v Sanusu a ta doktorka ke které chodím pak ještě další týden. Takže to akorát prý vyjde tak nějak až zase bude mít po dovo.
A jak to máte vy?? já se v tom sice zatím nevyznám, ale alespoň budu chytřejší 😵

grej
autor
14. črc 2008

POčkej - vy jdete 22.7. sepsat žádost a oni mají od 21. dovolenou? Asi jsi chtěla napsat "DO" 21. dovoloenou, ne? 😉

My asi budem mít krátký protokol (bez "zastavovací" injekce). Špatně jsem reagovala, tak mě začnou stimulovat rovnou. JInak se ale spíš dává delší protokol, vajíčka bývají kvalitnější...
My půjdem asi bůh ví kdy, prorotže v půlce srpna mají po rekonstrukci otevřít GEST, ale já nevěřím, že to stihnou. Pak musíme jít podepsat papíry a domluvit se na stimulaci a ještě do toho nějak zakomponovat začátek mýho cyklu. Tak uvídíme. KDyby to všechno šlo dobře, tak bych mohla začít někdy na začátku září, ale nevim neivm...

artep26
14. črc 2008

Promiň, chtěla jsem napsat od 28., od 21. mám dovo já 🙂
A jak to probíhá, jestli se můžu zeptat? 😉

artep26
14. črc 2008

Ahoj Žanet, žádné výčitky, já byla na MK terpve včera asi po 2 měsících, takže bych to stejně propásla ...
Proč doktor nic neřeší?? Ale je fakt, že u mě to taky neřešili, ale dnes vidím, že jsem do Sanusu měla zajít dřív, už bych možná měla prcka doma 😒

grej
autor
14. črc 2008

Jak to probíhá? No, pokud budeš mít dlouhý protokol, tak ti nějak kolem 21DC píchnou injekci do pupíku. Ta ti zastaví činnost vaječníků. CCA za 14 dní (každej CAR to má jinak, jsme tu s holkama zjistili) si začneš sama píchat stimulační injekce. To trvá tak 10 - 14 dní, podle toho, jak reaguješ. Po týdnu píchání jdeš na UTZ, kde oni kouknou, jak ti to tam roste, a podle toho popřípadě upraví dávkování. Pak chodíš tak ob den nebo ob dva dny a stále tě kontrolujou. KDyž zjistí, že už jsou folikuly OK, tak ti píchnou Pregnyl a za dva dny jdeš na OPU. To je v krátkodobé narkoze, nic to není. Uspí tě, pak se probudíš a většinou si tam ještě chvíli poležíš. Pak ti řeknou, kolik bylo folikulů a kolik v nich bylo vajíček. Jo - manža mezi tím dá vzorek než oni to tobě seberou. Pak jdete domů a oni vám řeknou, kdy si máte volat, aby vám řekli, kolik vajíček se oplodnilo a jak se vyvíjej. Pokud nebudete mít prodlouženou kultivaci, tak ti je šopunou zpátky za dva dny. Pokud ano, tak embryoložka rozhodne podle toho, jak se budou vyvíjet. Ten transfer už nic není, jak normální gynekologický vyšetření. Ani to necítíš. Pak si tam taky poležíš. A pak máš 14 dní nervů a čekání 😉

artep26
14. črc 2008

Jejej, a jak se určuje ten protokol?? Jsem trumpeta, fakt o tom nic nevím.
Byla jsi na neschopence, nebo můžeš jít hned do práce? Jo a v nemocnici taky ležíš? Myslím u těch odběrů a pak po transferu ... jsem hrozná viď ... 😉