Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
22. říj 2008

Tak a já se loučím jdu k našim s guláškem ať mají co papat a stavím se nachvilku ke kámošce...má nějakej zánět dělohy a vejcovodu...dost krvácela, tak zatím papá

mufy
22. říj 2008

Jo jo Grej máš pravdu, mám tu toho celkem dost,ale občas sem aspoň kouknu, jestli není něco nového. 🙂

artep26
22. říj 2008

Tak jsem tu jen na skok, už jsme po obídku, dělala jsem sojové maso se zeleněninou rýží , bylo to mňam i Andulce to chutnalo a to je co říct 😝
Taky jsem vysála, nevím jestli by to manža stihl a jak nám dělají střechu a manža brousí dřevo tak toho bylo v baráku už dost nataháno. No tak jsem to nevydržela a už jsem řádila s vysavačem.
Teď si jdu hodit nožky na gauč, vezmu si Utrouš a na chvilku si jdu číst 😉
Tak ať vám to holky v práci utíká 😵

mufy
22. říj 2008

Tak to já zase uklízela trošku včera a dneska budu jen relaxovat.
O víkendu jedeme na výlov, tak si dovezeme zase nějakou rybičku na vánoce. 😉

artep26
22. říj 2008

Jé na výlov bych šla taky, to jsem byla naposledy jako malá holka s taťkou u babičky. Spíš mě jen bavilo na to koukat, sladkovodní ryby mi nejedou a ani nikomu z naší rodiny (myslím tím manžu a Anďu). Na Vánoce ale rybu máme, buď mořskou štiku, nebo teď oblíbený je Pangasius. Klasicky ho obalím, k tomu salát a bílou klobásu. Jen s rybí polévkou mám vždycky práci, jelikož nekupujeme kapra, tak nemám ani hlavu na polévku. V den KETu jsem byla ještě na nákupu, narazila jsem náhodu na rybí hlavy, takže letos už mám vystaráno 😉

grej
autor
22. říj 2008

Tak to u našich jsme ryby na Vánoce nikdy neměli. Oba rodiče totiž mají trauma z dětství z kapra, takže ani my, jako jejich děti, jsme ho nikdy neměli. Jíme klasicky file a řízek. A polívku taky ne. Za prvé nejsme polívkoví a za druhé naši taky rybí polívku nesnášej 😀

Když jsem se přivdala k manžovi do rodiny a slavíme Vánoce tam, tak jsem měla smůlu a kapra i polívku jsme musela. Zajímavý je, že mi to chutnalo, ačkoli třeba ryba ani polívka od babičky mi nechutnala (i když všechno ostatní vaří babička výborně).
Takže fakt je to o tom, jak to má člověk v dětství...

Já manžovi oznámila, že jestli bude chtít polívku, tak se jí bude muset naučit a dělat jí on. Ted dostáváme polívku od jeho ségry a taky jí vaří švagr 😉

Letos chci manžu ukecat, abychom byli na Vánoce taky jednou u našich. Pořád jsme u nich ☹ A to není ono. Když už to budou naše poslední Vánoce ve dvou (doufám), tak by snad mohl kývnout... Navíc - u našich se jí už kolem páté, takže v sedm už je po všem. A u tchánů se naopak až tak v sedm začíná, takže když by na to došlo, tak bychom klidně mohli stihnout obě večeře 😀

Asi se pomalu rozloučím. Jedu objíždět poštu a tak... A pak mě čeká ten koláč a to žehlení 😉

artep26
22. říj 2008

Grej tak to tě chápu, že chceš být i u vašich.
My když bydleli ještě u tchánovců když jsme předělávali barák, tak jsme to střídali, jednou u našich, jednou u tchánovců. Ale od té doby, co bydlíme ve svém, tak jsme doma. Prostě si myslím, že máme dítko a doma jsme tady, tak to tak prostě máme. Ale je to každého věc, samozřejmě, znám hodně případů, co chodí k rodičům s dětmi pořád 😉
Já si myslím že umím rybí polévku výbornou, naučila mě jí moje babička. Manža jí nikdy nejedl, u nich mají na Vánoce kuřecí plátek se sýrem, broskví a hranolky. Takže k rybě tam mají daleko, natož k rybí polévce. 😀
Tak držím palec na koláč a hezké požehleníčko, taky mě to čeká 🙄 🙂 🙂

michina
22. říj 2008

AHoj holky, dneska jsem si dávala od netu oraz a koukala jen na telku, taky jsem si zkulturnila tělo, umyla hlavu, oholila nohy a tak... však to znáte, hned je mi líp.. Artep, tys už vysávala? Já už mám sice roupy, ale manža mě k ničemu nepustí, i prádlo mi věší a žehlení se mi kupí. Ale mamka se nějak nabídla, že by v pátek přišla vyžehlit, manža jede do sboru a přijede v sobotu.

zanetik
22. říj 2008

Michi teda takhle nás zanedbávat 😅
Tak já před chvíli dorazila od našich, dala si pár oříšků, ovoce a jdu mýt sprcháč a oholit si taky nohy...žehlení si nechám k televizi..

artep26
22. říj 2008

Michi no já už nevím co dělat, roupy se mnou šijou 😀
No u nás nehrozí že by to někdo udělal za mě, a není to taková makačka, nemáme nikde koberce takže prakticky jezdím jen po dlažbě a plovoučce. Takže fakt žádná dřina, kdybychom měli koberce tak se na to vybodnu.
Já se na zkulturnění chystám teď, oholím co půjde 😀 , umyju si hlavu a prostě se hodím do gala. A pak si půjdu stoupnout k žehlení 😀 😀 😀 klasika 🙂

grej
autor
23. říj 2008

Ahoj holky, poslední dobou jsem pořád první 😉

Takže koláč se nakonec docela povedl, jen jsem ho nepekla 12 minut, jak bylo v receptu, ale asi 25. A je to sladký jak cecek, protože tam je dost medu. Takže příště už ho asi dělat nebudu.

No, já se musím přiznat, že se pěkně zanedbávám. HOlím si jen podpaždí. Nohy moc ne, páč v kalhotech je to jedno a tam dole taky moc ne, protože jak musím nosit slipovku kvůli Utrouši, tak se mi pak dělaj pupínky a je to vopruz. A navíc - kdyby aspoń s manžou něco bylo, tak mám důvod se zkulturňovat, jenže on furt nic nechce!!!!!

Taky jsem včera vyžehlila, tak jsem ráda, že to mám za sebou...

mufy
23. říj 2008

Dobré ráno holky,

my trávíme vánoce tak na přeskáčku, jednou u našich, jednou u tchánů a jednou byli všichni u nás.Bylo to fajn.

Tentokrát půjdeme k tchánovcům. Akorát si musím koupit kapra, protože tchánovci ryby taky nejí a manžovi musím dělat kuře.Ale už se tak těším na kapříka a na salátek, mňam, úplně jsem na to dostala chuť.

S tím holením, to mám samé jako vy.Na nohy teď v zimě taky trošku kašlu, jen když jdu k doktorovi, jinak vše chno si holím taky jak je potřeba.To je ale téma, že?

michina
23. říj 2008

DObré rano, holky, tak nějak nenesu asi dobré zprávy... fňuk ☹
Ted jsem vstala, byla na záchodě a tam mě píchlo v břiše, jako při MS, když jsem se utírala, na papíru byl takový malý chuchvalec a růžová krev. Tak u mě se to asi nepovedlo.. ☹ Ted mi dochází, že jsem včera ani přes Activii nebyla na záchodě, (zácpu mám vždycky před MS), pak si zajdu a hned se to rozjede. Vzala jsem si ranni utrouš (radši jsem ho polkla-poprvé), šuplaa zpátky pod peřinu a cítím, jak mě lehce bolí břicho jako na MS.
A není to brrzo 21.DC?? Po ET je to teprve 8.den... Ale kdyby odber vajuch odpovídal ovulaci, tak jsem 14.den po odběru.. Asi je tělo celé rozhozené, takže MS může přijít klidně dříve. Zvlast kdyý do see cpu jeste hormony na sliznici, ta už narostla, nemá proč tam být, tak jde pryč.. holky, mě se chce brečet a to jsem myslela, že ten neúspěch ponesu statečně... ☹ 🙄

zanetik
23. říj 2008

Ahojda, Michi nebreč a není to třeba jen uhnizďování? Ty dny by tak odpovídaly 😉

grej
autor
23. říj 2008

Ahoj..

Michi ☹ Hele nesmutni, to, že dostaneš MS, ještě nic neznamená. Nám říkali, že nemáme vyšilovat, že máme testovat i když MS přijde. Navíc - zaváděli jste dva bobany, ne? Tak může odcházet třeba jen jeden...
Na dny cyklu se vyprdni. To není nic průkaznýho. Důležitý je, jak dlouho jsi od doběru vajíček. To jsi 14 dní. To by teoreticky byl na MS akorát čas...

Dokud nemáš čistý test jak lilie, tak není nic ztraceno!! Hele ale jak to tak počítám, pokud jsi 8 den po ET, tak nemůžeš být 14 den po odběru.. To by byly embrya venku 6 dní a to nejde. Max jsou venku 5 dní, pak musí zpátky do dělohy...

michina
23. říj 2008

Aha, asi jsem s epřepočítala s tím OPU, byl v neděli, ET ve středu, takže o 2 dny, tzn. 10 . den po OPU.
Kéž by to bylo zahnizdovani, ale fakt to jsou takový předzvestný bolesti v podbrisku jako na MS. Ale trosku jste mě uklidnily..Já do toho šla 100%, od počátku prostě věřila, žetam jsou, povídám si s nima a ani jendou jsem nezapochybovala, až ted..

michina
23. říj 2008

Holky, a vy jste špinily nebo krvácely ten cyklus, co se to povedlo nebo vůbec nic???

lajcikova
23. říj 2008

michi ja sem začala špinit 9den po et a byla to reakce na utroš,sem se lekla a testla ten 9den a byli tam//klido testni 10den ti už něco ukaže 😉 na ja teda v 5tt potratila ale to sem nepatři,tak tfujtfujtfuj-zkus testnout. 😉

grej
autor
23. říj 2008

Michi - bolesti v podbřišku jsou normální... Jak jsem ti psala (nebo to bylo Artep? už nevím...) Mě třeba 10 den po ET chytla taková křeč, že jsem myslela že umřu.
To je moc dobře, že tomu věříš. To je důležitý 😉

Já jsem teda nešpinila ani nekrvácela, ale doktoři mě pořád upozorńují, že špinění a krvácení k tomu patří. Že se nemám hned stresovat. To říkali fakt na začátku. Prostě testovat dle termínu bez ohledu na MS.

michina
23. říj 2008

Lajci a ty jsi ten utrouš zaváděla nebo polykala? Já je celou dobu zaváděla, jen des, dkyž jsem rano špinila, tak jsem je polknula.
Já nemůžu testovat, pro jistotu, abych netestla dříve nemám žádný doma, a jsem teprve 8.den od ET..

HOLKY, já se bojím jít na záchod... 😅 😀

mufy
23. říj 2008

Michi ještě nezoufej, jak píše Grej, třeba to mohl vzdát jeden boban, zaváděli jste si 2 bobánky.
Mě teda taky bolelo břicho jako na MS, ale začlo mi to už 5 den po OPU. A prý holky mívají takové bolesti a jsou těhu. Zkoušela jsi testovat?

lajcikova
23. říj 2008

ja ho zavaděla a když si přečteš nežadouci uřinky tak tam je že se po něm muže špinit 😉 i 8den muže něco ukazat,ale radši se nestresuj.to ty si ještě v klidu to hja jak viděla to špiněni tak sem řvala dokud sem netestla a pak sem řvala znovu radosti 😀 jen to dopadlo bidně.

jinak krev v těhu nema byt,jen pokud je hematon,ted už to vim 😔

michina
23. říj 2008

Hmmm... tak dobře, nebudu se jeste stresovat, uvidim, jak se to behem dneska rozjede... 😖 Ale na velkou už se mi každopádně hcce, takže děj se vůle boží... 😔

lajcikova
23. říj 2008

no držim ti palce 😉 uvidiš.prej se nema stresovat ale....ono to moc nejde 😉

zanetik
23. říj 2008

Michi já už několikrát psala, že od testu až do 12tt jsem pořád kontrolovala jestli jsem to nedostala, protože bolesti břicha byly jako před MS i teď to někdy mívám..to už jsou asi ty změny dělohy atd...prostě se tam něco děje, tak to musíme cítit...hlavně na velký moc netlač jen jak to půjde samo 😉 a já měla krev i červenou 1x a všechno je v pořádku 😉
Tak já jedu k našim dnes na segeďák,tak zatím papá odpoledne si jdu ke kámošce půjčit těhu kalhoty, pořád mi je nabízí, protože je měla 1x na sobě a pak v 6měsíci o mimčo přišla, tak prej ať jen neležej, ona může teď až tak za půl roku otěhotnět...pa

michina
23. říj 2008

tak já jdu na ten záchod... Každopádně vůbec netlačím od ET, jen co to jde samospádem... 😀

mufy
23. říj 2008

Já byla taky opatrná na to, když jsem šla na záchod, moc jsem netlačila, no stejně to nevyšlo. Ale ty máš ještě šanci, pokud se ti MS nerozjede, tak nebuď smutná.

Holky mě tak bolí prsa už asi 3 den, ale jen tak z boku a jen z části, ne celá,ani bradavky nebolí,ale je to děs.Dnes jsem 7 DPO, to jsou ale nervičky,jestli to vyjde. 😀

Zan já ti tak ten segoš závidím, mám na něj chuť.Dala bych si, jelikož jsem si nic do práce nevzala na jídlo, tak si budu muset někam skočit něco koupit.

michina
23. říj 2008

Už jsem zpátky.. břicho bolí lehce furt, na papíru je pořád lehce růžová až nahnědlá, prostě to asi nevyšlo, je to přesně jako před každou MS. No nic.. Jo a jesšte jsem se na letáku Utrouše dočetla, že : (cituji)

"dávka i podávání jsou však individuální, nedají se vždy předem spolehlivě určit. Může se tak vyskytnout zejména zkrácení menstruačního cyklu nebo špinění, pocity ospalosti a závratě..."

Takže to klidně MS může být i 21.den cyklu.... Ale já to stejne nezmením, když se to má stát, stane se, takže si jdu číct nebo pustit telku..

zihu
23. říj 2008

ahoj holky, jen na skok... michi, neboj, pichani a pocity na mrchu jsem mela cele tri mesice, drz se!

grej
autor
23. říj 2008

Michi - to je správný přístup. Neovlivníš to, tak na co se nervovat. Prostě musíme čekat 😉

Taky bych si dala segedýn... Dneska mě ale čeká vepřové maso s mrkví 🙂