Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

artep26
25. únor 2009

Grej ahojda,
no úplně obyčejně. Byla jsem u tety na návštěvě a udělala mi jeden a byl fakt žužo.
Jsou to obyčejné bramboráky. Na upečený bramborák (na půlku) dám šunku a nastrouhaný sýr, přehnu to a dám do mikrovlnky zapéct. K tomu zeleninku - rajčata, paprika, dle libosti cibule atd. 🙂 🙂 🙂 Je to změna a je to fakt mňamka. Normálně jíme bramboráky jen s kyselým zelím a tohle je změna. Fakt mi moc chutnaly a když jsem to líčila doma, tak si je na dnešek objednali 😀 😀 😀

grej
autor
25. únor 2009

Aha🙂 Tak až budem dělat bramboráky, tak to taky zkusím... U nás se jí obyčejná klasika. Když jsem ještě bydlela u rodičů, tak táta dával do bramboráku ještě uzeninu. To u manži se to nedělá. A doma jsme k tomu taky dělali zelí. To tady taky ne.

Kámoška takhle dělá plněný bramboráky normálně s masem. Že udělá takovou směsku masa a zeleniny a tím to naplní. Taky to může být dobrý..

Jé - jsem si uvědomila, že už jsme tu dlouho neřešily jídlo 😉

artep26
25. únor 2009

Grej my do toho doma taky dávali uzeninu - myslím tím třeba gothaj na kostičky a zamíchalo se to normálně do těsta. Někdy to tam dám taky, ale to mi přijde zbytečný, já na ty salámy moc nejsem a rodina neprotestuje.
Ale tohle mi přišlo jako dobrá změna a je to rychlovka.
Taky někdy dělám k bramborákům masovou směs - třaba játra, kuřecí maso, cibuli - prostě takový mišmaš, ale to dělám bramboráčky malé a je to spíš jako příloha.
Taky přemýšlím že něco upeču, manža si žádá klasiky bábovku, tak mu asi vyhovím. Je to taky rychlé a když mu to udělá radost 😉

grej
autor
25. únor 2009

Jojo, taky jsme dávali uzeninu. Myslím spíš nějaký párek. Dá to tomu takový jiný šmak...

Já mám doma nakoupený tvarohy na tvarohovou bábovku a furt se nějak nemůžu dokopat k jejímu upečení 😉 Je výborná!! Mokrá, to já mám ráda 😵

A koupila jsem si listový a dnes nebo zítra bude k večeři. Asi udělám takový ty balený šneky, se sýrem, salámkem, pro manžu i s olivama...

artep26
25. únor 2009

Grej tvarohovou tu já taky miluju 😵
Ale manža jí nerad, že prý je mokrá 🙄 on jak se tou bábovkou nedusí, tak mu nechutná 😀 😀 😀 takže dělám olejovou s vodou. Je taky dobrá, to neříkám, ale tvarohová je lepší 😝
Jé pizzašnečky budeš dělat, ty se chystám dělat na Velikonoce, letos to nebudu nijak přehánět, budu kouzlit asi jen z toho listového, udělám ještě nasladko listové rohlíčky plněné povidly nebo s nějakou nádivkou, pár chlebíčku a prdím na to 😝 Ono to už docela upadá, přijde pár kluků s dětma a je po Velikonocích 😖
Jak je to v Praze s Velikonocema?? Drží se to ještě vůbec??

zihu
25. únor 2009

ahoj, teda papaniii.. to uz tu vazne dlouho nebylo.... 😀
grej, ja bych se bala monitor nekupovat... pak by se neco stalo a ja bych si to vycitala... prodat ho pak snadno muzu, takze pro me jasna volba, navic planuju snad este nejake dalsi mimi a pak taky bracha, takze se to vyuzije...
zan.. pripada mi fine, ze se na ten jeden zdroj daji pripojit dve podlozky, takze to cele nemusis kupovat 2x, ze? to je pro dvojcatka super!

grej
autor
25. únor 2009

Artep - občas na Velikonoční pondělí někdo přijde, ale jsou to tak 3 party (nebo spíš dvojice) dětí. ALe vzhledem k tomu, že nám nefunguje zvonek, tak je vždycky vidím jen jak korzují po ulici.
Já Velikonoce nemám ráda. Teda to koledování a pomlázku... Asi mám trauma z dětství nebo co, kdy se na mě na chalupě vždycky vrhli všichni chlapi z rodiny...
Ale ráda držím ten zvyk, že bych měla něco dostat, aby mě nepokadil beránek 😀 A miluju mazanec s máslem!!!

Zihu - to je fakt, prodat se to dá vždycky... Asi to koupím zvlᚍ. Existuje taky taková sada, myslím, že se to jmenuje Angel Care. Je to dohromady monitor i chůvičky. Ale je to docela drahý... Asi koupím zvlᚍ, pak se to bude líp prodávat...

artep26
25. únor 2009

Grej u nás chodí jak jsem psala manželovic banda "kluků" a pak tatínkové se synátorama. Ale je jich dohromady tak 20-25 kousků, tak to fakt nebudu přehánět.
Beránka jsem pekla každý rok, letos se na to asi vybodnu. Jé a vloni jsme s Aničkou vytvářely něco jako jidáše jak prodávají v obchodě, z vánočkového těsta a mělo to vělký úspěch 😉

artep26
25. únor 2009

Jdu na žehlení, nebo se odsud neurvu.
MK je prostě mor 😀 😀 😀
zatím pa pa pa určo budu načuhovat 😉

grej
autor
25. únor 2009

Jé na beránka jsem úplně zapomněla... Toho jsem loni pekla poprvé. A nechtěl mi vylézt z formy, mrcha jedna. Tak jsem ho pak slepovala marmeládou :D

Možná i nabarvím vajíčka.. Spíš vždycky děláme dohromady s mamkou. Je zbytečný toho dělat hodně, pak se to zkazí...

artep26
25. únor 2009

grej mně vyklopit jde, ale s rovnováhou má vždycky probémy 😀 😀 😀 ne a ne stát potvora 😀 😀 😀
tak si hezky leží 😀
Vája taky barvíme, samo ... to by jinak nešlo ale barvím jen v cibulových slupkách. Hlavně musíme nakoupit vždycky nálepky nebo ty obrázkové fusáčky na celá vája - na ty je zatížená Anička 😉

grej
autor
25. únor 2009

Ty jo, to dělaj takový vychytávky? Odrázkové fusáčky...
Už si to ze svýho mládí aní nepamatuju...

Já barvím jen v klasickým OVU a hotovo... Děti v rodině žádný nejsou, tak to nikdo ani neocení...

michina
25. únor 2009

Ahoj holky, same jidlo a velikonoce, kdy vubec jsou?

grej
autor
25. únor 2009

13. dubna 🙂

Holky tam je krásně 😵 Akörát jsem přišla z oběda a je to tam jak na jaře 😵

zanetik
25. únor 2009

Ahojda zdravím, Grej to jsem ráda, že je vše v pořádku, jsem zvědavá na svůj čípek, posledně jsme ho měly stejně dlouhý, zatím se s holkama držíme, ale do termínu to určitě nebude, dr. říkal tak 36-37tt a 38tt asi nejdýl vyvolání nebo císař, pak už se tam prej trápěj, že je placenta špatná a nevím co všechno, takže nejdýl na svý třicetiny je mám venku 😅
Zihu omyl, ty monitory musím koupit dva, nemůžeš položit každou na jednu desku, protože máš jednu vyhodnocovací krabičku...a ještě prej musí být každá ve své postýlce a ty se nesmějí ničeho dotýkat...
Já nevím, myslím že letos půjdou velikonoce kolem mě...jen snad beránka zvládnu, peču i našim.

zihu
25. únor 2009

zan 😕 no teda.. ja myslela, ze muzou byt napojene na jednu, dokonce v tom baleni mam aj nejakou rozdvojku! vsak kdyz by to pipalo, clovek pribehne a koukne, kdo modra, nebo ne??? 🤐

zanetik
25. únor 2009

JJ tak jsem si to tak myslela, ale prý ne 😒 ta rozdvojka je na tu druhou desku kterou budeš mít třeba v kočárku, ale prej když foukne vítr, tak to spouští taky alarm, já fakt nevím, v porodnici na to nadávaj holky, že to pořád pípá když vyndáš mimčo a nevypneš to, jsem z toho zmatená.

zihu
25. únor 2009

zan.. hm, tak to me zmatlo... mrzute 😒
teda je uzasne, ze uz ste 36tt, vim, jak casto se dvojcatka rodi predcasne, takze mam radost, jak sou holky rozumne a jak to spolu hezky zvladate 😉 jen tak dal!
asi dnes koncim, mejte se vsichni, zdravim vsechny mimisky, pa zitra

mufy
26. únor 2009

Ahojky holky,
včera jsem neměla vůbec čas dostat se na net a dnes tomu nebude jinak. Navíc jsem utrápená, protože jsme včera byly kupovat koberce a já je změřila blbě a teď to musím jít zaplatit znovu.Prý mi dají jen 40% slevu.To jsou tak nehorázný s..... 😠 Takže se mi zase pěkně vyprázdní peněženka a kvůli mé blbost ☹

grej
autor
26. únor 2009

AHoj holky, jen v rychlosti, nestíhám.
Ráno jsme zas byli na 4d UTZ a Kačka se opět neukázala. Takže jsme si nechali natočit na dvd jen obyčejný utz a udělal mi k tomu výklad. Tak to aspoň ukážem rodičům tak.
Měla skvěle přehozený nohy přes nohy a chvilkama bylo vidět, jak si dává ruce do pusy (nebo do nosu??). Hejbala se teda slušně🙂 A prý má velký nohy, takže asi bude po manžovi🙂

Mám tu fofr, tak dnes asi moc přispívat nebudu...

zanetik
26. únor 2009

Ahojda holky, tak se moc nehoňte, ať vám práce ubývá 😉
Mufy zákon schválnosti, když to člověk nejmíň potřebuje, takhle my přišly zbytečně o foťák...
Já jdu zadělat těsto na langoše, naposled jsem je dělala tak před 5 rokama ještě u našich, tak zatím páček

mufy
26. únor 2009

Zanetík napiš mi prosím recept na to těsto na langoše. Už dlouho jsem je neměla. 😉

Grej ještě si musíš počkat až Kačka bude na světě, pak se na ni nebudeš moct vynadívat. 😀

zanetik
26. únor 2009

Mufy dělala jsem tyhle, fakt nemaj chybu a co jsem zjistila až při přípravě, že nemusí kynout, takže super:

http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNG...

Mám dotaz asi zrovna na tebe Mufy, mám vytisklý odtud recept a nevím název, dělá se nějaký korpus a na to jde poleva ze Salka který se vaří na karamel co je to? 😅

grej
autor
27. únor 2009

AHoj holky,
Zan - to vypadá fakt super, ty langoše. Takže jestli jsem ty ingredinece dobře pochopila, tak se dává 100 g jogurtu nebo 100 g smetany?

Já tomu říkám - Dezert ze salka dle Mufy 😀 Stejně jako mám v kuchařce "vajíčkovou pomazánku dle Mufy" 😀

mufy
27. únor 2009

Zan abych pravdu řekla, nevím,jak se to přesně jmenuje, ale je to takový řez. To salko se musí dát do hrnce s vodou a vařit ho určitou dobu,aby z toho vznikl karamel. Musela bych ten recept najít, momentálně nevím kde ho mám, ale Grej ho má možná někde poznačený,ne?

Na ty langoše se taky vrhnu, díky za recept. 🙂

zanetik
27. únor 2009

Ahojky, já ho mám vytisklý jen jsem nevěděla co je to, takže si píšu "Mufy řez"
Grej já to pochopila jako 200g buď jogurtu nebo smetany, dala jsem 200g jogurtu, je pravda, že jsme dosypávaly mouku na zadělání, ale i tak byly super.
Tak já musím vymyslet co k obědu, chci udělat něco s rýží, protože jsme ji dlouho neměly a nevím co...
Jinak mě od včera pořád bolí břicho, jako že se holky boulej hrozně a mám ho pořád tvrdý, jen když si lehnu změkne.

grej
autor
27. únor 2009

Hurá - zase řešíme jídlo 😉

S rýží? CO takhle hovězí na houbách? Nebo játra na cibulce 🙂 Nebo čínu...

Já budu dělat segedýn v sobotu a v neděli asi kuře s nádivkou...

Já takhle dopoledne mám břicho v pohodě, ale k večeru to začíná být děsně nepříjemný. Už ho mám tvrdý i pod prsama a bolí mě to kolem pupku, jkao bych tam měla modřinu... Včera se taky malá mlela jak o závod. Zjistila jsem, že spíš než mě kope, že mě spíš boxuje... Asi vycejtila, že o ní mluvíme. Pouštěli jsme si to dvd z ranního utz...

Díky Zan, já to nějak splácám a uvidíme...

zanetik
27. únor 2009

No hovězí a játra právě nemám, takže to asi vyhraje čína s vepřovýho...
Já vařila včera a dnes, takže o víkendu jdem k našim bude mamka dělat kuře na paprice a v neděli nevím.

artep26
27. únor 2009

Ahojda holky,
koukám zase se vaří.
Omlouvám se že jsem se neozvala, ale 2 dny jsem teď ležela, mám chřipajznu.
Dneska už jsem vylezla z pelechu, páč přijde odpoledne švagrová s kamarádkou, tak peču bábovici co jsem manžovi slíbila a taky teprve budu dělat ty plněné bramboráky. Měla jsem něco v mrazáku, tak jsme to vytáhli a já 2 dny nemusela vařit 🙂 🙂 🙂
Zítra asi budu dělat špagety a v neděli kuřecí řízečky s bramborovou kašičkou.
Zan tak že by se holky začínaly tlačit ven?? Já s Aničkou jela rodit jen s tvrdnutím břicha, tak jak píšeš 😵 😵 😵

grej
autor
27. únor 2009

Kuře na paprice miluju🙂 To už jsme taky dlouho neměli...

Já bych si dala těstoviny se špenátem a kuřecím masíčkem, ale manža to nemá rád ☹

Tak taky chřipku Artep? Je to hnus, jak to řádí... Tak ti přeju, ať to máš brzy za sebou!!