Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
2. říj 2009

tak co? kdo pojede? my s majmu určitě...

artep26
2. říj 2009

Grej a kdy je ten srazík??

grej
autor
2. říj 2009

zítra, nějak na oběd bych to viděla...

zanetik
2. říj 2009

Ok tak domluveno kdyby se chtěl někdo přidat rádi ho uvidíme zítra kolem 11h v restauraci kterou Grej vybrala 😉
Artep tebe bych po těch letech ráda poznala 😉

grej
autor
2. říj 2009

U kohoutka mají až od půl dvanácté, takže to budem směřovat až na tu půl dvanáctou, ju?

zanetik
2. říj 2009

Jé a to jsem na to koukala, že celý týden od půl 11 a v neděli zavíračka, tu sobotu jsem nějak překoukla, budeme tam na tu půl 12 hned dám holkám a pak já, ono to stejně bude chvilku trvat než si vybereme a oni nám to donesou. Vemu podvozek kdyby jsme se chtěly jít projít, má být pěkně, jen nevím jestli se s ním vejdu dovnitř, uvidíme, řešit to budu až na místě.

artep26
3. říj 2009

Holky včera už jsem se sem nedostala, byla jsem u tchána 😔 😔 😔 špatný špatný, ani to tu nebudu psát 😔

Užijte si srazík, takhle narychlo je to na mě moc rychlý, škoda že jsem tu nebyla o pár dní dřív, určitě bych dorazila, páč bych ráda přijuchala.
Zan taky bych tě ráda poznala a okoukla berušky 🙂 🙂 🙂
Amy má rýmu a trošku pokašlává, takže bych asi stejně nejela, budu s ní radši doma, max uděláme okružní jízdu po vesnici. Až draci budou hodní, tak hodím pár nových foteček.
JO a restauračku mi holky neporadily, ale vy jste si poradily samy 🙂

Pa pa 😉 😉 😉

grej
autor
3. říj 2009

Srazík se vydařil 🙂
Mrkněte na foto!

grej
autor
4. říj 2009

Další mínus pro restauraci - mám opar 🙄

zanetik
4. říj 2009

Ahojda, tak ta restaurace se nevyvedla no...
Prý někde na sídlišti je super staročeská hospůdka, kde výborně vaří, musím zjistit jestli je to celé kuřácké, jak je to kdyžtak se sezením venku na příští rok 😉
Jinak Verunka byla dnes docela protivná, nemohla k večeru usnout, Nela už byla vyspaná, tak jsem s ní dělala psí kusy a nic, tak jsem ji dala na zem, že spát teda nebude, že po koupání usne u kaše, taky že jo...ale ještě před tím mi David říká, tak koukni na zuby, tak hledám očima, dásna světlá, nenateklá, hledám prstem všechno hladký a jak se vrtěla, tak mi sjel dole prst jakoby za dásno a BYLY tam... 2 ...cinkájí i lžičku 😅 😅

zanetik
5. říj 2009

Ahojda jdu přihodit do alba fotečky ze srazíku kdyby se tady nááááhodou někdo ukázal a chtěl se podívat 😀

michina
7. říj 2009

Ja jsem tady a hned jdu kouknout na fotky!!

michina
7. říj 2009

Teda, holky, vám to sluší!
Majmu, ty mas teda haro a pekne jsi nam zhubla a Tedik už je kus chlapa! Nebude dalsi, dkyz to Sroubas začla... ?? 😀
Fakt vam to všem třem moc slusi, mrzi me, že jsem neprijela, ale zase bych tam byla jako kren, bez mimi, bez bricha, třeba bych chytla depku 😀 Tak aspon kouknete, jak jsem si v tu sobotu zaskakala... 😉

Mufy, jak to s tebou vypada??? Zacinam mit obcas navaly horka a semtam mi busi trosku vice srdce, ale nic extra zavratnyho, muze to byt i z toho, že mam nadvahu 😀 A manžel už si stězoval, že ani sexuální apetýt mi neklesá.. že ted nebude mit ani ten týden MS klid...kdyz teda ted neni a a nebude... 😀

http://www.facebook.com/album.php?aid=38216&id=...

zanetik
8. říj 2009

Ahojda,Michi jakej křen, jsem potřebovala jednu pomocnici, naštěstí tam se mnou byl David a když už si chtěl jet po nákupech, tak jsme to zabalily, takže jsem jela s ním, jinak by jel hned a taky bys měla jedno mimčo 😀
Jinak Grej ty opar, já měla 2dny koutek 🙄

sroubek
8. říj 2009

ahojda holky..krásný fotečkya krásný děti..teda grej...kačky je kus 😵

příští rok to snad dáme...uvidíme, jak na tom budeme 😀
jinak nevím , jestli jsem to už nenapsala , ale vypadá to na holčičku 😵

michina
9. říj 2009

Jejda, Zan, vidis to, to me nenapadlo!!??? Aspon bych si chvilku pripadala jako mamina s jednim tvym dvojcetem ! 😀 Tak priste... 😉

mikulka
9. říj 2009

Ahoj holky, tak co je nového?

Mufy, Michi...?

Vidím,. že byl srazík. J8 bych stejně nemohla, malý měl rok, tak jsme slavili 😉

šroubku, super, měla bys páreček.

Grej a co ty co, co Kačka? Je to vše lepší?
Moc vám to všem sluší. 😉

grej
autor
9. říj 2009

Ahoj holky,
Zan - gratuluju k zubům!!

Sroubas - gratuluju k holčičce! Tak se zadaří páreček 🙂

Michi - přísští rok už budeš s mimi....

Vím, že je to rouhání, ale řeknu vám, že hodně často vzpomínám na dny, kdy jsme tu byli sami s manželem a užívali si krásné volné večery u televize... Já už neviděla zprávy ani nepamatuju a když Kačka usne před devátou, tak slavím. OVšem pak mě čeká druhá až třetí šichta, tedy prát, žehlit, uklízet a občas musím i něco udělat do práce... Lituju, že jsem si to válení neužila aspoň v těhu 😉

MIkul, lepší to je. Asi 14 dní už je Kačka mnohem hodnější mimi. Žádnej zázrak, ale proti tomu, jaká byla první 4 měsíce, je to super.

Akorát bojujem s usínáním.
Dneska jsem uspávala dvě hodiny. Děs.
Já nevím, proč nechce usnout. V sedm je urvaná jak pes, šmudlá si oči jak blázen. Dáme koupel a u večerního kojení usíná, jak je tuhá. Dám jí do postele, spí max 5 minut a pak se budí a vypadá vyspale. Já se jí snažím vysvětlit, že má spát a ne si hrát, což jí naprdne a začne se vztekat.

Já jí nechávam v postýlce, chodím jí po několika minutách nandavat dudlík. Ona brečí ze začátku takovým jen naštvaným stylem, tak se to dá. Kdykoli přijdu, tak se okamžitě zklidní a vidím na ní, jak by potřebovala spát, protože je totálně vyřízená. Oči pomalu neudrží otevřený. Jak cítí mojí ruku, tak si jí chytne a je vidět, jak se jí hrozně uleví a usnula by. Ale i když bych tam vydržela, tak prsotě nezabere a furt sebou mele. Nejdřív jsem myslela, že jí trápí to břicho, protože jak leží,t ak začne přitahovat kolena k břichu a převaluje se jako na bok (zajímavý je, že přes den to nedělá, jen když má usnout), ale asi to bude jen zvyk.
Já odejdu a ona začne ryčet znovu.

Chodím k ní sice pořád nahazovat, ale pak už se nezklidní ani když přijdu a brek přejde v hyssterák, kdy se zakuckává a lapá po dechu. To pak nevydržím já, vyndám jí z postele., Ona se zklidní, třeba u mě i usne, ale jak jí položím, tak zas brečí. Nebo brečí i v náručí, tak jí oznámím, že jde zas do postele. Zase k ní chodím nahazovat dudel, ale to už bývá tak unavená, že nakonec po nahození dudlíku zabere.

TeĎ jsem četla Estivala a jsem zvědavá, jestli to u nás zabere. počkám ale až jí bude půl roku.

Holky, neslyšely jste některá o Baby Bobath? Jeto něco jako Vojtovka.
Dočetla jsem se, že byť rehabilitační tvrdí něco jiného, tak Vojtova metoda bolí. Stačilo mi Kačku vidět a hlavně slyšet, když jí sestra cvičila a stačilo. Navíc je to děsně drastickýl. Musím jí hrozně tlačit loktem na zadek a pak vší silou odtahovat hlavičku od těla. Což mi přijde divný, když je Kačka tak malá. Člověk se bojí, aby jí něco neudělal...
Dočtla jsem se, že Baby Bobath jen mnohem příjemnější a výsledky má taky suepr. Jen nemůžu najít, kde to cvičej.

grej
autor
9. říj 2009

Jo ve středu jsme byli na první vakcíně pneumokoka a poprvé měla na nějaký očkování reakci. Vysokotu teplotu. Ale zabral nurofen, takže dobrýl Asi jí fakt bylo ouvej, protože včera byla hrozně hodná, skoro nebrečela a dokonce v kočárku vydržela asi 20 minut jen tak ležet a hrát si s dudlíkem!!! Neuvěřitelná věc.

Nechala jsem se doktorkou poslat na rehabilitaci, protože Kačka špatně pase. Hlavu sice trochu zvedá, ale vydrží to jen krátce a pak padá nosem na podložku a řve.l Ruce nemá před sebou, ale vedle sebe, Halvně tu pravou, tu okamžitě po položení na břicho dává od těla. Píolohu na břiše nesnáší, takže je to boj.

Doktorka na rehabilitaci řekla,že musíme cvičit, aby se víc zapojovala i na levou stranu (když už s eněkdy převalí na bok, tak je na pravej a většinou kouká do prava). Na to je dobrej cvik, jenom jako by "ždímání", aby zjistila, že taky na levou se může převalit.
Ale kvůli tomu pasení nám dala cvik jako by na odtažení hlavy od těla. Kačka jak je tlustší, tak má za krkem takovej fald, kterej jí brání. Údajně se i hodně zaklání, což mě ale nepřijde.
Ten cvik je hrozně drastickej, muím jí při tom jednou rukou hrozně moc tlačit na zadek (loktem) a zároveň tou rukou odtahovat hlavu od těla ☹ a přitom mačkat jednu její ruku k tělu (svým tělem) a svojí druhou a jí mačkat nějaký bod na lokti druhé ruky, který je ohnutá. No prsotě děs.
Kačka u toho řve jak tur ☹

Navíc to teĎ necvičim, protože po očkování se 4 dny nesmí, tak jsem uričtě už zase zapomněla, jak se to dělá.

grej
autor
9. říj 2009

Michi - koukám, že jste si to fakt užily!!

mikulka
10. říj 2009

Grej, Bobathova metoda je pasivní cvičení. Oprvadu nebolí. Ale jestli je vhodnější, než Vojtova, musí určit rehabilitační.
I když já bych se rozhodně pčimlouvala za Bobatha. Zkus se na to zeptat. Pokud by to jen trochu šlo, ej to lepší, i když výsledky nemusí být tak rychlé.

zanetik
12. říj 2009

Ahojda možná že je Vojtovka drastická, viděla jsem jak to cvičí kámoška s holkou, ale určitě to pomáhá, jinak by na jednu nohu ani nechodila a jednu ruku by nepoužívala.
Jinak Grej Nela měla pořád hlavu vykroucenou na jednu stranu, přetáčela se na jednu stranu, ale musím říct, že se to všechno srovnalo aniž bych s ní něco dělala...zadek teď hází taky na jednu stranu když leží na břiše, záleží jak je to asi taky nutný cvičit, některý děti třeba se tak učí nejdřív jedna strana pak přidá druhou..nevím...
Na pneumokoka chci jít v roce, to už se píchá jen na 2x ☹
Třeba se ji to usínání taky ustálí, holky teda večer usnou hned, Verča do minuty, Nela si někdy povídá 5min s dudlíkem, tak ji ho občas dám když se nemůže trefit, ale Verča třeba dnes dopoledne nemohla usnout, řvala, tak ji musím dát ruku přes obličej, hladím jí po spánku nebo mezi očima a ona po chvíli zabere 😉
No a dnes se zbudila ráno v 8:22 😵

artep26
13. říj 2009

Ahojda, jdu vás pozdravit a okoukat fotečky ze srazíku, když už jsem tam nebyla, snad příště, musím chodit častěji, ale prostě nějak mám ten kalendář pořád plný 🙂

artep26
13. říj 2009

Kočky fotečky moc hezké, škoda že to bylo tak na fofr a dětičky měly rýmu, snad se někdy potkáme osobně 🙂

grej
autor
14. říj 2009

Ahoj,
tak dnes jdem znovu na rehabilitaci. Musím paní cvičitelce říct, že to prostě nezvládám cvičit. Je to nad moje síly udržet Kačku přesně tam kde má být... Jinak se sama zlepšuje moc a moc, tím jak už neřve na břiše ani na zádech, tak se hned začala líp přetáčet i pást, takže myslím,ž e je to jen otázka času a ne nějakýho zaostání.

Zan, neříkám, že je Vojtovka blbá, ale fakt jen pro příapady, kdy dítěti objektivně něco je. TeD mi to přijde, že to doktorky dávaj dětem jen preventivně, když jsou třeba jen línější.

Já právě chtěla prevenar hlavně kvůli těm uším, takže jsme to radši dali hned, aby třeba už letos v zimě Kačka zbytečně něco nechytla...

Kačka se lepší, teĎ třeba ležela asi čtvrt hodinky na zemi a povídala si. Pak se šmrdlala, tak jsem jí vrzla do kočárku jestli neusne a ona jen leží a poslouchá si relaxační hudbu, co jsem jí pustila. Jsem z ní na větvi, takovou jí vůbec neznám 🙂

Včera jsme byli na vítání občánků a naše dítě tam bylo nejhodnější!!! chápete to? 😀

zihu
15. říj 2009

ahoj holky, hlasim se z Kahiry, teda vedroooooooooooooooo
samozrejme nestiham a docitat uz vubec ne, jen koukam, ze Grej cvicis Vojtovku, ten samy cvik delam taky, B. stejne tak neslo paseni, delala to same, jak Kacka, a musim rict, ze asi po tydnu cviceni se to fakt uz zlepsilo, dokonce uz u toho ani tolik nerve...
ted tady docela hodne pospava pres den, sice jen takove kratoucke sloficky, ale asi je urvana z toho vedra a vlhka, to by se ale melo snad uz brzo zlepsit...
na usinani ji davam kapesnicek, kterym si smrdla pres oblicej (driv sem hladila pres celicko, jako pise Zan) a to ju fakt uklidnuje😀 posledni dobou behem spanku putuje dost po postylce, vcera me fakt rozesmala, sla sem spat a ona byla uplne na spodku postylky zarovnana pri te kratke strane, a mela ruce za hlavou, jako ze pohoda😀
tak se opatrujte vsechny a pozor na to sychrave pocasi u vas!!!! paa

michina
19. říj 2009

Ahoj holky, koukám, že už se to tady zase začíná veselit, Kačka už je hodnější, nekdo se valí v teplíčku.. No paráda. nevíte nekdo, jak to vypda s Mufy? Tak na ni, kočku, myslím, už musí mít po IVF, kdo ví, jak to všechno dopadlo, když se nehlásí, i když já tady taky moc nejsem..
Tak se mějte krásně, jdu spinkat, papa 😵

zanetik
20. říj 2009

Nazdárek, tak se po delší době hlásíme, jsme v pořádku, zdravý, včera jsme našly Nele už taky zoubky, taky dole dva, ale ten jeden ještě necinká...
Grej to víš že se to všechno srovná, některý děti jsou až moc rychlý, jiný línější, třeba kdyby Kačka měla o 3kg míň, tak už leze, kdo ví, ty děti vědí kdy co mají dělat pokud jsou zdravý,donošený, vyvinutý...
Zihu moc závidím vedro, radši se peču než mrznu, teď v tom dešti a sněhu s kočárem bylo fajn, potřebuju nepromokavou bundu a rukavice 😅
Artep snad to někdy vyjde 😉
Michi a jak si na tom ty?
Mufy asi napíšeme smsku aby jsme byly v obraze, myslíme na ni 😉

michina
22. říj 2009

Holky, ja hlasim navaly vedra... jak v prechodu 😀 jsem sice nachlazena, takže i tak se necitím moc dobře, ale ráno nosím dva župany, když vstanu tak dlouhý, teplý, huňatý, protože je mi zima, pak je mi vedro, tak tenký satenový a pak je mi zase zima, tak zas ten huňatý. No sranda. Dneska už mi manža říká, tka s tím něco dělej, běž se schladit na balkon! 😀 😀
Ale jinak dobrý, v pátek, teda vlastne zitra, jdu na druhou injekci. Zkousime to pres pojistovnu, tak doufám, že to výjde...

grej
autor
25. říj 2009

Ahoj holky,
takže u nás tak nějak všechno při starém. Kačka je někdy lepší, někdy horší, ale i tak je to o 100 % lepší než ty první čtyři měsíce. V noci spí docela dobře, budí se asi tak dvakrát na kojení. Jinak chrní. I když teĎ ty zuby nic moc, tak si jí někdy beru do postele.
Jen to večerní usínání je děs. Neusíná dřív než v devět. A to už msuí bejt. Spíš až tak v půl desáté. Myslela jsem, že když se posune čas, tak usne v půl devátý, a ono prd. Řve pořád v posteli, oči si šmrdlá, unavená jak blázen, ale prostě nezabere 🙄

Už máme náběh na třetí zub, ale docela jí to trápí. První dva vylezly téměř bez problémů a tenhle asi bolí...

Zihu - atky závidím vedro! I když kvůli Kačce jsem spíš ráda za zimu, ty vedra moc neměla ráda. A jak to tam zvládáte s Barčou? Myslím jako jestli tam máš dobrý zázemí a tak... A jak dlouho tam budete? Máte představu?

Na Mufy taky myslím. Pořád čekám, jestli se ozve... Taky jí asi napíšu sms.

Michi - návaly horka jsou hnusný... Já, ačkoli bych už měla mít asi hormony v cajku, tak se taky pořád potím jak prase. Je to hnus... Držím palce, ať to přes pojištovnu klapne!!