Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

lenickan
2. zář 2008

mikul: sami ale s pomocí doktorů/hormonů... zatím jsme nedospěli k IUI ani IVF.
Necháme tomu ted volný průběh, asi tak 4měsíce - mezitím si doje manža na spermio a pak se uvidí co dál...

lenickan
2. zář 2008

http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

tady mám pár fotek ze svatby🙂 přibyly fotečky z večera🙂 a ohňostroj🙂

mufy
2. zář 2008

Leni nejlepší by bylo,aby s měla jistotu,že ovu proběhla, tak zajít k dr. na UTZ a on se ti podívá,jestli ovuluješ a jestli tam máš folík.Clomhexal právě podporuje růst folíků a kdyby ti dal dr. ještě Pregnyl,tak by ovulace snad byla zaručená. No uvidíš zítra. Doufejme,že ovulace byla a že se ti zadaří.

Fotečky jsou pěkné. 😉 Taky vzpomínám na tu svoji svatbu a hned bych si to zopákla. 😵

lenickan
2. zář 2008

vid? já bych si to taky hnedka zopákla🙂 a to to bylo před měsícem🙂

Uvidíme🙂 zda ta bestie proběhla nebo ne... jsem napjatá - do pátku je dlouho...

lenickan
2. zář 2008

a vy mufy: snažíte za pomoci doktorů?

mufy
2. zář 2008

My se snažíme za pomoci doktorů už od ledna 2007. Byla jsem na 7x inseminace a 2x IVF. Tož tak.Je to dlouhá cesta k miminku,ale my se všechny dočkáme.Musíme. 😵

Děvčátka moje, jdu domů, tedy s mamkou na čízo. 😀 Mějte se pěkně. 🙂

michina
2. zář 2008

Mufy, toto ale leti, už od ledna 2007, jo? Tak to jedine naznacuje, ze uz sis sve odcekala a ted uz se to musi podarit. Vzpomen si na statistiku otehotneni u Len na strankach, jak to vysvetlovat laicky jeji manzel, myslim, že tam bylo, že po 60. cyklu už není žádná netěhotná. 😎 😀 Dobre vysvetleni statistiky. Tady to bylo:
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

divabara
2. zář 2008

Dobry vecer holky,

tak jsem ten spatny krevni obraz sla rozchodit s kamaradkama do mesta. Dala jsem si banana dream (takovy cokoladova specialita), tak jsem zvedavam jak to zvladne me spatne zazivani 😉

Mikul, no ja chodim do poradny kazdy tyden od 36.tydne, do te doby jsem chodila nejdrive 1x4 tydny, v srpnu 1x3 tydny. JInak zelezo jsem mela dobre, coz se divim, protoze mam spise sklon k anemii...ale dnes jsem ty desticky konzultovala jeste s mou kineziolozkou, tak pry je normalni, ze desticky nekdy stavkuji...Nicmene doktori se na to potrebuji pripravit, kdyby nahodou...
Spise me trapi ty protilatky proti mimcu, jak je mozny, ze moje telo vytvari protilatky proti vytouzenemu mimcu??? Nejradeji bych tomu svemu telu naliskala...Nechapu to, ale proste se to stava...

tak dobrou noc holky...

mufy
3. zář 2008

Michi tak do 60.cyklu mám ještě hodně daleko, teď mám asi kolem 30.cyklů zkoušení za sebou. 😒
To je ale doba.Snad se to už brzy zadaří.

Baruš ten banana dream ti závidím.Já ulítávám na sladké.
A neboj,už bude všechno dobré, to nejkritičtější období jsi už zvládla. 😉

Já včera taky zhřešila, byla jsem s mamkou na tom čízu a dala jsem si pizu.No byla přes celej talíř a moje dieta byla v tom okamžiku pryč. 😀

michina
3. zář 2008

Já si říkam, že žiju jen jendou a nebudu se trápit nějakým omezováním vjídle. Když mám rpostě chut na zmrzlinu, tak si jim dam.. Touz mi prijde prijatelnejsi si jit zacvicit, ale k tomu se nejak nemuzu donutit. Ale odeprit si dobroty? TO nelze... Trosku omezit, to by šlo, ale nejist je vubec? Tak to bych fakt nezvladla..

Bari, ale ty protilatky se musi rpece nejak resit. Mamka je Rh- a ja Rh+, takze se mnou mela problemy, takze se to muselo nejak resit, sledovat a tak, ale doktori si s tim uz umi poradit, neboj. Pokud se tedy ale nejedna o Rh faktor, pokud je to neco jineho, tka to fakt nevim...

grej
autor
3. zář 2008

Ahoj holky,
baruš - taky si myslím, že si to doktoři pohlídaj, neboj...

Michi - s tím jídlem mi mluvíš z duše... Pokud mám náladu, tak jím zdravě (třeba dnes mám k snídani plátek celozrnného žitného chleba s nízkotučným sýrem 😉). Ale když to na mě přijde, tak sežeru an co přijdu 😀 Třeab včera půl pytlíku křupek :D

Dnes jdu kolem páté na kontrolu folíků holky. Musíte na mě myslet! Ale myslím, že to bude dobrý, protože břicho cejtim docela slušně.

Jinak zatím to vypadá na docela slušnou úspěšnost v IVF v září. Jankatr čeká dvojčata, Mel i Jana.cb vyšly //... snad to vydrží!!

divabara
3. zář 2008

Ahojky,
tak se nemuzu dovolat na vysledek toho krevniho obrazu, tak jsem napnuta 😠

Holky, ja to vcera jeste zazdila spekackama, nekdy si s manzou proste na zahrade udelame spekacky, pekne si je napichnem na haluzku a opikame... 😉 Ja taky jsem clovek, kterymu proste chutna a ktery neodola dobrotam, zatimco moje mamka si stale hlida vahu a nas se segrou do toho nuti taky - proste vopruz, kdyz slysite, ze mate velky zadek nebo celulitidu, nebo reci typu - to ja jsem vubec takto nemela - no a tak, ale snazime se to ustat...Ja myslim, ze je pekny vopruz se porad jen a jen hlidat a uzirat se, ze jsem zase pribrala dve kila.Nerikam, ze se clovek musi prejidat,ale jist dle chuti stoji za to...

mufy
3. zář 2008

Grej já jsem jako ty, taky si někdy dopřeju jen něco malého a když mám chuť ( což je skoro většinou ) 😀 tak bych sežrala na co přijdu. 😀
Prostě to se nedá, když je na světě tolik dobrých jídel.

Jo a s tím IVF, taky jsem si vždycky říkala, jak to dobře vychází všem holkám a když jsem na to šla já,tak mi to nevyšlo. Takže na to se raději nespoléhej a jen si říkej,aby to vyšlo. Ale tobě to už vyjde,takže klídek. 😉

mufy
3. zář 2008

Jo a zdál se mi moc krásnej sen,že jsem počůrala test a tam se hnedka objevily tlustice //. No kéž by to vyšlo i doopravdy. 😵

michina
3. zář 2008

Mufy, Grej a Bari, uplne s váma s tim nazorem an jidlo souhlasim! Vseho s mirou, neprejidat se.. (i když to mi taky nejde vždy 😀 )

Já dneska zase odchazim ve 14h, jdu na tu preventivku ke svemu gynekologovi, tak snad bude vse OK.

divabara
3. zář 2008

Holky,

tak krevni desticky se neumoudrily...budu muset jeste na hematologii, jen doufam, aby to nemelo vliv na mimi...ach jo...Bojim, bojim...

michina
3. zář 2008

Neboj, bari, dobre to dopadne... A je jich malo? To se jen hure srazi krev, takze pri porodu na to musi byt doktori pripraveni. Asi je to vetsi zatez na telo, to tehu, zvláste pokud jsi nic s destickama pred tehu nemela...

divabara
3. zář 2008

Michi, ja to nedokazu posoudit co je malo...V dubnu jich bylo 160 a ted mam 129, dnes 128 cehosi...Nerozumim tomu, DR. rikala, ze i 100 staci...ale... dneska mi zpravy ohledne krevniho obrazu predavala segra, protoze jsem se Dr. nemohla dovolat a ona tam zrovna byla na kontrole, tak jsem se ptala, jak se dr. tvarila a pry rekla, no je to spatne,ale nevim, jak moc, ze musi zavolat sestrickam...Tak hlavne se bojim o mimco, aby to nemelo na neho nejaky vliv...Pred tehu jsem nemela zadne problemy s destickama...

michina
3. zář 2008

Snížené množství krevních destiček je trombocytopenie.
Tady ja jeden názor odborníka:

trombocytopenie znamená menší množství krevních destiček. V těhotenství relativně často vídáno, hodně maminek to "potká".HOdně , dobrá polovina z trombocytopenií je něco jako "laboratorní chyba, kdy se musí odebrat tzv. krevní obraz za tepla a tam se často ukáže, že reálně je destiček dostatek. Toto vyšetření by se mělo jistě provést, každopádně bude jistě aktualizováno ,hlavně před porodem, je to velmi důležité. Krevní destičky jsou zodpovědné za srážení krve, jejich menší počet by mohl teoreticky ovlivnit větší krvácení v poporodním i předporodním období. V drtivé většině případů by těch destiček muselo být velmi,velmi,velmi málo, ( cca pod 20 tisíc na 1mm krychlový ), nejčastější hodnoty jsou pod 100 tis, - ty vyžadují pouze sledování a kontroly, nic víc. Příčiny jsou základní dvě,jako vaše tělo může likvidovat destičky např. tvorbou protilátek namířených proti nim a nebo je jen zvýšeně vychytává vaše slezina což úzce souvísí s předchozím. Obojí se občas v těhotenství stává a obojí se v naprosté většině podaří ustát bez jakýchkoliv léčebných manévrů , pouze se to kontroluje. Pro plod by lehké snížení destiček nemělo nic znamenat,ale dobře ,že budete rodit v Perinatologickém centru,které má kompletní zajištění příslušnými odborníky, materiálem atd...

michina
3. zář 2008

Bari a más pocit, že nejak víced krvácíš, když se třeba riznes nebo tak?

A miminko urcite poctive vysetruji, neboj. Zatim je vse v poradku ne?

majmuna
3. zář 2008

cau kocicky 🙂

dala jsem nove fotky tedaka do alba tak juknete 😉

baru hlavni je ze se o problemu vi...oni si te pohlidaji 😉 snad jde hlavne i o porod aby jsi moc nekrvacela 😉

znet super ze si ted uz jen budes uzivat tehotenstvi a budes mit klidek na pripravy 😉

holky nakaza bude za par dni velika...budeme mit nova miminka a snad potom i tehule 😉 🙂

michina
3. zář 2008

Taky doufam, ted jdeme vsechny v priblizne hodne podobne obdobi (Grej, Artep, já) na IVF a Mufy se určitě taky zadaři. Bo fakt už to neni mozne!!

grej
autor
3. zář 2008

Baruš - jak píše Majmu - oni si tě pohlídaj. Neboj! A jak psala Michi ten názor odborníka, i pod 100 je to docela v normě, tak neboj🙂

Nazdar Majmu.Teda ten teďák už je ale chlapák! A začíná ti bejt dost podobnej 😉 Budu se muset za váma jet zase podívat. TeĎák roste před očima...

mufy
3. zář 2008

Majmun Teďák už je velkej chlap.Fakt moc roztomilé dítko. 😵

Holky určitě se vám to podaří a já se k vám snad přidám. 😅

michina
3. zář 2008

Tedak je nadherneeeeeeeeeeeeeej............. 😵 😵

zanetik
3. zář 2008

Ahojky moje berušky, tak Grej ať folíci jsou chlapáci a Michi ať prohlídka dopadne na jedničku..
Baru ty se ničeho neboj to zvládneš levou zadní, oni si to pohlídaj, miminku to neublíží 😉
Majmu Teďák vyrostl od slejzáku to je mazec jak to letí a jak rostou děti...
Tak já byla dopoledne v lese kouknout na houby, mám přes půl košíčku,ale jsou maličký...teď jedu na nákup, pak asi na zahradu když je tak krásně, stavím se za Davidem a tchánovcema kouknout jak stavěj a po 18h s bývalou mzdovkou na kafe, probrat tu mou výpověď a všechno, takže se zatím nenudím 😅
Tak hezký zbytek dne...až bude venku hnusně budu tu s vámi častěji 😉 papá

mufy
3. zář 2008

Grej folíků bude dost a budou už dost velký. Si pícháš kolik dní? 9 dní?

grej
autor
3. zář 2008

Dnes je to 8. den Mufy. Tlačí mě to tak pěkně, tak snad rostou🙂

Zan - odpočívej a užívej si🙂 S dvojčatama v pupíku si pak už moc nedáchneš 😀

divabara
3. zář 2008

Ahoj holky,
diky moc za podporu. Zitra se objednam na tu hematologii, tak snad pak budu chytrejsi...Mimisek roste, tak to je dulezity, kdyby stradal, tak asi neroste, aspon tak si to myslim...

mufy
3. zář 2008

Tak já jdu domů, mějte se pěkně.Grej myslím na tebe. 😉