Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

m.c.
15. říj 2010

@mikulka chudák Kája... No u nás se taky marodí, Peťul má neštovice, čekám že je příští týden dostane Lucka☹

grej
autor
15. říj 2010

@mikulka TAk co Kája, jak se daří? A co vy, už jstes lsepší? Kačka už je zdravá, ale zase se mi začíná v noci budit, takže už jsem dvě noci od čtyř ráno prakticky nespala. FAkt děs.

Koukám, že tohho všude řádí dost... TAk ať to má Péťa taky brzy za sebou a Lucka ať to radši enchytí, když je ještě tak malá...

mikulka
18. říj 2010

AHoj holky,

je to náročné, hlavně v tom, že jsem byla nemocná, MM pryč, takže to bylo fakt hustý.
Pak Kája dostal průjem, taky pěkný.
Teď pro změnu zvrací. On má takový falešný reflux, že mu v jícnu zůstává vzduch a musí teda víc odříhávat. No a to jaksi teď vleže nejde. Takže se to v něm hromadí a on pak blinká.
Už ho ale nosím, a trochu to pomáhá, akorát, že s tou sádrou je tak těžký! Záda mám odrovnaná.
Dnes dostal na to blinkání a na reflux lék, tak doufám, že mu pomůže, abychom se konečně vyspali.
Jinak dnes nám v Motole řekli, že za 14 dní mu tu sádru sundaj z pasu, když má ty potíže, aby mohl aspoň sedět. A na noze ji bude mít ještě pak dalšéch 14 dní.
Chci se tam zeptat na odlehčenou sádru, nemáte s ní zkušennost?

A jinak si myslím, že když bude vše v pohodě a budeme mít "jen" sádru, zvládneme to. Je sice náročné celý den zabavovat a zabavovat, ale nakonec je den pryč, další den pryč... 😕
Akorát to bylo doteď blbý, že kvůli tomu vzduchu nemohl spát a blinkal, ale dnes odpo už poprvé po 12 dnech spal, tak snad bude i teď dál. Myslete na nás.

A napiště, co vy...

mikulka
2. lis 2010

Ahoj holky, tak kde se touláte?

Nám včera dělali přesádrování, takže teď už má sádru "jen" na noze. Z pasu mu to sundali, tak može sedět!!!

grej
autor
3. lis 2010

Ahoj Mikulko, holky,
já se omlouvám. V týdnu, kdy je s námi Dušan doma, tak nějak nestíhám přispívat, protože víc vařím, ale zase víc odpočívám. A když doma není, tak zas lítám kolem Kačky.

Super, že už aspoň může Kája sedět. Je to ale na palici, co? Kdy mu to mají sundat?

U nás stále nic, doktoři vyhrožovali, jak půjde Matýsek dřív, a skutek utek. A já už bych to tak chtěla mít za sebou... Hrozně mi natejkaj nohy a bolej kosti kolem pánve.

Kakča navíc asi něco cejtí, že se něco děje, takže už týden je z ní hroznej maman a nemůžu se od ní hnout na krok. To si Dušan užije, až budu v porodnici ☹

mikulka
4. lis 2010

@grej Ahoj Grej, břicho už máš teda veliký! A kdy máš termín?
Ty konce jsou hrozný.

Kájovi to mají sundat za 14 dní, pokud se to dobře zhojilo. Celkem to je tedy na 6 týdnů.
To je o něčem jiném, když už ho můžu posadit, dá se toho víc vymyslet.
Pak bude asi trvat, než mu nožička posílí a začne zase chodit.

Holky, já se o něj budu hrozně bát, aby se to neopakovalo, tohle bych už zažít nechtěla.

A co vy, mufy, michi, kdepak se touláte???

mufy
4. lis 2010

Grej koukám, že to máš už za pár.... 😉

Mikulko, to je dobře, že má Kája sádru jen na nožce.Hlavně, aby už měl od toho pokoj a mohl zase normálně lítat s děckama.

Já jsem se Simčou pořád venku přes den a večer mi dává zabrat, skoro každý večer než usne pláče a tak ji musím uspávat a když už spinká, tak se dívám na telku a nebo jdu na PC a skládám si fotky, co jsem nafotila.

Jak pokračuje Michi?

grej
autor
6. lis 2010

@mikulka Ahoj, tak termín mám 16.11. Na to, že mi už od září vyhrožujou předčasným porodem, to teda zatím moc nevypadá ;)

Přitom já už bych táááák chtěla porodit...
Navíc na mě leze chřipka a nějak jsem si asi pohmoždila kotník nebo co. Už skoro týden mě bolí jak blbec a vůbec se to nelepší ☹ Tak jsem si koupila nějakou kostivalovou mast, poctivě mažu, ale nic. Tak nevím, jestli má smysl chodit k doktorovi, páč rentgen mi asi stejně neudělaj...

Mikulko, 14 dní, to už se dá... To už s Kájou vydržíte... NAproto chápu, že se budeš o Káju bát, jak se něco takovýho přihodí, tak pak je ten strach mnohem větší ☹

Mufy, jak tak čtu tvůj příspěvek, tak to vypadá, že je Siimonka moc hodná, co? To ti přeju, vždyť jste si na ní tak počkali...
Já Kačku musela uspávat přes půl roku. Pak se teda naučila usínat většinou sama, i když většinou tak půl hodiny probrečela. TEĎ už skoro 14 dní jí taky musím uspávat v ruce, což je děs, protože má 14 kilo a já mám pupek jak blázen, takže se mi fakt blbě nosí... Je to s ní teď těžký, pořád jen mamamama... SNad jí to přejde, až budu v té porodnici.

Taky by mě zajímalo co Michi. Na FCB jsem četla, že měla problémy se zubama, tak snad už to má v pohodě...

mufy
7. lis 2010

Grej no pokud nebrečí, že má hlad nebo když má prdy,tak je fakt moc hodná.Ale s tím uspáváním večer je někdy děs.Brečí klidně i půl hodiny v náručí a pak usne.Ale musím ji držet,jinak sama neusne.V postýlce už vůbec ne.Navíc neumí spát doma,jen v kočárku a venku.Jak ji to mám odnaučit?

tak snad brzy porodíš a budeš mít i to druhé zlatíčko. 🙂

grej
autor
8. lis 2010

Mufy, mě se teda na radu neptej, Kačka spí přes den pouze venku v kočáře dodnes 😀 Vůbec nevím, co s ní budu dělat, až mi i z tohohle velkýho vyroste...

Jsem ráda,ž e je Simonka hodná. A s tím usínáním... Pro mě je půl hodina pořád v normě. Kačka i dnes řve večer půl hodiny, pak jí musím vzít a uspat v ruce, protože jinak neusne ☹ Ve čtyřech měsících jsem jí uspávala i hodinu a půl na míči...

Třeba ti tu poradí jiná mamina, která má dítě spací 😀

mikulka
8. lis 2010

@mufy Mufy, neboj, to je úplně normální a má to většina dětí.
Časem se to změní.
Kája začal spát doma až někdy v roce a půl! Do té doby doma max 20 min, jinak pouze venku.
A s uspáváním to taky přišlo nějak samo. My uspávali mnoho hodin, pak tak půl hoďky až hoďku, pak to někdy najednou samo prostě přestalo. 😉 Ale kdy, to už nevím.

m.c.
8. lis 2010

@mufy Simonka je ještě malinká, má nárok na pobrečení před spaním, to je normální, mimča potřebují nějak zpracovat ty dojmy z celýho dne a jinak než brečením to neumí. U nás to bylo to samý. Teď Lucinka na rozdl od Peťuli usne večer úplně v pohodě sama v postýlce, v puse palec, druhou rukou si přehodí přes hlavu plínku a chrní. To Peťulu jsme museli uhoupat v lehátku, nebo v ruce na baloně. Pak to taky přešlo, ale taky už nevím kdy🙂

@grej Prostě až budeš v porodnici tak bude muset usnout sama a bude to🙂.

michina
8. lis 2010

Ahoj holky, šmíruju vás furt 🙂 a čekám, jeslti už Grej neporodila 🙂
U nás nic nového, mražáčci nepřežili rozmražení, takže KET se nekonal (stejně si myslím, že nám je někde za ty dva roky zašantročili a svedli to na tohle 😀 ). Přemýšlíme o změně centra, sice nemáme důvod, já tam jsem spokojená, ale pot řech neúspěšných pokusech bych to zkusila někde jinde, třeba trošku jiné léky, jiný protokol, jiný embryolog a doktor, co já vím... Ale zřejmě až po novém roce, ted cekam MS, tak jdu znova na hormonální profil, pro jistotu. A nas se mezitím rozhodnem, kde a jak to bdue dal. Jo a je třeba šetřit, potřebujem aspon 60 000... Takže plánovanou rekontrukci bytu jsme odložili, ani se mi do ní nějak moc nechce, projektanti na nás kašlou, člověk by si řekl, že budou mít zájem o práci a prd... Tak jsem já ztratila zájem něco dělat taky..

Jednu změnu ale mám, po 10 letech se miv rátila domu má o 6 let mladší ségra, bydlí ted s mamkou, tak doháníme, o co jsme přišly. třeba v pátek jsme byly na koncert Support Lesbiens v jendom malém klubu u nás, bylo to super, takové komorní.

Tak se mějte, já se zase ozvu. 🙂

majmuna
15. lis 2010

CAU HOLKY,GREJ ODJELA V NOCI DO PORODKY....POSLEDNI ZPRAVU MAM 7:15 ZE JI PICHLI VODU A NASTAVA TEN SPRAVNEJ HNUS...
TAK POKUD SE DOZVIM VIC URCITE VAM DAM VEDET 😉 SNAD JE VSECHNO V PORADKU JSEM SILENE NERVOZNI

majmuna
15. lis 2010

MATES UZ JE VENKU 😵

V 9.35, 3780g,51cm

UF TO SE MI ULEVILO....MAM SILENOU RADOST ...PRY JI DAL DOST ZABRAT TAK SNAD JI TO VRATI A UZIJE SI KOCKA HODNY MIMCO 🙂

divabara
15. lis 2010

Nakukuju, nakukuju...tak to je krásná zpráva. Tak moc gratuluji a přeji zdravíčko, štěstíčko, prostě vše to nejlepší !!! 🙂

mikulka
15. lis 2010

@majmuna Hurááááááááááá, tak už je venku, moc gratuluju, ať je zdraví a hodný. 😉
Je to veliké miminko, to se nedivím, že jí dal zabrat, pokud šel normálně?

Juchuuuuu.

m.c.
15. lis 2010

velká gratulace k narození Matýska!!!!!! Hlavně zdraví 😵 😵 Lucka měla taky 3780g, ale šla císařem🙂.

majmuna
15. lis 2010

holky grej mi poslala MMS a Mates je cela Kacka...jen ma prej po manzovi mimo kulek i obri frnacek 😀

majmuna
15. lis 2010

narodil se normalne a kdyz jsem se ptala na podvozek tak mi napsala ze je bez siti coz sama nechape 🙂

michina
15. lis 2010

To jsou super zprávy..hned ráno jsem dostala textovku od Grej, ted uz jen vyhlížím fotečky 🙂

mikulka
18. lis 2010

Ahoj holky, mám dobrou zprávu. Kájovi sundali sádru. Zatím samozřejmě nechodí, ale začal tu nohu mírně ohýbat, občas se postaví na kolínka. Vlastně se teď bude znovu učit chodit. Nevím, jak to bude dlouho trvat. Je mi ho líto, když vidím, jak leze, a táhne tu nožku za sebou ☹

Ale jdu kvůli tomu, abych si postěžovala na manžela. Dlužíme stavební firmě za rekonstruci. Milý manžel to ale špatně vypočítal. Seknul se o 100 000!!!!!!
Takže máme dluh 155 000. Jsem se z toho málem zhroutila, protože jsme furt bez peněz a teď tohle.
Stavaři nám navrhli splatit to ve 3 splátkách, ale i tak, kde vzít 50 litrů!

Mám toho docela dost. Do manželství jsem přišla s bytem v hodnotě 3 mega, kompletně vybaveným od vidličky po tv apod., a s autem.
Manžel nepřinesl do manželství nic (neřekl rodičům aby něco dali, ač peníze mají!), ani kapesník, a teď ještě udělá tohle. A nevidí to jako problém, tak se peníze NĚJAK seženou. JAK?!!! Chápete to?
Já vůbec nevím, co dělat, mám s ním mluvit? Měl by to vyřešit, půjčit si od rodičů, nebo něco, ne?

Pořád ho, už 2 roky, nutím, ať jde dělat melouchy, že nemáme prachy, ne, on večer akorát tak leží u tv. Já si našla vedlejšák a po nocích dělám, ale je to málo peněz, ale aspoň něco. Ale už mi dochází trpělivost, proč se mám pořád jen snažit já?!!!

MM je hodný, vše udělá doma, co mu řeknu, miluje kluka, žije pro něj, ale tohle už je trochu moc.

Co si o tom myslíte?

mufy
19. lis 2010

Ahojky holky gratuluji Grej k narození syna a doufám,že jí za ten porod čeká jen hodné a dzdravé miminko. 🙂
Už se těším na fotečky

Michi a co dál????

Mikulko, no nějak to s manželem řešit musíš, přeci nebudeš dělat jen ty. Já bych to asi tak nenechala, jen ať se chlap snaží...že jo holky?

Děvčata dneska Simi konečně udělala první pasení koníčků, musím říct,že to bylo moc krásný, ona totiž do teď hlavičku skoro nezvedala a jen u toho brečela a dneska se jí to podařilo.Jsem moc ráda, že s tím nemusím jít k doktorce.

mikulka
20. lis 2010

mufy: dlouho jsem neviděla tak roztomilé dítě!
Holky, zkusíme se domluvit s tou stavební firmou na splátkovém kalendáři.
Manžel bude hledat brigádu u zaměstnání, teď ještě aby něco našel!!!

divabara
20. lis 2010

Mufy, krásná beruška 🙂)

Mikulko, jste na zajištění domácnosti dva, tak držím pěsti, ať to brzo vyřešíte společnými silami...Ať je Kája brzo v pohodě!!!!! Je mi jasný, že to musí pro něj být teďka náročný a pro tebe taky, když se znovu bude učit chodit,ale určitě to zvládne, děti jsou šikulky a překvapují každou chvíli. to my rodiče máme spíš to horší vidění 🙂).

grej
autor
23. lis 2010

Ahoj holky, v rychlosti zprávy
Porod rychlejší než s Kačkou, ale zato intenzivnější. A Matese jsem vůbec nemohla vytlačit, byl to boj Ale zase mě vůbec nepotrhal, což nechápu, takže poporodní adaptace naprosto super.
Až do soboty. Začala jsem hrozně krvácet a bolelo mě břicho. Takj sem jela sanitou na bulovku. výsledek - celá děloha se mi zaplnila očistkama, který nešly ven. Takže mi je tahal ven bez umrtvení, byl to zážiteček Ale zase jsem dostala pochvalu, že jsem fakt hrdinka, že tenhle zákrok se normálně dělá v narkoze. Podrobnosti později.

A to hlavní? MATÝSEK JE HODNEJ!!! Přes den pořád spí, ani o něm nevím. Dokonce dokáže jen ležet a koukat Neuvěřitelná věc. Jsem z něho na větvi ;) V noci se teda nic moc, většinou je od deseti do dvou až tří vzhůru, ale neřve. Jen pobrekává a když ho chovám, tak je zticha. Moc se nevyspím, protože v noci nespím kvůli Matesovi a přes den se musím věnovat Kačce, ale ztím to jde. Až tady s námi nebude Dušan, bude to větší maso.

Kojiím zatím v pohodě, mlíka mám zdá se dost.

Z porodnice nás pustili v pátek, Matýsek měl žloutenku zase jako Kačka a díky tomu hůř přibíral, tak jsme tam museli být o den dýl. Teď jsem se poprvé dostala na počítač, protože sice je Matýsek hodnej, ale pořád tu bylo co dělat.

Pak vás snad taky dočtu. zatím papa, ozvu se co nejdřív.

mikulka
23. lis 2010

@grej Jééé, Grej, úplně mi vyhrkly slzy dojetí. Jsem šťastná, že Matýsek je hodnej, to je naprosto skvělé!!!! Hurááá, zasloužíš si to. Juchuuuu.

A jsi hrdinka, ty očistky, ble, hlavně že je to už za tebou. teď už budou jen radosti! 🙂

My jsme týden bez sádry. Kája se bojí chodit. Zatím leze, občas ale i jen tak po zadku, párkrát za den se postaví, ale když má udělat krok a přenést váhu na tu nohu, má takový děs v očích a křičí: nééééééééé!
Je to asi spíš psychické, noha už ho nebolí, myslím. Když na to nemyslí, nohu ohýbá pěkně a tak.
Mně zmáhá to věčné nošení, přece jen skoro 15 kilo! 😕 Už se moc těším, až bude běhat.

zihu
25. lis 2010

@grej teda skvele, ze Mates je hodny kluk, vidis, my sme to vedely 😀 a jinak jsi teda statecna! urcite mas ale nejhorsi za sebou a ted uz jen prezit tu dobu, nez si budou hrat spolu 😉 moc ti to preju!
my uz se ted taky snazime o dalsi, to su zvedava, jak dlouho to potrva, zkousime zlehka od cervna a ted jsme chteli jako "natvrdo" a zrovna se mi uplne vysasil cyklus, coz se u me nestava a ovu jsem asi mela uz o tyden!!! driv, nez normalne, takze nic, no🙂 je to ponauceni, jak clovek nema na nic myslet, ze? 😠 😀

@mikulka Kaja to urcite zvladne, deti jsou neskutecne odolne, az me to uplne sokuje, znama mela malou s vymknutym loktem!!! a ona skoro ani necekla... drzim moc palce! 15kg?!? uf, baja ma 10 a uz si skoro stezuju 😀

drzte se vsechny! uz na nas taky doliha zima, teplota pres den nevystoupi nad 25 a TO JE CO RICT! 🙂 pa

grej
autor
25. lis 2010

@zihu neprovokuj s teplotou!!! 😉 My tu dnes ráno měli -2 stupně.
Tak držím palce na snažení, ať to jde jak po másle. A buď v klidu, já na možné otěhotnění myslela i když jsem ještě prokazatelně nemohla (neměla jsem MS) a ani nechtěla. Člověk je tak zblblej...

Byly jsme na prohlídce v 18 měsícíh a Kačka má 13,5 kila a 82 cm. Je horzně těžká, teď jak máms rovnání s Matýskem, tak nechápu, jak jsem jí mohla v těhotesntví tahat. Mám s ní nějak víc co dělat teď než předtím...

Mikulko - ještě že už to máte za sebou. Jste stateční, je to síla, takhle vidět svoje mimi trpět, co? Ale neboj, on se určtiě brzy Kája rozběhe, až budeš koukat 😉

grej
autor
25. lis 2010

psala jsem holkám na vedlejší diskuzi popis porodu, tak vám to sem zkopíruju.

Co se týče porodu:
byla to docela rychlvoka. V sobotu jsme to chtěli urychlit sexem a v neděli jsem ještě pracovala na zahradě. Pak jsem si taky vrazila do nohy rezavej hřebík, takže jsem šla do porodnice jako invalida Na jedný noze bolavý kotník, na druhý díra v chodidle...
Odpoledne mě začalo bolet břicho, ale tak slabě. K večeru mi začalo tvrdnout břicho, ale nepřikládala jsem tomu význam, protoe třeba s Kačkou mi před porodem břicho vůbec netvrtdlo.
Kolem půlnoci už jsem měla to tvrdnutí cca každých 10 minut, ale bolesti jen jako při klasické MS. Ale radši jsem si zavolala sanitku, aby mě odvezli. Duda musel hlídat Kačku a nechtěli jsme zbytečně plašit naše, aby přijeli hldíat, kdyby z toho nic nebylo. V nemocnici mi doktorka řekla, že už si mě tam necahj, takže Dušan zavolal našim a ti přijeli hlídat Kačenku. To bylo asi něco kolem půl čtvrté v noci.
Mě dali rovnou na připravu, tzn mi udělali klystýr a nechali mě v té místnosti, protože všechny hekací pokoje byly plný. Po hodině zkonstatovali, že se pořád nic nezměnilo, otevřená volně na dva prsty, jinak nic. V tom pokji jsem si to docela ještě užívala, protože bolesti byly fakt slabý.
Pak mě odvedli přímo na porodní sál, protože tu přípravnu potřebovali. Na sále pohoda, sprcha pro sebe, kliídek... Porodní asistentka pak rozhodla, že mi píchnou vodu, to prý kontrakce urychlí, a já že můžu zavolat manžela.
Nějak kolem šesté ráno mi píchli vodu.. Půl hodiny se nic nedělo, kontrakce i ustaly, ale asi v 6,45, kdy zrovna dorazil Dušan, se to rozjelo. Hned silný kontrakce po půl až třičtvrtě minutě a ty trvaly vlastně až do porodu. Takže nějaký tři hodiny, což není taková hrůza.