Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

artep26
1. zář 2008

Nebojh Grej, určo bude i na nanučky 😀 😀
Grej když by to nevyšlo a byly mrazáčky, je možné třeba hned následujíci cyklus znovu začít znovu?? Nebo ne a musí se čekat. Já totiž pokud nebudu těhu, tak tu končím a protáhne se mi další IVF na neurčito ... 😠

grej
autor
1. zář 2008

Když máš mrazáky, tak teoreticky můžeš na KET hned. Ale teĎ třeba psala Jmis, že má v papírech až za 6 mrchy. Což mi přijde jako blbost. Pokud bys šla na KET bez stimulace, tak můžeš snad hned. Dokonce se i říká, že je pak tělo rozjetý, tak by se to líp uchytilo...

Takže jsi rozhodnutá, že dáš výpověĎ?

artep26
1. zář 2008

Aha, no tak bez stimulace to u mě nehrozí. 😠 No prostě budu chtít (pokud to teda půjde a budou) rovnou 2 do bříška, nechci to prokaučovat.
Já to tu fakt nevydržím, je to buď a nebo. Myslím že i ta psychika má na těhu velký vliv a já bych v tom blázinci fakt asi neotěhotněla 🙄 Jestli to nevyjde, tak se asi picnu, ale co budu moci dělat. Vidím že to fakt není tutovka, tak jsem z toho čím dál víc v .... a to jsem ještě ani nezačala 😖
není to psychika o tom, že to nejde ale hlavně ta práce, ta mě ničí a ničí a prostě už dál nemůžu ☹ ☹ ☹

michina
1. zář 2008

Zan, kdy jedeš do té Ostravy?

Jinak víkend se vydařil, bečička (teda bečule se 100 pivy) padla asi v deset večer a protože byla kosa (i když jsem seděli v zavřené jakoby stodole), tak se pil čajík s rumem, hrálo se na kytaru, přes den dokonce i nohejbal (já poprvé v životě a bylo to prča), vydařená akce, bylo nás 12 kousků + 1 tříměsíční mimi (krasavice, moje jmenovkyně), a myslím,ž e se všem líbilo. Jídla bylo dosytosti, takže opět kilča narůstaj..

Jinak v sobotu jsem si vzala první piluli antikoncepce..

Teda, když to tady čtu, tak mi vyvstávaj otázky... kouřit při stimulaci se nesmi, to je mi jasne, a co male pivecko, nebo tka nejak.. Tzn. že už při stimulaci se má člověk chovat jako při těhu (myslím, cos e týče tech zakázaných vecí). je mi jasne, že musím byt v klidu a tak..

A vubec me nenapadlo, ze ty injekce budu müset schovavat a nesmim je hodit do kose (a když nad tim ted premyslim, je to uplne jasne, jen mi to nedoslo). A Artep, ja mam taky strach, ze to rozbiju, to neni uz napocitane, odmerene nabo tak neco jako treba tabletka, sup polknu, nebo nasáčkovaná každá dávka zvlášt? To me potěš... 😒

grej
autor
1. zář 2008

Napsala jsem to blbě. Mělo to být "po třetí mrše". Ono to KET by asistovaný bylo podle mě leda tak na zvýšení sliznice. Jinak ti tam vlastně daj už oplodněný vajíčka, takže ovulaci stimulovat nemusí. Jen se snad píchá Pregnyl.

Tak pokud je to v práci takhle, tak to fakt zabal. TO nemá smysl. I kdybyste se nesnažili, tak to pro tvojí psychiku bude na prd...

Michi - já na to kašlu. Občas si dám čouda a vínko naprosto normálně. Pracuju na zahradě taky normálně. Myslím, že to počet a kvalitu vajíček neovlivní. Kdybych se hlídala už teď, tak jsem jen zbytečně ve stresu.

Já to odevzdávám taky do GESTU použitý věci. Ampule i injekce... Jako ampule by mě taky nenapadly,a le jehly bych asi do koše jen tak nehodila. Už jen kvůli tomu, abych se pak nezranila já 😉

Nebojte holky, je to fakt jednoduchý! Máte tam kolečko, na tom nastavíte dávku a píchnete... To se nedá rozbít 😉 Je to v plastu,tak i kdyby to spadlo, tak to něco vydrží...
Míváte tam devět set jednotek, to je většinou dávka do toho prvního UTZ.

michina
1. zář 2008

Artep, psychická pohoda je určitě velmi důležitá.. 😔
A když si vezmeš nemocenskou hned od začátku a nevýjde to, tak aspon budes po dobu stimulace klidnejsi a pak to muzes vyresit.
Pamatuju se, jak me zmahala minulá práce a debilní šef, to jsme se hadali i doma. I když rozhodnutí dát vypoved bylo tezke, manza mi rikal, ze me par tydnu uzivi nez si neco najdu, nez takhle stresovat. A taky jsme se snazili tehotnet, ikdyz na umele jsem jeste nesla. Nakonec to dopadlo tak,ze já rozhodila site a hledala až jsem nasla a pak dala vypoved. Ale i po podani to bylo maso, az do te doby, nez jsem opravdu od tamtud odesla. Tak pevne nervy, nejhorší je rozhodnout se, pak už je to super!

michina
1. zář 2008

Já už jsem měla divný pocit, když jsem začínala jist v sobotu tu antikoncepci.. Zas to brat ve stejnou dobu, kdysi jsem byla jako hodinyk, uz jsem to proste mela zazite, vzit si v devet vecer tabletku a ted? Musela jsem si natocit mobil na kazdy den az do konce.. 😀

mufy
1. zář 2008

Zan tak teď jen doma odpočívej a na ty blbce kašli. Nestojí ti za to. 😨

Grej na KET se může ve vetšině případů až si dáš chvíli pauzu.Já třeba musela měsíc čekat.Ale záleží na centru.Tělo si musí odpočinout,protože zase do sebe cpeš další léky.
A neboj,mrazáčci budou,hlavně,aby byly vajca kvalitní. 😉

Artep pokud to nevyjde ( ale předpokládám,že to vyjde ) tak můžeš počkat 3 měsíce a jít na další IVF.Nebo pokud budou mrazáčci,tak to zkoušej klidně co 2 měsíce.Ale ještě je to předčasné,všem NÁM to tady vyjde. 😵 😉 Jo a s tím pitím, ono se prý ani při stimulaci nemá pít, já to teda dodržovala,sice mi to občas chybělo,dát si vínečko,ale raději jsem to vydržela.

Teď bude na řadě Grej, pak Artep, Michi a snad i já. 😉 😵

grej
autor
1. zář 2008

Tak mě neříkali o režimu při stimulaci vůbec nic... Už jsem dávno přestala dodržovat takový ty věci - po ovu nepít, netahat nic těžkýho a tak...
Nepít budu až po ET. A to si stejně myslím, že sklenka vína neuškodí...

Teda mě bolí hlava... Úplně stejný to bylo při tý první stimulaci... Naštěstí vím, žet o za pár dní přešlo...

mufy
1. zář 2008

No já jestli dojde k 3 pokusu, tak tentokrát opravdu budu dodržovat všechno,protože jinak bych si to asi vyčítala,že jsem to nedodržela.Přece jenom pak budu mít před sebou poslední pokus a nechtěla bych ho zkazit nebo promrhat.Já myslím,že sklenka vína neublíží,ale jen v malé míře. 😉 Tak Grej bacha na ty vínové dýchánky...... 😀 A ty Michi taky. 😀

Holky my měli tentokrát takovej dost pařící víkend, v pátek i v sobotu,takže jsem dost unavená a nevyspalá.Těším se do postýlky.Záda mě dneska bolí fest,ale břicho zatím s podivem ne, i když se ta mrcha jedna začíná pomalu rozjíždět.Jen ať mě to nebolí, nechci mít špatnou náladu.

Grej a hodně pij a jez bílkoviny.

grej
autor
1. zář 2008

Mufy, tobě se to ještě nerozjelo?

Já myslím, že HSS mi fakt nehrozí😀 ALe i tak se snažím pít, i kvůli té hlavě. My když s manžou pijem, tak si dáme lahvinku červenýho. ALe po ET pít nebudu. To bych si taky vyčítala 😉

Já holky získávám pocit, že je to stejně všechno zbytečný. To hlídání se a tak. Když se to má uchytit, tak se to uchytí. Tečka. Jako určo budu pár dní po ET doma, asi to vidim na začátek příštího týdne, ale žádný stresy. POkud mi pak bude dobře, půjdu normálně do práce...

HOlky moje za chvíli odjíždím k té vědmě!! Zítra Vám budu vyprávět!!

divabara
1. zář 2008

Tak jsem se vratila prave od holice...udelala jsem razantni sestrih, aby vydrzel co nejdele. No ale rano jsem si nebyla jista, jeslti to zvladnu, zase jsem mela problemy pri vyprazdnovani a velky bolesti bricha, tak jsem nevedela, jestli to nahodou nebude mimi,ale nakonec jsme to ustali. Akorat me manzel pak musel zavest domu, protoze mi nejede auto, a i kdyz uz moc neridim, tak se aspon zavezu na MHD a do mesta to v pohode dojedu...ale proste auto kleklo...
Taky se nam rozbila sedacka, nejak se rozklizila pod moji vahou, tak jsme jeste dneska s manzou jeli do nabytku, no jednu jsme si vybrali a je moc hezka, ale draha, tudiz mame financni depku...Preci jen jsou ted penize potreba na jiny veci...No nejak bylo, nejak bude 😉

grej, jsem zvedava, co ti vedma poradi !!!

JInak holky, zadny treti pokusy, musi to vyjit uz ted tak ci onak!!!

zanetik
1. zář 2008

Michi jestli jsem to dobře pochopila, tak příští pondělí bych měla jet do OV 😉

Jinak fakt budu v klidu, nebudu to řešit, protože v tý firmě mě nikdo už neuvidí...

Jinak já holky taky pila (trošku) a kouřila skoro denně jednu a ono se to zrovna povedlo...co naděláme, od tý doby co jsem zjistila //, tak žádná cigareta, ale na dovče jsem měla 2x půl skleničky červenýho vína, prej je dobrý na krvinky tak co...

Tak se mějte, já jedu na tu zahradu, ať vám to v práci utíká...nechápu proč mám za příspěvkem ty mezery..dělaj to smajlíci , tak pardon

mufy
1. zář 2008

Grej zatím ne, ale už se to pomalu rozjíždí,ale to je dobře,aspoň první den bude zítra a vyjde mi UTZ na pondělí.
A břicho už taky začíná pekelně bolet. 😠

Grej tak si to u té vědmy pořádně užij a zítra napíšeš celou stránku. 😀

divabara
1. zář 2008

holky ja pri tomto tehu byla ve sklipku, ale to jsem jeste s jistotou nevedela jeslti jsem tehu, no pila jsem vinko, spise decentne, ale proste jsem si dala...no a taky padlo par cigaret asi primo v dobe otehotneni, od te doby uz ani jedna...Jsem tedy spise prilezitostny kurak - proste mi cigarety chutnaly,ale ted tedy samozrejme ne, ani prilezitostne ne.. 😉
Mufy, tak at brisko co nejdriv prestane bolet...

mufy
1. zář 2008

Barus to asi jen tak brzy nepřejde.Začíná se to fakt rozjíždět a čekám,že to bude dost krutý.Ach jo, to ta kravka musela přijít....... 😀 😀

Už jdu domů, mějte se pěkně.

michina
1. zář 2008

Zan, však máš na mě mobil, tak napiš, na zatim to na pondeli vypada docela v klidu, tkaze by to mohlo jit. V kolik mysliš, že by kafe hrozilo? 😉 Jen doufám, že to bude až odpoledne, přece jen budu v práci... 😀

artep26
1. zář 2008

No tak já jsem tu zase sama, všichni hezky doma a nikdo tu se mnou není ☹
Ne si dělám srandu, já už jsem taky doma, takže chápu, že tu nikdo není. Já na MK nemám v práci skoro čas a když jo, tak chvilku o pauze a to jste všechny na o 🙂)
Michi asi bych už fakt odešla, už na to nemám. Kdyby mi ale v Sanusu řekli, že druhý cyklus po IVF můžeme jít znovu (a byly by nanučci) tak bych tam mooooooožná zůstala. No uvidíme jak to bude doopravdy 😉
Jinak já v pondělí přestala kouřit - jsem si zase dala předsevzetí a nařídila jsem manžovi až budu loudit, aby byl neoblomný. No a já už žadonila a on nic 😠 😠 prostě mi prda nedá a nedá 😠 ☹ No alespoń někdo má silnou vůli 😀 😀 😀
Jinak zatím piju, ale já zatím nestimuluji, ale snažím se to už omezovat, ale sklenku si dám taky - na ty krvinky jak psala Mufy (no v sobotu jsem si ty sklenky dala asi 4 😀 😀 )
Jdu najít nějaký mňamkovný recept na buchétku s hruškama a jdu něco uklohnit k večeři.
Nic se mi nechce, cítím jak na mě něco leze, ale snad to skončí jen u rýmy ...
Tak pa pa pa kočky 🙂 a zítra kolem 11:30 zase zaskočím, tak doufám že tu některá budete 🙂 🙂

zanetik
1. zář 2008

Michi vůbec netuším, ale asi jo, nevím zatím v kolik vyjedeme, ale já ti kdyžtak zavolám hned jak budu něco vědět...nebo by to šlo třeba na oběd? o polední pauze? Ještě se domluvíme 😉

Tak já taky jdu dělat něco k véče,a le nejhorší je, že já mám hlad,ale na nic chuť...pa

mufy
2. zář 2008

Dobré ráno holky, já se dneska vyspala moc dobře,ale ještě bych spala.Šla jsem si lehnout už v osm hodin, dospávala jsem pařící víkend.Byl hodně náročný. 😀

Dala jsem fotky toho chlebového dortu do albumu tak se kukněte. 🙂

grej
autor
2. zář 2008

Ahoj holky,
takže včera mě vědma hodně potěšila 😉

Bylo tam příjemný prostředí, na židli vedle mě se válel kocour 😉 Nejdřív se podívala na mě a na manžu. Nad papírovým ubrouskem kmitala tak různě kyvadýlkem a říkala co vidí. Prý jsme oba naprosto zdraví, takže v tom příčina neplodnosti není. Prý tam bude asi karmický blok. Koukala do minulosti a zjistila, že jsme si s manžou asi souzení či co, že jsme spolu žili už ve 13. století. Měli jsme spolu chlapečka, který ale ve třech letech umřel na zápal plic. A já jsem se prý zařekla, že už žádný jiný mimi mít nechci, že se podvědomě bojím, že by se mu zase něco stalo. A v tom je prý ten zádrhel.
Dostali jsme oba s manžou nějakou modlitbu napsanou na papíře, kde se jako chceme domoct zrušení toho bloku. Já to mám číst 5x denně (po dobu jednoho týdne) a manža tuším 8 x denně. A přitom máme zapálit bílou svíčku a nechat jí vyhořet.
No - tohle mě teda moc nepřesvědčilo, ale budiž. Když jsem říkala, že jdeme na umělý, tak prý tohle "modlení" máme nechat až po tom výkonu, ale stejně bychom ho měli udělat, aby mimi netrpělo tím, že ho jako vnitřně nechci či co.

Pak už jsem nevěděla co se ptát, tak mi vyložila karty. Pak jsem se ptala na různý otázky ohledně rodiny, jako na zdraví, na práci a tak. A ptala jsem se, jestli nám vyjde umělý. Prý jo a prý budeme mít dvojčata. Páreček. Pak ale mluvila o tom, že otěhotním v říjnu. Tak nevím. Třeba nevyjde tenhle ET, ale budu mít mrazáky a půjdu v říjnu na KET 😉

Každopádně i kdyby to nebyla pravda, tak mě paní vědma dost optimisticky naladila a když jsem jela domů, tak jsem se furt smála jak sluníčko 😀

Pak jsem jela na tu prevenci na gyndu, tak mi vzala paní doktorka stěry z čípku a bylo. Říkala, jestli nemám nějaký dotazy, tak jsem řekla že ne, že tak nějak všechno vím, tak se smála, že jsem určitě chytřejší než ona, že toho určitě vím víc než ona, protože mám načteno. Tak jsem řekla, že to možný je...

Takže z vědmy mám dobrý pocit, jen lituju, že jsem si nesepsala víc otázek, protože jsem vůbec nevěděla na co se ptát. Jen co jsem jela domů, tak mě samozřejmě napadalo milion dalších otázek 😀

Já jsem včera taky byla úplně hotová, seděli jsme u tchána, přijel na chvíli do Prahy z chalupy, a já tam u něj usínala už v devět večer. Normálně mi dělalo problémy udržet oči. Lehnout jsme si šli asi v deset a já spala jak zabitá až do 6,45 😀

mufy
2. zář 2008

Grej tak vidíš,třeba to vyjde.Ne třeba,ale ono to musí vyjít 😀
Kolik jste jí dávali za ty řečičky a jak jste na ni přišli?

Holky tady mám jednu super soutěž, jedná se o míchání drinků.Když to dobře namícháte v nejlepším čase, tak pak vyhráváte 2 drinky zdarma.Já už takhle vyhrála minulý týden a šly jsme s mamčou na cinzano a dneska jdeme taky.Tož jen tak zadarmo vám nikdo nic nedá.Můžete si vybrat i v jakém městě si chcete výhru vybrat a v jakém baru.Zkuste to.Já měla nejlepší čas 5:27. Jo a příští týden jdu s manžou na drink.Takže každej týden 2 drinky zdarma.Jen škoda,že to nejde třeba 4 drinky za týden. 😀

mufy
2. zář 2008

Já ji zapomněla vložit. 😀 😀 😀 😀

http://www.cinzanobar.cz/hra/cz/

grej
autor
2. zář 2008

Mufy - dostala jsem tip tady od jedný holky z koníka. Píšu si s ní přes IP. Ona tam šla se svojí ségrou či co. Předpověděla jí, že otěhotní letos přirozeně. Ona se jí smála, protože byla na dvou IVF tuším, z toho měla asi 8 mrazáků. Takže byly nějak na 3 KETech a furt nic. A když pak měli jít na zavedení posledních dvou mrazáků, tak jí to vyšlo přirozeně 😉 Tak mi dala tip ona. Když jí to vyšlo, tak mě musí taky, ne? 😀
Jinak si bere 500,- za sezení. Já tam byla cca asi půl hodiny, ale kdybych věděla, na co se mám ptát, tak bych tam mohla být myslím hodinu. Za ty peníze...

michina
2. zář 2008

Ahoj holky, Grej to je fakt zajímavé. Al ejá bych asi manžu nepřinutila číst 8x denně nějakou modlitbu. A musí se to číst nahlas nebo stači v duchu?

Mufy, chlebový dort je úžasný, myslím, že by ho můj manža velmi ocenil. Nemáš recept?

Jinak já už bych si taky měla sepisovat otázky do Fertimedu, nebo zase uzapomenu, co jsem se chtela zeptat.. 😠

mufy
2. zář 2008

Jé já chci taky nějakou dobrou kartářku nebo vědmu tady u nás v Olomouci.Ale jak ji sehnat? Moc by mě zajímalo, co bude se mnou.
Ty peníze bych taky klidně obětovala.

grej
autor
2. zář 2008

Michi - no, taky nevím, jak k tomu manžela donutím. Třeba až uvidí, že nám její věštba vyšla, tak už bude svolnější 😉

Jinak recept bych taky brala Mufy 😉 S úspěchem stále doma dělám tvojí úžasnou vajíčkovou pomazánku 🙂

Zkus kouknout na internet, jestli tam nějaká vědma nebude...

mufy
2. zář 2008

holky když je svatba, jakej je nárok na volno, když se berou třeba v pátek?

grej
autor
2. zář 2008

Nárok na dva dny volna maj ženich a nevěsta a je jedno, který dva dny si vyberou. Jestli třeba den svatby (to je asi jasný) a pak den před svatbou nebo den po svatbě - je to na nich. Klidně si můžou to volno vybrat i třeba týden před svatbou na zkoušení šatů nebo tak. Je to v zákoníku a řešila jsem to s personální, takže je to fakt tak.
A pak maj nárok přímý příbuzní, ale myslím, že jen rodiče (jestli sourozenci už si nepamatuju). Ti maj ale volno jen jeden den myslím.

grej
autor
2. zář 2008

Mufy, našla jsem to. Zkus si na netu najít Nařízení vlády číslo 108/1994. K tomu je příloha "důležité překážky v práci, při nichž se poskytuje pracovní volno". Je tam i ta svatba - bod číslo 5.
Kdybys to nemohla najít, pošli mi do IP svůj mail, já to ti tam hodím. Tehdy jsem to stahovala kvůli manžovi, protože mu v práci nechtěli dát volno.