Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mufy
11. led 2008

Teda sroubku to musel být zážitek.Hlavně,že se má miminko čile k světu.
Na fotečku se jdu hnedka podívat. 🙂 Tak už jsem se kukla a je to moc krásná fotečka. 🙂

sroubek
11. led 2008

😵 holky moc díky 😵

22.1. jdu na krevní testy...tak snad bude vše ok...jakože bude a basta 🙂 ..a jdu pro průkazku 😵

a 31.1. mám ultrazvuk už přes bříško...to bude mazec.... 😀 😵

Pavlík už tam chce jít..protože mi závidí, že pupíčka neviděl a já jo 😉

je mi tak nějak víc klidno a hezky...a jak uvidím ještě další ultrzvuky...tak se budu cítit líp a líp

kde je dib...nemáte někdo na ní kontakt? 😉

grej
autor
11. led 2008

AHoj holky,
tak jen v rychlosti.
Spermiogram dopadl opět na jedničku, tak jsem ráda. Pan doktor potvdril nález endometriozy s tím, že je to tak zvláštní věc, o které lékaři mnoho nevědí, že mi nemůže s jistotou říct, jestli endometrioza brání nebo nebrání našemu otěhotnění. Takže prostě buď to necháme na přírodě nebo půjdem do IVF. IUI říkal že ani nemá smysl zkoušet.
Protože mám pojišťovnu OZP, se kterou jsou teĎ nějaké problémy, tak proces do IVF trvá cca 2 měsíce. Takže jsme se rozhodli, že do IVF prostě půjdem a zároveň budem mít i čas na přirozené otěhotnění ty 3 měsísce jak jsme původně chtěli.
Další návštvěva GESTu bude cca za 3 týdny, až budu po MS. Půjdeme oba na odběry krve kvůli HIV a dalším kravinám. Mimochodem tyhle odběry už jsem měla snad 3x. TeĎ půjdu po čtvrté a je mi jasný, že před samotným IVF určo půjdu znovu 😒
Máme si do té doby taky rozhodnout, kolik budem chtít zavést embrií, jestli chci být dárce vajíček, a jakou variantu pomoci chceme (AH, prodloužená kultivace, lepší hormony a tak).
Myslím, že v prvních dvou otázkách máme jasno. 2 vajíčka a tu nejdražší (nejlepší) variantu. Otázku dárcovství ještě budu muset rozmyslet.

Takže tak je to u nás. Mějte se tu krásně, užijte si nádhrený víkend a v pondělí zase pááá🙂
Nevím, jestli se tu dnes ještě ukážu. Papa

mikulka
11. led 2008

Grej, tak to vypadá moc dobře. Takže cca v březnu bys šla na IVF? S tím dárcovstvím to je zvláštní, že se tě ptali...

majmuna
11. led 2008

Ahojky zdravim 🙂

Budu v rychlosti reagovat hlavne na Sroubka....ja ti rikala ty motaku ze se vyplati pockat!!!! 😀 Ja taky uz videla poprve takhle krasne miminko 🙂 Ted uz budes jen klidnejsi 😉 Pavlika urcite vem....bude to ten 12t a to je mimco videt uz opravdu krasne i z profilu jak mu budou premerovat to mistecko na krcku 😉 🙂 To mimi jak odpocitava dny ti zavidim....ja na svoje dny a ze pekelne utikaji mrknu vzdycky k nekomu z brezna do alba 😀

Grej ty drzko ja se z toho asi po...u az oznamis ze jsi v tom....ale to ze vsech tady!!!!!! 😀

zihu
12. led 2008

ahoj holky, bohuzel jsme o miminko prisli, na kontrole se zjistilo, ze mu prestalo bit srdicko, tak sem ve stredu musela na revizi..
co mam rict.. drzim vsem palce, ted sem nebudu moc chodit, bych se odreagovala.. snad se vsechno rychle zahoji, fyzicky je mi celkem fine, psychicky to taky budeme muset nejak zvladnout..
tak se drzte, at vsechno jde jak ma... a snad zas nekdy.. pa

mufy
14. led 2008

Zihu teda to je mi moc líto.Už druhá špatná zpráva v tomto měsíci. Holky musíte to nějak zvládnout,jsme při vás.

Grej s tím dárcovstvím vajíček si to rozmysli.Zrovna o tom psaly holky na neplodnosti.Nevíš kolik vajíček budeš potřebovat,kolik se ti jich oplodní a kolik jich vůbec budeš mít celkově.Navíc,pokud ti žádné nezbyde na KET,tak budeš muset jít do dalšího IVF a to je podstatně horší než KET.Taky jsem si myslela,když mi řekli,že mám 28 vajíček,že bych je mohla darovat a nakonec jsem ráda,že mi zbylo něco na zamražení i když vím,že to bude asi špatná várka a vidíš,kolik z těch 28 vajíček zbylo.A to má někdo třeba jen 5-10 vajíček.Dárcovství se radí jen při tom,když už máš dítě ale ne tehdy,pokud žádné nemáš a nevíš,kolikrát na to IVF půjdeš.To ti doktoři měli říct.

Sroubku musíš být šťastná a 21.1 a 31.1. rychle uteče a budeš mít kontroly za sebou. 🙂

grej
autor
14. led 2008

Dobré ráno,

Zihu, to je mi moc líto ☹ Nevím co na to říct, ale asi jsou všechna slova zbytečná. Jen že ti přeji pevné nervy při zvládání této smutné situace a ať nám tu brzy nahlásíš další //🙂
Holky - Zihu, Michi - mrkněte na Majmu!!

Mufy - on mi doktor říkal, že je možné si tam zadat podmínku, že k dárcovství dojde jen když např. budu mít víc než 12 vajíček. Ale teď si nejsem jistá, jestli šlo o vajíčka nebo jen o folikuly... Je fakt, že bych ty folikuly taky mohla mít prázdný...

Já uvidím. Když jsme se o tom bavili s manžou, tak vypadal že by byl spíš pro abych darovala. Ale já se bojím i toho, že se prý ten odběr může opozdit, protože je nutné před tím dělat nějakou genetiku nebo co. No mrknu se na net, jestli tam o tom něco nenajdu...

majmuna
14. led 2008

Dobre ranko 🙂

Zihu pridavam se k holkam 😢 Ale je to fakt za par mesicu bude zapomenuto a telo je nabuzeny 😉

Me ted spis holky z tech tydnu chyta panika.....uz je to vsechno za dverma a ja si pripadam jak mlady tele a vubec si neprijdu pripravena 😀 Uz zakopavam i o postylku a jsem pri tom nalezite sprosta.....to pak asi nepujde 😅 😨 Jenze jsme ji museli slozit dokud tu byl muj tata protoze bez pridrzovani nekym druhym by to M pak montoval celej den.... 😀 Jeste ke vsemu me drti to ze vsechny breznovky uz budou cekat v klidku doma a ja jsem snad jedina pracujici ☹ Ted nastesti neni tolik prace a ta holcina co jsem ji prijmula neni pod takovym tlakem a muze byt klidnejsi a babrat se se vsim delsi dobu.Snad to po porodu nejak zvladnem....
Ted letim zase do sveta povyrizovat par veci....Jo a se jmenem asi zustaneme pri zemi a bude to nakonec Teodor.....nechceme to chudakovi delat tezsi a takhle alspon bude mit i svatek 🙂

Zitra me ceka posledni velkej UTZ tak nam drzte palce at je macik rostlej podle tabulek a kebulkou dolu 😀

grej
autor
15. led 2008

AHoj holky! Tak už nám to konečně funguje! No už jsem měla pomalu absťák 😀
Jak se máte, takhle při úterku? My tu máme krásné počasí, tak se hned líp pracuje...

mufy
15. led 2008

Taky jsem ráda,že to už funguje.Od včerejška je to dost drsný,že to nejelo.Zkoušela jsem to každou chvíli a nic až teď.
Už jsem taky měla absťák Grej.U mě není nového nic.Jen je u nás zamračeno a celý den poprchává.

Jinak s tím darováním vajíček si to fakt rozmysli.Ono je to fajn,když můžeš nějaké dívčině pomoci,ale spíše se to dělá až po druhém IVF, kdy se ví jak na tom tvá vajíčka budou, ale ne po prvním IVF. Můžeš taky dopadnout jako já a vajíčka se ti rozpadnou a ty nebudeš mít ani na KET,nebo se ti všechna neoplodní. Je to moc velké riziko.Já bych do toho nešla, aspoň teď když vím,jak na tom jsme. Klidně se zeptej na názor holek, jestli by do toho šly. Já bych ta vajíčka klidně darovala, jenže bohužel nemůžu. Musím myslet hlavně sama na sebe,aby se nám to podařilo. Stojí to hodně sil, nervů a peněz.A nejraději bych to všechno měla už za sebou. Není měsíce,kdy musím jít do nemocnice a řešit to.A navíc ta endometrioza ničí vajíčka.

mufy
15. led 2008

Tak já se loučím, mějte se krásně.Zítra doufám,že bude Koník normálně fungovat. 🙂

grej
autor
15. led 2008

Ahoj Mufy, já nějak nestíhám. Snad to bude zítra lepší. I když jak to vidím, tak zítra se budu stěhovat do nové kanceláře. No uvidíme.

To s vajíčkama rozmyslím. Asi to fakt teĎ nechám a budu darovat jen když třeba půjdu na druhé IVF nebo tak. Nebo by se pak daly použít třeba moje zmražený, který bych nepoužila já, ne?

Endometrioza ničí vajíčka? To mě nestraš! Ty jo, už abychom na to IVF šli...

sroubek
15. led 2008

ahojky holky včera to taaak blbě padalo...ach jo 😒

zihu je mi tak líto...někdy ten blbej život není spravedlivej...mě to tak vykolejilo...že jsem celý večer přemýšlela nad pupíčkem...a doufala...že u nás je všechno v poho...a ráno mě pobolívalo bříško...tak jsem přišla pozdě do práce...o hodinu...všichni to sice vědí...ale šéf běsnil...nějaká empatie ani náhodou 😠

..jinak mám zácpu..takže mě po velké bolelo bříško..tak mě to zase dneska poté info of zihu vystreslo..ale snad bude vše ok. 🙂

je to fakt zakomplexoavanej starej debil, kterej mě strašil, že si můžu nechat zkrátit pracovní dobu...ale že mě nemůže paltit za 8 hodinovou práci...když jsem tam jen 7 hodin...fakt hovado...sorry

nebo ať si posunu pracovní dobu...jooo anebo ať jdu na PN...ale to se mi prý finančně nevyplatí..tak jsem mu řekla...že já mám finanční zázemí jisté a že o tom to není...no prostě debil 😠 boj 😠

no nemůže mi nic...ale naštval mě

pupiiicek musí být siloun a drzoun po mámě 🙂

grej...neboj se..ta endometrioza..eni až takový strašák..hlavně ne u tebe...ty máš vejcovody čisté

kamarádka včera odešla z práce, kde jí jedna ženská šikanovala... já si jen tak říkám..že ti vopruzové a lidský svině šechno přežijou a hodnotní lidé musí odcházet..to je strašné 😖

ale mě to může být fuka..mám pupíčka..klidně půjdu na PN a hotovo 😎

majmuna
15. led 2008

Ahoj holky 🙂 Kun me pekne sere!!!!! 😠

Tak jen v rychlosti...macek ma dnes podle UTZ 2065g 😨 To je az az a ma vetsi hlavu a telo zhruba o 3 tydny....pry to nic neznamena ale mam si nechat vysetrit teh.cukrovku....jedna holcina od nas z brezna byla na tom tak nejak stejne a doktor ji pekne vyplasil...ten v gennetu kdybych se nezeptala jestli je to na zavadu se nad tim ani nepozastavil a rekl mi ze proporcni vyvoj se ustaluje u deti az ve 2 letech...Jestli takhle poroste dal tak me asi jen nenechaji prenaset za coz jim budu jen vdecna 😀 Ja bych stejne radsi mela naplanovanej porod na urcitej den...ja jsem v tomhle magor 😀 Mam rada ve vsem jasno a nesnasim nahly zmeny 😀

sroubek
15. led 2008

souhlas majmuu..ty jsi drak...a vítěz ..zdravím a páček 🙂

mufy
16. led 2008

Dobré ráno děvčata.

Grej já tě nechtěla strašit, jen vím,že když máš endometriozu, tak je zhoršená kvalita vajíček. Kamarádka to tak měla a vajíčka se jí rozpadla jako mě. Tak teď přemýšlím, jestli ji nemám náhodou taky.Proto chci jít i na tu laparoskopii, aby to tam zjistili a mohla jsem s tím něco dělat.

Sroubku ty máš teda ale šéfa, nebylo by teda lepší jít na neschopenku, když ti o peníze nejde? Budeš tak víc v klidu a budeš si víc užívat pupíčka a svého bříška.

Majmunko už má přes 2 kila? Hm to ale utíká.Ještě chvíli a budeš mít toho prcka v náručí. 🙂

Kamarádce se narodil v pátek kluk, chtěla jsem se za ní jít podívat, jenže jsem to nějak nestíhala a když jsem šla od tchána z návštěvy, šla jsem kolem porodnice a jak byla tma, tak se v oknech svítilo a viděla jsem tam ty šťastné tatínky, jak drží ta svá miminka a prořvala jsem skoro celou cestu domů. Přišlo mi to tak líto. ☹ Tak jsem těm maminkám záviděla, já vím, že se to nemá, ale ono to jinak nešlo.

grej
autor
16. led 2008

Ahoj holky,
Šroubku, svině jsou všude. Ty asi fakt nikdy nevymřou. Bohužel, na rozdíl od hodnejch lidí... Ale musíme se naučit jim odolávat a dát jim za vyučenou😉

Majmu - ty jo, přes dvě kila! To je fakt macek🙂 No jo, neměla jsi mu tak říkat, teď se snaží dostát svému jménu 😀
Oni ti nedělali testy na cukrovku automaticky??? Určitě na ně jdi, není to sranda. Nechci malovat čerta na zeď, ale slyšela jsem, že děti, jejichž maminky měly těhotenskou cukrovku a neléčilo se to, tak by mohly (mohly, ne že určitě musí mít) nějaké problémy se srdíčkem. Tak šupajdi na vyšetření!!

Mufy, nedivím se ti. Mě chlap s miminkem v náručí rozlítostní snad ze všeho nejvíc. Je to nádhernej kontrast. Obrovský chlap a mini mimi 😉
To laparo by u vás možná nebylo od věci. Ale mě doktoři říkali, že pokud je zjištěna enometrioza, tak se to dá nejlíp obejít IVF. Že se dá říct, že to je jakoby léčba. Takže nemyslím, že by nějak ta endometiroza hodně ovlivňovala ty vajíčka. To bys asi musela mít asi tu endometriozu hodně velkýho rozsahu a to by tě asi hrozně moc bolelo břicho, ne?
Já mám 1. stupeň a boestli jsem teda měla slušný. Nedovedu si představit, jak bych asi trpěla s nějakým vyšším stupněm 😒

grej
autor
16. led 2008

Jinak abyste koukly - posílám vám svůj grafík. Je teď neuvěřitelně vyrovnanej. To jsou teplotky, co?

http://www.fertilityfriend.com/home/1695b6

mufy
16. led 2008

Teda ten Koník mě už pěkně štve.To snad není ani možný,dostat se na něj od rána do odpoledne.
Až teď. Tak snad to zase nespadne.

Grej ten grafík je fakt pěknej, já mám taky teď celkem vyrovnané teplotky.Ale mě to delají ty prášky. A jak jde vidět tak zvýšení teplotky mi taky udělaly ty prášky.Takže když je vždy budu brát na KET, tak jsem bez ovulace.
Hm dobrý.

Grej a ještě se chci zeptat na ty bolesti endošky.Jak se projevují, když jsi psala, že jsi měla velké bolesti.Mě sem tam píchá jen v břichu,ale nic mě nebolí.Jen jsem si vzpomněla na tebe, jak jsi psala, že máš malé bobečky a to já mám taky.No ale to by nemuselo být tou endoškou, ale jen tak pro svůj klid bych na ni chtěla jít.

mufy
16. led 2008

Tak já se pro dnešek loučím, už mám děsnej hlad.Tak jdu vařit papu.Nevím,jak tu dietku zvládnu, to bude pro mě utrpení. tak papa

michina
16. led 2008

Ahoj holky, taky mě ten koník štvě, že se tu člověk nedostane. Ale když už jo, aspoň toho není tolik na čtení.. 😵
Zihu, držím palečky, to bude dobrý, tak jsem si to zažila. Je mi to moc líto, ale čas to přebolí a bude zase fajn..

Grej, nevím, jestli jsem psala, že mi taky na¨šli endometriozu, na pobřišnici, asi 8 ložisek. Všechny je odstranili a poslali na biopsii, ta bohužel ještě není. Každopádně (mám to z více dobrých lékařských zdrojů), stupenI, který mi napsali do záznamů se neřeší, alespoň u mě ne. Zvlásť když před rokem se plůdek do dělohy nějak dostat musel. Většinou je to dlouhodobá terapie kombinovaná s operacemi a ne vždy úsp¨ěšná, můj doktor říkal, že se to začíná řešit až po několika letech neúspěchu (asi 3-5 ??). U mě že to nemá teď smysl. každopádně mám počkat na 2-3 MS a pokoušet se znova. Pokud by se to do 6-12 měsíců nedařilo, pak zkusit uvažovat o asistované repodukci. Příští týden jdu na krev a kontrolu po operaci, tak snad bude vše OK..

mikulka
16. led 2008

Ahoj holčiny, koník zlobí, co.
Mufy, u tebe se ale zjistilo, v čem byla chyba, přece u manžela ve spermiích, ne?
Zihu ☹ Drž se, přebolí to.

Holky, byla jsem dnes v CAR. Píchli mi Pregnyl a v ne jdu na KET. To je rychlost, co? Mně se tam podlomily kolena, nečekala jsem, že to bude tak rychle. Ale jsem ráda, vše ok!!!! Teď ještě ať se v pořádku rozmrazí embryjka.
Na koníka teď moc chodit nebudu, chci mít teď klid... Myslete na mě. papa

michina
16. led 2008

Holky, můžete mi to vysvětlit s tím odběrem vajíček?? Já jsem to tak moc nepochopila, ono se nedoporučuje to dělat jen tak, když ještě není nic asistované ani žádné mimi? A jak se vlastně odebírají v narkóze? MYslím tím, kterou cestou??

mikulka
16. led 2008

Odběr vajíček se dělá po hormonální stimulaci v rámci IVF. dělá se to v narkóze, oplodní je mimo tělo a pak je zavedou zpět, už oplodněné do bříška. Zavádějí tak dvě, zbytek zamrazí.

michina
16. led 2008

To všechno chápu a vím, ale jak se odebírají? Jehlou přes břicho nebo spodem? A dělá se to tedy pouze v rámci IVF?

grej
autor
16. led 2008

AHoj Mufy,
je to zázrak, že to ještě nespadlo, co?
Myslíš, že ovu nebyla? Vždyť jsi na začátku cyklu měla ty teplotky nízké a prášky bereš už od začátku cyklu, ne? Tak by to vliv mít nemělo...

Mě břicho bolelo hlavně když se blížila MS a první dny MS. To byla bolest, jak kdyby sis hrozně moc nemohla dojít na záchod. Takový strašný křeče, že jsem po ránu vždycky trpěla jak zvíře. Když pak zabral Ibalgin, tak bylo líp, ale žádnej zázrak. Často mi z tý bolesti bylo až na omdlení a to nejsem žádná citlivka. Myslím, že mám práh bolestivosti docela vysoko a zvládám to. ALe tohle bylo fakt hrozný. Doktoři říkali, že to je právě tou endometriozou, že to takhle bolí když je MS. POchopila jsem to tak, že když se chystá normální sliznice na odchod z dělohy, tak se chystá i ta, co v děloze není. A dělá tak v břiše brikule. Tak si myslím, že to asi bude.
Ale musím říct, že se to po té laparce nějak výrazně nezměnilo. MS byla úplně stejná, jen možná o mailililinko míň bolestivá...

majmuna
16. led 2008

Ahojky 🙂 Konik blbne tak snad se ted chytam 🙂

Tak teh.cukrovku pry nemam 🙂 Takze asi je mimco jen dobre ziveny a nebo keca UTZ 😀 Slune teda rodit nechci....jen doufam ze se nic nepohnoji do konce pristiho tydne protoze nam tatka na tyden odlita ☹

Mikul budu na tebe taky moc myslet... 😉

grej
autor
16. led 2008

Michi, prý se ty vajíčka vybírají spodem. Přes stěnu dělohy. Vaječníky leží přímo vedle, tak se protrhne ta blanka a tím se tto prý vybere. to mi říkali v CAR.
Tak to ti řekli to samé co mě. Endometrioza prvního stupně se moc neřeší, pořád je šance na přirozené otěhotnění. ALe nejlepší je prý IVF.

Miki - moc na tebe všichni budem myslet! A tfuj tfuj!!!

Já tu pořád pracuju na té nové kanceláři, tak nějak nestíhám🙂

michina
16. led 2008

Díky za info, hned jsem o něco chytřejší. Taky jsem dneska studovala celou endometriozu na netu, kde se dalo. Nic nového, co bychom nevěděly, jsem nevyčetla. Spíše se mi to ujasnilo. KAždopádně, když nad tím přemýšlím, tak já mám bolesti první den MS dopoledne, popřípadě druhý den, takové křečovité (to do příznaků zapadá),někdy se to dá snést, někdy si musím vzít brufen, při styku nikdy, mimo MS taky ne. MS je krátká 3-5 dní (to nezapadá), ale poměrně silná (to zapadá), tak si pak vyber! 😠
Každopádně teď na to nechci myslet a chci věřit, že už se to povede napotřetí!! 😀 😵