Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
21. led 2008

Majmu - tak metro bys na něj poslala, jo? No chvilku mi trvalo, než mi to docvaklo 😀 😀

Tak já už si sny nějak nepamatuju... Dnes se mi nezdálo nic a ty předešlý už se mi vykouřily z hlavy😉

Šroubku, je fajn, že jste se zatím se šéfem dohodli... Snad mu to vydrží co nejdýl 😉

mufy
21. led 2008

Mikulko tak to teda gratuluji,že se to pěkně rozmrazilo a teď aby se to povedlo.Pěkně odpočívej a pak nám podej zprácičku. 😵 Ale jen dobrou..... 😀 Špatnou nebereme.

Jé holky ta MS je u mě hrozná,bolí mě bříško a při velké mě to bolí šíleně, jako bych tam měla nějaké srůsty.Prostě mi to tak připadá.Ta laparka bude asi nejlepší řešení,abych věděla,že je všechno OK.

majmuna
21. led 2008

Grej tak to vedeni bude bud pondelkem nebo bedarama a nebo......ale to nechci zakriknout 🙂 😀

sroubek
21. led 2008

já doufám, že to bude všechno ok 🙂

sroubek
21. led 2008

majmuuu...šíjový projasnění...nevystraší mě, viď? zní to hustě... 🙂

holky je to mazec...ale příští týden bych měla být už v 2. trimestru...mazeeeeeeeeeeec 😀

mufy
21. led 2008

Grej a jak vypadá teplotka? Kdyby jsi to měla dostat?

mufy
21. led 2008

Už ji vidídím, no zatím to vypadá pěkně.A ten vzestup a pád taky.No uvidíme.Snad to bude dobré.

grej
autor
21. led 2008

Mikul - držím palečky! Těšíme se na zprávičky!!
Majmu - no raději nemyslet... Už tomu moc nevěřím...

Mufy - no, kdyby tam nebyl ten pád, tak by to vypadalo líp 😉 Ale myslím, že MS dorazí ve středu jak má. Možná už zítra. Přestávají mě bolet prsa, což je špatný příznak 😒

majmuna
21. led 2008

Sroubas to jen tak blbe zni 😀 Hele to uz budes z nejhorsiho venku.... 😉 Ty ses takovej romantickej snilek ze uz se tesim jak nam budes popisovat prvni cutance 😀 Jo a mimochodem jsem na tom asi fakt blede...pri cteni tvyho uvodu v albicku mne ukapla zas slza 😀 Nejak me vcera dostaly ty porody na CT2 😀

mikulka
21. led 2008

Ještě vám musím říct, že mám NAJEDNOU zakloněnou dělohu, Nikdy jsem to tak neměla, nikdy! Vždy normálně. myslím, že se o to postaral hypertimulák, kdy pětinásobně zvětšené vaječníky tlačily na dělohu. 😠 Snad to nebude mít žádný vliv na těho. papa, holčiny.

grej
autor
21. led 2008

Majmu - porody na ČT2? To byl nějaký dokument? Já jsem zas protivná jak činže. Asi PMS. Už aby to bylo za mnou 😠
Mikul - to jsou věci... jak se to tělo mění, co? NO hlavně aby se tam embrijka pořádně zavrtaly 😉

sroubek
21. led 2008

mikul...neboj...to není nic extra...já mám zase dvě dělohy 😉

majmuu: ty jsi taky romantička...jen se nedělej

jinak mě včera rozbrečelo jak se starý pán zbavoval pejska a hledal mu vhodnou rodinu a pak jak si s ním hráli malé děti..s tím pejskem 🙂 ..byla jsem úplně hotová...

majmuuu...porody..no na to ještě nemám...mi stačili tentokrát Ztracení...bohatě...nějak vůbec nemůžu vidět kosti nebo něco podobného...brrrrrrrr 😝

sroubek
21. led 2008

grej...chjo...škoda s tou teplotou... 😖

miminko si dává na čas...ale dorazí 🙂

mufy
21. led 2008

Grej MS určitě nedorazí.Pořád ta teplotka vypadá dobře.Pořád tu nějaká šance je.
Mě zase bolí prsa celý měsíc, už je to fakt na palici.Začala jsem brát znovu ty prášky a je to tu nanovo.

Sroubku toto fakt utíká, už budeš v druhém trimestru.Tak to největší nebezpečí máš za sebou. 🙂

grej
autor
21. led 2008

NO jo holky, to víte že pořád tajně doufám, ale nevidim to slibně. I když mám poslední dobou hrozný hlad (ráno se budím takovým hladem, že myslím, že asi nezvládnu dojít do kuchyně si něco udělat). Pak se najím a pak za chvíli to zas přijde. Úplně šílený hlad.
Takže já si jdu pro jídlo, protože už tu umírám od desíti a hlady už šilhám 😀

sroubek
21. led 2008

já se půjdu taky najíst..mnam...jinak tady budu asi až ve středu...držte palečky 🙂 ať se zítra nesložím u jehly 😉

mufy
21. led 2008

Grej já měla tento měsíc to samé co ty.Taky jsem měla pořád šílený hlad. A vidíš MS stejně dorazila.Ale třeba to u tebe bude jiné. 🙂

grej
autor
21. led 2008

Tak jsem sbaštila karbanátek s br. kaší a že bych byla nějak najedená, tak to teda nejsem. Asi to bude tím, že jsem rozežraná 😀

mufy
21. led 2008

Já to taky tak vidím,a já se musela hodně krotit v jídle.A teď musím ještě víc,protože si nemůžu dopřát to,co mám nejraději. Vynechávám bílé pečivo, jím jen tmavé, hodně zeleniny, ovoce, ryby a kuřata.Tak snad se ta váha umoudří a půjde dolů.Minule jsem taky toho moc nejedla a za 14 dní jsem shodila tak 1 kilo. U mě je to jasný, dělá mi to ta štítná žláza.Kynu a kynu.

No nic já už jdu domů.Tak zase zítra. 🙂 Papapa

michina
21. led 2008

Sroubku, zítra to určitě dobře dopadne, neboj!
A Mikulko, tobě držím palečky, ať se zavrtávají jedna radost... určitě se jim bude u tebe líbit.

Mě dneska přišla sms od mého gynekologa, všechny laboratorní testy z krve jsou po operaci opět v normě, takže hurá!!! Pozítří jdu na kontrolu, takže doufám, že na UZ bude taky všechno dobře vypadat a chybět bude jen ten vejcovod.. 😀

JInak kapustu jsem zapekla s se sýrovou bešamelovou omáčkou a bylo to docela dobré. Pak mi ještě mamka poradila, ať to obalím jako smažený květák a to bylo tak dobrýýýýýý, mňam, mohli jsme se po těch smažených kuličkách umlátit. Hlavně manža a to zeleninu nemusí... 😉
Tak si užijter pondělní podvečer a těším se na zítřejší dobré zprávy. Ahoj..

grej
autor
22. led 2008

Dobré ráno holky,
tak u mě žádný dobrý zprávy nejsou. Už včera začaly jasné zprávy přicházející MS: čípek se zkracuje, pobolívá břicho, nálada pod psa a krev ve stolici. No a dnes ráno - 36.6. Takže je to jasný. Dnes to přijde. Vypadá to, že se mi zkracují cykly. Zas to asi bude jen 26 dní. Ale neva.

Michi - obalit jako květák? No tak to musíme zkusit 😉 Jsem ráda, že je u vás vše v pořádku! Ještě chvilku a budeš úplně v pořádku. A můžete začít přemýšlet o umělým 😉

mufy
22. led 2008

Grej tak to je mi líto. Já myslela, že po laparce se to může povést hnedka. Ale netrap se, příští měsíc to třeba vyjde a budeš mít krásný dáreček na vánoce. 🙂

Michinko u tebe se to taky brzy podaří, uvidíš. A už to bude do třetice všeho dobrého.

Já si dneska udělala kuřecí steak a k tomu 2 lžíce chilli omáčky. Zrovna na neplodnosti jsem četla, že by se měla chilli omáčka jíst každý den 1-2 lžíce a prý to pomáhá k otěhotnění.Zkusím Vám sem okopírovat něco o tom.

Tak toto tam jedna dívčina napsala:

Leono, chodím na Rodinku a tam jedna mamina podstoupila studii mimo ČR.Právě na ní a několika dalších bylo chilli vyzkoušeno a velkému % se to povedlo.Teď nám o tom právě psala - zesumírovala to,tak to sem zkopíruju.Snad to nebude vadit.
Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

grej
autor
22. led 2008

To jsou věci...
U mě je ale blbý, že já nesnáším pálivý věci, takže to bych si na chilli moc nesmlsla 😉
No je to škoda, že to tentokrát nevyšlo. Měla bych hezký dárek pro tátu k padesátinám🙂 Musím teda uznat, že tentokrát mě to fakt mrzí, protože to vypadalo tak hezky. Ten velký hlad, ty bolesti břicha už od ovu a tak... Asi u mě bude problém s uhnízděním. Ten velký teplotní skok už jsem několikrát měla. Jak kdyby se vajíčko oplodnilo, zvedlo teplotu a pak se neuhnízdilo☹

mufy
22. led 2008

Grej to je škoda, že pálivé nesnášíš.To já si v tom zase libuji.Mohla bych to jíst pořád,ale ta chilli omáčka moc nepálí.Když si ji nedáš moc tak je to v pohodě.

A nebuď smutná, jestli se to nepovede normálně tak při umělém se to podaří určitě.

Já jsem se dneska rozhodla,že změním centrum. Ještě dodělám ty mrazáčky v nemocnici a pak jdu k jinému doktorovi, který je prý velice hodný a všechno vysvětlí a zabývá se pacientkou jak to jen jde. Sice je blbé,že na ET a na OPU se jezdí do Brna,ale to by se všechno zvládlo.Hlavně, když tam budu klidná a šťastná.O nemocnici se to říct nedá.A prý je to tam moc pěkné a při ET u mě může být i manžel.Takže toto bude poslední pokus v nemocnici a pak jdu jinam.Už jsem se rozhodla. 😨

grej
autor
22. led 2008

Mufy - to je myslím hodně dobré rozhodnutí!!! Když jsme o tom mluvily s Majmun, tak jsme se taky shodly na tom, že by bylo nejlepší to zkusit jinde. Brno prý má dobrou pověst... A to že při ET může být i manža je supr věc😉

Já nemám ráda pálivé ani trošku. Zato manža jo, ten má "plechovou pusu" :D

Já už tak nesmutním. Tady v práci na to není čas, doma večer to asi bude horší. Ale co naděláme. Přežila jsem 20 neúspěchů, tak ten jeden už mě nerozhází. Musím myslet na to, že už je to třeba jen ten předposlední neúspěch 😉

Dneska je tu nějak mrtvo, co? Musíme myslet na Šroubka. Jde na tu injekce. Těším se, až nám tu oznámí dobrý výsledek 🙂

mufy
22. led 2008

Já vím,uvažovala jsem nad tím dlouho a už jsem se rozhodla.Jen se nervačím s tím,že v nemocnici je to hrozné,ale to tak nejde donekonečna.I když tam jsou dobří doktoři,tak to prostě nezvládají a jde to vidět.
Snad ten doktor bude moc dobrý a pomůže nám,i když to zase vidím na delší dobu,než se udělají všechna vyšetření a taky mu dám tu zprávu z Brna,kterou si můj doktor vůbec nečetl.

Volala jsem dneska na Mojžíšku a mobilizace by se měla dělat asi 4 dny před KETEM, tak pak jí musím zavolat.

Sroubku myslíme na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

grej
autor
22. led 2008

Jojo, narovnat kostrč před přenosem je supr. Moje doktorka mi už tohle hlásí každou návštěvu kdy k ní jdu. Vždycky zapomene, že už mi to říkala🙂 Tak se těším, až jí za ty dva měsíce konečně řeknu, že nastalo období, že mi může udělat mobilisaci mezi odběrem a ET😀

Myslíme taky na Mikulku! Hezky odpočívej holka! A na Dib - copak asi dělá...

mufy
22. led 2008

No jo Dib už tu nebyla ani nepamatuju. A Mikulka doma pěkně odpočívá a embryjka se jí pěkně zavrtávají v bříšku. 🙂

Já jestli se to rozmrazí a šupnou mi je tam,tak budu ležet asi jen jeden den, uvidím podle situace. No byla bych ráda, kdyby to tak bylo,ať si konečně vyzkouším jaké to je, když mám něco takového v bříšku.

Už jsem se dívala na stránky toho nového centra a vypadá to dobře. Takže uvidíme v únoru,jestli tam přejdu a nebo jestli se to podaří.

zanetik
22. led 2008

Ahojda zlatíčka moje...jdu vás aspoň pozdravit a snad od příštího týdne budu mít čas tu být s vámi...
Doufám, že tentokrát žádné špatné zprávičky nemáte...
Já jsem dostala v neděli MS, ale nijak z toho zklamaná nejsem, víte jak to teď se mnou je a už zase pomalu počítám, že se mi to povede tak že budu rodit na vánoce 😅
Tak já jdu finišovat v práce a pak jedu na masáž, ještě jsem letos nebyla, nějak nestíhám, papá všechny vás moc zdravím a těším se na pokec 😉

mufy
22. led 2008

Já dneska neměla ani čas se rozloučit.

Zanetík ahojky.Taky tě potkala MS? To asi většinu z nás. No budeme bojovat dál. 🙂