Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zihu
21. zář 2011

ahoj holky,
kuba je slunicko, hodne spinka a malo place, hezky papa, neblinka a ani nijak zvlast netrpi na prdiky, takze si normalne dopravam pecivo!!! no proste parada.
baja trosku zarli, ale taky v pohode, cekala jsem to horsi, takze si nestezuju...

@grej do egypta se vracime 8.10., jeste musim na ocni s bajou a na kontrolu po sestinedeli a pak uz pofrcime:🙂 uz je to odlouceni fakt dlouhe...

mikulka
21. zář 2011

@grej Ahoj Grej, já myslím, že je skvělé, že půjde Kačka do školky, naučí se samostatnosti, nebude se doma nudit ani zlobit, tobě se určitě uleví. Matýsek si zvykne. To schvaluju.
Já byla včera na kontroloe, vše v pořádku. Jen mne zaráží, že skoro necítím pohyby (18 tt). U Juliána jsem pohyby cítila od 16. týdne dost. Jak jste to měly u druhého dítěte?
Jinak mi STRAŠNĚ rostou prsa, je to děs, bolí mně a nevejdu se do žádné podprsenky. Normálně mám prsa menší (B), ale teď už se nevejdu do DÉČEK. Bojím se, abych neměla prsa vytahaná a třeba strie.

@zihu To je príma, že Kubík spinká, to je hned veselejší, co. 😉

mufy
22. zář 2011

Grej no samozřejmě že Simča i někdy zlobí,jinak je to ale zlatíčko.Nejhorší na tom je to,že se začala vztekat a nevím co s tím.Není to moc brzo?Všechno si chce vynutit pláčem a řevem.Do obchodu s ní jít to je taky děs.Už by tak chtěla chodit sama,ale zatím se jen přidržuje mě nebo věcí kolem.Je to pěknej čert,jsem zvědavá,jak to za ty tři měsíce zvládnu.Začala být i trošku mamánek a kam jdu já tam jde i ona.
Grej ty už náhodou nemáš ten tandemový kočárek,že?A měla jsi ho vedle sebe nebo za sebou?Já bych asi chtěla spíše vedle sebe,je to prý lepší na ovládání.Jenže ty ceny........Copak si můžu s tím rodičákem vyskakovat?Však to samy znáte.A zasáhne mě ta změna v rodičáku příští rok i když se Luky narodí ještě tento rok?Nevíte?

mufy
22. zář 2011

Mikulko já pohyby začala cítit taky později,ale teď už je to mazec,o Simče jsem skoro nevěděla a Luky mimůže prokopnout břicho,jak je čilej,ten snad vůbec nespí.A prsa se mi taky zvětšily víc než u Simči.Takže to bude asi normál.

grej
autor
25. zář 2011

ahoj holky,
zihu - gratuluju k hodnému miminku!! hlavně ať to kubíkovi vydrží 😉

mikulko - já myslím, že pokud jsi u juliána cítila pohyby už v 16tt, tak to bylo extrémně brzy. takže se nemusíš bát, že ještě druhé mimi necítíš. necháte si říct pohlaví?
hele nechceš moje těhu podprdy? mám jich několik poměrně dost zachovalých a je mi je líto vyhodit. nebyly nejlevnější, jsou docela kvalitní, takže by ti jewšt mohly posloužit. mám teda i dost těhu oblečků a pořád nevím co s tím 😅 a prsa si mazej stejně jako břdicho. já trošku strie mám, ale není to moc vidět.

mufy - no, kačka se vztekala prakticky od malička, takže podle mě není nikdy brzy 😀 ale myslím si, že ty první děti prostě vycejtí, že se něco chystá. kačka tak poslední čtvrt roku před narozením matýska byla naprosto nesnesitelná. vztekací, uřvaná, neposlouchala.. síla.
tendem už nemám, prodávala jsem ho hned na jaře, protože kačka v něm nechtěla sedět. já měla za sebou. zase se s tím všude vejdeš. někde mají úzké dveře a pak jsi v čudu.
vždyt nemusíš kupovat dten kočárek nový. já ho taky kupovala jetý, z druhé ruky, stál jen 3000 kč...
měla jsem tuším babywelt nebo tak nějak. typ jako tenhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48462662&tab=4
koukni, určitě se dají za pár šupů sehnat. teda nevím jak je kočárková simča, kačka neměla kočár niidy moc ráda, takže jsem v tom obě děti vozila jen v zimě a na jaře už jsem místo kačky vozila jen tašku s nákupem 😉

matýsek taky hrozně kopal. myslím že je to i tím, že máš břišní svaly hodně povolený z minulýho těhotenství, který bylo nedávno, takže je to asi i víc cejtit.

mikulka
25. zář 2011

@grej To by bylo príma ty podprdy. A jaký to je číslo? Já mám teď 80D.
Pohlaví si necháme říct, jsem nedočkavá a těším se, až se to dozvím 🙂 Teda sama trošku tuším, co to bude, nějak to cítím. Uvidím, jestli se trefím. U Juliána jsem se trefila, to jsem cítila dost brzy. 😔

@mufy Ta změna v rodičáku je blbá, taky už u druhého dítěte není porodné. Škoda, že šetřej zrovna na rodinách. Ale já myslím, že tebe se to ještě týkat nebude, je to až od př. roku.
Já se i bojím zvýšení daní, pleny budou dražší a jídlo...
S tím vztekáním to může být jen takové krátké období. J. to měl taky už po roce, a to je to extrémně klidné a hodné dítě, ale brzy ho to přešlo. Teď má teda už normálně období vzdoru, ale zatím se to dá zvládnout. 😉

Občas už něco jako pohyby cítím, ale je to takové slabé a ne každý den, a mám pocit, že miminko kope na druhou stranu, ne k břichu, ale spíš k zádům. 😕

Holky, já řeším to, že mi v říjnu skončí mateřská a budu do další mateřské bez příjmu. Pak - právě kvůli tomu - mi automaticky naskočí čtyřletá varianta, která je finančně nejhorší. Tak zkoušíme, jak to udělat, abych mohla mít tříletou variantu. Nevíte, od kdy ten rodičovský příspěvek budu mít - od porodu? A kdy o něj požádat?

grej
autor
25. zář 2011

@mikulka podpry jsou tak nějak velikost jak píšeš. ono je to teda velikost l nebo xl, ale já měla taky takovýhl emíry. napiš mi do ip adresu, já ti to pošlu.

no, pokud máš nárok na mateřskou, tak jí dostaneš dva měsíce před porodem. nebo ty nemáš na mateřskou nárok? to jsi jí neměla ani s juliánem?
jinak pokud nemáš nárok, tak rodičák dostaneš už od porodu. žádat podle mě na úřadu práce - sociální odbor. ale dradši si tam zavolej...

nevím, jetsli se to mufy týkat nebude. podle mě se to nebere podle narození dítěte, ale podle toho kdy vznikne nárok, ne? když bude mít mufy nárok na rodičák až po novým roce, tak se jí toa si týkat bude, ne? ale nevim, nezjišťovala jsemt o...

mikulka
26. zář 2011

@grej Já právě na mateřskou nárok nemám. S j. jsem měla, ale mezitím organizace zanikla a já se nemám kam vrátit. Takže budu mít hned rodičák, ale znamenalo by to pro mne čtyřletou variantu, což nelze. Ještě uvažujeme o možnosti muž na rodičáku a pak by to převedl na mne.

To mi nedošlo s mufy, to je fakt, že když bud emít nejprve mateřskou, tak asi ta změna bude i u ní.

Pro ty podprdy bych si dojela, nebo bych poslala manžela, ten jezdí po celé Praze, ať to nemusíš posílat. Napíšu ti pak do IP a domluvíme se. To je super, díky. 🙂

grej
autor
26. zář 2011

@mikulka a ty jsi to s někým konzultovala? že na tu mateřskou nemáš nárok? nejsi v ochranné lhůtě? divný, že proto, že organihzace zanikne, nemáš nárok na mateřskou. když tě vyhodí z práce, tak po nějakou dobu máš nárok i na nemocenskou...

jak chceš, klidně pošli manžela, ale klidně pošlu. mám tu krabiček dost, tak je to to nejmenší.
mám tu třeba i těhotenský pyžamo a kalhoty, kdybys chtěla...

mufy
27. zář 2011

Grej pokud bys měla nějaké kalhoty pro mě tak bych si je od tebe koupila,já přibrala a nemám co na sebe,v zimě to bude nejhorší.
A ten rodičák se mě už týkat bude,teda si myslím.

Mikulko můžete to udělat tak jak jsi psala s tím převodem a pak budeš mít zase 3 letou variantu.Tak se tgo normálně dělá.

grej
autor
27. zář 2011

Dobře Mufy. Pošlu. Kouknu jetstli tu mám ještě něco "slušnýho". Napiš mi do ip adresu, ju? Skoda že si nemůžu vzpomenout na eshop, na kterým jsem ty kalhoty kupvoala. měli tam suepr věci za poměrně pěkný ceny...

mikulka
28. zář 2011

@grej Už právě v ochranné lhůtě nejsem, ale asi to uděláme tak, že půjde manžel na chvíli na mateřskou a pak to převede na mne, až zvolí 3 letou variantu. Snad to tak půjde i př. rok.

mikulka
18. říj 2011

@grej Ahoj Grej, tak jsem konečně vyzkoušela ty podprdy a dobře mi sedí tři. Tak ti ty ostatní pošlu zpět? Nebo nechtěla by je zkusit Mufy? Nebo někdo z holek tady? jsou to hezké podprsenky.

zihu
27. říj 2011

ahoj holky, po dobe se zase ozyvam...🙂
u nas vse ok, az na to, ze Baja sabotuje nocnik, kdyz ju posadim, vycura se bez reci, ale absolutne si NERIKA, navic klidne stoji v louzi, no proste strasne:((((
kuba je pohodar, ani moc neplace oproti tomu, jak brecivala baja, kdyz byla mala... tak aspon neco, snad mu to vydrzi🙂

grej
autor
28. říj 2011

ahoj holky,

@mikulka klidně si je nech nebo je nabídni někomu kdo je užije. já teď v okolí nemám nikoho těhotnýho kdo by je oblíkl. kdyby je chtěla mufy, tak samo pošli jí 🙂 zkusím jí napsat sms. snad je ok když se nehlásí.

@zihu super že je kuba hodňouš 🙂 matýsek je proti kačce taky pohodář. snad mu to vydrží 😉
s nočníkem je to boj, to ti nezávidím. já měla kliku že kačka se to najednou sama naučila a prakticky do 14 dnů byla bez plen. teď má sice plínu na noc ale skoro pořád jí má suchou. takže pohoda. ale moc ti neporádím. chce to jen čas. všichni mi to říkali a byla to pravda. ono jim to jednou dojde...

u nás nic nového. kačka pořád zlobí jako čert, fkat už jsem z ní unavená. cca od roku a půl má asai to "období vzdoru" který se neustále zhoršuje azhoršuje. fakt už nevím, kam to může až jít. totální ingorace, aby poslechla musím řvát, dělá naschvály. když poslechne na poprvé tak to mám jako svátek. už začíná i občas ubližovat matýskovi, tak je to boj.
navíc vůbec nechce spát. bojujem s uspáváním třeba i dvě hodiny. přitom je unavená jako blázen. kruhy pod očima... taky blbě jí. takže děs.
matýsek dobrý, v noci spí super, když mu zrovna nerostou zuby, tak usíná v devět a spí tak do čtvrt na sedm jen se dvěma buzeníma na dudel. přes den taky dobrý, ale už mi spí jen jednou, což je masakr na to že mu ještě není ani rok.
ale už chodí kolem nábytku jako ďas. blbý je, že všude doma máme schody a on sice nahoru leze super, ale dolů nezvládá. už ho to učím tři týdny a nic. je to nezvyk. kačce jsme to ukázali dvakrát a už to uměla. matýsek by se pořád vrhal po hlavě a je mu to fuk 😀

mám depky z tloušťky, od začátku prázdnin jsem přibrala pět kilo, mám hroznej špek na břiše a fakt nevím co s tím.
tak jsem si tu postěžovala a já zas jdu 😀

grej
autor
14. lis 2011

čau holky, kde jste kdo?

mufy jak je ke konci těhu?

michi - co novinky??

mikulko - jak se daří a co těhu?

u nás nic nového. kačka nespí, zlobí 😀 děti jsou pořád nachcípaný. když se z toho dostanou, tak přitáhne dušan něco z práce a jsme v tom znovu 😠 už mět o nebaví. už čtyřikrát jsme nebyli na plaváíní. jestli to takhle půjde dál, tak už ani nebude mít smysl si platit další kurz protože to stejně neprochodíme.

mufy
16. lis 2011

Ahoj holky, nějak nestíhám, Simča mi dává zabrat a když mám chvilku tak pořád něco dělám vařím,uklízím,peču nebo já nevím co ještě. Ale už mě to pěkně zmáhá.Funím u všeho jak bejk.Klidně bych brala porod už za 14 dní.Ale zase na druhou stranu už vím co mě čeká a bojím se ho.A navíc,jak to budeme pak zvládat.No bude to ještě zážitek.Ale nebojte jakmile to bude dám vám vědět nebo aspoŇ třeba po Grej.

A co MIchi a Mikulka by mě zajímalo taky jak jsou na tom děvčata.

Grej já si myslím,že plavání stejně v tomto počasí nemá ani smysl.Budete pořád nachlazení

grej
autor
17. lis 2011

ach jo. napsala jsem vám tu mega příspěvek. přišel mates, zmáčknul jeden čudlík a bylo po srandě 😠 nesnáším to a enchápu. kdybych chtěla, tak se mi to nikdy nepovede a oni na to mají zvláštní čuch. jen si sednu k netu, tak jsou tu oba a hrabou mi do toho.

už nemám náladu to psát znovu, tak snad odpoledne nebo večer 😉

mikulka
20. lis 2011

Ahoj holky,

myslím na vás a čtu, co píšete, ale také nestíhám. Těhotenství mám těžké, mám předčasné stahy, takže každou chvíli šílím, abych miminko udržela. Někdy mám stahy celou noc a nemohu spát. Také se potýkám s anémií, tak jsem bílá a furt unavená. Julián stále špatně spí, kočka mne pravidelně budí v 5, tak si moc neodpočinu.

Před 14 dny nastoupil Julián poprvé do školky. Byl tam 4x na hodinu a půl. Poprvé se mnou, pak tři dny na tu hodinu a půl sám. Byl statečný a ač je pořád se mnou a je na mne hrozně moc vázaný, plakal jen krátce první den. Jenže hned ten 4. den říkal, že ho bolí v krku a taky jo, onemocněl a chytla to celá rodina. Musím brát antibiotika, což v těho nic moc.

Teď se bojím ho tam znovu dát. Když by tam ale nechodil, příští rok, kdy budu doma s miminem, nám ho tam nevezmou a nedovedui si představit, že ve 4 letech nebude s dětmi. Začal je dost vyhledávat, ač je to takové klidné dítě, spíše introvert.
Jenže když ho tam dám za týden, 14 dní, to bude skoro před Vánocema, tak abysme to neměli zkažené. V lednu to bude zase před porodem, taky blbý,po porodu tam chodit tak 2 měs. nebude, tak nevím. Já ho tam chci dávat jen proto, abych si pojistila ten příští rok. Ale rikovat nemoce a hlavně, on špatně spí i zdravý a když je nemocný, to je pak teprve něco, to spí třeba 22.30-06. Co myslíte? Kdybych to jen platila a chodil by až od září? Neznáte někoho, kdo školku platil a nechodil, šlo to tak?

Manžel má teď znova potíže a odnáší to celá rodina. Začala jsem se smiřovat s tím, že jsem si vzala nemocného člověka. Byla jsem u mého kamaráda psychologa a ten mi právě řekl, že ho jako nemocného musím brát. Ale moc mi to nejde. Chová se zase blbě a já mám pak stres a bojím se, co mimi, cítí to? Nemůže to na něm zanechat následky? Po těch stresech mám pak dost velké stahy. ☹

Holky, myslíte, že může pak být dítě plačtivé, nebo necmoné, nebo něco? Trápí mne to.

Už jsme s manželem psali jeho dr., že stav se zase zhoršil, a co dělat. Ono se k němu nedá dostat, má furt plno.
Začala jsem se bát, jak to budu zvládat s dvěma dětma, když by manžel měl zase ty svoje stavy a já byla na vše sama a ještě čelila jeho náladám - to je pak velice těžké. Je pak hádavý, podrážděný, agresivní. Jsem z toho dost vedle, doufala jsem, že když bere léky, bude to dobré pořád, a ne, že se zničeho nic zase objeví problémy. ☹

Když jsem si ho brala, byl to nehodnější a nejpozornější člověk na světě. Mírný. Někdy si říkám, že já jsem taky nervózní a dost do něj rýpu, že to třeba taky je moje vina.
Ale jinak musím říct, že doma mi dost pomáhá, kluka miluje a on jeho, doma uklidí, nakoupí. Někdy je mi ho i líto. nebo nás obou, protože vím, že se máme pořád hodně rádi. Snad to zase bude dobré jako teď ten skoro 3/4 rok!!!

A jak to máte v manželství vy, kočky?

michina
20. lis 2011

Ahoj holky, jsem moc ráda, že máte dětičky jakžtakž zdravé a všechno skvěle zvládáte.
@mikulka: Ono je to asi težké, nevím, co je tvému manželovi, ale jestli má nálady, to chce vážně trpělivost a hlavně spoustu věcí asi hodit za hlavu, Přece jen jsi teď 2v1 a je třeba o sebe pečovat, Ale to se mi to radí, že...

Já v podstatě žádné novinky nemám, už se mi to ani nechce vypisovat. 😒 Co jsem nepsala, mám za sebou další dva pokusy, takže jsem na celkovém čísle šest, Ten poslední byl KET, bez stimulace v přirozeném cyklu, měla jsem pak jen Utrouš a Fraxiparin (na ředění krve kvuli te me potenciální dispozici), sliznice dokonce vyrostla na 8,1mm (doufám, že to doktor dobře měřil), to jsem neměla snad ani ve stimulovaném cyklu. Embrya rozmrzla všechny tři, krásně se dále vyvíjela, tkaže jsme tomu dávali docela velké naděje.. Bohužel. 🤐
S dalším testem s jednou čárkou v ruce jsem fakt byla už zoufalá a říkala si, že nevím, kolik dalších takových testů ještě zvládnu a že mi to zřejmě není vůbec souzeno. Naštěstí mám úplně úžasného manžela, takže už je to zase lepší. Začínáme vážně diskutovat o adopci,...Zítra jdeme na konzultaci, co dál, ale moc tomu nedávám, už posledně byl doktor doslova zoufalý, a nevěděl, co jiného by nám už nabídl.

Teď se k tomu ještě přidala další věc, která mě docela fest stresuje. Už přes rok se u nás propouští, ačkoliv jsem zástupce šéfové a myslím, že hodně dobrý zaměstnanec, časté nemocenské ze mě dělají velkého adepta. Já bych sama sebe taky už vyhodila být mou šéfovou. Teď jsem doma už přes měsíc a půl a čekám, že jak se vrátím do práce, dostanu výpověď. Co mě nejvíce deptá je to, že kdybych byla lempl, flákač, blbě pracovala, tak bych si měla co vyčítat… Holt některé věci člověk neovlivní. Snažím se to brát sportovně, třeba na mě čeká nějaká ještě lepší práce, se skvělým kolektivem a výborným šéfem…

Tak jen tak, abyste o mě něco věděly. Holt nikdo z nás nemůže mít zřejmě všechno.. 😎

mikulka
22. lis 2011

@michina Michi, ale třeba to s tou prací ještě dopadne dobře. A když, říká se, že každá podobná věc je výzva, že to je k něčemu dobré, aby se člověk posunul dál. Asi by to tak když tak mělo být.

Se snažením, mám dvě kamarádky, které na tom byly podobně jako ty. Oboum pomohla ta moje zázračná paní Pospíšilová, co se učila Mojžíšku přímo u Mojžíšové. Nikomu jinému bych nevěřila, na tu metodu má každý druhý certifikát, ale málokdo to opravdu umí. Když slyším, jak holky cvičí mojžíšku rok a chodí dokola na napravení, musím se pousmát. To totiž Mojžíška není. Na tu se jde jednou, ev. se může doma chvíli cvičit (ale nemusí).

Kdybys měla cestu do Prahy, dala bych ti kontakt. Možná by to stálo za to.
Jinak nevím, co poradit, ale myslím si, že čas, kdy k vám děťátko přijde, teprve nastane. Četla jsem výbornou studii, kde je popsáno, že duše nenarozeného děťátko si ten čas, kdy přijít, sama vybere. Důležité je věřit, že ta duše někde je, chodí se na vás dívat a že přijde. Možná s ní i tak trochu navázat spojení, promluvit s ní.
Já to tak udělala při Juliánovi. 😉 😅

S manželem je to těžké, měla bych ho brát jako nemocného člověka, ale já to zatím nedokážu. Připadám si podvedená, před svatbou jsem nevěděla, že je nemocný, a teď se to tak horší a já se bojím, co bude dál. Ničí nás to všechny doma. Už se to teda hnulo, že dr. mu odepsal, že to vypadá, že léků má zase asi moc, že ty pak působí agresivitu apod., a že se mu ozve, až se za týden vrátí do Prahy.

Pokud nás zachrání, budu šťastná. Jsem už unavená z napětí doma, z ochrany syna a svého bříška.
A bojím se budoucnosti. Budu žít s člověkem, od kterého nevím, co mohu čekat, kdy mu zase přeskočí, a do toho dvě děti... Je mi z toho smutno a doufám, že doktoři pomohou. 😔

mikulka
6. pro 2011

AHOJ HOLKY, MÁM ZPRÁVU OD MUFY:

PĚKNÝ VEČER, JMENUJI SE LUKÁŠ HÁLA, NARODIL JSEM SE 6. 12. V 00.03, CHVÍLI PO PŮLNOCI.
MÁM 3150 G A 50 CM.
MAMINKA I JÁ JSME V POŘÁDKU.

mufy
11. pro 2011

Ahoj holky,tak jsem už z porodnice doma.Máme kluka Lukáška a porod byl rychlý,až na ty bolesti.Lukášek je zatím hodné miminko a zatím si na sebe zvykáme.Simonka je zatím v pohodě,spíme všichni dohromady,tak snad nám to i zůstane a nebudou se ti dva navzájem budit.Přikládám foto.

mikulka
14. pro 2011

@mufy LUKÁŠEK JE NÁDHERNÝ, MUFY, MOC SE VÁM POVEDL!!!
A nebudí se zatím děti? Jak často v noci se Lukášek budí? A jak reagovala Simonka? 😉
To je stejně krásné, že už máš dvě děti!!!!

Já byla, holky, ve čt u dr., děťátko má 1590 g je to holka!!!!
Já moc dobře nedopadla, měkne mi čípek, tak musím poléhávat, hodně mi pomáhají naši. Musím vydržet co nejdéle, aby bylo dítě v pořádku!

Jinak manžel byl u toho svého endokrinologa, zjistil mu zase něco špatně s těma hormonama, takže mu změnil léky, něco přidal a čekáme, zda zaberou. Prý za měsíc a půl. Zatím zlepšení není, je pořád protivný, podrážděný, hádá se v práci, doma, s mýma rodičema, je to moc těžké, být v těchto podmínkách těhotná. Ještě na rizikovém a snažit se udržet v sobě dítě. 😔 ☹ 😔

Jak se máte vy????

grej
autor
17. pro 2011

AHOJ HOLKY, omlouvám se, že nepřispívám, ale nestíhám. děti mě moc nenechají, protože jakv ytáhnu počítač nebo začnu telefonovat, tak to je na dti jak červenej hadr na bejka. hned se po mě plazej a šahaj mi na to a tak.
no a po večerech když konečně děti usnou, tak uklízím, dělám do práce nebo vybírám vánoční dárky.

navíc jsou obě děti nemocný. matýskovi se hrozně zhoršil ten kašel, tak jsme šli na rentgen a tam zjistili zánět průdušek s náběhem na zápal plic takže už má od minulýho pondělí atb. hodně se to zlepišlo, ale pořád pokašlává. no a v minulý pátek se kašel zhoršil kačce, takže má taky atb. naštěstí je vidět, že je nic nebolí, takže jsou protivní jen tak jako vždycky
ale nemůžeme chodit ven, což je peklo. být s nima celý den doma je fakt na palici.

navíc kačka má teĎ mega mega mega vzdorovitý období, neposlechne jediný slovo, naopak dělá naschvály, aby mě poslechla musím řvát protože když jí to řeknu normálně, tak mě totálně ignoruje. ještě před mikulášem mívala šíelný záchvaty vzteku, asi tak čtyřikrát denně. stačilo že jsem po ní chtěla, aby se šla oblíkat že půjdeme ven. neplatila na ní ani studená sprcha. i v ní stála a dokola tvrdila, že zlobit bude pořád, hodná nebude a brečet nepřestane
navíc v rámci vzdoru odmítá doma jíst, takže už zhubla kilo. když jde k babičce, tak tam si třeba čtvrt chleba dá nebo trochu polívky. nebo když jí dostatečně motivuju, tak sní něco i doma.

matýsek má zase asi separačku nebo co, pořád kňučí a chce nosit. jak ho položím, tak kňučí. občas má světlou chvilku a zabaví se, ale to zas přilítne kačka a všechny hračky mu bere. takže tu mám o zábavu postaráno

@mufy jak už jsem ti psala, lukášek je nádhernej!! držím palce ať je hodnej jako simča a přeju pevný nervy!

@mikulka tobě moc gratuluju k holčičce! susper, že budete mít páreček🙂
ohledně situace s manželem je mi to moc líto ☹ mco bych přála, aby léky zabraly a manžel se srovnal.
to, že ti o nemoci neřekl před svatbou, je fakt podpásovka. vlasnstě porušil svatební slib, co? hlavně aby měl zájem to řešit a uvědomoval si, co to pro tebe a vaše děti všechno znamená...
Opatruj se, taky jsem muslea v těhotenství polehávat, ale s malou kačkou to moc nešlo. naštěstí jsem donosila do termínu. ty jo, letí to az a chvíli jsem budeš dávat fotku míma ty 😉 Už máte vymyšlené jméno?

@michina ty jo vy fakt máte smůlu smůlovatou ☹ furt tak nějak doufám, že vám to vyjde. u mufy to ze začátku taky vypadlo beznadějně a nakonec už je dvojmatka... ale co, i kdyby to nevyšlo, tak adoptovaný miminko je taky miminko. máme v rodině taky adopci a zatím je klučík super. byl z babyboxu, takže ho dostali už jako skoro tříměsíčního, takže fakt mimi.
hlavně abyste nemuseli dlouho čekat...
ještě že je tomáš tak super super super chlap.

mikulka
25. pro 2011

Ahoj holky, jen vám chci popřát hezké svátky. Kde se touláte?

mufy
28. pro 2011

Grej teď už vím,jaké to je nestíhat.Obdivuji tě,jak to zvládáš,já mám pocit,jako bych pořád jen kojila a přebalovala.Taky už nemám tolik času na PC jako dřív, malje má prdíky a sem tam prořve cečer i ráno.Nejvíc mě na tom štve,že nemám tolik času na Simču jako dřív.Je super,že nám taťka a babička přes svátky hodně pomáhají,ale od ledna to bude záhul,když na to budu celej den sama.
V noci to už bývá horší,malej budí Simču a naopak.Ale zatím to nějak zvládáme.Přes den se to zatím nějak zvládá,ale musím dokrmovat,mlíčko mi nestačí.Za chvíli budu podávat zase jen mlíko.Navíc Simča pije mlíko 2x denně.Tak abych šetřila zase jen na mlíko a na plínky.
Už jsme vytáhli dvojkočárek a zatím je dobrej,dobře se s ním jezdí.To mám jen na to,jak budu chodit ven sama,Simča ještě tolik neujde.
Grej fakt tě obdivuji jak to zvládáš,je to někdy na palici.Oba jsou moc malí a jak jim chceš vysvětlit,že musí počkat,když zrovna druhej chce mlíko.Navíc se Simča začala dobře vztekat,je to osobnost.Takže nás za chvíli čeká to co Grej.
Jinak LUkášek pěkně roste,už není takový vyžlátko,je pěkně naducanej a to má 3 týdny,bude z něj asi pěknej cvalík.Začala jsem mu dávat Nutrilon AR protože ublínkával.A co je neuvěřitelné,Lukášek je úplně stejný jako když se Simonka narodila.Jakoby si z oka vypadliJsou jako dvojčata.

Mikulko gratuluji k holčičce,super páreček jako my tady ostatní.Nějak se nám to tu daří.

Michinko já bych brala taky adopci,kdyby bylo nejhůř a máš fakt štěstí,že máš super chlapa,kterýmu to nevadí.Mýmu by to hodně vadilo a určitě by na to nepřistoupil.

Všem vám přeju krásné svátky a hodně štěstí v novém roce.

grej
autor
30. pro 2011

Holky všem Vám přeju hodně zdraví a štěstí a SPOKOJENÉ děti do nového roku!!!
Těhotným ať je vše vp ořádku a ať mají lehký porod, netěhotným ať jsou brzy těhotné a matkám hlavně pevné nervy 🙂

@mufy jo Mufy, je to boj, co? nechci tě strašit, ale šestinedělí jsme měli ještě docela klidné 😉 ale to bude dobré, uvidíš. bzry se zajedeš, uděláš si nějaký svůj postup, který ti bude tak nějak vyhovovat a bude to hned vesejelší...
s tím mlíkem je to blbý, že musíš dokrmovat, ale zase lepší než se nervovat. já kačku taky dokrmovala. do jejích tří měsíců. pak se srovnalo, mlíko jí začalao stačit a bylo to dobrý.

drž se, jsou to nervy, ale zvládneš to. já si vždycky říkala, že když to zvládly jiný matky, tak to musím zvládnout taky.
ale musím říct, že když jsem teď koukala na fotky z loňska, jak byla kačka malá když se matýsek narodil, tak vůbec nechápu, jak jsem to zvládla. ale uteče to jak voda a za chvilku už si budou spolu hrát, uvidíš.
držím palce ať lukáška prdy bzry pusít a máte větší klid!
kvůli buzení jsme museli dděti oddělit a spalui jsme půl roku každý jinde. já s matýskem a dušan s kačkou. protože jinak by asi nespali vůbec.

jak je mikulko? dobrý?