Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
31. bře 2008

Dobré pondělní ranko, už aby byl pátek 😉
Tak já nakonec kuře nedělala, ale karbanátky s kaší, protože mi mamka dala mletý maso a svíčkovou jsem dělala ve velikoniční pondělí a já tam nedavám kořenovou zeleninu,ale kupuju ve sklenici Halali.

No jinak já jsem dnes 40DC, MS nikde a test negativní, takže asi zítra ráno zajdu k dr. prsa mě bolej dost, nemůžu ležet na břiše a i když jdu tak mě bolej, pobolívaj mě i vaječníky,ale pořád nic a to za 18dní letím do toho Skotska..

mufy
31. bře 2008

Zanetík a není možný,že jsi měla ovulaci třeba později? Proto i ten negaticní testík,raději zajdi k doktorovi,ale ty prsa to je snad dobrý znamení. I když mě vždycky bolej jakoby zboku,ale je to taky hrozná bolest,ani šáhnout si na ně nemůžu. Bolej mě vždy před ovulací a před MS. Hmmmmm.... 😉

Jinak já mám doma taky halali,jenže jsem na to nějak zapomněla tak jsem tam dala kořenovku. 🙂

michina
31. bře 2008

Dobré ranko, holky.

Tak hlásím první dojmy z našeho nového shopping parku - nedodělané, špinavé, obchody podle mě nestihli ani dovést všechno zboží, zejou na velkých prostorech prázdnotou, v okolí je samá hlína jak po dělnících, kusy omítky, sutin, polepené okna pásakmi, jako když se maluje... No celkový dojem nic moc. Řetězec Lindex mě taky moc nezaujal, měli sice 20% slevu na všechno, tak jsem si koupila černé ponožky s jezevčíkem a svetr, ale jinak je to taková ulítlá móda (barevné, dlouhé trička, šaty, šíleně barvené, nařasené rukávky a sukně, nic pro mě), každopádně mě zaujal Promod, kde jsem si vyhlídla asi 3 svetříčky, ale nakonec koupi zredukovala na jeden. Takže tak.. a to nemluvím, kolik tam bylo lidí a to jsem tam byla fakt až kolem půl sedmé večer, abych se tomu vyhnula!

JInak je dneska nádherně, prý máme mít v Ostravě až 18 stupňů! 😵

grej
autor
31. bře 2008

Dobré ráno holky!

Mufy - no já si doma ani na svíčkovou netroufnu, protože manža miluje jenom tu, co mu dělal jeho maminka a teď ségra. Je taková hodně ostrá, to já nemusím. Já mám raději tu od mojí maminky, která je hodně smetanová 😉 Ale stejně jsi šikula🙂

Tchýně je mi líto☹ Holky a lepší to nebude. To mě děsí☹

Zan - no ty jo, tak to si fakt raději dojdi. Za to nic nedáš a budeš mít jasno...

Michi - tak takhle podobně to vypadalo u nás v Butovicích. Taky to otevřeli dřív než to bylo úplně hotové. Myslím, že to pak nedělá dobrý dojem.

Jinak v sobotu sjem byla v GESTu na první injekci. Manža překvapil a nechal si to vysvětlit a poctivě mi každé ráno jednu injekci píchá 😉 Jsem ráda, protože když jsem viděla tu velkou jehlu, tak mi z toho dobře nebylo. I když vím, že bych to určo zvládla, tak když mi to dělá někdo jinej, tak je to lepší...
V pátek jdu na UTZ, tak uvidíme, kolik folíků se urodilo 😉

mufy
31. bře 2008

Michi tak to musela být hrůza. 😕 No hlavně,že si něco koupila. 😉

Grej no vidíš,a že to vůbec nebolí? V pátek bude už pěkná úrodička. 🙂 Manža je šikovnej,ten můj by si na to netroufnul.

grej
autor
31. bře 2008

Mufy - snad jo, snad bude úrodička plná folíků s vajíčkama a zárodkama 😉
No, ta první injekce nebolela vůbec. Seděla jsem u ní. Pak jsme jednu píchali v leže, to nic moc a dnes další když jsem klečela na posteli. Asi přiště zas budem píchat v sedě, protože ta nebolela vůbec, ty zbylý jsem cítila. ALe jako je to pohoda, je to jak včelka. Navíc když to srovnám s bolestí při MS, tak je to procházka růžovou zahradou 😉

Já myslím, že manža chtěl taky dokázat, že to zvládne. Viděla jsem, jak se mu chudinkovi klepaly ruce, když to vzal poprvé do ruky, ale je to šikula a zvládá. Dokonce už v sobotu večer škemral, jestli nemůžeme píchat injekci už večer, že ho to začalo bavit 😀

zanetik
31. bře 2008

No asi fakt budu muset k dr. doufám, že to zas nebude nějaká cysta nebo nebudu muset zas chodit na vyvolávačky,ale potřebuju to co nejdřív dostat ať s tím nejedu do Skotska, aspoň ne ze začátku, mít v letadle první den MS,bych umřela...

Grej tak už to frčí ty jo, takže v pátek na UZ a co dál? to víš na mě musíš postupně, já se v tom ještě neorientuju 😀.
Jinak klobouk dolu před manžou, David by to asi nezvládl, on vidí injekci a omdlívá 😀

Michi to nic moc nákupy, já mám barvičky ráda,ale to nařasený moc ne a radši kratší trička,ale letos ta móda fakt bude v těch prdloužených trikách a tunikách...jsem si koupila jedno krásně zelený jakoby tílko se širokýma ramínkama, pod prsy rozšířený,takže může být i jako těhu a můžu ho mít na holý tělo s kalhotama, nebo nějaký tričko pod to a jelikož je dost dlouhý, dalo by se v létě vzít jako mini šatky 😉

mufy
31. bře 2008

Grej s těma injekcema ti poradím,že by se měly píchat spíš ráno a to v určitou hodinu,aby to líp reagovalo. Tak nám to teda říkali v nemocnici.
Já se těch injekcí taky bála a v pohodě,horší pro mě byl ten odběr vajíček. Hrozně jsem po tom trpěla.Ale to je jen tehdy,pokud je hodně vajíček. Toho se bojím nejvíc,když bych na to šla ještě jednou. No ale ve středu jdeme do nemocnice a tam nám řeknou co dál. Kdybychom měli jít na IVF,ale už by nás nevzali teď a jen v tom září, tak přecházím jinam,protože pokud schválí jen ten jeden hrazený pokus,tak příští rok bych na to už neměla. To bych mohla klidně stihnout ještě jeden pokus třeba před vánocemi. No uvidíme,nebudeme předbíhat.

mikulka
31. bře 2008

Ahoj holky,

Michi, Promoc je můj nejoblíbenější obchod, nakupuju hlavně tam 😉 Mají tam modely a vyrobí jich vždy pár stejných, takže se moc nestane, že potkáš někoho ve stejném. Mám od nich super sukni, černočervenou, takový zvláštní šikmý střih. A taky komplet - kalhoty jako by džínové dole široké a k tomu krátkou bundičku ze stejné džín. látky. No a další věci. Hlavně jsou to kvalitní věci, vydrží dlouho.

Zane, a kdy půjdeš k doktorce? Kéž by to bylo tak, že ovu byla později a teď už jsi těhulka 😉

Mufy, jsi šikulka s tou svíčkovou. Já ji ještě nikdy nedělala. Ale měla jsem ji v so, protože jsme byli u mámy na o, a ta umí skvělou, takovou hodně smetanovou. Ona ji nějak zadělá jeden den, a druhý den ji dodělává či co.

Grej, tak hurá, už stimuluješ, gratuluju! 🙂 😉 A pícháš teda ten puregon, pero? Tam by snad neměla být dlouhá jehla, ne? Manžel je dobrej, že to zvládá píchat. Jo a určitě je to nejlepší v sedě, abys měla povolené břicho, to v leže nemáš! V sedě, udělat kožní řasu a píchnout. 😉

V pá jsem byla na kombinovaném screeningu v I. trimestru a naštěstí jsme dopadli dobře. Děťátko je v pořádku. 😀 KOntrolovali, zda má vše, co mám mít. Krásně jsme ho s manželem viděli na UZ a byl to zážitek.
Taky mi posunuli týdny, takže už jsem ve 12. a jedu na 13. 😉

grej
autor
31. bře 2008

Zan, no to je jasný. V letadle mít první den MS, to by teda byla fakt "lahůdka"!

No, co dál. V pátek UTZ, tam by snad už měli vidět kolik budu mít folíků a podle toho by mi měli upravit dávky.
Pak jsem zaslechla něco o tom, že bych si pak měla píchat ještě další injekce na to, aby vajíčka brzy nepraskly a to už prý je nějak normáolní injekce.
A pak ještě pregnyl před OPU, což je zas nějaká třífázová či co.

Mufy, jak to přesně je? S perem mi to přijde jednoduchý, ale s tím pregnylem a s tím dalším si to nějak nedovedu přdstavit...

No a když to půjde jak má, tak OPU by mělo být ve čtvrtek 10.4. Posunuly mi to o den, takže na manžův svátek to nebude 😉

Jo a Mufy, popř. Mikul, jestli se tu ukáže - jak to pak je v tom mezidobí mezi OPU a ET? Řeknou vám rovnou, kdy to ET je nebo hrozí, že třeba bude i dřív?
Manža má už totiž dlouho domluvenou jednu akci kousek za Prahou (prasátko a pivečko). Když to počítám, tak pokud OPU bude 10.4., tak ET by mělo být tak ten 4. - 5. den po OPU, tedy pondělí nebo úterý. V neděli v GESTu nepracujou, takže leda hrozí, že by ET bylo v sobotu, ale to je asi brzy, co? Jen jestli mám manžovi "zakázat" aby tam jel nebo ne...

Zan - taky bych si měla něco koupit na jaro. S mým šatníkem je to fakt hrůza. Jenže já když vlezu do krámu, tak se mi tam stejně nikdy nic nelíbí 😒

mikulka
31. bře 2008

Grej, je to tak, že nejdřív pícháš perem, u dl. protokolu se většinou už nepíchají injekce na to, aby folíky nepraskly, ale možná je to ve vašem CAR jinak. To už jsou skutečně normální injekce, ale velice tenké, takže se bát nemusíš. Někdy se ale musí naředit s vodou na injekce. Také Pregnyl se ředí s tou vodou.
U Pregnylu jsem to měla tak: dostali jsme, myslím, dvě ampulky. Jednu s vodou a jednu s práškem Pregnylem. Museli jsme ampulky odlomit, což chce citlivé ruce, protože hrozí, že se se ampulka roztříští. Nám se to stalo, ale ty úlomky skla zůstaly na dvě vody, takže jsme ji natáhli zvrchu a na dvě nechali, ono nevadí, kolik tam té vody dáš. No a pak natáhneš vodu, stříkneš jí do té ampulky s práškem, pak natáhneš zpět prášek , který se mezitím s vodou rozpustil, a páchneš si to. Můžeš jim v CAR říct, jestli by ti nedali pilník na ampulky. Ony jsou sice už nařízlé, ale tím pilníkem to jde líp, naříznout ještě víc a pak se neroztříští.
Vypadá to možná složitě, ale není! Všechny ženské to zvládnou 😉
U toho Pregnylu je důležité, abys to píchla přesně v dobu, kdy ti řeknou. Pak téměř přesně za 36 hod. jdeš na odběr vajíček.

mikulka
31. bře 2008

Po odběru vajíček pak budeš odpočívat v CAR cca dvě hoďky.
No a pak si budeš volat do CAR asi denně a oni ti řeknou, jak se embryjka vyvíjejí a kdy přibližně bude transfer. Jestli máš prodlouženou kultivaci (?), trasfer je většinou od 3. do 6. dne od odběru vajíček. Já ho měla 4. den. Přesně jsem ale nevěděla, kdy bude. Vždy ráno jsem do CAR zavolala a oi mi řekli, že ještě dnes transfer nebude. A pak až ten 4. den řekli, ať přijdu odpo, že bude transfer.

zanetik
31. bře 2008

Holky já vůbec nevím jestli jít k dr., ale asi tam zavolám jestli se můžu ráno stavit,ale bříško mě začíná bolet, mám ho docela nafouklý, tak jestli to nefunguje jako u Grej po testu MS 😀
Tak jsem tady zas dneska sama, tak snad nebude nikdo otravovat...

mufy
31. bře 2008

Grej tak Mikulka ti to napsala na jedničku,tak snad už to víš,jak to bude probíhat. Manžel si musí prasátko naplánovat tak,aby se vám to nekrylo s OPU,protože na to musí být spermijky čilé.My sexovali 3 dny před tím.

Mikulko toto ale utíká,ty už začínáš 13 týden? To je super. Hlavně,že je miminko a ty v pořádku. Za chvíli už budeš rodit. 🙂

Zan raději s k té doktorce zajdi. 🙂 To bude jistější.

grej
autor
31. bře 2008

Mikul - díky za vyčerpávající popis.
Včera jsem byla u kámošky, co má po IVF dvojčata a taky mi líčila, že měli problémy s tím otevřením ampulek. Ale nakonec to zvládli. Jen mi vyprávěla, že jí v Pronatalu řekli, že má nejdířv nasát písek a pak teprve vodu, takže to byl trochu problém. Přišlo mi to divný, ale nějak jsem to neřešila.

Prodlouženou kultivaci mám, ale nevím jak. To zatím nikdo neřešil... Takže teoreticky hrozí, že mi v sobotu (2 dny po OPU) zavolaj, ale prakticky to asi spíš vyjde na to pondělí. No řešit to nebudu, při nejhorší půjdu na ET sama nebo třeba mě tam odvezou naši.

No bude to ještě prča 😉 Ach jo, to budou nervy, jestli se to vyvíjí a tak...

zan - tak to ti nepřeju, abys na tom byla jako já - po testu MS 😀

mikulka
31. bře 2008

Grej, pokud máš prodlouženou kultivaci, nepůjdeš na ET dříve jak za tři dny od OPU. 1. den je den po OPU 😉
To je blbost nasát nejdřív ten prášek! Nejprve vodu, která prášek zředí a pak zpět nasát vše. Ono to chce odlomit od sebe a jako rychle s tím uzávěrem lupnout.

Mufy, rodit, to ještě neeee 😀 Jen aby bylo vše v pořádku i nadále.

grej
autor
31. bře 2008

Mikul no je to blbost. Hlavně je to hrozně pracný, že jo... Musela si na to vzít nějakou tlustou injekci... Ale zadařilo se a už má doma dvě holčičky, takže pohoda.

Takže to je super, to vidím zavádění tak na to pondělí úterý. OPU má být ve čtvrtek, takže to manža zvládne i kdyby nechtěl. Jen jsem zvědavá, jak mu to tam v kabince půjce. Zatím si totiž vzorek na spermio odevzdával vždycky jen doma...

mikulka
31. bře 2008

Ale půjde mu to. Můj manžel se hrozně bál, že to nezvládne a byl prý pak hotov hned 😕 😉
Ono se to vše nasává hodně tlustou jehlou a pak, když si to jdeš páchat, vezmeš si novou jehlu, tenoučkou.

grej
autor
31. bře 2008

Aha, no snad to zvládnu taky, když to tu zvládly všechny holky 😉

mikulka
31. bře 2008

To víš, že jo. Mně to naředil manžel a já si to pak "jen" píchla. Hlavně že už stimuluješ a brzy budeš mít v bříšku embryjka 😉

grej
autor
31. bře 2008

Snad jo🙂
Kolik sis nechávala zavést embryjek Mikul? Dvě?

mufy
31. bře 2008

Grej pokud bude OPU ve čtvrtek tak na ET by jdi šla nejdřív v sobotu,podle toho jak se budou embryjka vyvíjet. Nejdůležitější je manža při OPU. Určitě mu to v kabince půjde dobře. Sice nervičky zapracují,ale bude to dobré.

Já měla Gonal pero a už nic jiného jsem si píchat nemusela, jen na konci Ovitrell nebo Diphereline, už si to nepamatuji co bylo na začátku a co na konci. 😀

zanetik
31. bře 2008

Holky venku je tak krásně, já chci ven na procházku ☹

Na solárko jdu až dnes, v pátek tam bylo plno, mám pernamentku, tak budu chodit, ať v tom Skotsku nejsem jak mrtvola 😀
Jinak mě pěkně začíná bolet břicho, takže to vypadá že než dojdu do solárka, tak to přijde, nevíte jestli to nevadí?

Grej a ty si dáš dvě?

grej
autor
31. bře 2008

Mufy, díky. Já to na píchání něčeho jinýho vidím určitě. I sestřička v GESTu říkala, že tam mám něco psané, ale neví co...

Zan - venku je fakt nádherně. Byla jsem si pro obídek a už to venku i voní jarem😉
Já myslím, že na solárku by to vadit nemělo. Spíš jde o tvůj pocit...

Jojo, dáváme dvě. ALe mám fakt panickou hrůzu z toho, že se povedou dvojčata. Jenže zase je mi jasný, že se dvěma embryjkama je mnohem vyšší šance že se zadaří...

zanetik
31. bře 2008

Grej plně tě chápu taky bych dala dvě,ale modlila se za jedno, s těma dvojčatama jsme na tom stejně 😉
No právě ten pocit,ale zas když už jsem objednaná a ono to ještě nebude rozjetý...a hlavně používám tampony...

grej
autor
31. bře 2008

To vadit nebude Zan, neboj... Určitě myslím že ne ze zdravotního hlediska.

No jo, já mám totiž "odstrašující" případ u té mé kámošky. Za měsíc zhubla 10 ! kg!! Holky vůbec nechtějí spát, přitom prospívají moc dobře... Ta kámoška má takový kruhy pod očima jaký jsem snad v životě neviděla ☹ Vím, že všechny děti nejsou stejný, ale přeci jen... Je to zápřah a já bych si ráda to mateřství aspoň trochu užila a ne být jen totálně vyflusaná matka...

mufy
31. bře 2008

Grej já bych si dala zavést taky 2 embryjka, teda kdyby to aspoň jednou klaplo. No snad budu mít příště větší štěstí.
Já bych si to mateřství taky chtěla užít a nebýt úplně vyčerpaná,protože vím,jakej zápřach to musí být. Vidím to na té malé od kámošky.To je hrozný číslo. Je jí 16 měsíců a už chytla maminkovskej syndrom. Je to samá mama mama a nic jinýho ji nezajímá a všechno si musí vydupat. Ale jinak je to moje zlatíčko. 😵

Jinak zhubnout bych potřebovala taky,ale takhle teda ne..... 😅

Zanetík,pokud jdeš do solárka,tak to nevadí i kdyby jsi to dostala. Hlavně,ať se cítíš dobře ty. 😕

Holky v létě třeba někdy v prosinci bychom mohly udělat zase nějaký srazík,co vy na to? Třeba do té doby budeme už všechny těhulky a pak budeme klábosit jen o svých bříškách a miminkách. 😀

grej
autor
31. bře 2008

Mufy - v létě třeba v prosinci??? No je fakt,ž e poslední dobou to léto stojí za prd, ale že by byla taková kosa jako v prosinci? 😉 😀

To bychom mohli. A Majmu nám přiveze ukázat Tedíka, to už bude chlap jak hora 😉

mikulka
31. bře 2008

Grej, myslím, že pokud bude OPU ve čt, ET bude nejdříve v ne, což je třetí den. Když je PK, dřív se embya nedávají. Mně zaváděli vždy dvě. Šance je pak dvojnásobná.

Zane, solárko by vadit nemělo, pokud nejsi těhotná. V těho se na solárko nesmí, ale zase takhle v začátku to málokdo ví, takže to by taky nemělo vadit.

Mufy, sraz v prosinci??? 😕 Nemyslela jsi třeba červenec?

grej
autor
31. bře 2008

Mikul - díky. takže taky dvě... no uvidíme jak se nám to uchytí... A měli jste taky AH a PK? Tak to fakt bude ET až v pondělí nejdřív. V neděli tam stejně nepracujou, takže to si může manža vesele chlastat...

Jen doufám, že mi po tom odběru nebude nějak ouvej. Když budu asi sama doma...

A domluvila jsem se na mobilisaci mezi OPU a ET. Bohužel, vychází to teda jen na pátek, takže to bude před ET dost dlouho☹ Ale jestli mi ET oddálí třeba na úterý, tak tam zkusím zavolat, jestli nemá v pondělí ještě místečko, že bys e to přehodilo. Jenže to stejně asi zjistím až v pondělí, jestli to bude po nebo út, takže holt asi zbyde ten pátek...