Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zihu
27. čer 2009

ahoj, grej, no krasne ti roste🙂 s tou bradavkou pozor, moje mamka tak prisla o mliko, protoze u toho tak trpela, ze to proste psychicky neunesla☹ zkus vyzkouset PURELAN, kamosky si ho hrozne chvali, je sice drazsi, ale pry je vazne super 😉 ja teda prsa uz nemazu nicim, tak snad nam to vydrzi... 😅
satek vyzkousim, sama su zvedava, jak to zvladneme a jak se ji to bude libit...

grej
autor
28. čer 2009

Ahoj, tak se mi právě konečně uřvalo dítě.

Dneska toho mám fakt plný brejle. Ráno se vzbudila ve čtyři a od té doby byla vzhůru do hodinu. Pokaždé jsem jí kojila, takž epočítajte, že vlastně spala půl hodiny a pak znova vzhůru. Pak mi teda usnula po kojení v deset ráno a spala do půl jedné. A od té doby nic. Buď jí nebo řve.

Moje prsa už nejsou prsa, ale totálně vycucaný pytle s neuvěřitelně bsolavýma bradavkama. Mazala jsem batrafen, tak už to nekrvácí,ale bolí to příšerně.

Jdu dělat nutrilon. Na to, že mi vycucala obě prsa a řve dál hlady je to děs. Přitom včera jsem odstříkávala a v jednom prsu bylo 80. Takže i kdybych měla v obou 100, tak to znamená, že na jedno jídlo vypije 200 mlíka (protože stovku nutrilonu dá po kojení s přehledem).

Už zas řve.

Mikulko - mám takový pocit, že to nikdy lepší nebude a že mi hrábne dřív než se s tím srovnám 😉

Purelan mám, Zihu, ale přijde mi na nic. Stejně jako Bepanthen. Mám to prostě děsně podrážděný, růžový a ani si to nestihne odpočinout, protože nestíhám odstříkávat. Objednala jsem si už elekrickou odsavačku tak doufám, že s ní to bude třeba odsávat rychleji a malou budu moct nechat třeba deset minut řvát., S tou manuální mi jedno prso trvá přes půl hodiny, což fakt časově nezvládám.

evik3
29. čer 2009

Ahoj Grej, nevim, jestli ti to uz nekdo radil, ale me nejvic na rozpraskane bradavky pomohlo je vzdy po kojeni potrit trochou odstrikaneho mlika. Vyhodou je, ze ho mas vsude s sebou 🙂 a i treba po nocnim kojeni staci jen trochu odstrikat a namazat. Problem je, ze pri tak castem kojeni nemaji bradavky moc casu na regeneraci 😒

mikulka
29. čer 2009

Grej, mně se zdá divný, že by plakala hlady. Nebolí jí bříško? Ono, když je bolí bříško, chtějí být pak ořád přicuclé, nebo prostě pořád jíst v domnění, že se to zlepší.

Zkus si koupit flatulin mast, nám pomáhala nejvíc.

Neboj, lepší to samozřejmě bude a ty vydržíš. Já to vidím u sebe, ženský prostě vydrží hodně moc.
Grej, a proč odsáváš? To je fakt záhul na prsa furt kojit a ještě odsávat. To bys nemusela, ne?

grej
autor
29. čer 2009

Ahoj holky,

Kačka dneska sice celý den docela spala, protože jsme byly na výletě a v autě a na návštěvách ona skoro vždycky spí, ale jen jsme dorazily domů, tak má zase hysteráky.

Navíc už mám zase zánět. Horečka 39,4, bolí mě neuvěřátelnhě celé tělo, prasa i bradavky. Kačce je šest týdnů a já už mám zánět potřetí. Přitom nechápu z čegho. Poprvé ano, to byla malá a nedokázala si to všechno vytáhnout a já prostě nestíhám po kojení odstříkávat, když nespí. Ale z čeho mám tenhle třetí? Pije tak, že jí dávám z jednoho prsa, krk, z druhého prsa, krk a pak ještě stovku nutrilonu. A fakt kontroluju, že pak z toho prsa už nic neteče... Mačkám to a nic...

Je mi příšerně, vůbec nevím, jak přežiju noc. Ještě že jdu zítra na konrolu po šestinedělí.

Kouila jsem si elektrickou odsavačku, třeba to s ní půjde lípl rptoože mě obyčejně trvá tak přes půl hodiny než vysaju jedno prso a to já si prostě nemůžu dovolit. Snad ta odsavačka zítra nebo pozítří přijde

Dnes v oci bych potřebovala jen spát a aby manža krmil, jenže to mlíko musím dostat ven, takže to bude příšerný.

A to jsem si zrovna libovala, jak je mi po fyzické stránce už dobře ☹

Mikulko - odsávala jsem proto, abych z toho prsa nemusela kojit, když mi z něj tekla krev. Stačil jeden den a moc se to zlepšilo. Když odsávám, tak to tolik nebolí.

Holky já už fakt nevím. Asi jsem příšerná matka a nepoznám, co moje dítě chce. Jenže ona si cumlá prsty, natáčí hlavu k prsu a dokonce si strká do pusy i plenu, když není nic poruce. A fakt hltá, fakt to celý vypije... Doktorka říkala, že pokud neblinká, což ona neblinká, tak je vidět, že si toho bere akorát (teda jako že toho nebere moc) a že když kaká jednou za dva dny a čůrá tak moc jak čůrá, že je prosttě všechno Ok. Tak já nevím ☹

Flatulin? Napíšu si to. díky mikul.

Evik - potřít mlíkiem, Já to zas důkladně osušuju, protože jsem mi bylo řečeno, že se se to prso pak zapaří, když zůstane mokrý...
Asi to mám po mámě. Ta taky kojila asi jen dva měsíce protože pak měla ode mě skoro urvanou bradavku :_(

divabara
30. čer 2009

Grej, teda ty si to fakt uzivas ☹...A co treba zkusit dudlik? Nam pomahal i na boleni briska...nekdo neni zastancem dudliku,ale ja na nej nedam dopustit...aspon malej pak nezuzle kde co 🙂...

Jinak ja taky potirala mlickem po kojeni, nechala zaschnout a pak sup do podprsenky s vlozkami fixies nebo pratelnymi vlozkami anita - ty doporucuju...

Tak snad to nejak ten zanet rozezenes, i kdyz se domnivam, ze opet dostanes antibiotika ☹

mufy
30. čer 2009

Ahojky,

Grej teda ty musíš trpět.Špatná matka nejsi, já se toho taky bojím,jak jednou budu bojovat s tím,aby mělo mimčo všechno, abych poznala, kdy má hlad nebo když ho něco bude bolet.Mám z toho taky obavy a ten začátek je nejhorší.....Jsi dobrá,že to tak zvládáš.Musíš ještě vydržet nebo ať ti manža pomáhá a ty si odpočiň.

O tom zánětu řekni doktorovi, něco ti na to musí dát, vždyť to není normální.....

Já jsem nemocná, od čtvrtka mě bolí v krku a dnes mi to sedlo na průdušky a skoro nemluvím.No hlavně,že si to snad odbydu teď a v září budu zdravá na další pokus.

Michi a co ty? Pícháš si ty injekce?

mikulka
30. čer 2009

Grej, určitě nejsi špatná matka. každá prvorodička má problém poznat, co děťátku je.
U tebe by bylo nejlepší půjčit si váhu, nebo koupit, a vážit. věděla bys, zda má malá hlad oprávněně, nebo jí je něco jiného.
Cucání pěstiček není vždy určující, náš si cucal pěstičky furt v jednom období.
A pozor na to hltání, když je bolí bříško, dělají to, nemusí to být z hladu.
Fakt si pořiď tu váhu. Já ji taky měla a moc mi zpočátku pomohla.

Mně zpočátku taky trvalo, než jsem přišla na to, co malému je. pak to bylo většinou to samé, tedy něco z toho:

zima, teplo, chce změnit polohu, chce ještě odkrknout, i když už jednou odkrknul, má hlad, bolí ho bříško, pálí ho žáha (i to miminka může trápit), chce se mu spát a nemůžu, chce se chovat.

U nás to bylo často kvůli bolení bříška, nebo že moc nekrknul, to je u miminek strašně důležité.

A s kojením jsem taky zezačátku blbla a kojila třeba furt, skoro nonstop.

Ten zánět prsu - pročti www.kojeni.net, datab. otázek a odpovědí.
ně´kdy bývá zánět, že je k tomu prso prostě náchylné. Nebo jsi to nevyležela a to je pak průser a vrací se to.

El. odsávačku mám medelu a moc mi posloužila.

Holky, kam se chystáte na dovču? 😉

zanetik
3. črc 2009

Ahojda holky, omlouvám se ale nějak nestíhám a koukám, že tady to není o moc lepší...
My jedeme v úterý na dovču k mý babičce do Polska po 9letech a to hlavně proto, že se sestřenka vdává.
No jenže při naší smůle, kdy se nám rozbíjej auta, po bouřce nám na zahradu spadnou obr duby, naštěstí na místo kde chata teprve bude stát, ale plot svalenej...pak nám ukradly skůtra kterej se našel rozmlácenej na sjezdovce, samo nikoho nechytěj, tak nás včera v 19h komplet krom ložnice vytopila sousedka...takže všude mokro, potopa, komplet vymalovat, nový plovoučky, v chodně dřevěný strop, sádrokartony, v obýváku stropní kazety, krom ložnice to je u nás super. V úložným prostoru balíky s plínama, hokejová výstroj a 2krabice vypraných věcí pro holky, takže super!!! hlavně že jsou holky zdravý, moc hodný a pořád spavý.
Včera než se to stalo tak jsem je nakojila a dokrmila v 19:15 když jsme začaly lítat po bytě a chytat vodu a vytírat, která tekla hodinu proudama, protože paní nad námi nebyla doma a měla na záchodě vypadlou hadičku, kterou tam při rekonstrukci vodák blbě přidělal, tak holky přes půl hodiny pobrekávaly a kňouraly, tak já jim dudlíky, vytírat a pořád do kola. Ve 20:15 usly, ve 22h že je nakojím, tak Verča se sama vzbudila a Nelu jsme neprobudily, byla jak hadrová panenka, tak jsem ji nechala a modlila se aby se nezbudila hodinu po tom co půjdu spát a ráno v 6:45 si nárouživě cucala prst a ani neplakala, Verunka spala pořád, tak jsem je obě vzbudila aby neumřely hlady 😅

zanetik
3. črc 2009

No a vyrazila jsem po 9h na kosmetiku, tak spaly do půl 1 než jsem se vrátila domů a přejela práh domu 😅 , tak jsem je nakojila dokrmila, mezi tím přišla pojišťovačka, tak jsme to tady sepisovaly, běhaly měřily a oni si u toho vesele hrály a usnuly, teď se vzbudila Nela a Verunka spinká...jsou to moji pokládci...budu muset zas hodit nějakou fotečku do alba, ale teď fotíme škody na bytě ☹ 😠
Tak přejeme všem krásný víkend snad už bez bouřek 😉papá

michina
5. črc 2009

Ahoj holky, teda Grej, ty si fakt uzivas... ale my s Mufy bysme braly cokoliv, vid? Hlavne, aby mimi bylo.
Ja si zatim nepicham, volala jsme svemu doktorovi, celz cervenec maji v CAR dovolenou, takze si kolem 20.7. pojedu pro injekce k nemu do soukrome ordinace a necham si to nekym pichnout, Bouzel vcera jsme dostala menses a ten dalsi dostanu asi na dovolene, tkaze nevim, jeslti mi totam nekdo pichne, tkaze je klidne mozne, ze az pri dalsi MS nekdy v zari.
Na tu Korsiku jedeme tedy definitivne na 14 dni, uz mame doma pruvodce, rezevovany trajekt a bereme to pres Florenci a zpatky Nice, takze uz se moc tesim, presne za mesic jedeme. Jinak u nas nic noveho, uzili jsme si rkatkou dovolenou an Sumave, koncert Lennyho k. jsme prostali v desti, ale byl uzasny.. A ted s MS zase umiram dneska bolesti na Brufënu, takze uz se tesim, az s temi injekcemi zadna MS nebude. Zni to, že ty injekce nic moc nedelaji, podle tebe Mufy, takze se i tesim, ale jinak vydrzim samozrejme cokoliv. Jeste me ceka odber sliznice ä hysyteroskopie, ale vzhledem k zakroku na tom deloznim rohu v breznu to chteji udelat nejdrive ke konci prazdnin. No tak se uviidi.

Jinak jsem taky pro sraz, je mi jendo kdy, kdyz to bude v zari na zacatku, tak nic tam nemam. Uz se na vas a vase deticky moc tesim, holky, to nas bude tentokrate moc! 🙂

Mejte se fajn, ja se zase nekdy ukazu. Kdyby jste vymysleli ten sraz, tak mi poslete sms, kdyz tady ted nejsem tak casto, abych ho nepropasla! 😉 To by me mrzelo..

grej
autor
7. črc 2009

ahoj holky,
u nás pořád hrůza.
pořád řve a pořád nespí.
začínám mít pocit, že mi to snad dělá schválně nebo že máme doma nějaký patogenní zony.
v noci spala /stále mezi náma/ od půlnoci do tří. po kojení usnula asi na půl hodiny a pak brečela. tak jsme se přemístily do obýváku, kde jsem jí uspávala v náručí, kde pak s malýma přestávkama spala asi od pěti do šesti. chvilku spí, ppak začne pobrekávat a to stačí chvilku poplácat po zadku a zas zabere.
ostatně to samý dělám ted. je v náručí a z histeráku se mi povedlo jí pořádným plácáním udyndat. ale jakmile přestanu plácat, tak se do minuty vzbudí a brečí. stačí poplácat a zabere. na chvilku.

ráno teda řvala od těch šesti do půl desáté než jsem jela pryč. v devět dostala nutrilon a brečela i po něm. podle mě vyloženě vzteky, že jsem si jí dovoila odložit do autosedačky.
je možný, že ani potom, co do sebe nacpe 125 ml nutrilonu, tak neusne???

v autě řvala asi čtvrt hodiny a usnula chvíli před tím, než jsem dorazila do kanclu. vezla jsem tam nějaký papíry. a od té doby spala 2 hodiny. všichni chodili a říkali, jak mám úžasně hodný mimi. na zabití. pak se začala budit, tak jsem jí nakojila a spala dál, další dvě hodiny v kuse. rajskej klid. mezi tím jsem dojela na návštěvu za bráchou. pak jsem jela domů a v okamžiku, kdy jsem otvírala bránu, tak se začala budt a po vyndání z auta řve téměř nepřetržitě až do ted. takže mám fakt pocit, že jí vadí něco tady.

o víkendu jsme byli na chalupě a tam spala nejdřív čtyři hodiny - kojení - tři hodiny - kojení - dvě hodiny. prostě super. a bez uspávání. doma nespí už ani v naší posteli. tak čím to je???

grej
autor
7. črc 2009

s kojením taky bojujem. někdy mám mlíka dost a stačí jí jednou za dvě hodiny z jednoho prsa a někdy vypije prsa obě a ještě má hlad. pak jsem zjistila, že mi asi mlíko dost kolísá. jednou jsem odsála 120 z jednohi prsa a za 4 hodiny jsem pdsála to samý množství z obou...

pozoruju, že to hodně záleží na tom, jaká kačka je. když řve a nespí, tak mlíka málo. stačila jedna neděle, kdy na chalupě převzal péči děda my šli s manžou na houby a pak kačka spala i v noci a mlíka bylo dost. jenže to je začarovanej kruh. když řve, mám málo mlíka a pak zas řve...
ale i tak myslím, že mlíko ubejvá
rozhodla jserm se, že budu dávat ob kojení nutrilon.

prdy asi má, smrdí příšetrně, ale moc se nekroutí. spíš jí ty prdy jdou. probio dávám, tak snad nám upraví kadění, protože ted dvakrát za sebou kadila až po 5 dnech. ale mudr řekla, že to je ještě v limitu a že se nic neděje.

šátek nezabírá, zavinovačka taky ne. tak já už nevim.

dělám něco blbě?

holky občas vás čtu, ale nestíhám přispívAt.

mikulka
8. črc 2009

Grej, s tím mlíke je to ajsný, aby bylo dost a hlavně, aby se ti v pohodě spouštělo, musíš být pěkně v klidu a nejlépe prsa nahřát před kojením pytlíkem s třešněma z dm. Anebo pít teplý nápoj při kojo, nebo obojí.

Já si prostě pořád myslím, že Kačka neřve hlady, když řve po kojení, spíš jí něco trápí.
Odkrkává ti dost? Zkus jí procvičit nohy, dávej jí je nahoru a trochu mačkej bříško, maž jí tím flatulínem, zahřívej bříško tím třešnovým pytlíkem. Zkus to, jestli fakt netrpí nna prdíky, to je nejčastější příčina pláče.

Někdy se chtějí jen tulit. Že by řvala vzteky, to se mi nezdá, na to je ještě dost malunká.
Já furt myslím, že to bude bříško. Odkrkává ti dost i mezi kojením? Mně malý musel odkrkat tak 3x, aby to bylo ok.

Zkoušíš jí dávat víc jídla, nepomáhá, takže to asi nebude ten problém.
Zkus bříško, jestli to není ono.
Je dobré vzít ji zádama k sobě a dát jí nahoru nožičky- to je poloha klubíčko.

Náš malý se taky nekroutil a prdíky ho trápili fest. Fakt zapomen chvíli, že trpí nedostkem mlíka. Sem tam může nějaký prdík odejít, ale taky jí tam nějaký může zůstat a ta bolest je podobná křečím, takže to pak miminka trápí hrozně moc.

Jo a co odsaješ není vůbec určující, mimi si od tebe vytáhne v tomto věku o půlku víc, než ty odsaješ. Pozdějí to je pak ještě víc, než půlka.

elly
8. črc 2009

Ahoj Grej,

je me lito, ze furt nejak bojujete..hele zvazujes Kacku? Mozna kdyz ji pevne zavines..bude ti spat lip....

Nebo kdyz je tak malinka ..udelej ji hnizdo..deti to milujou...je to simulace prostredi v brisku...Mike tak spal horzne dobre..jen po kazdem krmeni..ji musis obracet...nejlepsi je..si dat na stranu kde bude spinkat plysaka..a kdyz to obatis..obrat i plysaka..tak se ti to nepoplete..opracet se musi..aby nemela prolezeniny.

Ja jsem na to nedela dopustit. Snad vis co je to hnizdo..kdyby ne....tak pisni..ja ti popisu...nebo zkusim najit pak fotku a polsta me ji..kdyztak pisni IP.. 😉

zihu
8. črc 2009

ahoj holky,
zanet, teda to je mazec, jeste ze jsou holky tak pohodove, ale i tak.. je mi to lito, ceka vas asi hodne prace s opravama... ☹ 😔
grej.. teda jestli vazne doma nemate nejakou spatnou zonu, to snad neni mozne, ze je vsude jinde klidna.. musim rict, ze Barca je ted taky vic neklidna, vic pobrekava a tak, ted mela dva tragicke dny, ale zas se to trochu srovnalo, tak snad to vydrzi.. je pravda, ze pro me je noc uplny zaklad pohody, protoze jak probreci noc, cely den su grogy.. taky sem zjistila, ze v nasi posteli se uklidni, ted sem ji tam mela dve noci po sobe, kdyz po nocnim koju nechtela usnout, dala sem ju mezi nas a hned zabrala, neuveritelne... a hnizdecko delam z kojiciho polstare a to taky zabira 😉
dnes sme byli na kyclich, vsechno ok, za mesic kontrola, to je fine.. mame davat plinu na tretiny na jednorazovku, ale me ty tretiny prijdou desne velke, je to v pohode nebo staci na ctvrtiny??? su z toho jelen, ji jsou tretiny pomalu az ke kotnikum 😝
tak se opatrujte vsechny, michi, ty si mooc uzij dovcu!!!!

mufy
8. črc 2009

Ahojky holky, teda vy máte ale starostí...
Já jsem nestíhala se ani na vás podívat, máme v práci fofr,ale už jsem to napravila a dočetla si vás.

Zan to budete mít hodne starostí s opravami, kde na to pořád brát, když máte ještě dvě děti,že?
Hlavně,že jsou hodné,takové zlatíčka....

Grej za tu dobu,co je Kačka na světě,kolik jsi toho naspala?Asi moc ne,že?Musí to být hrozné,kyž pořád jen řve a ty nevíš,co jí je.Ale já bych to asi teď v této době brala, hlavně,aby to mimčo bylo, jak psala Michi. No my si ještě počkáme.Fakt ti moc přeji,aby se to uklidnilo a Kačka byla pohodové miminko.

Michi,užij si dovolenou, já ji mám taky skoro za měsíc,chceme jet někam k moři,ale bude to naknap,protože budu muset našetřit i na další pokus a momentálně není z čeho.Tak snad seženeme něco levného a pěkného.Musíme si před tím pokusem odpočinout a načerpat nové síly.
Jinak nic z těch injekcí není,akorát na ty návaly,mám je asi 10x za den a musím říct,že někdy je to v tom horku mazec,ale přežít se to dá.Musím to vydržet ještě 2 měsíce.

Elly co je to to klubíčko?

elly
8. črc 2009

Mufy..hnizdo se dela z rucniku...vede se od hlavicky mimiska az mezi nozky a pak se dava jeste jeden jakoby pres telicko..ale nemusi...
Me to naucila jedna pani na fysioterapii, kdyz Mike lezel na neonatologickem oddeleni..a pak i na doma..u nich na oddeleni spali vsechno miminka takhle..

Kam jedete na dovcu?

grej
autor
8. črc 2009

Ahoj holky, podařilo semi jí zavázat do šátku a nebrečí!! Hurá!! AKorát mám pocit,ž e se pokadila, páč děsně smrdí:D
Jen se mi jí teĎ nechce vyndavat, když zbrala.... Holt si všude rozmaže, ale aspoŃ chvilku pospí.

Dneska mi po nutrilonu v poledne usnula v ruce, tak jsem jí zkusila dát do postýlky, do který jsem dala kojopolštář, aby to tam měla jako menší, a kupodivu spala půl hodinyl.l tak jem byla ráda..

s tím jídlem tinevim mikulko. to bys jí musela vidět, jak se po tý bradvce vrhá a fakt saje. Když pak mlíko nejde, tak se rozčiluje nebo když má dost, tak jí sama vystrkuje z pusy, tak myslím, že ví, co dělá...

Klubíčko jsme hodně používali a pomáhalo, ale te´d nepomáhá vůbec. Spíš jí mám bříškem k sobě a hodně jí plácám do zadeču a to zabírá líp...
Flatulin má, ale přijde mi, že žádný masírování nepomáhá. Ona když brečí,l tak má to břiho dost zatažený a to mi přijde, že je masírování na prd. Chtělo by, aby ho uvolnila, ale vysvětluj jí to, že jo...

S tím odsáváním si myslím opak. Kačka přestane sát a rozčiluje se, že už nic neteče, ale když si to prso zmačknu, tak to teče. Jednou jsem schválně zkusila odsát po kojení a bylo tam ještě 40. POdle mě už je líná sát, když už je to zadní mlíko a je to složitější vytáhnout...

Teda ta smrdí, to bude nálož v tý plínce :D Ale jsem ráda, kaká jednou za čtyři dny, takže každý kakání oslavujeme 🙂

Díky moc holky za vaše příspěvky!! Sakra jak je člověku hned líp, když to mimi na chvilku zabere 🙂

Jinak dnes tu byla na návštěvě kámoška a její jinak prý naprosto zlatý mimčo u nás taky brečelo. Tak kámoška říkala, že tu možná nějaý ty zony budou. Dá se to nějak vyhnat, to špatný??
To by mohla vědět Šroubek, ta je na ty přírodní vědy...

mufy
9. črc 2009

Stejně nevím,jak to klubíčko asi vypadá.Pak sem dejte nějakou fotku,ať to vidím v reálu.

Grej no nemáš to jednoduché,ale vydrž určitě se to zlepší. Vidíš,už teď je to lepší,že už chvilkama spinká.

mikulka
9. črc 2009

Grej, ten flatulín není na masáže, tím se bříško jen pomaže a pokud tam jsou prdíky, vstřebají se.
To si snad ani neříkej, že byste měli doma patogenní zóny, co byste dělali?

Víš, já myslím, že je to tak, že děto jsou jako houby, vstřebají do sebe naše emoce a pocity. Pokud jsi unavená, což se není čemu divit, nevyspalá, možná nervózní a zmatená, malá to cítí a není v pohode. U vašich se ti asi ulevillo, že nejsi na malou sama a že se dostaneš pryč, bylas víc v klidu a malá to taky cítila. 😉

mufy, to je hrlza, že máš forz ty návaly! ALe snad už to brzy skončí. To je dobrý nápad jet někam do telíčka a odpočinout si. Oba si to zasloužíte!
Třeba seženete nějaký last minit. My sehnali před mým těhot. na Gran Canaria a byla to paráda! 😉 🙂 Tam je stabilní počasí.

michi, hezkou dovolenou. 😉

grej
autor
12. črc 2009

ahoj holky,
jsem o víkendu u našich, tak mám chvíli čas. Děda šel s kočárem.

U nás nic moc změna. V pátek byla krize, spala v noci jen dvě a půl hodiny. Byla jsem totálně hotová. Pak celý den řvala. Ale odměnila mě v noci, spala od půlnoci do půl páté!!! Neuvěřitelná věc. Když jsem se v těch půl pátý vzbudila, tak jsem byla normálně vyspalá, že jsem po kojení nemohla zabrat 🙂

JInak doma pořád nespí, jen když někde trajdáme. Třeba včera tady u rodičů prochrápala celý den. Očividně ale tolik spánku nepotřebuje, protože pak v noci spala jen tři hodiny a pak už nechtěla. Ale byla tak hodná, že mi na ruce v křesle (v posteli řvala) jen tak broukala, tak jsem i něco naspala.

Luzz - té poradkyni jsem zatím nevolala, nějak jsem to nestihla. Ale díky moc za číslo!!

Dnes bylo krásně vidět, jak jí moje mlíko asi nestačí. Teda takhle - pije z obou prsů. Jedno jí prostě nestačí. Když spí aspoň tři hodiny (což je všude jinde jen ne doma), tak se to mlíko tak nějak stihne udělat a pak jí to i na chvíli vydrží. Ale větišnou je to tak, že vyžaduje pití po dvou hodinách, což se prostě nestihne udělat v odpovídajícím množství, takže se nají jen málo a za dvě hodiny má zas hlad a zas dostane jen málo. Je to kolotoč. Nejlepší je to večer, to jí dám před spaním nutrilon. Po něm spí tři hodiny a předtím mám vlastně jakoby dvě hodiny pauzu z prsou, takže mám pět hodin na tvorbu mlíka a to jí občas vystačí i to jedno prso. Jenže v průběhu dne jak vyžaduje víc a víc, tak prsa prostě nestíhaj.

Dnes v noci jsme kojily po dvou hodinách a teĎ v jedenáct jsem jí dala obě prsa a pořád brečela hlady. Tak jsem jí udělala 120 nutrilonu a vypila to celý. Je to náš malej otesánek...

Aktulizovala jsem fotky, tak jukněte. Jsou tam nový fotky i od našich, takže to není seřazený chronologicky.

http://picasaweb.google.cz/gregorova.jirina/Upr...

michina
13. črc 2009

Ahojky, Grej, to je fakt mazec...
Pamatuju si na kamaradku, ma chlapecka, ted ma 1 rok a cosi a na zacatku to byl fakt mazec, jako u tebe. Porad rval a rval, ona byla uz desne zoufala, manžel se k nam prisel odreagovat, tak se s manzou opili, bylo pry to fakt narocne. Rikala, že uz se nedivi, že nekdo v afektu zabije sve dite. Ze to bylo fakt hrozny. Ne ze by to udelala, jen proste pochopila, ze jsou ruzne situace. Trvalo to 3 mesice a pak jako dkyz utne a byl klid, a uzasne dite.. Takže urcite to rpejde, vydrz! Uz ted jsou obcas male naznaky, podle toho, co popisujes, ze se to zlepsuje, pomalicku, ale jiste.. 😉

Ja byla ted na festivalu Colours u nas v Ostrave a parada, muj prvni festival od zacatku do kocne, jeste prijeli znami z Orlickych hor, tak jsme si to uzili.. Vsak mrknete, pokud se vam chce http://www.facebook.com/album.php?aid=28805&id=...
Tady je jeste odkaz na nasi krátkou dovolenou v jiznich Cechach
http://www.facebook.com/album.php?aid=27111&id=...
Myslím na vas, papa! 😉

mufy
15. črc 2009

Ahojky holky,

Grej vydrž to, nejhorší je začátek,pak to už bude lepší a lepší.Myslím na tebe,ať tě Kačka už tolik nezlobí... 😀

Michi tak co ty injekce?

Já jsem tento týden nějaká přejetá, hrozně unavená.Zřejmě mi chybí magnésko a to je mazec.Snad se to brzy zlepší.Už pozřebuji dovolenou jako sůl.No ještě měsíc musím vydržet.

A co vy holky?

Zan, Mikulko, co dětičky? Poslouchají?

grej
autor
15. črc 2009

AHoj holky,
tak Kačka dnes v noci byla moc hodná, spala od půlnoci do čtyř a pak od pěti do půl sedmé! takže jsem fakt přespalá🙂

TeD mi usnula na ruce, tak jsem jí odložila a čekám kdy se vzbudí. Asi za chvíli, jak jí znám...

Akdtualizovala jsem fotky na googlu, tak můžete kouknout na ten odkaz co mám v albu. Už se občas i zasměje, ale moc se jí do toho nechce🙂

Jinak neděle i pondělí byly poměrně krizovky, takže se nám to pořád střídá. Jeden den mě namlsá a pak mi to dá sežrat 😀

Michi - to jediný mě drží nad vodou, že se to zlepší 🙂

Mluvila jsem s Majmun, byla smutná, že nebude moct jen na sraz, protože přesně na začátku září jede na dovču ☹ Leda to přesunou na konec srpna, ale nevím, jestli to zas nevyhovovalo někomu jinýmu...

zihu
16. črc 2009

ahoj holky,
grej, taky to amme takhle na stridacku... asi si mimca taky potrebujou odpocinout 😉 jinak jsem zkousela ukazovat ji zrcadlo a ona do toho desne kouka a jednu dobu se na sebe hrozne dlouho usmivala, vyzkousej, tvoje Kacka je prece jen starsi, mohla by si to uz pomalu uzivat 😉
my zas bojujeme s nocnim usinanim, nechce v kolibce a kdyz si ju dam k sobe, uklidni se a usne krasne, i bych ji presunula, ale dycky usnu driv 😅 snad si na to moc nezvykne...... 😕

zanetik
16. črc 2009

Ahojda děvčata, tak jsem vás jen zběžně dočetla, zkoukla Grej fotky, Kačka je teda už taky pěkněj kousek 😉 ještě aby už byla hodná viď?
Tak moje zlatíčka cestou nezklamaly, jely jsme s přestávkami 13h a holky jedly jen jednou cestou tam, zpátky jsme jely 10,5h a taky jedly jen jednou, cesty obě prospaly, jen 20km před cílem chytil Verču nějakej záchvat tak 15min řvala jak když ji na nože bere, tak jsme zastavily, daly čajík ponosily a byl klid, takže super, jen je tam každej pořád nosil, tak doufám, že si nestihly zvyknout 😅 . JInak svatba úžasná 3-denní, první den rozbíjejí lahve pro štěstí a venku byly obložený stoly u nich u baráku, druhý den svatba obřad od 16h a vydržely jsme do 3h rána i s holkama, spaly v kočáru v jedné místnosti, protože to byla restaurace ženichova bratra, tak všechno k dispozici a druhý den jsou něco jako opravky, tak jsme jely na 13h na oběd a byly do 19h...to se pilo ještě víc než na svatbě 😅 a vzhledem k tomu, že se tam pila jen kloudná vodka, tak byly všichni v náladě, ale nikdo opilý.
Grej a jak jede Majnu na dovču, to by nešlo se sejít až se vrátí? Myslím, že datum jsme ještě nedomluvily ne?
Michi pěkný fotky, jen si užívej s mimčem to už moc nepůjde 😅 docela ti to závidím 😉

michina
16. črc 2009

Ja zase zavidím tobe, Zanetiku, to si nikdy nevyberes 😀

Mufy, s injekcema se dovím pristi tydden, jdu se domluvit, ale dnes jsem 13.DC, pokud by vše šlo, jak má, poslední týden v červenci dostanu MS a pícham prvni injekci. Na dovo odjizdime 4.8. odpoledne, tak snad to stihneme s doktorem pichnout, jinak zas až o mesic pozdeji. Ale to uz bude fuk, kdyz uz sjem vydrzela tolik, nejaky mesic me uz nezabije 😉

Grej, no vidis, jak Kacenka uz zacina spinkat... 🙂

m.c.
16. črc 2009

Grej, Kačka už asi dostává rozum, má světlý chvilky, už to bude určitě jenom lepší a lepší 😉. Fotky krásný!

Zan, když čtu tvoje příspěvyk tak mám pocit že mít dvojčátka je ta nejpohodovější věc na světě 😉. Buď jsou holky fakt tak neuvěřitelně hodné, nebo ty zvládáš všechno v klidu a levou zadní! Myslím že to bude kombinace obojího😉.

Michi, já jsem byla o víkendu zas na Masters of rock, jsem spíš na ty tvrdší kapely. Bylo to skvělý odreagování, i babička byla spokojená ptže konečně mohla hlídat celej víkend 🙂 .

zanetik
17. črc 2009

Ahojda zdravím a přeju krásný pátek.
m.c asi to bude kombinace obojího, ale holky jsou fakt hodný. Včera usnuly hned jak jsem je položila ve 21h, protože moc nespaly odpoledne, když je vedro tak se dost budí a vstávaly jsme před 7h, holky jsem nakojila, dokrmila a Nela zas usnula a Verču mám na klíně, zvědavka musí všechno vidět... začínají vyžadovat pozornost, taky si na to teď zvykly v Polsku všichni kolem nich běhaly. Takže asi budu muset dělat všechno po večerech, abych se jim mohla dopoledne věnovat. 😅