Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
1. pro 2008

Jo a pletánková je Tina, jako TIna Turner.. 😀

grej
autor
1. pro 2008

Michi - nemáš na ty kuličky á la Raffaelo recept? Já ho někde mám, ale nechce se mi to v tom kvantu kuchařek co mám doma hledat 😉
Moje mamka dělá sušený švestky obalený v čokoládě a kokosu. A v tom je mandlička. Výborný!! To je vždycky sežraný hned 😀 😀
Vánočku dostáváme od tchýně. Ta jich každý rok dělá minimálně 5 😀

artep26
1. pro 2008

Jé MIchi ten receptík hoď sem,jestlimůžeš, taky bych je ráda zkusila 😉

mufy
1. pro 2008

Já ten receptík chi taky.

Teď jsem od rána přijela z úřadu, musela jsem jít registrovat auto, no tam bylo ale lidí. Tfuj. Holky, objednala jsem si na vánoce parfémek od BVLGARI. Strašně krásně to voní.A na internetu to mají za senzační cenu.Já jsem šílená do vůní.

Holky, já pekla proto, že už nebudu mít čas, jen za 14 dní a to bych všechno nestíhala.No a mamka pekla zase jiný druh cukroví, takže toho budeme mít dost, jen nevím,kdo to bude jíst. 🙂

artep26
1. pro 2008

Mufy jo jo Bulgari voní úžasně. Ségra je taky strašný fanda do vůní, já žádný pořádný parfém nikdy neměla 😅 😅
Jen takové ty Adidas atd.
prostě na to nejsou money, pořád je potřeba něco jiného - Anička boty nebo oblečení, něco do baráku atd.
No ale neva, taky žiju 😀
Mufy tak to je dobrý že ti mamka taky dá nebo že si to vyměníte. Moje mamka nepeče už pár let a s tchýní si nic vyměňovat nechci, ikdyž to se švagrovkou tak dělají. To si radši napeču míň, ale sama 😉

grej
autor
1. pro 2008

Tak já taky měla vždycky jen obyč voňavky. Hlavně jsem si nemohla vybrat. Až na svatbu jsem si vybrala super parfém - Loreal - Oui. To mi moc voní, tak to používám pořád 😀

artep26
1. pro 2008

mně co opravdu hezky voní je Kenzo - Vodní meloun.
Je samo i spousta jiných krásní vůní, ale prostě nějak je mi líto dát za parfém třeba 1500 Kč.

smilers
1. pro 2008

Ahojky,jen se jdu zeptat ,mufy co ta tva sestrenka?

mufy
1. pro 2008

Já za ten Bvlgari dala 780,- i s poštovným.Což je super cena. A je to 65 ml. To budu mít ještě dodatečně k narozkám.
Taky jsem měla vždycky jen obyčejný voňavky, třeba Charlie nebo Chanson ( ten mi voní moc ) no a teď jsem si koupila Moschino OH a to taky krásně voní.Na internetu jako tester je to za pakatel.Vše jsem měla kolem 500,- až 700,- Kč. Do parfumerky bych už nešla, tam to mají předražené.
A dát za parfém 1000,- a víc je mi taky líto.To si raději koupím něco jiného. 😉

majmuna
1. pro 2008

cauky 🙂

tak ja jedu taky v BVLGARI -note 😀

artep26
1. pro 2008

Jé ahojda Smil, pořád pokukuju co ty tvoje miminka. Držím palec na další konzultace s přednostou a hlavně ať jste všichni v pořádku. 😉

grej
autor
1. pro 2008

Nazdar Majmu!!
tak nakupovat v parfumerii se fakt nedá. Tuhle jsem vybírala voňavku manželovi a na netu jsem jí sehnala o 50% levněji!!

Ahoj Smilers, taky se přidávám - jak je? Jste fakt dobrý - vydržet 4 v 1 takovou dobu! Mám kamošku, ta rodila dvojčata v 30tt 😉

mufy
1. pro 2008

Smil ahojky, napsala jsem už na naše téma, nic zatímm o ní nevím,že jen chvílama krvácí, musí pořád ležet a je pořád ve Šternberku v nemocnici, asi ji převezou do Olmika,ale nevím kdy.Snad je vše v pořádku, myslím na ni i na dětičky. ☹

grej
autor
1. pro 2008

Holky mám na vás prosbu. Chtěla bych o našem těhu říct babičkám až na štědrý večer. Myslela jsem, že bych jim koupila takový ty dupačky s nápisem. Pro ně by to bylo to pravý oznámení...
Jen nevím, co vtipnýho a hezkýho vymyslet za ten nápis.

Napadá mě jen "Heč - mám prababičku!" nebo tak něco. Nechci tam psát jejich jména, to by si pak záviděly, kdyby měl prcek oblečený zrovna ty dupačky se jménem tý druhý 😀

Mrkněte a hoďte mi sem nápady 😉

http://www.cesky.bess.sk/?p=productsList&iCateg...

michina
1. pro 2008

Ty Rafaelo kuličky jsou fakt jednoduché, striuhaný kokos se smíchá se sladkým Salcem do kaše, ta se musí enchat ztuhnout a z ní se udělá kulička a dovnitř dá mandle. Pak samotná kulička se znova obalí v kokosu nebo loupaných ořechách. Ale přesné gramáže musím omrknout doma a dám vám je vědět.

SMilers, taky držím palečky, at to pekně ještě 4 v 1 vydržíte 😉 Sice to musí už být náročné, ale dětičkám tam je určitě nejlíp.

Grej, já na ty prupovídky moc nejsem.. 😒 Ale společně třeba něco vymyslíme..

grej
autor
1. pro 2008

Díky díky Michi. těším se na ty gramáže 😉

Já na to taky nejsem, na ty průpovídky, ale myslím, že by to ty prabáby potěšilo. Ony jsou takový citlivky... Už vidím, jak jim pokanou ty slzy 😀
Nebo bych jim mohla koupit klasický trička a na to napsat "Budu prababička!! 😉 Ale nevím, jestli jim ty XXL co tam nabízej budou 😀

michina
1. pro 2008

😀 😀
Věřím, že babičky to potěší. Možná by stačilo třeba:
Mám príma prababičku.
Miluju svou prababičku.
Ale heč, mám prababičku je originální, protože moc dětí už ji třeba nemá, že jo.. 😠

mufy
2. pro 2008

Ahojky holky,

Grej a ony to mamky nevědí,že jsi těhu?Vždyť jsi byla na tom IVF a o tom přece věděly, ne?

Michi to rafaelo zkusím, Salko mi moc chutná.

Tak dneska mám zprávu,že ta má sestřenka začala zase krvácet a že jí doktorka řekla,že jí hrozí potrat.To je hrozné.Snad bude v pořádku a mimča se ještě min. měsíc udrží. ☹

artep26
2. pro 2008

Ahoj holky,
Grej já bych taky asi něco jednoduchého - třeba jak psala Michi - Mám príma prababičku. To si myslím že je výstižné až až.
Michi tak pak sem hoď ten receptík, určitě to zkusím. Jen mi upřímě řekni, jestli to jde ztuha nebo lehce, abych si nenadávala jak jsem neschopná 😀 😀 😀
Mufy sestřenky je mi líto 😔 v kolikátem je tt??

michina
2. pro 2008

To je smutné, Mufy... V kolikátém je týdnu?

Já taky nemám nějak moc pozitivní zprávy co se taťky týče.. ☹ Mamka mi to nechtěla po telefonu nic říkat, že prý se to ještě pořádně neví, ale nevypadá to moc dobře. Tenhle týden jde ještě na kolonoskopii. Holky, já mám takový strach! Ještě ted cítím napuchlé oči ze včerejška.. 😒

artep26
2. pro 2008

Michi tak to mě moc mrzí 😔 😔 😔
Uvidíte ale až bude mít za sebou všechna vyšetření, třeba to nakonec nebude tak zlé, jak to vypadá.
Ale chápu že máte strach ☹

grej
autor
2. pro 2008

Ahoj holky,
Mufy - mamky to samozřejmě vědí. Ale babičky ne... A budou to po narození mimča "prababičky", takže proto ten název 😉

Ach jo, tady jsou to samý smutný zprávy ☹ ☹

mufy
2. pro 2008

Grej no jo, to jsem jaksi nedomyslela, četla jsem to v rychlosti. 😀

Holky ona je asi v 20 tt, ale musí vydržet ještě min. měsíc.No uvidíme,třeba to mimča nevzdají.

Michi mě to s taťkou taky mrzí,ale musíte věřit,že to bude dobré.Nic jiného nám ani nezbývá,že?

artep26
2. pro 2008

Mufy tak to je blbý 😔 😔 😔 to je ještě moc brzy na porod ☹
Kdyby byla alespoň třeba v 27 tt 😔 Tak jí držíme palce, ať se miminka snaží a dobře jim to dopadne 😉

michina
2. pro 2008

Holky, já se přiznám, ž ejsem zapomněla se doma podívat na ty gramáže k tomu receptu... Zítra dodám. Ale pokud si pamatuju matně, byl to sáček strouhaného kokosu (asi 250g) na plechovku Salca.

Artep, já neumím vařit, takže kuličky jsou fakt jednoduché. Jen se musí to těsto pořádně vychladit, aby se ti při koulení kuliček nelepilo na ruce. Ono se sice lepí i tak, takže jsem zuřila jako špaček, ale nakonec jsem zvolila složitější postup, že jsem nechala celé těsto v ledničče a brala si jen tak na 3 kuličky. Taky mi chvíli trvalo, než jsem se naučila kuličku a ne ovalek a hlavně, jak vpravit tu mandli dovnitr. Jo a a mandle se musí spařit, aby byli bez slupky. Hotovou kuličku s madlí pak už jen hodiš do misky s kokosem nebo ořech (obojí strouhané) a oválíš. Uchovávat v ledničče a hned celé nesežrat (pardon 😀 ), protože jsou fakt mnam.. 😅

grej
autor
2. pro 2008

Já právě četla nějaký recept na "rafaelo" a bylo to ze sušenek. Ale taky už netuším, jak to bylo...
Holky já miluju ty máčený švestky v čokoládě. Ty bych taky žrala pořád 😀

Už druhý den mě pořád pobolívá břicho. Podbřišek. Vyloženě těsně nad kostí. Vůbec nevím, co to je... Pamatuju si, že už mě to takhle jednou bolelo, ale to jsem nebyla těhu... Ještě že jdu ve čtvrtek na kontrolu.

artep26
2. pro 2008

Michi tak uvidíme jak jsem zručná 😀 😀 😀
No snad to nějak ukoulím 😉
grej tak se poraď s doktorem, asi to nic nebude, ale přeci jenom ... budeš klidnější 🙂
Já jsem jak na trní, nejhorší je, že teď těch 14 dní do UTZ je plonkových a určitě se to povleče 😠 😕

grej
autor
2. pro 2008

ty jo Artep - nejdeš na ten UTZ nějak pozdě? V kolikátým budeš vlastně týdnu? Já šla na první UTZ 19 dní po ET a už tam byl gestační váček. Sice mini mini, ale byl 😉

jmisa
2. pro 2008

Grej, jestli bolí uprostřed, je lepší optat se doktora, když bolí do stran, tak to není údajně problém.

Jinak já byla na sonu 24 dní po KET.

mufy
2. pro 2008

No je to ještě moc brzy.Ještě jí zbývá kus, vždyť je tak v polovině a mimča jsou malá.

Grej raději bych si zašla k doktorce než něco zanedbat.

A ty Rafaelo kuličky asi taky zkusím, musí to být teda velká piplačka.Uf.... 🤐

Artep ty jdeš až tak pozdě na UTZ po KET? Už se nemůžeme dočkat fotečky.