Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
25. lis 2010

Bolelo to teda svinsky, ale co vám budu povídat, že jo...
Chodila jsem do sprchy, tam to bylo trošku lepší. Pak už rekli, že se to blíží, že je to dobrý, ale že musím Matesovi trochu pomoct, že není úplně dole. Takže jsem musela slejzat z kozy dolů a nahoru, pak mě zase točili nabok, jako s Kačkou. A pak jsem ve finále musela tlačit na prázdno, abych ho stalčila víc dolů. Což mě teda fakt vyčerpalo, protože tlačit na boku jen tak, bylo fakt vyčerpávající. A ve finále už jsem byla tak vyřízená, že jsem se opravdu bála, že mi ho snad budou muset tahat kleštěma. Pak mi dávali i kyslík, aby mi pomohli, ale já měla pocit,ž e už asi nikdy neyvleze. Nakonec jsem to zvládla, ale myslela jsem, že budu roztržená od pupku k zadku.
Jaký ale bylo moje překvapení, když mi mudr řekl, že pohoda, že tam nic nemám a šití se nekoná
Byl to teda ale fakt rozdíl, rodit Kačku 2,6 kg a matýska 3,8. Kačka vyklouzla jako nic, za to Matýskovi jsem vytlačila hlavu a pak už ho tahali ven oni. Pak mi ho dali na břicho a já měla pocit,ž e už je to snad tříměsíční miminko .-D A přitom je to takovej drobek...
Pak už to bylo dobrý, placenta šla v pohodě, žádnej problém. Dvě hodinky jsme si poleželi na sále. Pak když chtěli, abych se vyčůrala do misky, kteoru pode mě dali, tak se ze mě vyhrnuly sraženiny. Takže mi dali na břicho led, něco mi píchli a musela jsem tam ležet další půl hodinu. Ale pak řekli,ž e už je všechno dobrý a vezli mě na pokoj.

grej
autor
25. lis 2010

jo, ještě bylo fakt blbý, že protože mi ten klystýr dělali někdy v půl třetí a já rodila až v půl desátý, tak jsem jim to tam samozřejmě celý pokadila a počůrala. Blééé. Nechápu, kde se ve mě bralo tolik vody, ale pak mě ještě cévkovali a když mě přivezli na pokoj, tak místo abych spala, jsem hned burcovala sestru, že musím do sprchy na záchod. Sestry na mě koukaly jak zjara, že vstávám tak brzy, ale já fakt myslela, že se počůrám

Pak jsem stejně vůbesc nemohla usnout, přestože jsem vlastně celou noc nespala. Asi ta praxe od Kačenky Spala jsem asi hodinu a půl a pak už mi Matýska přivezli.

Takže asi tolik k porodu.

grej
autor
25. lis 2010

Co se týče té pohotovosti, tak v sobotu večer sedíme, koukáme na sněženky, já odstříkávám a jak se zvednu, tak se ze mě vyvalila krev a já měla kalhoty durch. Včetně porodnických vložek, samozřejmě. Tak mě to trochu vylekalo, šla jsem do spchry, ale tam jsem stála a ta krev ze mě kapala, tak jsem fakt měla nahnáno. Navíc mě začalo bolet břicho. Během asi čtvrt hodiny se to fakt zhoršilo, tak jsem si radši zavolala sanitku, s tím, tže se zeptám, jestli je to na odvoz nebo ne. Záchranářka mě docela vylekala, mluvila se mnou jako by to byla moje poslední minutka. Než dojela sanita, tak už jsem chcípala bolestí a ta cesta byla snad desetkrát horší než cesta k porodu.

Doktor na mě kouknul, dělal mi UTZ /mezi tím bylo hrozný, jak jsem ležela na koze, že ze mě kapala ta krev na lino a já pořád slysšela jen cák, cák, cák - fakt jsem měla nahnáno, co se bude dít / a divil se, že mi nedělali UTZ už po porodu, když jsme měla problémy, jak mi dávali ten led na břicho.
Pak se mě zeptal, jak snáším bolest, že asi nic moc... TAk jsem řekla, že si nemyslím, že bych byla nějaká cimprlína, ale že jsem se fakt bála, co to je a že mě to břicho bolí fakt dost. Pak si tam se sestrou něco šuškali a došel si na operační sál pro nějaký propriety.

grej
autor
25. lis 2010

ZAčal mi čistit dělohu a fakt to moooc bolelo. ale já pořád myslela na tu jeho větu, že asi nesnáším bolest nic moc, tak jsem trpěla. Slyšela jsem, jak mi odtud tahá hrozný věci
Když bylo po všem, tak mi řekl, že jsem měla dělohu plnou sraženin, asi ve vrstvě pět centimetrů, nebo co, a to že mě tak bolelo. A že to vyčistil. A jestli mě to bolelo. Tak jsem řekla,že jo, že to bolelo. Normálně jsem si prodýchávala jak u porodu.
Měla jsem to k něčemu přirovnat, tak fjsem řekla, že taková slabší bolest než u porodu. Tak se zhrozil, proč jsem jako něco neřekla, že by mi něco píchli. Tak mu říkám, že jsem si nechtěla stěžovat, když si myslí, že blbě snáším bolest, jak řekl. Tak prý jsem to špatně pochopila, že to si vůbec nemysleli, že naopak jsem hrozná hrdinka, protože tenhle zákrok se dělá v plné narkoze a že se ptali jestli bych to takhle vůbec jako zvládla.

No nebyl to zážitek nic moc, ale zase jsem ráda, že jsem nemusela zůstávat v nemocnici, protože už jsem vymejšelela katastrofický scénáře, jak přijdu o mlíko a Duašan bude krmit obě děti uměle

Teď už je mi báječně, doktor mi to tam fatk asi dokonale vyčistil, protože už krvácím hrozně málo a břicho bolí tak nějak normálně. A tím, jak jsem vůbec nebyla natržená, tak tam dole se cejtim jak nedotčená (kromě toho, jak jsem odřená od těch želez, co jsem tam měla při tom zákroku na pohotovosti...)

grej
autor
25. lis 2010

Kačka to zvládala beze mě prý super. Dva dny jí měli naši a zbytek byla s Dušanem. Prý občas pobrekávala mama, ale když se dostatečně zabavila něčím jiným, tak dobrý.
Dušan jí dokonce naučil zase usínat samotnou a i doopoledne chodí spát jako hodinky, takže mám pocit, že by byl lepší máma než já
Kačka teď vstává kolem půl osmé ráno, dopoledne spí od jedenácti do půl jedné a do postele chodí v půl deváté a většinou do deseti minut spí

Nakonec jsem ale nesouhlasila, aby za mnou přišli do porodnice i s Kačkou, protože v rámci hormonů bych to asi nerozdejchala. Stačilo mi, když jsem jí slyšela v telefonu a už jsem řvala Takže myslím, že to odloučení zvládala mnohem líp než já

m.c.
25. lis 2010

@grej teda, tys toho stihla! Hlavně že už jseš OK!! A ještě jednou obrovská gratulace k Matýskovi 😵 😵 😵

Super že je to hodné miminko, z vlastní zkušenosti musím říct že víc mi dává zabrat starší dítko než mimino🙂.

mikulka
26. lis 2010

@grej Teda Grej, KLOBOUK DOLŮ!!!! jSI TA NEJSTATEČNĚJŠÍ KOČKA, KTEROU ZNÁM!!!
SMEKÁM.
Uf, to sis užila.

Holky, včera jsem Káju vyndala z kočáru a zkoušel chodit venku, docela mu to šlo (samozřejmě za ruku, tu má jako berli, protože ještě kulhá moc), ale spíš jsem viděla, že je to vše o psychice, že se bojí velkého prostoru kolem sebe.
Takže 5 týdnů trvalo, než si znovu zvyknul na kočár (od léta už byl bez něj), furt chtěl ven a chodit, což jaksi se sádrou nemohl. A teď si zase bude zvykat být venku z kočárku. Ale on má takovou radost, že už se může víc pohybovat, je mnohem veselejší a živější. 🙂

V po máme schůzku s tím stavařem, co mu dlužíme, a zkusíme se domluvit na měsíčních splátkách. Tak mi držte palce, ať na to přistoupí, jinak nevím, kde bysme vzali najednou 140 táců! 😒

mufy
26. lis 2010

Grej teda jak vidím, tak sis taky pěkně s porodem užila a to co následovalo po tom ani nemluvím.
Jsi fakt statečná. A hlavně,že je Matýsek moc hodné miminko. 🙂 Jen tak dál.

My máme zítra 3 měsíce a dneska měla Simča 37,8. Tak snad to nic nebude a hned ráno jdu koupit Nurofen. Jinak je to moc hodná holčička, je to zlatíčko.... 😵 Fakt jsem ráda, že ji mám.

Mikulko, hlavně,že je Kája už v pořádku. Je ještě malinkej. A co ten stavař? Jak jste dopadli?

grej
autor
1. pro 2010

ahoj mikulko - tak jak u vás? moc jsem na vás ymslela a čekám na zprávy...
mufy - co simča? dobrý? snad to bylo jen přechodný zvýšení teploty a nebyla nijak nemocná...

u nás nic nového,j en že Matýsek už nespí tak jak dřív, včera od nějakých šesti večer do jedné ráno nespal (ňepočítám půl hodinku kolem půl osmé, když jsme koupali kačku..). přes den i spí, ale čím se blíží večer, tím je to horší a horší. taky ho začali mnohem víc trápit prdy.

házim odkaz na fotky
kačka
http://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/19...
mates
http://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/Ma...

byla jsem dnes na kontrole na gyndě. tak mi potvridl moje podezření, že mám poklesou poševní stěnu. došlo k tomu jak jsem musela hodně moc tlačit. a musím cvičit, abych pak netrpěla inkontinencí ☹ ☹ Jinak nález bez problémů, ten doktor na pohotovosti mi to fakt vyčistil dokonale. Akorát doktor říkal, že to je fakt řezničina, že by si na něj stěžoval, že dělat někomu revizi dělohy bez narkozy je fakt masakr. Divil se, že mi ani nedali žádnou zprávu. No možná věděl proč mi jí nedává 😉 Sestřička mi na to řekla, že bych měla poslat Dušana, aby tomu doktorovi rozbil hubu
a pořád mi oba vyprávěli, jaká jsem fakt hrdinka. Tak jsem byla na sebe hrdá 😉 😉 😅

mikulka
2. pro 2010

Ahoj, my jsme se zatím s tím stavitelem nesešli. Řešili jsme to u právníka, ten řekl, že teoreticky má nárok pouze na 40 tis, které máme ošetřeny smluvně. Další peníze, které po nás chce za vícepráce, bychom mu dát nemuseli.
Ale zase my víme, že ty vícepráce udělal, takže by byla sviňárna mu je nedat, ne? Akorát, že si ceny za ty vícepráce tak nadhodnotil, že je má o třetinu vyšší. Takže zas tak poctivý taky není. tak nevím, co dělat, možná udělat komromis a dát mu míň... Ale bojím se, aby nás nehnal k soudu. I když právník říká, že když to nikde namá napsané, že ty vícepráce dělal, neuspěl by...

Kája už chodí líp, ale pořád je nejistý a chce se přidržovat. Přitom, když na to nemyslí, udělá dost kroků i bez držení. Teď mi ale připadá, že se přestal snažit, furt mámooo a chce vodit za ruku.
Od včera má virózu, byli jsme u dr., zatím je to teda jen viroza, má rýmu, snad se to víc nerozjede.

No a máme nový problém doma, jak jsme postavili nad bytem úložný prostor, přetáhli jsme ho kus nad půdu (společný prostor) a teď na nás sousedi (jsou to dvě mladé rodiny) chtějí posílat stavební úřad a právníka a chtějí, abychom to ubourali. Pak by ale ten prostor byl nepoužitelný. Ono to ani nešlo jinak postavit. Tak nevím, jak to dopadne, ale je to na nervy. Taky bydlet v domě s takovýma lidma. Na půdě to přetažení přitom nikomu nevadí, je to 3 metry nad zemí a je to metrová nudle.
Ještě nabízí řešení, že tu půdu odkoupíme. jenže za ní chtěj nehorázný prachy a nevím, zda bychom někdy měli peníze na vystavění (byla y tam další místnost) - ale zase lepší, než bourat a přijít tak o 100 tisíc, že jo?
@grej To je fakt hrozný, že to vlastně byla revize a nedali ti narózu, z toho se nemůžu vzpamatovat a to snad ani nejde, ne?!!! Proč to udělal???
J8 jdu příští týden taky k dr. a taky se bojím, že mám poklesnou dělohu atd., protože jsem hodně Káju tahala,jak měl tu sádru. A v té době se něco stalo, měla jsem furt tlak do konečníku a taky jsem třeba samovolně učůrávala ☹
A moc se to bohužel nezlepšilo.
Když se vyčůrám, utřu se, tak pak najednou ještě teče moč.
Děsí mně to.
Grej, a to myslíš, že se dá spravit cvičením?

Máma s tím byla na operaci, ale ta to měla hodně, ta učůrávala už furt.

Holky, a co vy????

Jo, ještě se musím přiznat, že jsem zklamaná, že to vypadá, že asi nebudeme mít druhé dítě. Máme dluhy, tak nevím, jestli bychom dvě děti finančně zvládli. ☹

Grej, je to rozdíl, druhé dítě, stojí dost peněz, nebo když máš hodně věcí po Kačce, tak už to není tak hrozné?

m.c.
2. pro 2010

@mikulka za nás musím říct, že nás nestojí zatím druhé ndítě (kromě plínek) skoro nic. Tím že máme zase holku, tak oblečení využijem úplně všechno, kočár, postýlku atp. máme po Peťuli, takže finančně je to zatím dobrý. Ale bude hůř, "uživit" děti na škole se se dvěma prodraží... Ael to už budete mít dluhy splaceny, ne🙂?

@grej Matýsek je krásnej! A fotky hrdýho táty se dvěma dětma nemají chybu. No a naprosto nechápu jak jsi zvládla takovej zákrok bez narkozy... Já bych tam omdlela bolestí...

grej
autor
5. pro 2010

@mikulka TEda vy máte smůlu, pořád něco musíte řešit, co?
To je děs, bylet s takovýma lidma v baráku, co pamatuju, tak s nima pořád něco řešíte... Asi vám záviděj, nebo co...

Hele a vy jste těm stavebníkům ty vícepráce odsouhlasili? Věděli jsste o nich, že je budou dělat? Možná s ním fakt bude dohoda. když on to nemá podložený smluvně... Tak by vám to aspon mohl dát za tu normální cenu a ne tu navýšenou..

Já zatím koukala na net jen tak v rychlosti, abych si vytiskla ty cviky na psoílení a tam i psali, že se to tím může zlepšit, ale popravdě tomu moc nevěřím ☹ Mě je to taky hrozně nepříjemný. Sice neučůrávám, ale zase mám pořád pocit, jako bych měla špatně zavedenej tampon. Pořád mi tam dole něco překáží. A navíc mi ta sliznice dráží konec močový trubice, takže mě to často pěkně řeže. Ani si teda nedovedu představit případný sex. Mám pocit, že v pochvě mám jen sliznici, nic jinýho, navíc čípek mám teď hrozně blízko vchodu ☹ ☹ ☹ Pořád doufám, že se to třeba koncem šestinedělí zlepší... Ale je divný, že hned po porodu jsem žádný problém neměla. tohle mi začalo až týden po tom zákorku na pohotovosti...

http://zdravi.doktorka.cz/prolaps-delohy-aneb-jak/

Jak píše M.c., tak teď máme výdaje navíc jen za plíny a krém na zadek. Koupili jsme teda druhou postýlku, dokoupila jsem nějaký oblečky, ale hodně věcí jsem měla po Kačce (snažila jsem se nakupovat v neutrálních barvách, takže růžový věci jsme vlastně jen dostávali). Vy máte kluka, takže i kdyby se vám narodila druhá holka, tak jste na tom líp, protože holky modrý věci unosej v pohodě. Já jich mám pro Kačku docela dost, aby to pak mohl unosit i matěj 😉 Na té škole to asi fakt bude horší,a le to je zase otázka několika let a bůh ví, jak na tom člověk za pár let zase bude, že jo...

@m.c. díky za pochvalu 😉 Tak víš co, ženský vydržej všechno 😉 hlavně jak to bylo chvíli po porodu, tak mi to ani nepřišlo...

mikulka
6. pro 2010

@grej Tobě se to určitě ještě moc zlepší. Hned po porodu má většinou potíže hodně ženských, zvlášť po druhým dítěti, to je moc běžné.

Mně se to stalo vyloženě z toho tahání. Na to si pak taky dávej pozor a určitě netahej nic zbytečně navíc. Já mám jít zítra s tím svým problémem na gyndu, ale jestli bude takhle sněžit, tak se budu bát jet autem a MHD je to na dlouho, tak bych to musela odložit.
Já necítím, že bych jako něco měla v pochvě, ale mám takový tlak a jako by se mi chce furt čůrat, ale je to jiné, než při zánětech, prostě tlak.

Se sexem to u nás je špatné, máme kvůli tomu neustálé hádky a velice jsme se odcizili, protože manžel se mnou téměř nespí. Teď mám potíže, ale nechtěl ani předtím. Od porodu jsme spolu spali asi 6x, takže zhruba 3x za rok!!!! Když se nesnažím já a skoro manžela nedonutím, sex není. Takže mně to už taky přestalo bavit a přestala jsem se snažit a přemlouvat ho. Ale je mi to dost líto. Sex mám ráda a jako skončit se sex. životem ve 34 letech?!!
Vůbec teď nemáme moc pěkný vztah, ani se spolu nebavíme, je to divné. Asi ej to tím, že tenhle rok jsme si ještě nevydechli od starostí, pořád něco řešíme. moc starostí, málo radostí. Taky spolu sami nikam nejdeme, nemáme hlídání,takže náš vztah nijak nerozvíjíme.

Do Vánoc se chceme sejít s tím stavařem. Ty vícepráce jsme odsouhlasili, ale písemně to nemáme a hlavně, netušili jsme, že to bude tak drahé!!! Nikdo nás na to neupozornil. On má vlastně všechny ceny o třetinu vyšší, než většina firem. Nabídneme mu, že mu dáme to, co máme smlouvně ošetřeno a za vícepráce místo 100 litrů jen 40. Uvidíme, co on na to. Blbý je, že ty práce jsme podepisovali ve stavebním deníku, ale zase - smlouva na to není a nikdo nám neříkal ceny.

Mufy, a co ty, jak vám to jde s malou? Kolik jí je? Jak to máš s kojením?
A co vy ostatní, co MIchi???

mikulka
7. pro 2010

Ahoj holky, manžel mně na gyndu odvezl. Takže mám spadlou poševní stěnu. Je to z toho tahání. Porod to načne a tahání kluka v sádře to dorazilo. Dostala jsem brožurku s 10 cviky. Netušila jsem, že se dá cvičit i jinak, než stahování a povolování pochvy.
Kdyby se to zhoršilo, musela bych na operaci, ale k tomu doufám nedojde.
Ptala jsem se, jestli by to nějak vadilo při druhém těho. Těhotenství a pak porod to prý dost zhorší, ale neznamená to, že bych nemohla být podruhé těho.
Takže zkusím to cvičení a uvidí se. Taky je dobré na tohle plavání.
Stejně si říkám, co vše ženská vytrpí kvůli dětem, že jo? 😉

Grej a na tebe jsem zase myslela v noci. Říkala jsem si, že ten dr. byl asi sadista, když ti dělal revizi bez narkózy! A ještě se tě pak ptal, jaká to asi byla bolest. To se mi nezdá normální a fakt mi to připadne, že je sadista. Je mi z toho zle. Jsi asi jediná ženská na světě, kdo postoupil revizi bez narkózy a to ještě tak krátce po porodu, kdy je vše rozbolavělé. Uf. 😒

Holky, a co Vánoce, jak to letos prožíváte? Já letos vůbec, první rok ani nepeču. Možná tak jeden druh.
Jinak Kája už od víkendu chodí!!! Je to krásné, když se taková malinká postavička rozběhne. Nemůžu se na něj vynadívat. Sice ještě hodně kulhá, ale už je to o něčem jiném. 🙂

grej
autor
10. pro 2010

@mikulka Tak to jsme na tom stejně, koukám ☹
Máš brožurku? to já jsem si jen stáhla nějaý cviky z netu, ale je to jen stahování těch svalů, občas se zvedáním zadku nebo jen tak... Tak mi kdyžtak popiš, co tam je za cviky, prosím....

No jo, po dětech je to tělo pak totál na odpis. Ale stojí to za to, i když teď bych Kačku nejradši zabila. Je protivná neustále, pořád jen řve NENENE, přes den téměř enspí, ale chybí jí to, takže je protivná o to víc... chce tohle, pak zase nechce, ničím se jí nezvaděčíš...

Já už nepeču druhý rok. naštěstí vždycky něco dostanu od mámy, tchýně i babičky. My asi letos budeme poprvé úplně sami doma, tedy ani u našich ani u tchýně. tak jsem na to zvědavá... ale stejně půjde jen o večeři, protože pak půjdem dolů ke tchánům na dárky. k našim asi až na svátek vánoční na oběd.

řeším teď problém s tátou,t akd oufám, že se to brzy vyřeší a nebudeme mít zkažený vánoce. každej řeší, že mu chyběj babičky na hlídání a mě táta vyčítá, že jsem nevděčná dcrea, protože mu kačku nepůjčuju. což není pravda. ale to je na dlouý povídání. usnuly obě děti naráz, hurá, tak jdu něco dělat.

super, že už je kája v pořádku!!

mikulka
11. pro 2010

@grej Dneska cítím taky divně v pochvě, jak jsi psala s tím špatně zavedeným tamponem.
Až bude víc času, napíšu ti ty cviky., Je jich 10, pamatuju si první tři:
1. Leh na zádech, ruce podél těla, pokrčené nohy, postupně vcucnu pochvu a moč. trubici, vydržím 7 sek a povolím. Cviky se opakují 3x, pak 5x a tak se to zvyšuje.
2. To samé, ale podsazený, tdy mírně zvednbutý zadek
3. to samé, ale zvedlý zadek dost nad podložku- nemá se stahovat zadek, jen prostě ten vnitřek.

Jinak se doporučuje plavání.

Manžel byl dneska na pohotovosti, má trombózu! Tak máme pěkný rok a já radost. Nesmí nic dělat, 2x denně mu píchat injekce do břicha a vše je na mně - domácnost, vaření, výnoční úklid, nákupy, kluk, pěkně děkuju - jak to mám vše udělat bez hlídání, že jo!? Už jsem unavená, mezi nohama málem vnitřek, a starosti k tomu ze všech stran.
Do toho hádky s tchánem. Je toho už nějak moc. ☹

zihu
14. pro 2010

AHOJ HOLKY,

@grej to je teda sila, ty tvoje "zazitky".. normalne na toho doktora podej stiznost, vazne, vzdyt kdo vi, kolik zenskych zachranis! je mi divne, ze ta sestra nerekla nic behem zakroku, ale zas chapu, ze sestra si moc vyskakovat nesmi, kor pred pacientkou:-/ ale fakt bych to resial, smejd jeden!

@mikulka chjo, to uz je trochu moc smuly na jednu mikul ☹ moc drzim palce, at se vsechno ohledne zdravi cele rodiny spravi! hlavne, ze uz je malemu lip... drz se!!!

holky, nerada bych to zakrikla, ale vcera jsem nasla // !!! je to etda docela slozita situace, co se tyce prohlidek a tak, vzhledem k nasemu pobytu v zahranici, taky to samozrejme jeste nechceme vubec nikomu rikat (na facebooku ANI MUK! 🙂, kor po nasich zkusenostech... ale to su zvedava, jak se nam to behem svatku podari ututlat..... kazdopadne MAM DESNOU RADOST!!! a doufam, ze svechno dobre dopadne (kdyz si predstavim, jak dloouuuhou cestu mam jeste pred sebou, uf🙂

opatrujte se, zitra letime do Cech, uz se fakt tesim na zimu a snih!!!

zihu
14. pro 2010

tadyyy🙂

grej
autor
14. pro 2010

@mikulka Teda to snad není možný 😢 Takový smůly najednou... Snad to všechno vyřešíte tenhle rok a ten příští už bude jen a jen šťastný!
ty cviky jsi mi napsala zrovna mám. akorát nejsem schopná si lehnout a cvičit. takže stahuju a stahuju každou chvilku co si vzpomenu. při kojení, při vaření...

@zihu Já už toho doktora řešit nebudu. Popravdě mi pomohl, nemusela jsem ležet v nemocnici... Akorát nevím, proč k tomu vůbec přistoupil. Asi k tomu měl nějaký důvod, stále si mysím, že za běžného provozu bulovky by k tomu asi nedošlo... nevím.

Teda to jsou kolejnice jako prase !! Gratuluju!! ZAtím asi ani nevíte, kdyse budete vracet do Čech,m co? no snad tam to těhotenství zvládneš... Když je tam dobrá péče pro Báju, tak pro tebe bude taky, neboj...
Závidím ti těšení se na sníh. Já už ho ám plný zuby 😀 😀

zihu
15. pro 2010

@grej joo kolejnice🙂 taky az cca 37DC... (mam nervy, co? 🙂
diky za gratulace, mam fakt radost, snad pujde vse bez problemu...
do cech se mame pracet za cca 1,5roku, takze ted nevime, no, uvidime, jak se bude vsechno vyvijet a zkusime to trochu zkratit, protoze rodit bych pripadne chtela v CR a to by znamenalo 2 mesice pred porodem jet do CR a pak asi 2 mesice po tam jeste byt, coz mi prijde dlouhe☹ nevim... uvidime..... zatim neresime, ale tesime se😀
uz balim, teda musim to dnes stihnout, protoze v noci letime, takze docela honky.... ale to pujde😀
tak zatim paa, zase nakouknu!
zdravim vsechny!

mikulka
15. pro 2010

@zihu Jééé, Zihu, to je nádhera! Moc gratukuju, to je mimi jak vyšité 🙂 A to by šlo, že byste tam pobyt zkrátili? A pak se musíte vracet? Jak jsi tam vlastně spokojená, líbí se ti tam žít víc, než tady? dobrý je asi teplo a blízko moře, ne?

@grej Ty cviky jsem ti naskenovala a pošlu ti je mailem, napiš mi do IP adresu.
Já některý ty cviky vůbec nechápu, tak mi aspoň poradíš. Třeba nevím, jestli se to mái cvičit se zadrženým dechem, vyznlo mi to tak.
Taky jsem ještě necvičila, akorát taky zatahuju a povoluju, když si na to vzpomenu.
Dívala jsem se dolu zrcátkem a lekla jsem se, jak hnusně to vypadá, jak kdybych tam v tý díře měla rozkvetlou kytku, růži. Ani jsem se nezeptala,jestli s tím můžu mít sex, ale to snad jo. je to pech.
Manžel už má tu trombózu lepší, takže už šel dnes na nákup, to mi pomůže. Taky umyl dvě okna, a já dveře, ještě mi zbývají dvoje dveře, na ty se možná vykašlu.

m.c.
17. pro 2010

@zihu velká gratulace!!

mufy
18. pro 2010

Zihu taky moc gratuluji 🙂

Nejraději bych taky už měla zase pozitivní další testík. Malá mi dělá jen samou radost, je to moc šikovné miminko.
KLidně další takové...

Mikulko děláte vánoční úklid? To je dobře,že ti pomáhá, je to potřeba.A už máte vše připravené? Kája se těší?

Kdepak máme Michi? Jakpak to s ní vypadá?

mufy
18. pro 2010

Abych nezapomněla,, přidávám pár foteček.

A všem přeji moc pohodové svátky, veselé vánoce a šťastný nový rok a ať nám děti dělají jenom samou radost.

sroubek
20. pro 2010

ahojda holky, tak jsem vás všechny přelouskala..nemám moc času, tak je skoro svátek , že se sem k vám dostanu...matýsek je vážně nádherný miminko a simonka taky 🙂

zihu moc moc gratuluju...to je super jak je nás čím dál více...to budete mít malinko exotické dítě..pavel přijel z číny a hned poté se nám povedlla lucinka a má trošku šikmá očíčka a navíc mu to předpověděla...dítě..jedna čínská babička 🙂))

mikulko..to je mi líto kolik toho řešíš...na to nezbývá asi nic než meditace....zníš mi jakobys na to byla sama a to je hrozně těžký..tak se drž..jsou to finance ale jenom finance...tak si zkus užívat, že malý je taaak šikovný..je to opravdu statečná šikulka...
s manželem jsem řešila trošku podobně sex...pak mi řekl že toho má moc v práci a tlak a tak a taky řešíme hypotéku...koupi pozemku...pro některé chlapi je to moc...dostanou se do nějaké klece deprese, ale kdo to má vydržet, že? 🙂 ale sílu a ndhled získáme jen sami od sebe..tak se moc a moc drž..mě to vyšlo...ale bylo to psychicky náročné

k tomu čůrání...já jsem rodila císařem..ale po prvním císaři..kubíkovi..jsem učůrávala..tak jsem to nikde neřešila a azačala jsem cvičit a modlila se...našla jsem si cviky na netu...a klepu..po lucince už žádné potíže ještě klepu a klepu....

grej jsi sttečnější než sedm statečných..a moc velká šiklulka....a odměnou jsou nádherné děti

jinak k dobru: o víkendu jsme pekli cukroví a byli na pohotovosti..kubík si skřípl ruku v pantech dveří...a já ho tam ještě přivřela, prstíky uuuplně fialový..tak jsem si vzpomněla na mikulku ...jeli jsme ...no a ruka ok..ale kubík ten řev..nechtěl aby mu rentgenovali ruku a nechtěl aby mu jí zavázali..měl to mí zavázané 48 h...a neměla ni 1 hodinu..hned to strhnul..ale naštěstí mu to už večer změnilo barvu..takže dobrý..tož mikulko klobouk dolů, že jste to s tak malým chlapečkem zvládli

a nakonec pohodu a krásné vánoce..hodně klidu a štěstí a užívejte si jeden druhého..hou hou hou..mějte se krásně

zihu
21. pro 2010

holky diky vsem za gratulace, je to fajn, zase byt tehu🙂))
ted jeste prezit to cekani...😀
nevim, jak se sem ted dostanu, takze zeny, drzte se, uzijte si svatky hlavne ve zdravi a pohode a do Noveho roku HOOOODNE zdravi a treba nove krasne, hodne a hodne zdrave miminka tem, co po nich budou touzit!
pa

michina
21. pro 2010

Taky se přidávám ke gratulacím, Zihu!!! 😵 😵

Jinak u nás zatím žádné extra novinky, snad se něco dovím zítra. Změnili jsme teda centrum, byli na vstupním pohovoru a doktor hrál docela machra, takový ten naučený pohovor, co se dělá a tak, myslel, že jsme tam poprvé na první IVF (já to sestřičce schválně neříkala, at vime, jak to tam normalne chodi)... tak jsme ho s manželem vyvedli z omylu, vybalili jsme na něj, co všechno máme za sebou, jaké výsledky, diagnozy atd.. , aby poznal, že se v tom dost dobře orientujeme a nedame se utahnout na varene nudli (já byla totiž dost skeptická, prostředí na me teda dojem neudelalo vubec, takove neosobni, stisnene oproti tomu, co jsem byla zvykla, chtěla jsem se ve dverich otocit a jit pryc, ale personal byl prijemny) a že přesně chceme vědět, jaké máme další možnosti vzhledem k tomu, že si další IVF budeme platit sami a že chceme, aby nás pořádně vyšetřili, oba.
Ještě ten den nám vzali oběma krev (dohromady 8 zkumavek 😅 ), manžel byl za dva dny na spermiogramu a mě poslali do krevního centra na specializované vyšetření krve + vyšetření na trombolytický faktor. Prý se to nedělá běžně, ale v mém případě by tam třeba mohla být malá porucha srážlivosti, která by mohla mít vliv na možnost otěhotnění. Vzali mi ten den 8 zkumavek!! 😀 Doktorka mě prohlídla od hlavy až k patě, vyptala se na haldu věcí a dneska mi volala, že má pro mě výsledky a údajně tam něco objevili, a chtěla by si se mnou o tom popovídat osobně, takže si mě pozvala na zítřek. Jsem docela nervozní, jeslti to bude nějaká fakt nemoc, nebo mi jen zjistili geneticky nějakou náchylnost k chorobě.... 😕
Ve zkratce řečeno, prý nás v tom centru oba dva s manželem rozeberou na atomy, já jim donesu výpis z karty z minulého centra a budou se snažit se zjistit, kde by mohl být problém. Pokud něco najdou, přeléčíme to a potom teprve pujdeme do dalsího pokusu.

Rikal, že mají nějaké super stimulační léky, které během 4 dnů nastimulujou vaječníky, že budu koukat, jak s mým vyšším FSH budu mít vajíček a klidně i kvalitnější (z posledních IVF byl vždycky tak 60% "odpad"). Samozřejmě samotné uchycení embrya ovlinit neumí, ale udělají všechno proto, aby náš "genetický materiál" byl před trasnferem co nejkvalitnější.

Proste jiný pristup a to jsme potřebovali, v mém předchozím centru nebyli špatní, snažili se, ale nějak přestali patrat po příčině, prostě viděli, že nejsou vejcovody, tak šli automaticky do IVF s tím, že se to jednou prsotě povede. Doktor se docela divil, že mi všechny tři cykly dělali uplně stejný protokol, že oni ho tam mění, že i to může mít vliv.

No a protože mi ibišek vyhodil poupě a Mikulka psala, že to znamená, že budu mít v novém roce štěstí, tak já prostě věřím (věříme oba), že to prostě výjde! 🙂

Kdybych se tu do vánoc a konce roku už neobjevila, přeji pohodový štědrý den, příjemně strávený konec roku a do toho nového roku snad jen zdraví, protože všechno ostatní pak příjde samo 🙂

A pokud bude něco nového, určitě dám vědět, to se nebojte! 🙂 A na FB vás sleduju 😎

mufy
21. pro 2010

Michi já si teda myslím,že Mikulka i ibišek mají pravdu.Určitě budeš mít konečně štěstí.A moc ti tu všechny fandíme. 🙂

mufy
21. pro 2010

Ještě si jdu pro radu. Simča se poslední 3 večery budí tak,že jde spát kolem sedmé a pak se asi za půl hodiny vzbudí a je vzhůru třeba další 3 hodiny.Už nevím,co s ní.Neřve,jen si povídá a směje se.Nevíte co s tím? ☹ Tak krásně mi vždycky spinkala a teď nic.

zihu
22. pro 2010

@michina michi diky za gratulace🙂 jinak pristup se zda byt fakt jiny a vzhledem k tomu ibisku, no me to prijde jasne znameni😀 TFUJ TFUJ TFUJ.. a klidne i PRRRRSSSKKK (to uz tady totiz dlouho nebylo, tak obnovime stare osvedcene zvyky🙂
jinak dnes sem byla na akci srdecni, sice ji na uzv vyslo 5+5 misto 6+3 ale ja mivam pozdeji ovulaci, takze to bude asi tim.... kazdopadne srdicko tam bylo a BILO, takze hezka zprava k Vanocum🙂

@mufy Baja ted taky divne spi, budi se uz po 2 hodinach a chce zas jist, pak uz teda spi, ale to jidlo navic je teda taky novinka... no tak hlavne ze ti neplace🙂
pa