Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mikulka
13. bře 2011

@divabara Aha, tak já dávám z mléčných výrobků mléčnou rýžovou kaši, tak ji zkusím vynechat.
A lepek... to by nemohl ani rohlík, nebo piškoty?
Co rýže?

divabara
14. bře 2011

Mikulko, ani piškoty ani rohlík - jedině koupit něco bezlepkového na ten týden (malej baštil kukuřičný křupky a rýžový chlebíčky, a ten týden byl tak akorát, pak už to nechtěl, ale nakonec to pomohlo...Rýži samozřejmě může, ta je výborná, brambory taky, ale neměl by třeba lepkové těstoviny a tak...Vzpomínám si, že on to měl taky tak nějak zjara, možná to nějak souvisí i s jarem...

mikulka
14. bře 2011

@divabara Výtěr má v pořádku, tak zkusím teda ty bezlepkové věci.

Holky.... Já byla na tom pohovoru a sehnala jsem si práci!!! Koukala jsem jak z jara, když mi řekli, že ,ne berou. Jenže háček - nástup květen, červen! Mně končí mateřská až v říjnu!
Co teď? Ta práce je ideální, i dobré peníze. Jsou tam dvě směny, takže bych vždy vuď ráno, nebo odpo byla s Kájou. Ale co v době mé práce? Naši by sice hlídali, ale ne furt, a ne denně. Do soukr. školky, než půjde do normální? A vezmou mi ho určitě v tom říjnu?
Tak je to složité dilema. Vzít práci, ale vzdát se chvil s mým milovaným malinkým. ☹ To víte, nechce se mi od něj. ALe zase máme dluhy a vyřešilo by to naší situaci...
Holky, taky nevím, jestli zvládnu práci (velice náročnou) a pak hned malýho a domácnost, ale to asi jo? To zvládne každá ženská?
A nevím, co s létem, to bych s malým neměla léto?
Ale zase pustit takovou příležitost? Co když pak už práci neseženu? Zadlužíme se a bude.

Co dělat? Jít od Kájíka už tak brzo? Tedy o 5-6 měs. dříve? Nebo to pustit? Není to škoda?

m.c.
14. bře 2011

@mikulka já pracuju na mateřské i se dvěma dětma, kombinuju to s babičkama, nebo makám dlouho do noci. Takže za mě - všechno jde, když se chce🙂.

Jinak MM má teď brigádu, práci 100% sežene, už dokonce práci odmítl🙂 🙂. Chce si prej počkat na něco lepšího, práci co mu nabízeli může mt vždycky. Tak jsem v klidu. Navíc možná bych já měla od ledna dobře placenou práci, tak by si nechal brigádu co teď má a různě bysme se střídali na mateřské oba, no uvidíme.

Na průjem je dobrej i banán.

mikulka
14. bře 2011

@m.c. Tak snad bych to také zvládla. Já pracuju i teď, ale je to na dohodu a dělám tak 14 dní v měsíci a to po večerech a nocích. Takže Kajíka nijak neochucuju o maminku, protože to neví. Ale teď bych chodila do práce normálně, takže by se mnou nebyl a pocítil by to. jsme na sobě moc moc vázaní... ALe kdybych ho viděla aspoň ráno a večer, zvládla bych to, ale co to léto. Já si nedovedu představit, že by ho manžel odvezl na c halupu k rodičům a já bych s ním nebyla třeba 14 dní!!! Až bude větší, ano, ale teď?
Asi je to ale o zvyku, ne?

michina
22. bře 2011

Ahoj holky,
hlasím, že včera jsem začala stimulovat. 🙂 V pondělí jdu na kontrolu, tak se uvidí,i doktor je sám zvědavý, jak budu reagovat. Dneska to byly tri injekce, docela mazec. Sestřička mě upozorňovala, ať počítám s tím, že to břicho budu mít trošku více rozpíchané...
První tři dny mám Decapeptyl na podporu růstu co nejvíce folikulů, do toho druhý den přidat Gonal na samotný růst a každý den Fraxiparine (na to ředění krve), takže to byly dnes a zítra dohromady tři injekce, pak budou "jen" dvě denně. Do toho ještě denně dvě tablety Prednisonu, ať se podchytí všechno. Navíc byl dneska ráno manža na služebce, takže jsem si to po roce musela píchat všechno sama bez asistence, byl to pěkný stres, do práce jsem dorazila o půl deváté, ale zvládla jsem to. Dneska večer už naštěstí přijede.. 🙂

klarysek1
23. bře 2011

Michi hrozně moc držím pěstí!!!!

mikulka
24. bře 2011

@michina Michi, hurááá, statečná kočko, moc držím pěsti.
To víš, fraxiparin, ten dělá modřiny, já si ho píchala po hyperstimuláku... Ať to vyjde a máš kvalitní vajíčka.

mufy
24. bře 2011

Michi taky na tebe moc myslím a přeju ti,aby ti to konečně vyšlo.Budu očekávat jen samé dobré zprávičky!!!!!!!!!!!!

zihu
24. bře 2011

@michina drzim vsechny pesti co mam!!!!!
holky, trochu offtopic, muzete vy nedavno tehotne zavzpominat, mely jste nekdy behem tehu mekky cipek? v minulem tehu mi to neprislo, ale ted ho mam rekla bych uplne mekky, snad se nic nedeje, do Cech letim pristi tyden na uzv ve 21tt, tak musim jeste ten tyden vydrzet, nez me dr. skoukne... dejte prosim vedet, trochu me to prekvapilo, mam pocit, ze yb mel byt tvrdy, anebo to neva???? 😕
diky a hezkou dobrou vsem...

mikulka
25. bře 2011

@zihu Pokud nemáš žádné problémy, tak to nezkoumej 😉 Tělo reaguje v těho podle cyklu, na který je zvyklý, takže třeba v době MS, která v těho není, bolí víc prsa a tak, a třeba je to tak i s tím čípkem. Já bych to neřešila, pokud nemáš časté tvrdnutí apod. Neboj.

zihu
25. bře 2011

@mikulka diky, moc se tim nestresuju, to spis aby dopadlo dobre vysetreni uzv, mam spatne tripply, opet:-/ (tentokrat ale 1:50), jen me to prekvapilo... ale mas pravdu, bricho mi netvrdne, takze se nic asi nedeje... spis je neprijemne, ze tady nemam zdravotni peci az tak snadno dostupnou jako bych mela v CR a mozna i z toho ve vysledku prameni muj predchozi komentar 😨 verim, ze pristi ytden budu mit jiste same dobre zpravy 😉

mikulka
26. bře 2011

@zihu Určitě, neboj. Já si ale vzpomínám na své těho, že jsem se taky furt kvůli něčemu bála. Píchlo mně třeba divně v břiše a už jsem šílela 🙂 A tam nemáte dobrou zdrav. péči, jaký jsou tam doktoři?

mikulka
26. bře 2011

@zihu Mimochodem vůbec nechápu, že ještě pořád dělaj trriple testy. Měly být rzušeny už za dob mého těho, protože každý ví, že jsou skoro v 50 % falešně pozitivní! Mnoho lékařů je pro jejich zrušení, protože vědí, že mnohem přesnější je velký UZ ve 21. týdnu!
Já sama jsem např. trriple testy v těho odmítla 😉 Takže těm bych teda vůec nevěřila!!!

michina
28. bře 2011

Ahojte, po dnešním UZ hlásím dobré zprávy, folíků vypadá dost, cca 5 na každé straně, sliznice se formuje, takže mi přidali klasicky Cetrotide na dozrávání a ve středu další UZ, nemocenská ode dneška. Zatím výborné zprávy 😉 I když ty na začátku byly vždycky, jen ten finiš nám nějak pokulhává... 😀

mikulka
28. bře 2011

@michina nene, Michi, teď to je úplně něco jiného, to je super, že máš tolik folíků, juchuuu, já se tak těším, až budeš těhulka, a určitě budeš, je to na moc dobré cestě 🙂

mikulka
28. bře 2011

Holky, já vám musím něco říct. Dneska jsme Kájíkovi dali druhé křestní jméno.
On si tak říká už půl roku, od té doby, co to slyšel. Jméno Kája nevyslovil nikdy, vždycky křičel nene Kája a jako malý to taky nechtěl říkat.
To druhé jméno je Julián!!!!! Já to jméno miluju. Na malýho se tak hodí. On má obličej po mně, je takový jemný, pletou si ho s holkou, takový jemný rysy. A jak hezky to říká a furt: Já, Julián.
Chlapům se to jméno většinou nelíbí (mým kamarádům), ale mně prostě moc. A MM naštětsí taky souhlasil.
Tak to máme, juchuuu. Říkám mu obouma jménama (víc teda tím prvním) a až bude velký, sám si vybere. Na úřadech by měl udávat obě jména, nebo takto Karel J. To druhé takto zkráceně s tečkou 😉 No a v osobním životě si mpže říkat buď jedním, nebo druhým, nebo obojema. 🙂

michina
29. bře 2011

Takže jsi to nakonec udělala, Mikul? Obdivuju tě, ale pokud je to tak, jak píšeš, že si Kaja nikdy Kaja nerekl, tak na tom as neco bude. A Karel J. zní zajímavě, tak historicky honosně... 🙂
Jinak holky, dneska mi manža poprvé za všechny IVF píchl injekci on. Mohl mi u toho asistovat, radit, ale píchnout nikdy. Jenže jsem si tu dnesni musela pichnout do nohy a jeste vlevo do stehna a levou rukou bych to fakt nedala. Postavil se k tomu jako chlap a zvladl to. Kdybyste videly ten jeho vitezny pohled potom, jen za tohle ten stres stál! 😉

mikulka
29. bře 2011

@michina To je hezký, ha 🙂 A kolik ti ještě zbývá injekcí?

A jj, udělala jsem to a mám doma Juliána 🙂 Ha.

michina
29. bře 2011

Zitra jdu zas na kontrolu, tak mi to píchne sestřička a uvidí se, co dál.

grej
autor
30. bře 2011

@michina super zprávy! moc na tebe myslím!! tfuj tfuj!!
je to super, když můžeš chlapa takhle zapojit, co? když teda chce nebo musí. dušan to bral taky hrozně odpověďně a jak mohl píchat sám, tak mi přišlo že to bere nějak líp... zodpověďněji.

@mikulka taky jsem to četla na fcb, že tě moc lidi nepodpořili 😉 mě se to jméno taky moc nelíbí, ale důležitý je, aby se líbilo vám a kájovi (juliánovi). Pokud se mu jméno Kája fkat příčí,t ak jste udělali jen dobře.

zihu taky bych triple testy zrušila. u nás už je nedělají. právě proto že byly nepřesný.

mikulka
30. bře 2011

Dneska jsme byli u zápisu do školky, nevím, zda Káju vezmlou, když je podzimní...
Jinak i tam říkal, že se jmenuje Julián. Když mu někdo řekne, že je Kája, křičí, že ne, že je Julián.
Ale on to tak má od doby, co začal trocu rozumět řeči! Přitom Kája se vyslovuje jednodušeji, ale prostě to jméno nikdy nechtěl.
Až bude velký, možná si ale naopak bude říkat Kája a ne Julián 😉

Holky, měly vaše děti nějaké reakce po tou větším očko spalničky, příušnice atd.? Jak se na to chodí od 15 měs... My na tom ještě nebyly a chystáme se.

grej
autor
30. bře 2011

@mikulka kačka měla horečku, ale jen těch 38,5.a trošku vyrážku na ramenou a prsou a zádech. cca po těch 12 dnech od očkování.
držím palce, ať káju vezmou!

mám nový foto, začínaj tady:
https://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/B...

mikulka
31. bře 2011

@grej Máš neskutečně krásné děti! Kačka je hrozně ženská a Matýsek zase hodně klučičí, nevím, jak to říct. Jak tam oba leží na podlaze a Kačka spí, to se mi moc líbí.
A je hezké mít dvě děti... Kočky, poslední dobou myslím na to, že bych chtěla Kájovi Juliánovi dát sourozence. Kéž by se vyřešila naše bytová situace, pak by to třeba šlo. 😔 Ale spíš se bojím, že budeme mít jen jedno dítě... 😅

grej
autor
31. bře 2011

@mikulka díky za pochvalu 😵 Ona teda Kačka nespí, to jen tak blbě vyšla fotka 😉
Hele zase lepší jedno dítě než se pak trápit se dvěma třeba sama nebo v nevyhovujících podmínkách...
Ale já věřím, že se to s manželem zlepší a i s tím bytem to vyřešíte...
Co ta jeho brigáda? dobrý? a budete teda odkupovat tu půdu?

mikulka
1. dub 2011

@grej S manželem se to moc zlepšilo, i sexík byl 🙂 No, snad to vydrží.
Půdu odkoupit stále chceme, abychom konečně zvětšili náš byt 1+1. Už to vypadalo nadějně, ale sousedi pak nadiktovali hrozné podmínky, které se nedaly akceptovat, tak jim s právníkem píšeme odpověď. Stojí nás to nervy, peníze... Tak jen doufám, že se to už vyřeší, jinak bychom museli hledat jiný, větší byt, asi v okolí, jak jsme se nakonec dohodli. Já se totiž taky zalekla, že by nám to třeba s MM nevyšlo, a já bych bydlela x km od rodičů. Takhle blízko nich je dobrý, že teď dost hlídaj.

Brigáda je bezva, moc mne to baví, dělám korektury. 😉

michina
1. dub 2011

Ahoj holky, tak hlásím opět dobré zprávy 😉
Celkem jsme dneska s doktorem napočítali tak 15 folikulů a to některé nebyly ani pořádně vidět, tak jsme je nepočítali. Velikostně jsou od 16mm, přes 18 až po 22mm, s těma malýma doufáme, že dorostou a tím pádem by byl počet ještě vyšší. Nicméně víte jak to je, ne ze všech bude vajíčko, ale i tak, takový počet jsem nikdy neměla. A pamatujete, jak mi říkali, že vzhledem k mým méně pracujícím vaječníkům, nemůžeme čekat velké množství? Kecy! naštěstí. 😅
Sliznice je 8mm, takže zatím spokojenost a doktor je optimistický, že to vydrží, ať nemám strach.
V pondělí v osm jdu na zákrok, tak mi držte pěsti.

každopádně musím říct, že už se tam těším, protože mě vajucha tlačí teda fest a je to moje nejdelší stimulace, punkce bude 16.den cyklu!! Ale když to vezmu zase kolem a kolem, tohle stimulačnís chéma se nejvíce blíží mému přirozenému cyklu, kdy ovulace stejně bývala 15.-18.den, tak to je akorát. prostě jsme chtěli změnit všechno a zatím se to daří, tka doufám, že bude i nadále. Břicho už mám pěkně dopíchané a modřiny jak na podzim 😀 Přidávám vám fotku mé "domací lékárny narkomana", aby se vám to aspoň trošku připomnělo. 😀 😀 😀

@grej dětičky máš fakt nádherné, ted co jsem doma, sjela jsem ti cele album na Picassa. Ale my jsme holt všechny krásné ženské, takže máte všechny krásné děti 🙂 a já budu mít taky! 😎

@mikulka Jsem ráda, že se to s manžou lepší, holt klid a pohoda doma je prostě základ, pak se zvládne úplně všechno.

Tak se zatím mějte a v pondělí, jakmile budu moci, hned napíšu.

mikulka
2. dub 2011

@michina Teda Michi, to nříško, chudinko.
Ale mám velikánskou radost, to je úplně něco jiného, než co jsi psávala dřív! Hurrááá!

mufy
2. dub 2011

Michi tak na pondělí držím všechno co mám!!!!!!!!To je moc krásná úroda,ale to bříško......Holka vydrž to!!!

grej
autor
3. dub 2011

michi - tfuj tfuj tfuj!!! bříško pěkný, ale stojí to za to 😉

mufy - fešná holka 😉