Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

m.c.
22. pro 2010

@mufy až ti někdo poradí tak předej radu 😉 . Lucka se už víc než měsíc budí asi 6x za noc..

@michina a zůstáváte v Olomouci, nebo zkoušíte něco v Ostravě? Mně se moc líbí tvůj optimistickej přístup, příští rok to prostě musí klapnout!!!

mufy
23. pro 2010

Zihu a m.c. no jestli distanu radu,tak ji určitě předám.Zatím teda musím zaklepat, poslední 2 noci byly v pohodě. Spinká zase jako před tím.Tak snad to tak zůstane i nadále.

mikulka
24. pro 2010

Ahoj holky, přeji všem krásné Vánoce. Ať máte vše hezké a v pohodě.

Mufy, a nemá spurt? Tedy, že by měla víc hlad a chtěla častěji jíst? Teď nevím, jestli kojíš? Pokud ano, po 3. měs. se stává, že mlíčko přechodně zmizí, nebo je ho málo.
Ještě bych zkusila, jestli jí není zima, nebo teplo. Ale spíš bych tipla spurt.

Michi, tak to je hezký a naděje. Mně už Ibišek dlouho nekvetl. Ale když mi kdysi vykvetl, vždycky to znamenalo, že se něco podaří a budeme mít štěstí. 😉

papa

sroubek
28. pro 2010

všechny zdravíme a krásný nový rok přejeme a michi...určo to klapne...těším se na zprávičky od tebe i od vás všech

mufy...zoubky...lucka měla první ve 4.mes. nebo sprunt..kubík se mi budil i co hodinu 🙂

michina
28. pro 2010

Presli jsme do Ostravy, sice nemělo to centrum valnou povest tady na MK, spousta holek od nich odeslo, ale já nechtela dojizdet do Olmiku nebo do Brna, takže jsme to riskli. A už máme první výsledky a s nimi i další novou naději na úspěch. 😉

Byla jsem na kompletním krevním vyšetření a prokázal se jeden vadný gen a to, že mám poruchu mikrosrážlivosti, že se dělají mikrotromby v drobnýh cévách dělohy, ta se pořádně neprokrvuje, tím pádem není pořádně připravena na uhnízdění embrya a nevyvíjí se ani pořádně placenta. Naštěstí se to dá léčit a to ode dne transferu embrya při dalším cyklu si musím každý den píchat heparin pod kůži. Pokud bych otěhotněla, je třeba si ho píchat denně (do břicha, pokud už by pak bylo velké tak myslím do ramene) až do vytvoření placenty, která převezme funkci výživy místo dělohy, tzn. asi do 26tt. Byla bych pod měsíčníma pravidelnýma kontrolama v krevním centru, aby dávka byla dostatečná a já byla v pořádku. Heparin neprostupuje až k díteti, takže je to bez rizika pro mě i případné mimi. Každopadne to není 100%, ale doktorka mi říkala, že mají docela dost pacientek, které maji za sebou neuspesne IVF a nasli jim tenhle gen a převedli je pres lecbu heparinem a povedlo se. Rikala dokonce, že máme o 70% vetsi sanci na uspech, coz mi přijde jako dost velke cislo. Takže do noveho roku fakt vstupujeme s novou nadeji 😵

13.ledna jsme objednani na dalsi konzultaci, doufám, že do té doby uz budu mit i výpis z karty z minulého centra, vsechny vysledky by pak mely byt pohromade a uvidi se co dal. Pokud by byl problem jen v tomhle, tak si myslim, že koncem ledna by mohlo byt IVF, protožr mám v polovine ledna dostat MS. 😉

Takže krásný zbytek roku a do toho nového s úsměvem, protože určite bude líp! 😎 😅 😵

mikulka
29. pro 2010

@michina Tak to je super, že už se ví, v čem byl problém. Jen je škoda, že se na to nepřišlo dřív a museli jste vyplácat všechny pokusy!
Moje kadeřnice mátaky tuhle vadu, co ty. Taky jí čeká transfer a taky si bude píchat heparin.
To si píchá i můj MM, jak má tu trombózu. 😉
Juuu, tak asi příští rok už budeš těhulka... 🤐 😅

grej
autor
29. pro 2010

Ahoj holky, jen se hlásím, že žiju. Ale vůbec nestíhám. Přes den mě vysávaj oba, bud ječí jeden nebo druhej a když už někdy náhodou oba kolem poledne usnou, tak zas musím něco udělat doma. Každý den se těším na večer, až Kačka usne, ale to se rozjíždí Mates, který už pravidelně od osmi do půlnoci nespí. Takže buď ho musí konejšit já, tudíž nicneudělám, nebo mám kliku a vydrží u Dušana a já aspoň stačím uklidit koupelnu po koupání, kuchyň a sklidit např. prádlo. Než si sednu, je jedenáct, a to akorát tak hodím sprchu a dám se od uspávání Matýska. A o půlnoci postel. A v sedm ráno vstávačka s Kačkou (mezitím dvě kojení 😉). 🙂
Ale jinak dobrý. Tak až mi někdy večer usnou oba, tak dám vědět 😉 Teď jsem Matýska položila, protože mi usnul na ruce, ale už je zas vzhůru. Stejný jako Kačka. Po jídle vytuhne na ruce, jen ho položím tak je vzhůru nebo vydrží spát pět minut. Už aby mu byl aspoń rok 😉
Ani vás nebudu dočítat, snad později. Páááá a vše nejlepší do nového roku, kdybych se sem nedostala!!

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikulka
31. pro 2010

Ahoj holky, přeji všem krásný rok 2011!!!
@grej Teda Grej, to je hrozný. To mně úplně odrazuje od toho mít druhé dítě. Kája byl veliký nespavec, také spával po pěti minutách a ještě dnes nespí často celou noc (stále mu rostou zuby). Ale tohle je teda síla, jsi asi hodně vyčerpaná, ne?

m.c.
31. pro 2010

Všem přeju pohodový celý příští rok 😵 😵 😵

@grej ty si teda fakt užíváš... Snad se Mates umoudří a bude příští rok hodné miminko!!! Mně stačí že Lucka hrozně blbě spí, budí se fakt hodně často, ale přes den je hodná.

sroubek
5. led 2011

ahojda...zdravíme...jsem tu v tuto hodinu..tolik k grej...bude lépe..ale jak vidíš sama..čas mám až teď 😀
@michina to zní dobře..určo to vyjde 🙂

sroubek
5. led 2011

@grej bude lépe..ale jak vidíš sama..čas mám až teď v jednu ráno
😀

grej
autor
9. led 2011

ahoj holky,
michino - divný, že tě na to vyšetření neposlali dřív. mě na trombofilní mutace vyšetřevali taky a to jsme se nesnažili zdaleka tak dlouho jako vy...

mikulka, no co ti budu povídat, je to děs. kačka usíná v devět, půl desátý, spí do sedmi. v noci se několikrát vzbudí s brekem (to k ní ale vstává dušan). malej usíná až o půlnoci. spí teda v noci super, budí se po třech hodinách. ráno by i spal, ale to nás kačka neomylně v sedm vzbudí, ať dušan dělá co chce. a přes den spí tak hodinu, tudíž je nevyspaá a protivná.

šroubku - vím, že to přejde. už se fakt těším. ale teď to holt musím vydržet -)

teď mám veget, duda odjel s kačkou do středy na hory. včera a dnes jsme byli u našich, což bylo super. tam malej spí jak miminko. ale jak jsme dnes přijeli domů, tak zas nic.
mám pocit, že má problémy s usínánáním. jakmile vytuhne pořádně, tak spí i dvě hodiny, ale on má prostě problém pořádně zabrat, pořád se budí... třeba když usne v autě, tak mi tu pak i hodinu dospává. nebo v kočárku. ale aby usnul jen tak, v posýtlce, to ani náhodou.

teď to vypadá, že snad přenos dop ostýlky zvládnul, tak budu dát aspoń ryhclou sprchu 😉

grej
autor
9. led 2011

TAk konečně fotky.
Už to nedělím na Kačku a Matýska, bych se picla, ale budu to ukládát po měsících. Když se proklikáte zpět na celou galerii, tak uvidíte všechny fotky.
Prosinec a Vánoce
http://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/Pr...
Leden
http://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/Le...

Dovoluji si upozornit zvláště na foto
http://picasaweb.google.com/gregorova.jirina/Le...
Takhle Matýsek pase v sedmi týdnech.
Takhle pásla Kačka ve 4. měsících:

zihu
12. led 2011

ahoj holky, jen v rychlosti nakukuju.. baja je ted desne divoka, manza je v kahire a my zatim v CR (az do uzv ve 13tt), takze se ji styska.... navic ja bojuju s nejakou rymou, je to sila..
vlozila jsem inzerat, pokud nekdo mate zajem, mrknete🙂
opatrujte se, musim vam nekdy zkouknout vsechny ty fotoalba, ty deti taaak rostou, ze nestiham sledovat!!!
pa vsem..

mufy
20. led 2011

Grej teda Matýsek je moc velký šikulka. Simonka začala pást až ve třech měsících,do té doby se jí to nelíbilo.

Zihu pořádně se uzdrav,ať jsi v pořádku a hlavně,aˇti UTZ dopadne dobře.

Michi moc na tebe myslím,ať vše dopadne dobře a tento rok to zlomíš i ty.A hlavně,aŤ se další pokus povede a bude ten poslední.
🙂

grej
autor
21. led 2011

ahoj holky, tak po návratu z hor kačka chytla nějakou virozu,. asi od dušana, páč on jí měl taky. takže jsme teď týden léčili jí (měla hrozný kašel a rýmu) a když už se toho zbavila,t ak to skočilo na mě a na matýska ☹ hnus.

mufy - teď jsem ho dávala párkrát na bříško a už to tak slavný s tím pasením nebylo 😉 musí být opravdu čerstvě vyspalý a nehladový (což je fakt problém vychytat takový okamžik), aby vydržel chiličku na bříšku nebo třeba koukat pět minut na hračky. jinak je jak kačka, chce se nosit a koukat kolem. ani ležení v lehátku ho nebaví. pak ješčí. takže mám věčně hlavu jak střep. teď jak je nemocnej,tak ho nechci moc nechávat brečet, taksže mám ruce jak orangután. ale zse tolik nebrečí.

@zihu jak se daří, zihu? je to hrůza, bejt těhtoná s s takhle malým dítětem. fakt je to záhul. řeknu vám, že příště bych si to fakt už rozmyslela, děti takhle brzy po sobě. teda ne že bychom to nějak plánovali, že jo.
ale v těhu, kdy byly kačka fakt na zabití (nehrála si sama, zlobila, nechodila, případně chodila blbě), tak jsem se k ní nemohla moc ohýbat, nemohly jsme chodit ven, protože jsem to neudejchala a ke konci se musela šetřit. takže kačka nebyla vyřáděná, nudila se,t akže to s ní bylo na palici. teď, když už si třeba i pět minut sama hraje nebo s mojí asistencí, tak by tos ní doma byla sranda, jenže tu zas mám matýska, který se chce pořád nosit jinak brečí. nemůžu se pořádně věnovat ani jednomu ani druhýmu, což mě fakt mrzí.
už se hrozě těším na jaro, až budem moct chodit s kačkou na hřiště. akorát si nedovedu představit, co tam zas bude dělat matýsek. v nějakým půl roce už mi asi nebude chtít jent ak sedět v kočáře a koukat, jak si ségra venku hraje... no uvidíme.

jdu si lehnout než se mi malej zas vzbudí na kojení.

jak je, mikulko? co zdraví těch tvých chlapů a co ty finance? nějak jste to vyřešili?

zihu, chtěla jsem se podívat na inzerát, ale žádný jsem nenašla...

zihu
22. led 2011

@grej ahoj, no drzim se, ale jak pises, clopvek uz si tolik neodpocine, kdyz zrovna potrebuje.. zatim su u nasich az ddo 1.2. kdy jdu na UZV ve 13tt, pak hura do Kahiry, takze nasi ted pomahaji rano (oba pracuji doma), vezmou Baju a ja jeste treba hodinku dospim (Baja vstava v silenych 5:30, pul hodiny s nou vydrzim a pak vstavaji oni a min. do 7 mam leharo🙂 takze to jde.. ale v Kahire to asi zacne... 😅
inzeraty mam dva, to mi privadi na myslenku, proc si neporidis satek, kdyz se maly chce porad nosit, me se to desne osvedcilo a rozhodne budu satkovat i s mimcem, abych mela volne ruce, decko je v klidu a vaha se pekne rozlozi, takze te nic neboli, jako kdyz ho nosis v ruce.. (zrovna jeden prodavam, klidne bych ti dala lepsi cenu 😉 mam jich vic a navic sem si vyhlidla jeden snovy, srdecni zalezitost, takze vsechny stejne neuziju... 😀 klidne pisni, poskytnu ti vic info...
nemoci u decek jsou silene, Baja je NASTESTI celkem zdrava, ale je to diky tomu, ze jsme ponekud izolovani, s ostatnima detma (asi 3ma) se vidame hlavne venku, takze to bude tim... ale taky jsme ted v Cechach mely obe rymu, no Baja sipala desne a na nos si sahnout nenecha, to tvoje Kacka aspon vzorne odsava 😉
drzte se!!!! zrovna sem si rikala, ze se te musim zeptat, jak to vsechno zvladas....
pa vsem

zihu
22. led 2011

@grej jo a inzeraty by se mely snad zobrazovat v pohode, aspon mi to nepise zadne errory, tak dystak zkus znova... je tam i ten satek

grej
autor
22. led 2011

zihu - šátek mám. občas nosím. ale já jsem asi neschopná, ale mě se s tím hrozně blbě ohýbá, takže stejně uklízet nebo tak něco s tím nemůžu. navíc kačce pořád něco padá, něco musím sbírat (jídlo, kapesníky apod.), takže blbý. akorát na vaření je to dobrý... ale jasně že nosím, ale jen když už je fakt nejhůř, protože celý den ho v tom mít taky nemůžu. je mu v tom hrozný vedro...

ty jo, 5,30, to je síla. a já si stěžuju, že kačka vstává v sedm 😉 ale zase chodí spát nejdřív v devět... dneska vstávala v půl sedmý a dušan jí násilím držel v postli, tak řvala jak tur.. přišlo mu, že vstává moc brzy.

zatím se to dalo nějak zvládat, protože tu dušan hodně byl. ale teď už nám začne klasickýu režim, týden sami týden s dudou, tak uvidíme, jak se zžijeme. nejhorší je, že kačka hrozně zlobí, když se věnuju matýskovi. to je asi nejhorší.

mufy
24. led 2011

Ahojky holky, u nás se taky vstává jak kdy,někdy v 6.30 někdy v 7.30, podle toho,jak je Simča unavená.Vždycky když potřebuji,aby spala dýl kvůli jídlu,vzbudí se brzo a zase naopak.Ale jinak je moc hodná, přes den vůbec nezlobí,vydrží si sama hrát i klidně hodinu v kuse a odpoledne většinou spí od jedné do půl páté. No ale asi budeme muset stejně jak bude větší přejít na jiný režim.No ale zatím mi to vyhovuje. 😀
Můžu říct,že bych klidně brala i druhé miminko,ale s naší smůlou to už asi nevyjde.Na porod jsem už skoro zapomněla, i když byl hroznej,ale jen kvůli tomu malýmu drobečkovi bych to brala ještě jednou.Simča je moc úžasná.Si říkám,že jsme na ni tak dlouho čekali a ono se to vyplatilo. 😵

Grej jsi úžasná mamča,která všechno perfektně zvládá.😉

Zihu ať UTZ dopadne dobře.

A co Michi a MIkulka?

zihu
25. led 2011

@mufy teda to je slunicko, Baja si tak mala teda sama nehrala:-/ mas kliku:D samozrejme ti to MOC PREJU! 😉

@grej vstavat v 7 by bylo nadherne!!! ale zas chodi spat kolem 19, takze mam cely vecer klid, taky dobry 😀

grej
autor
25. led 2011

@mufy Tak to ti teda nepokrytě závidím. Hodinu v kuse si Kačka není schopná hrát ani teď. Leda tak 5 minut. Jako největší úspěch beru to, že vydrží sedět u pohádky v telce třeba i 15 minut, což je labůžo. Sice je to nevýchovný, ale já nemít televizi, tak už fakt visím, protože to je věc která jí aspon na chvíli zabaví a ona dřepí na jednom místě.
Jinak nesutále někde lítá, něčim mlátí, rozhazuje věci po celým bytě, trhá časopisy.. prostě hodný dítě 😀 😀
A to odpolední spaní??? Bledá závist. Mě teda Matýsek teď taky prospí tak tři hodiny kolem oběda, někdy i čtyři, ale to je vwšechno co za den naspí. je vzhůru od sedmi do jedencáti večer 😖
Tak si toho važ. Chápu, že maminky, který mají takhle zlatý dětičky chtějí hned další 😉

Ale moc vám to samozřejmě přeju, čekali jste moc dlouho, tak teď se vám to vrací. to už si ale nedovedu představit, jak strašně hodný mimi bude mít Michina 😉

jaik je mikulko? jak to všwechno zvládáte? mě už se ta sliznice docela spravila. sice to není co to bývalo, ale už mě to nijak neomezuje. promin, že jsem nereagovala na ty cviky. nejdřív jsem neměla čas a pak jsem na to zapomněla. já stejně neměla čas cvičit, takže jsem jen pořád zatahovala svaly při kojení nebo vaření nebo tak... a jak jsi psala o tom cviku, podle mě se má u všeho dýchat. nadechnout, dýchat a s výdechem zas povolit...

m.c.
26. led 2011

@mufy já musím říct že Lucka je taky neuvěřitelně hodná. Vydrží si dlouho hrát sama, skoro vůbec nebrečí, usíná přes den i večer sama v postýlce, prostě pohoda. Ale zas noci máme strašný, to se budí pořád. A jak je hodná,tak je docela líná, neplazí se, neleze, jenom se na břiše točí dokolečka🙂.

grej
autor
26. led 2011
grej
autor
27. led 2011
sroubek
30. led 2011

v káhiře je to mazec..ještě, že je zihu doma...

@grej .kráááááááááása 🙂

grej
autor
31. led 2011

jojo, taky na ní moc myslím...

zihu
5. únor 2011

ahoj holky, v kahire hlasi snad klid, kez by to vydrzelo...
jen jsme vam chtela ukazata mimi z prvotrim. uzv ted v utery🙂
opatrujte se, az budu mit vic casu, pisnu a mrknu na fota!!