Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
1. srp 2008

Papa Mufy.

Já tu dodělávám resty, abych měla před dovčou čistý stůl, ale raději bych už vypadla. Večer budem dělat ty buřty, tak se hrozně těšim 😉

michina
1. srp 2008

Já taky jeste sedim, prisla jsem skoro v devet, tka at mi zas nechybi moc hodin. A cekam na manzu, ten je jeste v praci, tak az mi da echo, tak taky jedu, pak jedem k tem známym kouknout na mimi, tak se tesim. A zitra jedem na Sterkovnu do Hlucina na festival, hrajou tam znami, takze snad vstup volny a snad tam budou fajn kapely!

grej
autor
1. srp 2008

Holky loučím se s vámi, jedeme na týden na chaloupku se rekreovat a poznávat krásny české přírody 😉
Takže se tu mějte a v pondělí 11.8. jsem tu jak na koni 😉

Michi - užijte si fesťák! Vy objíždíte snad všechny festivaly v okolí, ne? 😉

Mějte se a myslete na mě jako já budu na vás 🙂

sroubek
1. srp 2008

zdravím...už jsme dom...držte palce 🙂

divabara
1. srp 2008

Ahoj Sroubku, zdravim vas oba...palce drzime!!!Ale vse uz bude jen dobry!!! 🙂
MIkulko, super zpravy, jen tak dale, at to do toho zari/rijna pekne vydrzime... 😉

mufy
4. srp 2008

Ahojky holky, tak jsme zase v práci. 😠
Ten víkend vždycky tak rychle uteče.
My byli na houbách a našli jsme plný koš.Udělám houbovou polévku.Mňam 🙂

Grej užij si dovolenou,taky bych někam vypadla,ale bohužel žádná dovolená už nebude, jen si to budu vybírat po dnech.

michina
4. srp 2008

AHoj holky, tak my, co chodíme do práce až po osmé, jsme dneska stihli Dobré ráno s ČT1 a zrovna tam probírali celkově IVF.. Byla tam nějaká doktorka Veselá myslím, ale neuvedli odkud je (Asi nechtěli dělat reklamu nějakému centru) a Cikrta měli na telefonu. Nejdříve byla reportář o tom, jak se IVF vlastně dělá, stimulace, odběry, kultivace a ET. Pak tam povídala doktorka o klesající plodnosti, o financích atd. Pak Cikrt povídal, že určitě nechtějí neplodným párům vzít šanci na umělé, že co se týče plateb, tak se vůbec nic menit nebude, chtěji nechta 3 cykly k prolaceni, ale je treba vest dlouhou debatu na nekolik let dopredfu (snazimse citovat 😀 ), aby měli kvalitu veškerých center pod kontrolou, aby s pacientu netahali zbytecne penize, aby zverejnili uspechy atd... No kdyby jim to vyslo, bylo by to pekne, ale kdo vi, jestli se toho dockame...

sroubek
4. srp 2008

ahojky...kubík je nakojený a odkrkl si..takže se nekroutí jako žížala, ale pěkně spinká
reportáž:

v pátek nás pustili dom..huraaa...a moje depka je fuč 🙂

no my jsme šli 22.7. císařem, to už asi všechny víte...akutka...preeklampsie...špatně fungující pupečník...takže mi mimčo zvýšilo nebezpečně tlak, to už jsem naštěstí byla 3 dny v Podolí..nelíbilo se jim, že prdelka za poslední měsíc..kdy mimča nejvíc nabírají nenabral skoro nic..ve 32tt ěl 1700g a ve 36tt 1900g...mazec 😒

takže císař...epidural..a Pavlík to naštěstí stihl a byl tam se mnou a když jsem uslyšela ten nádhernej řev...tak jsem se tam fakt rozbulela ještě s rozebraným břichem...bylo jasný...že je tu novej tvoreček a je můj

🙂

jinak císař...nejhorší bylo vydržet jipku...no mě dali asi silnou dávku oblbováku..jsem spala a spala...no klika neb ve 4 ráno chtěla sestřičkám skákat z okna nějaká starší paní..co ležela za rohem a furt volala o pomoc...prý něco z 2. světové války...no babku pustili o týden dřív než nás 😀

pak 3 dny po operaci docela bolela jizva..byla jsem na pooperačním a docházela za malým a bylo mi smutno a depka a bulela jsem jako želva a furt...až jsem tím všechny štvala...do týdne břicho super 😉 fakt se mi to krásně hojí..mažu měsíčkovou mastí...
propustili mě týden po operaci ... minulé pondělí...a já byla na pokoji matek jako doprovod dítěte...
malý se narodil 37+1...hraničně zralý...úplně zdravý..zkoumali mu snad všechno... 😵 ...ultrazvuk hlavy, ledvin...apod...a maličký 1960g....zhubl na 1805g a začal nabírat od cca. minulého úterý....ve čtvrtek měl 1955g...atk jsem ani nedoufala, že nás pustí domů...ale pustili nás v pátek...bo moc amoc dětiček...

na váze měl hraniční propouštěcí 2kg...no lehce jsem předtím kojila...ale to se vědělo a doktoři by nás asi pustili i tak...

dneska na kontrole 2,090g...máme přijít v pátek na kontrolu jestli přibíráme..paní doktorka z nás byla lehce vyděšená a pořád říkala kojit kojit...no já mám tohohle strašáka snad za sebou..kojím a prcek přibírá...tak věřím..že by snad v pátek mohl mít přes 2200g- 2300g

a ať se vám daří 😵

michina
4. srp 2008

Šroubku, hura, už jsi doma!!! Tam už pujde všechno líp a Kubík bude přibírat a přibírat, uvidíš! Až budeš moci, dej nam sem nejakou fotečku, at se pokocháme... kochy, kochy.. 😎

sroubek
4. srp 2008

dneska nestíhám..a hlavně nevím, kde je příslušenství k foťáku 🙂
zatím paaapaa a díky 🙂

mufy
4. srp 2008

Sroubku hlavně,že Kubíček přibírá.To je hlavní.No musela sis toho hodně užít,ale už to máš všechno za seou.Ať ti dělá jen samou radost.

Michi to by bylo skvělé,kdyby ty hrazené cykly nechali,aspoň bych se tak nestresovala, kdyby to nevyšlo.

mikulka
4. srp 2008

Ahj holky, šroubku, to sis teda, holka, užila ☹ Ale hlavně že je vše v pořádku a Kubík je na světě a zdravyý a ty taky!!!! Juchu 😀

mufy, co MS, dorazila, nebo ne?

michina
4. srp 2008

Jo a taky říkali, ž epokud nedojde k embryotransferu, tak by mel zustat hrazeny tzv. náhradní cyklus. Ale pak dodali, že zalezi na pojistovne.. 😠

michina
4. srp 2008

myslela jsem u třetího hrazeného pokusu..

mikulka
4. srp 2008

michi, a jak je to vůbec u tebe, ty už se chystáš na IVF?
U IVF je to tak, že pojišťovna hradí tři transfery a jednu stimulai navíc bez transferu Takže když nakonec nedojde k transferu, máš pak ještě tři pokusy hrazené (tj. plná stimulace + transfer). 😉

michina
4. srp 2008

Jj, Mikul, tak nějak to je. 🙂

No, my vzhledem k tomu, že jedeme příští týden na 14 dní na dovo, tak to vychází až po ní (aspon budu odpocata, snad 😀 ). Ted jsem 6.DC, a příští cyklus 5.den zacnu brát antikoncepci, takže pak kolem 20.dne mam jit na kontrolu a domluvime se na stimulaci, co a kdy presne zacne. Takze to vidím tak na konec zari... Navic jsem v praci jeste nic nerekla (cekam až po dovolene 😀 ), tak jsem zvedava, stejne s tim ale nic nenadelaji... 😵

Jo a jeste rikali docela v TV zajimave cisla, ze normalne je kultivace 2 dny hrazena pojistovnou, ale procenta jsou nizke, tak 20%, pokud je kultivace 3 dny, tak 30% a při 5 dnech, dokonce 50%, coz me teda fakt udivilo. Je jasne, ze se to musi platit, ale spise me udivila ta %. Na cem zavisi, kdy se udela ET, a jak dlouho budou nechavat embrya rust??

mufy
4. srp 2008

Mikulko mě bohužel MS dorazila v sobotu.Takže ode dneška začínám brát Clostík na podporu.Doufám,že to už bude poslední úspěšný pokus č.3.

Michi u té PK záleží hlavně na tom,jaká jsou vajíčka a jak se oplodní a pak vydrží.Samozřejmě je lepší,když se kultivují dýl,aby se vědělo,které je nejlepší,ale vychází to i pěkně když se kultivují pár hodin.

michina
4. srp 2008

Aha, ale ve vysledku je to jendo, ne? Kdyz se neudrzi "na misce", tak prece po zavedeni taky ne, nebo je to jinak?
😒
Jsem z toho blázen... 😖

mufy
4. srp 2008

PK se dělá proto,aby se vidělo,které embryjko vydrží a které odpadne. Samozřejmě,že se může stát, že nevydrží ani jedno a není co k zavádění,ale někdy třeba z 10 zbydou 2, která se zavedou. Je to hrozně těžké.Každé CAR má jiné metody, někdo preferuje dlouhou PK a někdo zase krátkou. Já měla vždy 3denní a poprvé nevydrželo ani jedno a podruhé vydržely z 6, 2 embryjka.

michina
4. srp 2008

Ty brdo, tos me docela vystrasila!! A co dela, kdyz nevydrzi ani jedno embryo? Znova po 3 mes. pauzy stimulace, znova odber a znova cekani, zda to vyjde? To jsem si teda nikdy neuvedomila.. 😢

mufy
4. srp 2008

Michi je to tak jak píšeš, další čekání.Ale ty se neboj, tobě se to už 2x povedlo,akorát to nešlo, kam správně mělo. U tebe to bude bez problémů. 😉 Neměj z toho strach, raději to nechej na náhodě,než se stresovat jestli to vyjde.Já už jsem taky poučená, jenže pozdě.Tak snad vyjde aspoň ta IUI,abych na to IVF nemusela chodit.

mikulka
4. srp 2008

Michi, já měla kultivaci 4 dny. Záleží to na tom, jestli si zaplatíš prodlouženou kultivaci, nebo ne. A když jo, pak se vidí, které embryjko přežije. V průběhu kultivace samozřejmě mohou ěnkterá embrya odpadnou, ale pokud máš bylo dost vajíček, vždy je co zavádět. 😉

michina
4. srp 2008

Díky za podporu, holky. Nějak mám poslední dobou chmurné myšlenky, sice jen občas, snažím se je zahnat, ale není to žadný med... ☹

V nějakém ženském časopise alá žena a život byl článek o manželích, kdy ona nemohla donosit dítě, tak si adoptovali chlapečka, jak mu řekli, že je adoptovaný a on, že chce ještzě sestřičku, tak společně jeli do DD a tam si vybrali půlroční holčičku, která ale byla problematická, lhala, utíkala z domova atd. Celkově byl ten příběh strašně pozitivní (pravdivý ze života).

Tak jsem ho nechala přečíst manžovi a ten kategoricky prohlásil, že prostě si žádné dítě adoptovat nepřeje. Sice když viděl můj obličej (a v hlavě se mi honily miliony hnusných vět, které ale vím, že mu nemůžu vmést do očí - ale vám aspon napsat 😢 - takové ty typu: však ty deti mit muzes, muzes odejit a mit je s nejakou jinou nebo si vrznout nekde nemanzelske atd. atd.. ☹ 😒 ale já ho nikdy jinak než uměle mít nemuzu 😔 ), tak to pak lehce zmírnil a pronesl, že o TOMHLE v životě nepřemýšlel a ani nad tim ted premyslet proste nebude...
To je pak podpora jak stehno!! A pak nemejte černé myslenky... Takže raději nemyslím a nepřemýšlím a prostě se snažím věřit. Ale už ted vím, že to je to jediné, co mi chybí k dokonalému štěstí... tak snad to výjde mě i vám všem, Mufy, Grej, Zan, Artep... 😉

mufy
5. srp 2008

Ahoj holky,

Michi neměj černé myšlenky.To nesmíš.Já nad tím taky moc přemýšlela a jen se tím trápíš.Jste spolu už tak dlouho a pokud se máte rádi,tak spolu vydržíte a překonáte všechno.
Bude to těžké,ale zvládnete to.

Já popravdě se už dalších IVF bojím,aby nedopadly stejně jako ty předchozí.Je to čím dál tím horší.Proto bych byla ráda,kdyby se podařila alespoň ta inseminace. Jo a taky nevím,jestli jsem v pořádku, protože mi ještě nedělali laparku nebo hysterku.A můžu říct,že jsem si to představovala hladce, když máme dárce.Myslela jsem si,že to půjde jak po másle,ale opak je pravdou.Proto mám skoro strach z dalších pokusů a z toho,že to nevyjde,ale kdybych na to pořád myslela,asi se zblázním,proto se to nechci připouštět,že se to nepodaří a ty bys to měla taky tak udělat.
Já si myslím,že u tebe se to podaří hnedka na poprvé. 😉

zanetik
5. srp 2008

Ahojky berušky, omlouvám se včera byl po celozávodce zmatek, takže jsem nestíhala...dnes to snad bude lepší...u toho zařizuju dovču, včera se psem na stehách, hnus jsem si vzpoměla jak je před rokem tahaly mě po laparce, ten z pupíku bolel, byl nepříjemnej až mi bylo mdlo...takže nevím kam dřív skočit...

Zlatíčka moje, pryč s takovýma chmurama, všem nám to vyjde a to už brzy věřím tomu...a pak si toho budeme vážit jako nikdo jinej...mě by stačilo mít normální cykly, hned po dovče to začnu řešit, teď nestíhám...v noc jsme se zbudila jak mě bolelo břicho tak jsem běžela na wc a nic, tak čekám dál...lékaře nechám po dovče hnedka, třeba se u moře můj cyklus umoudří...dnes jsem 42DC ☹

michina
5. srp 2008

Taky bych chtela verit, Mufy... Prostě musíme doufat, nemame to jednoduche ani jedna z nas.. 😖

Ale za chvili pobezim ven v ramci cvicneho pozarniho polachu 😀, to bude prča.. Všichni se seřadíme před budovou, je nas pres 1200, aspon nas vsechny uvidim... 😀
A dovolena za rohem, tak snad to vypudim z hlavy cestovni horeckou. Jeste chci jit na depilaci nohou a trisel (at se tam nemusim holit), nabarvit a vytrhat oboci (at se nemusim moc malovat), pak jeste ostriha t audelat melir (at mi to na dovci drzi a nemusim se moc cesat). Chci zkusit Klir, co byva v Shopping parcích, manža se tam chodí stříhat strojkem (zasadne k Martine do Klieru v Hypernove, protoze zadna jina to neumi jako ona, ostatni mu triskaji strojkem o hlavu 😎 ), ale jeste nikdy jsem se tam nebyla strihat ja nebo delat melir. Ale mam tam slevu 30%, tak jsem si rikala, ze by me to mohlo stat jako vzdy a vyzkousela bych neco jinyho, treba by mi to i lip udelali...

Tak snad aspon budu mit jine myslenky..

Jo a vcera jsem prijela domu a chybela mi predni SPZ, tak jsem se vydesila (manzovi ji ukradli v Praze kdysi a pak na ni nekde vzali na pumpe benzin a je¨mu prislo udani a pak mel opletacky, tak jsem to chtela hned nahlasit), policajt byl v pohode (akorat jsem jela drive domu, ze budu jako brzo a stejne jsem prijela v sedm! 😠 ). Hned rano jsem volala k nam na magistrat, ze se jako objednam na prepis znacky (tfuj to zas bude) a pani me teda vyvedla z omylu, ze kdyz mame olomouckou SPZ, musime si to jit vyridit tam, kde byla vydana a ne do Ostravy, takze radost az na kost. Ale zvladli bysme to vyridit v pondeli, kdyz pojedem do Prahy na letiste.. Takze by to slo. No radost az na pudu... ☹ A nejvice me vytocilo, kdyz jsem prijela do prace a SPZ mi tam lezela na miste... jakoby ji nekdo z prdele (sorry 😠 ) odmontoval, jakože aby byla sranda, protože ja mela co delat, abych ji zatlacila zpatky do toho palstikoveho drzatka, mame ho skoro novy... Takze jsem nabehla hned rano k bezpecakovi, at se mi koukne na kämery, jestli tam nekdo neco delal... Jenze ted mame ten fire drill, takze musim pocakt az potom.. 😒 Tot me zazitky posledniho odpoledne a rána.. 😝

michina
5. srp 2008

Jo a dneska se mi zdál užasně dlouhý sen, celou noc jsme se s manžou milovali.. 😎 dlouze, ruzne polohy.. no paráda... Tak jsem se probudila s dobrou náladou a vyprávěla to manžövi. Ten se jen chechtal, že to je super, že se ani nemusel snažit a jsem spokojená.. 😀 Jen prý, jestli tam nebyl náááhodou ještě někdo jiný 😠

mufy
5. srp 2008

Teda Michi ty ses rozepsala.

S tou značkou je to blbý,ale hlavně,žes ji našla.Nemusíš jezdit něco vyřizovat.
Už ti to utíká a dovča je za dveřmi.I Zan to utíká. Vy se tak máte holky moje.Taky bych někam jela s miláčkem.No nic,tak si budu brát dovolenou a budeme jezdit na houby. 😵

A už na nic nemysleme, vyjde nám to jednou všem.

Já byla včera zase u toho svýho léčitele, byla jsem tam skoro hodinu a vyšla jsem úplně unavená.Asi tak na mě působil.

michina
5. srp 2008

A co ti dělal, Mufy? Nějaké novinky?

Ted jsem po obede napapkana, takýe spokojena... 😎 Jen najít gauč 😀

divabara
5. srp 2008

Ahojky holky,

tady je nejak smutenkove...Mam jednu pozitivni pzravu...kamaradka od me svagrove otehotnela po inseminaci pote, co se jim nepodarilo IVF, tak je to pozitivni...Ted uz je v 8. mesici. Jeji manzel nemuze mit deti prirozene, primo mu ty spermie odebiraji ale zazraky se stale deji !!!

No ja dneska byla u dr.,ale nedopadla jsem uplne dobre...Nejdirv mi tlak vyskocil na 150/70, puls 124.Ptala jsem se jaky je normalni puls, tak pry kolem 80. Ptali se men, jeslti se jich bojim 🙂,tak jsem rekla, ze se vzdycky bojim...Pak me kontrolovala Dr. s tim, ze mi tlak premeri az po kontrole, abych se stacila uklidnit. Miminko roste, ma pres 2 kg, odpovida 33.tydnu, placenta se trochu vytahla nahoru, tak uz nezasahuje primo do porodnich cest, miminko se umoudrilo a otocila se hlavou dolu (ale pry to jeste muze zmenit)...No ale ☹ bohuzel mam uz mekky cipek a taky jsem trochu otevrena, tak ma prisny klidovy rezim, navic mi pri kontrole totalne ztvrdla deloha, tak beru magnesium konskou davku. Musi proste jeste vydrzet aspon do konce srpna !!!!
Ptalůa jsem se, jeslti muzu jet jeste na dovolenou do Krkonos (plna pnze a tak), tak pry ano,ale opatrne, pouze vychazky, odpocivat...tak treba pak nakonec budu rodit nekde ve Vrchlabi 😎

Tak to jsou tak zpravy od me...