Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
9. říj 2008

Ty jo, to sluníčko vám závidím. U nás je pořád mlha jak mlíko...

Králík na smetaně? Tak to vůbec...TO je na mě moc složitý 😀

michina
9. říj 2008

Ahoj holky, to je super, už už nám jede kůň. 😀
Zan, vy jste fakt už obrovský!! 😀 ¨

Já byla dneska na tu krev a to jsem jeste nevidela, jak se bere krev jak na bezicim pase. V cekarne asi 20-30 lidi, uvnitr 4 sestricky, kazdá u sveho kresla a jen se jim tam stridali lidi na odbery. Nastesti tma mame znamou, tkaze jsem vsechny predbehla.. 😀 Ti museli nadavat... 😀 Taky jsem s sebou mela ten Cetrotide, protoze kdyz jsem si vcera pred spanim cetla navod na to, jak si to pichnout, tak se mi o tom celou noc zdalo a vubec jsem stresem nespala. Takze jsem znamou poprosila, ta mi sehnala sestricku a ta mi to nazorne ukazala, jak to pichnout. Musim rict, ze to byla pohoda, nebolelo to vubec, to Puregon penem to boli vic. Akorat tam mam ted trosku zarudly kosoctverec.. 😀
No a zítra rano uz to pichnu s manzelem. Ten se kazdy den tesi na pichačku (jak tomu říká) a musim na nej cekat, nez prijde z prace, aby mi asistoval. Zitra uz jedeme ke tchyni do Hranic, abysme byli blíže OL, ona je doktorka, tak uz mi to bude pichat ona..

zanetik
9. říj 2008

Dobré ranko, tak ona nebyla nepříjemná, byla sympatická, ale málo na nás mluvila, tak já nevěděla, jestli se můžu ptát, tak jsem jen čučela na ten UZ, David taky koukal 😅 , pak říkal to je boží, jsem jim viděl i páteř a tomu jednomu bušilo srdíčko...jsem říkala bodej by ne když ho stresovala s tím otočit se z břicha na záda 😅 , tak v pátek mi jen řekne výsledky krve, jinak k ní už asi nepůjdu, ale byla jsem tak poprvé, mohly mi třeba nabídnout ten 3D UZ, to taky nic ani zmíňka...
Mě zas bolí děsně za krkem, občas kýchnu možná to bude i rýma, musím si vzít aspoň 1/2 paralenu na hlavu a jedu ke svýmu dr. dnes mi dochází Utrogestan a do poradnu jdu příští čtvrtek, den po tobě že Grej?

zanetik
9. říj 2008

No jsme menší než by jsme měly být, spíš mě udivilo, že se to měří od hlavičky k zadečku, tak celkem by jsme měly tak 10cm si myslím...paní doktorka říkala, já jsem si říkala, že máte na 13tt nějaký velký bříško...asi ho zas budu muset vyfotit 😅
Mufy dělám králíka na smetaně,ale jako svíčkovou podle tchýně...
U nás taky svítí,ale bude asi pěkná zima...

michina
9. říj 2008

Zan, to určitě pupík vyfot! Já myslím, ž ekdyby prcky chtěla měřit od hlavičky po patu, tak by museli natahnout v tom malem prostoru nožky a to oni neumí. Tak asi proto 😉

Jinak ja včera dělala z Vitany dobré nápady zapečenou brokolici a byla vyborna. manža sice hned ve dveřích fnukal, že bude brokolice, ž eji nema rads, že si da radeji chleba s drceným lososem. Ale ja na to, že at si klidne da, protoze jsem nestihla obed, tka je to pro me. Uvarila jsem brokolici a zalila ji tou udelanou omackou z vitany, pridala do toho nakrajenou sunku a posypala uzenym eidamem. Nakonec se manza tak olizoval, ze do sebe ten chleba uz ani nenacpal! 😀 😀
JInak mé vařící umění je na nic! Minulý víkend vařil manža a udělal božskou svíčkovou, to jsem se zase mohla umlatit já, že jsem vylízala i hrnec! 😀

zihu
9. říj 2008

ahoj holky, tady taky pekne hnusne, navic v praci vsichni na coldrexu, proste fuuuj
zane, to leti, tak 7cm.. uuuz? ! ? ! parada! 🙂
michi.. ja te vidim naprosto jasne, neboj, dobre to dopadne, vzdyt tys tady z nas tehotnela uplne nejlip (akorat nespravne mista 😖 ), takze v brisku bude mimiskam jak v pelisku, drzim palce MOC!

grej
autor
9. říj 2008

Ty jo, já mám taky pocit, že by u nás měl vařit manža. U nás jsou vyhražený věci, který vaří jen on. Guláš a čína. To je jeho. Včera zrovna dělal tu čínu a fakt to byla mňamka. A to měl omezený možnosti - doma byla jen paprika a malá cibulka (šalotka nebo jak se tomu říká - s tou zelenou natí). Je to šikula...

Já tuhle zkoušela zas podle Maggi ty zapečený brambory se šunkou a taky to nebylo špatný.... Oni celkově tyhle zapejkací věci jsou dobrý. Jen to s tím porkem mě nezaujalo. A to porek přimo miluju...

Zan - to se určitě vyfoť 😉 Já se radši fotit nebudu, nebo byste mi nevěřily, že je Zanetik o nějakých 9 týdnů napřed 😀

michina
9. říj 2008

Grej, vyfot! Já vám sem taky dám své rozpíchané břicho! 😀 Je to fakt prča, jak sedník kolem pupku...
Holky, taky jste si pichali ten Cetrotide a jak dlouho? Já mam ted po tom vpichu kolem takový teplý červený kosočtverec.. 😅

zanetik
9. říj 2008

No jo holky, ale vy to máte kvůli těm injekcím, ono se to pak srovná...tak já letím k dr. zatím pěkný zbytek dne...pa

divabara
9. říj 2008

Ahoj holky,

u nas je taky zamraceno...vcera mel malej nejakou krizi a nic nepomahalo, asi opet prdiky...ted spinka,jak jinak, kdyz je den 😉

Zanet, 7cm, to uz jsou proste fakticky miminka, no a ty mas za sebou prvni nejkritictejsi trimestr, to je preci super!

artep26
9. říj 2008

Koukám tady se vaří ... já včera chtěla koupit v Globusu tu hobovou omajdu na zapečení s kuřecíma prsíčkama. V reklamě mě to zaujala, ještě jsem to nikdy takhle z pytlíku nedělala ale tohle vypadalo fakt dobře. Jenže jsem to nikde nenašla a bylo mi blbé se někoho zeptat, připadala bych si že neumím vařit. Vím že na tom nic není, když se spěchá,ale já tyhle rychlovky nerada vařím - polívky z pytlíku a tak. Moje známá na těhle věcech vychovává dceru - od mala polívky z pytlíku, omáčky z pytlíku - no prostě všechno. Nic proti tomu jednou za čas - ale od malinka to do dětí prát to není asi nic dobrého (jen můj názor, je to každého věc ale není nad domácí polivčičku se zeleninkou).
Unás vařím jen já, manža ani ťuk - maximálně mi ráno udělá kafe a vyndá věci na stůl na snídani. 😉 Taky bych si ráda někdy něco snědla k obídku, aniž bych to musela vařit, ale toho se asi nedočkám 😖 No ono možná lepší 😵
U nás pořád jasno, půjdu na chvíli ven - koupila jsem si vřes tak ho přesedím do květináčů a šup s nima na okno 😵

artep26
9. říj 2008

Michi já si píchala Orgalutran a to je asi něco podobného - zrudlo to, pálilo, štípalo a svědělo a za 10-15 min. to bylo v pohodě. Píchala jsem si ho celkem 5x myslím - je to na oddálení ovu, ne??
Baru oni kluci na tohle trpí. U holek je to o něco lepší, ale musela jsem si taky dávat hodně pozor co jím, aby se Andulka taky nekroutila. Dobrý na to je fenyklový čaj - jestli tedy nejsi odpůrkyně dávání miminkám čajík. Možná je to ale na Jonáška moc brzy, zkus masírovat bříško olejíčkem, aby se mu to tam porovnalo a on se mohl vyprdínkovat 😉

grej
autor
9. říj 2008

Michi - já si píchala Orgalutran, to je to samý jako Cetrotide a píchala jsem to až vlastně do konce stimulace. POslední jsem píchala v den, kdy jsem si píchala Ovitrelle (jako Pregnyl). Taky jsem ze začátku mívala ten červený flek a docela to i bolelo, ale pak to přes den přešlo...

No já mám hroznej špek. Nemůžu to břicho zatáhnout. Včera mě docela i bolelo. Fakt jsem tlustá jako prase...

Baruš - to máte nějak otočený 😀 Mám tu kámošku s dvojčatama, ty to měly podobně. Taky večer a noc braly jako nejlepší dobu k hraní 😀

Dostala jsem tip od kámoše - prý je úplně skvělá ta lišková omáčka. Prý je bez chyby 😉 Mám jí doma, ale ještě jsem jí nevyzkoušela. Manža na tyhle věci z pytlíku neni, tak to přichází na řadu jen když si vařím pro sebe 😉

michina
9. říj 2008

gREJ, TY TED PRECE VUBEC NEMUSIS resit nejakou vahu, ne!!! 😠 Vždyt už je to fuka, td se proste musis citit dobre po tele a po dusicce (to hlavne!!) a zbytek bych resila az pri kojeni, to zhudnes, ani nebudes vedet jak.
Jinak jj, Cetrotide je na oddalnei ovulace. Zítra jdu až na 14,00 do Polanky, ale je tam zase Holub, dopoledne k jarošovi už nebylo místo.. ☹ Ale nedám se odbyt, na vsechno se poptám!

michina
9. říj 2008

Jeste vam musím říct, že včera jsem měla super pozitivní pocit, že to výjde. Po kontrole u jaroše, který byl užasný, pak jsem potkala spolužačku ze základky, která je těhu (nevěděla jsem to) a čeká to 31.12.2008, tka jsem si pro štětsí sáhla na bříško... to je osud, že jsem ji potkala zrovna včera, na těhu bříško jsem si nesáhla ani nepamatuju.. 😉

grej
autor
9. říj 2008

MIchi, já vím, že to teĎ nemusím řešit. ALe když se sprchuju a vidím se při tom v zrcadle, tak je mi zle. Ještě že je ta zima, schovám to do svetrů a do kabátu😀
TO víš že se poptej. Hezky si to napiš!! Já se taky vždycyk chystám, na co se všechno zeptám a pak na půlku zapomenu 😀

Ty jo holky dnes mě pěkně bolí břicho jako na MS. Takhle mě ještě nebolelo. Snad to nic nebude...Navíc mám pořád tu šílnou zácpu. Asi zkusím koupit ještě to Psyllium, protože už jinak nevím. Baštim furt jablka (vláknina), Activii jím i piju, beru lactobacilus, kefíry piju, tuhle jsem si dala kefír, na to uzenýho lososa a pak ještě pomelo a nic. Včera mi manža udělal něco ze švestek, prý se z toho zaručeně pos..u, ale nic. Jen mám nafouklý břicho a prdím. Nejhorší to je večer, když mě tam tlačí všechno co jsem za den snědla... Nechápu, že mi to břicho nebo střeva ještě nepraskly. To co ze mě občas vyleze je tak setina toho co sním...
Jo - a piju Benefibru - tekutou vlákninu. Ach jo, to jsou problémy...

mufy
9. říj 2008

Holky beru kterýkoliv recept na toho králíka.Budu to dělat poprvé,tak snad se mi to povede.

Zan klidně mi ten recept napiš.Budu ráda.U nás vařím taky jen já, manžílek se do toho nějak nehrne.Ale sem tam jednou za rok mě překvapí. 😀

Grej jak píše Michi, ty se teď na dietku vyprdni, už můžeš jen jíst na co budeš mít chuť.Jak budeš kojit,zhodíš všechna kilča.

michina
9. říj 2008

Grej, zkus to tekutý aloe s vlakninou. je to mnamka, sice stojí 0,5 litrů asi 30-40 Kč, ale mamka mi to nosí od nich za nákupku a je to super! Hned do hodiny sedím a jde to! Jinak já mam se zacpou taky problém.. Hlavne moc netlac, at se ti zbytecne nezvysuje nitrobrisni tlak. A taky myslím, že zácpy jsou taky na zacatku tehu bezne.. Neboj, to bricho boli z toho! 😉

mufy
9. říj 2008

Grej než skončí zima, už budeš mít velké bříško,které ani do těch kabátů neschováš. 😀
Na zácpu nic neporadím, bohužel sama mám problémy. 😒

zihu
9. říj 2008

grej, na zacpu taky bohzel neporadim.. mam to stesti kakat pravidelne 😅 ale psyllium by mohlo pomoct, nee??? muj manza bezi hlavne po kafi, ale to bys ted mela jenom slaboucke.. no a pak uz asi nevim ☹ a na spek vazne kasli, on si ho mimisek nejak prebere 😉

grej
autor
9. říj 2008

To tekutý aloe mi chutná. Myslíš takový to zelený s těma kouskama, jak se kupuje v lékárně? No zkusím to. Protože už fakt nevím co bych jinak zkusila. Zkusím se taky ve středu zeptat u doktora. Myslela jsem, že bych zkusila Fructolax, to je to přírodní projímadlo /vypadá to jak maggi,ale je to sladký po fíkách 😉/,ale zas tam píšou, že to je jen po domluvě s lékařem...

zihu
9. říj 2008

no, to pisou snad vsude... takze clovek vlastne nic nevi 😠

grej
autor
9. říj 2008

Zihu - na mě taky kafe dřív zabíralo. SPíš jsem tead myslela že to bylo mlíkem. Teď piju to Caro s mlíkem, ale nezabírá to.Takže asi fakt zkusím to slabý kafe a uvidím... Díky za připomenutí 😉

No jo, v těhu se snad nemůže vůbec nic. Je to otrava 😀

michina
9. říj 2008

Jj, grej, je to to zelený s těma soplema, jak říká můj drahý.. 😀 Já žáhnu fakt klidně i litr za den.
Taky bysme už braly to omezení v těhu, co holky? 😀 Taksi ho, grej,užívej!! 😎

grej
autor
9. říj 2008

To je jasný holky, užívám si to zatím i za vás 😉 Každý bolení prsou mě potěší, píchnutí v břiše teda vystraší, ale i tak jsem ráda, že se něco "děje" 😉
Já budu šŤastná i za zvracení. Po těch měsících a letech ... 😀

zihu
9. říj 2008

grej 🙂 tak snad kaficko zabere.. caro jsem si taky oblibila, je to mnamka a uplne mi to pripomina detstvi, jakoby melta, mnam!

mufy
9. říj 2008

Holky já už přemýšlím co na vánoce koupím.Máte nějaký tip?

grej
autor
9. říj 2008

Tak jsem byla u babičky na obědě. Výborný🙂 Byla moje oblíbená polévka. Fazolové lusky, brambory, mlíko a smetana... Je to recept ze Zakarpatské Rusi, odkud babička pochází. Je to výborný 😵 😵 Pak jsem si dala kafe s mlíkem. A zatím teda nic. Tak jsem zvědavá, kdy (a jestli vůbec) to na mě přijde.

MUfy - tak o Vánocích mi ani nemluv.
Vůbec netuším co budu kupovat. Pro babičky asi sedák do vany (aby se jí líp vylejzalo) a koňskou mast na klouby. Našim možná odstojím frontu na lístky na novýho Cimrmana. Ale co dál vůbec netuším..

mufy
9. říj 2008

Tak to já jsem v koncích,ale snad mě něco napadne,zatím je čas.

Já už jdu domů, mějte se pěkně. 😉

Grej a ať se ti to konečně podaří. 😀

grej
autor
9. říj 2008

Díky Mufy - snad už dnes 😀 😀
Papa. Já jdu dnes s kámoškou na kafe, tak budu v práci asi až do půl šesté...