Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zihu
2. čer 2009

ahoj holky, grej teda ja ti bohuzel neporadim 😅
ja stravila vikend taky s nasima, ale dojeli sme za mnou, coz bylo fine.. mamka mi pomohla vyzehlit a spolu sme uvarily, no proste to tak nejak uteklo... 😉
ted mam manzu na sluzebce az do ctvrtka!!! takze moooc doufam, ze mala nebude moc spechat ven ☹ bricho mi docela tvrdne, ale to uz dlouho, zitra mam kontrolu, monitor i uzv, takze tam se ukaze, jak to vypada, kazdopadne nejpozdeji v patek bude mala venku (pokud se teda do te doby neotoci) a to uz bude manza zpatky 😉

zihu
2. čer 2009

michi, no dovca musi byt, to je jasne, clovek se tam krasne odreaguje nejen fyzicky, ale hlůavne psychicky avsechno je pak nejak lepsi.. vim, ze u vas uz to nejde, ale my malou upekli prave na dovolene a to minule tehu vlastne taky 😅 tak snad se aspon vratis v takove pohode, ze pak vsechno pujde jak na dratkach 😉

michina
2. čer 2009

Jj, zihu, doufám, že jo. Zase pojedeme se známýma ve 4, v kursu máme Korsiku, jižní Francii na housboatu nebo jižní itálii, Francii autem nebo Finsko... tak jsem zvedava, jeslti se domluvíme.. 😀

zihu
2. čer 2009

michi no zni to laaaaaaaakave!!! taky bych si dala rict, letos sem nebyla uz ani na horach a letni dovca samo taky nebude... no ale tak si to vynahradime pristi rok 😉 ale mate rozptyl, su zvedava, jak se nakonec rozhodnete, takove odlisne destinace 😅

mikulka
2. čer 2009

Ahoj holky,

Grej, někdy to bývá ještě čištění. Ale nemělo by tě moc bolet břicho a neměla by to být čiská krev.

Holky, já jsem ěnjak poslední dobou vysátá, malý málo spí, do toho dělám klystýry a rourkuji, jinak nekaká, tak je to náročné. Už jsem uvažovala i o tom, že na mě leze deprese, ale doufám, že ne,. že to vše ustojím.
Jinak mně ma,ý ještě neleze, ale teprve zítra mu bude 8 měs., tak má čas. 🙂 On chudinka nemá moc příležitost to cvičit, furt se točíme kolem kakání, nebo jsme venku. Na zemi je málo.

michi a co u tene nového ohledně snažilkování?

Mufy, a jak je tobě, návaly už skončily, nebo ještě máš?

šroubku, dostala jsi IP ohledně setkání???

divabara
2. čer 2009

Jojo, Mikulko, ja myslim, ze maji na to lezeni jeste cas...Malej se proste rozlezl ze dne na den...proste jakoby se najednou rozhodl, ze teda jako jo...🙂. Mikulko, vy si teda s tim kakanim fakt uzivate...Tak snad to bude dobry, treba jak se malej rozleze,tak to trebas pujde lip i po strance vymesovani...Nevim, co poradit,asi radi vsichni, asi z toho musi vyrust...Vubec se nedivim, ze by te i prepadala dokonce depka, takove starosti, naprosto te chapu !!!...taky jsem se dovedela, ze pry s hormonama u zenskych je to dalsi napor mezi 4-8.mesice veku detatka,tak pak uz bude lepe !!!!

Grej s tim krvacenim, tak jak rika Mikulka, nemelo by bolet brisko...Ja zacala najednou krvacet 4.tyden od porodu a to dokonce jasnou krvi...letela jsem vydesena na gyndu do porodnice a zjistili mi, ze deloha je OK, ze je cista,ale ze krvacim z poporodniho poraneni,jakoby se to tam trosku natrhlo,tak mi to cimsi zatupali, pak jeste jednou a pak uz to bylo OK...

Jo, a jinak ted mame taky krizi se spanim...mozna zuby, mozna zase nemoc...teda hlavne v noci, pres den uz jsem si zvykla na to jeho nespani,ale v noci, kdyz je vzhuru i tri hodinky v kuse - no nejsem na to nejak zvykla...🙂

Holky, tak se mejte fajnove...Michi, dovolena...na to se tak moc tesim...At dobre vyberete a at to vyjde, mylsim, ze ty zeme a moznosti, co jsi uvedla, jsou vsechny super !!!

mikulka
3. čer 2009

Báro, my máme taky ted problém se spaním, jsem vyřízená.
To jsem nevěděla s těma hormonama, tak třeba je mi blbě z toho, že ve mně nějak plaší hormony.
Celkově mám toho nějak dost, nevyspím se, řeším furt kakání, mám o malého strach a tak vůbec.
Navíc s nikým za celý den nepromluvím, s nikým se nestýkám, tak je to fakt na hlavu.

Barunko, a vy už máte zoubky? Nás to občas trápí, ale zatím nic. Ale prý čím déle vyrostou, tím jsou pak kvalitnější. 😉 🙂 Prosím tě, a jak často kojíš teď s příkrmama? Já tak 5-6x denně. Možná je to dost, nevím...

divabara
3. čer 2009

Ahojky,

Mikulko, my mame prvni zoubky 14 dni - oba dva dole. Ted si myslim, ze nas prave cekaji ty nahore.Malej zacal prskat jidlo, navic je olezly, trochu zapareny, spatne spi, a je trochu zahleneny,tak bud nas ceka dalsi nemoc, coz si nechci pripustit a nebo zuby. Tak uvidime. Jinak s tema prikrmama kojim taky tak 5x nekdy i vicekrat,ale prestala jsem kojit pres den. Odpolko mu davam flasku s hypoalergennim mlikem po spani. KOjim tedy 1x vecer, v noci 2x - 3x a rano 1x - 2x podle jeho chuti a podle toho, v kolik vstava.V noci se snazim dodrzet alespon pauzu ty 3 hodiny a dele,ale nekdy proste neyvdrzim to jeho palakani a papa po 2 hodinach, coz vim, ze neni moc dobre,ale co clovek nadela. Oni by v podstate v noci uz jist moc nemely,ale nemam to srdce...

Taky jsme mela depky,jak byl furt nemocny a jak porad kaslal a nikdo nevedel proc...pak jsem to nejak vnitrne prestala resit, coz bylo nejtezsi a on se z toho sam dostal bez vsech tech sirupu proti kasli apod....Bylo tezky to neresit,ale nez jsem se do toho stadia dostala,tak uz jsem mela taky depku a z temer kolaps...

Ale holky nebojte, jinak je to s detma prima 🙂 !!!! jen ty starosti jsou proste jiny ...a hlavne ten strach o ne...Ale jeden jejich usmev to spravi !!!!

mikulka
3. čer 2009

Báro, tak to je tak u mně, že mám depky z toho jeho nekakání a tak, a taky už málem předzhroucením, ale právě též začínám pracovat na tom, že to budu brát jak to je a neřešit víc, než je třeba.
Teď sháním knížku The Secret - tajemství. Možná by mohla pomoci. 😉

To kojíš dost často malý je asi závislý na prsíku, viď? Já přemýšlím, jakí mléko mu koupit do nemléčné kaše. Už tolik neodstříkám, Nebo možná zakoupím mléčnou. jenže jemu zrovna chutná jáhlová z dm a ta je nemléčná. My nesmíme nic z rýží.
Jakou dáváš ty?

mikulka
3. čer 2009

Jo a mně taky začal prskat, tak že by fakt zuby??? 😅 😕

mufy
3. čer 2009

Michi já za injekce neplatila nic, doplácí na ně pojišťovna.Pokud ti řekli,že máš na ně doplácet,tak to je blbost.
Jsou to injekce Diphereline.

Mikulko návaly mám pořád, možná i z toho přechodu mě začala zlobit i štítná žláza.Tak si přeju,abych to už měla za sebou.
Je mi líto,že máš s malým takové problémy.Určitě se to zlepší.Nejlepší by bylo,kdyby jsi chodila s někým ven a povídala si.Nějakou maminku s kočárkem, jako ty.

Grej a co Kačka, už ti líp spí?

grej
autor
3. čer 2009

Ahoj holky,
díky za rady. Břicho nebolí vůbec, bolí mě to jen dole. Nejvíc večer, po celým dni... A cítím ty stehy. Koupila jsem kontryhel, tak třeba to taky zabere. Krev je taková hodně tmavě červená nebo hnědá. A jdou ze mě kousky... Ale takový jako hlenový. Přes den, když kojím, je to horší, v noci toho moc neteče, takže toa si bude OK.

Mufy - Kačka líp nespí. Teda, abych jí nekřivdila... V noci se budí jednou až dvakrát, ale to jen proto, že s náma spí v posteli. Kdyby byla ve vlastní, tak je vzhůru furt. Dopoledne je pak vzhůru celý, to pořád jen kojíme a kojíme. Když se jí povede zabrat, tak většinou kolem druhý hodiny, spí tak do čtyř a pak po hodinovém kojení a uspávání občas vytuhne tak do šesti. Večer je vzhůru taky pořád, kojíme naposledy kolem jedenácté a pak teda spí tak do tří. A tak pořád dokola...

Dnes jsme byly na kontrole. Kačka za týden přibrala 340 gramů, vyrostla o 1 cm (už máme 49) a hlavička se jí zvětšila o 2 cm. Prý přibýváme na jedničku s hvězdičkou 🙂

Michi - tu dovču si moc užijte - jak psala Zihu, všechny destinace jsou fakt lákavý 🙂

artep26
4. čer 2009

Ahoj holky,
hlásím příchod z FN.
Nakonec nás pustili, nález se nehorší, takže super ale musím ležet ležet ležet.
MIminka mají 1577 a 1648 g a já se modlím modlím, aby u mě ještě min. do konce června vydržely.
Mám těhucukrovku, takže mám nasazenou dietu, ale obešlo se to bez inzulinu.
Grej Kačka je fakt kočanda, hned jsem okoukla fotečky.
A jak válčíte holky?? 🙂 🙂 🙂

grej
autor
4. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem včera Kačku chválila, jak pěkně v noci spí, když je s náma v posteli. Tak mi to asi musela dát sežrat, páč dneska spala od půlnoci do půl druhé a od té doby jsme až do osmi byly vzhůru. Spala v té době dohromady tak 20 minut. Takže já buĎ jen kojila nebo hojdala, páč řvala. A nevím proč.

TeĎ leží v posteli, neřve, ale taky nespí. Nechápu to - to nemá spánkovej deficit?????

Navcí se mi zas vrátil zánět prsu. To přece není normální, ne? Vždyť já kojím téměř furt, není snad šance, aby tam to mlíko nějak zůstávalo... Bolí to zas jak prase, stejný prso, jen na jiným místě... Asi počkám do večera a pak zajedem znovu na Bulovku ☹

Artep - vítej doma a pěkně odpočívej 🙂 Pak už si to fakt moc neužiješ 😉

artep26
4. čer 2009

Grej máš to trápeníčko, ale neboj ona se Kačka srovná 😉 dej jí čas 😉
Ten zánět ti nezávidím, musí to být nepříjemné 😒
Jo a moc si jí neučte, aby spala s vámi, ono se zdá že jsou miminka malinký a nic nechápou, ale jsou vyčuraný už od mala a moc dobře vědí, že leží s vámi a ne sami v postýlce. Abyste si na sebe neušili bič 😉

mikulka
4. čer 2009

Teda Grej, ach jo ☹

Kačku asi něco trápilo. Pozor na časté kojení, mezi kojeními by měl být aspoň hod. a půl odstup od doby, kdy dopije. Jinak se míchá natrávené mlíčko s novým a z toho jsou koliky, nebo bolest břicha. My takhle jeli s malým, když mu bylo 5 týdnu na pohotovost, vůbec nespal a plakal, já ho furt kojila a tam mi to vysvětlili takhle. Takže nemíchat mlíčka!

Zkus jí často, i preventivně skrčit nožičky až k bříšku a trochu zalatčit, masírovat bříško a tak. Hlad by mít enměla.

A ten zábět prsu, to je známé, že se vrací, musíš to yvležet a pak už bude klid. Ale třeba to zánět ještě není, neboj, Třeba tě jen to prso bolí, já to taka tak měla a vyšilovala jsem, že je to zánět, a nebyl. Pokud nemáš teplotu, v klidu. Ale snaž se odpočívat, ať ti pomáhají vaši, pokud to jde.

mufy
4. čer 2009

Grej
teda nemáš to fakt lehký.Musí to být hrozné se celou noc nevyspat.A to prý miminka spí pořád, haha.

Artep no sláva,že jsi aspoň doma a prcci jsou v pořádku.Tak jen lež a odpočívej.

mikulka
4. čer 2009

Grej, ještě mne napadlo, jestli s třídáš polohy při kojení, aby se vyprazdňovala prsa rovnoměrně, Při nejmenším střídej klasickou poloho s fotbalovou. A tam, kde tě to bolí, tam by měla směřovat bradička Kačky, z toho místa ti bude vysávat mlíčko nejvíce. 😉

Mufy, a jak ještě dlouho ti budou dávat ty injekce?

mufy
5. čer 2009

Mikulko dnes jsem byla na 3 injekci a ještě půjdu na další 3 a tou poslední začnu stimulovat na IVF.To vychází na září.Takže počítám tak,že odběr vajuch bude koncem září.

Grej tak co malá dnes?

Konečně je tu pátek.Miláček má volno a dnes si půjdeme sednout na uzené kolínko a pivečko a zítra slaví kamarád narozeniny tak budeme oslavovat.To zase bude víkend...... 😀

mikulka
5. čer 2009

Jé, ty se máš, mufy, kolínko 🙂
Tak to musíš ještě vydržet ty injekce, viď.

mufy
5. čer 2009

Mikulko ono se to vydržet musí, nic jiného mi nezbývá.Ale teď už na to tak nespěchám, jsem i takhle klidnější,že nechodím zase co chvila do nemocnice a že si aspoň odpočinu,ale věřím,že se to IVF v září podaří.

artep26
5. čer 2009

Ahojda holky,
jdu vás pozdravit před víkendem 😀
Mufy hezky si to užij, jejej kolínko bych si taky dala a vychlazenou 10 Gambáče taky 😀 😀 😀
Mějte se bájo, užívejte volna, ikdyž počásko teda nif mof, co?? ☹ ☹ ☹

zanetik
5. čer 2009

Ahojky holky, taky vás všechny moc zdravíme, hlavně tebe Artep, jak je? Jak se cítíš? Všechno v pořádku?
Grej ty si to teda užíváš...to říkám každýmu, že já nemám se dvouma takový problémy jako některý mamky s jedním. Nás bříško moc nebolí, dost prdíme, to už musí být, že se Nela kroutí...jinak spíme krásně vlastně skoro pořád mi přijde. Přišly jsme včera o půl 7 domů, vykoupaly jsme, nakojily, tak kolem 21h usly, po 22h se vzbudily, tak jsem nakojila, dokrmila, šly jsme spát o půl 12 a vstávaly v 5:30 s taťkou do práce, takže zase nakojily , dokrmily o půl 7 do postýlky a vstávaly jsme v 9h, o půl 10 kojení, dokrmení do 11h, pak usly, jely jsme nakoupit a ještě spinkaj doma v kočárku, tak obědvám a píšu vám a za chvilku půjdeme papat, pak jedeme vedle do města za kamarádkami a budou určo zas do 18h spát. Tak takhle to je u nás pořád...občas večer do toho posledního jakoby kojení jsou protivný pobrekávají, smějou se, asi jak jsou přespalý za celý den, ale to je tak 2x do týdne.
Mufy strašně moc ti držíme pěstičky, aby ti to už vyšlo a Michi samo taky 😉
Holky už sem tam pobukujou, teda vydají hlásky a je to úžasný když se smějou a vísknout u toho 😵
Tak se mějte všichni moc moc krásně, my se zase ukážeme...je pravda, že volný čas nemám i když spinkají, to vařím nebo uklízím, peru, žehlím a odpoledne většinou trávíme venku a večer se holkám věnuju, nebo zase něco dodělávám 🙂

mufy
5. čer 2009

Zan obdivuji tě. Zvládáš to bravurně.Tak bych to jednou chtěla zvládat i já.

No nic za chvíli jdu domů,tak se mějte pěkně a krásný víkend. 🙂

mufy
8. čer 2009

Ahojky holky, tak jsem nás zase posunula ze str.č.4. Kdepak jste všechny? 🙂

artep26
8. čer 2009

Ahoj holky,
Zan skoukla jsem fotečky, holky jsou úžasný a jsou si moc podobné, řekla bych na taťku, co??
Jsi šikula že to takhle skvěle zvládáš a že jsou holky hodné, jsem zvědavá na ty naše prcky.
Já dobrý, polehávám, pospávám, dělám jen to nejdůležitější, manža hodně pomáhá, věší prádlo, stírá, luxuje ... no prostě vidí že fakt nemůžu, jinak bychom zase jeli směr HK.
Mufy ahojda, jsi tu jako sirota, viď?? Jakpak ty?? Jak na tom vůbec jsi?? Nějak jsem vypadla z obrazu, tak se nezlob.
A jak Michi??

mufy
8. čer 2009

Artep to je dobře,že ležíš, jen tak dále. Taťka pomáhat musí, ty jen lež.
Jinak já na IVF jdu až v září,tak si ještě chvíli počkám.
No a taky chápu to,že už tu nejsou jen snažilky,ale z většiny maminky, co nemůžou být na netu pořád,když se starají o mimča. 😉
O Michi nevím,asi mají taky pauzu.Vím jen,že posledně se mě ptala na ty injekce co si píchám.Tak snad se brzo objeví,aby nám podala hlášení.
V posteli je nuda,že?

artep26
8. čer 2009

Mufy tak budu na září moc držet palečky, aby se ta smůla už prolomila a taky jsi si začala užívat těhulkování.
Holky s prckama asi mají makačku a Grej ta vůbec, si to chuděra pěkně užívá 😒
A jak Zihu?? Nevíš?? Porodila už??
Michi taky moc držím palec, už si snad vybrala všechnu smůlu smůlovatou, tak snad se konečně taky zadaří 😉
V posteli nuda je, ale můžu ti říct, že mi stačí uvařit, trošku to tu pofackovat a jsem ráda že si natáhnu hřbet a břicho, už mě vše zmáhá a jsem ráda že jsem ráda.
Mufy jak v práci?? Něco nového?? Nebo se to uklidnilo??

grej
autor
8. čer 2009

Ahoj, jsem jen na skok.

Zihu už porodila, maj Barču. Je to stejný prcek jako byla naše Kačka 🙂

Holky je to síla, Kačka téměř nespí (jen občas chvíli odpoledne, nebo v kočáru nebo v autě (což si moc neodpočinu, že...) a furt by jen jedla. Přišla jsem na to, že mlíka mám dost, ale že ona si ho prostě nedokáže vytáhnout. Začla jsem jíst homeopatika na tvorbu mlíka, páč jsem myslla, že ho mám málo, ale tím se mi jen začal rozjíždět další zánět, protože to Kačka prostě nevysaje a já totálně nestíhám odstříkávat. Sranda 🙂

Tak já zas jdu, chci zkusit stihnout sprchu, než se zas spustí vyrvál kvůli jídlu 🙂

grej
autor
8. čer 2009

Joa ještě Barča se narodila 5.6.2009 a měla 47 cm a kg 🙂