Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

m.c.
21. čer 2010

Grej kačka je krásná, je teda fakt kus ženský, máš to teda náročný když ji teď v těhu musíš tahat... Peťula má přes 12 kg, aler už chodila sama, takže jsem ji v těhu ani hned po poriodu moc tahat nemusela. I teď ji radši moc nenosím, přece jenom po tom císaři by se moc nic nosit těžkýho nemělo, i když šestinedělí už máme za sebou🙂.

A holky jak vám dopadly kontroly?

U nás dobrý, myslím že jsme se už zaběhli, je to teda náročný se dvěma dětma, ale už to zvládáme.

Mikuul, ve srubu to muselo být supr, a je fajn že má Kája stejný gesta s manžou🙂

Michi, a co ty, jak je?

mikulka
22. čer 2010

Grej, díky, koupím.
m.c.: Kája má 12 kg teď! Ale je teda dost velký. Teď, jak se mi zablokovala záda, uvědomila jsem si, že ho zbytečně moc nosím. Dnes mi záda odblokovali, tak musím mít klid. Ale jako vůbec nenosit, to taky nejde, že jo. Musím ho dát do jídelní židličky, do kočáru a tak.

m.c.: musí to být dost náročné, ne? Co na malou Peťa? Pomáhá? A co ty, jsi unavená?

michina
22. čer 2010

Ahoj holky, hystero vypada dobre, vysledky histolky samozřejmě jeste nejsou. 😖
Protože tam mame jeste z 1.IVF 2 mražáčky, navrhují jít hned v dalším cyklu do KET. Ale nevím... je to šíleně brzo, manža už se ted rosí z dalšího stresu.. 😀
Sice nam rikali, že nemame na nic cekat a vzhledem k mym (udajne) nekvalitnim vajickum (a že se to bude zhorsovat), takze si mame pohnout. Ale ja to vidím asi až na srpen. Představa, že za necelé 3 týdny už budu zase zrala na nemocenskou, a ležet doma, to by me asi trefilo. Navic manža potřebuje vypnout z toho vseho, takže kolem 6.7. vyrazime asi na par dni nekam do Cech (Grej - asi do Prahy 😉) A v práci by asi taky nebyli nadseni...
takže tak... je to vlastne na me...11.den cyklu mam prijit na kontrolu, kouknou na UZ a doufaji, že i sliznice bude krásne rust sama o sobe bez vsech tech hormonu a tak by hned zavedli embryjka bez jakekoliv pripravy. prý to nejjednodussi byva i nejucinnejsi... Tak doufám 😉

mikulka
22. čer 2010

michi: ono je lepší na nic nečekat proto, že tělo je nastimulované - a taktéž sliznice. Preostě je jako by ještě "pohnojíno".
Leda to vzít jako tak, že se nebude ležet celou dobu, ale jen první 4 dny a pak už se chovat tak nějak normálně?

grej
autor
22. čer 2010

mno - Kačka má 12 kilo taky teĎ 😉

Michi - tak to je škioda, to budem zrovna na dovolený ☹
Ale taky bych šla do dalšího pokusu hned. Než si zas dělat přestávku...

mikulka
23. čer 2010

Tak mám od včera napravený záda. Myslela jsem, že to už bude dneka dobý, ale jsem na práškách. Ven mi s K. šel táta. Já bych to nezvládla. Jinak už jsem malýho naučila, že leze do jídelní židličky přes velkou židli, a na přebalovák taky. Abych ho co nejmíň zvedala. 😉

mufy, koukala jsem na fotky na FB a připadáš mi nějak hrozně mladá. 🤐 😕 🙂 Kolik ti je, jestli se můžu zeptat?

zihu
24. čer 2010

mikul, no ti jsi sikula, teda i Kaja, lezt do zidlicky pres zidli, to je vychytane😀
jinak Baja se naucila delat prosim prosim a ukazuje, kde ma kdo oci... vcera ukazala KURE ("kde je kure?") a rekla TAM, ale to byl asi velky OMYL😀 i kdyz co my vime? nekdy mi prijde, ze vscehno umi, jen to nechce delat... jakou mate zkusenost vy?
taky obchazi cely obyvak kolem zdi a nabytku a kdyz zkousim, jak dlouho vydrzi stat, vetsinou tak 10s, ale uz mame i 50s rekord!!! za chvili mi tu asi zacne tapat sama, za ruce uz uplne beha...

grej
autor
24. čer 2010

Tak to je Bája šikula🙂 Kačka dělá prosím prosím jen hooodně málo. A to se jí musí hoodně chtít.
Ale máš naprostou pravdu. Taky mi přijde, že jen nechtě jí dělat. Kačka klasicky když se chceme někde pochlubit, co už všechno umí, tak jen čučí a usmívá se 😀
Ale umí paci paci, vařila myšička, jak je velká, říká hačí, hají, ptáček, haf, čiči, bůůů, ještě (to říká nejčastěji...), táta, teta, děda a čau (to umí výborně 😀)

Dnes stála ve vaně asi 4 sekundy, jinak se spíš bojí. Ale když má blízko sebe oporu, tak se taky pouští.

Mikulko, tak doufám, že už je ti lépe a lépe🙂
Mufy tipuju tak 31, 32. Vím, že na koňovi měla fotku ze svých třicetin...

Zítra jedeme do soboty na chalupu a v neděli budu balit. Naši odjížděj na dovču už v úpterý, tak musím zabalit věci co mi povezou oni. A navíc mi vp ondělí přijde opravář na sušičku a myčku (to je děs, mýt nádobí v ruce...) ☹ My za našima pak letíme v pátek.

grej
autor
24. čer 2010

Jo a dělala jsem si test, který by měl určitě pohlaví. Podle něj by to měl být kluk jak vyšitej 😉 Přikládám foto.
nevím, jetsli jsem to sem psala nebo ne, ale dotkro zatím nic neviděl, protže má prcek pupečník mezi nohama.

zanetik
24. čer 2010

Ty jo to už existujou takový věci? 😕

zanetik
24. čer 2010

Tak koukám, že jste snad všechny v pořádku a to je jen a jen dobře...
My jsme taky v pořádku...jsou to dračice, do kočáru a z kočáru lezou sami, na gauč už dávno, teď pořád chtějí sedět v kuchyni na normálních židlích a Veru pořád volá HAKÝ (hačí), začíná potvora opakovat kde co..minule jedem s kočárem a nebyly připoutaný, tak pořád vstávaly čelem ke mě, tak opakuju "sedni si"! no nezopakovala mě potvůrka 😅 Nela ne tý se moc mluvit nechce ta na všechno ukazuje prstem a syčí jak had nebo E E 😅
Vařila myšička, paci a tyhle různý věci jsme už dělaly dávno, teď už se jim zas nějak nechce, teď jak jsou veliký, ajtaktak všelijak, bravooo a papá jen když jsem jim chce a komu...mýmu taťkovi se můžou přetrhnout jak mávaj 😅

zanetik
24. čer 2010

A fotky mi sem prostě nejdou, pořád mi to píše CHYBA při načítání 😠

grej
autor
24. čer 2010

To je divný Zan, asi ti chybí nějaký cosi nainstalovaný...

No jo Zan, když vy jste o dva měsíce dopředu😉 Ale je s nima sranda, co?

zihu
25. čer 2010

@grej tak Baja zas prestala mluvit, driv rikala mama a baba, ham a mnam mnam.. a nekdy i baja, ale ted jako kdyz utne, jen furt zvatla svoji reci a neni k zastaveni, ale neni ji nic rozumnet 😅
taky musim rict, ze je ted STRASNE VZTEKLA, uz sem to asi psala, ale to byla jeste svetova, nechapu, co se ji deje, ale hned kdyz se ji neco prestane libit, spusti neskutecny rykot, sice se nevali po zemia nekope, jak vetsinou maminky popisuji, ale desne rve 😠 snazim se ji nechat a odejit, at si to prebere, ale nekdy se to neda, nejhorsi je to rano (5:30, to je jeji cas), stoupne si v posteli a hystericky jeci 😨 ☹ ☹ to je na bednu 😢
a kluk?? to su zvedava🙂 na jakem principu to prosimte funguje???? 😕 ctu tam ze zase s moci, ale co se tam teda detekuje??? 😅

mikulka
25. čer 2010

Grej, a kam letíte? Na ten test teda koukám, To se kupuje v lékárně?

zihu: K. taky jeden čas přestal mluvit. Nebo třeba den něco krásně říkal a pak už jsem to neslyšela nikdy.
Teď hodně ukazuje a znakuje o sto šest, přitom mluvit umí. Když mu řeknu, aby to ke znaku i řekl, řekne to, ale zatím řeč moc nepoužívá.
Kolik tam teď máte stupňů, a jak jste si tam zvykli?

mikulka
25. čer 2010

zihu: a jak se tam vlastně domlouváte?

zihu
26. čer 2010

@mikulka mluvime anglicky, ale musim rict, ze jejich uroven je tak na prvnich 5ti lekcich, takze moje studovana anglictina tady dostava dost na pr... 😅 jinak uz jsme meli i 45°C ale teds e to nastesti uklidniko na prijemnych 33°C (tady je 33 jako u nas tak 25, takze pohoda🙂 ale bude hur 😕

mikulka
26. čer 2010

zihu: a máte aspoň blízko moře, abyste se zchladili?

grej
autor
27. čer 2010

Mikulko, letíme do ŕecka, na Olympskou riviéru. Už tam jezdíme od mých 13 let. ale naposledy jsemt am byla ještě s bejvalým, tak se fakt těšim🙂

Test se dá sehnat přes internet, třeba na http://www.lekarna.cz/intelligender-test-pohlav...

Prý je to na bázi hormonů vylučovaných do moči. Moč smícháš s takovýma krystalalkama v krabičce a ono se to za 5 minut zbarví. Bu´d do zelena nebo do oranžova. Když jsem tam tu moč nalila, tak ty krystalky úplně jako skákaly nahoru a dolu🙂

Zihu - tak o vztekání mi ani nemluv. Je to naše malá hysterka 😀 Ale zatím na nií platí když jí zkoušim zaujmout něčím jiným. to pak i přestane... Ale je to děs. Taky je to přesně tehdy, když dělám něco co ona nechcce, třeba přebalování nebo oblíkání, nebo když oan dělá něco co jí nejde...

Jdu pakovat. Musím zítra mámě dát sbalené tašky, tak jsem na to teda zvědavá...

mikulka
27. čer 2010

Jé, Grej, napiš sem, nebo do IP, kam letíte, do jakého hotelu. Taky sháníme dovču. Ale ještě není jisté, jestli tady budeme stavět. To bychom nejeli. 😉

mufy
27. čer 2010

Ahojky holky

Mikulko je mi 32 let, já si spíš připadám teď na víc,ale snad se to zlepší.... 😀 To je i těma kilama nahoře.Už mám kolem 15-17 kilo navrch.Už se těším,až to budu shazovat.

Grej teda o takovém testu jsem neslyšela.A je to pěkně mastný.Hlavně aby to ukazovalo přesnej výsledek za tu cenu. 😉 Já bych měla jít zítra nebo za 2 týdny na UTZ,tak by mi měl říct,co to fakt bude.
Vy jedete do Řecka? I s malou? Teda vy se máte.Taky bych hnedka jela.Ale to vidím až tak za 3 roky nejdřív, manža prý nechce cestovat s malým baby.No alespoň si třeba něco na tu dovču našetřím za ty roky. I když nevím, jestli bude z čeho, když nám chtějí všechno krouhnout.....

Jinak jsem se už dala do praní a chystání věciček.No ale jsem z toho pěkně znechucená ( teda spíš z mé pračky ).Nevím,co se děje,ale začala jsem prát plínky a málem mě ranila pepka, když jsem je vytahovala, na každé byly takové černé tečky, myslela jsem si,že je to asi z toho,jak jsem dávala do vrchního plnění prášek a on tam pak zaschnul a jelikož se to blbě čistí tak i plesnivý no a při tolika stupních to začlo pouštět, tak jsem je musela namočit, každou vymáchat a znovu vyprat. No a teď mi to dělá u každé pračky, co peru.Nevím,čím to je.Nesetkaly jste se někdy s něčím podobným? Já už nevím,co s tím mám dělat.Máchat věci znovu po každým praní už nechci, je to strašně únavné, hlavně když musím ležet.Pračku i sem tam vyvařím s octem,ale nepomáhá to.

Jo a ještě o jednu věc vás poprosím.Zašpinila jsem si bílé kalhoty o třešni, mamka mi to chtěla vyčistit vanishem a ono to fakt šlo, jenže když ty kalhoty uschnuly, tak jsem měla jednu stranu nohavice úplně žlutou. Prostě vanish je pěknej sajrajt a už s tím nic čistit nebudu, no zkoušela jsem je namočit v soli, v kypřícím prášku, vyprat na více stupňů, ale bohužel kalhoty jsou žluté i tak.Nevíte co s tím? Poraďte.....Jsou to moje nejoblíbenější kalhoty a navíc se už do žádných jiných nevlezu. ☹

Michi, já bych taky na nic nečekala a šla do dalšího pokusu už teď.Přeci se to jednou musí zlomit. 😉

mikulka
27. čer 2010

Mufy, vypadáš na 25 🙂
S těma plínama se mi stalo něco podobného. Byly tam tečky a taky jako by chloupky, který vytvořily taky tečky. Myslela jsem, že je to proto, že máme kočku. Já to prala znova, dávám vždy máchání navíc (dodneška, když peru K. věci, dávám máchání navíc). A taky jsem to trochu vybírala ručně.
Ty tam máš jaké fleky?

Ty kalhoty bych být tebou dala prát s něčím, co barví a obarvila je. Nebo normálně obarvit.

natty9
28. čer 2010

A nebo ty kalhoty namočit do Sava na praní a pak je znovu vyprat 😖

zihu
28. čer 2010

mufy, bred obarvenim kalhot bych este vyzkousela nejaky odstranovac skvrn... ta zluta nohavice od vanishe se nevyprala????? no ja jsem zkousela ruzne veci kvuli latkovym plinam, keter pouzivam, takze s flekama mam zkusenosti😀 vyzkousej treba zlucove mydlo, melo by byt k dostani v DM a neni tak drahe, je spe. na skvrny od jidla (hlavne mastne a tak,a le mohlo by to pomoct.... vyborne je to i na limecky u kosili, tot jen takovy tip i pro ostatni 😉 anebo mam mydlo na skvrny od Imse Vimse, je to takova kostka a tou dycky flek potru a celkem to pomaha, ale neco to uz stoji, nevim, jak moc chces do zachrany kalhot investovat, kor kdyz je to bez zaruky 😕
drzim palce!!!!

zihu
28. čer 2010

@mikulka more mame 1,5hod, je to takova louze piscita s pozvolnym vstupem, zadny morsky zivot, proste jako v Italii 😅 ale pro deti super.... a poradne Rude more s podmorskym zivotema koralama je 6h, uz jsme s Bajou 2x absolvovali pokazde na cca 4-5 dni, ale je to teda dlouha cesta ☹ B. zacina byt v aute docela ufnukana 😒

mikulka
1. črc 2010

zihu, tak aspoň že je něco tu hoďku a půl, ale s malou to asi není na otočku, ale musíte tam přespávat?

Holky, já umírám vedrem, my máme v bytě 30 ☹

Zítra po o jedu s malým za našima na chalupu, ale dost se tam bojím, loni to s našima byla hrůza, tak jsem tam pak už rok a čtvrt nejela. Teď mně máma dostala tím, že prý se budeme střídat ve vaření. Oni malýho nehlídají, tak si nedovedu představit, že ještě ke starání o malého od rána do večera (chodí spát mezi 21-22 hod.) budu i vařit. To by snad ten týden mohla, ne? Tak doufám. Držte palce, ať to tam proběhne v klidu, táta je cholerik.
Ale chalupa je na horách, tak chci, aby byl malý na čerstvém vzduchu, na ten jeho ekzém by mu to snad mělo pomoci.
papa a myslím na vás!

mufy
6. črc 2010

Tak kalhoty jsem ještě jednou vypraprala při více stupních a trošku to zmizelo,ale žlutá tam pořád je.NO budu to ještě zkoušet dát pryč.Děkuji za vaše typa a rady. 😉

Už máme kočárek.
Teda objednanej.Zrovna jsem se dívala na fóra, co na něho říkají mamči a vypadá,že není až tak špatný.Je to zřejmě novinka. Je to trojkombinace Camarelo Q12.A taky za super cenu.Mě se teda líbí moc.

Jinak už chystám pomalu věcičky a dávám do pořádku pokojík a taky všude uklízím.To je asi tou nudou. 😀

A co vy holky???????

dibdonka
12. črc 2010

Ahoj Kočky, ty jo vy se tady pořád scházíte???? To jste dobrý.... koukám, že spousta z vás už ma 2 dětska a některé jsou v očekávání. Eliška už oslavila 2 rok....daří se nám dobře..... věřim že vám všem taky... 🙂

mikulka
12. črc 2010

Ahoj holky, jsem už 10 dní s malým u našich na chalupě, v horách. Je tu snesitelněji, než v Pze a ve srubu by to bez vody nešlo vůbec. To si nedovedu představit. 😒

mufy: a co jména, už vybíráte? 😉

Holky, a jak snášíte ta vedra, kde teď jste?

m.c.
13. črc 2010

@mikulka no ty vedra jsou náročný, v paneláku máme 30 stupňů 😒 . Tak jsme nejvíc u našich u bazenu, občas tam i spíme 🙂

A co dovolené holky, plánujete? Kam se chystáte? My jsme byli na 5 dní na Slovensku, počasí o ničem, přijeli jsme domů a začaly vedra 😠 . Ale jinak dovča v pohodě, byli jsme se známýma co mají 2 děti, tak si měla Peťula s kým hrát 😉