Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
30. kvě 2008

Ahojda tak koukám, že nejen já jsem dneska zaneprázdněná 😀 jsem tu měla holčinu na praxi, tak jsem nemohla a od 12h doháním co se dá, takže ještě jednu fakturu velkou a mizím pryč, je pátek je krásně tak letím na zahrádku se opalovat, koupat asi ne, bazén je studenej a hlavně asi na mě něco leze, jako rýma a kašel, tak snad nebudu mít teplotu to bych měla zkaženej krásnej víkend,tak snad ne a vám ho samozřejmě přeju moc moc...Mufy odpočívej co to jde, chvilku se to dá vydržet...Michi je snad v pořádku a brzy se nám ozve...tak zatím papá 🙂 🙂 🙂

mikulka
30. kvě 2008

Na Michi také myslím, snad se brzy ozve.

Mufy a ty se drž!

mufy
31. kvě 2008

Ahojky holky, jdu vás pozdravit, i když tu asi dneska nikdo nebude.

Musím napsat, že včera jsem jen ležela a měla jsem takové píchání v břichu skoro celý den jakoby pod pupkem,tak nevím,co to bylo.Ale moc bych si přála,kdyby se tam mimískové zavrtávali. 😅

Na MICHI taky moc myslím,snad bude v pořádku. Určitě nám pak sem napíše,jak dopadla. 😕

majmuna
1. čer 2008

Ahj holky 🙂

MUfy myslim na ty tvoje embrousky 😉 Doufam ze uz sis vsechnu smulu vybrala a dopadne to dobre 🙂

Michinko doufam ze budes po ty laparce co nejdriv v poradku 😉

Mikul to vis mimco da zabrat ale nemuzu rict ze by to byla hruza...mame moc hodny miminko 🙂 Myslim ze takovej trosku ubijejici je ten prvni mesic kdy je mimco jak prutokac a jeste moc nereaguje...na prelomu toho prvniho a druhyho mesice to zacne byt teprve krasa....ty prvni opravdovy usmevy kdyz te vidi jsou ta nejvetsi nadhera na svete...a taky ten oddanej pohled pri kojeni.....nekdy mam strach z toho abych nezapomela jaky to bylo...hrozne to leti ☹ 🙂

Kocky mrknu sem na vas v tydnu...ted si nepokecam 😅

mikulka
1. čer 2008

To je krásné, majmunko, takže začátkem druhého měsíce už se směje a poznává tě? Krásné! 😅 🙂

michina
1. čer 2008

Ahoj holky, tak už jsem doma z nemocnice 🙂 , ale žádné dobré zprávy pro vás nemám ☹ 😖

Tentokráte se histologiií po laparce 100% potvrdilo mimoděložní v levém vejcovodu, hCG rostlo totiž pořád jako divé, takže jsem šla hned v úterý 27.5. na sál. Každopádně se to nedá srovnat s tím posledním, kdy to bylo fakt akutní a na poslední chvíli. Hned co jsem se probudila z narkozy me vlastne nic skoro nebolelo a mela jsem pocit, že muzu domu. 😅 Ale nevedela jsem, co vlastne nasli, protože na UZ nikdo nic nevidel, pry to videt proste nikdy neni. Takže vše měla ukázat až laparoskopie a podle toho, co najdou, budou jednat. Sice meli podezreni na levy vejcovod, ale nezdalo se jim neco ani v deloznim rohu.
Takže když jsem se probudila, hned jsem se prohlížela, jak vypadá moje břicho a kdyz jsem tam videla 3 dirky, tak se mi šíleně ulevilo, protoze vetsi hrozba byla, že by mohlo byt v tom deloznim rohu a to by nebylo laparoskopicky, ale normalne brisnim pristupem by mi odstranili cast delohy.
Nastesti (nebo spise nanestesti) to tedy bylo zase ve vejcovodu, ale tentokrate nestihl prasknout, takze cela operace byla klidnejsi a prehlednejsi.
Nicméně, co mě čeká, už jste si každá domyslela, nikdy už to nepůjde přirozenou cestou ☹ a jediná varianta je pro nás IVF.. ☹ Zatím se snažím nemyslet na žádné děsivé varianty, případy a možnosti, co kdyby, protože bych se asi zbláznila, přepadlo mě to, když mi to řekl doktor na JIPce a pak jsem se zařekla, že prostě musíme s manžou věřit a doufat, nic jiného nám už nezbývá.
Takže teď se soustředím na sebe, abych se brzo dala zase do pořádku, teď jsem v péči dvou gynekologů 😀, příští týden jdu k tomu co mě operoval a zároveň taky ke svému, ten si chce se mnou spíše popovídat co dál. Už jsme rozhodnuti pro Fertimed v OL, každý OV zatracuje a doporučuje Olomouc, že výsledky i zkušenosti mají větší a lepší.

Takže to tak v rychlosti a musím jít zase do hajan, manža mě kontroluje a obskakuje.. 😉

mufy
2. čer 2008

Ahojky holky,

tak už jsem vpráci,doma mě to nebavilo.Ležela jsem od čtvrtka do neděle a už jsem oleželá. Navíc mě tak od té soboty bolí břicho,jako by měla přijít MS.Ale fakt dost.Měřila jsem si teplotu a už druhý den je jen 36,9 což je moc málo,takže to asi nevyšlo.Přitom jsem měla na druhý den po transféru takový pocit,jakoby se tam embroušci zavrtávaly.Mám takovej strach,že to nevyšlo.Byl by to náš druhý pokus a jestli chtějí poslanci prosadit ten zákon o 1hrazeném IVF,tak jsme v ....Ach jo.Na to pak ani mít nebudeme.

Michinko to mě mrzí,ale zase na druhou stranu po IVF se ti embryjka už nebudou toulat a budou aspoň tam kde mají být.Určitě to vyjde.Ostrava je opravdu na IVF špatná.Olomouc je dobrá volba.

Majmunko musí to být moc krásné,jak se na tebe miminko směje a hledí na tebe při kojení.
Já občas měla o víkendu depku a to dost velkou,že miminko nepřijde.Už mě z toho fakt hrabe. 😔

divabara
2. čer 2008

Tak jsem si smazala prispevek... 😒

Michi, jsem rada, ze uz ty nervy mas za sebou...musi to byt tezke, ale nadeje je stale, a to je dobre...

Mufy, ta depka muze souviset s tehu hrmonama, dokud neprijde MS, neni nic ztraceno...Ja si pri tomto tehu stale myslela, ze nic (prsa nerostly, a tak, tehu priznaky ze zacatku zadne...), no a nakonec to dopadlo vice nez dobre...Ja pevne doufam, ze ti poslanci to 1 hrazene IVF neschvali, proc by clovek preci mel trpet jeste vice !!! Ne kazdy na to ma finance !!

Majmunko, leti to strasne rychle,ale musi to byt krasny pocit mit toho mrnouska uz v naruci a vedet, ze je v poradku...

Jinak ja uz se pekne hrosim...minuly tyden v patek jsem na sobe mela takove volne tehu satky, a prodavacka se me ptala, jeslti uz jako mam pred porodem 😅 Tak jsem pak odesla...no mam zhruba 4,5kg navrch,ale asi to mam vsechno v tom pupiku, bricho mi ted pekne roste rychle...ale zatim se ohybam a vedra snasim dobre 😉

grej
autor
2. čer 2008

Ahoj holky,
teda tady je to dnes samý smutno!!

Mufy - žádný depky!!! Mysli pozitivně!! Víš jak jsem tě v úterý chválila.. nemůžeš přeci pár dní po ET už cítit, že to nevyšlo, to je blbost. Takže mysli na to že to vyšlo!!! Nebo uvidíš 😉

Michi - teda to je síla☹ Vy máte ale smůlu☹ Ale neboj, IVF Vám určitě vyjde, prootže je vidět, že vám všechno funguje jak má, jen jsou embryjka líný doputovat tam kam mají. Takže když jim doktoři pomůžou na správné místo, tak není důvod, aby to nevyšlo 😉)) Drž se Michi, jsi statečná holka!!!

mufy
2. čer 2008

Grej a jak jsi na tom ty?Co teplotka? Ukaž nám grafík.

Grej však to znáš, přece to nezkouším poprvé a už vím,kdy přijde mrcha.Tak třeba mě to překvapí a mrcha nepřijde.

grej
autor
2. čer 2008

Muf- to je mi jasný, že víš kdy přijde mrcha, ale takhle brzy to přece poznat nemůžeš...

Já jsem na tom blbě, MS přijde každou chvíli. Teplota klesla, čípek otevřený, bolí břicho a špinim růžově. Navíc myslím, že mi IUI udělali pozdě, protože i ve zprávě mám, že mi ho udělali až po ovu a pokud MS přijde dnes, tak je jasný, že byla OVU už v úterý, ne-li v pondělí.

http://www.fertilityfriend.com/home/1695b6

Jdu makat holky, mám toho tady pořád hafo.

mufy
2. čer 2008

Grej tak pokud to nevyjde teď tak příští IUI se už podaří.Musíš taky doufat.Ale je to těžké,že??????

Mě až na ty bolesti nic není,ale mám takovej pocit tam dole,že mrcha přijde tak do 4 dnů.Je to jako každý měsíc.Byla bych moc ráda,kdybych se tentokrát mýlila. 😉

michina
2. čer 2008

Díky za podporu, holky. Snažím se ted myslet na neco pozitivniho. Uz jsme si objednali letenky do toho Irska, letime 11.8. a vracime se 23.8., chlapi ted vybiraji pres internet, jake auto si pujcime na cestovani. Ja mam za ukol najit na dva posledni dny nejake levne ubytovani v DUblinu, moc se tam tesim, aspon prijdu na jine myslenky. Pak bych chtela uz docela rychle zpatky do prace, ale uvidim, co mi pristi tyden reknou doktori. Vsichni mi rikaji, ze neni kam spechat, ze me prece jen uvnitr rezali a kdyz se citim OK, nemusi byt OK vse uvnitr. Jenze minule mi fakt bylo hur, ted uz me nic neboli a byt doma to je horor! 😝 A to jsem teprve prvni pracovni den doma!

Co se tyče IVF, nevíte, kdy hodlají poslanci ríct posledni slovo? Doufám, že než nějakou takovou blbost ustanoví, tak to všechny ještě stihnem!!

Holky, spíše asi Mufy a Mikulko, jak dlouho trvalo od prvního rozhodnutí, že jdete do CAR (objednání, první testy, prohlídky atd.) až po samotné IVF. Tak nějak orientačně.. Chtěla bych pomalu začít, čím dříve tím lépe, ale nechci, aby to nějak nerušilo to Irsko. A minule jsem měla mít 3 měsíce bez snažení, takže si stejně myslím, že to je ted jeste brzo.. Tak v srpnu bych se chtěla objednat..

mufy
2. čer 2008

michi já než šla na první IVF tak uteklo 8 měsíců,ale v každém CAR je to jiné, já chodila předtím ještě na inseminace. Ale myslím si,že pokud bys šla do Fertimedu,tak ti udělají vstupní prohlídky a do měsíce bys mohla jít na to IVF.Ale být tebou tak se s nimi domluv až po vaší dovolené,abyste tam ještě jeli a neohrozilo by ji.
To už můžou poslat papíry na pojišťovnu a jak přijedeš tak můžeš začít stimulovat. 😉

Já taky doufám,že to poslanci neschválí jinak by vzali šance na miminko mnoha lidem.Nevím,co bych dělala,kdyby se to do té doby nepovedlo. 😖

grej
autor
2. čer 2008

Mufy, no já už jsem nějak i ztratila víru že to jednou vyjde, tak to prostě neřeším. MS jsem čekala, ani mě to nepřekvapilo...

Michi - u nás to trvalo taky cca 8 měsíců, ale jen proto, že nám dělali všechny testy. Jinak když už tebe je jasná diagnoza, nemusí nic jiného zjiš'tovat (asi kromě kotnrolního spermia) a jak píše Mufy, určo bys mohla třeba hned další cyklus na IVF. Spíš jen musíš čekat na pojišťovnu a mít předoperační vyšetření. Takže hned po dovče můžete nastoupit 😉 Možná bys tam mohla skočit ještě před dovolenou, abys to měla schválený už po dovče...

Nedivím se, že tě to doma nebaví. Kor když je tak krásně. Já šla po laparce taky hned druhý pracovní den do práce, protože jsem myslela, že se doma ukoušu. ALe to byla jiná situace, tys měla větší operaci, tak bych možná taky zůstala týden doma...

jmisa
2. čer 2008

Michina, záleží, co budou dělat za vyšetření, pokud nebudou dělat genetiku nebo imunologii, tak se IVF dočkáš během dvou měsíců, kdyby dělali tu genetiku a imunologii, tak počítej spíš s půl rokem.

mufy
2. čer 2008

Grej takhle nesmíš přemýšlet.Mě píšeš,ať si nic nedělám z těch bolestí,( ale já vím,že je to začínající mrcha ), tak ty musíš myslet taky pozitivně. Všem to jednou musí vyjít.
Budeme to pořád zkoušet,vím,že mi svackne prdelka,až přijdu do nemocnice 11.6. a dr. mi řekne,že se to třeba nepovedlo,budu moc smutná, i když si už teď říkám,že se nic neděje a že to budeme zkoušet pořád.Snad nějakou šanci máme a navíc se už tak dlouho známe a píšeme si. Už to jsou 2 roky, toto ale utíká,že????? 🙂

jmisa
2. čer 2008

Mufy, byl nějaký podstatný rozdíl ve vývoji embryjek při použití spermoníků od manži a od dárce?

michina
2. čer 2008

Mufy, držím palečky.. Já mám vnitřní pocity takové rozporuplné, jednou jsem věřila, že to výjde, podruhé jsem byla 100% přesvědčena, že to už přece nemůže být mimoděložní..pak že to dobře dopadne.. každopádně pozitivní myšlení je základ. Clověk si nesmí připustit negativní myšlenky, protože si myslím, že mě konkrétně by to šíleně ovládlo, pak by se z toho šlo špatně ven a mému stavu by to vůbec nepomohlo, spíše naopak. Takže prostě na to nesmím myslet a basta! prostě to jednou vyjít musí! Naštětsí mám mužíčky, který je maximálně podporuje, finance zatím jsou, takže sna dto půjde bez dalších komplikací, těch jsem si vybrala myslím už dost!!

michina
2. čer 2008

Tak mě napadlo, Mufy, že až pojedu do Olmíku, tak bysme si mohli dát i někde scuka, co? 😉

zanetik
2. čer 2008

Ahojda berušky, tak koukám, že docela pesimismus tady vládne co? Tak hlavy vzhůru každé to jednou vyjde dřív nebo později a jsme ještě mladé, tak se nic neděje 😉

Pokud budu ještě s Davidem,tak na září se objednám do Caru, není možné, že jsme oba zdraví a nejde to...

Dneska je tam tak krásně a já smrdím v práci a ještě nemám čas na koníka 😠 a včera když jsme byly na zahradě, tak se ve 14h přehnala 3x dešťová smršť a pak už bylo zataženo a zima ach jo, já mám na to smůlu...do 15h je hezky a pak se zatáhne o víkendu hned po obědě...to sluníčko se přede mnou schovává...

Jo ještě že z těch obrovských kapek nebyly kroupy, mám mraky malých jahod a kdyby mi je to rozsekalo jako loni, tak to nepřežiju...

mufy
2. čer 2008

jmiso když byly od manžela,tak z 20 nezbylo ani jedno i v 8buněčným stavu se přestaly vyvíjet,ale to bylo asi jen jedno,ostatní se přestaly vyvíjet už po druhém dni.A tentokrát jsem sice měla vajíček míň,ale 2 vydržely a o nich řekla embryoložka,že jsou dobré kvality.Tak ty mi zavedla.Tak asi nějaký nepatrný rozdíl tam byl.Teď jen čekat a čekat.

Michi neboj, běž do centra co nejdřív ať neztrácíš čas. A v září na to nastup v plné síle. 😉

Zanetík tak to taky zkus na podzim v CAR,do konce roku se to musí přece konečně podařit.To není ani možný,že to tak trvá dlouho. 😒

zanetik
2. čer 2008

No jo, já hned v srpnu bych se objednala na září a skusit zatím IVI, teda asi taky nějaký jiný vyšetření, kde by mohl být zakopanej pes...

Tak já se pro dnešek loučím, jedu na zahrádku a večer do kina na Bobule, tak hezký zbytek dne všem a zítra v plné síle papááááá

zihu
2. čer 2008

jen kratoucky pruletecek... ahoj holky!!!!
vidim, ze stale statecne bojujete, myslim na vas, i kdyz sem moc nechodim, vazne! 😉
michi, teda drzim palce, takove smuly 😔 , to uz sis snad urcite uplne vycerpala, drzim ti vsechny palce co mam!!!! bude to ok, sice musis na umele, ale zase vis, ze "tehotnis" a to je taky dulezite pro uspesnost IVF.. tak ted uz to do vejcovodu nepujde a zustane to tam, kde ma, ne? 😅
mufy, takly drzim palce, grej.... vsechny, priste jim to musis holt nacasovat sama🙂

zihu
2. čer 2008

achjo, skoda, ze tu zrovna nejste, musim padit
drzte se!!!!! zase nakouknu, treba se tu aj s nekdym potkam ☹ 😀
jo, nevite nekdo o rozak, jak se ma a tak???
paaaaaaaaaaaaaaaaa

mufy
2. čer 2008

Hoj hoj holky, jdu domů a odpočívat,papa

divabara
2. čer 2008

Ahoj Michi,
s tim dochazenim do CARu, ja tehdy rozhodla sama, ze s tim chci neco delat,rpotoze moje doktorka porad tvrdila, ze jsem Ok,ale ze chci vsechno hned a necekam - no ale psychika delala sve, ze...Ja tam prisla na konci srpna, a vsechna vysetreni vcetne vysledku jsem mela hotova do zacatku prosince (genetika, hematologie, imunologie, zoonozy, hormonalni profil, spermiogram) a v lednu rikali, ze bych mohla na IVF, my se nakonec jeste rozhodli pro prirozeny pokus...

Holky, dneska bylo pekne teplicko...no sekala jsem travu (po vzoru Grej ) 😉 , protoze manzel je pryc...no a pak mi pekne zvtrdlo bricho, tak uz radeji nesekam...

janaboris
3. čer 2008

Zdravím všechny holčinky!!!!!Tak už jsme 3🙂20.5.se nám v 17:38 narodil chlapeček Borisek.Vážil 3200g a měřil 49cm.Porod mi museli vyvolat-6 dní po termínu,ale bylo to rychlé,v 7 ráno jsme dojeli do porodnice a večer už byl maličký na světě.Manžel byl u porodu s náma.Borisek je moc hodnej...

rozak
3. čer 2008

Ahoj Zihu a ostatní
Zabrousila jsem na váš babinec a zdravím snažilky a těhulky.
My válčím střídavě -někdy je lepší den, připadám si, že všechno zvládám, že to mám "na háku", další den to tady všechno trojhlasně řve /včetně mě/, manžel prohazuje komentáře, že třetí dítě jen přes jeho mrtvolu /i když nikdy nebylo v plánu, pořád se před ním křižuje 😒 / často zazní, že i druhé dítě nebyl tak dobrý nápad. Jinak jsem docela spokojená, i když večer mrtvá a ráno mi vstávají nejčastěji za deset 5 😵
Občas se kouknu na babinec i když sem nepíšu a je mi to skoro hloupé, že už mám doma 2 děti, nefér vůči vám - vůči Michi, Grej, Mufy, zaslzela jsem, když jsem viděla, že už to dobře dopadlou Mikulky a Báry a snad se brzy dočkáte i vy ostatní.
Protože i když je to často náročné s jedním a se 2, stojí to za to a nic lepšího než být mámou jsem zatím nezažila.
Takže hodně štěstíčka hlavně toho //.

grej
autor
3. čer 2008

Ahoj holky,
tak MS se rozjela. Bolí mě břicho jak prase. Už chci být fakt těhotná snad jen kvůli tomu, že se tý debilní bolesti na 9 měsíců zbavím 😠 Ráno než mi zabere prášek brečím na záchodě 20 minut, prostě děs 😠 🙄

Po Utroušovi se mi slušně zkrátil cyklus - 24 dní, takže je naprosto jasný, že doktoři OVU stejně nechytili, takže ani nemám být z čeho těhotná, že jo...

Jani - gratuluju!!!! Doufám, že nám sem hodíš fotky, aŤ se pokocháme, jaký se vám narodil pašák 😉

Rozak - supr že jsi se na nás příšla podívat 😉 Jak vidíš, stará garda tu pořád je, sice občas nějaká těhule "odpadne", ale starý základ je tu pořád 😀
Klárča i Filípek jsou krásní🙂 Tak ať se vám všem daří, hlavně hodně zdraví!!! A brzy zas přijď!