Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zihu
22. kvě 2009

taky mam nejmensi 56, panejo, 42!

michina
22. kvě 2009

Grej, Kačka je krásnááá... jako já 😀
Ale vážně, krásné miminko..

mikulka
22. kvě 2009

Grej, Kačenka je krásné děťátko,. taková mazlivá 🙂
Bude mít asi veliký kukadla. 😉 🙂

zanetik
22. kvě 2009

Ahojda tak jdu taky kouknout na fotečky.
Grej taky jsme odjížděly s vel.42 a 46 do teď jsme používaly a požíváme 50 a už i některé 56.

zanetik
22. kvě 2009

Grej fakt krásná holčina...stejně velká skoro jak moje Nela 😅
Tak já jdu stáhnout svoje fotky a brzy přidám do svého alba...nějak na to není čas 😅
Holkám je dnes 9tt ve středu jim byly 2měsíce a já si vzpoměla, že od porodu jsme nic nenatočily, tak jsem vytáhla včera na koupání kameru, no nedošla baterka 😀
Pěkný víkend všem pa

zanetik
22. kvě 2009

Teď jsem se dočetla u nás na dvojčátkách, že Artep je v nemocnici...nemáte na ni někdo číslo?
Asi pojedeme do HK mohla bych se za ni stavit kdyby mi to vyšlo...

grej
autor
22. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem začala popisovat porod, ale nakonec mi to vyšlo na dvě a půl stránky ve Wordu, což by se sem asi nevešlo🙂

Tak to pak kdyžtak zkusím poslat na etapy.

Holky nějak se mi zvedla teplota. Mám 38,5. Chvilku vedro, chvilku zima, bolej mě záda a celý tělo jak na chřipku. Doufám, že to nic nebude. Uvidím zítra a kdyžtak sjedu na BUlovku. Říkali, že při teplotách tam máme jet. Akorát nevím, co by ta teplota mohla znamenat. Na netu jsem toho moc nenašla, max že by mohl být zánět prsou. Prsa sice plnější mám, trošku bolí, ale třeba mnohem míň než bolely v porodnici, když se mi rozjížděla laktace...

Nevíte, proč se ta horečka musí hlídat? A myslíte, že to mimču vadí?

Zan - tak to jsem ráda, že už máte i větší velikost... Zas si říkám, že nám aspoň ty nakoupený oblečky dýl vydržej 🙂 Výhoda je, že teĎ toho moc neušpiní, tak se nemusí tak převlíkat...

Boužel, na Artep číslo nemám. Ale koukni k nám na Těhulky po IVF v září /v sekci těhotenství/, tam si s ní holky píšou /Luzza a Zofik/, tak jim zkus napsat IP...

Ty jo, potím se jak prase. Ale už to po paralenu kelslo na 38...

terkytka
22. kvě 2009

ahojky Grej,
nevím, jestli si na mě vzpomínáš, chodím taky do Gestu, podstoupila jsem tam dvakrát inseminaci a teď máme Mariánku. Chci Ti moc pogratulovat a říct, že KAčka měla při porodu podobný míry, Mariánka měla taky 46 cm a 2750 gramů, dnessa ve 3,5 měsícíh má 5200gramů a 60 cm, takže neboj, poroste rychle 😉

elly
23. kvě 2009

Grej, Kacenka je nadherna...teda mooc se vam povedla... 😵
Jnak neboj, Mike mel taky jen 2310 a 47 cm a ted je z nej kluk jako buk 😉 Muze se stat, ze se zacatku jeste 10% vahy klesne..ale pak to bude o.k. 🙂

mikulka
23. kvě 2009

AHoj holky,

Grej, teplota může znamenat buď zánět v bříšku, ale to by tě bolelo břicho a víc bys krvácela.
Nebo zánět prsu. Na to velký pozor!!! Já to měla a teplota mi vystopala za 24 hodin na témněř 40!!! Byla to hrůza. prso mne bolelo ne nějak moc, cítila jsem tlak a na jednom místě ztvrdé. Tak to sleduj.
Mně dali ATB, která se mohou při kojení, a také kapky. a je důležité odsávat a aby mimčo z toho prsu pilo často.
Ale snad to mít enbdueš.
Taky to může být celkové vyčerpání. SNaž se spát kdykoli spí Kačka.

A jaký jsi měla porod? Jak dlouho jsi rodila? Je to síla, co? A pak, když se tlačí ven mimčo, to jsem myslela, že se mi to asi zdá, že tak to přece bolet nemůže! Jak jsi to prožívala ty?

zanetik
23. kvě 2009

Tak mě se to stává docela často, bolí mě trochu jedno prso, v jednom místě ho mám ztvrdlé, teplota 37,5 a druhý den to je dobrý, takže to neřeším, měla bych?

smilers
23. kvě 2009

grej nekdy se stava, ze po porodu nastoupi vysoka teplota, ale urcite si to hlidej, pokud by to nadale trvalo tak sup k dr. nic se nema prehnaet, samo to muze byt i z prsou

natty9
24. kvě 2009

Ahoj Grej,
už si mě asi nepamatuješ, chodila jsem sem asi před 2lety, taky jsem měla problémy s otěhotněním. Po úspěšných 9.měsících se nám to podařilo a teď máme kluka jako buka Lukáška. Sice se narodil už ve 36.týdnu a měl jenom 2080g, 3 týdny jsem s ním ležela v nemocnici než měl 2200g a pustili nás domů. Ve středu 20.května jsme oslavili 1.rok, už si ani nepamatuju jaký to byl drobek, teď má 9,5kg.

Občas sem ještě nakouknu a měla jsem opravdu radost, že se Vám to podařilo po tak dlouhé době.
Moc gratuluju ke Kačence, je moc krásná. Tak ať pěkně roste a dělá Vám jen samou radost.

Jinak teplotu hlídej, můžeš si vzít paralen, mimču to nevadí, hlavně hodně pij a malou nepřestávej kojit. Kdyby to byl zánět v prsu, tak by tě prso hodně bolelo, bylo by červený a takový tvrdý. Hlavně musíš furt kojit, aby se ti nepřestalo dělat mléko. Jinak když bude teplota furt vysoká, tak radši jeď k doktorovi, mohlo by to být něco gynekologického po porodu.

mikulka
24. kvě 2009

Zane, to enřeš, když ti je ok a teplota se nezvedá. Já měla až do zavedení příkrmů hodně mléka a taky sem tam tvrdší místo. Pak to samo zmizelo.

Holčiny, jsem dost smutná. Ve st nastupuju s malým do Motola ☹
On totiž od zavedení příkrmů nekaká sám. Jen s rourkou. Teď to nejde skoro ani rourkou, tak musíme dávat 1-3x denně klystýry. On chudák nespí, poplakává, valstně ho trvale bolí bříško. Ach jo.
Bojím se do toho Motola, aby mu nenašli nic v ážného, a taky abychom to tam zvládli. Aby tam mohl spát, má lehké spaní a abych nebyla na pokoji s nějakou krávou. 😒

smilers
24. kvě 2009

mikul drzim pesti, at to neni nic vazneho, 😒

divabara
24. kvě 2009

Ahoj Mikulko,

moc na vas myslime...tak drzime pesticky,at je vse v poradku !

JInak,asi uz je to passe,ale ja mam od stredy ATZB - zanet rpsu - a muzu rict, ze to slo tak rychle, ze jsem se nestacila divit,ale uz je dobre...

Papa...doufam, ze Artep a miminka jsou v poradku !!!

mikulka
24. kvě 2009

Báro, u mně to šlo tehdy taky rychle. Je divný, že jsi ten zánět dostala tak oozdě, vbětšinou je prý do 6. měs.

A co je sARtep, to mi uniklo.

divabara
24. kvě 2009

Mikulko,

nekdo tu psal, ze je Artep snad v nemocnici...takze taky nic nevim.

Mikulko, zkousela jsi treba i nejaka homeoptika na to zazivani maleho? Ja se v tom moc nevyznam,ale vetsinou nam homeopatika zabiraji. Jinak s tim prsem jsem si to myslela taky,ale ted me jedna pani rikala, ze to mela po 13 mesicich kojeni,tak se to asi stat muze. Spise premyslim, jestli to treba neznamena,ze bych mela zvazit konec kojeni...Zatim teda kojim,ale moc dobry pocit, z toho, ze malej polyka ATB nemam. Jiny by to samozrejme bylo do toho 6 mesice, kdy je kojeni fakt dobre,ale ted..no jak rikam, stale kojim...

Tak papa a dobrou noc...

Bara

smilers
24. kvě 2009

Ja se omlouvam, ze Vam sem porad lezu😀

Mam Vas pozdravovat od Artep, dneska ji prevezli z JIPky na odde. dle meho asi rizikove ( na jipce dostavala infuze proti tvrdnuti bricha), zatim je to dobry, bricho ma celkem v klidu a nic ji neboli, prcci dostali injekci na zrychlenou tvorbu plic 😉

mikulka
24. kvě 2009

Báro, kojení nevzdávej, do roka je důležité. Záleží, jaké jsi měla ATB, já ěmla takové, které do mléka nepřecházejí, Jsou to snad jen dvoje na našem trhu, Dali ti jistě takové, když kojíš, tak neboj. 😉

smilers, děkujeme za zprávu, jaképak, že sem lezeš, však jsme rádi, Klidně s námi tady "pobuď". 🙂 😉

smilers
24. kvě 2009

mikul neni zac 😉 ja se na Vas chodim cucet porad co a jak new 😅 tak doufam, ze v te nemocnici to bude s mladym v poradku a daji ho do kupy, uplne chapu tve pocity, nas ceka hospitalizace teda v listopadu, mame jit na plastiku pupiku, mam u dvou holek pupecni kylu, tak se modlim at jim to samo zaleze i kdyz je to banalni operace, nic jdu chrnet, ale urco za Vama zase dojdu

divabara
25. kvě 2009

Mikul,ja mam amoksiklav a je tam napsane,ze u tehotenych a kojicich zen je to nutne zvazit,takze to asi do mlika bohuzel prechazi. Navic mne to rikala i Dr. na ORL, ze ted vlastne malej polyka primo ATB, tak at se hodne prolivam tekutinama...Ja se uklidnuju tim, ze vse zle je pro neco dobre...🙂To je moje takove heslo, jiz od tech nasich tehu pokusu,ale je nekdy tezky to prijmout...

Tak hlavne at je artep s prckama taky v poradku a at vydrzi co nejdele u ni v brisku !!!!

zihu
25. kvě 2009

Ahoj, jeeeej, vsichni nejakou teplotku a tak, tak se holky drzte a vsechny co nejdriv zotavte!!!!
mikul, drzim palce s malym, snad to bude ok, rekli ti k tomu neco blizsiho nebo zatim nevis? no, je to neprijemne... ty starosti asi vazne nikdy neskonci... mala je zatim v bruchu, tak clovek kolikrat ani nevi, ze ju ma 😅 ale az bude venku..... to se zblaznim strachy!

zihu
25. kvě 2009

taky samozrejme drzim palce Artep, verim, ze budou ok, kdyz se tam uz o ne staraji..... 😉

michina
25. kvě 2009

Jejda, Artep, taky ti na dalku drzím palečky, držte se tam!

smilers
25. kvě 2009

holky vyridla jsem ji, ze ji zdravite 😉

mufy
26. kvě 2009

Ahojky holky,

Mikulko doufám,že s malým nic nebude v nepořádku a že dlouho v nemocnici nebudete.

Grej děkuji za fotečky.Malá je moc krásná. 😵

Artep taky držím všechno co mám,aby mimča byla v pořádku a přišla na svět v pravý čas. 😨

Smil ahoj... 😉 Co holky? Rostou jak z vody?

smilers
26. kvě 2009

Ahojky🙂

mufy holky rostou ostosest, hrozne to ubiha 😵 uz jim rostou zubiska, hlavne kikce 😀 takze je to sem tam zahul a co ty? Jak valcite? Nevis co je s Olm, uz dlouho se nam tu neukazala 😕

mufy
26. kvě 2009

Smill Olm teď jde na operaci tuším žaludku,tak je pořád doma nebo v nemocnici od té salmonelozy.Ale už je to prý lepší a do dalšího pokusu se teď nechystá.Nemá na to sílu.
Nu a já mám teď pauzu do září, tak jako Andrys.Taky jde v září na kontrolu jako já.Takže vyčkáváme. 😕

smilers
26. kvě 2009

tak olm i andru mooc pozdravuj 🙂 no tak hlavne at uz se tech prcku dockate 😵